„Open eettafel" in Duivenvoorde Hazerswoude betaalt voor snuffelpaal 3000 gulden Minder logies I bij YYY-Lis.se Uitbreiding van algemene begraafplaats Hazerswoude Geen clementie, maar burgemeester wil wel laten zoeken naar voorlopige oplossing Burgerlijke stand MARKTEN Leidse - agenda i DONDERDAG 20 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 4 SASSENHEIM „Ik ben fout ge weest, dat ontken ik niet. Er zijn echter omstandigheden die deze misgreep rechtvaardigen. „Loodgieter Hundersmarck uit Sassenheim ontkent niet, dat het neerzetten van een loods in zijn achtertuin een illegale daad is geweest maar de door een hart infarct gevelude Sassenheimer is er niet van overtuigd dat de ge meente zonder meer van hem kan eisen dat ziln werkplaats moet worden afgebroken. Gezien de laatste raadvergadering lijkt er op de lange duur echter weinig anders op te zitten. Alle raadsleden stelde* zich welis waar achter Hindersmarck op, maar het college wilde niet al te veel water bij de wijn doen. De kwestie rond de Sassenheimse loodgieter speelt vanaf de tijd dat de huur van zijn werkplaats aan de Kastanjelaan werd opge zegd en hij elders een plaats vervangende ruimte moest zien te vinden. Een vergunning vroeg hij niet aan. „Ik dacht al tijd", aldus de loodgieter, „dat je voor een demontabele keet geen vergunning hoeft aan te vragen. Voor het opzetten van een directiekeet is toch ook geen vergunning vereist. Geen haan had waarschijnlijk ge kraaid naar de werkloods van Hindersmarck als niet een lid van bouw- e* woningtoezicht de houten optrek had zien staan. Dat gebeurde echter wel en via enkele welluidende brie ven van gemeentezijde kreeg de loodgieter te horen dat zijn als hij is opgeknapt de loods loods moest worden afgebroken. weer af te breken. Een excuusbrief aan het college Burgemeester Knobelsdorf heeft haalde niets uit. Hundersmarck had wellicht de slopershamer al gepakt als hij niet door een hart infarct was geveld. Nu vraagt hij het college van wege zijn vooral medische toestand hem enige leefruimte te geven om de deur op een kleine kier gezet door mede te delen dat in over leg met gemeentewerken aan een voorlopige oplossing ge werkt zal worden. Loodgieter Hundersmarck wacht in span ning af. Hundersmarck: „Ik dacht, dat je voor een keet geen vergunning moest hebben" Alphen aan den Rijn Doordat een 22-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn gistermiddag omstreeks half drie op de kruising Van Boet- selaerstraatOranje Nassausingel geen voorrang verleende aan een voor hem van rechts uit de richting Gouwsluis over de Oranje Nas sausingel rijdende automobilist (37) uit Zevenhoven, ontstond een enorme botsing tussen beide voertuigen. Wonder boven wonder lie pen beide bestuurders vrijwel geen letsel bij deze botsing op, r beide auto's met een totale waarde van rond f 20.000 werden vrijwel totaal vernield. De Alphenaar die uit de Van Boetselaerstraat het kruispunt opreed omdat hij rechtuit De Bijlen wilde inrijden ver klaarde tegenover de politie, de personenauto niet te hebben gezien nadat hij eerst een eveneens uit dë richting Gouwsluis naderende vrachtauto had laten passeren. Op de foto: de vernielde auto vo Alphenaar. Hazerswoude De gemeente Ha zerswoude moet 3000,- per jar gaan bijdragen aan de plaatsing van een „snuffelpaal" in het boomkwekerijgebied. „Buurman" Boskoop zal de an dere helft van het bedrag van 6000 dat met de plaatsing is gemoeid, betalen. Nabij het punt waar Gemeneweg en Kromme Jaagpad elkaar ontmoeten, zal een houten vuil- nisbos worden geplaatst ten be hoeve van de (woonschepen) be woners van het Kromme Jaag pad. Kosten voor aanschaffing en plaatsen van de box: 1200. Burgemeester en wethouders van Hazerswoude zijn van plan om de raad binnenkort voor te stel len de kabelkosten, verbonden aan de elektrificatie van de Burgemeester Smitweg, door middel van een belasting op de belanghebbenden te verhalen. De kosten, die uitsluitend moe ten worden gemaakt voor de langs de weg te vestigen bedrij ven, behoren, volgens het colle ge, niet door de gemeenschap te worden gedragen. De commissie van bijstand en ad vies voor algemene zaken aan het Hazerswoudse college vindt, dat er geen behoefte bestaat aan een nieuw rapport ten aan zien van de sportaccommodaties ter plaatse. De meerderheid van deze commissie is overigens wel van mening, dat concentratie van sportaccommodaties in de ge meente noodzakelijk is. Zij zijn het met de commissie eens, dat in elk geval ia de wijk Rhynen- burch een of meer schoolsport- velden beschikbaar moeten ko men. LISSE Het aantal overnachtin- I gen van toeristen is in 1971 be langrijk verminderd ten opzichte van 1970. Bijna tweeduizend I (van 10.328 tot 8461) was de da ling, die voornamelijk wordt toegeschreven aan de zuig- kracht van Amsterdam, dat koste wat het kost de toerist 's avonds en 's nachts in de hoofd stad wil houden. In het jaarverslag wijst voorzitter H. J. C. van der Kroft erop, dat het VW-werk er de laatste ja ren steeds meer op gericht is om binding met de eigen bevol king te krijgen. Overigens zon der tekort te doen aan de oor spronkelijke opdracht met be trekking tot de vreemdeling. In het kader van het VEB-werk (Voorlichting Eigen Bevolking) kan men tegenwoordig - ook in de winter bij de VW terecht voor theaterreserveringen, change, kaartverkoop, algemene informatie enz. Tot de activitei ten behoort nu ook de Zeskamp, waaraan Lisse deelneemt. Pro motor van deelname door een ploeg uit Lisse was de VW-se- cretaris. HAZERSWOUDE Verrui ming van de begraafmoge- lijkheden in Hazerswoude moet volgens burgemeester en wethouders alleen worden voorzien door uitbreiding van de bestaande algemene be graafplaats langs de Geme neweg te Hazerswoude-dorp. De uitbreiding dient gepaard te gaan met de bouw van een nieuwe aula annex rouw kamer. Wat dat laatste be treft zullen, naar de mening van het college, de bezwaren van het opbaren van de overledenen in het sterfhuis in de toekomst steeds groter worden. Momenteel worden de R.K. overledenen uit Hazerswou de-dorp begraven op het kerkhof nabij de Engelbe- waarderskerk aan de Dorps straat en worden de andere, niet-RK, overledenen uit het dorp ter aarde besteld op de algemene begraafplaats aan de Gemeneweg. De tot de RK Kerk behorenden van de Rijndijk worden óf begraven op het kerkhof naast de Scheepjeskerk óf op dat ach ter de Zwaantjeskerk. De overledenen van de Rijndijk die niet tot de RK Kerk be horen worden voor een groot deel ter aarde besteld op de algemene begraafplaats te Koudekerk aan de Rijn. In een nota aan de gemeente raadsleden wijzen burge meester en wethouders erop, dat de algemene begraaf plaats binnen afzienbare tijd zal moeten worden uitge breid én dat de bijzondere (R.K.) begraafplaatsen min der mogelijkheden gaan bie den. Van de zijde van het bestuur van de parochie H. Bernardus/H. Michael aan de Rijndijk is te kennen ge geven, dat men in de toe komst de bijzondere begraaf plaatsen wil opheffen. De ge dachte, om aan de Rijndijk een tweede algemene be graafplaats te stichten heb ben burgemeester en wethou ders in de eerste plaats om financiële redenen, afgewe zen. Ook de praktische on mogelijkheid om daarvoor een geschikte plaats te vin den heeft daarbij een rol ge speeld. Er moet een beleid worden vastgesteld voor de eerstko mende vijftig jaar, aldus het college, dat overigens begrip zegt te hebben voor beden kingen die er tegen de plan nen van bepaalde zijden be staan. Getrouwd: P. van der Marei Rauws - O.J. Voorman en A. Wesse- lo- J Leeuwenburg en M.C. Bugge - M.A. Canter* en A-P- de Swart 56 Jr - J.J. Borsboom. 91 Jr. - Ma rianne H. Grlever. 9 Jr. (-Dlna M. Keljman. 75 Jr. (Den Haag) - Wed. rndrlca Jacoba. /an: Rulten- rskamp, El- Antolnette (21). naag). Getrouwd: van der Ven. Theodor HAZERSWOUDE Geboren: Wendy Antonlus. (29) en: Slootweg, Eli: Adrlana Hubertha Maria, dochter beth Wllhelmlna Amerentla (22). van: Heemskerk. Gerardus Domini- Overleden: van Llngen. Teunls (65). RIJNSBURG, 19 Jan. Bloemen. Anjers: witte sim 25—33, rode sim 28—38, roze sim 24—35, crowly sim 26—36, dusty sim 28—39. arthlm sim 23—34. gU sim 20—31. keever sim 26—37. La Reve 27—40. Esperance 24—37. Fresia: golden yellow 150—250, white swan 175—300. Omdat de EHBO-vereniging „Ha- zerswoude-Rijndijk" voor het oproepen van de chauffeurs van de ambulance-auto semafoons wil gaan gebruiken, heeft het bestuur het gemeentebestuur verzocht om de huur van twee toestellen te subsidiëren. Burge meester en wethouders van Ha zerswoude adviseren de ge meenteraad om voorlopig voor één jaar de huurkosten van deze semafoons te subsidiëren. Na een jaar moet de EHBO-ver- eniging een opgave verstrekken omtrent de frequentie van het gebruik van de apparatuur, waarna van gemeentezijde kan worden bezien of verdere subsi diëring verantwoord is. De ten voor het huren van twee se mafoons bedragen 177,30 maand. Argument van het Ha- zerswouds college om tot mede werking aan de eerste helpers te adviseren is onder meer, dat paraatheid in geval van hulp verlening bij verkeersongevallen bijzonder belangrijk is. Zesballen- toernooi in Voorhout Voorhout De Voorhoutse carnavalsvereniging De Bok ken organiseert tot 30 janua ri een zesballentoernooi. Aan dit toernooi kan men mee doen door: 'café Welgelegen binnen te stappen, twee kwartjes op de tapkast te leggen, de kastelein om 6 ballen te vragen, de ballen op het biljart te leggen en met een keu onder het toe ziend oog van de kastelein proberen in één beurt 25 ca ramboles te maken. Als het de eerste keer niet lukt, dan betaalt u gewoon twee kwar tjes en u begint opnieuw, net zo lang tot u bij de elf be hoort, die in één beurt de 25 hebben volgemaakt. U be hoort dan tot de finalisten, die op zaterdag 5 februari prachtige prijzen kunnen be twisten. Al zou u dan op de onderste plaats eindigen dan nog hebt u een prijs. LEIDSENDAM In het half februari te openen dienstencentrum onder het 13-ver- diepingen tellende gebouw met flats voor bejaarden van de ..Stichting Duivenvoor de" aan de Graaf Willem de Rijkelaan zal in de 175 m2 grote zaal dagelijks een „open eettafel" worden gehouden die voor iedereen, dus ook voor personen beneden de 65 jaar toegankelijk is. Voorlopige beperkingen zijn dat men aan het menu van-de-dag en aan 'n bepaalde tijd, tus sen de middag, is gebonden. ie maaltijd-verstrekking, de ,,Ta- feltje-dek-je-dienst", van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers gaat bij de ingebruikname van de grote keuken in het dien stencentrum over op het kant en-klaar systeem, dat bestaat uit levering van diep-gevroren kant-en-klaar maaltijden. Hier door zullen er in plaats van de buidige drie maaltijden zeven maaltijden per week kunnen worden bezorgd. Bij de maaltij den wordt dan 'n hete-luchto- yentje verstrekt, misschien in bruikleen of tegen een vergoe ding, waarmee de maaltijd bin nen het half uur op tafel kan komen. De sortering diepvriesmaaltijden bestaat uit 44 verschillende me nu's met nog 10 zout-arme en 9 vet-arme schotels. De heer F. O. P. de Bruin, afgestudeerd aan de Sociale Academie en in dienst bij de Stichting Bejaar- denwerk Leidschendam vertelt ons dat een ,,,zeer kieskeurige proef-commissie" het systeem in Oegstgeest en Rotterdam is gaan keuren en zeer voldaan te rugkwam. In Oegstgeest kwa men de maaltijden altijd „van de kok" maar de bejaarden zouden daar niet meer terug willen". EIGEN SUPERMARKT Het dienstencentrum, dat echter ook 'n wijkfunctie gaat vervul len, bestaat behalve uit de grote zaal, waar bijeenkomsten van ca. 80 mensen kunnen worden gehouden, en de grote keuken, die ook voor demonstraties als het maken van een goede diëet- In Duivenvoorde legt men de laatste hand aan de inrichting van het interieur maaltijd kan worden gebruikt, enkele uren van de dag open is. uit 'n biljarthoek, garderobe Het dienstencentrum heeft ook 'n met toiletten en telefooncel en bibliotheek, die door 'n commis- mini-supermarkt, met o.a. verse sie uit de bewoners geleid zal groenten en verpakt vlees, die worden en waarin ook de boeken- wisselcollectie van het Rode Kruis, waarin lectuur met extra grote letter, 'n plaats zal krij gen. Verder is er 'n ruimte die afwisselend door kapper, pedi cure en physio-therapeut kan worden gebruikt, 'n hobbyka mer van 20 m2 met allerlei ge reedschap en 'n werkbank, 'n algemene spreekkamer voor maatschappelijk werk, bejaar denhulp en wijkverpleging en 'n doktersspreekkamer. Er zijn nl. besprekingen gaande over 'n rouleringssysteem van Leid- schendamse artsen, die hier speciaal voor de bejaarden spreekuur zouden houden. De 300 flats zijn nu allen be woond, echtparen en alleen staanden half om half. Opzich ter Dijkstra, die bij de bouw toezicht hield, zal huismeester worden. Zijn flat staat via het alarmeringssysteem met alle flats in verbinding, de nuttig heid van dit systeem is reeds bewezen, hij heeft nl. behalve zijn technische kennis ook nog wat EHBO-diploma's. De bewoners zijn, zo zegt de heer De Boer, zeer tevreden met hun vestiging. Dat er nog 'n groot gebrek is aan dergelijke flatwo ningen bleek wel uit de 700 aan vragen uit Den Haag. waarvoor, nadat aan de richtlijnen die voor Leidschendammers waren gesteld was voldaan, nog. 23 woningen overbleven. De officiële opening van het dien stencentrum. dat volgende maand gaat draaien, zal in ver band met de plantsoen- en vij veraanleg er komt ook nog 'n kruidentuin! eind april plaats hebben. Donderdag; 20 jannarl STADSGEHOORZAAL Concert het Residentie-Orkest, aanvang 20. li STADHUIS. LEIDERDORP meemteraad, aanvang 19.00 u. HOLIDAY INN Vergadering Ned. Ver. Chr. werkgevers, aanvani 16.16 u. Vrijdag: 21 Januari DE KLEINE BURCHT boekbespre king bij Selskip Fryslan, 30.00 u. RIJNLANDS LYCEUM Jaspering de Jong Show. aanvang 20.15 u. HOTTHEATER Den Haag, uitvo» ring K en O „Wachten op Go" aanvang 20.30 u. ACADEMIEGEBOUW - Studium mystiek, aanvang 20.14 „InternaUonal evening", HOTHOUSE kwintet André Drop, aanvang 22.00 u. IMPERIUM „DROOMezeven", vang 30.30 u. LOUISE DE COLIGNY SCHOLEN GE M EENSCHAP Bvroepenvoorlicb ting, aanvang 14.15 u. MEERRUST Aanvang Kaagcon cours, aanvang 20.30 u. RIJNLANDFLAT Jaarvergadering R.K. E.H.B.O., aanvang 20.00 u. Zat 22 Jar „DROOMezeven". aan- 20.00 Zondag 2S Januari HOTTHEATER Den Haag uitvoe ring K en O „Piccolo en de com- pjoeter". aanvang 14.00 u.; „Wach- ten op Godot", aanvang 20.2" Permanente agenda GEBOUW STICHTING ONS CEN. erk Man Vrouw Ma; Koopavond Leids City Centrum donderdag Steenscbuur 5 Spre vesting werkende Jongeren elke dis roe noord hal Veemarkt vrijdag 04.00-14.00 uur. Oegstgeest, Soos voor kamert en alleenstaanden Geversst tel. 51794. Vrijdag zaterdag gezinsverzorging dage lijks spreekuur van 9.0O^-lÖ!.. voor bejaarden hulp: Oude Rijn 19a lemeenschap Zuid-West. Hulpverle- nlngs- en lnformaUedlenst voor Lel den Zuid-West, secretariaat Jacques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning tel. 20460: voor Informatie teL Leiden Wanneer de heer Th. Dirks de Leidse raad verlaten heeft, wordt zijn plaats ingeno men door de heer J. G. P. J. Duivesteijn, Moddermanstraat 37. De portefeuilles van de heer Dirks zijn inmiddels onder de fractieleden van de PvdA ver deeld. De heer Duivesteijn in Leidse sportkringen welbekend zal zich in die fractie voorna melijk bezighouden met sport en jeugdzaken. Uitwisseling gereformeerde en Lutherse predikanten LEIDENDoor enkele samen- sprekingen van de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk en de Evangelisch-Lutherse Kerk te Leiden is het nu formeel mo- geliik geworden dat Gerefor meerde predikanten voorgaan in de Lutherse Kerk en omge keerd. Aanstaande zondag zal daarom in het kader van de gebedsweek voor de eenheid van de christe nen ds J. Bovenberg de predi king verzorgen in de Lutherse Kerk en tesamen met Ds. Hap- pee het Heilig Avondmaal be dienen. Een afspraak om eenzelfde geza- melijke dienst te houden, maar dan in de Gereformeerde Zui-, derkerk is gemaakt voor 19 maart. De dienst van a.s. zon dag, die toch weer een kleine stap vooruit betekent op de weg van de oecumene, begint om1 10.15 uur. Dr. Van Royen „Ned. Leeuw" LEIDEN Doctor J. F. van Royen, oud-curator van de Leidse universiteit, is benoemd, tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Bij gelegen heid van een diner aan alle, oud-curatoren aangeboden door prof. dr P. Muntendam, oud-, president-curator van de Leidse universiteit. De heer Van Royen kreeg de onderscheiding op grond van zijn verdiensten als curator in de periode van 1 september 1962 tot 1 december 1971, de dag waarop de nieuwe bestuursvorm bij de Leidse' universiteit werd ingevoerd.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4