Hondenvuil bederft 31 het milieu in Leiden Lindehoeve wordt jeugdcentrur B T zet verzwakt LDWS tweemaal op achterstand 5 Reiniging kampt met verzuim Ee" duidf'll* b"lfÊ van onge,„tere,seerdheid m het „milieu": meentelijke reinigingsdienst op attent te maken. Mr. Klaasesz opent sporthal Wassenaar LEIDSE COURANT LEIDEN Het ziekteverzuim Er zijn twee vacatures. Het tijdsgroep van veertig tot bij de gemeentelijke Reinl- aantal zieken bedroeg de vijfenveertig jaar: „De oor- gingsdienst van Leiden is laatste weken 30 tot 26. Dat logsiongens", zoals directeur aanzienlijk hoger dan het is een gemiddelde van bijna F. van Overmeire ze noemt, landelijk gemiddeld indus- veertig procent. Het grootste trieverzuim. De dienst telt verzuim doet zich voor onder Opvallend ls ook, dat de 27 chauffeurs en 55 reinigers. de werknemers in de leef- chauffeurs relatief meer ziek zijn dan de reinigers, liet meest-voorkomende ziekte beeld is dat van rugklachten en zenuwontstekingen. De heer Van Overmeire veron derstelt, dat ze een uiting vormen van de spanningen en ergernissen, waaronder de chauffeurs voortdurend deelnemen aan het verkeer in de binnenstad. LEIDEN De stad Leiden toch al sterk verpauperd maakt vooral de laatste maan den een bijna onzindelijke in druk. Hondedrek, dat stinkend statussymbool, bezwaddert stra ten en plantsoenen, en vergalt het plezier van het winkelen in de binnenstad. Ook in de buiten wijken schijnen de honden pro- duktiever dan ooit. Lopen er nu meer honden los, of besteedt de gemeentelijke reinigingsdienst onvoldoende aandacht aan deze ergerlijke vorm van milieube derf? Hoe ergerlijk ook, het is niet alléén hondevuil, dat de straten een smerig aanzien geeft. Reinigingsdirecteur F. van Over meire, zelf hondebezitter: „Die hondetroep, daar kunnen we eigenlijk maar weinig aan doen. Daar kan je niet tegenop wer ken. Er zijn duizenden honden, die op de meest onvoorziene tij den en plaatsen hun behoefte doen. Er wordt wel gezegd: Je moet het die beesten in de goot laten doen. Maar dat kan óók weer niet, want daar stappen de mensen in en uit hun auto's. Je kunt wèl alle honden leren waar ze het moeten doen. De honden schuld. Dat is de onwelvoeglijk heid van de hondebezitter. Er is eens geprobeerd, op voor beeld van andere plaatsen ook dat is op niets uitgelopen. spanning is te veel. Delft geloof ik een „honden- De mensen waarderen het reini- De heer Van Overmeire t zoiets ziet, wordt verzocht er de ge- illu- toilet" te maken. Dat deed dame uit het Morskwartier, die zich ergerde aan de honde uit werpselen op het speelterrein tegenover de Morspoort. Maar gingswerk ook niet. Ze willen voor het beheer of beier voor het herstel van het milieu geen offers brengen. Financieel - ook elke andere in- streert die instelling met een schrijnend voorbeeld. ,,Op ver zoek van de bewoners van de Arendshorst, hebben we het ter rein rondom die eerste flat in de Merenwijk meermalen extra gezuiverd. Dat moet je doen voor die pioniers, die toch al veel ontberen moeten. Je kunt ze niet in de rommel laten zit ten. Men had geklaagd over de rommel. En terwijl de zuive- Het stinkend statussym Leiden siert. Binncnki een gulden of vijf waai straat laten liggen dus! raars bezig waren, we hun rug een nieuwe la vuil over een balcon r den gegooid." Terug op de smerige venirs, zegt de heer meire: „Er zijn van C bezitters, die wel een len hebben, maar he voor over hebben het te lijnen en mee te lop uitgelaten moet won' kan je helemaal niets glnnen. Wanneer iemand wel mr zijn hond toch zoma; wat laat doen, dan zo- cipe onze reinigingspo iets aan kunnen doen bezig, die reinigingsi een heel nieuwe schoeien. We hebben man. Die hebben w. ringsbevoegdheid, m. krijgen ze „bevoegd transactie in handen tie". Dat betekent da: alle vormen van verv ze constateren een b vijf gulden kunnen opk Dat zou dus kunnen., m; voornamelijk preventit werken. Op de eers door het publiek voorl geven en te vertellen dan wel moet". Ook voorkomen dat ieman< lading vuil kwijt wil het ophalen een gulden kost. er tegen een boet- gulden afkomt. Maar over het algemeen iedereen die vervuillr leert in voor- of acht of langs de straat, da meentelijke reinig voor waarschuwt. Het een dag duren, maar actie op genomen en hoeft bang te zijn. dat over anderen zijn naa —20; De Munnik 12—IL ké 11—12; UVS 12— 12—11; B T 12—9; R se Boys 12—8; Lugdunu VNA 12—Q. In de tweede klas wist met moeite zijn lelden te consolideren door ei me zege op het oprukk risol: 54. De beide c< ton. Regenboog en Stoi herstelden zich van de - de laatste weken. Raadsagenda be- C? ïlijk van Alphen 'and ALPHEN De raad van Alphen ®n' aan den Rijn zal in haar verga- 6 dering van volgende week onder 'en meer de volgende voorstellen behandelen:- euit had De woning Wilhelminalaan 54 onbewoonbaar te verklaren, Een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van leerhulpmiddelen voor de bij- zèlf zondere school aan de Vesta- eke- straat. een Medewerking te verlenen voor het aanbrengen van buitenzon- wering voor zeven lokalen en Een gordijnen in het lokaal dat als gymnastieklokaal gebruikt 'rag wordt. Een krediet beschikbaar te lers stellen voor de aanschat van De leer- en hulpmiddelen voor de Zij Groen van Prinstererschool. vin- Een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van gymnastiekmateriaal voor de Bonifaciusschool' aan de Para dijslaan. den Een krediet beschikbaar te stellen voor het herstel van de schade aan de kleuterschool Dil lenburg 2. Leiden De leerlingen van de Aloysiusschool te Zoeterwoude zijn gistermiddag ver buiten hun boekjes gegaan. Een van de onder wijzers de heer P. Akerboom uit Roelofarendsveen trouwde met mej. Th. Biegstraten, die afkomstig is uit Leiden. Daarom trokken de kinderen naar de Antoniuskerk in Leiden-zuidwest om er het spik splinternieuwe echtpaar bij het uitgaan van de kerk met een „ere haag" te verrassen. Later in de middag boden de kinderen bruide gom en bruid een programmaatje van zang, toneel en muziek ac het Don Boscohuis te Zoeterwoude. lere be- Cees Buddingli' leest voor bij Augustinus LEIDEN De schrijver en dich ter Cees Buddingh' komt don derdag a.s. voor de Leidse ver eniging van Studerenden „Au gustinus" vertellen over zijn werk, waaruit hij ook zal voor lezen. be voordracht - in „Eigen Huis", Rapenburg 24 - begint om acht uur: ze is toegankelijk voor alle belangstellenden. Cees Bud dingh'. die tahns 53 jaar is, de- buteerde in 1941 met de verzen bundel „Het geïrriteerde lied" en publiceerde in 1944 „De laar zen der Mohikanen", waarin surrealistische invloeden naar voren komen. Grote bekendheid verwierf hij met zijn „Gorgelr.j- men", een serie nonaansicale gedichten. De poëzie van Cees Buddingh', die mederedacteur was van Podium en medewer- ker van Gard Sivik, evolueerde mee met de stromingen, die deze tijdschriften vertegenwoor- i digden. LEIDEN LDWS is met veel moeite opnieuw op de hoogste trede van het zaalvoetbal geko men. Tegen Batteljee Terp stra moest het zelfs nog twee maal een achterstand wegwer ken, 1—0 en 2—1, alvorens het een 32 overwinninb kon boe ken. Tegen het stug verdedigende, maar snel uitvallende Batteljee kon LDWS aanvankelijk weinig uitrichten. In de eerste helft deed zich vooral het gemis van de geschorste Cees de Roode (volgende week is hij weer van de partij tegen Lugdunum) voe len. Daartegenover stond echter dat LDWS Cock van Slinger land, die zeven weken geleden een armfraktuur opliep, weer tot zijn beschikking ha. Boven dien experimenteerde het door Hennie Keizer op te stellen in plaats van Jaap Prins. Een proef, die niet helemaal ge slaagd was. Routinier en spel verdeler Theo Pet werd door de in moeilijkheden verkerende kampioen vrijwel de gehele wedstrijd ingezet. „Omdat wij nog wat invallers hadden, heb voor de 32 zege voor LDWS. ik het grootste gedeelte van de Moeilijk verging het ook LFC. Te- wedtrijd in het veld gestaan, Tien minuten na rust was ik echter „leeg" en moest ik me wel laten vervangen". Opval lend was het dat juist op dat moment ook het dappere Battel jee terrein moest prijs geven. In de eerste helft hd het verras send de leiding genomtn. Spe lend volgens het 211 sy steem met Jan Koek als voor- uitgechoven spits, nam het na een aanval te hebben geslagen de leiding via een treffer van Fred v. d. Kwaak. Hij passeer de twte tegentanders. Pet van Slingerland, om daarna ook Van der Steen kansloos te laten. De LDWS-doelman leek, nadat Cock van Slingerland had tegen- gescoord, een beslissende fout te maken toen hij ovef een door Hans de Vos ingeschoten bal (na aangeven van Jan Koek) dook. Doelman Bert Koert van Batteljee bleek in uitstekende vorm. maar moest tenslotte zwichten voor het geweld van LDWS. Jan Krijsman en Cock van Slingerland zorgden nog gen het tot voor gistenavondng C. Karssen plotseling overleden BODEGRAVEN Op BS-Jarlge leeftijd ls maandagavond geheel onverwacht oud-wethouder C. Karssen overleden. De heer Karssen, boekhandelaar, oud-wethouder, oud-Iocoburge- meester, ridder in de Orde van Oranje-Nassau. tot nu toe raadslid voor de AR, voorzitter van talloze commissies en uitge ver van de Kroniek was een man met ongekende werkkracht en grote kennis. De rouwdienst heeft plaats zaterdag a.s. om 11 uur in de Geref. Kerk, waarna de begrafenis volgt op de alge mene begraafplaats „Vrede hof." gen het tot voor gisteravondnog slechts één punt bezittende VNA, permitteerde het zich de weelde twee strafschoppen te missen. Gillis v. d. Broek schoot naast het VN A-doel; Gillis v. d. Heyden zag zijn penalty gestopt door doelman Pierre Kramp. Via Tammeran nam VNA de leiding, waarna Isaac Pouw, tweemaal en Frits van Dalen voor een veilig lijkende voor sprong leken te zorgen. VNA zloeg echter verrassend en op vernuftige wijze terug, via schitterende goals van Piet Werk en Aad de Graaf: 3—3. Het derde duel (ook gisteravond was het eersteklasprogramma niet 1 te breed van opzet) tussen UVS en Rijnsbugse Boys werd 54. een „one man show" van Eddy Regenboog haalde weer Monsels De Leidenaar scoorde alle goals, vijf in totaal en was oppermachtig toen hij zijn snel uitgevoerde dribbels, inzetten. Rijnsburgse Boys wist er slechts drie treffers tegenover te stellen: twee van Piet van Duivenvoorde en één van Roel de Leeuw. De stand: LDWS 12—22; ASC 12 gels bad daartoe zijn I heel ander, jonger, ge geven. Twee junioren i hun entree. Freek v. veer enTheo van Dam men de plaats in van S sie en Wim Ouwehand dien werden Jan de B< Bert Heruer aan het t< Stormvogels toegevoegd rust had dit experiment tal al een voorsprong dankzij treffers van Pe vers, Bram de Roode, 1 Vliet en Bert Heruer. wisselen liep tegenstan zelle verrassend in t warna Jon de Bolster beslissende marge zorg' rens Gazelle nog eenm; man Hennie Faber v derwets uit. SVOW 12—0 kansloos gelaten. 1 ten van Ton Werner, v Hennie Zirkzee en Favi eenmaal. Schouten twee V. d. Voort viermaal. I tuigende revanche op d misstap van vorige we< Oranje Groen dat Re een gelijkspel afdwong. WASSENAAR Vrijdagavond a.s. zal de commissaris der ko ningin in de provincie Zuid-Hol land, mr. J. Klaasesz tot voor kort Inwoner van de ge meente Wassenaar de Wasse- naarse sporthal aan de Dr. Mansveltkade officieel openen. Voor belangstellende inwoners van Wassenaar is er zaterdag en zondag, 22 en23 januari, vo lop gelegenheid een kijkje te ne men in de nieuwe sporthal. Za terdagmorgen half 10 begint in de hal een micro-korfbaltoernooi voor teams van lagere scholen. Zaterdagmiddag van 1 uur tot ongeveer half 6 is er een volley baltoernooi. Zaterdagavond, vanaf 7 uur, komen de liefheb bers van basketball aan hun trekken. Dan zullen er twee wedstrijden worden gespeeld, resp. tussen WIK I (Wassenaar) en Kijkduin en tussen Argus en Jumpers. De zondag zal in het teken swan van de zaalsporten, 's Morgens van 9 tot 12 uur worden er twee „instuiven" ge houden, namelijk voor tafelten nis en voor badminton. NOORDWIJK In een ver gadering van de KNM voor Tuinbouw en Plantkunde is de totaaluitslag over 1971 be kend gemaakt: 1. C. Spoon l.isse, 2. Van Wieringen Voorhout en 3. mej. Grif fioen. Daarvoor had de heer Van Woerden een lezing ge houden. „Elke kamerplant stelt zijn eigen wensen", zei hij onder meer. Op de vol gende vergadering zal de heer Bakker uit Aalsmeer praten over de flora en de fauna in het Alpengebied. Kosten van verbouwing: 120.000,- VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten heeft be sloten de Lindehoeve voorlopig voor de tijd van vijf jaar ter beschikking te stellen van de Voorschotense jeugd. Na deze bereidheid van het ge meentebestuur is een onderzoek ingesteld naar de jeugdgroepen, die voor „inwoning" in deze boerderij in aanmerking zouden komen. Bij het overleg werden betrokken de padvindersgroepe- ringen, de jeugdsociëteit „Tref- Ik", de jeugdsociëteit Noord- Hofland en de Werkgroep Shunt. De padvindersgroepen vonden de aan hun toegewezen ruimte niet voldoende en trokken 4ich te rug. De jeugdsociëteit „Tref-Ik" prefereerde het onderkomen in de Boschgeestzaal naast de Moeder Godskerk en waren be vreesd de identiteit te verlie zen bij het accepteren van de Het boerderij en ook deze jeugd groep trok zich terug. De jeugdsociëteit Noord-Hofland, twee jaar geleden ontstaan uit een jeugdkoor vindt de boerde rij. hoewel deze aan het andere j einde van he' dorp ligt, wel ac- j ceptabel evenals de werkgroep Shunt. 1 Beide groepen vertrouwen nu bin- Op zaterdag 25 maart wordt nen afzienbare tijd een eigen een dorpscollecte gehouden. Op onderdak te krijgen in de boer derij „De Lindehoeve", achter het voormalige Marine Opkomst Centrum. Uit deze twee jeugd groepen is een voorlopig be stuur gevormd, dat thans vrij willigers opzoekt om behulp zaam te zijn bij de verbouwing en een plan opgezet heeft om het tekort van 34.000 in de verbouwingskosten bijeen te krijgen. De totale verbouwing kost 120.000, de gemeente Voorschoten subsidieert tot 57.000 de jeugd moet 34.000 bijeen brengen en het restant wordt gevonden in subsidies doo- rijk en provincie. voorlopige bestuur van de twee jeu? -» wil de beno digde ge' :n brengen door het c n van pop concerten, ee.. cy-fair, een sportgebeuren. en tentoonstel ling en een collecte. Het is de bedoeling deze activiteiten te houden van 25 tot en met 28 maart. zondag 26 maart sportdemon- straties in de sporthal en een voetbalwedstrijd tussen twee dameselftallen. Op maandag 27 maart een filmvoorstelling voor de jeugd van 7 tot 12 jaar en 's avonds een popconcert. Dinsdag 28 maart een fancy-fair, die op geluisterd zal worden door een uitzending van het VARA-pro- gramma „Een opvallend vrolijk gevarieerde visite" van 11 tot 13 uur. Zaterdag 19 februari is er een optreden van Earth and Fire in het Cultureel Centrum. Hoewel het voorlopig jongerenbe stuur ..Lindehoeve" grote plan nen heeft, is het gemeentebe stuur van Voorschoten teleurge steld in de geringe belangstel ling voor deze Lindehoeve. De werkgroep „Shunt" is een klei ne selecte groep jongeren van rond tien vaste medewerkers, de jongerensociëteit „Noord- Hofland" telt ongeveer veertig leden. De jeugdsociëteiten „De Baljuw" en „Kapries" hebben reeds voor restauratie gen tehuizen te handhaven. De Baljuw zit in het Baljuwhuis en Kapries in het Koetshuis langs de Leidseweg. De jeugdsociëteit „Warkanda" van de gezamenlij ke kerken is enige maanden ge leden opgeheven. i „ruiprie* v hel raadsbesluit lol ei- Leiden De winter viel dit jaar op dinsdag. Daardoor werden zelfs de meest serieuze schaats' gedwongen, over een nacht ijs te gaan. Want de vorst hen zijn myme r.ecn tweede nacht hanc Toch heerste er ook in Leiden hier en daar al „ijspret" Bijvoorbeeld op de banen van Roombur/ het ijs een stevige ruggegraat van gravel heeft. Maar ijs en weder dienende doet zich dit seiz gelegenheid nog wel eens voor om de ijzers onder te binden.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5