Drie scholen in één complex Noodlokalen Bona zijn in aantocht Gewest mag taak van de gemeente niet uithollen Burgerlijke stand Oegstgeests historie in boekje gebundeld WOENSDAG 19 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT Tekenspel in Voorschoten VOORSCHOTEN Het Crea tief Centrum organiseert een tekenspel. Iedereen mag aan het spel meedoen. In de tekening moeten de drie lijnen verwerkt zijn die op het programmaboekje van het Creatief Centrum staan. Dit boekje is gratis verkrijg baar op Molenlaan 32. De in zending sluit op 28 januari. ie lurrito LISSE/LEIDEN De firma Bik en Breedeveld NV is dezer dagen begonnen met de afbraak van de 21 se- mi-permanente lokalen van het Fioretti College. De lo kalen zullen worden over gebracht naar Leiden waar zij weer zullen worden op gebouwd om het Bonaven- tura College uit de ruimte lijke moeilijkheden ie hel pen. De lokalen zullen in Leiden wor den gezet op het Schuttersveld direct bij de Willem de Zwijger- brug over de Haarlemmertrek vaart. Het terrein is vorige week al bouwrijp gemaakt door het Fioretty College te staan er het nodige zand op te brengen, gen. i het Leidse aannemingsbedrijf Bik en Bredeveld zijn in Lisse al bezig de noodlokalen af te Aan de buitenkant is er in Lisse nog weinig te zien, maar de aannemer is binnen al volop aan het werk geweest om de lo kalen „afbrekensgereed" te hebben. Met de totale afbraak en het overbrengen naar Leiden wordt alleen nog even gewacht in verband met de onzekere weersgesteldheid. Zodra de aan nemer de zekerheid van „De Bilt" krijgt, dat het even droog blijft gaan de lokalen direct stuk voor stuk over en worden zij direct weer opgezet. Om het hele karwei te klaren zijn er on geveer vier werkbare maanden nodig zo wordt geschat, zodat voor het Bonaventura College medio dit jaar het ergste leed geleden moet zijn. Dat er het nodige is geleden werd al eer der geschreven. Door het enor me ruimtegebrek er moet op vele, zeer verschillende en uit- eenliggende plaatsen onder soms niet al te prettige omstan digheden les worden gegeven was er een ware noodsituatie ontstaan, welke door het trage afkomen van vergunningen lan ger dan nodig was heeft ge- LEIDEN Met een paar forse klappen sloeg burgemeester dr. A. J. Vis gisteren de eerste paal voor een scholencomplex de vorstige grond van de Meren- wijk in. De burgemeester werd in zijn hei-werkzaamheden bij gestaan door de wethouder van onderwijs, de heer dr. J. P. Duyveran en leden van de Com- Scholenbouw Herenwijk. teit van een paar honderd stoe len. Deze aula kan ook voor an dere doeleinden gebruikt wor den b.v. als kerkzaak Net als de drie vaklokalen is de aula apart toegankelijk. Het hele scholencomplex is gelegen aan hét centrale plein in de Meren- wijk. Rondom dit plein zullen ook nog kleuterscholen en een wijkgebouw L.J.A. verrijzen. De eerste paal die burgemees- Het scholencomplex kan een bij ter Vis de grond in joeg, was zondere functi/ krijgen als een het begin van de bouw van een punt waardoor de leefbaarheid complex van drie scholen. Scho- in de wijk vergroot wordt, len voor Rooms-katholieke, pro testants-christelijk en openbaar Vanuit de commissie zijn ver- basisonderwijs. 18.56 ;'.el19T4a O Pro- I Drie onderwijsvleugels van .zeven lokalen. De eerste tweede lassen bevinden zich in drie basisscholen van onder- het zuid-westelijk deel. Deze wijszuilen bijeenbrengen in een twee eerste klassen hebben gro- terreinsituatie zodat de school tere lokalen omdat zij dienen keuze niet beïnvloed wordt door voor het speel-leersysteem. De de gunstiger ligging van een andere lokalen liggen aanslui- van de scholen, tend achter elkaar in noordoos- het onderwijscomplex zodanig telijke richting. Zij sluiten aan- bouwen, dat maximale samen- op, werking en wderzijdse dienst- I de dwarsgedeelten, waarin bêr- verlening mogelijk is zonder dat gruimten, school (tand)artsen- de eenheid van de school wordt kamer, vergaderkamer e.d. on- verstoord. dergebracht zijn. Gedeeltelijk #de zelfstandigheid van de eigen hierboven liggen drie lokalen school waarborgen, die door alle drie de scholen ge- Het basis en kleuteronderwijs bruikt zullen 'worden. Deze loka- logisch verbinden hoe wel nog len zijn apart toegangelijk. Een in aparte gebouwen onderge- lokaal wordt gebruikt als vaklo- bracht. kaal, de andere twee als hande- ruimten die in principe voor narbeidlokalen. In het noord- buitenschools gebruik en konden dus vrij gemakkelijk verwezenlijkt worden. Anderen, de samenwerking en de weder zijdse dienstverlening zullen in de toekomst door de schoolhoof den en leerkrachten zelf, gerea liseerd moeten worden. Omdat men ook een nauwer contact wil leggen tussen het kleuter- en basisonderwijs, had in de com missie scholenbouw Merenwijk ook de Rijksinspectrice voor het kleuteronderwijs, Mej. Th. J. Semplonius zitting. Samen met de Rijksinspecteur van het basi sonderwijs de heer A. Boogaard was zij adviseren lid. scheidene uitgangspunten naar voren gekomen. Punten, die Een maquette van het scholencomplex: a. toekomstige kleuterscholen, b. eerste t vaak moeilijkheden opleverden. lokalen van derde tot en met zesde klas plus reservelokaal, d. gecombineerd deel met verdieping Vele van deze moeilijkheden lokaal, e. aula, f. gymlokalen en wijkgebouw LJZ. zijn nog niet opgelost. De uit- gangspunten waren: Drs. Berends Culturele leven komt in Lisse niet van de grond LISSE Burgemeester drs. A. J. Berends heeft gisteren te genover de hulsvrouwen van Lisse en Hillegom, georgani seerd in de afdeling van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, zijn nood geklaagd over de matige ontwikkeling van het culturele leven in Lisse. In feite komt eigenlijk in de hele Bollenstreek het culturele leven moeilijk van de grond, omdat de beter gesitueerden, aldus de heer Berends, naar de grotere steden trekken voor hun kunst genot, terwijl de gewone man er in de regel weinig geld voor over heeft. De burgemeester, die sprak over de structuur van de gemeente, roerde ook een actuele zaak aan: het gemis van een ijsbaan. „De 80-jarige ijsclub heeft het probleem te laat onderkend, waardoor de zaak langer in de mist is blijven hangen." oostelijke deel van het scholen complex is verder een i gemeenschappelijke aula voor de drie scholen, met een capaci- merking komen biieen brengen en apart toegankelijk maken. Enkele van deze uitgangspunten lagen op bouwtechnisch terrein Burgemeester Vis kijkt vol belangstelling hoe de eerste paal de grond in gaat LISSE Het vorig jaar, dat afgesloten werd met een gro te expositie, is voor de afde ling Bollenstreek van de In tern. Ver. Philatelica zeer succesvol geweest. Dat werd vastgesteld in de jaarverga dering waar de prijzen van de tentoonstelling werden uitge reikt, het bestuur werd her kozen en de jaarstukken werden goegekeurd. LEIDEN Geboren: Cornelia Cathf rlna. dr. v. J. Q. M. Langhout: Vine zn. v. A.L.FVeteus en J.Bouwmsu Christiana WUhelmlna dr. v. A. Laan: Casper Menno m. tern en M.G.C.H»uwini <lr v. R.9« ::k en J. von d. TVurtJe WvUnhuina Adrlat Overleden: H. S- P. Vrijburg. G.A. van Dieet, 78; C Verhart. T.M.KKJn. 73; J Arbouw. 68; L. SASSENHEIM Er heerst veel verwarring der geesten, aldus burgemeester J. Baron van Kno- belsdorf gisteravond in zijn Nieuwjaarsrede over de vor ming van het Leidse gewest en de onderzoeken, die in het afge lopen jaar zijn uitgevoerd. Men dient echter vast te houden, dat het gaat om de vorming van een harmonisch instituut, dat in- gepnst is in het bestuur. Het moet een extra-verdieping ge ven aan het gemeentelijk be stuur en geen uitholling. De bevolking van Sassenheim nrm vorig jaar toe van 12.474 tot 13.078; er waren 272 geboor ten en 105 personen overleden. 199 woningen kw.-men gereed, maar het aantal huizen, dat nu in aanbouw is (12) betekent een diepterecord. Spoedig hoopt men echter te beginnen met de uitvoering van het plan Teylin- gen. Dat is wei nodig want er zijn nog 325 woningzoekenden 219, die geen huis hebben en 49 bewoners van onbewoonbaar verklaarde woningen. Bij het voorstel tot harmonisatie heer Dreef (PC), dat hij zich wel kon verenigen met het peil- bedrag van 137, terwijl de heer Verdegaal (KVP) vroeg of een gemiddeld bedrag wel juist was. Volgens de burgemeester gaat het echter om geringe be dragen, maximaal 8,25 per maand. De raad besloot na enige discus sie het beroep van de heer Hun- dersmarek af te wijzen. Hij heeft zonder vergunning een loods gebouwd aan de Menne- weg. Van verschillende kanten werd aangedrongen op soepel heid en clementie, maar de voorzitter liet weten, dat dat een onmogelijke zaak is. De loods zal derhalve moeten wor den afgebroken. De deelnota van de VNG uitge bracht voor het Gewest Leiden en handelend over de werkgele genheid ondervond veel kritiek. Verdegaal. Dreef, Platje en v.IJsseldijk vonden het cijfer materiaal onvolledig en verou derd. Men was blij. dat er ook nog een commissie is, die de werkgelegenheid in de Bollen streek bestudeert, de huren van gemeentewo- Uit de rondvraag kwam nog, dat ningen (om de woningen van voor 1967 aan te passen aan huizen van later datum) zei de de gemeente met de provincie gaat praten over het kruispunt Sassenheim-Noord. Het punt Jasperina showt in Oegstgeest tEIDEN In het Rijnlands Ly ceum presenteert Jasperina de Jong vrijdagavond haar Jaspe rina Show Van de premiere in september 1970 heeft de Jas- ling perina Show nog niets van zijn kostelijke spontaniteit verloren. Het is 'n overrompelende werve- dans, zang. spel en praat- 'n Jasperina. die toont dat Icos gevoel heeft voor theater. Jasperina etaleert haar vitaliteit in haarscherpe teksten van Guus Vleugel en bij muziek van Joop Stokkermans. Daarbij wordt ze met zang en dans en thousiast terzijde gestaan door John Kuipers en Frank Sanders, die het cabaret' kennelijk in het bloed zit. De voorstelling begint om kwart over acht. OEGSTGEEST De redactie van „Rijnland, tijdschrift voor sociale genealogie en streekgeschiedenis voor Leiden en omstreken" gaat een speciaal nummer uitgeven gewijd aan de historie van Oegst- geest. Een aantal artikelen van de hand van de heer W. J. van Va- rik zijn, in het kader van de speciale uitgave gebundeld. De artikelen, totaal 85 pagina's, worden voorzien van 21 foto's. De in houd handelt o.m. over Haaswijk, de Hoogenboom. het huis „De Roode Leeuw." De Olmen, Toorenvelt etc. Nog niet eerder gepubi- ceerde gegevens worden hieraan toegevoegd. De oplage bedraagt 300 exp. kosten ƒ8,50. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest verzoeken de raad ten j behoeve van genoemde uitgave een eenmalige subsidie van 850 gul- J den beschikbaar te stellen. Morgenavond zal de raad van Oegst- geest hierover moe .en hc^'- sen. Andere punten welke op t'e nda stran: toekenning van de narm Mariahoeve'aan" aan een nieuw te pro jecteren weg van Kennedylaan naar de haven van de Zeeverken- Wijziging verordening op de commissies en benoeming leden mid denstandcommissie. vernieuwing dakgoten 19 woningen aan de Javastraat. verlening krediet verbetering Ijsbaan. Voorts worden de deelnotè's twee en drie van het gewest Leiden on der de loep genomen. Zoeterwoude Het vijfjarig bestaan van hun sociëteit is voor de bejaarden van de Meerburgparochie aanleiding geneest lot het vieren van een eestBi/na een dag lang zijn ze daarvoor onder elkaar geweest in ..De Drie Eendjes", nadat ze eerst samen de h. De feestelijke bijeenkomst in de parochiezaal begon met een lijke programma af, wat beëindigd werd met een diner. Wat u ook moet weten ZEVENHOVEN L.T.B, organiseert in san werking met de L.T.V. een feestavond op vrijdag 21 ja nuari a.s. Deze avond zal worden gehouden in het Dorpshuis te Zevenhoven. Aanvang half acht precies. Opgevoerd zal worden door de leden van de K.P.J. de klucht: „De ooievaar vergist zich". Na afloop van het toneelstuk is er nog gelegenheid tot het maken van een gezHIig dansje onder leiding van de Bouquets uit Aalsmeer. ZEVENHOVEN Het Be stuur van de LTV Afdeling Zevenhoven-Nieuwveen heeft tijdens de jaarvergadering kascontrole gehouden is er een bestuursverkie zing gehouden, doordat mevr. M. Könst-Droogh, na 4 jaar haar functie als secreta resse moest opgeven, wegens drukke werkzaamheden. In haar plaats is nu gekomen: Mevr. J. S. M. v. Veen-Log ger, secretaresse, School straat 36, Zevenhoven. NOORDWIJ K Uitslagen klaverjaswedstrijden „Nooitge- dacht": eerste wedstrijd: 1. P. van 't Wout. 2. P. Rol vers. en 3. D. van der Niet. Tweede wedstrijd: L. G. van der Linden, 2. J. van Linden en 3. C, de Ju. OEGSTGEEST Nabij de Rozenlaan is een groot speel- complex voor de jeugd ge bouwd. Gisteren werd voor het eerst de rolschaatsbaan onder water gezet. Oud Ade Uitslag van de kaartavond t.b.v. de jaardenkas: 1. S. Strijk 5745 Pt.; 2. J. van der Geest 5451 pnt-, 3. K. van der Geest (Hoogmade) 5353 pnt.; 4. Sj. van Seggelen 5274 pnt.; en 5. A. van der Werf 5201. De volgende kaartavond wordt gehouden op 8 februari. Voorhout De heer J. Gierst- Berg is gekozen in het dercomité van de St. An- dreasschool. Bij de verkie zingen behaalde hij 64 stem men tegen de heer A. Kool 54 stemmen. WASSENAAR De accoor- deonclub DVS geeft op 22 ja nuari een concert in het Je- roenhuis. Voor de pauze treedt een orkest o Sjoerd de Vries op, na pauze de Wassenaarse to neelvereniging Incognito met „Rustig, denk om m'n LEIDSCHENDAM In de openbare commissievergade ring van openbare werken ruimtelijke ordening komt de voetgangersoversteek bij hei kruispunt Heuvelweg-Grutto» laan-Burgemeester Roering laan. ALKEMADE De ijsbaan in Alkemade, zal Ijs en - der dienende, vundaag van twee uur tot half zes en zeven tot tien uur. Zaterdag en zondag de gehele dag als er geen wedstrijden zijn. Za terdagmorgen om 10 uur schoolwedstrijden voor jon gens en meisjes uit Alkema de Oost en de Weteringbuurt. Zondagmorgen om 10 uur clubkampioenschappen lange baan dames en heren. In schrijven om half tien. ROELOFARENDSVEEN Op 25 januari wordt de oogstdankdag van de LTB gevierd met een mis in de kerk van St. Petrus Banden. Na de eucharistieviering wordt in café „De 4 Heems kinderen" de jaarvergade ring gehouden. De feesta vond begint om huif acht in „De Alkeburcht". Er wordt een kaartwcdstrljd gehouden waarna er tijd is voor een HAZERSWOUDE De veld- ijsbaan aan de Voorweg te Hazerswoude-dórp is vanmid dag (woensdag) vanaf twee uur voor het publiek openge steld. IJs en weder dienende organiseert de Hazerswoudse IJs Club hier donderdagmid dag, vanaf twee uur, clubkampioenschappen. TER AAR - De Ter Aarse Landijsbaan zal vanmiddag haar poorten openen. Ope ningstijden 's middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van zeven tot tien uur. Ook hier ijs en weder dienende. O HAZERSWOUDE Vrij dagavond 21 Januari, om half acht, organiseert Hazers woudse Boys in de kantine een spelregelavond. De voet balvereniging St. Bernardus organiseert diezelfde avond, om acht uur, een klaverjas- avond in de kantine. ZOETERWOUDE S. J. Z. organiseert vanavond de eer ste kaartavond in 1972 in zijn clubhuis. De klaverjassers zijn om 8 uur welkom op „Haasbroek". ZOETERWOUDE In het kader van de Gebedsweek voor de eenheid wordt vrij dagavond een gebedsbijeen komst gehouden in de N. H. kerk aan de Dorpsstraat, aanvang 19.15 uur. HAZERSWOUDE Tijdens de op dinsdag 25 januari, om 1 20 00 uur, te houden bijeen komst van de Nederlandse I Bond van Platteiandsvrou- I wen te Hazerswoudc-dorp t houdt notaris A. D. Heenk j een inleiding. ZOETERWOUDE Het NKOV vervolgt morgen- j avond zijn bijeenkomsten met een kaartwedstrijd In» café Landzicht uan de Ver- laatweg. Voor 8 februari staat er een carnavalsavond op het programma.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3