Fel Noordwijk wiste ,6-0' tegen ACV uit KNAPPE ZEGE DANAÏDEN Foreholte vijf punten voor op concurrenten Stand 1-b Spartaan Blauw Wit naar 9 -7 verlies gespeeld SPORTBIJLAGE MAANDAG 17 JANUARI 1972 NOORDWIJK Noordwijk heeft zich duidelijk gerehabiliteerd voor de zware 6—0 nederlaag, die het indertijd tegen de Asse- se debutant heeft geleden. Uit gezonderd een onoplettendheidje in de vijde minuut van het cen trale duo Hans Plaatzer/Anton Marijt, welke laatste overigens een puike partij speelde, is het gevaarlijke duo Ab en Remmo Gritter er niet aan te pas geko men. Doelman Constant Smit, die tegen de verwachting in toch de plaats onder de lat be lette, heeft dan ook weinig te doen gehad. Noordwijk had Gerard Oude Velthuys weer te ruggehaald omdat Rudi Bröring stage loopt in het buitenland in opdracht van de Sport academie. piet v.d. Luit werd vervangen door Hans Westgeest, die in de vorige wedstrijd tegen ACV een beenfra'küuur opfliep en nu zijn rentree maakte. Gerard Duin dam, Jan Vieveen en Cees Spaanderman vormden het mid denrif. In de gelijkopgaande eerste 'helft heeft Noordwijk en kele goede kansen gehad. Aad Vermin miste echter alleen voor doelman Kiekenbos, die even la ter prachtig reageerde op een kopbal van Albert Spaanderman (uit een voorzet van Gerard Oude Velthuys). In de tweede helft drukte Noordwijk vrijwel constant op het doel van ACV. Door de samenscholing van spe lers kwamen er échter minder kansen. Het spefl werd minder Gritter een officiële waarschu- fraai. Zelfs hard, wat Remmo wing kostte. Be Quick'28—Quick Boys 1—2. Quick Boys heeft de lange tocht haar Zwolle niet voor niets ge maakt. Het wist- er een 2—1 winst weg te slepen. Niet meer dan een staaltje van zijn plicht eigenlijk, want de Zwollenaren staan op de onderste pflaats. Dé eerste helft van de wedstrijd draaide Quick Boys al bijzonder goed. Er werden goede aanval len uitgevoerd en aan niets was te meiken dat de competitie vier weken stil gestaan had. De ploeg was hejemaal in het rit me. De felle aanvallen van de Katwijkers resulteerden in een 10 voorsprong na twintig mi nuten spelen in de eerste helft. Jan van der Plas schoot op 35 meter keihard „van links" in. Kansen waren er voor rust voor Heemskerk en Frans Hogenes, twee tegenstanders om 2—1 te laten aantekenen. Tn de 28e mi nuut besliste TAW de strijd. Linksbuiten Vreeken kreeg de bal na interventie van Hogenes aangespeeld van Heemskerk om speelde een verdediger en tikte 31 in. Doelman Arie de Bruin, die enkele weken geleden in het bekerduel tegen Wieldrecht wat minachtend deed n.a.v. een ge miste penalty miste nu zelf een strafschop nadat Vreeken onder uit was gehaald. Randstad Sport-Zevenhoven 1—3 (0-2). Zevenhoven heeft voor een grote stunt gezorgd door duidelijk te profiteren van een off day van doelman Frans Vleeshouwer c.s. De Voorschotenaren raakten to taal van slag, omdat Pim van Ommen ontbrak wegens griep en zijn vervanger Henk van nieme zege weinig moeite gehad met Scheveningen. Kansen wer den echter moeilijk benut. Zo verscheen Joop de Vrind na een combinatie met Albert Zweerus en Leo Brommers alleen voor de keeper, dooh miste. Ook Krijn Boelee wist alleen voor de keeper niet te scoren. Dat ge beurde wel in de 35e minuut na dat Piet Vonk al op de lat had geschoten. Leo Brommers ving een uitverdedigde ba] van Knoester op en klopte de Sche- veningse goalie wel. In de tweede helft, waarin Piet Vonk met een blessure werd vervan gen door Jan Pennings, werd Cees Deemoed nog „neerge legd" in het strafschopgebied. Een penalty werd niet toege- UVS—Unicum Nadat Koos Veefkind na aange speeld te zijn door Bram Brandt Vooys als oppermachtige aus- putzer fungeerde de eeste kansen gekregen. Spelend vol gens het 1-4-3-2 systeem kregen de spitsen Peter Anes en Jaap van Duivenbode mogelijkheden. Hun schoten waren te onzuiver. Ook >Tony Werner schoot een maal juist over. RCL-ADM 2—2 (2—0) ADM, dat het middenveld over sloeg en vanuit een versterkte defensie snel opdrong, moest in de 15e minuut een doelpunt toe staan van Jaap Kuik, die bij en inzet de bal via de grond langs de doelman zag stuiteren. In de 44e minuut werd het 2—0 toen Wally van Haver uit een voor zet van Jaap Kuik inkopte. Er hadden meer goals moeten val len. Leo v.d. Berg en Hennie Rodenburg richtten echter niet zuiver genoeg. Nu kon ADM, dat zijn spitsen met lange diepte- LEIDEN De L.K.V. „Dc S taan" is nog steeds ongesla; Ook de wedstrijd tegen Olyn in Utrecht leverde de Le naars alleen winstpunten Het was dan ook geen zw wedstrijd. Coach Brandt I zijn pupillen niet te zwaar i len. De krachten zijn te b nodig in de wedstrijd tegen Dordtse Hercules. Uitslagen. Fred Marijt. 82^. 77&. 100 kg 260 kg. Arie Swagers. 92'/2, 8: 105 kg. 280 kg. Harrie R. horst 87^. 85. 110 kg. 2. kg. Mat Artneze 100, 87^, kg. 302>4 kg. Herman Fili 100, 92»4, 115 kg. 307!4 Theo Sanders. 110, 100 132!4 - 34214 kg. ACV's grote moeilijkheden bij een aanval van Noordwijk Leo Pluimgraaf en Wim van der Plas, maar deze werden ge mist. Na rust ging ook Be het kon toch niet tegen de Kat- TAW—Monster 3 1 (0—0). Quick wat sterteer spelen, maar TAW 'heeft na rust in ,,no-time" wijkers op. Na tien minuten een 1—0 achterstand weten weg werd het dan ook 20 door een te werken. Na een matige eerste vrije trap van Leo Pluimgraaf, helft, waarin Monster door veel- waaruit de bal ingetikt werd vuldig de bad uit te trappen door Arie Remmelswaal. Be trachtte een 0—0 gelijkspel te forceren, nam het na tien minu ten in de tweede helft verras send de leiding, invaller Gerard Slof (toegevoegd aan de selectie i.v.m. de blessure van Cock Verzaad) nam de bal uit een lob van Piet Vreeken ineens op de schoen. In de 19e minuut om speelde Gildis Heitinga na voor bereidend werk van Ben Klaveren al na tien minuten af gelost moest worden door Cees Beyer. Randstad Sport, dat moest toezien hoe doelman Vleeshouwer enkele malen de bal uit de handen liet vallen, speculeerde ook nog foutief op de buitenspelval. In de 20ïe mi nuut werd dat fataal. Uit een voorzet van Kooos Veria an ko gelde André Wa'hlen in. En mis verstand tussen Teske en Mol Dood Verlaan de gelegenheid uit een vrije trap van Ger Koster voor 20 te zorgen. Een kwar tier voor tijd sloeg Randstad te rug via Gerard Friedhof. Even later werd het verre opdringen Randstad fataal. Een solo van André van Wahlen betekende 1—3. Scheveningen—Koudekerk 0—1 (0-1). Koudekerk heeft ondanks de mi al een keer tegen de keeper had opgeschoten, scoorde Perry Nienhuis na aangeven van John van Klaveren in de 25e minuut Voldoende voor de zege, al moest doelman Wim Raman nog eenmaal op de doellijn red den en bliksemsnel reageren tij dens een scrimmage. Jaap He- reur. Bram Brandt, alleen voor de keeper, en Van Klaveren lie ten nog goede kansen liggen. TSB—Oegstgeest 1—0 (00). Drie minuten voor tijd heeft Oegstgeest teten de verhouding in de nederlaag moeten incasse ren. Bij een schot van De Mun- nik werd doelman Van Aaisburg verrast toen de bal via een graspolletje over zijn armen sprong. Voor rust had Oegst geest vanuit een versterkte ver dediging, waarin routinier Bert Bol was teruggekeerd en Cor passes wist te bereiken, nog te rugkomen in de tweede helft tot 2—2. Drie minuten voor tijd zag Hennie Rodenburg nog een inzet van de doellijn gehaald, svow—capellc 2—0 (1—0) Nadat Ed Langerels de talenten van de Capelie-doelman had kunnen aanschouwen en Capelle op zijn beurt al eens op de paal had geknald, kreeg SVOW in de 40e minuut een „cadeautje" aangeboden van zijn tegenstan der. Uit een vrije trap van Jan v.d. Lip kopte een van de ver dedigers de bal in eigen doei. Toen een kwartier voor tijd de defensie van Capelle voor ver meend buitenspel bleef staan knalde Langereis in eerste in stantie op de paal. De terug springende bal tikte hij alsnog Eerste klasBe B Gouda 15—22; UVS 15—21; R denburg 15—20; Xerxes 15— RVC 15—16; Papendrecht 15— Neptunus 1515; Unitas 15— - De Musschen 15——13; CW 15— Lugdunum 158; Fluks 155. HEERENVEEN. In de eer divisie van de Nederlandse i hockeycompetitie werd zat dagavond voor 3000 toeschi wers de wedstrijd ThialfBr'1 sel gespeeld. Thialf verloor n 1 6—8 (2—3, 2—2 en 2—3). Smoke Eaters heeft glsteravo -t op eigen ijs met 52 gewonn van Warriors Zweibrücken, Canadese legerploeg. De 1.' toeschouwers zagen de eii stand van deze wedstrijd, j speeld voor de Cup Internat u. nal, als volgt tot stand komc 1-0. 2—0 en 2—2. LEIDEN De Danaïden stelden zich duidelijk kandidaat voor het kampioenschap. De Leidse blauw witten bewezen met de knappe 9 —7 dit jaar de top bereikt te hebben. De „scholieren" kwamen in een weer bomvolle 5 Meihal moeilijk op gang. Pas in de 2e periode moest Blauw Wit meer en meer terug, al moesten De Danaïden hal verwege de 2e 30 minuten een 6—4 voorsprong geheel prijsgeven. De slotfase was duidelijk voor de thuisclub, die de 9—7 voorsprong niet meer weggaf. Na 6 minuten brak Erik Filemon, hierdoor in staat gesteld door Nap, de score open. Na een kwartier kwam Blauw Wit via Petra Starink op 1—1. Pas 5 mi nuten voor rust schoot Casper van Nierop zijn ploeg vanuit de hoek van het veld naar 21, waarna Blauw Wit toen al enigszins tegen de. verhouding in op 2—2 kwam dankzij Ron van Pareen. Gerard Nap zorgde ervoor, dat de Leidenaars met een 3—2 voordelige sco re aan de 2e helft konden beginnen. Toen Nap met zijn 2e treffer het verschil op 2 bracht, ging het er voor De Danaïden heel erg goed uit zien. Alhoewel Ron van Pareen tot 4—3 kwam, was de Leidse ploeg, niet meer van haar plannen af te brengen. Casper van Nierop zette zijn ploeg op een voorsprong van 2, waarna Nap verzuimde er 3 van te maken. Een treffer van Peter ten Wolde en een benutte strafschop van Nap betekenden 64, welke voorsprong De Danaïden door Amsterdamse treffers van Arnold Krul uit handen gaf. Ondanks het feit dat Peter ten Wolde een nieuwe Leidse voorsprong, bewerkstelligd door Nap, teniet deed met een succesvol genomen strafworp, bleek de Am sterdamse ploeg, zonder de geblesseerde Cort van Dijk en Ria Lang, niet in staat De Danaïden van winst af te houden. Een dit keer aanvallend weinig opvallende Wim Brugman (hij werd uitste kend geschaduwd door captain Ten Wolde) schoot zijn ploeg vanaf de middellijn naar 8—7 en toen Casper van Nierop nog geen minuut later na een misser van Arnold Krul vanaf de stip introk, trok de Leidse Hoofdklasser nog even alle registers open. De Leidse ploeg heeft nu ongekende mogelijkheden met het deul tegen archipel op het thuisprogramma". Vicus kreeg gisteravond de kans de kloof met de middenmoters enigzins te dichten. Aanvanke lijk werd het zwakke spel van de Hensenpioeg uitstekend uit gebuit door de niet eens zo slecht spelende Haagse, hekke- sluiter Die Haghe. Schutter Hulsman, die naarmate de SVLV-speler Ted Schaepman probeert met een kopbal de verdediging van MMO te posseren In een sportieve wedstrijd hebben SVLV en MMO een re 'eiijk spelniveau bereikt. SVLV, dat wel wat meer Het initiatief had, maakte de fout om teveel op het middenveld te blijven breien. Nadat de Voorschote naren via Jan v. Bemmelen voor rust en Ted Schaapman na rust een voorsprong hadden genomen, nam MMO het initiatief over en kwam gevaarlijk terug. Kees Borst scoorde fraai 2-1. Een ander po- s&ief punt bij MMO was het goede optreden van doelman Jan v. Leeuwen. strijd vorderde, steeds onzuiver der ging schieten, zette Vicus na 13 minuten op een achter stand van 2 punten. Toen Chris Smidt de kanaries naar 03 schoot, luwde het overwicht van de Hagenaars Vicus werd wat vaster in de combinatie, het geen resulteerde in een treffer van Wim Meyer. Het gevaar Hulsman werd bezwo ren, toen eerst Bram Westbroek een strafworp benutte en ver volgens Diet Wolters via een fraaie doorbraak 3—3 op het bord bracht. Enigszins tegen de veldverhouding in kwam Die Haghe op 43, toen Schmidt een strafworp raak schoot. Hal verwege schoot Ruud Niessing Vicus langszij, waarna er voor de Leidse ploeg perspectieven op winst waren, temeer daar Hulsman c.s. steeds minder overtuigend te werk gingen. Na vanaf de stip van Hagenaar, kreeg Vicus de mooiste kans op 2 punten 3 minuten voor tijd. Bram Westbroek faalde echter van vier meter, waardoor Vicus met dat ene punt weinig is op geschoten. De Algemene—Pernix. Pernix nam revanche voor de 11—S nederlaag tegen De Alge mene in de aanvang van het seizoen. De oranjekragen ver dienden de 6—4 zege ten volle. Bovendien deelde de leidsman op voor Pernix gunstige mo menten enkele dubieuze straf- worpen uit, waarvan Pernix ui teraard dankbaar profiteerde. De Algemene miste Ineke Thijs- sen, waardoor De blauwwitten toch wel aan kracht hadden in geboet. Scoreverloop: Jacob Bakker 01, Flip v.d. Kooy 0—2, Wim van Vliet 1—2, Joke van Duyn 1—3, Jacob Bakker 14. Rust. Ruud van Vliet 2—4, Fred Breedveld 2—5, Wim van Vliet 3—5, Jacob Bakker 36, Ruud van Vliet 4 Moment uit de handbalwedstrijd tussen Hellas en Stratem Meteoor LEIDEN. In de reginale twee de klasse dames had Foreholte een vrije dag. De nummers 2 en 3 moesten elkaar in Rotterdam bekampen en dat viel voor de Voorhoutse dames bijzonder gunstig uit. Door een 65 over winning van Snelwlek op Actief heeft Foreholte met vijf punten de leiding genomen. In de afdelingsklasse waren wei- »!g verrassingen. Alleen het ge lijke spel van de Northa-dames tegen het derde VELO-team was onverwacht. Daarmee heeft het Oud-Adese Jong Ade haar kans weer volledig in eigen HVL In Rotterdam zag het er aanvan kelijk naar uit dat HVL zich ge decideerd van de onderste plaats zou wegspelen. De Leide- naren waren duidelijk sterker en namen een 12—8 voorsprong bij de rust. Hoewel nog steeds niet compleet en met een ge blesseerde Cees Lucas, die meer op de wisselbank zat dan speelde, scoorde HVL direct na rust 13—8. Een paar doelpunten van Wilton Feyenoord bracht HVL helemaal in paniek. Ge heel onnodig verloor HVL na een goede start met 18—16. Doelpunten: Hans I.adan 5x, Cees Lucas 4x, Jan Siebert 3x, Geor ge Tiessema 2x, Hans Hekezen en Ruud v. Zijp lx. De Hoogmadese heren gingen roemloos ten onder in Alphen tegen koploper Tijnstreek. Bij de rust had de nieuwe Alphense vereniging al een 13—1 voor sprong. Na rust kon MMO nog wel iets terug doen, doch meer dan een 24—5 nederlaag zat er voor hen niet in. De dames de den het heel wat beter tegen het Haagse CWP. Voor rust werd goed gespeeld en met leuke combinaties werd een 6—2 voor sprong opgebouwd. Na rust werd het een beetje rommelig door veel balverlies en het har der wordende spel van CWP. Niettemin wist MMO het intia- tief te behouden en verdiend met 11—3 te winnen. Doelpunten: Cobia Elstgcest 5x, Margré Elstgeest 5x en Corrie Pennings lx. Het derde dames team van Hellas had in Leiden weinig in te bren gen tegen koploper HVL. Voor rust konden de Leidse dames rustig bouwend een 60" voor sprong nemen en na het wisse len van speelhelft het tempo nog verhogen. Er werd wat meer risico genomen en vooral Ellen Kneijber, Gonnie Eradus en Ria Ammeraan waren bij HVL zeer produktief. Doelvrouwe Wil v. d. Drift miste in deze gemakkelijke wedstrijd nog een strafworp, anders nad bijna geheel HVL gescoord. Be halve het reeds gememoreerde drietal scoorden namelijk ook Carla Jansen Marjan Jansen, Gerda Stadt en Anneke Brug- mans. De eindstand van 17—2 geeft dan ook de juiste krachts verhouding aan. JONG ADE Hoewel de Oud-Adese dames vrij gemakkelijk wonnen van het Haagse Forto, ginf, het toch niet zo goed als anders. De ver moeidheid zat nog wat in de be nen van de zaterdag gespeelde oefenwedstrijd tegen Foreholte. Bovendien konden de dames van Jong Ade niet nalaten steeds een blik te werpen op het naast hen gelegen speelveld, waar dc grote concurrent Nor- tha bezig was één punt te ver spelen. De ruststand was 60 en na rust, toen het op het an dere veld begon te spannen, werd dooi slordig spelen ver zuimt de bereikbare monster score op de bordjes te brengen: 11-3. Doelpunten: Hclma v. d. Geest 5x, Ida Koek-v. d. Geest en Plo- nie OÜJerhoek 2x, Gonnie v. d. Geest en Cobl v. d. Geest lx. NIO De Ripse dames waren aanvanke lijk goed aan hun Haagse oppo nenten gewaagd. Bij de rust had Hygiëa 3 een 34 voor sprong cn ook na rust bleef do stand gelijk opgaan tot 67 hal verwege. De laatste 15 minuten* ging NIO echter totaal af en Hygiëa wist nog liefst 8x te sco ren. Eindstand 615, De Rlpse doelpunten: Ria Wce- nink 3x, Sonja v. Emmerik 2x en Corrie Wcenink lx. HVS Koploper HVS speelde een matige wedstrijd tegen de Kwiek Sport reserves. Het Stompwijkse team liet zich meeslepen door het tra ge Haagse spel en alleen in dc laatste 10 minuten konden zij even vlammen. Hoewel de wed-- strijd zelf beter om gauw te vergeten was, waren dc doel punten van goed gehalte, Onder handse schoten van Ria v. d. Bosch cn Wil v. Rijn, alsmedl een break-out van Sjanie v. d. Bosch zorgden voor een 3I ruststand. Na rust was een strafworp van Sjanie en nog oen snelle break-out van deze talent volle speelster voldoende om dé 5—0 zege binnen te halen. WARMUNDA In de Groenoordhal bleven dé Warmondse heren de baas ovui CWP 3 in oen wedstrijd om fles keizers baard. Bij rust haddett Cees Hoek c.s. een 64 voor sprong, welke na rust nog tol 14II werd opgevoerd. Doel punten: Wim v. Dijk 4x, Ben v. Nickcrk en Cees Hoek 3x, Brahi Schaven inker 2x, Aad Wolven cn Ruud v. Grieken lx.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9