Gelegenheidsvoorhoede van DOCOS stuit op stug VELO Verzwakt LFC aan leiding Roodenburg weer langs Xerxes: 1-0 Blauw Zwart: 1-1 Amerikaanse atleten met uitsluiting OS bedreigd SPORTBIJLAGE MAANDAG 17 JANUARI 1972 LI Frans Noordermeer, links, van Gouda haalt uit. Kees Karstens en Henk Rol, rechts, blokkeren tevergeefs. GOUDA Juist toen UVS een waterdicht controlesysteem bleek te hebben gevonden, nam Gouda de macht weer over. Tien minuten voor tijd bereikte de eersteklastopper voor UVS de anticlimax. Een voorzet van de teruggehaalde 32-jarige routinier Fred de Grouw bete kende de inleiding tot de reeds afgeschreven gelijkmaker. In eerste instantie kon Wijnand Sloos de inzet van Gerrie Cle ment nog pareren. De bal keer de echter als een boemerang door toedoen van Frans Noor dermeer terug om ten slotte als een „ingeslagen bom" onder het net tot stilstand te komen. Daarmee kreeg het magnifieke doelpunt dat Jan Leget met de rust in zicht had gescoord gezel schap: 1—1. Gouda's solo als kopman duurt voort. „Gouda krijgt echter nog Rooden- burg, RVC en Xerxes. Uit. Er is dus nog niets aan de hand voor ons." Wally van Schooten Jis be slist nog niet verslagen. Even min als zijn ploeg, die gister middag de wedstrijd voor het grootste deel regisseerde. Zij leek bijzonder angstig door vol gens het 4-4-2-systeem te spelen. Het was echter slechts een mas ker. Het ware gezicht van UVS kwam na een bliksembezoek van Gouda te voorschijn. Gerrie Clement raasde eenmaal overdonderend langs Henk Rol, maar kwam met zijn schot niet verder dan het zijnet. Het leek er daarna op alsof de voormali ge Telstarspeler evenals de sa telliet „uitviel". Zoals heel Gou da «al snel op de verkeerde golf lengte belandde. De ploeg, die voor deze gele'genheid Wim v. d. Gijp als trainer van Zwart Wit had geleend, ging het zich plotseling heel erg moeilijk ma ken, verwaarloosde de mandek king, waarvan met name Jan Leget zou profiteren. Lineaal- rechte dieptepasses vertrokken van zijn voet in de richting van de goed opkomende Aad Koren en Thijs Balkhoven, zodat de ogenschijnlijk uit twee man be staande voorhoede Desar/Ver- ver darikbare versterking kreeg. Daaraan toegevoegd de „geca moufleerde" en wat terugge trokken vuurlinie Lagendijk/Kar stens was voldoende om de Goudse defensie een zeer wan ordelijke aanblik te geven. Leen Bezem, die al verscheide ne malen het veld met zich had laten aanvegen, moest eenmaal panterachtig richting lat om daaronder een inzet van Kar stens weg te tippen. UVS draaide bij vlagen de Goud se ploeg volledig dol met snel uitgevoerde combinaties en veelvuldig switchen. Zo onder schepte Desar eenmaal gedeel telijk een terugspeelbal van De Grouw. Toen de stormbal het hoogste punt had bereikt haal de, zo leek het lange tijd, UVS de winst binnen. Uit een voorzet van Desar tikte Bezem de bal voor de voeten van Leget, die beheerst over de ontstane men selijke voetballrulnes, de bal in het doel lobte. De geschiedenis herhaalde zich voor de talloze Leidse supporters na rust. Frans Noordermeer verscheen na een dieptapass la Leget) van De Grouw voor Sloos. maar mikte de bal hoog over het doel, en uit een vrije trap. toegekend omdat Sloos de vierpassenregel had overtreden, kopte Koren de bal nog juist weg. Reden voor UVS zijn midden veldspelers Koren en Karstens een „uitgaansverbod" op te leg gen. Dat gebeurde in een perio de, waarin de voetbalvrede weer geweld werd aangedaan. Scheidsrechter Van Ooyen, die vorige week Roodenburg mid dels een omstreden penalty wat extra punten toestopte, toonde zich veel te naïef door enkele ruige overtredingen zonder noti ties af te doen. Terwijl de spe lers elkaar de toepassing van de wet op de zwaartekracht de monstreerden, liep de overigens uitstekend leidende scheidsrech ter slechts vermanend rond. Het maakte het in alle opzichten pit tige duel alleen nog maar feller. De tweede helft stond ook in het teken van de vertraging. Al thans wat UVS betreft, dat de zelfde weg leek op te gaan als in de eerste wedstrijd, die de eerste en tot nu toe enige neder laag opleverde voor Gouda. Nu keerde het getij voor Gouda nog juist op tijd. De gelijkma ker was vrijwel identiek aan de Leidse treffer. In eerste instan tie stompte Sloos de bal na een inzet van Clement, die na zijn enthousiaste start een zwervend voetballeventje was gaan lelden, weg. Frans Noordermeer, be hoedde tenslotte het Goudse voetbal voorlopig voor deva luatie. LEIDEN DOCOS heeft in de tweede helft tegen VELO tever geefs gebeukt op de veste van de uitstekende doelman Swin kels, die het vorig seizoen nog onder de lat stond bij de reser ves van ADO. Na een eerste helft, waarin schier plichtmatig en slecht werd gespeeld en al leen Koos Hoogenboom voor DOCOS een reële kans kreeeg, drong DOCOS in de spectaculai re tweede helft op. In zijn voor hoede moest het Peter Dubbel- deman (vorige week liep hij een gebroken sleutelbeen op) mis sen, maar maakte Henk Monta- nus zijn rentree. Op het midden veld ontbrak Jan van Polane, die voor de wedstrijd, verklaar de liever van spelen af te zien in verband met een blessure. Later verscheen hij toch in het veld in de plaats van Cees Vri- sekoop. De voorhoede, die van prachtige passes werd voorzien door o.m. Wim Hagen, bestond nu uit Stan v.d. Meel, Dick v.d. Bosch, Jos en Reizevoort en Montanus. Terwijl doelman Ge rard Dubbeldeman zich moest instellen op een schot van De Letter en halfspeler Ruud v.d. Meel nog eenmaal koppend tea* assistentie moest komen, ver schafte DOCOS zich heel wat meer uitgangsposities voor de overwinning. Ton Zwagerman en Koos Hoogeboom misten ech ter. Alleen Henk Montanus zou tot doelpunten komen. In de 30e minuut tikte hij de bal langs Swinkels, doch op apelleren van de grensrechter werd de treffer wegens hands afgekeurd. Tevoren had VELO een „zeker" doelpunt laten liggen. De alleen voor Dubbeldeman verschenen A. Persoon schoot naast. Quick Steps—Alphen 0—2 (0—1). Met de zich knap herstellende doelman Hennie Rikken als be trouwbaar sluitstuk in de defen sie en Henk Keizer in plaats van Rinus Koopman in de rol van ausputzer heeft Alphen van uit een versterkte defensie spe lend een knappe zege behaald op Quick Steps. Het eerste doel punt viel al in de derde minuut. Frits van Geen frommelde de bal tijdens, een scrimmage in het Haagse doel. De tweede treffer daarentegen was van uit stekende kwaliteit. In de 20e mi nuut van de tweede helft zette Klaas de Bruin de bal voor. Ceryl Muntslag reageerde at- Doelman Swinkels van VELO tipt de bal tegen de lat bij een inzet van Jos Reizevoort NEW YORK Voor Lee Evans en Jay Silvester (respectievelijk wereldrecordhouder op de 400 imeter en het discuswerpen) e n negen andere Amerikaanse atle ten dreigt uitsluiting voor de Olympische Spelen van Mün- chen omdat zij handgelden van een profcircus zouden hebben aangenomen. De elf Amerikanen zullen zich voor het Amerikaanse Olympi sche Comité moeten verant woorden. Behalve Evans en Sil vester zouden de verspringers Norman Tate en Darrell Horn, de hinkstapspringers Art Wal ker en Dave Walker alsmede George Woods (kogelstoten), Larry Stuart (speerwerpen) en Larry Questad (sprint), Karrt Kuvers (110 m horden) en Jim Burnett (400 m) in 1970 een con tract hebben getekend bij het profcircus World Sports Promo tions Ine, dat overigens nooit een wedstrijd organiseerde. ï>e elf beschufldigde atleten ont kennen ten stelligste ooit geld te hebben geaccepteerd van World Sports Promotions Inc. )oor de verschillende interpreta ties van de amateurregels door de Amerikaanse Atletiek Uniek (AAU) en het Amerikaanse Olympisch Comité is het moge lijk dat de elf van de Olympi sche Spelen wonden uitgesloten maar normaal kunnen uitkomen in landenwedstrijden en andere evenementen. tent en knap door direct in te knallen: 0—2. Muntslag bedien de Frits van Geen nog eenmaal van een uitstekende kans. Van Geen werd echter door de doel man met een schijnbeweging uit positie gebracht, knalde nog op de lat, maar kopte de terug springende bal naast. Als voor bereiders waren vooral Dick Boesveld, Gerrit van Geen en Bert Appel in goede vorm. Laakkwartier—Sportcl. Lisse 3—1 (2-0). Sportclub Lisse heeft een geflat teerde nederlaag geleden tegen Laakkwartier. Hoewel het niet al te zeer onder deed voor de Hagenaars moest het door enke le slordigheden in de defensie met een vrij ruim verlies genoe gen nemen. Al in de tiende mi nuut leidde een misverstand tus sen Hans Hoogkamer en doel man Co Kleyhorst, die bepaald zijn middag niet had, tot de openingstreffer. Sportclub Lisse, dat tot dat mo ment angstvallig in de verdedi ging was gebleven en met slechts twee aanvallers opereer de, Wim Mooyekind en Wim van Beek, kroop uit zijn schulp, maar zou vooralsnog niet al te gevaarlijk worden. Een buiten- speldoelpunt van Dick Warnas zou in de 30e minuut het moreel van de Sportclub nog meer aan tasten. In de tweede helft heeft trainer Spiers al na vijftien mi nuten verdediger Jan Faas op geofferd voor de aanvallend in gestelde Kees van Amsterdam Later zou ook Dorus v.d. Voort aan de aanval worden toege voegd, wat wel degelijk tot gro tere stootkracht zou leiden. Eerst viel echter nog een derde doelpunt, opnieuw van Warnas, eer Sportclub Lisse in de 30e minuut zou tegenscoren. Een combinatie tussen Wim van Beek en Wim Mooyekind kreeg nog een tweetal goede kansen, doch in het eerste geval leverde het niet meer dan een hoek schop op; in tweede instantie belandde de bal op de lat. Een indirecte vrije trap in het strafschopgebied van Laakkwar tier leverde al evenmin iets op. Theo Boot schoot hoog over. Teylingen—Postduiven 1—1. Een met Hans v.d. Berg en Paul v. Nobelen als invallers voor Jos Eikens en Aad Witteman 6pelend Teylingen heeft zich aanvallend goede kansen ge schapen. Toch werd er niet vol doende en goed gericht gescho ten. Bovendien aarzelde de aan val soms en strafte de Postdui ven-defensie dit te lang wachten af met de buitenspelval open te zetten. Als sluitpost fungeerde doelman V.d. Gaade op de juis te manier. In de 38ste minuut zette Arie Jonier voor en kon Frank v. Dam met een direct schot scoren. Kort voor rust werd het weer gelijk: Ton Hoogervorst verkeek zich op een effectvolle bal en tikte hem in zijn eigen doel: 11. Ook na rust heeft Teylingen kansen ge had op de volle winst. Maar bij b.v. een schot van Hans v.d. Berg had doelman v.d. Gaade het nodige geluk. Ook Postdui ven schiepen zich mogelijkhe den maar de Teylingen defensie hield de zaak gesloten. V.E.P.—Bodegraven 0—1. De Bodegravers hebben in Woer den revanche genomen voor de nederlaag, die zij op eigen ter rein geleden hebben tegen V.E.P. Het was beslist geen in teressante wedstrijd, daar in Woerden. De beide voorhoeden beschikten over te weinig pu shing om tot een behoorlijk re sultaat te komen. In de eerste helft werd het nog wel gepro beerd maar alles liep op niets uit. Zowel de Bodegraafse kee per als zijn Woerdense collega hebben zich vanmiddag niet in het zweet behoeven te werken. Toch wist Bodegraven nog een punt te scoren. Dertien minuten voor tijd wist Van der Neut de bal in het Woerdense net te werken. De ploeg die het geluk kigste was, heeft gewonnen. Van goed spel was beslist geen LEIDEN —LFC is dank zij het falen van Wilhelmus en VUC en de eigen winst met 31 op ONA met DRL op de gedeelde eerste plaats gekomen. LFC, dat ook nu de 17-jarige Theo van Segge- len op de plaats had staan van de geschorste Cockle van Wcer- lee (hij zat zijn laatste van de 2 wedstrijden uit) is ook nu met opvallend aanvallende voorne mens het veld op gestapt. In een niet al te beste wedstrijd heeft LFC het hard op de man spelende ONA kansloos naar verlies gespeeld. In de 23e mi nuut mocht De Wit een vrije trap nemen. Daaruit schoof hij de bal naar Wim v.d. Linden, die onhoudbaar voor doelman Straver inknalde: 1—0. ONA stelde er een schot van rechts achter Van Loon. die rakelings overschoot, tegenover. Een „ééntweetje" tussen Aut Hey- mans en Leo de Jong leidde de tweede treffer in in de 34ste mi nuut. Via de paal schoot Hey- mans m. ONA heeft het grootste gedeelte van de tweede helft met tien man moeten spelen. Al vrij snel haalde Hofman Vun Seggelen zo cru onderuit, dut hij werd weggezonden. Het ge val speelde zich Juist buiten het strafschopgebied af. Een penal ty werd even later wel gegeven aan de andere kjant wuur Rei- nier de Wit een tegenstander in de rug duwde. De Gruyl verzil verde de elfmeterschop. In de 18e minuut besliste Aat Hey- mans door van 30 meter afstand zeer fraai in te schieten de strijd: 3—1. WASSENAAR Blauw Zwart is bijzonder fortuinlijk geweest te gen Naaldwijk. Verscheidene malen verschenen Wuyts, Hoog kamer en Dekker alleen voor doelman Peet Pieterse, doch schoten steeds naast of waren getuige van de talenten van de Wassenaarse goalie. Naaldwijk was in de eerste helft onbe twist sterker. Vooral Dekker was een obstakel voor de defen sie. Verdiend nam Naaldwijk dan ook In de 27e minuut de lei ding. Uit een vrije trap van Dekker kopte Hoogkamer de bal vallend in. Cors Witteman assisteerde zijn doelman nog een keer toen Wuyts alleen voor Pieterse ver scheen. Kundig ontfutselde hij de bal aan de te Ifcng aarzelen de Naaldwijker. Aan de andere zijde leidde Roel Timmer de te genaanvallen In. De animator werd echter pas goed rendabel toen Bltouw Zwart na rust meer opdrong. Niettemin kreeg Hoog kamer nog een goede kans. Hij maaide echter heen over een voorzet van Dekker. In de 15e minuut moest Pieter Donath zich laten vervangen door Ronnie Kamphues. Ren v.d. Ham brak nog gevaarlijk door. passeerde Wetstein, doch niemand was ter plekke toen hij de bal naar de spits passte. Pos In de 35e minuut zou het ener giek aandringende en nu duide lijk sterkere Blauw Zwart de gelijkmaker forceren. Uit een vrije trap, vijf meter van de hoekvlag, joeg Gerard v.d. Spek, die tevoren eenmaal ui terst gevaarlijk had terugge speeld op zijn doelman, de bal ineens over de handen van doel man Plugge: 1—1. LEIDEN Trainer Pim Visser van Xerxes, die zijn spelers te gen Roodenburg duidelijk met een verdedigende taktiek het veld in had laten komen, heeft niet bereikt, wat hij ervan ver wacht had. Een juweel van een kopstoot van lV^aarten van Kooperen een minuut na de rust uit een corner van Reinier Ver- kuylen op links bleek voldoende om de volle winst in Leiden te houden. Wie verwacht had, dat Xerxes uit de verdediging zou komen kwam eigenlijk bedrogen uit. Wel werd het spel van de Rot terdammers beter, maar in de aanval ontbrak het aan man kracht. Het onbegrijpelijk, dat Pim Visser juist in de tweede helft zijn taktiek niet aanpaste. In de laatste lijn liet hij constant 5 man om de twee Leidse spitsen, Den Os en Van Es uit te scha kelen. In de eerste helft kwam Xerxes al iets beter voor de dag, maar de stug verdedigende Roodenburgers wisten met ge vaarlijke uitvallen diverse ma len voor het heiligdom van Van Dijk te komen. Halverwege werd een vrije schop van Ooyendijk door Sjafek Kalkman vallend uit het doel gekopt. Aan de andere kant had Keere- weer geluk bij een vrije trap van Aad Verhoeven, die over de muur net naast het doel ging. Xerxes kwam na het doelpunt van Roodenburg sterk terug. Aanval op aanval werd vanuit de achterste lijn opgezet, maar eenmaal in de buurt van het heiligdom van Keereweer faalde Xerxes in de afwerking. Af standsschoten uit de tweede lijn van Hans Hazenbroek, Joop Langhorst en Aad Verhoeven gingen hoog over of naast. De falende Guus Stek werd twin tig minuten voor tijd vervangen door Joop Munne, die al direct voor de nodige onrust zorgde in de Leidse verdediging, maar ook hij slaagde er niet in om het beslissende schot te lossen. In de allerlaatste minuut kreeg Xerxes een fraaie kans om ge lijk te komen. Rob Meister gaf een goede voor zet „op rechts" naar Joop Langhorst, die inkopte. Ais een duiveltje uit een doosje wist rechtsachter Ge Dubbeldeman zijn gepasseerde doelman op de lijn te hulp te komen, waardoor hij Xerxes van een verdiend ge lijkspel afhield. Hans Hannaart van Roodenburg, tweede van links, rukt op, omringd door Xerxanen

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7