Ontsluiting van sierteeltgebied kost vele sloten School en gemeente moeten beter worden van grondtransactie Eerste avond Deylknotsen Duurder parkeren Langeveld Kaagsociëteit wordt verpacht Leidse bioscopen Garage moet wijken voor parallel boulevard Parkeerterrein bij Raadhuis verbeterd LEIDSE COURANT MAANDAG 17 JANUARI 1972 MA BOSKOOP In Boskoop Is men al enige jaren bezig met een sierteeltplan. Dit plan behelst de onsluiting van het boomkwe- kerijgebied, zodat het vervoer m van bomen rechtstreeks vanaf de kwekerijen per vrachtwa gen kan geschieden. Dit houdt echter in dat de wegen flink ver breed moeten worden. En dat kan in Boskoop alleen maar door het dempen van sloten. Het Zuidwijk is een duidelijk voorbeeld hoe men de recon structie tot stand brengt. Alvo- 1 rens over te gaan tot het dem pen van sloten, moeten eerst vervangende vaarsloten gegra ven worden, voor de aanvoer van verse grond, mest, enz. enz. Het Zuidwijk, eens een zeer smalle, zij het idyllische weg is nu een riante boulevard gewor den. Van de vele ophaalbruggen zijn er nog maar twee over. Deze brede bruggen zijn, door een speciale constructie ontwikkeld door de dienst gemeentewerken, heel gemakkelijk te bedienen. Voor de aanleg van deze voor de boomkwekers zo belangrijke weg werden hoogovenslakken gebruikt, aangevoerd uit Duits land. Deze slakken hebben de eigenschap keihard te worden en dat is ideaal voor de slappe Boskoopse bodem. Veel staat in het kader van het sierteeltplan nog op het pro gramma. maar het zal wel de- nodige investering vergen. De globale raming voor bijvoor beeld de reconstruering van de Tuinstraat, Julianastraat/Em- makade en Zuidkade is totaal ƒ1.100.000,Niettemin hoopt wethouder P. van den Dool bin nen afzienbare tijd dit vooruit strevende plan te realiseren. CAMERA(tel 24010) „De recht« en de linkerhand van de duivel", i Jr. elke avond om 10.00 en 21.16 do. vr. ma en dl 14.30 u. ..Chart* Brown en het kleine grut", a.l. za. J zo om 11.30 en zo 14.00 en 16.15 Nachtv. vr/za 23.30 u. „The Ball», of cable Hogue". LTDO: (tel. 34180) James Bond, „Ka monds are forever, 14 Jr. LUXOR STUDIO: (tel. 33210) „Le Vyi TRIANON: (tel. 23875) „Le Mans" Steve Mac Queen 14 Jr. REX: (tel. 254H4) „Huwelijk groepsverband", 18 jr. Alle voorst, zijn dagelijks om 14.50 19.00 en 21.15 zo 14.30. 16.45. lfl.c* (tel. 21209) „In opdracht vsi rlne", 14 Jr. Lelden-Warmond De water sportvereniging De Kaag gaat de Kaagsociëteit verpachten. De sociëteit heeft men altijd in ei gen beheer gehad, maar de laatste jaren moet men te veel bijpassen. Op een ledenvergade ring vrijdagavond in hotel De Zon in Warmond verzekerde vorzitter Vollebregt dat de soos ook in de toekomst in de eerste plaats ten nutte van de leden zal worden geëxploiteerd. VOORDWIJK In de gemeente raad van Noordwijk komt een voorstel aan de orde om over te gaan tot afbraak van de garage van het Palacehotel en de over dracht van een strook grond aan de Jan Kroonsweg (voor malige ondergrond van café Van Schie). Daarmede komt men een stap verder in de rich ting van realisering van de pa rallelboulevard. Je in 1920 gebouwde garage om vat beneden een open ruimte en op de verdieping 17 kamers. De tegenwoordige eigenaresse, de Oliemaatschappij Scheveningen N.V. is bereid medewerking te verlenen aan de afbraak van de garage tegen een vergoeding van 25.000. )p verzoek van de O.M.S. zal de t afbraak worden uitgesteld tot het najaar van 1972. 'Verlichtingsplan voor gevaarlijke punten Lageweg JOORDWIJK Ten behoeve van de nieuwe provinciale weg wordt momenteel over de Lage weg te Noordwijk een viaduct gebouwd en wordt de weg ge deeltelijk omgelegd en gerecon strueerd. Deze weg krijgt enke le punten, die bijzonder veel ge vaar gaan opleveren, zoals het viaduct, de op- en afrit en het kruispunt Lageweg-Bronsgees- terweg. a verband daarmee heeft het ge meentebestuur een verlichtings plan doen opstellen voor het ge deelte van de Lageweg tussen het reeds genoemde kruispunt -tot aan het watersportcentrum. Het plan omvat de plaatsing van 46 lichtmasten, waaronder vier combinatiemasten ten be hoeve van de wegbewijzering. Met één en ander is een bedrag gemoeid van 68.400. Herziening subsidiëring onderwijs HILVERSUM (ANP) Minister mr. C. van Veen van onderwijs en wetenschappen heeft van morgen in het NOS-radiopro- gramma „Praten met de minis ter" medegedeeld, dat een her ziening wordt voorbereid van het systeem van onderwijssubsi- dies aan de gemeenten. Ge streefd zal worden naar een be tere en billijker verdeling van de subsidies, aldus de minister. LEIDEN Rijdend van Witte Rozenstraat naar Rijn- en Schiekade, slipte de heer N. C. R. zondagmorgen op de steile trekbrug. Hij ramde de leuning. Toen hij de schade wilde opnemen, gleed hij uit en brak een enkel. Het EHD bracht hem naar het Acade misch Ziekenhuis. Forwodians sterk tegen Springers VOORHOUT The Forwodians hebben afgelopen weekeinde met 61-51 gewonnen van het Goudse Springers. Onder leiding van invaller-coach Paul Bakker (vorige week ge blesseerd) speelden de Voor- houters furieus en lieten er geen moment twijfel over bestaan naar wie de zege zou gaan. Voor The Forwodians scoorden Christiaan Uhlenbeck. Harry Kruis. Henk en Frans Buck en Lejo Buck. Het tweede heren team won na een harde wed strijd met 43-44 van TRK 2: de junioren verloren met 50-32 van ROS en de aspiranten konden het niet bolwerken tegen Bona Stars (11-26). Het damesteam bleek nog niet ervaren genoeg om aan Blitz 2 het hoofd te kun nen bieden: 16-29. NOORDWIJK Gisteren overleed de Noordwij kse wethouder de heer P. den Otter: Naar aan leiding hiervan wordt vanavond een bijzondere raadsvergadering gehouden. De heer Den Otter, die negeneneenhalf jaar wet houder is geweest, was raadslid voor de P.v.d.A. Hij is negen envijftig jaar geworden. AADHUIS iet parkeerterrein hij het raadhuis, waarvan steeds meer gebruik wordt gemaakt (mede door de ingebruikneming van het dorphuis „De Kuip") verkeert in een onooglijke toestand. Verder staat het ontbreken van een goede vakindeling een efficiënt gebruik in de weg. (et uitzicht op de aohterafscfieidingen aan de zuid- en oostzijde gaat steeds schriller afsteken tegen de opvallende vert>eteringcn in deze omgeving, zoals de restauratie van de Grote Kerk, het dorpshuis „De Kuip" en straks het nieuwgebouwde bejaardencentrum „Sint Jeroen". •aarom willen B. en W. het terrein gaan verbeteren. Het moet wor den gevlakt en opgehoogd, de betegeling moet opnieuw worden ge legd, enkele straatkolken moeten worden aangebracht, verder ko men er een tweetal lichtmasten bij, een goede vakindeling moet worden aangebracht, terwijl de erfafscheidingen moeten worden ge camoufleerd door het planten van een aantal bomen en het aan brengen van een groengordel. Het parkeerterrein zal na de recon structie plaatsbieden aan vijftig auto's. De kosten worden geraamd op 11.000.,-. terrein thans buiten de afschei ding gelegen. De grondstrook ter lengte van ongeveer 70 me ter is van groot belang voor de verbreding van de Bronckhorst- straat. strook grond ter'grootte van on- De grond is in eigendom van de m2. geveer 110 m2 van het school- Stichting Kath. Onderwijs, doch De Stichting Kath. Onderwijs op NOORDWIJK Als gevolg van het slopen van de oude, bouw vallige afscheidingsmuur bij de Mariaschool aan de Bronck- horststraat en de plaatsing van een nieuwe afscheiding, is een deze is verplicht de strook terug te verkopen aan het kerkbe stuur van de parochie St. Je roen. Het kerkbestuur op haar beurt is bereid de grond aan de gemeente te verkopen h f 4 per haar beurt wil de speelplaats van de Mariaschool uitbreiden. Zij heeft daarvoor een grond strook ter grootte van ongeveer 680 m2 meter nodig, welke toe behoort aan het kerkbestuur. Het kerkbestuur op zijn beurt is bereid de strook voor de prijs van 20 per meter aan de Stichting te verkopen, doch wenst de grond terug te koper als deze niet meer gebruikt zou worden ten behoeve van het on derwijs. Het schoolbestuur kan zich hier toe echter riet ve.binden, om dat de bepal ngen van ce Lager Onderwijswet zich hierteger verzetten. Met de wens van het kerkbestuur van Si..-Jeroen kaï alleen rekening worden gehou den. ind:en de gemeente to" aankoop van de grond zou over gaan en de grond ter beschik king zou stellen van het school bestuur. In de overeenkomst tussen gemeente en kerkbestuur kan dan de voorwaarde v/ordei opgenomen, dat het kerkbestuur het recht van terugkoop heeft. Noordwijk Aan de gemeenteraad van Noordwijk wordt voorgesteld om het parkeerterrein aan de Lan- gevelderslag opnieuw te verpachten aan de gebr. Van Westerop en wel tegen een pachtprijs van 15.CC0 per jaar. De overeenkomst geldt voor vijf jaar. met een recht van optie voor de volgende periode. De l pacht is bijna f 5000 hoger dan de afgelopen vijf jaar. Op het terrein veranderen enkele dingen. Zo verdwijnt het Chevron-benzinestation. B. en w. zijn daar niet rouwig om, want de aanwezigheid van deze benzineopslag is niet zonder gevaar voor de waterwinning in de omgeving. Verder wordt het j tarief voor het parkeren van auto's, dat tot nog toe op f 0.60 was gesteld, opgetrokken tot f 1. De gebr. J Van Westerop zijn van plan dit tarief voor de kort-parkeerders in de avonduren te verlagen. Roelofarendsveen De uit slagen van de gespeelde wedstrijden voor de onderlin- ge competitie van de schaak club „Utile Dulci" waren als volgt: J. van KlinkGanze- vles 0—1; P. Olijerhoek— Nieuwint 01; H. J. v.d. Meer—A. Olijerhoek 1—0; C. van Rijn—v.d. Aart 1—0; Oomenvan Bostelen 01: Koppelaar—Th. Olije: hoek 01van BostelenKoppe laar ',2Vz'i H. J. v.d. Meer A. v.d. Aart 1—0; Nieuwint Bouwmeester \/2J. C. v.d. MeerP. Olijerhoek 1 0: Meijer—Schrama V2—]1 A. Olijerhoek—Olierook 0—1; OomenGanzevles 01; Th. Olijerhoek—Broekhuizen af- gebr.; P. OlijerhoekMeijer 0—1; A. v.d. Aart—Nieuwint 0—1; Koppelaar—van Riin 0—1; Th. Olijerhoek—van Bostelen 1—0; Broekhuizen Bouwmeester 10. ALKEMADE Wegens ziekte van burgemeester Smolders komt diens spreek uur op donderdag a.s. van volgende week donderdag te vervallen. Voor spoedgeval len kan men terecht op het spreekuur van de beide wet houders. Voor locoburge meester J. Wagenaar is dit op dinsdag van 19.00 tot 20.00 NOORDWIJK MSV krijgt vier nieuwe doelen. Dit vergt een extra uitgave van 1254,—. HAZERSWOUDE In de pa rochie H. Engelbewaarder in Hazerswoude-dorp is deze week wegens griep geen H. Mis. Goede beurt Imperium LEIDEN In het microthea ter aan de Vestestraat bracht "Imperium", de to neelgroep van Prot. Christe lijke jongeren, de tweede première van dit seizoen: „Droomezeven". Evenals "Grimmigheden", het spel waarmee de groep het sei zoen opende, is dit een eigen productie. De regie ligt in handen van Kees Schrijvers. Als we mogen beginnen met een vergelijking, dan moeten we vaststellen, dat "Droom ezeven" minder feilen en manco's vertoont, dan aan "Grimmigheden" nog wel kleefden. Een stijgende lijn is duidelijk merkbaar en al moge het dilettantisme van de spelers nog wel eens wat sterk naar voren komen, er zat meer vaart in en er wa ren leuke regievondsten in dit door zeven spelers ver tolkte droomspel. De centrale figuur is Wimmie, een nog wat weltfremde jon gen, die z'n frustraties moei lijk kwijt kan, door z'n ou ders min of meer aan zijn lot wordt overglaten (Mijn vader houdt van zijn auto. Mijn moeder houdt van zich zelf. En ik weet niet van iwe ik houd of wie van mij houdt) en daarom een eigen weg wil zoeken in het leven. Een weg van vatUen en op staan, die de toeschouwer volgen kan in zeven droom beelden. Verder willen we van de inhoud niets verklap pen. Het is een spel met veel tragi- humor, goede muziek en aangepaste teksten. Boven dien werkt een modern-kleuri ge aankleding mee tot de aan trekkelijkheid als kijkspel. Goede vondsten vonden wij verder, dat de droomfiguren als het ware werden uitge spuwd door een reusachtige r-ond. Een zeer no-tisch on derdeel van het spel was o.m. de geboorte van een 'vlinder uit een rups. "Imperium" heef' net deze producue een goede beurt gemaakt. WILLEM PRINS Exposities WEST' san MIzée-Asperslagh wandkledei en poppen; openingstijden 26503) Wil Tweehuyscn houdt maratonexposMie GALERIE VAN DER VLIST: (tel 22806) hot 31 Jan. een tentoonstelluii van Berend Pasman met surrea"-" sche schilderijen. GALERIE HEUFF: (tel. 01751-: t/m 5 Jan. exposeert Helène Kei met wandkleden en pastels. Ji Symak met bronsplastieken. Willen Hendrik Slspen met etsen, Petei van de Meer met bronsplastieken Willem rie Zwart met etsen. STED. MUSEUM DE LAKENHAL) (tel 44044) tot 16 Jan. schilderijen van Jan en Charley Toorop en Ed. gar Fernhout. tot 16 Jan. beeldhouw, werken van Renze Hettema RIJKSMUSEUM VOOR VOLKEN. KUNDE: (tel 32641) tot n „TMerlda". tentoonstelling leven en bedrijf van een Oost- Groenlandse samenleving gedurendi 5 eeuwen tot op de dag -~nde bij een kampong. Leen. materiaal geweest Wilhelm in a. Permanente agenda vesting werkende jongeren elke dit. dag. iroenoordhal Veemarkt vrijdag 04.00-14.00 uur. legitgeeit, Soo« voor kamerbewoner* en alleenstaanden Geversstraat 65 tel. 51794. Vrijdag zaterdag en zon- i Informatiedienst voor hulpverle- Informatie fel, Bezoekuren ziekenhuizen emiach Ziekenhuis: dagelijks, be- Klinlek verloskunde: dagelijks van 15.30'17.00 en van 18.30—20.00. Op i dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Voor kraamvrouwendins- 19.00—30.00 alleen voor reerd worden: dinsdags van 19.00— 30.00 uur. 'rac-mateurenafdeling (alleen voor ou ders): ma. wo. vr18.30—18.45; za^ zo. van 16.30—15.45 uur. Kinderafdeling: Solo Mio: klassepatiënten van 3 tot half 6 en 's an 7 tot 8: zaalpatiëntew ui 1 tot 3. dinsdag van 1 donderdag van half 7 tot i zaterdag van 1 tot half 13.15-14.00 uur; uur; van 19.00— voor echtgenoten. Noordwijk Zaterdag hebben de Noortukkers carnaval gevierd. Zij kregen daarbij de medewerking van de Alphense Cascarvieten. Op de foto overhandigt de president van de Noortukkers de heer Vliet Vleelands Prins Cascar de Zevende de nieuwe nar re-stok". De Wassenaarse Carnavalsvereni ging „De Deylknotsen" heeft zaterdagavond in het Jeroenhuis het carnavalsseizoen 1972 op feestelijke wijze ingezet met een avond in het Jeroenhuis. Het was de eerste carnavalsavond in dit seizoen waarop de nieuwe Prins, Kees 1 het middelpunt Er waren overigens ook enkele oud-prinsen: Prins Cor (Van Leeuwen), die nog steeds voor zitter en bezielend anima lor van de vereniging is. Prins Willem 1 (Moontn), die om gezondheids redenen moest aftreden, maar die weer zo ver hersteld is, dat hij zaterdag het feest kan bijwo- Voorzitter Cor van Leeuwen her innerde in de loop van de avond enkel malen aan het doel, dat de Carnavalsvereniging zich stelt: het bijeenbrengen van voldoende geld, om aan een grote groep bejaarden en aan oorlogsinvaliden en aan de Was senaarse jeugd een grandioos carnavalsfeest te kunnen aan bieden, op 12 februari a.s. ia de sporthal. Het werd een bijzon der gezellige avond, dank zij vooral de muziek van een boe- renkapel uit Alphen aan de Rijn met majorettes, die als „dans mariekes" fungeerden en van het huisorkest van de Deylknob sen: „De dansende noten". Op- 29 jauari a.s. vindt, eveneens in het Jeroenhuis, de volgende carnavalsavond plaats.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4