W assenaar dankbaar voor initiatief Leidse Baan: Nu! Grandioos carnaval Roelofarendsveen in Kop Hoofdstraat in zomermaanden dicht voor verkeer? PvdA Katwijk wijzigt koers Don Quishocking bij KY Ter Aar Actie tegen Leidse Baan Voorlichting ruilverkaveling Zoeterwoude MARKTEN Nieuwe kleedmakers voor St. Bernardus 1972 MAANDAG 17 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA WASSENAAR De door de werkgroep „Leidse Baan; Nu aan de Provinciale Staten ge zonden open brief met argumen ten vóór de aanleg van de Leid se Baan komt voor op de lijst van ingekomen stukken voor de gemeenteraadsvergadering van hedenavond maandagavond). Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de Werk groep te doen weten, dat de raad het In deze genomen initia tief bijzonder op prijs stelt en dat de raad met de inhoud van de open brief volledig instemt. Bij de ingekomen stukken is voorts een brief van de voorzit ter van het centraal stembu reau, waarbij wordt medege deeld, dat de heer J.G. Stege- man benoemd verklaard is tot lid van de raad der gemeente Wassenaar in de vakature, ont staan door het overlijden van de heer L.G. Oosterling, en voorts een brief van deze voor zitter, waarin hij mededeelt, dat de heer Stegeman zijn benoe ming heeft aanvaard. ir is voorts als ingekomen stuk een motie van de gemeenteraad van Voorburg, waarin er bij de regering op aangedrongen wordt te bevorderen, dat alle binnen een aggflomeratieverband gele gen gemeenten een zodanige toewijzing van middelen zullen ontvangen, dat een voor alle ge meenten verhoudingsgewijs ge lijk voorzieningenniveau tot stand gebracht en gehandhaafd kan worden. Burgemeester en wet houders stellen de raad voor deze motie voor kennisgeving aan te nemen. VOORSCHOTEN Ter onder steuning van de actie tegen de aanleg van de Leidsebaan organiseert het dislrictsbe- stuur woensdagavond a.s. om 8 uur een openbare ver gadering in het Cultureel Centrum in Voorschoten. Sprekers zijn H. Udo de Haas, lid van de werkgroep Milieu beheer, J. Mennema, bioloog en lid van de gemeenteraad van Voorschoten voor de PvdA. en D. Dolman, Twee dekamerlid voor het district Leiden van de P.v.d.A. ZOETERWOUDE Nadat in 1968 ingelanden van verschillende pol ders onder Zoeterwoude hadden besloten, in navolging van de Ha zerswoudse polders, om een aanvraag in te dienen voor het makei van een plan tot ruilverkaveling is de procedure op gang gekomen De voorbereidingen hebben geleid tot een voorlopig plan „Wegen ct waterbeheersing". Dit komt o.l.v. de heer A. J. Broekhuyzen in be spreking op een drietal voorlichtingsbijeenkomsten die in de komen de dagen in het gebied „Rijnstreek-Zuid" zullen worden gehouden Voor Zoeterwoude vindt deze a.s. donderdag 20 januari om 8 uu. plaats in het Don Boscohuis en staat onder voorzitterschap van d heer G. P. W. Belt. Over het doel van de ruilverkaveling zal inlei ding worden gehouden door ir. J. J. Vonk. Wethouder Rietbroek wordt door prins Carnaval benoemd tot Ere-Knoeris TER AAR Voor de leden van de Culturele Vereniging van Ter Aar en andere belangstellenden, die te gast waren bij de caba retgroep Don Quishocking, was het zaterdag een avond van met afwisseling en vakmanschap gebracht cabaret. Al bij het eerste onderdeel vtm het programma „Dingen, die je niet meer ziet", maakte de zaal kennis met de wijze, waarop de groep de alledaagse gebeurte nissen met uitsluiting van alle sentimentele bijkomstigheden van werkelijkheid deed verande- Men toonde grote rolvastheid en een duidelijk verstaanbare pre sentatie waarbij het opzettelijk ontbreken van decors en andere entourage het accent kwam te iliggen op de inhoud van het pro gramma. Pieter van Empelen was behalve een uitstekend begeleider op een niet feilloze piano ook stilist in „Woordspeling". Politiek, sex, religie en andere zaken werden zonder schroom van kanttekeningen voorzien, die niet door iedereen als even fijn zinnig werden ervaren. Men typeerde vaak het beeld van de harde werkelijkheid zoals dit speciaal tot uitdrukking kwam in het liedje van „Magere Hein", waarin de dood als een ononbkomelijke „vriend" alle problemen tenslotte toch op lost. Met een vraag, gesteld door George Groot, voor wie Brecht wel bedoeld is, legde hij op bijzondere wijze de com- sumptiemaatschappij deze imoeiilijk op ta lossen kwestie voor. De zaal kon gezellig meezingen bij een liedje over zelfkritiek en schaterlachen bij de scène „zon nig Mexico" waarbij Fred Flo- russen al snoepend de boven toon voerde (foto). Anke Groot excelleerde in haar solonummer over de geboortebeperking. George Groot vertelde als „to neelknecht" een stukje theater ervaring en Jacques Klöters bracht met de groep het liedje „met een kluitje in het riet" een bijdrage ten gehore, die nog niet helemaal was uitgebalan ceerd. Na afloop was in het Dorpshuis nog gelegenheid om even na te praten om tenslotte min of meer geshockeerd naar huis te gaan. Zoeterwoude De uitslagen van de tweede K.P.J.-kaart avond zijn; kruisjassen 1. A. Berg, 2. Mevr. M. d. Jong- van Zon, 3. N. v.d. Salm, 4. mevr. C. Veldhuizen-v.d. Salm. Klaverjassen: 1. C. d. Groot, 2. S. J. v.d. Salm, 3. J. Berg. 4. M. v.d. Salm-de Jong, 5. C. Straathof, 6. W. v. Rijn. Zoeterwoude De leden van het katholiek vrouwen gilde gaan een nieuwe voor zitster kiezen op de jaarver gadering van a.s. woensdag 19 februari. Mevr. M. d. Jong-v.d. Zon die nu deze functie vervult is aftredend en stelt zich niet meer be schikbaar. Het bestuur stelt mevr. P. Detmers-Berben kandidaat. Na de pauze komt pater J. Klaassen, Carmeliet van het Diepgang centrum met een bijzondere film over Israël. Zoeterwoude De oecume nische excursiegroep organi seert morgenavond een inte ressante bijeenkomst in het zaaltje van de Christus Die- naarkerk. Enkele Kleine Zus ters van Jezus die gehuisvest zijn in het woonwagenkamp „Morgenston" aan de Haag se Leyweg komen vertellen over hun werk en zullen dit met dia's toelichten. Alphen Gisteren kwam de 13-jarige Ronald Hoog woud uit Woubrugge te val len op de Irenelaan in Al phen. Hij liep een hersen schudding op en werd naar het ziekenhuis Rijnoord ge bracht. OUD-ADE De trainingstij den van Jong Ade voor a.s. dinsdag zijn als volgt gewij zigd: kwart voor vijf meisjes pupillen; half zes meisjes ad- spiranten 2; kwart over zes meisjes adspiranten 1 en da mes junioren. ROELOFARENDSVEEN Na het grote succes van vorig jaar was de verwachting gewettigd dat er ook voor deze tweede maal georganiseerde Carnavals avond een zeer grote belang stelling zou bestaan. Inderdaad was de grote veilinghal van de bloemenveiling „E.M.M.-Roelof. arendsveen" meer dan tot de laatste plaats bezet, toen zater dagavond door voorzitter P. Th. Brama, van de organiserende vereniging Liefde voor Harmo nie met een kort inleidend woord deze feestelijke avond werd geopend. Allereerst kon men genieten van het succesvol optreden van de „The Westpias Melodians" waarna precies 11 min. over 9 de uit het Brabantse Uden af komstige Carnavalsvereniging „De Knoerissen" compleet met Prins Carnaval, de Rad van Elf, Dansmarietjes en de Boe- renkapel, binnen marcheerden. Enkele weken geleden kwamen „De Knoerissen" uit Uden reeds in het nieuws met de bekendma king dat Rudi Carell en Jules de Corte tot ere-knoeris van deze carnavalsvereniging waren be noemd. Aan deze ere-lijst wer den echter in Roelofarendsveen nog weer enkele namen toege voegd. Zo kon voorzitter Brama melding maiken dat de Udense Prins Carnaval de bijbehorende versierselen en onderscheiding van ere-knoeris zou uitreiken aan wethouder N. A. J. Riet broek vanwege zijn langdurig lidmaatschap van Liefde voor Harmonie. Voorts aan het wer kend lid en oud voorzitter van de muziekvereniging J. P. Bak ker, aan Th. van Veen vanwege zijn buitengewone inzet voor de muziekvereniging en aan de voorzitter van de bloemenvei ling de heer A. H. Verdel, niet alleen vanwege het feit dat de veilinggebouwen voor deze avond beschikbaar waren maar vooral wel vanwege het feit dat de drumband voor haar repeti ties hier wekelijks onderdak krijgt. Maar nog was de koek niet op want van uit Uden had men een groot aantal grote smakelijk opgemaakte Carna valskoeken meegebracht. Deze werden als uiting van waarde ring overhandigd o.m. aan de bestuursleden van de muziek vereniging, aan vaandeldrager N. van Ruiten en aan diverse personen die in het plaatselijk openbaar leven een bijzondere plaats innemen o.a. veilingdi- rekteur A. R. Meima ing., de heer L. Onderwater, direkteur van het postkantoor, J. v.d. Poel oud-K.V.P. voorzitter en lid van diverse gewestelijke K.V.P. commissies, alsmede wethouder J. S. Wagenaar in zijn kwaliteit van loco-burge meester aanwezig, aangezien burgemeester Smolders wegens ziekte was verhinderd. 's-Nachts om 2 uur kon de balans worden opgemaakt en mocht worden vastgesteld dat alles zeer plezie rig en smetteloos, zonder een enkele wanklank, was verlopen. Katwijk De Partij van de Ar-, beid in Katwijk gaat deze week; van koers wijzigen. De afdeling Katwijk van de socialisten wil zich aanpassen aan de landelij ke trend. Een actiepartij den dus. Tot nu toe kenmerkte de PvdA in Katwijk zich door een geluidloos meedraaien in het politieke raderwerk. De ommekeer moet plaats hebben op een vergadering die deze week gehouden wordt. Twee van de drie bestuursleden zullen bij die gelegenheid hun plaats moeten afstaan. Naar waarschijnlijkheid voorzitter Van Oosten en de heer Van den Broek. Secretaris Kamp die op gespannen voet leefde met de heer Van Oosten, schijnt zich gehandhaafd te hebben. Wie de opengevallen plaatsen zullen in nemen is nog met bekend. Raadslid Dick van Duyn zei. ge vraagd naar 'n eventuele kandi datuur, wel interesse te hebben maar door tijdgebrek waar schijnlijk niet in aanmerking te komen. Hij is voorstander van een andere koers: „Zoals het de laatste tijd ging hadden we nau welijks bestaansrecht. We moe ten ons veel meer en veel inten siever gaan bezighouden met de plaatselijke problemen". Ander nieuws uit Katwijk sluit op deze woorden van Van Duyn aan. Binnen niet al te lange tijd zal er een adviescommissie in het leven worden geroepen die een soort ombudsmanfunctie in Katwijk gaat vervullen. De commissie die zul bestaan uit drie man. een uit het NKV, een uit het NVV en een uit het CNV, gaat waarschijnlijk via zittingsuren, wuarop klachten kunnen worden geuit, haar taak uitoefenen. :atwljk 15 Jan. Groente. Sin A extra 710760, A I 610—740. A H 300-760. B extra 780-1020, B I 780—1010. C 1 3SO—130. C II »0—340. Boerenkool 27—32. Aanvoer: Was peen 150.000 kg. HAZERSWOUDE —Het bestuur van de voetbalvereniging St. Bernardus heeft tijdens een de zer dagen gehouden bijeenkomst besloten om nieuwe kleedka mers te bouwen op het sport complex aan de Rijndijk. De oude „kleedkamers", die ove rigens meer weg hebben van beestenstallen, zullen worden gesloopt. Het ligt in de bedoe ling om de nieuwbouwplannen op het complex, waar de ver eniging in elk geval de eerstko mende zes jaar nog zal zijn ge huisvest, voor de aanvang van de competitie 1972/1973 te reali seren. Aanleg van douches staat bovenaan de lijst van uit te voe ren plannen. Noordwijk De afsluiting voor het rij verkeer van de kop van de Hoofdstraat, met name het gedeelte fussen het Palaceplein en de Maarten Kruytstraat - bij de Zeeërs bekend als „De Buurt", is in de kringen van het gemeentebestuur en midden- standsorganisaties reeds ver schillende malen een punt van discussie geweest. Thans stellen B. en W. aan de gemeerf van Noordwijk voor om het trokken gedeelte ven de Hoofd straat voor de period? van 1 juni tot en met het eers.e wek einde in september voor alle verkeer - met uitzondering van voetgangers, gesloten te verkla ren. In een uitvoerige toelichting rele veert het college de sluiting van 1 juli tot 15 november 1968, die bij wijze van proef was ge schiedt. Aan het eind van het zomerseizoen overheersten de positieve reacties en menigeen oordeelde, dat de proef geslaagd was. Bij een peiling in novem ber bleek echter, dat in het al gemeen niet werd gevoeld voor afsluiting buiten het seizoen. Om uiteenlopende redenen was de afsluiting in de daarop vol- B. en W.: Afsluiting noodzakelijk met oog op de leefbaarheid gende jaren niet weer aan de orde gesteld. Het afgelopen sei zoen had het college de overtui ging gegeven, dat afsluiting van de kop van de Hoofdstraat ge durende de zomermaanden een absolute noodzaak is voor de leefbaarheid in het betreffende zeer drukke straatgedeelte. De enorme verkeersdrukte aldaar leidt steeds vaker tot chaotische toestanden, waarbij de voetgan gers steeds meer in het gedrang komen. De Hoofdstraat is het centrum van de badplaats, waar gedurende het gehele sei zoen de badgasten en ook veel dorpsgenoten samendrommen en dat geldt in het bijzonder voor het gedeelte tussen het Pa laceplein en de Maarten Kruyt straat. De smalle trottoirs ma ken het noodzakelijk, dat de wandelaars zich op de rijbaan begeven en daardoor ontstaat noodgedwongen een vermenging van voertuigen en voetgangers. Naar de mening van B. en W. hebben de voetgangers recht op bescherming. Zeer vele winkel centra - ook in het buitenland - bieden deze bescherming in steeds grotere mate. Verder wijst het college nog op de ernstige overlast, die het ver keer in de kop van de Hoofd straat oplevert voor de kerk diensten in de Hervormde Ka pel. Op 12 november jl. hadden B. en W. een bespreking -gehad met de belanghebbende winkeliers en andere neringdoenden, waar bij medegedeeld werd, dat het college voornemens was aan de raad voor te stellen het Hoofd straat-gedeelte van 1 april tot en met het eerste weekeinde van september voor het verkeer af te sluiten. In het algemeen hadden de aanwezigen negatief gereageerd uit angst voor een ongunstige invloed van de maat regel op hun zakelijke belangen. De winkeliers wilden zich beraden over een of meer alternatieve plannen. Als resultaat van deze toezegging was een schrijven binnengekomen van de Hoofd straat-commissie, maar naar de mening van B. en W. was van een alternatief plan geen spra ke. Het oordeel van de overgrote meerderheid van de commissie voor middenstandszaken was negatief. Het college acht onvoldoende grond aanwezig voor de angst van de meeste neringdoenden, dat de voorgestelde maatrege len hun zakelijke belangen zou schaden. Waar soortgelijke maatregelen worden overwogen blijkt deze angst vrijwel steeds tc bestaan, doch de praktijk leert, dat het publiek snel aan de nieuwe situatie gewend raakt. Met grote overtuiging handhaven wij de mening, dat het belang van de voetgangers de voorgestelde maatregel ver eist, delen B. en W. tenslotte mede, en dat de angst van de neringdoenden ongerechtvaar digd is. In het voorstel is de da- De kop van de Noordwijkse Hoofd straat die men van plan is in de zomermaanden af te sluiten voor het verkeer. turn van ingang van de afslui ting teruggebracht van 1 april naar 1 juni. Verwacht mag worden dat over deze zaak in de gemeenteraad het laatste woord nog niet is ge zegd. Wat u ook moet weten NOORDWIJK - Noordwijk gaat verder met slopen. Om j stagnatie in de sloopwerk-1 te voorkomen W. de raad een f 20.000,— be stellen. zaamheden vragen B. ei krediet van schikbaar te VOORHOUT Op verzoek van vele ouders en in menwerking met zr. De Jong van het kleuterbureau i zaterdag 15 januari in het gymnastieklokaal aan Linnaeuslaan met lessen kleutergymnastiek en jeugd judo gestart. Er worden groepjes van twintig kinde ren gevormd in de leeftijd van 3 tol 5 jaar. Inlichtingen sportinstituut Van de Weert hof, Boerhaavelaan 27, Lei den, tel. 01710-50421. LISSE; Het gaat er fel aan toe in de competitie Be- drijfsklaverjassen Bollen streek. Met slechts enkele punten zitten momenteel 3 teams elkaar dicht op de hie len. Elka Lisse 1517 pnt., Van Gerven Lisse 1515 pnt., Draka Hillegom 1512 pnt, LISSF. Dinsdagmiddag om half drie houdt burge meester Berends een lezing voor de afd. I.isse-Hillegoi van de Ned. Ver. van Huis vrouwen over „De structuur der Gertieente" Plaats vi Handeling: Warong Djawa. KATWIJK Op de jaarver gadering van de Oranjever eniging is besloten de feest dag op 30 april uit te breiden met een middagprogramma. Secreturis Van Delft riep op tot behoud van het nationulc karakter, in verband met de teruglopende belangstelling, en het Nederlandse lied. HAZF.RSWOUDE De voorzitter van het Platte lands Jongerc-i Kontakt, de heer T. van Klaveren, heeft zaterdagavond een hechtere samenwerking tussen de KPJ, CPJ en zijn eigen or ganisatie bepleit. HAZERSWOUDE De Ned. Chr. Vrouwenbond or ganiseert vrijdagavond a.s. om kwart voor acht in een zaal van de Ger. Kerk een breishow. NOORDWIJK Tijdens de verandering van "Vogellust" reikte voorzitter Vink de prijzen uit die door de leden op tentoonstellingen waren behaald. Vervolgens hield de heer Passchier causerie over; „Van Winter tot win ter in de vogelwereld". Alphen Er is dit weekeinde ingebroken bij de firma Zijerveld aan de Fo- reestlaan. Het zijraam werd- vernield. bureaus en kasten doorzocht. Ontvreemd wer den een casette-recorder en zeven pukjes sigaretten. ALKEMADE Mevrouw Boezowinkel-Garritsen heeft afscheid genomen van de afd. Alkemade van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. In haar openingspraatje ging zij -in op de huidige pro blemen, speciaal de vervui ling van het leefmilieu. Door de leden werd mevrouw Heemskerk-Van Akkeren In het bestuur gekozen. De nieuwe .voorzitster word me vrouw Suttorp-Andcs. Me vrouw Boczewinkel kreeg een geborduurd wapen van A Ike made en een bos rozen. HOOGMADE De hand balvereniging MMO houdt morgenavond haar contacta vond voor leden en dona teurs in huize Van der Ploeg. Aanvang 8 uur. HOOGMADE - Vrijdag avond wordt in "de Does" een klaverjaswedstrijd ten bate van de bejaurdenkas gehouden. Aanvang 8 uur. HOOGMADE Uitslag kaartwedstrijden ten bate van de bejaardenkas: I. S den Dubbelden, 2. N. van Egmond en 3. Mevrouw Roest. Aarlanderveen In de va- cature van de heer T. van i Leeuwen is in het bestuur I van de Chr. Nat. school „De Viergang" gekozen: me-1 vrouw M. van Eyk-Hogenes. I

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3