Bouw brandweerkazerne vordert goed Raad van Wassenaar gaat nu zonder Oosterling verder In juni nieuw complex aan Havenstraat gereed Ook plaats voor 'n centrale alarmpost Zakenleven van Voorhout wil samenwerken met Noordwijkerhout Afbraak voormalige openbare school in Noordwijkerhout Discussie is verwacht over afsluiting van de Hoofdstraat BURGERLIJKE STAND RI 1972! VRIJDAG 14 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN De bouw van de nieuwe brandweerkaceme aan de Havenstraat is tot nu toe geheel naar wens verlopen. Men schiet zelfs zo goed op, dat de aannemer enke le weken voor is op het bouwschema. Het bijna 8 5 ton kostende gebouw, waarvoor op 2 november s van het vorig jaar door burgemeester Gallas en brandweercommandant Korver de eerste steen werd gelegd, zal als alles meezit, waarschijnlijk al in juni kunnen worden op- geleverd. Volgende maand j zal het gebouw glas- en wa terdicht zijn. j Bij de onstuimige groei van Al- -\ phen en de toeneming van het aantal industrieën, zal het later - nodig zijn de kazerne weer uit te breiden. Bij het ontwerp is rekening gehouden met een la tere uitbreiding, door een ver dieping boven het bestaande ge- bouw op te trekken. In het nieu we gebouw zal plaats zijn voor een opstelruimte voor de brand weerwagens, een seinpaal, brandpreventieruimte, kamers j voor de twee commandanten, toiletten, douches, administra tieruimte, garderobe, keuken, j werkruimte, magazijn, archief en een theorielokaal. Behalve in de voorziening van een i eigentijdse ruimte voor de Al- J phense vrijwillige brandweer, I dient ook de nodige aandacht J aan het materieel te worden be steed. Al in februari vart het vo rig jaar, besloot de gemeente- raad om een schuimvoertuig (combinatie van schuim met hoge en lage druk) aan te schaffen. Geld en goedkeuring van Ged. Staten ontbreken ech ter nog. Naarmate de industrie uitbreidt wordt de aankoop van zulk een schuimvoertuig steeds urgenter, zo vinden burgemees ter en wethouders. Ook de aan schaffing van een blusboot acht men in Alphen zeer gewenst. Vanaf Gouda tot Leiden, vanaf Bodegraven tot Aalsmeer en tot Uithoorn is geen mogelijkheid om een brand vanaf het water te bestrijden. Het gemeentebe stuur meent echter met een voorstel tot aankoop van zo'n blusboot te moeten wachten tot dit in regionaal verband te ver wezenlijken is. Wat betreft de alarmapparatuur wordt nauw contact onderhouden met de po litie en de ambulancedienst voor nieuw aan te schaffen ap paratuur. Voor de brandweer zullen de bestaande PTT-alarm- lijnen vermoedelijk in de sein- zaal van de nieuwe brandweer kazerne gehandhaafd blijven. Daarnaast zullen er voor de voertuigen verschillen mobilo foons en voor onderling con tact meerdere portofoons moeten worden aangeschaft. Wellicht zullen er voor de bevel voerders enkele zgn. presento- foons in gebruik genomen wor- Tot den om deze commandanten apart te kunnen oproepen. De bedrijven en andere brandge vaarlijke gebouwen kunnen rechtstreeks op de brandweer- seintafel worden aangesloten. toe zijn de gevolgen van een gemeenschappelijke rege ling ..Regionale Brandweer Rijnland" beperkt gebleven tot een intergemeentelijke overeen komst tot wederzijdse hulpverle ning bij brand en rampen. De financiële gevolgen zijn voorlo pig niet groter dan wat kosten van vergaderingen en het secre tariaat. Bij hulpverlening aan andere gemeenten worden de kosten gewoon in rekening ge bracht. Later zullen echter an dere factoren een rol gaan spe len, zoals het in stand houden van een regionale meldingspost, regionale brandpreventie, oplei ding en oefening. Ook zal mis schien in regionaal verband spe cialistisch brandweermaterieel gekocht worden, dat dan door zgn. poolvorming ter beschik king van de gehele regio komt. Voor zover nu bekend, aldus b. ■nteraad hebben"?" van 8de De bouw van ket "I™** Alphense brandweercomplex vordert snel; in juni hoopt men het in gebruih te hunnen nemen meenteraad, aanmerking komende ge meenten de gemeenschappelijke regeling aanvaard. De verdere ontwikkeling van de brandweer in regionaal verband zal nog wel de nodige tijd vergen. Door integratie met andere hulpverle ningsdiensten, zoals Bescher ming Bevolking, Rode Kruis en Ambulancevervoer zal op den duur één algemene hulpverle ningsdienst ontstaan in de hulpverleningsbeleid. streek. Alphen zal als sub-kern- De centrale alarmpost voor onge- gemeente van de brandweerre- veer 14 gemeenten rond Alphen gio Rijnland een belangrijke zal ook in de nieuwe brandweer schakel vormen in het regionaal kazerne worden gevestigd. Het waarin ook het in dit jaar te starten regionale ambulancever voer zal worden opgenomen, dag en nacht te bemannen, ligt in de bedoeling deze post, :ang) en van •ie) zetting ruimte VOORHOUT De middenstand van Voorhout gaat binnenkort .Contacten leggen met de zaken mensen van Noordwijkerhout. Doel is, dat de middenstands verenigingen van de twee naast elkaar liggende gemeenten nau wer gaan samenwerken op ter reinen die daarvoor in aanmer king komen. Naast dit positieve besluit, besloot de middenstandsvereniging, die gisteravond vergaderde, afwij zend op het instellen van een groot economisch onderzoek door het Centraal Instituut van Mid den- en Klein Bedrijf te Voor hout en aansluitend een onder zoek over het koopgedrag van 'de Voorhoutse consumenten. Men schrok niet alleen terug van de kosten 6.000,- tot 10.000,-), maar bovendien werd gesteld, dat men nog wel toe kon met het rapport van het COM, dat in 1965 gemaakt werd. Er is sindsdien weinig veranderd in Voorhout en tot 1980 zijn er ook geen verande ringen te verwachten. Willen de verschillende middenstanders gegevens over hun eigen bran che en de kansen daarvoor in Voorhout dan kan men ook te recht bij de eigen bedrijfsconsu- lent. Aan de orde kwamen verder nog: de afvoer van bedrijfsvuil, die door het bestuur is onderzocht. Noordwijk kan nog wel vuil aannemen, maar dat is wel kostbaar, terwijl in Oegstgeest onvoldoende capaciteit is. Van het laatste St. Nicolaasfeest vond men, dat dit groter aange pakt had moeten worden. De voor het eerst in gebruik zijnde feestverlichting had wel aan zijn doel beantwoord. Nog even en van de oude school is niets meer over NOORDWIJKERHOUT Men is druk doende met de afbraak van de oude openbare school aan de Havenstraat. In 1881 legde de jonge Jhr. Eysin- ga de latere prof. Eysinga naar wie een straat in Victor I is genoemd de eerste steen voor de drieklassige openbare "SS school. De bouw kostte 16.000,- Op 1 augustus 1923 werden van het gebouwtje twee lokalen af gestaan aan de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Nederlandsch Hervormde Scho len met den Bijbel voor het on derwijs aan 53 leerlingen. In het derde lokaal kregen nog 15 kin deren openbaar onderwijs. Per gelijke datum werd ,,mej. F. A. i M. B. Frohn, echtgenote van L. J. Mens", zoals het raadsbesluit luidde, als onderwijzeres bij het openbaar onderwijs ontslagen. Op 1 april 1928 kwam ook het der de lokaal voor het bijzonder on derwijs beschikbaar en toen was al enkele maanden de openbare school opgeheven. Een grondige verbouwing in de ja ren dertig kostte de gemeente op enkele centen na 10.000,- In 1955 verhuisde de hervormde school naar een nieuw gebouw aan de Viaductweg. Het oude schoolgebouw bood enige tijd onderdak aan een naai-atelier tot de lagere tuinbouwschool er een dependance in vestigde. En nu de belangstelling voor het tuinbouwonderwijs in Noordwij kerhout terugloopt en de oude school ook voor dit doel niet meer nuttig gebruikt kan wor den, is besloten de sloper vrij baan te geven. Lisse De firma Imthorn heeft gisteren een nieuwe zaak in het voormalige pand van Tissing aan de Hereweg geopend. De opening viel sa men met het tienjarig be staan. Hazerswoude Op 1 fe bruari gaat in Hazerswoude Rijndijk de burenhulpdienst van start. Het initiatief is van de dames Timmerman- Sanders en Dekker-van der Spek. De hulp wordt gratis verleend. Noordwijk De afsluiting van de kop van de Hoofdstraat tussen het Palaceplein en de Maarten Kruytstraat is een van de belangrijkste agendapunten van de Noordwijkse gemeenteraad die dinsdag verga dert. Enige tijd geleden Is dit al een punt van discussie geweest tussen het gemeentebestuur en de daar gevestigde winkeliers. Verder vermeldt de agenda een voorstel tot uitbreiding van de alge mene begraafplaats, het verlenen van een bijdrage in het exploita tietekort van het jeugdcentrum ,,De Rank", de regeling van de af braak van de Palace-garage, en een reeks verordeningen en rege lingen met betrekking tot de rechtspositie van het gemeenteperso- neel en het Algemeen Ambtenarenreglement. Aan de raad worden kredieten gevraagd voor de verlichting van de Lageweg, voor het slopen van verschillende panden en voor de ver betering van het parkeerterrein bij het raadhuis. Aan grond- en pachtzaken komen aan de orde de ingebruikgeving van grond bij de Vuurtoren voor een kinderautobaantje, de vestiging van een zakelijk recht voor het leggen van een ringleiding Zwarte- weg-Herenweg, de verpachting van het parkeerterrein aan de Lan- gevelderslag, de aanleg en naamgeving van een voet- en rijwielpad tussen de Nieuwe Zeeweg en de Weteringkade (het veelbesproken Jan Bedijnpad voor de schooljeugd!) en de aankoop vun stroken grond aan de Bronckhorststraat .voor straatverbreding en voor de uitbreiding van de speelplaats van de r.-k. meisjesschool. Noordwijk Uitslag schiet wedstrijd „Blijf voor 't Land". In de klasse A tot en met D werden resp. win naar: J. van der Wiel, J. Mosterd, C. van Ammers en J. Broekhof. In de KSO-com- petitie wonnen N. Caspers en P. Slingerland. Noordwijk De traditione le propaganda-feestavonden van de reddingsbrigade wor den gehouden op 4, 5, II en 14 februari in het Lido-theater. Opgevoerd wordt de klucht ,.De Onbekende Wereld". De Noordwijkse en Noordwijker- houtse bejaarden kunnen de generale repetitie op 3 fe bruari bijwonen. Technicus gewond ALPHEN Tijdens zijn werk zaamheden met een dunne, scherpe slijpschljf die snel draaide en op een gegeven mo ment door het vastlopen van de apparatuur uit zijn hand werd gerukt, is woensdagmorgen op het terrein van de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallwie in Ridderveld, de 22 jarige in Groendorp (Gr.) wonende tech nicus D. A. Hoekstra vrij ernstig gewond geraakt. De schijf raakte zijn linker pols en drong door tot op het bot. Hij is opgenomen in het zieken huis Rijnoord. Zoeterwoude Huize Veldzicht aan de Dorpsstraat ondergaat momenteel een grondige inwendige restau ratie om daarmede geschikt te worden gemaakt voor de praktijk van dokter B. Kortmaan. Diens grootvader, de huisarts J. Kortmann, die in de veertiger jaren overleed oefende daar destijds ook zijn praktijk uit. Sindsdien heeft het pand diverse bewoners gehad. Met de naamgeving van de naast gelegen Dokter Kortmannstraat eerde de gemeenteraad destijds de verdiensten van deze huisarts voor de Zoeterwoudse gemeenschap. I Noordwijkerhout Geboren •EUsatx-th J. 'M., d.v. H. C. van der Lans en H. C. M. van der Zwan; Christel A. M.. d. v. G. C. M Rotte veel en C. J. G. VerhoevenBrenda M. A. d.v. L. A. M. van der Linden en At W. Bader: Walter L. R. z.v V. J. M. van der Khajt en A. C. M Zonneveld Overleden: Jacobus Lepelaar (63): Jo hannes S. Zoet (63); Geertrulda C. van den Burg (65). WASSENAAR OndertrouwdA. Dijkstcrhuls Ifc M. A. Hagenaar; A. J. Grundeken en M. J. M. Hom mers: G. J. B. Weevers Stous (Oegstgeest) en C. A. E. Gussenho Noort: W. M. Beets en A. H. E. Ne lemans. Overleden: L. G. Oosterling (70). LEIDERDORP Maric. Ci Jaar. teraar i Hendrtk Mi- en A, P. J. van den dochter van J. J. V'o® SIJtJe Wolf dochter van P. H. H. Vendrlg en J. J. Slot; Esther, dochter van A. W. N. van Erkel en P. K. Luthart. Overleden: Magdalena de Vroes, e. v. Schimmel; Stefanle Aagje. dr. v. D. Tesselhoff en A. Timmerman: Jo hannes. zn. v, J. van Leeuwen en C. J. Mijnders; Stefan Simon Hendri- kus, zn. v. J. J. M. Loos en H. VreedevcldBemlee dr. v. H. D. van Wee ren en S. S. Verhoeven: Dane. dr. v. A. Guljt en M. E. Kamper. Maandagavond vergadert de Was- senaarse gemeenteraad in het raadhuis „De Paauw". Het zal de eerste raadsvergadering in een reeks van 25 jaren zijn. ven. Vandaar, dat ais eerste punt op de agenda voorkomt: onderzoek geloofsbrief van een nieuw benoemd lid van de raad, de heer J. G. Stegeman. Het le ven gaat voort. Een jonge op volger zal de zetel van de heer Oosterling gaan innemen. Maar er zal in de raadsvergaderingen een leegte blijven; de heer Oos terling was een figuur in de plaatselijke gemeenschap die niet te vervangen is. Deze vergadering van de raad be looft intussen een langdurige te worden. Er staan namelijk enkele punten op de agenda, die een spraakwaterval aan argumenten pro en contra mogen doen ver wachten. Een van die punten is de plaats van vestiging van het S. Adelbertcollege, dat al ruim 10 jaren gebruik maakt van noodgebouwen aan de Stadhou- dersweg. De meningen daarover blijken ook in het college van B. en W. verdeeld te zijn. Verder zijn er nota's over de kwaliteit van het drinkwater, dat aan de Wassenaarse ingeze tenen geleverd wordt sinds de „overschakeling" van de water levering door het eigen Wasse naarse waterbedrijf op de Haagse Duinwaterleiding. Er is verder een nota over de fluori dering van het drinkwater, een punt, dat al eerder in de raad aanleiding gaf tot langdurige discussies. Twee beroepschriften komen aan de orde. Een van een ingezete ne, die geen vergunning heeft gekregen voor het bouwen van een schuur in zijn achtertuin en een van een zakenman, die nan de Slingerweg een nieuw huls heeft laten bouwen en het on derste gedeelte daarvan in ge bruik wilde nemen als kantoor, hetgeen in strijd is met een ar tikel in de Bouwverordening, dat zegt, dat men een pand niet mag gebruiken voor een afwij kende bestemming. Voorts staan twee deelnota's van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten over het Gewest Leiden op de agenda en een brief van een aantal gegadigden voor bouwgrond, gelegen tussen de Hillenaarlann en de Prince- haven. Er staat een aantal on derwijskwesties op de agenda, zoals de voorlopige vaststelling van de werkelijke uitgaven voor het openbaar onderwijs over het jaar 1970, de voorlopige vast stelling van de kosten van het openbaar middelbaar voortgezet onderwijs over hetzelfde jaar. Wat u ook moet weten LEIDSCHENDAM D. raad van kerken organiseert donderdag 20 januari kwart voor één een 20 minu ten durende pauzedienst in het stiltecentrum „De Scha kel". LEIDSCHENDAM Op za terdag 5 februari is er in de Prinsenhof een carnavalsvie ring voor jong en oud. In de middaguren is er een optocht voor de jeugd. LEIDSCHENDAM plaatselijke afdeling van de Ned. plattelandsvrouwen or ganiseert op 20 januari discussieavond over „begrij pen de mensen elkaar nog?". Aanvang 19.45 i het dienstgebouw van de her vormde kerk. 0 LISSE De oudercommis sie van de Rembrandtschool is als volgt samengesteld: W. H oogedoorn, mevr. H. Poppema en de heer K. de Vries. ZOETERWOUDE - Tijdens de H. Missen in het weekeinde zal gecollecteerd worden voor de bouw van een nieuwe kerk in Weert welke ook wordt bediend door de kruisheren. Pater S. v. Beurden die in lange tijd in Zoeterwoude werkzaam was, zal de collecte aanbeve len. ZOETERWOUDE Voor de uitwedstrijd van a.s. zon dag tegen Warmunda is het team van S.J.Z. belangrijk gewijzigd. De formatie ziet er nu als volgt uit: Fengler, Mooijman, Olsthoorn, L.v.d.Ham, Bosman, van Teijlingen. Komijn, Van Veen. Ammerlaan. Van Klink en Van Slingerland. Reserves: Vurens, Beere- boom en Schuur. ALPHEN Op vergade ring van maandag a.s., om 8 uur in hotel Centraal, zal de vereniging Alphens Belang enkele nieuwe bestuursleden kiezen. Secretaris Van Leeu wen wordt vervangen door mevr. Hoogendljk-Schipper. In de vacature van P. Stout- hamer wordt de heer Van der Glesen voorgesteld. In plaats van de heer Willems wordt de Schoewert-Bakker voorgesteld. TER AAR De 19-jarige Martien van de Hoorn, lid van de Leidse vereniging AV Holland zal door de KNAU uitgezonden worden naar de internationale cross Sebastian in Spanje. Deze wedstrijd wordt gehouden op 30 januari. LEIDEN De voetballers van „The Lord's Folks" spe len zondag '""en Roodenburg •4. Ainva^^kB LISSF. De Spartaan komt zondag in Utrecht uit tegen Olympia. Het team ziet er als volgt uit: Marijt, Swa gers. Paalvast, Anneeze. Fi- lippe, Turenhout en Sanders. HAZERSWOUDE Het be stuur van St. Bernardus wil carnaval In georganiseerd verband gaan vieren, feest moet gevierd worden op 12 februari om acht het Groenendijks parochie huis. De eerstvolgende kla- verjasnvond Is op vrijdag 21 januari. HAZERSWOUDE Omdat vertegenwoordiger H.Hop penbrouwer op 12 januari 25 jaar in dienst was van de vleeswarenfnbriek „Hazers woude NV" biedt de directie hem maandng half zes en acht uur een re ceptie aan in restaurant Groe nendijk. HAZERSWOUDE gymnastiekvereniging Hou Vast heeft een ledenstop voor kleuters. HAZERSWOUDE Van avond zet de toneelgroep van het Plattelands Jongeren Kontakt „Dolle Mina' het toneel van het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Na afloop is er dansen. Aan vang 8 uur. 1 HAZERSWOUDE De postzegelvereniging „Het Jaagoad" organiseert dtns- dn» a.s. om 8 uur een open niiknrond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. RïJPWFTFRING Op de provinciale weg werd gister morgen omstreeks half zes een losgebroken koe aange reden door een personenauto bestuurd door de heer R. uit Roelofarendsveen. De koe brak een achterpoot en moest worden afgemaakt. Ei"enaar van het dier was veehouder Van D. RJJPWF.TF.RFNG De in- validenhond Alkemade en Omstreken organiseert dins dag a.s. een gezellige kaart avond In de rode znnl van het dorpshuls. Aan deze avond is een verloting verbonden. Aanvang 8 uur. RIJPWETERÏNG De uit slagen van de klaverjas- en sjoelwedstrijden op dc con tactavond van de vv Rijpwe- tering Sjoelen: I. Mevrouw Van Scheppingen-Hartman. 2. Mevr. Spring in 't Veld. Klaveriassen: 1. Mevr. Van Berkel-Hoopenboom, 2. I' Weenink Wz, NIEUWKOOP Onder lei ding van directeur S. de Kletiver en pianist Van der Stoel heeft het Nieuwkoop» gemengd koor aan de inwo ners een heerlijke avond be- zorgd. De zang was voortref felijk. uitstekend waren ook de solisten mevrouw Grote en de heer A. Woerde. WOU BRUGGE De bevol king Is dit jaar toegenomen met 52 mannen en 46 vrou wen zodat er op 31 december j '71 1912 I846|

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3