li Secr. H. Sieverding gaat met pensioen 't Hok; verzamelplaats van Voorhoutse jongeren erkloosheid gewest Leiden snel stijgend Socialisten praten over gemeentelijke herindeling Drie jaar geëist wegens doodslag Jacht op nieuwe talenten in het Kaagconcours Willibrordus en Eloy gaan samen ii 197; Woensdag 12 januari 1972 „IfOENSl LEIDSE COURANT vrij. (te,'L)£N Ook in het tien ge- jten omvattende gebied Gewestelijk Arbeidsbureau isteiiinï'felden neemt de werkloosheid Tealisttj een snel tempo toe. Begin maand bedroeg het aantal jigeschreven mannelijke werk- Kerdift pen 1607 bijna twee keer zo- w,?fk,*el a's een lar geleden (822) Pet» f en einde deze maand zal dit pnlal zijn gestegen tot plm. j#0. Van het totale aantal werk- pen in dit gewest woont rond fie-kwart in Leiden. Provinciaal en Ed- «ien is de werkloosheid in het ldhouw Leiden (drie procent van i beroepsbevolking) aa nde ho- 'LKEN. f kant, het gemiddelde van Zuid- lo jan. (olland is 2,2 procent, rer het rend« t bouwvakkers vormen ook in gewest met vierhonderd in schreven werklozen de groot- e groep, precies een jaar gele en stonden maar 76 bouwvak- ers ingeschreven. Zij worden evolgd door het kantoorperso- >el met 175 tegen 92 een jaar eleden en de metaalsector - nu en vorig jaar december 60. er zoveel bouwvakkers werk los zijn, vindt met name zijn orzaak in het „dichtdraaien de kraan" in de utiliteits- ouw. Gaat de kraan weer wat erder open, dan zal het nu ont- ane gat toch maar langzaam SEUM: worden gevuld, verwacht de heer Van Rijswijk, directeur van het GAB Leiden. De vraag naar personeel vertoont uiteraard het omgekeerde beeld van het aanbod. Eind december j.l. waren bij het GAB Leiden 403 openstaande aanvragen ge noteerd, tegen 730 een jaar gele den. Het aantal ingeschreven vrouwelijke werklozen is minder drastisch gestegen dan dat van de mannen: 323 nu tegen 263 vorig jaar; het betreft hier met name kantoorpersoneel. Op kor te termijn gezien, zijn de voor uitzichten niet zo florissant. Er is weliswaar momenteel een heel lichte verbetering te be speuren maar voorlopig is het nog zo, dat dagelijks meer werklozen worden ingeschreven dan uitgeschreven. Voor de nabije toekomst heeft di recteur Van Rijswijk goede ver wachtingen door de vestiging van Heiniken in Zoeterwoude. Op den duur zitten daar toch wel zo'n duizend arbeidsplaat sen in en die kunnen wij hier best gebruiken, aldus de heer Van Rijswijk. „Vooral omdat wij de laatste tijd alleen maar met uit Leiden verdwijnende bedrijven hadden te maken. V HAAG/OEGSTGEEST Tegen een 34-jarlge koopman uit egstgeest heeft de Officier van Justitie drie jaar gevangenisstraf iet aftrek van voorarrest geëist wegens een poging tot doodslag op jn echtgenote. man had ten huize van zijn oom, waar zijn vrouw verbleef, een istool op de vrouw leeggeschoten. Dat kostte de vrouw niet het le en, maar zij kreeg wel enkele bijzonder ernstige verwondingen, et was volgens de verdediger van verdachte, mr. A. van Zalingen, et de bedoeling van zijn cliënt geweest om zijn vrouw te verwon en. Omdat hij vermoedde dat zijn echtgenote een verhouding had iet zijn neef, had hij een show willen opvoeren. Deze show was chtelijk uit de hand gelopen. De liters pils en vele glazen jenever, e de man in verscheidene café's in Oegstgeest en Katwijk dronk, aren hieraan niet vreemd. alles, plus het feit dat de psychiater verdachte ontoerekeningsvat- laar had verklaard, vond de verdediger een reden om de aanklacht wijzigen in het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, waar- )r een aanmerkelijk lichtere straf geëist kon worden. Warmond Opnieuw wordt dit jaar in café-restaurant Meerrust te Warmond het Kaagconcours gehouden. Het vorige Kaagconcours is zo'n succes geworden, dat de di rectie van Meerrust en de N.V. Phonogram besloten hebben om de talentenjacht dit jaar te herhalen. Het Kaagconcours wordt dit jaar, evenals het vorig jaar gepre senteerd door Jack van der Voorn. De procedure, die gevolgd wordt, is zoals bij het eerste concours. De deelnemers ko men uit in een aantal voor rondes en worden tijdens deze voorrondes geselec teerd. Via de halve finales waarin ook weer een aantal kandidaten moeten afvallen, komen zij in de finale, die op vrijdag 14 april wordt gehou den. Voor de finale wordt de gewone jury, die bestaat uit Lou Geels, Gé Hofenk, Bou- dewijn de Groot, Jan Opgen- haeffen en Henriette van der Hoeven uitgebreid met Ger- rit den Braber en-of Jaap Stammer. Voor de prijswinnaars van het Kaagconcours, zijn dit jaar een bandrecorder, een pick up en een aantal l.p.'s be schikbaar als aantrekkelijke hoofdprijzen. Bovendien be staat er de kans dat van de winnaar een plaatopname bij Phonogram gemaakt wordt. Het concours wordt vanaf vrij dag 21 januari elke vrijdag avond in Meerrust gehouden. Men begint precies om 20.30 uur. Belangstellenden kunnen zich voor het concours aan melden bij het programma bureau van Phonogram tel. 02150-51541. Het vorige Kaagconcours heeft talenten voor het voetlicht gebracht als Léon de Graaf, Monica Verschoor en Dick Ridder. Zoeterwoude Gemeentese cretaris H. J. M. Siever ding neemt eind deze maand afscheid van de ge meente Zoeterwoude we gens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Hij gaat zich met zijn echtgenote vestigen in het Brabantse Oirschot, waar hij een huis in aanbouw heeft en waar hij als actief belever van de natuur-tui- nieren, wandelen en fietsen volop aan zijn trekken kan komen. De heer Sieverding, die op 1 juli I secretaris Friebel opvolgde, heeft zijn hele ambtelijke car rière doorgemaakt in Zoeter woude. Het was zijn eerste standplaats in juli 1933 nadat hij enkele jaren als volontair werkzaam was geweest op de secretarie van Wilnis. In de beginjaren te Zoeterwoude was hij sociaal ambtenaar, be last met de uitvoering van de verschillende regelingen met betrekking tot de werk loosheid. In de na-oorlogse ja ren was hij vooral betrokken bij de volkshuisvesting en begeleid de als ambtenaar de sociale bouw door de woningbouwver eniging. De laatste jaren van zijn loop baan zijn bepaald niet de rustig ste geweest als men bekijkt wat er de laatste tijd tot stand geko men is en wat er nog staat te gebeuren: de uitbreidingen in het Westeinde, het van de grond komen van het industrieschap De Grote Polder en het indus triecomplex van de nv de Vij ver. Stuk voor stuk zaken, die de nodige druk gaven op het ambtelijk apparaat van de ge meente, aan het hoofd waarvan de secretaris staat. Het gemeentebestuur biedt de scheidende secretaris 31 jan. in het gemeentehuis een afscheids receptie aan van 19.00 tot 21.00 uur. Daarbij zal men ook kennis kunnen maken met zijn opvol ger de heer J. Wingelaar, die uit Culemborg komt en met de nieuwe directeur gemeentewer ken, de heer H. J. Cooijmans. LISSE Dinsdagavond is de sa- geleid: tegen de grote menvoeging St. Willibrordus en moeten de vakorganisaties zich St. Eloy die een afdeling in Lis- óók breder kunnen opstellen, se hebben, een feit geworden. De district6bestuurder P. van De organisatie van de Industrie der Heijden heeft uiteengezet bond NKV kent bedrijfsgroepen, wat tot .de fusiegedachte heeft actiegroepen en een bedrijfsaf deling en verder een district, rayons en plaatselijke afdelin gen, dit alles onder één centrale raad, welke af en toe een groot congres organiseert. De centra le raad blijft dus het hoogst wetgevende orgaan. Tot bestuursleden van de nieuwe Industriebond werden gekozen: H. J. Semp voorzitter, J. Ver haar, Th. Hogenes, Th. van der Meij, G. J. de Goeij, L. Bouw meester, A. Zwetsloot, J. van Dijk en H. Huizer. organi- m 8 uur averjas- is er in n dans-1 Voorhout Het veel omstreden vijvertje voor de katholieke kerk in Voorhout wordt van een nieuwe paren. beschoeiing voorzien. Rijst de vraag of dat geen moeilijkheden op gaat leveren bij een mogelijke re constructie van de Herenstraat in de toekomst. Van de zijde van de gemeente werd ons meegedeeld dat plaatse- men daar nog weinig concreets over feon zeggen. Men zei alleen dat het zonde van de centen zou zijn 3e KPJ I als de reconstructie van de Herenstraat inderdaad het vijvertje zou vergen. ofdzuke- il sport Marie- vrle de en, Joop •ie van HAZERSWOUDE Burgemees ter en wethouders van Hazers- woude moeten nu eindelijk eens vertellen, of ze nu wél of niet willen meepraten over gemeen telijke herindeling, vindt het Bcnthuizense (PvdA) gemeente raadslid M. Seijbel. Zoals be kend bereikte destijds van de kant van de gemeentebesturen van Benthuizen en Moerkapelle de Hazerswoudse vroede vaderen de uitnodiging om zich geza menlijk In deze materie te ver diepen. Die gemeentelijke herindeling blijkt in elk geval wèl te leven bij de PvdA-afdelingsbesturen en -raadsleden van de gemeen ten Bleiswijk, Hazerswoude, Koudekerk aan de Rijn, Moer kapelle, Zevenhuizen en Bent huizen. Donderdagavond, om acht uur, gaan zij zich in Bent- thuizens „De Tas" over deze kwestie buigen. „Het is een oriënterende bespreking", aldus Th. Schouten, voorzitter van de Hazerswoudse PvdA-afdeling. Aanvankelijk bekende hij, dat de Hazerswoudse afdeling inzake gemeentelijke herindeling stand punten heeft. Even later kwam hij hierop terug en noemde het „ideeën, want standpunten zijn wel erg prematuur". De raads leden van genoemde gemeenten hebben het initiatief tot deze bijeenkomst in het Benthuizense genomen en hebben er hun af delingsbesturen bij betrokken. Zei de Benthuizense socialist Seijbel: „Ik hoop dat andere partijen dit voorbeeld gaan vol gen". En ook de reprensen- tanten van de gemeenteraden moeten gaan praten ever die gemeentelijk herindeling, vindt hij. Noordwijk Deze vijftien ton wegende kraan groef zich gistermorgen muurvast in het bollenland aan de Herenweg in Noordwijk. De kraan was de smalle zandweg opgereden om er enkele auto's vandaan te slepen. Nu groef het echter zijn eigen graf en moest er een nog zwaardere kraanwagen aan te pas komen om de auto weer vaste grond onder de wielen te laten krijgen. De schade beperkte zich tot en kele verpulverde draineerbuizen. Oliebollen leverden St. Cecilia ƒ2135,- op VOORHOUT De Oliebollen- aktie van de muziekvereni ging St. Cecilia heeft 2135,- opgebracht. Er werd ge werkt met twee ploegen, tien bakkers in de voornacht en tien van twaalf tot zeven 12.500 oliebollen waren het re sultaat. De stereo l.p.'s wer den gewonnen door de fam. Biesheuvel, Boekenburglaan 3, de fam. Augustinus, Mar grietstraat 15, de fam. Van Steijn, Herenstraat 7 en de fam. Van der Schee, Oegst geest. Op 4 februari is er een muziekuitvoering in het parochiehuis. Drie teams van PIT '51 in bekerfinales Zoeterwoude Zaterdag en zon dag worden in de sporthal „Ovcrbosch" de Haagse tafel- tenniskampioenschappen gehou den waaraan ook door een aan tal leden van PIT'54 wordt deel genomen. Hier vinden zaterdag ook de be kerfinales plaats, liet eerste da mesteam speelt hierin de win naarsronde evena's het derde herenteam. Het derde dames team komt uit in de finale vcr- liezersronde. Anneke Koek is uitgenodigd voor een zeskamp le klas en Corry Rotteveel vooi een 6-kamp vierde klas. Bei'le worden op woensdi g 19 jnnu. gespeeld in de nieuwe zaal van Wibats, Tholensestroat 139 Sche- veningen. Leider LSG onttroond door Lei then Leiden Met veel bravour be gon LSG III In de eerste klasse aan zijn match tegen het veel zwakkere Lel- then I. Spoedig bleek echter, dat Leithen I overborrelde van energie, want bij het af breken van de wedstrijd keek LSG III tegen een 3—4 achterstand nan. Met het oog op de afgebroken stellingen ligt een 4—6 overwinning voor Leithen I voor het grij pen. Behalve LSG III verslikte ook Philidor IV zich lelijk in dc kracht van zijn tegenstander. Vn schoten II bracht bij het se' den van de markt een 3'/24jA voorsprong op het scorebord. Inmiddels zijn de heide afgebroken partijen na onderling overleg remise ge geven. zodat de eindstand een 4'4—5'/$ zege voor Voor schoten II opleverde. Alphen I kreeg bezoek van Leider dorp I dat bij winst de nieu we leider van de eerste klas se zou worden. Inderdaad liikt Leiderdorp I op dc winst af te stevenen gezien de voorlonige stand van 2—5 en het feit, dat de afgebro ken standen minstens voor een half punt borg staan. Het treffen tussen Sassen- heim I en Voorschoten I wordt deze week gespeeld. In 3A moesten de helde staart-plopgen, Sossenhcim II en Katwijk III, reeds de afgelopen week hun partij- ties spelen. De heide be schikbare punties werden broederlijk verdeeld (5—5). In de zestallen-competitie deed VTL II In poule A nog een uiterste poging de fina le-poule te hereiken. Alphen III werd het slachtoffer vin het zeer 8"ressieve spel van VTI. II (4'4-!»4). in oonle B stelde Philidor VIII via een gelijkspel (3—3) teg^o Voorhout II zijn finale plaats zo goed als veilig. I is- se is in deze poule dc grwrt- ste kanshebber op de tweede finale-nlaats getuige de over tuigende 51 zege op het zwak opererende Valkenburg II. nnisver- twordan. Straat- Bij de Louwers es Tilly le Groot de jon- ut afde- Jt op 17 eel Cen- hetero- \anvang ;ng Bos- :eer Ne- gister- rsus. De root, er De con- „Glodde eel Can- gewor- 1 kaart en B. ze func- keuken- oot suc- ren 1000 s waren houten Leiderdorp Aan de toekom stige Luykendreef in de Lel- derdorpse wijk Binnenhof zal binnen afzienbare tijd sport school Van Houdt verrijzen. Vrijdag slaat burgemeester M. A. van der Have om 14 uur de eerste paal. Het com plex zal bestaan uit een woonhuis, een sauna en de eigenlijke sportschool. Leiderdorp In de ouderdom van 77 jaar is in Ermelo overleden ds. J. J. Dijk. En kele tientallen voor hij In 1963 naar Ermelo vertrok was hij predikant in de Ge- ref. kerk te Leiderdorp. In zijn oude standplaats Leider dorp zal hij vrijdag begra ven worden. IOORHOUT In Voorhout gebeuren soms heel aardi ge dingen. Af en toe ont rukt men zich aan het doorsnee leventje van alle dag en gebeurt er iets an ders. Op Koppermaandag bijvoorbeeld. Een zeld zaam brokje historie dat in Voorhout geconserveerd is. Dat is dan een stapje terug in de tijd. Wie in Voorhout wat anders wil zonder naar folklore te neigen kan dat doen via 't Hok. tte wat profane naam staat voor een houten optrekje aan de fioekhorstlaan. Je zou het, als tot niet wat denigrerend klinkt tenminste, clubhuis van de jon gerenvereniging Kontakt, kun nen noemen. Die vereniging be- ltaat*«l elf jaar maar kortge leden vond er een ommezwaai plaats. Kontakt ging op de ide- !e toer. ir waren bij ons mensen", ver- lelt Wil van der Lans, secreta ris van de vereniging, die zich afvroegen: wat doen we hier ei genlijk? Moeten we geen andere kant op?" Tot dan toe was 't Hok de verzamelplaats voor jonge Voorhouters, die daar naar willekeur een boom opzet ten of een beetje ping-pongden. Een waarschijnlijk wel aardige bezigheid want het ledental liep op tot om en nabij de 165. In die tijd was het met de reputa tie van het Hok bij het meer ge vestigde deel van de Voorhoutse bevolking echter niet zo best ge steld. Men schrok nogal terug van het relaxed op de grond ge hurkte gezelschap. Een sfeertje dat natuurlijk schreeuwde om beschuldigingen als: „Ze ge bruiken vast drugs" en zo. Bijna heilige verontwaardiging bij Van der Lans in deze. „Iemand die drugs gebruikt gaat er direct uit. Kijk iedereen moet zelf we ten wat ie doet, maar niet in verenigingsverband. Indertijd heeft een van de mensen hier in de buurt de politie wel eens ge waarschuwd en die is hier ook een paar keer binnen gekomen maar ze hebben nooit iets kun nen ontdekken". Terug naar de omwenteling van vorig jaar. Van der Lans: „Wij willen zoveel mogelijk cultu- reel-creatieve dingen doen. Daar besteden we drie avonden per week aan. Het bekende werft als schilderen, boetseren etc. Maar daarnaast ook zaken als yoga en experimenteel toneel". De nieuwe opzet betekende echter wel een aderlating waar het het ledental betrof. Op dit moment bedraagt dat nog ongeveer tach tig. Sinds enige tijd is er echter weer een ledenwerfactie aan de gang die zijn vruchten begint af te werpen. „Kontakt" mikt op een 100 of 125 Voorhouters tus sen 16 en 23 jaar. Een gunstig aspect is dat de vox populi aardiger klinkt de laatste tijd. Dat komt mooi uit want eind deze maand moet de raad een subsidie-aanvraag van „Kontakt" goedkeuren. De hoop is gevestigd op een bedrag van ongeveer 5000 gulden. B. en W. heeft al een bedrag toegezegd van 3000 gulden. Mocht het inderdaad op dit be drag uitdraaien dan zullen ze bij „Kontakt" genoodzaakt zijn op het programma te gaan be snoeien. Dan zullen er minder film gedraaid kunnen worden om maar eens wat te noemen. Dat zou jammer zijn want al leen de manier waarop men tot de keus van de rolprenten komt is al een ruimere toelage waard. Ieder lid (contributie is een tientje per half jaar) mag zijn voorkeur op een lijst schrij ven, een werkgroep van twee man bepaalt dan de uiteindelij ke keus. Gevolg is dat liefheb bers van het Laurel en Hardy- genre zwaar tekort komen. Aan bod komt hoofdzakelijk het geën gageerde werk, IF bijvoorbeeld. De mogelijkheid tot discussie moet namelijk na iedere film aanwezig zijn. Vandaar dat een deputatie ook trouw de gemeenteraadszittin gen bezoekt. Het is takt" te hopen dat e gadering van eind van deze maand weinig te praten valt. szittin- V i- vorig jaar vroegen sommige mensen ziek af: wat doen we hier eigenlijk?

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5