£eidóc Sou/ta/nt NVV-metaal wil acties-Waterweg Ingrijpen bij Ionen-prijzen noodzakelijk II v v Werkloosheid in bouw vereist voorzorgen '0* Gesprek Bhoetto-Moedjiboer Weigeren van medische hulp voor rechter Rotterdamse haven krijgt oliescherm c m &L. yfck. Horeca somher over situatie Ledenwinst voor KRO KONING FREDEBIK VOORUIT N.K.V. blijft bij bereikt c.a.o.-akkoord Horoscoop sinds 2500 jaar onzin I Nieuw christelijk ochtendblad VOORZITTER DS'70: f» Hagenaar enige winnaar in toto 1 Mi j G3e Jaargang, no. 18.587 VRIJDAG 7 JANUARI 1972 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND T.V.-SELECTIE HEDENAVOND LICHTE VORST Toenemende wind uit zuidoostelijke richting. Overwegend droog en in de nacht lichte vorst. Min. temp. ongeveer 2 graden onder nul, max. temp. even boven het vriespunt. werkplaats in Braunschweig leggen decorbouwers de laatste hand aan een enorme voet die een rol zal spelen in het stuk Julius I Caesar. De regisseur wil met deze voet symboliseren het probleem van de persoonlijke macht. LARKANA (Reuter-AFP) President Bhoetto van Pakistan zou van daag in Rawalpindi opnieuw een gedachtenwisseling hebben met de Oostpakistaanse sjeik Moedjiboer Rachman. Bhoetto herhaalde dat sjeik Moedjiboer binnenkort zal worden vrijge laten en dat hij dan volkomen vrij zal zijn om zich over de toestand uit te spreken. Ali Bhoetto heeft voorts verklaard dat hij bereid is naar Dacca (Oost-Pakistan) te gaan „als de bevolking van deze stad hem v/il ontvangen". ASSEN (ANP) Op 14 januari zal voor de Asser rechtbank de strafzaak dienen tegen een 26-jari- ge bouwvakarbeider en zijn 23-jarige echtgenote uit Hollandscheveld, die uit geloofsovertuiging medische hulp hadden geweigerd voor hun vijfja rig zoontje. Het kind overleed op 20 oktober von het vorig jaar. De ouders is ten laste gelegd, het kind in hopeloze toestand te hebben gelaten, on danks de wettelijke plicht het te verplegen of te verzorgen, terwijl zij getuige waren van het ogenblikkelijke levensgevaar van het kind. ROTTERDAM (ANP) De Rotterddinse brand weer krijgt binnenkort de beschikking over een zeshonderd meter lang scherm, dafi de haven monden in het Rotterdamse gebied'zal kunnen beschermen bij ernstige watervervuiling als ge volg van op het water drijvende olie. De gemeen teraad stelde gistermiddag een bedrag van 300.000 gulden beschikbaar voor de |qnkoop van j dit oliescherm. Het oliescherm zal iworden be- i heerd door de brandweer. Het is de b.edoeling dat blusboten van de havendienst het zuljen uitzetten dit nodig is. Joseph Kennedy, zoon van de vermoorde Robert Kennedy, kwam met zijn paard in conflict met een anti-1 lope, toen hij met leden van een organisatie voor de bescherming van wilde dieren een massale drijfjacht hield in Kenya* om' de dieren naar een meer geschikt deel van de wildernis over te brengen. DEN HAAG De Horeca zal ook In 1972 op het randje van de economische bestaansmogelijk heid blijven balanceren". Dit zegt de heer G. E.' van Goor, voorzitter van de Horecaf de or ganisatie van werkgevers in een prognose voor dit jaar. „Verho ging van prijzen, mede door de teruglopende conjunctuur zal niet gemaakelijk zijn, zodat eventuele kostenstijgingn uit onze eigen marge moeten ko men", aldus de heer Van Goor in weekblad Horeca. Drs. A. W. Merk, secretaris van het Bedrijfschap Horeca voor ziet opnieuw bedrijfsluitingen, ook al gelooft hij dat er toch nieuwe zaken zullen bijkomen. „Niettemin zal er altijd nog een plaats blijven voor het traditio nele restaurantenbedrijf". De hher L. Hesse, directuer van het Kurhaus in Scheveningen: „1972 zal geen gemakkelijk jaar worden. Vooral de luxe-res taurants zullen het moeilijk krij gen. Omschakelen op massabe- zoek kan verbetering van de ex ploitatie betekenen". Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De KRO heeft in het jaar 1971 een ledenwinst ge boekt van 1523. Het ledenbe stand op 31 december j.l. was 546.785. Het jaar 1970 werd afge sloten met een ledenaantal van ^5.262. (Van een onzer verslaggevers) Den Haag De voorzitter van DS'70 professor dr. F. Polak heeft de regeringspartijen gewaarschuwd de Inflatie niet op haar beloop te laten en tijdig maatregelen voor te stellen voor een eventuele loon- en prijsstop. „Overheidsmaatregelen zijn in het komend halfjaar beslist noodzakelijk" meent de voorzitter van DS'70. lij zei dit gisteravond tijdens een politieke uitzending van zijn partij, waarvan hij onlangs voorzitter geworden is. De diepe recessie, waarin Nederland thans verkeert kan een voor Ne derlandse begrippen grote werk loosheid tot gevolg hebben, al dus professor Polak. Het zou volgens hem daarom een foutie ve regeerpolitiek zijn, wanneer de overheid daaraan niets doet. Hij vindt dan ook, dat de overi ge regeringspartners de AR., CHU. KVP en VVD aan loon- en prijsmaatregelen medewerking moeten verlenen. DS'70 heeft al eerder, ook in de Tweede Ka mer, laten weten, dat de rege ring in deze diepe recessiepe riode niet mag blijven afwach ten maar zo tijdig stappen moet ondernemen, dat de werkloos heid niet al te groot wordt. KOPENHAGEN (AP) De art sen van de Deense koning Fre- derik die maandag na een hart aanval werd opgenomen in een ziekenhuis hebben vrijdag ge meld dat er een duidelijke voor uitgang is gekomen in de toe stand van de 72-jarige koning. Het negende medische bulletin dat het stedelijk ziekenhuis uitgaf over de toestand van de koning meldde dat deze een goede nacht had gehad en dat zijn al gemene toestand blijft vooruit- Bompakketten naar Israël komen niet uit Nederland DEN HAAG (ANP) Een woordvoerder van de PTT in Den Haag heeft meege deeld. dat bij de centrale directie van de PTT tot dusver geen waarschu wing van de Israëlische autoriteiten is ontvangen, dat wellicht vanuit Neder land bompakketten naar Israël worden verzonden. In Israël komen regelma tig per post bompakketten aan die door onbekenden vanuit verschillende Eu ropese landen worden verstuurd. ROTTERDAM Terwijl de metaalbond van het NKV vandaag in pagina-grote ad vertenties uiteenzet, waar om hij (met de Christelij ke metaalbond en enkele Beambtenbonden) de 'e on- dernemersvoorstellen iroor een nieuwe cao wel Aan vaardbaar vindt, gaat de NVV-bond voor metaalar beiders voort met het voor bereiden van akties tegen de ondernemers, omdat deze bond de voorstellen heeft afgewezen en intus sen steeds meer afdelingen van die bond het beleid van zijn bestuur en onder handelaars steunen. Deze twee aktiviteiten zijn in te genspraak met geruchten, vol gens welke achter de schermen nog ernstige pogingen zouden worden gedaan om een compro mis te bereiken. De voorzitter van de werkgeversdelegatie, ir. A. Prins, heeft gezegd, dat hij tot het uiterste is gegaan, maar het spreekt vanzelf, dat de on dernemers veel gelegen is aan arbeidsrust. Reeds eerder gin gen zij bij cao-onderhandelingen verder dan ze eigenlijk van plan waren, omdat stakingen ijieer zouden kosten. De situatie is thans in zoverre am ders, dat het werknemersfront verdeeld is. Daar staat tegén- over, dat de ondernemers vre zen, dat ook de andere metaal arbeiders aan akties zullen deel nemen als de NVV-bond zijn le den tot aktiviteiten oproept, Ingewijden hebben de indruk, dat de (betrekkelijk) nieuwe voor zitter van de NVV-bond, de heer A. Groenevelt, zich zeer star heeft opgesteld. Afgezien het feit, dat dit veroorzaakt kan zijn door karaktereigenschap: pen, speelt hier: toch ook mêe, dat hij nu voorzitter is van een sinds 1 januari door fusies tot stand gekomen veel grotere bond (de industriebond) met vele bedrijfstakken. De eerste stakingsklappen van het NVV vallen in het Rotterdamse havengebied met het Rijn-Schel- de-Verolme-concern voorop. De werkgevers hebben aangekon digd, niet te zullen wijken vooi akties. Zij zullen elkaar finan cieel steunen, maximaal friet elf gulden per werknemer per ge staakt uur. OhifUit te maken wie in 1971 het best gekleed ging is een internationale groep van tweeduizend modeontwerpers, artiesten, modejournalisten .en om andere redenen bekende figuren druk aan het selecteren ge weest. Zo'n bonte groep juryleden garandeert uiteraard een geva rieerde uitslag. Vit de wereld van de popmuziek maakten Cher Bono en haar echtgenoot Sonny (boven) deel uit van de uitverkorenen. Mevrouw Ronald Reagan (links), echtgenote van de gouverneur van Californië, en de actrice Twiggy (rechts), bevonden zich onder de in totaal 13 best geklede vrouwen. ROME (A1P) De Italiaanse februari 1972 zou némen en hoogleraar Renato Novelli, voor de fatale crisis die hem heeft in de astrologische we reld een revolutie ontketend met zijn onthulling dat alle horoscopen van de afgelopen 2500 jaar op een vergissing berusten. Volgens Novell! heeft de as van de aarde een in september talrijke vijan den zou bezorgen, blijkt ge heel ongegrond, aldus Novel li. Een jong meisje dat dagelijks haar horoscoop raadpleegt kan daar beter mee ophou- terwijl niemand ooit op het idee is gekomen de tekens 1 van de dierenriem aan te passen aan de veranderde si tuatie. Wie meent een Steenbok te zijn is in werkelijkheid een Boogschutter en wie zich tot de Stieren rekent is in die 25 zij de horoscoop van Cleopa tra of die van een Babyloni sche dame. Ter geruststel ling verzekert Novelli dat al les over 26.000 jaar weer in orde komt: dan is de draaiing van de aardas te ruggekeerd tot het uitgangs punt van 2500 jaar geleden. eeuwen een Ram geworden, meent professor Novelli. Zo heeft bijvoorbeeld de horo scoop van de paus, getrokken door een Vaticaans corres pondent, alle betekenis verlo- ren. De vrees voor het vre selijk besluit, dat de paus in Overigens heeft Novelli nog een wetenschappelijke blun der ontdekt in het horoscoop wezen: horoscopen worden getrokken op grond van de geboortedag, maar volgens Novelli telt alleen de dag van de bevruchting. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Wnurschijnlljk voor begin april zal een nieuw christelijk ochtendblad verschij nen als tegenhanger van de re gionale bladen van het Rotter dammer-kwartet, die zullen sa mengaan met het ochtendblad Trouw. Het A.R.-Kamerlid M. W. Schakel, de grote stimulator achter het actiecomité Christe lijke Pers, heeft gisteren over leg gepleegd met de Sljthoff- pers over uitgave van een nieuwe krant. Volgens de heer Schakel is er nog een kleine mogelijkheid dat het actiecomité Christelijke Pers voldoende garunties krijgt over de identiteit van de geïntegreer de Trouwbladen, zodat de Kwartetlezer er zijn oude krant in kan herkennen. „Wij kunnen echter niet tot in het oneindige wachten op deze garanties en hebben daarom naar een opera bel alternatief gezocht. Wij me nen dit alternatief gevonden te hebben bij de Sijthoffpers," al dus de heer Schakel. D^fy.HAAG Een garantie tegen werkloosheid in de bouwvakken is met te geven. Minister Udink (Volkshuisvesting) heeft dit aan de tweede Kamer meegedeeld in antwoord op vragen van het PVdA-kamerlid Van den Doel. De minister voegt daaraan toe, dat fluctuaties in de werkgelegenheid in een conjunctuurgevoelige bedrijfstak als de bouwnijverheid onvermijdelijk zijn. Irtdien echter de werkloosheid tot een onaanvaardbaar peil dreigt op te lopen zal de regering vervangende werkgelegenheid scheppen .'-door subsidiëring van aanvullende werken. Eind november bedroeg de geregistreerde arbeidsreserve van manne- •lljke bouwvakarbeiders 19.236 man. Aan het einde van november .1970 beliep dit aantal 6.536 man. De werkloosheid zal zich in 1972 zeker boven het niveau van 1971 bewegen, aldus de minister. In hoeverre de kans reëel is dat het niveau van 1967 met 36.507 werk lozen in de bouwnijverheid benaderd wordt, valt thans niet te zeg gen- AMSTERDAM (ANP) - Beide benen van een 24-jarige Israëli sche toerist werden gisteroch tend afgckneld toen hij op het Muntplein in Amsterdam door een tram werd aungereden en onder rle wielen van de wagen terechtkwam. Hij was aan do verkeerde kant van oen hek gaan staan dat een afscheiding vormt tussen de rijweg en do trambaan. J Drie Concordes naast elkaar waren i (Engeland), namelijk twee Britse versies t maakt om de instrumenten te beproeven. kuurt miljoen Den Haag Van de toto van de afgelopen week Is er slechts één winnaar, een inwoner van Den Haag, die naast de hoofd prijs van 129.233,15 hetzelfde bedrag als premiebedrag ont vangt. In totaal levert zijn goed ingevulde rijtje hem netto ruim een kwart miljoen gulden op, namelijk 258.466.30. Voor de tweede prijs meldden zich twaalf prijswinnaars, die ieder 5.874,35 ontvangen. De 408 derde-prijswinnaars krijgen elk 372,-. AlaafRudi Carrvll en Jules de Corte zijn in het Noord brabantse Uden opgeno men in het genootschap van ere-Knoerissen. De benoeming tot erc-Knoeris vond gisteravond plaats tijdens een carnavals avond In dti Markthal van Uden.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 1