Gratis met taxi medicijnen halen Mechanische administratie bij EMM 's Avonds na elf uur Prof. Weeber studeert voor actiegroep op probleem sluiscomplex Niet Leidse, maar regionale belangen moeten gemeenten tezamen brengen in Gewest Snelle actie van onderwijzeres redt Witte School Rij Waardering voor extra dienstbetoon apothekers Avondzes- daagse in Nieuwkoop VEILINGEN LEIDSE COURANT DINSDAG 4 JANUARI 1972 LEIDEN Burgemeester Vis van Leiden verwacht dat de ontwikkeling van het Gewest Leiden dit jaar in een stroomversnelling raakt. In zijn nieuwjaars rede gisteravond in de Leidse raad waarschuwde hij er wel voor het komen de Gewest als een penacee te zien; een alles oplossend geneesmiddel voor de kwa len van probleemstad Lei den. Het zijn niet de belan gen van Leiden, maar de regionale belangen die de gemeenten in de regio Lei den tezamen moeten bren- gen, aldus burgemeester Vis. In zijn rede zinspeelde de burge meester voorts ook op de onge- Burgemeester Fis in nieuwjaarsrede: wone verhoudingen tussen de di verse politieke groeperingen in de Leidse gemeenteraad. Zoals bekend zijn niet alle groeperin gen vertegenwoordigd in het college van B. en W. Burge meester Vis drong er op aan de belangen van Leiden buiten Lei den eensgezind te bepleiten. is wat verenigt zwaarder te Daardoor zal zeker het gewicht doen wegen dan wat scheidt, van de argumentatie worden In zijn rede memoreerde de bur- verzwaard, aldus de heer Vis, gemeester in het kort hetgeen die verder zei tijdens de laatste het afgelopen jaar in Leiden is begrotingsbehandelingen met gepasseerd. Het ruimtegebrek voldoening te hebben geconsta- in het Leidse stadhuis noemde teerd dat men in de raad bereid hij een van de zeer vele proble- Vuurpijl op rieten dak NOORDWIJK Bij het afschie- het er voor de befaamde Noord ten van vuurwerk dreef een wijkse „witte school" slecht uit. vuurpijl zover af, dat hij op het Mej. Venema, onderwijzeres rieten dak van de openbare school terecht kwam. De dakbe dekking vatte vlam en even zag Leerlingen Leeuwenhorst concerteren SASSENHEIM Het tweede con cert dat door het Leerlingen koor van het College Leeuwen horst wordt gegeven heeft plaats op Driekoningen, donder dag a.s. om half 8 in de St. Pancratiuskerk. Evenals vorig jaar, toen het con cert in de Advent werd gege ven, berust de leiding weer bij kapelaan R. Kuypers. Het pro gramma bestaat voor het me rendeel uit Engelse carrols, maar er worden ook Engelse, Franse, Duitse en Spaanse lie deren ten gehore gebracht. Het slotnummer wordt gezamenlijk gezongen met het héren-, dames- en jongenskoor van de Pancra- tiusparochie. Een programma wordt bij de ingang verstrekt. De toegang is gratis. Voor de vele zangliefhebbers die de Bol lenstreek telt belooft het weel een goede avond te worden. nsburg gaat werken aan Waterbos RIJNSBURG De raad zal in de vergadering van donderdag a.s. onder meer de volgende voor stellen behandelen. Een krediet van 24.500 be schikbaar te stellen voor voor zieningen aan het recreatieter rein, Waterbos. Men wil azobé- matten plaatsen in de afwate- ringssloot om te voorkomen dat de kanten uitspoelen en inzak ken. Toe te treden totde gemeen schappelijke regeling van het vuilafvoerbedrijf Duin- en Bol lenstreek. •- Een krediet van 2700 beschik baar te stellen voor het plaatsen van speelwerktuigen in het plan West II. Op het gazon ten oos ten van het hertenkamp komen een privacy-hoek, een open za- deldak en een klimrots van hou ten palen. LEIDEN Hoewel de advertentie van vorige week beslist niet aan de aandacht van het grote publiek is ontsnapt, is er tot nu toe door de Leidenaars en de bewoners van randgemeenten geen gebruik gemaakt van het gratis-taxi- vervoer, dat de gezamenlijke apotheken van Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest en Voorschoten gedurende de nachte lijke uren aanbieden. De apotheek „Tot Hulp der Mens heid", die sinds het verschijnen van de advertentie nacht dienst heeft gehad in het dit keer wel bijzonder lange weekeinde, heeft geen enkel taxirekeningetje ter verzilve ring aangeboden gekregen. „We hadden wel zo'n beetje verwacht, dat het niet storm zou lopen", vertelt apotheker drs. H. Schol- te van de Havenapo theek, de man die zijn col lega's in het Leidse Depar tement van de Kon. Ned. Mij ter Bevordering van de Pharmacie bijeen bracht in dit initiatief. „In de departementen Den Haag en Amsterdam heeft men nu 1 jaar ervaring met ongeveer eenzelfde regeling. Er blijkt daar in uitzonderingsgevallen van gebruik te worden ge maakt. Zo zal het hier ook wel cngeveer gaan. Het is namelijk wel uitzonderlijk als er 's avonds laat spoedeisende recep ten worden uitgeschreven in een gezin waar men niet de beschik king heeft over eigen vervoer of een hulpvaardige buurman". Reacties In de apotheek „Tot Hulp der Mensheid" aan de Hooigracht heeft men aan de reacties van het publiek wel gemerkt, dat men op de hoogte was van het aanbod het gebeurde wel, dat men opmerkte, dat men geen gebruik van de regeling behoef- de te maken en ook, dat het gebaar van de farmaceuten gewaardeerd wordt. In voorkomende gevallen maken ook de Leidse huisartsen hun patiënten opmerkzaam op de re geling van de apothekers. Initia tiefnemer drs. Scholte duidt dan op gevallen als bejaarde echtpa ren en gezinnen waarin juist de automobilist of degene, die het medicijn moet halen door ziekte getroffen is. Het is niet noodzakelijk, dat er ie mand uit het door ziekte getrof fen gezin met het recept naar de apotheker gaat. „Men kan het ook de chauffeur van de El- tax (de onderneming, die de apothekers in de arm genomen hebben) laten doen", aldus de heer Scholte. Nieuwkoop De eerste snoek van formaat tri de Nieuwkoopse plassen was een kanjer met lengte van een meter tien. De gelukkige visset nieuwe jaar gevangen in het vruchtbare water gewicht van niet minder dan 25 pond en 3 ons. bij een 1 de heer H. Lacourt, Süerwerstraat 12 in Nieuwkoop. Na 23.00 uur De regeling gaat in na 23.00 uur, omdat na die tijd het opeobaar vervoer begint „weg te ebben" en 't natuurlijk kan voorkomen, dat men in de apotheek nog even moet wachten, tot een bepaald recept is klaargemaakt. Omdat het de verwachting is, dat er uiteindelijk een bescheiden gebruik gemaakt wordt van de regeling „over een bepaalde periode wordt het totaal uitge keerde taxigeld hoofdelijk om geslagen" wordt er niets doorberekend aan de cliënten. „We laten het allemaal vallen on der de zogenaamde verborgen kosten, de kosten, die de buiten wereld niet ziet, maar die soms vrij hoog en een veelvoud van een taxiritje kunnen zijn. Neem bijvoorbeeld de gevallen, dat in een apotheek een bepaald voor geschreven medicijn niet aan wezig is en opgehaald moet worden bij een collega of een ziekenhuis in Rotterdam. Dat zijn kosten, die je weieens moet j maken in het kader van nor- i maal dienstbetoon," aldus drs. Scholte. de school, ontdekte de gevaarlij ke situatie en alarmeerde direct de brandweer. Zelf pakte zij het vuur met een brandblusappa- raat aan. In een minimum van tijd stond de Noordwijkse brandweer met groot materiaal voor het schoolgebouw en werd het blussingswerk energiek ter hand genomen. Dank zij dit krachtig ingrijpen kon de brandschade tot een ge deelte van het dak worden be perkt. In het restaurant van de jachtha ven aan de Lageweg ontstond in de vroege morgen brand in de omgeving van het buffet. Een bewoner van een nabijgelegen bungalow zag dat de zaak vol rook stond en waarschuwde de brandweer. Deze nam snel het blussingswerk ter hand. Eén der brandweerlieden tuimelde daarbij pardoes in het Schie. Vermoedelijk is de brand ont staan door het legen van asbak ken in een prullemand. De schade viel mee. NIEUWKOOP De avondzes- daagse die in Nieuwkoop van 16 tot en met 21 januari a.s. wordt gehouden heeft niets te maken met wandelen of wielrennen zoals de naam misschien zou doen vermoeden, maar omvat een serie van zes avonden geor ganiseerd voor de jeugd van on geveer 15 jaar die in meerdere opzichten lot een „vergeten" groep behoort. Het idee daartoe werd geboren tijdens een algemene parochie raadvergadering. Een actief co mité werd gevormd en vorige week kon aan de betreffende jongelui het programma worden aangeboden. Het programma bevat onder meer een bespreking van het pro bleem „discriminatie", n.a.v. de film „ketenen van haat". Pater J. Happel praat met de jonge ren over de vele facetten van „geloven" Met medewerking aan een forum, waarin dr. G. Bremer en mej. Peters, maat schappelijk werkster. wordt vanuit verschillende gezichts punten gesproken over de rela tie vriendschap, liefde en sek sualiteit. Er zijn ook gesprek' ken met gastechtparen en een slotavond met eucharistievie ring. Investerings- D programma van Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het gemeen tebestuur van Zoeterwoude heeft voor de jaren 1972 tot en met 1976 een investeringspro gramma opgesteld, dat er als volgt uitziet: 1972: aanleg Burgemeester Smeetsweg (ge- dèeltelijk) 2.000.000; aanleg zwem- en instructiebad 800.000; asfalteren Noordbuurt- seweg 60.000; Inrichting „Het Vierde Eendje" 20.000; uitbrei ding sportaccommodatie Meer burg en grondverwerving voor Haasbroek 160.000; aanleg in- dianenveld Nassaustraat 5000; bouw bijzondere kleuterscholen Hoge Rijndijk 450.000: ver nieuwing verlichting Noord-' buurtseweg, Miening en Dr. Kortmannstraat 40.000; ver nieuwing verlichting Europaweg 7000; beplantingsplan indus triegebied 35.000: aanleg tun nel onder Hoge Rijndijk 150.000; aankoop gronden in plan Westeindseweg 400.000; riolering Zuidhof en Zonnegaar- ^.de p.m. 173: ontwikkeling plan Westeind seweg zelffinananciering; aan leg Burgemeester Smeetsweg (gedeeltelijk) 2.000.000; uit breiding sportcomplex Haas broek p.m. r >74: aanleg Burgemeester Smeets weg (gedeeltelijk) 1.000.000; oprichting sporthal Hoge Rijn dijk p.m. 175: Uitbreiding riolering Mie ning, Noordbuurtseweg p.m. >>76: aanleg van de verbindings weg Zuidbuurt - Dr. Kortmann straat 1.000.000; aanleg ver- LEIDSCHENDAM Professor Ir. C.J.M. Weeber van de Techni sche Hogeschool te Delft gaat met een studiegroep van studen ten in de architectuur, stede- bouwkunde en waterbouwkunde de hele problematiek rond de door de provincie gewenste wij ziging van de Leidshcnedamsd sluizen - als afstudeeronderwerp bestuderen. De aktiegroep "Behoud Sluis- plein" heeft de Delftse profes sor hiertoe bereid gevonden. Zoals bekend wil de provincie het sluiscomplex vergroten en geschikt maken voor schepen van duizend ton. Het complex is op het ogenblik nog de "bottle neck" in dit plan. De studiegroep gaat zich bezig houden met aard en functie van het bestaande complex, met de vaarroutes en de te verwachten toename van het scheepvaart verkeer, waarbij ook gezocht zal worden naar mogelijke ver vangende routes te water voor grotere schepen. Als zou blij ken, dat aan vergroting en dus vervanging van het sluizencom- plex niet valt te ontkomen zul len de verkeerstechnischè pro blemen rond de sluizen worden bestudeerd. Hierbij zal vooral worden gelet op de aansluiting van Leidschendam-zuid met het overige deel van de gemeente in verband met de toekomstige wo ningbouw over de Vliet. De nieuwe wijk zal nl. een recht- j streekse aansluiting krijgen via een grote brug op de Delftseka-1 de naar de Voorburgseweg, ter wijl de gemeenteraad reeds heeft besloten tot de bouw van een vervangende, grotere brug bij de Dorpskerk. De brug bij de Venestraat zou komen te vervallen. De Aktiegroep "Behoud Sluis- j plein" heeft de Delftse profes- j sor om een onderzoek verzocht1 omdat gevreesd werd dat de vernieuwing van sluis en brug gen teveel gericht is op een technisch onderzoek zonder dat rekening is gehouden met een i verantwoord leefmilieu. ROELOFARENDSVEEN Met de afsluiting van het jaar 1971 kon worden vastgesteld dat de totale omzet aan de bloemenvei ling „E.M.M.-Roelofarendsveen" is geworden 20.417.616,34 het welk 2.962.535,57 hoger is dan in 1970. Een resultaat waarover men tevreden kan zijn. Zeer be langrijk was echter ook de eer ste veilingdag in 1972. Sinds en kele jaren was men reeds ver trouwd met een gedeeltelijke mechanisering in de administra tie, maar op maandag 3 jan. werden computers en bijbeho rende machines in gebruik ge nomen voor de volledige mecha- Geruime tijd had men zich reeds op deze omschakeling naar het „wonder der techniek" voorbe reid, zodat dit zonder al te veel moeilijkheden van start ging, en men na deze eerste veiling van een geslaagde operatie kon spreken. De tijd voor deze be langrijke stap voorwaarts was bijzonder goed gekozen, want het zijn momenteel nog niet de grootste veilingen. Vooral van anjers en rozen is de aanvoer nu beperkt hetwelk in de zeer goede prijzen tot uitdrukking' komt. Op maandag 3 jan. be taalde men voor de Sim-soorten tot 48 ct. en voor Charmeur zelfs tot 60 ct. per stuk. En al is het nog hartje winter in de aan voer van de bloemen begint men reeds weer aan het nade rende voorjaar te denken. Daar voor zorgen de forsytjiatakken, de hyacinten, blauwe druifjes, anemonen en fresia's, maar vooral wel als belangrijkste de tulpen en narcissen. Vooral van tulpen is er reeds een uitgebreid assortiment. Voor Apeldoorn en Prominence betaalde men tot 2,55, voor Lustige Witwe, De- meter, Mickey Mouse tot 2,35. en voor Preludium, Levant, Sul-1 phur Triumph, Paul Richter, I Hillegarda etc. Tot 1,85 per J bos. Bij de narcissen noteerde Carlton tot 1,85, Fortuna tot l 1,45 terwijl men voor een bos- je blauwe druifjes 75 ct. betaal de. Van belang mag nog de fresia genoemd worJen waar- bij voor Mozart 2,65 en voor Golden Yellow tot 2,15 per hos werd betaald. Het chrysanten- i seizoen is praktisch afgesloten. Merkbaar werd dit bij de jaar- j rondchrysanten waarvoor nu weer een prijsstijging merkbaar wordt. «6. Sin. Anjers S in I I Wit J. S m II 10. s.m K-.' r--i V: iT. Kspcrcneo 89—18, Rozen Gametic. Cui -I. Span.sh Sun. Com! Prince*, Z... na en Carina 36—11. Forsythia- KATWIJK lakken 85—00. Ncrirw 85—96 St., Deen u. Tulpen Chr.Minui Gold 1.85-1.80 levnrrt 1.60—1.65. Preludium 1.36-- Sutpht-r Triumph 1,00-1.70. Richter 1.60—1,70. Dimeter •2.35. HdfcS&rda 1.80—1.85, Mlo 90-3.15. aoee 2.35, O mét 2.75. .ritun 1.35—1. S3. 45. Helio* .05--1.10. >-1,05. Chr>*aiiU 1,75-465. Blauwe aruujef Tic 73. Anemonen 00—76 per bott. 3 Jan. lil.ciii-.il Was- peen p, kisi: a extra 8.70—-9.60, a I 6.40—6 90 A U 3.70—8.80. B extra 12.00— iri 20. 13 I I0.9O-13.40, C 1 3.50—4.30. C IT 3.00. Aanvoer Ww peen 122000 ks rode Kool IS. groe ne Kool 3126: Andijvie 117: Prei 39-59; Boemfeonl 35—71SpMakwl Wat u ook moet weten •Lisse Ds. J. Gravendeel heeft gisteravond in 't Gas tenhuis Welkom een evange- lisatiebijeenkomst geleid. Fragment uit zijn rede: „Als Nederland voor 12 miljoen gulden aan vuurwerk ver knalt in 'n tijd waar zoveel biltere armoede is dan is de veronderstelling gewettigd dat Nederland snel afzakt". •Voorhout In de raadszaal heeft het college van B. en W. gisteravond een nieuw jaarsreceptie gehouden. Na dut eerst de raadsleden hun gelukwensen hadden aange boden, daarna maakte de burgerij van de gelegenheid gebruik het gemeentebestuur de hand te drukken. •Voorhout De zitting van de Woonruimte Advies Com missie op maandag 10 janua ri a.s. komt te vervallen. De eerstvolgende zitting heeft plants op maandag 14 fe bruari a.s. Lisse In de kapel Nieuw Vredenhof wordt zondag a.s. een aangepaste interkerkelij ke gezinsdienst gehouden. Aanvang 3 uur. Roelofnrendsveen Een aandachtige Veense lezer van de Staalscourant ontdek te dat gelijke beloning voor gelijke of gelijkwaardige ar beid m.i.v. juni 1972 ook in Nederland in werking zal treden. Alkemade De jeugd van Alk.-made heeft het erg op kerstbomen gemunt. Enkele keren per dag wordt er voor aangebeld. Bij de algemene verbranding levert een boom een reep chocolade op. Alkemade De leerlingen van de Gerardusscholen heb ben gecollecteerd voor het zwembad voor gehandicapte kinderen te Eemeroord. Ka- trien de Visser had het affi che getekend. De totale op brengst was 500 gulden. Roelofnrendsveen In de hallen van EMM wordt op zaterdag 15 januari door „Liefde voor Harmonie" een carnavalsavond georgani seerd. De avond begint om 8 uur en eindigt nm 2 uur. Het dansorkest „The Westpias Melodians" uit Aalsmeer en de carnavalsvereniging „De Knoerissen" uit Uden komen deze avond opluisteren. Vanaf vandaag zijn toe gangsbewijzen verkrijgbaar op het adres Veerstraat 30. Toegang uitsluitend vanaf 17 jaar. vijf gulden. Katwijk Op vrijdag 7 ja nuari wordt om acht uur een expositie geopend in Galerie C.role Steeg. Schilderijen van Jan de Boer ditmaal. De ex positie loopt tot 31 januari. Hazerswuude Het Platte lands Jongeren Kontakt zal op zaterdag 8 januari en vrijdag 14 januari een twee tal toneelavonden verzorgen in het hervormd verenigings gebouw. Hazerswuude Vrijwel alle kerstbomen zijn gisteren in vlammen opgegaan. Du Rijn- dijkse speeltuin De Rode Wip kreeg tijdens het vuur bezoek van de wethouder Verweij en zijn collega Van der Werf kwam een kijkje nemen bij het dorpse vuur, Hazerswoude Albert Huisman is voor de derde achtereenvolgende maal per soonlijk kampioen geworden van de Leidse Districts Dam Bond. Huisman, al twee jaar lid van Samen Sterk, gaat meedoen uan het provinciaal kampioenschap. Hazerswoude Het door Avanti georganiseerde olie- bollentoernooi is gewonnen door Peter de Groot. Tweede werd Ton van Wetten. Bij de B-pupillen eindigde Rene van Wetten voor Ton de Frank rijker. LEIDEN De Nederlandse vereniging vnn ex-politieke gevangenen uit de bezet tingstijd zal voor leden en donateurs op 12 januari een bingo-avond houden. De avond zal om 20.00 u. in dc Mensa, Levendaal 14 begin- LEIDEN ..Onderdelen Struik" gaat een nieuwe zaak openen op 5 junuuri om 11.00 u. De nieuwe openings tijden van deze zaak in fiets onderdelen zijn: ma t/m zu 8.30—18.00 uur. dond. tevens 19.00—21.00 u. WASSENAAR In kunst zaal Heuff, Hofluan 7, expo seren Victor Bouter, Gert Hendriksen en Meindert Zaalberg van 8 tot en met 29 januari. LEIDERDORP - Anton Gilhei lx wordt op Iti januari in Zaire (Afrika) tot priester gewijd. Op febru tri viert hij in de kerk vun de heilige menswording in de Spaarga renstraat de eucharistie. Aanvung twaalf uur. LEIDERDORP De com missie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken verga dert maandag 10 januari om twee uur. I I n>l N - In het rijksmu seum voor volkenkunde geeft Jan Boon op 10 januari een filmavond over „een filmreis door Bhutan, Himalaya". Magnu, onze dichteres in Dc Zilk, maakte voor deze dins dag de vierde iets op Cruyff. I)ie man van dat doelpunt tegen Den Haug zondag, weet u wel. „De Grote Man is in dit jaar, Johan Cruyff u weet ervan, hij is klein en zelfs tenger. toch kan hij iedere tegenstan der an."

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3