UITVALLEN ANDREWS DRUKT HIJS HOKIJ OP DE REALITEIT Goolagong liet zich verrassen Flamingo's liepen achterstand in Brundage blijft maar dreigen ONHERROEPELIJKE DISKWALIFICATIE VOOR RECLAME Celtic heeft niets meer te vrezen Delbrassine heeft weer emplooi op Duindigt Tilburg gaf Willem II een toelage Baljon verhoogde kans op prijs in jeugdtitelstrijd Uw Kunstgebit DINSDAG 4 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 10 MELBOURNE Wimbledon- kampioene Evonne Gool agong (Australië) heeft in de finale van het dames enkel spel op de open Australische tenniskampioenschappen ver loren. De Engelse Virginia Wade versloeg Goolagong in twee sets: 64 en 64. De titel bij de heren ging naar Ken Rosewall (Aus). Hij ver sloeg zijn landgenoot Mal Anderson in drie sets: 7—6 6—3 en 7—5. Het was de vierde Australische titel van de 37-jarige Ken Rosewall. In 1953 en 1955 won hij dit kampioenschap als amateur, vorig jaar als professional. Het was de tweede maal dat Mel Ander son in een finale werd ge klopt. In 1958 verloor hij van Ashley Cooper. De veteraan arriveerde pas een half uur voordat de wed strijd begon op het centre- court. Maar zijn lichte war- ming-up was voldoende om de zege te behalen. Hij be wees met deze triomf op nieuw dat hij een van de grootste spelers ter wereld is. Hij is nu de enige tennis ser, die erin kan slagen „grand slam" te maken. Virginia Wade, de Britse num mer een, zorgde voor een geweldige verrassing door de Wimbledonkampioene 1971 Evonne Goolagong van de Australische titel af te hou den. De 26-jarige Virginia Wade had slechts een uur nodig om zich de Australi sche kroon op het hoofd te laten drukken. Het was de tweede maal dat Evonne Goolagong in de eindstrijd om de Australische titel struikelde. Vorig jaar werd zij verslagen door Margaret Court. De laatste uitslagen van de open Australische kampioen schappen zijn: Herendubbelspel: Ken Rose- wa 11/0wen Davidson - Geoff Masters/Ross Case 36 76 62. Damesdubbelspel: Ker ry Harris/Helen Gourlay— Karen Krantzcke-Pat Cole man 60 64. DEN HAAG Voor de onver wachte nederlaag die HIJS HO KIJ vorige week dinsdag In Nij megen leed, heeft het zich gis teravond door een overwinning van 138 op BIHSC uit Brussel voldoende gerevancheerd. On danks deze overwinning zijn er geen redenen om uitbundig te zijn, want gisteravond kregen de toeschouwers een voorproefje van wat hen te wachten staat als de Nederlandse IJshockey- bond bij zijn beslissing blijft in het seizoen 1972/1973 de Neder landse clubs te verplichten te spelen met een Hollandse doel man. Dave Andrews die last had van een liesblessure moest zich na twee periodes bij de stand 8—3 laten vervangen door René van der Broek. De voorsprong was normaal, omdat de Haagse aan val met uitblinkende Rodney Bossy in de verdediging van Brussel en doelman Bastin to taal geen moeite had. Toen Brussel er de lucht van had dat Dave Andrews was vervangen wijzigde het zijn taktiek voor zover dat mogelijk was en ging uit alle mogelijke hoeken schie ten. Van der Broek kreeg elf gerichte schoten, stopte e maar liet er vijf door. Geen schande voor een junior, wel een waarschuwing aan HIJS HOKIJ dat wat gisteravond ge beurde naar alle waarschijnlijk heid volgend jaar schering en inslag kan zijn. Nu was het nog Brussel, dat - ondanks de negen Canadezen en de Hongaar eveneens niet de beschikking had over een betrouwbare sluit post, maar veronderstel dat An drews door welke oorzaak dan ook eens niet tegen Tilburg zou kunnen spelen, wat dan? Het meespelen van René van der Broek - die men geen schuld aan de vijf doelpunten die hij doorliet kan verwijten - had ii elk geval ook zijn goede kant, want nu was de aanval van HIJS HOKIJ wel gedwongen om in de laatste periode vijf tref fers te produceren. Ovationeel Grote man gisteravond was onge twijfeld Rodney Bossey die in de eerste periode vier treffers voor zijn rekening nam en on grijpbaar was voor zijn tegen standers. Wil Ooms, die gister avond onder ovationeel applaus zijn rentree vierde smaakte het genoegen bij de openingstreffer de beslissende pass te geven. Brussel had behoudens een tegen doelpunt van Simard - een goe de speler overigens - en een schot net naast van Berny Zwi- kel na een fout van Verboom geen andere vermeldenswaardi ge wapenfeiten. HIJS HOKIJ verzuimde echter in die periode de kloof tussen hen en Brussel te verruimen. In de tweede periode was er van enig georganiseerd ijshockey bij Brussel nauwelijks sprake. De enige tactiek was afbreken. Vooral de tweede lijn van de Ha genaars had hier veel moeite mee en als deze op het ijs stond was de puck niet uit het Haagse vak te krijgen. De twee doel punten die Brussel maakte, wer den echter gescoord tegen de eerste lijn, en allebei uit power- play. Wil Ooms en Larry van Wieren zaten op de strafbank toen Brussel door Robert Van- asse en Simard tegenscoorde. Daar tussendoor had een weder om geweldig werkende Bakker een fraaie combinatie met Ma nuel trefzeker afgesloten. Ritme Toen kreeg HIJS HOKIJ het me weer te pakken. Ben Roo mer (als verdediger te veel) was door Hopman naar de derde aanval met Schaffer en Dietz geplaatst en voldeed daarin bij zonder goed wat ook zijn weer slag op de andere twee had. Dat de derde aanval beter draai de dan de tweede werd onder streept door twee fraaie treffers van Theo Dietz die eerst een pass van Wil Ooms verzilverde en vijftien seconden later een knappe solo van Ben Roomer. In de laatste periode liet René van der Broek zien, dat er bij HIJS HOKIJ wel erg snel aan de doelmansopleiding begonnen moet worden. HIJS HOKIJ - BIHSC 18-8 (4-1 4—2 5—5). Doelpunten HIJS HOKIJBossy 5x. B*Bakker. Hagendoorn, He- - van wie- Doelpunten BIHSC: simard 3x Robert Rodney Bossey (rechts) stelt doelman Bastin van BIHSC voor een onoplosbaar probleem en maakt hier Vanasse 3x, Berny Zwlkel i zijn vijf doelpunten. LAUSANNE Deelnemers aan de Olympische Winterspe len in Sapporo zullen worden gediskwalificeerd als zij re clame hebben gemaakt voor een commercièet product of geld aangenomen hebben voor het bedrijven van sport. Deze waarschuwing heeft Avery Brundage, de 84-jarige voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), gisteren de wereld ingestuurd. Op oudejaarsdag reeds had Brun dage een brief naar alle natio nale Olympische comité's ver zonden, waarin hij aandrong op het streven naar pure, schone en eerlijke sport. Nu dus heeft de voorzitter van het IOC in het algemeen nogmaals een waar schuwing gegeven, welke toege spitst was op het onderwerp re clame. „Ijshockeyspelers, die betaald zijn om te spelen of premies hebben ontvangen voor een overwinning, kunnen niet deel nemen in Sapporo", illustreerde Brundage. „Dat geldt ook voor sportlieden, die reclame hebben gemaakt voor kleding, limona des of andere commrciële pro ducten". Tijdens de Spelen zullen eveneens strenge regels wordeh toege past. „Advertentieborden en dergelijke zullen niet in de sta dions mogen worden geplaatst. Het dragen van uitrustingsstuk ken, zoals schoenen, ski's, tas sen en hoeden, door sportlieden, trainers, coaches of officials met de bedoeling reclame te maken voor een merk zal on middellijk diskwalificatie ten gevolge hebben". Een andere Olympische kwestie kwam in Denemarken op gang. Een actiegroep, die de afschaf fing van de zogenaamde sextest in de sport nastreeft, heeft in een schrijven aan Willy Brandt om steun voor zijn gedachten verzocht. De leden hebben de Westduitse bondskanselier een studie over dit onderwerp doen toekomen van twee hoogleraren aan de universiteit van Aar- huus, een Zweedse genealoog en een wetenschappelijk medewer ker van het Deense staatszie- kenhuis. Volgens de actiegroep is de vast stelling van het geslacht door middel van de chromosomentest discriminerend voor de vrouw. De proef zou herinneringen op- landse zaken, waar onder lei ding van minister Hans-Dietrich Genscher een onderzoek zou worden ingesteld. De actiegroep heeft nog een plan. Men werkt momenteel in op dracht van het Deense Olympi sche Comité aan een dossier, dat het Deense IOC-lid Ivar tij dens de Olympische winterspe len in Sapporo aan de artsen vergadering moet voorleggen. WILLY BRANDT brandende kwestie voor de Denen roepen aan de methoden die de nazi's voorstonden bij de Olym pische Spelen van 1936 in Ber lijn. Bondskanselier Brandt heeft in een door het Deense blad „Aar- huus stiftstidende" afgedrukt antwoord medegedeeld dat hij de kwestie heeft doorgespeeld aan het ministerie van binnen- GLASGOW Wat betreft het Schotse kampioenschap lijkt Celtic van de zij do van zijn aloude rivaal Glasgow Rangers niets meer te vrezen te hebben Gisteren won Celtic in eigen sta dion de befaamde Derby tegen zijn stadgenoot met 2—1. De „Celts" hebben nu 35 punten, tegen Aberdeen 33 en Rangers 26. Uitslagen: AberdeenSt. Johnsto ne 4—2, Celtic Glasgow—Glas gow Rangers 2I, Dundee Uni ted—FC Dundee 1—1, East Fife Hibernian Edinburgh 21, Fal- krik—Morton 2—1, Hearts of Midlothian—Dunfermline 1—1, Motherwell—Clyde 4—1, Partick Thistle—Airdreonians 4—2. (Van onze Sportredactie) WASSENAAR Als een dondei slag bij heldere hemel kwaq eind 1971 het bericht dat dj grootste volbloedeigenaar Piej Schoonheim zijn stal verkoel] Trainer Delbrassine van De Blo» mert het eigendom van dj heer Schoonheim stond plo* seling op straat. Hij verteld) toen: „Paarden kan ik wel krij gen, maar waar haal ik boxq daarvoor vandaan". Enkele weken later had de Belgi sche trainer ze al op Duindigt! Het zijn boxen van trainer Joo] Dekkers, die vele eigenare^ heeft opgezegd, in het belanj van de paarden van Ger d< Kroes. Delbrassine, zo fluistert men op Duindigt, heeft nu de paardep van mevrouw Hoos in training gekregen. Onder andere met d» grote crack Cormala, tweede iq de Derby en verleden jaar winl nares van de St.-Leger. Tot nij toe was de merrie bij Bertu( Riem in training. Een goede versterking op sta' heeft ook trainer Herman d« Graaf. Hij kreeg de paardeq van de heren Van der Touw eq Schip in training. Waartoe beho ren Poly Trek, Heros en Egge. t rik. Ger de Kroes heeft inmid dels de trouwe hengst Flanagan aangekocht TILBURG De gemeenteraad van Tilburg heeft gisteren mei 19 stemmen voor en 18 tegen besloten de in ernstige finan< ciële moeilijkheden verkerende eerste divisie-club Willem II in januari en februari een maan delijkse lening te verstrekker van 11.250 gulden. Van dit geld mogen alleen salarissen en pre mies van spelers en trainers worden betaald. Het voorstel om Willelm II finan ciële bijstand te verlenen was eerder op 22 december in stem-, ming geweest. Toen staakten da stemmen: 1919. De negentien», de tegenstemmer was maandag afwezig, zodat het voorstel nu is aangenomen. Bij een tweede staking der stemmen zou het zijn verworpen. Een Tilburgs blad heeft vorige week onder zijn lezers een opiniepeiling gehouden over de vraag of het voortbestaan van het betaalde voetbal in deze Brabantse stad als wenselijk; werd beschouwd. Van de 14.000 inzenders toonden 12.000 zich' voorstander. Minder eensluidend was het oordeel of er al dan niet subsidie moest worden ge geven: 7595 mensen vonden van wel en ruim 6000 van niet. HAARLEM Landskampioen Flamingo's heeft gisteravond in de Kennemer-sporthal in Haarlem zijn Nieuwjaarstoernooi gewonnen door in de fi nale met 9492 (rust 38—56) te zegevieren over MES uit Zandvoort. De derde plaats was voor F-stars, dat de Finse kampioen Tapion Honka met 92—84 (5652) versloeg. De finale van het Nieuwjaarstoernooi van Flamin go's is een onvergetelijke wedstrijd geworden. Met Europa Cup-tegenstander radio Koch uit We nen op de tribune gingen de Flamingo's bijzon der nerveus van start. Tegenstander MES profi teerde daar gretig van via de magistraal spelen de Bob Bissant, die topscorer van het toernooi zou worden. Via 8—7, 20—16 en 38—35 veroverde MES zich een onaantastbaar lijkende voorsprong van 56—38 bij de rust. Het bleek echter toch on voldoende. De Zandvoorters begonnen namelijk in de tweede helft te vertragen en schonken de Flamingo's de kans in hun spel te komen. Plotse ling konden de Haarlemmers alles en binnen zes minuten hadden zij de achterstand ingelopen: 63—62. Toen pas schudde MES de apathie van zich af. Bob Bissant en Roel Tuinstra dreven hun ploeggenoten tot fellere tegenstand. In de vol gende veertien minuten werd het verschil niet groter dan drie punten, waarbij Flamingo's pas even voor tijd voor het eerst met twee punten voor kwam. Met nog 26 seconden te spelen was de stand 94—92 voor de Haarlemmers, welke voorsprong zij behielden. Topscorers waren voor Flamingo's: Marrioneaux 2—14, Franke 9—14, More 9—13, Schreur 12—7, Akerboom 8—2, Voor MES: Bissant 20—14, Tuin stra 144 en Ruysenaars 0—12. De derde plaats was voor F-stars, dat door een goede start al na zeven minuten een voorsprong op Tapion Honka. de Finse kampioen had geno men van 27—15. Na rust liepen de Amsterdam mers via 7665 gemakkelijk naar een verdiende zege van 92-84. Bij F-stars scoorden Chestnut 158, Van der Molen 155, Boot 89 en Smit 412. Bij de Finnen werd Keto met 10—19 topscorer. Deze man op de foto wordt in Amsterdam als directeur-sportief van Ajax genoemd. Leo Horn, de oud- scheidsrechter, waar het in dit verband om gaat, wilde zelf geen commentaar op dit gerucht geven, maar hij ontkende het ook niet. Het woord is nu aan Ajax. GRONINGEN De Hongaarse meehter Gyula Sax heeft ia de maandag gespeelde vijfde finaleronde van het schaak toernooi om het Europese jeugdkampioenschap in Gronin gen zijn koppositie succesvol verdedigd door een overwin ning op de Spanjaard Pujol. Zijn voornaamste belager, de Westduitser Rene Borngaesser, hield de race evenwel goed vol met een zege op de Italiaan Natalucci. Sax be hield zijn voorsprong van een half punt. De Engelsman Stean versloeg Hansen, maar voor beiden is de kans dit' toernooi te winnen toch wel verkeken. In groep B won de Groninger Bal- jon van de sterke Bassler. Hij kwam daardoor op drie punten uit vijf partijen (derde plaats) en heeft een goede kans op één der prijzen. Roy Dieks, de na tionale jeugdkampioen, stond goed tegen de Pool Bielczyk, maar hij bedierf zij nstand in het laatste uur grondig. In groep C moet de afgebroken partij tussen de IJslander Bjar- nasson en de Griek Zotos beslis sen over het voorlopige leider schap. De Fransman Haik ging hier nogal onverwacht ten onder tegen de Portugees Cruz. De uitslagen van de in Groningen gespeelde partijen in het toer nooi om het Europese jeugd kampioenschap schaken zijn: Flnalegroep A: vijfde ronde: Gorcha- kow—Marjanovic alg. KalzaurlVLl- k'iv ',i. Sax—Pujol 10. Stean Hansen O—l. Borngaesser—Natalucci 10 Flnalegroep B: Blelzyk—Dieks afg. MeckiejohjvPouUainen O—l, Spaeek—Schauwecker 01. Blrlescu Schedchel afg. Baljon—Bassler 1- 0. Flnalegroep C: Cronlck—Nemlloglu (Denem.) VA, 9/10. F. Natalucci (Italië) 1. M. Stean (Eng.). Fkuste- groep B: 1/2 P. Vouüainen (Finl.) 4. Schauwecker (Zwlts.). 3. C. Baljou (Ned.) 3. 4. J. Bielczyk CPoten) 2% en 1 afg.. 5/6. I. Biriescu (Roem.) Cent afg.. H. Schelchei (Oostenr.), 7. P. Spacek (Tsjechosl.) 2, 8. M. Bassler (Wdld.) VA, 9. R. Dlcks (Ned.) 1 en 1 afg., 10. I. Melklejohn (Sohotl.) 1 Flnalegroep C: 1/2 SS. BJarnason (Usl.) en Zotos 3'4 en 1 afg.. 3. A. Halk (Frankr.) 314. 4. T. Ireton (lert) 3. 5. J. Naesser (Noonv.) 2",. 6. S. Cronlek (Wales) 2 en 1 afg.. 7. J. Cruz (Portugal) 2. 8. P. Mllbers (Lux)l IA. 9. D. Luminet (België) 1. 10. A. HHj' il alg. Nomlioglu (Turkije) A e Hoe houdt U de gehele dag stevig op zijn plaats? Het is niet nodia, dat U angst heefb dat Uw gebit losschiet bij net eteiv lachen of niezenl Een weinig Denlofhc - 's morgens op de gebilsplaot ge strooid - houdt Uw gebit onwrikboar

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10