Voorhout FOTOCLUB Fotoclubs meten eikaars krachten LEIDSE COURANT In het park Overbosch in Voorhout maakte Th. Warmerdam deze foto VOORHOUT Voorhouten zijn van nature mensen die de gezelligheid opzoeken. Waarschijnlijk daarom dan ook sloten in 1962 een aantal van hen zich bij elkaar aan om de fotografie, tot dan toe individueel beoefend, geza- melijk aan te pakken. Onder het motto „twee weten meer dan een" werd aan het stuk je cultureel leven in Voor hout een verlengstuk geplakt en vanaf die tijd had dit bol- lendorp een eigen fotoclub. Al snel kwamen de fotoam.i- teurs er achter dat er heel wat meer uit hun negatieven te halen was dan de werk stukken die zij er tot dan toe van maakten. De discussies over het hoe en waarom le verden op de vaste clubavon den zoveel rendement op dat het peil van de foto's bedui dend de hoogte inging. Een volledig geslaagde zet dus die enkele montere Voorhou- ters in 1S62 deden. De ten dens van de onderwerpen ligt voor een belangrijk deel op vergezichten en portretten wat op deze fotopagina dui delijk wordt gedemonstreerd. Opvallend daarbij is de grote rust die uit de diverse onder werpen strealt. De fotoclub Voorhout streeft niet naar het allerhoogste: het leveren van de allerbeste foto's. De doelstelling is meer om in een gezellige sfeer foto's «dl de negatieven te toveren die er zijn mogen maar die r.iet ner se dienen te worden toe geschreven aan een messter- hand. De heer Hoek van de fotoclub zegt daarover: „Niet iedereen wordt een kunstschilder mear zonder Rembrandt te zijn kan men toch ook wel enrdlg schüde- rcn." Het werk van de foto club Is cl diverse malen on der ogen gebracht van de In woners van Voorhout. Daar bij was de expositie in hot gemeentehuis, ecorz.-nireerd door de culturele krirg, een van de hoogtepunt-n. Mo mentcol exposeert de foto club Voorhout in de etalage van slijterij Kerkvliet in de Herenstraat. Na negen jaar fotografie Is do club nog even gezond als bij de start. Het ledental is nooit geste- Een aantal weken achter een binden fotoclubs uit ons verschijningsgcbied de str'jd met elkaar aan om de becte inzending van fototferkotukken. Zes foto's in totaal, die elk een apart onderwerp trachten uit te bce'.den. is de opdracht. Voor deze krachtmeting ven foto clubs stek'? de directie van ons blad negentien gc'dprljzcn bete'.' baar: drie per onderdeel en een prijs voor de club welke cp de Jury (o.a. Zllveren- Carrerc-. ~r Sir-.on E. Smit en de bekende I.eid- se fotograaf Joop Pieéte) de b:cts to:r.ci!r.druk maal P:r rwor den d-'3 i' 'prljnen be- sci 'tL-rr - p- 50 23 ei 19. De beste ver- er 'c'rj oraagt boven dien een geldprijs van IW gen boven de zestien leden maar de kern bestaat dan ook uit enthousiaste amu- tcurs die parmantig op de been b'ijven. Sterk punt daarbij is de Improvisatie want de fotoclub Voorhout beschikt niet over een ac commodatie waor de foto- wensen kunnen worden bot gevierd. Hulskamers en slaapkamers dienen als don kere knmers en voor Voor houten bevorderd dat de ge meenschapszin.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5