Vijftig forse bomen maken een Bosdreef Leidse etherpiraat vertrouwt eenzaam heid aan radio toe Leiderdorp fleurt flatbouw op Leidse bioscopei FLINKE JONGEN WIJ, HEREN VAN ZICHEM (2) LEIDSE COURANT R.-k. vieringen in Leiden en randgemeen ten niet oud en nieuw 31 december Anthonlu* u.i Jan. h,h. mlMen, aanvang 9.31 Haactche 8cl.ni IV. 9.30 u. Ned. aanv. 10.45 i 9.00 u.: Ned. Hongrn., u.. Ned. hooRmli. i u. Mil. aanv. 19.00 uur. Timor*!raat1 Jan. tl. m HI .00 u. Leonardua31 dec. H. Ml*, t u.1 Jan. H.H. Mluen. am 10.45 en lfl.00 u. 31 dec. .9.00 u.: 1 H. Mia aanv. 19.00 31 dec sec. h. ml*, aanv 1 Jan._ h;h. mlaaen. aanv. iiOflMM 9 00. 10.30 en 12 JonfHMkaor. OEOWOMWi 3d dec. fa. mto met tnlwen. aanv. 9O0. 10.30 an 12.00 en Mrmwordinr. Leiderdorp: 31 dec. mla. aanv. 18.00 u.1 Jan. i> maaem aanv, 10 30, 12.00 en 19.30 Meerborg, Xoeterwoude: Hog.-rijndijk- 31 dec. gez. h. mis. aanv 19.00 u.; aanv. 1.45. 10.90 1 LEIDERDORP Het bouwen van een stadswijk gaat niet snel. Maar het gaat nog altijd sneller dan een boom groeit. Wanneer men daarin zou berus ten, dan zouden nieuwe wijken nooit door vriendelijk groen op gevrolijkt kunnen worden. Het ontbreken van een begroeiing van enig formaat tussen de flats langs de Engelendaal wordt nu al als een gemis ervaren in Lei derdorp. VRIJDAG 31 DECEMBEL Trianon: (Tel 23876) 12.00 l Laar 31 dee. h. Moeder God*. Voo ,B 1 aanv. 8.0a, 10.00 Oiid-katholirke kei chartstlcvlerlnK. aanv 9. i voor, en W. stellen de raad r de gewenste beplanting ders uit de gemeente te halen, wanneer zich de gelegenheid voordoet. Een eerste partij van circa 50 opgeschoten bomen die beschikbaar is, staat langs de Hoogmadeseweg tussen de Aca cialaan en de begraafplaats, et is, volgens de bekende .boomchirurg" JUrgen Copijn uit Groenekan, mogelijk, deze bomen nog te verplaatsen. en W. voegen daaraan toe dat dit karwei niet in eigen beheer mogelijk is. Daarom is een prijsopgave gevraagd bij de Ko ninklijke Nederlandse Heide Maatschappij. Aan de hand van die opgave raamt de directeur van gemeentewerken de kosten voor het gereedmaken van de rooiplaats en de plantplaats, het verplanten-zelf en het planten van jonge bomen op de openge vallen plaatsen aan de Hoogma deseweg op ongeveer 370 per boom. 19,00 u 31 dec 19.30 u r toch zal de Bosdreef binnenkort c Het aankleden vi sen de flats aai de Bosdreef n zou daardoor 18.500 vergen, de raad een grootte te verstrekken. in de pleinen tus- de Wilddreef en iet vijftig bomen B. en W. vragen Zonder het landelijk karakter van de Hoogmadeseweg aan te tasten, kunnen er wel vijftig bomen vervangen worden door wat spichtiger exemplaren. Wat u ook moet weten Leiden Met ingang van woensdag 5 januari wordt de zitting van het Bureau Geza menlijke voorlichting Sociale Wetgeving gehouden i^i het gebouw van de Stichting Ons Centrum, Hooigracht 84 te Leiden. De dag en het uur van het spreekuur blijven hetzelfde, elke eerste woens dag van de maand van 17.00-19.00 uur. Oegstgeest De gemeente raad van Oegstgeest begifit op woensdag 12 januari om 14.00 met de behandeling van de begroting voor 1972. De be handeling wordt zonodig op donderdag 13 januari om 19.00 uur voortgezet. Leiden In het Mlcro-thea- ter aan de Vestestraat geeft het blokfluitensemble van Piet Kunst zaterdag 8 janua ri om 20.30 uur een concert. Op het programma staan werken van Susato. des Prez, Holborne, Kodalv. Ba rok, Britten en Hans Ulricht Steaps. Verdere medewerking aan het concert wordt ver leend door Juufi Voorhoeve, gitaar en Ada van der Bent. piano. Bodegraven De voor 1972 door het college van B. en W. samenstelde gemeentebe groting voor 1972 wordt dins dag in de raad behandeld; aanvang va'n de raadsverga dering 20.15 uur. LEIDEN - Uitslag van de viswedstrijd georganiseerd door „De Vrolijken Vissers": 1. Chr. de Wit. 2. D. de Wit en 3. G. Wagemaker. OEGSTGEEST Zondag half drie speelt UDO de res terende 25 minuten uit de wedstrijd tegen Westerkwar tier. BOSKOOP Uitslag van de wedstrijd van de damclub „Boskoop". Groep I: D. van der Zijden, Groep 2: H. van Klaveren, Groep 3: W. van Otterloo. ®v ALPHEN - De ANWB zul van 4 tot 8 januari op het plein bij Nabij weer zijn ver- lictingsactie houden. ROELOFARENDSVEEN Het clubgebouw van de tafel tennisvereniging De Treffers gaat in de nacht van ,.oud op nieuw" om 0.15 uur open teneinde nieuwjaarswensen te kunnen aanbieden. Zondag organiseert de Veense ver eniging de clubkampioen- schappen die om 10 uur 's morgens beginnen en tot 20.00 uur zullen duren. Lisse Het aantal werklozen is in de Bollenstreek de afge lopen maand met 200 geste gen tot 519. Dat is een stij ging van 100 in vergelijking met vorig jaar. Oegstgeest Het afd bestuur is als volgt samengesteld voor de periode '71-'72. T. Ihia, voorzitter J. van Benten se cretaris. C. Zweitstra pen ningmeester. mej. A. Bek- ker. R. van Boven. J. de Graaf en M. Haasnoot. LISSE Sportclub Lisse organiseert 2 januari een bosloop van Sportclub Lisse' .Trim u fit na de feestdages door deel te nemen aan de bosloop van Sprtclub Lisse". Gestart wordt in 2 groepen. Om 11 uur vertrekken de jongelui tot en met 15 jaar (groep A), die 4 kilometer hebben af te leggen. Acht ki lometer parcours liggen te wachten op degenen, die ou der zijn dan vijftien jaar (B). Voor de eerstaankomen- den wacht een beker. Daar het een prestatieloop betreft ontvangt ieder, die de loop volbrengt een vaantje in schrijven is mogelijk bij de heren Th. v.d. Zwet (De Ruijterstraat 13) en Th. v.d. Lans (Van Heemskerkplcin 8). De start is bij de kantine van de Spel. Lisse aan de Spekkelaan. LEIDEN Eenzaamheid is een van de belangrijkste symptomen van deze tijd. Vooral in deze weken weten veel mensen niet waar ze het zoeken moeten. Dit probleem vraagt de aandacht Open huis oud en nieuw LEIDEN De stichting Diensten centrum Leiden nodigt iedereen die contact of gezelligheid zoekt - en In het bijzonder wel de 65- plussers - uit om rond de jaar wisseling in het „Huys over 't Hoff" aan te lopen. Het huis. Gerecht 10. is geopend: vandaag - vrijdag van drie tot twaalf uur 's nachts; zaterdag. 1 januari, van drie tot tien uur en zondag. 2 januari van 3 tot 10 uur. Er is in het Huys over 't Hoff gelegenheid tot spel, ge sprek. lezen. TV-kijken en het genieten van een dia-vertoning, wordt de mogelijkheid geboden om in contact te komen met an- en krijgt die ook. Steeds meer wordt de mogelijkheid geboden om in contact te komen met an deren. De meeste daarvan, zoals bijvoorbeeld de Kerst- Inns, zijn van korte duur. Slechts weinige, de Open Deur van pater Gotschalk in Amster dam bijvoorbeeld, zijn blijvend. Eenzaamheid derhalve een pro bleem dat zelf opgelost moet Wij hadden dezer dagen een ge sprek met iemand die dat pro beert. De betrokkene gaf er de voorkeur aan anoniem te blij ven omdat hij een uitweg pro beert te vinden die buiten de wet valt. Hij is namelijk, zoals men dat noemt, etherpiraat. Via zijn apparatuur zoekt hij con tact met andere zendamateurs. Willekeurig contact. Net zoals hij doen dat in Leiden nog een aantal mensen. Zij hebben zich verenigd onder de naam PCB. Maar omdat ze illegaal gebruik maken van de ether worden ze gezocht door de PTT. Hun acti viteiten storen de technische ap paratuur en zijn ook hinderlijk voor de mensen die door hun beroep in hun auto van zendapparatuur gebruik moeten maken. Waarom probeeert men niet een vergunning te krijgen? ,,Dat klinkt zo gemakkelijk: haal een vergunning. Maar zo ligt het niet. Om een vergunning te krijgen moet je gaan blokken, gaan leren. En dat kunnen een heleboel mensen niet. Ze hebben er geen tijd voor of ze zijn dom weg niet capabel genoeg". M. 33310) ..Wat i uchtvoarstelllng ft", za. 23.30 uur, 25414) „Gewekt avond geen voorstelllni Bezoekuren Ziekenh zaterdag cri zondag bezoek. Voor k 15.00—30.00 behalve di pa riemen die reerd worden: 20 00 uur. PraemateurenaM.-.mg tal teen -* vr. 1S.30—fl 16.45-17 45 uur: zs uur: zondag 11—11.45 Noordwljk. Solo .Mlo: dagelijks van 3 tot avonds van 7 tot 8 zondag van 1 tot 3. tot half 3. donderdag half 8 en zaterdag Oincone\«fnbui* Klasse J 11.00-12.00 uur; 13 15-14.01 dageJiJks: i de buurtbewoners WARMOND gevraagd voor een courantenwijk te Warmond. Goede bijverdienste. Aanm.: Agent Leidse Courant, Mevr. Wasse naar, Norremeerstraat 56, tel. 3360, Warmond. Leiden Loco-burgemeester Men ken heeft gisteren in Den Ver gulden Turk de gouden medaille verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau opgespeld bij de heer E. S. Prins, die na een dienst verband van 44 jaar bij Van Gend en Loos met pensioen gaat. De heer Prins zit in het vereni gingsleven. Hij is onder andere bestuurslid van de r.-k. harmo- Onze etherpiraat in aktie waar. Wij zenden niet tijdens de tv-uitzendingen. En als iemand last heeft van ons als hij platen zit te spelen dan ligt dat voor een groot deel aaVi zijn eigen spullen. Met materiaal van goede kwaliteit merk je er niets van. Trouwens, voor een paar gulden kunnen ze alle hinder bij hun apparaat laten wegnemen. An ders ligt het natuurlijk bij de mensen langs de weg. Laten we aannemen dat die kanaal 19 ge bruiken. Als wij dat weten zul je ons niet op dat kabaal horen. Beslist niet". Iets anders. Er zijn ook klachten over het uitzenden van muziek. De etherpiraat windt zich op. „Dat is voorgekomen. Dat is zo. Maar als wij zo iets merken gaan we wel even met zo'n man praten. Zoiets kunnen we niet tolereren. Iemand die muziek of gore taal op de band gooit moet eruit gepikt worden en opdonde ren. Zulk soort melnsen verpes ten het voor ons". De contacten. „Dit is een ontzet tend fijne manier om met ande re mensen in contact te komen. Als je achter zo'n set. zo'n bak je noemen wij dat, zit praat je (och veel makkelijker dan wan neer je naar iemand toe moet. J» moet niet vergeten dat veel mensen een remming hebben. Ze zetten die stap niet. Ze zijp verlegen, hun uiterlijk speelt hun parten of iets dergelijks. Als ze dan eindelijk toch eens kunnen praten kun je op manier toch vrienden ma ken. En wat denk je van bejaarden. Als wij merkén da; een oude man behoefte heeft aan een setje dan zorgen wij dat-ie er een krijgt. Al moet de Onderste steen boven. De PTT: ..Ik kan me daar ver schrikkelijk kwaad over maken. Het is alleen maar een kwestie van; doe je wel of doe je niet mee aan de wet dat is alles. Verder maakt het niets uit. Wat moeten ze op de weg doen om een piraatje te pakken? Een van onze vriendsfh is al twee keer gepakt omdat er een per soonlijke wrok was tussen hem en een paar mensen van de PTT. Dat is toch absurd? Of niet?". Een van de buurtbewoners heeft intussen echter al stappen on dernomen. Ook hij geeft er de voorkeur aan zijn naam niet te noemen: „Ik heb de PTT ge waarschuwd. Ik heb verschrik kelijk last van deze mensen op mijn tuner-versterker. De hele tijd Is er een stem op de achter grond. Ik weet niet of er nog meer mensen hinder van dit Wij geven hiermede kennis het plotseling overlijden onze lieve Man en zorgt Vader. Grootvader en grootvader JOHANNES VAN DER MEER op de leeftijd van 82 jaar.| Voorzien van het H. Olies Nieuwkoop, 31 december 1 De Uitvaartdienst zal gcho^ worden op dinsdag 4 januar 10.30 uur in de parochie! H. Joannes Geboorte te H kei. Begrafenis aldaar. Rozenkransbidden om 20.00i in de H. Hartstichting; Nieuwkoop. Maandagavond om 20.001 Eucharistieviering in de I te Nieuwkoop. Aan de verbruikers van gas, water en elektriciteit der gemeente Katwijk I.v.m. het vaststellen van de jaarverbruiken voor gas, w en elektriciteit zullen m.i.v. MAANDAG 3 JANUARI WOENSDAG 5 JANUARI 1972 in onderstaande wjjken de m< standen worden opgenomen. De Gemeentebedrijven van Katwjjk verzoeken de verbruikt die woonachtig z(jn in genoemde wijken op de vermelde <ii hun medewerking te willen verlenen door de gelegenheid geven de benodigde meterstanden te laten opnemen. Voor Uw medewerking, waarvan wij ons overtul weten, betuigen wjj U gaarne onze erkentelijkhe MAANDAG S en DINSDAG 4 JANUARI RÜnmond van no. 101 t/m no. 196, vervolgens Emmaplel Waaigat - Tramstraat - H. v. d. Hoevenstraat en a straten in het oude dorpsdeel die ten noorden hierVl liggen - Noordstraat - Lgdweg en Gasthuissteeg. WOENSDAG 6 JANUARI Boorsmastraat - Dwarsstraat - Elleboogsteeg - Parlevll slop - Willy Sluyterstraat - Joz. Israëlsweg - Duinpal Tademastraat - Zuidstraat - Andreasplein - Baljuwstn - Princedwarsstraat en de Louwestraat. GEMEENTEBEDRIJVEN VAN KATWl De Direkteur J. L. RIEZEBOSCH. „Goed. Dan is het van u, nietwaar! Kom maar mee naar mijn huis. We gaan het proces-ver baal opmaken". Een halfuur later wordt de zwerver door War de deur weer uitgeduwd en daar vlamt zijn woede weer op. Hij schreeuwt dat ze beschaamd moesten zijn. Zo'n arme duvel als hij zo in de nacht op straat te zet ten. in zijn natte kleren! DA&r! Hij gooit par does een steen in de ruiten van een boven raam bij de veldwachter. t>at wordt zijn nood lot Reeds half ontkleed stormt de veldwach ter tierend naar buiten. Ook de boswachter is teruggekomen, en met z'n beiden sleuren ze de oude man naar de Marketoren. Wannes heeft goed te roepen dat hij ziek is. hij wordt opgesloten. Kreunend laat hij zich in het vochtige stro vallen. Het is of hij gaat ster- Zichem ontwaakt die morgen alsof er niets ge beurd is. De Witte gaat de mis van de pastoor dienen. Hij moet eerst even vlug binnenwip pen bij Jef de Smid om een gebarsten klomp van zijn vader, Mette van de Witte, te laten repareren. Als hij het donkere hof van de smidse betreedt, voelt de Witte zich altijd een beetje bevangen. De plaagzieke smid lijkt wel een duivel, zo bij zijn smidsvuur. Schaduwen maken zijn gelaat nog zwarter. „Jef, joeng, de klomp van vader. Ge moet er een ijsderen band rond leggen zegt hij". „Ha, Franske, Moeder Centgeen hoe is't?" plaagt de smid. „Ik heet geen Franske. ik heet Lewie", roept de Witte. ,,Ja, Lewie! Kom in de smidse, ik doe het eerst". „Nee. 'k moet de mis guan dienen en 'k ben nu al te laat". „Zeg eens hoe is het nu met uw lief?" De wittekop wordt rood tot achter zijn oren. .,'k Heb geen lief, joeng". „och kom. En juffrouw Beuckelaers. uw cathechis- musjuffrouw?" „Lelijke treiter!" Natuurlijk komt Lewie te laat in de Sacristie. „Meneer pastoor, ik kan het niet helpen zelle. Jef de smid heeft me weer staan plagen". „Luister niet naar die geus", vliegt de pastoor uit. „Kom haast u nu maar. Moeder Cent zal weer rond gaan vertellen dat ik oud word en nooit meer op tijd mijn mis begin". Een se conde later sloft pastoor Munte op zijn ge brekkige benen naar het altaar. Onderweg loert hij naar een monumentale non op de eerste rij in het koor: De moeder overste van het klooster. Moeder Hyacint, gemakshalve Moeder Cent genoemd. ,.Dat is geen non", gromt pastoor Munte, ..dat is een zeerover". Moeder Cent is in Zichem inderdaad berucht om haar kordaatheid. Groot en sterk als een man is zij en haar manier van doen en spre ken is op het brutale af. Maar zij meent het goed. Zij wil met ijzeren hand de mensen uit hun achterlijkheid halen, hen verenigen in vak- en ziekenbond. Voor de vooruitgang. Dat ziet pastoor Munte niet graag. Voor hem is dat politiek en daar ligt allemaal het geluk niet in, meent hij. Al die zogenaamde vooruit gang brengt alleen maar twist en afgunst Die andere steen des aanstoots van de pastoor, de ..liberale" Jef de smid komt nu ook even buiten zijn smidse om een kijkje te nemen over het verlaten kerkplein. Telkens als hij daar staat is het een beproeving voor de dorpskwezels die hem voorbij moeten. Luidop heft hij dan een van zijn eigen ge maakte psalmen aan. Zoals: „Gloria patri en filii et Spikkelbeen! Die geen vent heeft slaapt 's nachts allee-een!" Hij boft zowaar! Daar komt Emma Beuckelaers. de catechis musjuffrouw, nog vlug naar de mis gelopen. „Goeie dag. juffrouw Beuckelaers!" Zij buigt het hoofd. „Goed weer om te gaan vrijen hé. juffrouw?" Wannes Raps is zonder een kruimeltje eten uit zijn toren gezet. Ziek en zwak. Hij heeft tljn toevlucht gezocht in het café van de smid. nog vóór Jef buiten kwam. en heeft een hart versterking afgebedeld van Melanie. de vrouw van de smid. Melanie is de tweelingzuster van vrouw Coene. Uiterlijk lijken ze sterk op el kaar. Van karakter zijn ze echter levende te genstellingen. Buiten hun goedhartigheid heb ben ze niets met elkaar gemeen Zo bedaard, fijngevoelig, diepzinnig en teruggetrokken Vrouw Coene is. zo levenslustig, energiek en praktisch is Melanie. De smid stapt ook even zijn café binnen. ..Daar zie." zegt hij ..daar zit onze bolsiewist". „Jef. joeng. "k zijn ge pakt". Het klinkt zielig in de mond van de fel le vloeker. ..Dat is toch de eerste keer niet, Wannes". ..Nee. maar onschuldig, non-demil- jaar-de..." „Dot waart ge toch iedere keer!" „Treiter me niet. Jef. Deze keer heb ik er echt helemaal niks mee te maken, 't Was die stomme Broos die..." „Sssst! Ik wil niets ho ren. 'k Leg voor 't gerecht liever zo weinig mogelijk valse eden af". De mis is uit. De zusters van het Klooster en de schaarse doordeweekse kerkgangers komen buiten. Fons Coene staat op het vrome Marie ke van de koster te wachten. Na de twist met zijn vader, weet hij dat het nooit iets zul kun nen worden met het eenvoudige meisje. Wie zou de tirannieke boer kunnen trotseren? En al kon Fons dat. nog zou het nutteloos zijn. Marieke zelf wil immers non worden! Zieken zuster. En toch staat Fons op haar te wach- „Wij, heren van Zichem" door Bniïoort naar vertellingen van Claus, Standaard Uitgeverij pen/Utrecht. Volgende aflevering dinsdag 4

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4