Oefentrip en interlands opgenomen in trainingsprogramma van hockeyselectie Zusjes Groten helft indoor-tennistitels Kapitaal voor „droompaard" Lady Merckx en komedie Shane Gould top INITAUË in sportwereld J.-Slavië wil ook Fischer- Spassky j bij voetbal DONDERDAG 23 DECEMBER 1971 LEIDSE COURANT -eidse fe Mi geg« Edo Buma (HHIJC) heeft gescoord. Eenzelfde luchtsprong kan hij maken omdat hij is uitverkoren in de hockeyselectie voor München. DEN HAAG De Neder landse hockeyploeg is reeds „onderweg" naar München. Het Neder lands Olympisch Comité nam reeds kort na het wereldtoernooi in Barce lona de beslissing, dat de hockeyploeg zou wor den uitgezonden naar het Olympisch toernooi. Voor de voorbereiding is een plan uitgestippeld met een aangepast trainingsprogram ma, waarmee op 14 decem ber op het sportcentrum van de NSF in Arnhem, werd be gonnen. Een keer per week komt de selectiegroep, be staande uit eenentwintig spe lers, voor de training bijeen. Deze cyclus wordt onderbro ken voor een trip naar Kenia van 20 januari tot 7 februari, in welke periode drie of vier interlandwedstrijden tegen Kenia worden gespeeld, en enige wedstrijden tegen plaatselijke of regionale elf tallen. Achttien spelers zul len deze toernee meemaken. In het voorjaar volgen inter landwedstrijden tegen Enge land en Groot-Brittannié (op 18 en 19 maart in Londen), tegen Belgié (op 23 april in Brussel) en mogelijk tegen West-Duitsland en Pakistan op 28, 29 en 30 april in Ne derland. In mei volgt een trainingspauze, waarna op 1 juni wordt begonnen met eer. volledig op het Olympisch toernooi gerichte training, tweemaal per week (dinsdag en donderdag) op Papendal, in Amstelveen of Overvecn. Bovendien komen er vijf trainingsweekends op Papen dal. Er zal getracht worden hiervoor sterke buitenlandse clubs te inviteren, waartegen de nationale selectieploeg oe fenwedstrijden zal spelen. Selectie De selectieploeg van eenen twintig spelers bestaat uit: doel: Sikking (HTCC), Buy (EMHC) en Duyer (HHIJC): achter: Nico Spits (Amster dam), Taminiau (Tilburg) en van Lidt de Jeude (Schaer- weijde); midden: Weemers (HTCC). Kaanders (HTCC), Kranenberg (Laren), Brauckmann (Venlo) en Dij kerman (HGC); verbindings spelers: Bolhuis (Kampong), Zweerts (Victoria) en Buma (HHIJC); voorspelers: Frans Spits (Amsterdam), Ties Kruize (HHIJC), Kick Thole (Laren), Leefers (HGC), Mundt HattemLit jens (Kampong) en Van Nes (EMHC). Ofschoon de zesde plaats, waarop het Nederlands elftal in het wereldtoernooi in Bar celona is geëindigd, niet ten volle bevredigde vooral door de goede vooruitzichten, die er aanvankelijk waren op een halve finaleplaats noemde coach Ab van Grim bergen het ..een waurdevolle krachtmeting, waarbij de spelers, vooral de jongeren, veel ervaring hebben opge- Nieuw systeem De Eindhovenaar, die met In- mS^^m^ssd^m gang van het nieuwe jaar een functie in het bedrijfsle- Leefers (HGC), ven heeft aanvaard in Rijs wijk (ZH) en mettertijd in het westen zijn domicilie zal kiezen, wijst in dit verband ook op de tactische concep tie. „De verdedigers hebben niet alleen een verdedigen de taak. Te veel waren velen behorend tot „de eenentwintig", links in actie nog met de orthodoxe speel wijze vertrouwd. Het nieuwe systeem is juist in de wed strijd in Amstelveen tegen Pakistan, die met 31 werd gewonnen, goed tot uitdruk king gekomen. De weg naar München is inge slagen. In Barcelona zijn de tekortkomingen in de natio nale formatie blootgelegd. Aan trainer Cees Tanlu en coach Ab van Grimbergen de taak de onvolkomenheden weg te werken. iri) 1DB AMSTERDAM In band met zijn studie en voorbereiding op het exa men fysiotherapie, dat hij op 10 januari moet afleg gen, heeft Ard Schenk aan de KNSB het verzoek gericht vrijgesteld te mo gen worden van het deel nemen aan de Nederland se a-kampioenschappen op 8 en 9 januari te De venter. Dit verzoek is in gewilligd. De bond is van mening, dat de toekomsti ge maatschappelijke posi tie van Ard Schenk pre valeert boven het titel- toernooi. Tweede duel (dinsdag) om wereldbeker lontevideo Panathinaikos en Nacional zullen de tweede wed.- strijd van de finale om de we reldbeker dinsdag a.s. spelen in het Centenario-stadion van Mon tevideo. Er is sprake van ge weest, dat de wedstrijd in Bue nos Aires zou worden gespeeld. De eerste wedstrijd eindigde in een gelijkspel: 1—1. LEIDEN Wouter Fok, Rene Heffels en de zusjes Roel en Jöelle Groten hebben de nationale jeugdtitels indoor-ten- nis veroverd in de Groenoordhal te Leiden. De als vierde geplaatste Jan Lind leek voor een daverende verrassing te zorgen toen hij in eerste instantie de favo riet bij de jongens tot en met 17 jaar, Frank Koning, uit schakelde. Na verlies in de openingsset met 75, won hij vervolgens met 64 en 6—3. Tegen zijn bij het Haagse Leimonidas spelende plaatsgenoot Fok kon de Leide- naar de sensatie niet voortzetten. In de teleurstellende finale met vele fouten werd Lind door Fok geruisloos uitgeschakeld, al spreken de cijfers 64, 75 een andere taal - In de tweede set verspeelde Fok een matchpoint. Een 'dubbelfout van Lind die zijn wintersportvakantie uitstel de voor de titelstrijd bezorgde Fok op niet geheel overtuigende wijze de beker. Een verrassing was ongetwijfeld het spel van de 15-jarige Jan Buise, die in feite te hoog was ingedeeld. Niettemin slaagde hij erin tot de halve finales door te dringen. Daarin was hij kans loos tegen de zich rehabiliteren de Koning: 60, 60. 6—4, 6—1 kansloos liet. Derde werd Rob Brauws, vierde Olaf van Wildenberg. het Machtsvertoon Bij de meisjes machtsvertoon van Jöelle Gro ten die na 6—3 de eerste set en de volgende set na een achter stand van 30 met 63 won. Tegenstandster Annemieke Prins, die aanvankelijk te zwak werd geacht om deel te nemen, begon het toernooi zeer moei zaam door met 63, 46, 57 van Anne Reimus te verliezen. Na via de herkansing te zijn te ruggekomen revancheerde An nemieke Prins zich ondubbelzin nig tegen Anne Reimus: 64, 6—1. De naam Groten prijkte ook bo venaan de ranglijst bij de groep tot en met vijftien jaar. Joëlles jongere zusje Roel speelde een uiterst voorzichtig uitgebalan ceerd duel tegen Leonne van Wildenberg. Op de baseline staand wachtten zij geduldig el kanders fouten af. wat tot een ellenlange partij leidde. Roel Groten won tenslotte met 6—1, 6—3. Het brons was voor Jik Nieuwenhuyze, die met 6—2, 6—0 Joyce Zuidam versloeg. De vierde kampioen werd de Am sterdammer Rene Heffels die zijn stadgenoot Theo Gorter met IttHLEN Een Engelse paardefokker heeft de Westduitse toprviter Alwin Schookemöhle een bedrag van ruim 300.000 gulden geboden voor de hengst „Grandioso", waarmee de Nederlander Johan Heins tijdens het CHI te Zuidlaren de Grote Prijs won. Heins, een leerling v«n Schookemöhle, liet wereldkampioen David Broome, Harvey Smith en zijn leermeester achter zich. Broome verklaarde in Zuid- taren dat Grandioso een ..droompaard" is en tot grote prestaties in «aat moet worden geacht. Schockemöhle zegt over zijn kostbare "Wit: „Grandioso heeft na een half jaar opleiding bereikt waar an dere paarden twee tot drie jaar over doen". De ruiter uit Mllhlen Jjeeft het aanbod van de Engelse fokker nog in beraad. Het ont weekt hem op het ogenblik niet aan klassepaarden. Met het voor malige paard van Frans van Herten, nu „Rex the Robber" geheten, "®eft Schockemöhle reeds goede resultatan bereikt. Voorts kan hij In februari weer beschikken over de van een ziekte herstelde „Wim- W' en „Donald Rex". BELGRADO Een Joego slavische bank wil optre den als sponsor van de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken tussen Fischer en Spassky. Dit heeft de directeur van de bank. de heer Basaraba, giste ren in Belgrado verklaard. De belangstelling voor deze schaak- strijd is in Joegoslavië zeer groot. Verscheidene plaatsen willen als gastheer optreden Men heeft besloten op 24 decem ber in Belgrado een vergade ring te beleggen met alle be langhebbenden. Prijs toto 18 184.000 gulden >EN HAAG De premie in toto no 18 ten bedrage van 174.657.— Is ten deel gevallen aan de houder van het formu liernummer U 2166856, die aan prijs en premie In totaal bruto 184.733.40 ontvang. >e tussenstand van sporttoto nummer 22 is: Eerste prijs: 11 meldingen van 13 goed; Tweede prijs: 222 meldin gen van 12 goed; Derde prijs: 2706 meldingen van 11 goed. Beschikbaar voor eerste, tweede, derde prijs en premie elk 173.181 gulden. Nederlaag volleyballers Munster Het Nederlandse he renvolleybalteam heeft in Mun ster voor 2000 toeschouwers een wedstrijd tegen West-Duitsland met 3—1 verloren. De setstan den waren: 1618, 159, 1512, 15—12. Bij Nederland waren Tinkhof en Veldhuis de beste spelers. Stamfordbrige Chelsea heeft gisteravond de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Leaque Cup te gen Tottenham Hotspur gewon nen met 3—2. Gantwarg bleef voor AMSTERDAM —In Amsterdam Ia GrooUneewterjnrwr Gantwarv 1 1—4. MtaeatMaRMP derde kamp - Cordtw 20. aurau - i Boer tWl Jansen - De Groot 2-0. L'.mon - Blsocm 1—1, Schmutz - Bimmami 0—3, Internationaal )i uadkampkrwha p vijfde ronde: G-mdt ronde: Riesen- De -st-mden zijn: Gmotmeeaterrroep 1 Gamwanr 8 punten 3. Andrrik» 7. 3 Baba Sy 1. De Boer 5. 2 U- Mee«mrron>1. De man, Btmmam en Britse bokser overleden jöelle groten WOUTER FOK n i i t\/t MINDER de Britse prinses Anne (paard rijden), de Westduitse Milde- garde Folck (800 m), de Russi sche Nadesjda Tsjisjova (kogel stoten) en de Oostenrijkse llona Gusonbauer (hoogspringen). ROME Plocgartsen en masseurs mogen nlcf meer op de Italiaanse voetbal- venden komen oni gewonde spelers Ie behandelen, al dus heeft het hoofd van de Italiaanse scheidsrechter- commissie, Giulio Campa- nati, bepaald. HIJ zei. dut een speler die gewond is geraakt, van het veld zal worden gedragen zo nodig op een brancard - om pn* dan door een arts of masseur te worden behandeld. Nijmegen In het Nijmeegse Radboudziekenhuis in Nijmegen is gisteren de Engelse amateur bokser Peter Parker (24) over leden. Parker zakte zaterdagavond na een gevecht tegen de Westduitse halfzwaargewicht Peters in Kleef bewusteloos In elkaar. Hij werd onmiddellijk naar een zie kenhuis in Kleef gebracht, waar men onder meer een hersen bloeding constateerde. Men ^/an Ball (foto) is de duurste voetballer van Engeland. Zijn club. Ever- achtte vervoer naar het beter ton> vcrhocht hem aan Arsenal voor 220 000 pond Ball. 26 /aar. is uitgeruste Radbouwziekenhuis 53 jtecr uitgekomen voor het nationale team maar heeft dit seizoen in Nijmegen noodzakelijk. Par-1 nog vrijwel met gespeeld als gevolg van een spierblessure Voor hem was Martin Peters de speler voor wie het hoogste transfer bi drag u>erd betaald: 200 000 pond, toen hij van West Ham United overging naar Tottenham Hotspur. LONDEN De Belgische wielcrkoning Eddy Merckx en het vijftien jaar oude Australische zwem wonder Shane Gould zijn door de Europese sportmedewcr- kers van het wereldpersbu- Ronnie Peterson werd in plaats Campanoti was van mening dat reau Associated Press ge kozen tot de beste sportlie den van 1971. Voor de erelijst werden verder veelvuldig voorgedragen bij de heren: Janis Loesis (Rusland, speerwerpen). Pat Matzdorf Stan Smith kreeg de voorkeur bo- (V.S.. hoogspringen). Pedro Pe- ven de Australische Wlmble- (Cubi hink-stnp-sprong), don-kampioen John N<wcomhe van wereldkampioen Jackie Ste wart gekozen op grond van zijn plotselinge doorbraak naar de wereldtop. Hij werd tweede ach ter Stewart en was de Europese kampioen in de formule-2 klas- Ard Schenk (Nederland, schaal- sen), de Finse lange afstandlo per Juha Vaatainen, de sprinter Don Quarrle uit Jamaica, De tennis, op de Italiaanse voetbalvelden openkichtvoorstelllngen werden g'-geven door spelers die simu leerden gewond te zijn om tijd te rekken met wachten tot de clubarts komt verzorgen. op grond van „zijn stijl" die veel bijgedragen heeft tot her nieuwde populariteit van het MOSKOU IJshockeyzege Tsjechen of Rusland Tsjechoslowaklje Amerikaanse golfspeler Les Loesis werd voor de vierde maal ker was echter niet meer te 1 redden. Hij laat een vrouw en een kind achter. Trcvino, de tennisspeler Stan Smith en d<- Zweedse autocou reur Ronnie Peterson: en bij de dames de Australische tennis speelster Evonne Goolagong, de Oostenrijkse Anne Marie Proell (Skiën). De Oostdultse sprint ster Renate Stechcr, De Russi sche discus werpster Fahta Mei- nik. de Westduitse Heide Roeen- datol (verspringen en vijfkamp), Europees kammoen speerwer pen, Quarrie behaalde twee gou den medailles or> de Pan-Ameri- kaanse spelen. Matzdorf en Pe rez hebben heiden wereldre cords gevestigd. Vaatainen be heerste de Europese ntletiek- kampioenschappen door onder geweldig enthousiasme in Hel sinki zowel de 10 als 19 km te winnen. heeft in Moskou een Ijshockey- wedstrijd tegen wercldkumpioen Rusland met 3I gewonnen. De tussenstanden waren 1—1, 2—0. 0—0. Voor Tsjechoslowaklje scoorden Kochte, Ultnka cn Martinec Het Russlsdv- doel punt kwam op naam van Sja- drin. Tijdens een vorige week in Moskou gehouden lundentoer- nooi bleef de balans tussen bei de teams In evenwicht met een nederlaag en een overwinning.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11