LEIDSE COURANT De Pieterskerk in Leiden door E. S. Prins De spits van onze fotowedstrijd voor Amateurverenigingen wordt afgebeten door de foto- en filmclub Daguerre uit Leider dorp. Een 40 leden tellende ver eniging, die 21 jaar geleden werd opgericht door het drie manschap Baks, v. d. Sterre en Goldberg. Boven een slagerij in de Hoofdstraat in Leiderdorp werden de eerste stappen op fo- togebied gezet. Geïmproviseerde stappen, want de fotografie uit de jaren veer tig kende geen uitgebalanceerde lenzen, repeterende camera's en andere foefjes op fotografiege- bied. De pioniers van weleer kunnen zich de tijd nog herinne ren, dat gewerkt met een pillen doos als afsluiter en camera's met grote logge platen, waar mee ze bijvoorbeeld een belich tingstijd van 20 seconden nodig hadden om met zon op straat te fotograferen. De romantiek heeft echter plaats moeten maken voor een verge vorderde techniek. Een overstap waarin Daguerre zich voortref felijk heeft weten aan te passen getuige de prestaties die de le den in de loop van de jaren hebben geleverd. Absoluut hoog tepunt in het bestaan van de Leiderdorpse foto- en filmclub is de tentoonstelling drie jaar geleden in de Scheppingskerk. De expositie van werken werd niet alleen qua bezoekers aantal een groots succes, maar ook de kwaliteit van de inzendingen sloeg bijzonder aan. Waarom Daguerre 21 jaar met beide benen op de grond is blij ven staan en waarom fotografe ren en filmen zo'n welbestede tijdpassering is vertelt voorzit ter Prins: Fotograferen en fil men is een uitdaging. Elk nega tief wordt je tegenstander. Je kan er ontzettend veel aan doen om er zoveel mogelijk uit te ha len. De voorzitter van Daguerre ziet die creatieve bezigheid niet alleen zitten voor bezitters van dure camera's en een dito ont- wikkelapparatuur. Zelfs met de eenvoudigste camera's is mer volgens hem in staat foto's vai topkwaliteit af te leveren. Di< foto's rollen er niet zo maar uit en daarom, zegt hij, zijn de clue avonden zo belangrijk. Discus siëren en het kritisch bekijkei van eikaars werken daar leer je van. Daguerre is wat dat betreft een bevoorrechte club. Vele lede zijn vanwege hun werk specio listen op fotografleonderdelem Constructie van lenzen en came ra's is voor velen gesnedcr koek en de leden trekken daar hun profijt van. Daguerre, dui vier jaar geleden met een film afdeling startte en ook op dat gebied reeds bekendheid vei wierf, wil ook de jeugd kans g> ven alles over deze hobbv t< weten te komen. De oprichtinj van een junior-club is daar eci eerste stap toe. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bi de heer E. S. Prins, Kastanje laan 31. Leiderdorp lel. 01711 31414 of bij secretaris T. den Os Een aantal weken achtereen binden fotoclubs uit ons schijningsgebied de strijd met elkaar aan om de beste inzending van fotowerkstuk ken. Zes foto's in totaal, die elk een apart onderwerp trachten uit te beelden, de opdracht. Voor deze krachtmeting van fotoclubs stelde de directie van blad negentien geldprijzen beschikbaar: Drie per onder werp en een prijs voor de club, welke op de jury (o.n. Zilveren-Camera-winnaur Si mon Smit en de bekende Lcidse fotograaf en cineast Joop Pieëtei de beste totaal indruk maakt. Humor vanaf de Korenbeursbrug ia Leiden door G. Erades.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5