Diamonds are forever DIAMANTEN IN EEN LIJK EEN TEDDYBEER EN BOND IN EEN PIJPLEIDING 1 Jill St. John, Sean Connery's voornaamste tegenspeelster smokkel-kiekjes. i „Diamonds are forever", temidden v In de kerstweek ontbrandt de strijd weer tussen Bond en BIo- feld. Dat is dan de derde maal dat de twee grootmachten van het filmamusement aan het bakkeleien slaan tot vermaak van de miljoenen en tot meerde re glorie van het filmwezen. Vanaf 22 december draaien 15 Nederlandse bioscoopen ..Dia monds are forever", het nieuw ste filmavontuur van de steeds machtiger, sterker en sneller wordende held van lan Flemings inmiddels bij die schone film- schijn wat verbleekte geheim agenten romans, James Bond 007 himself. Veel van alles En laat u niet in de luren leggen door berichten dat het in de film wereld met minder zou moeten in een tijd waarin het geld schaarser, de Wat zien ik» blo ter en de televisie Trossiger wordt. De miljoenen hebben weer rijkelijk door de handen van producer Harry Saltzman gestroomd en met de miljoenen groeiden de moeilijkheden die het eenmans-duo Sean Connery- James Bond moest overwinnen. Gaat u er maar even aan staan. James Bond mag een groots en geheimzinnig opgezette dia mantsmokkel ontmaskeren. Hij moet daarvoor ten eerste 'n man in keihard lijf aan lijfwerk van het levenslicht beroven en in diens lichaam per lijkkist dia manten van Amsterdam naar Amerika smokkelen. Ais, ten tweede, hem daar twee dartele doodgravers opwachten blijken dat boeven die zowel Bond als het lijk willen cremeren. Ja mes Bond haalt de oven nog niet, maar vindt in zijn hotelbed moeilijkheid nummer drie, de beeldschone Tiffany Case (Jill St. John) die hij in het bed en buiten zijn geheimen moet hou den. Omdat hij inmiddels een andere identiteit heeft aangeno men, moet Bond het (ten vier de) opnemen tegen zijn collega's van de CIA en vlucht met Tiffa ny via een kermis met de dia- menten verborgen in een bij een schiettent gewonnen teddy-beer. Bonds tweede vriendin in ..Dia monds are forever" Lana (Pey ton Pleace) Wood met de fraaie filmnaam Plenty O'Toole (vrij vertaald mejuffrouw Veel Van Alles) moet het als vijfde punt op de moordagenda dood in het zwembad ontgelden. Hinderpaal nummer zes, zijn twee door de hele film actieve gangsters die met een verdoofde Bond een pijpleiding in de Amerikaanse woestijn verstoppen en het ze vende mirakel vormt Bonds ont snapping uit een ruimtevaart re- search-laboratorium via diverse voertuigen waaronder een „maankarretje" dat er uiteinde lijk voor zorgt dat zo'n 15 poli tiewagens in een onherkenbare hoop schroot veranderen. Sean Connery probeert blote benen-werk een lift te krijgen in de Nevada woestijn. het meisje Plenty O'Toole In de Duizend levens De wonderen zijn het gehelm- ugcntenwercldje nog long niet uit. Bond 007 overleeft de Zeven Verschrikkelijkheden en nog wat kleiner gevaar zo als in olie ge drenkte schasllks en verslaat ten derde male boef Ernst Stavros Blofeld. Logisch dat de acteurs het voor die rol laten af weten. De immer de glanzende film-finish halende James Bond heeft er inmiddels twee als tegenstander verslagen. De Engelsman Donald Ple.isance en de eveneens kale Amerikaan Telly Snvalas, en het is de vraag of wo de nieuwe Blofeld, Charles Gray ooit nog als leider van 't schurkenimperium SPEC TRE terug zullen zien. Geen nood, niemand zal er een traan om la ten. Zolang de lange man in het onberispelijke pak maar Bond hèèt en Sean Connery is. Zolang wc er maar zeker van kunnen zijn dat de miljoenen dollars om hem heen goed besteed zijn aan instortende, ontploffende of ge woon imponerende bouwsels, aan een supersnel wagenpark of aan de steeds fanMstischcr wor dende dodelijke grapjes van truc-expert ,,Q". Op papier zit dat alles er weer in. .Dia monds arc forever" is de som van ,,Dr. No", „From Russia with love". „Goldfinger", „Thunderball", „You only live twice" en ..On her Majesty's Se cret Service" In het kwadraat. Met twee verpletterend mooie meiden als Jill St. John en Lana Wood, het jongere zusje van Na thalie Wood, hct Peyton Place- vrouwtje van Lee Webber en sinds zc in 1971 van dc binnen plaat von Playboy barstte, een stuk vrouwelijk explosief dat ais het ware om ontdekking schreeuwde. Sean Connery. de man met Gou den Vingers die geen „No" kan zeggen tegen deze nieuwe Don? derbal laat vanuit Hollywood met liefde weten dat hij in Haro Majestcits Geheime Dienst geen Twee maar wel Duizend le vens telt. Hij blijft gereed om u, nonchalant grijnslachend, voor uw televisie-toestel weg te schie ten en de zeven verschrikkelijk; heden in zijn nieuwste film zon der hoofdbrekens als lastige vliegen weg te wuiven. Met Kerstmis: In uw theater. BERT JANSMA.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13