Foreholte klopt VVSB ROYALE ZEGE SPORTCLUB USSE INZET VTL VERRAST SJZ MET 2-0 Vlotte winst Roodenburg: van 3-0 Kwaliteit overtreft onfortuin Teylingen: 3-1 Standen in LVB ASC en Altior winnen; Warmunda naar nederlaag Standen handbal SPORTBIJLAGE MAANDAG 6 DECEMBER 1971 L2 r VOORHOUT De streek- derby tussen Foreholte en VVSB is in lange tijden niet zo enerverend ge weest. De vele toeschou wers hebbben met volle teu gen kunnen genieten van een enerverende strijd, waarin Foreholte tenslotte Hillegom—Van Nispen als overwinnaar uit de bus ondanks het feit dat Hillegom en Witteman nog a] wat kansen maar zij verzuimden te scoren. Na rust wederom een sterker Rijpwetering dat door Leo v. d. Zwet na een voorzet van Hans Ween ink op een 1—0 voorsprong kwam. Invaller Van Keulen en De Groot gooiden echter de Rip- se glazen in: 12. kwam. De Voorhouters dankten hun zege aan een wellicht nog grotere inzet dan de Noordwijkerhou- ters. Laatsten kwamen ge handicapt in het veld om dat enkele spelers niet kon den worden opgesteld. Bo vendien speelde VVSB iets te voorzichtig om een oer sterke vuist te kunnen ma ken. Foreholte kwam al snel op een voorsprong dank zij Piet Ruig- rok, die een terugstuitend ur' schot van Peter van Kampen op irr de paal, bekwaam 6choot. Van Kampen en Rudgrok werden nogmaals gevaarlijk, maar door uitstekend optreden van doelman Bader werd erger voor WSB voorkomen. De ge lijkmaker kwam na 20 minuten spelen. Een corner van Theo van Zeist werd door Nico Oost- dam in doel gewerkt. Nog geen vijf minuten later zorgde Peter fan Kampen voor 21. Een Vrije trap van Leo van Wauw waarbij doelman Borst een fout je maakte zorgde vlak vi rust nog voor de gelijkmaker. Vlak na rust kreeg Foreholte c mentale oppepper want John Da tem a zorgde na aangeven van Henk v. d. Berg direct al voor een 32 voorsprng. Jan van Schooten bracht de stand zelfs nog op 42 na aangeven van H. v. d. Berg. Uit een corner van Joop Oostdam zorgde Dick Oostdam er tenslot te nog voor dat VVSB een derde treffer kon aantekenen. Te wei nig echter om nog een punt mee te pakken, aw—sjc k SJC heeft tegen HW een grandio ze wedstrijd gespeeld. De Noordwijkers blonken vooral uit op het middenveld waar Schip pers en Van Houten een zeer gode partij speelden. Ook de achterhoede speelde een knappe partij en zeer zeker mag de aanval niet vergeten worden. Hoogenboom zorgde uit een voorzet van Arie Wijers voor de eerste treffer en na rust was het Wlijers die nu op aangeven ("e van Hoogeboom scoorde. Een prachtig doelpunt ineens op de slof. Vlak voor tijd zorgde HVV nog voor een tegentreffer, lijpwetering—Concordia D Een matige wedstrijd waarin it> Rijpwetering een licht voordeel bi niet in winstdoelpunten heeft kunnen omzetten. Vooral in de ai eerste helft kregen v. d. Zwet Van Nispen geen hoogstaand voetbal speelden is 'er wel ge knokt voor de punten. Af en toe ging het zelfs te hard en dat had ook tot gevolg dat Gijs Geerlings wegens natrappen uit het veld werd gestuurd. Van Nispen speelde met twee inval lers maar had desondanks wei nig aan kracht ingeboet. Toch was het Hillegom dat via Hout zager in de eerste helft een voorsprong nam. Na rust een fel aanvallend Van Nispen dat met tien man tot verbazing van het publiek tot meer direct spel kwam. Het le verde de ploeg de gelijkmaker van de voet ban invaller Glas LEIDEN Roodenburg heeft een vrij gemakkelijke zege geboekt op Fluks, dat slechts sporadisch tot aanvallen kwam. Terwijl de Leidenaren vrijwel constant aandrongen via Sam den Os en Koos van Es, liepen de spaarza me aanvallen van Fluks voorna melijk over de balbandige, maar niet al te strijdlustige Prins. Hardenbol werd op de rechtervleugel vrijwel volkomen genegeerd. Het duel, dat aan vankelijk gelijk opging, beheers te Roodenburg, dat uiteindelijk met 30 zou winnen, vanaf de 20e minuut. Vooralsnog was het de Dordrechtse doelman v.d. Stel, die in eerste instantie een solo van Den Os van succes be roofde en even later d^ Leidse spits alweer dwars zat. Bij een vrije trap lobte Den Os de bal over het Fluksmuurtje. waarachter v.d. Stel de bal nog juist tot corner kon tippen. Toen Den Os met een prachtige diep tepass werd gelanceerd schoot de Leidenaar zelf naast. In de 35e minuut werd eindelijk het krachtsverschil in cijfers uitge drukt. Bij een listig genomen vrije trap verraste Gé Dubbel- deman de tevergeefs op de bui- tenspelval speculerende Dordtse verdedigers, waardoor Koos van Es frank en vrij op v.d. Stel kon vuren: 1—0. De grootste kans kwam voor Fluks kort na rust nadat Reinier Verkuylen de bal bij een voorzet juist voor langs het doel had zien rollen. Even listig als Den Os wipte Lay- rey uit een vrije trap de bal over het Roodenburgmuurtje, waarachter doelman Mattie Keereweer juist op tijd opdook om de bal tot hoekschop te ver werken. Pogingen om wat meer kracht te verkrijgen door mid del van vervangingen hadden bij Fluks geen resultaat. Zo stond Bouwman zijn plaats af aan De Kievit en ruimde mid denvelder Boet het veld voor BLUDEWIJNS. Integendeel, het team dat in Lau- re/ zijn animator had, werd in de 18e minuut op een grotere achterstand gezet, toen Verkuy len vanaf de rechtervleugel een diagonaal schot loste: 20. Het te zeer opdringende Fluks werd, nadat Sam den Os een solo had zien stranden door toe doen van v.d. Stel, in de 35e mi nuut definitief op verlies gezet. Sanders toucheerde de bal met de hand en onder hevig protest en nadat de scheidsrechter de grensrechter van Fluks had ge consulteerd, schoot Koos van Es van elf meter afstand in: 3—0. Aan Flukszijde werd Henneke nog opgeschreven na Den Os te hard te hebben aangevallen. An- dré Oo/endijk ontbrak bij Roo denburg, omdat hij aan een over treding tegen Unitas een ge schorste wedstrijd overhield. Eerste klas Randstad Sport Stompw. Boys SVLV Alph. Boys LDWS DOSR Oranje Groen St-Bernardus Wet. Boys WO A Tweede klas MMO VNL Meerburg KRV Unitas Kickers VNA Leidse Boys ZLC 12 18 20—31 12 15 14— 9 12 13 18—17 12 13 13—12 11 12 23—14 12 11 12—17 12 10 18-19 11 9 12—16 11 9 15—19 11 6 6—15 28— 5 23—17 13—12 19—17 11—17 12—10 19—20 5—21 9—20 LISSE Duizend toeschouwers hebben Sportclub Llsse verdiend zien winnen van een wat onfor tuinlijk Teylingen, dat via een 21 achterstand bij de rust naar een 3—1 nederlaag werd gespeeld. Al in de derde minuut lag de bal achter de ook nu weer voortreffelijke doelman Toon Hoogervorst, die bij alle goals vrijuit ging. Een fout van verdediger Jos van Nobelen, die onvoldoende dekking toepaste, zorgde er voor dat Dorus v.d. Voort aanspeelbaar werd. Diens kopbal betekende 10. Aan de Spekkelaan is 't 'n aantrekkelijk duel geworden met twee aanval lende ploegen. Zo moest ook Co Kleyhorst talloze malen in actie komen. Hij deed dat o.m. zeer bekwaam toen Jan Zandvliet laatste verdediger Aat Hoogka mer van zich „afschudde" en vrij voor Kleyhorst verscheen. Met uitgestoken been wist de Lis- ser doelman de bal tot corner te verwerken. Hoogervorst, die fe nomenaal ingreep bij een schot van Gerard van Beek. die de bal naar de uiterste hoek dacht te kunnen zenden, was opnieuw kansloos toen vier minuten voor tijd een vloeiende aanval, waar de gehele voorhoede van Spel. Lisse bij betrokken was, afge rond werd door Wim Moo/ekind. Via de binnenkant van de paal schoot hij in. Onverwacht kwam Te/lingen nog voor de pauze terug. Jan Faas maakte zich op de rand van het strafschopgebied schul dig aan hnds. De penalt/ werd door Laurens Mouters verzil verd: 2—1. De Sassenheimers belust op tenminste remise wa ren na rust ontegenzeggelijk sterker. Eikens, die echter te weinig doortastend waren en ook met een dosis pech te kampen had den. Onfortuin ook voor Fons Stikvoort, die eenmaal de bal op de lat kopte. Sportclub Lisse daarentegen bleek wat sneller, inventiever ook, wat in de 25e minuut leidde tot de der de treffer. Wim van Beek schoof de bal naar Theo Boot, die via de paal intikte. Het duel, dat van beide kanten wat forser werd, zonder dat van onvriendelijkheden kon worden gesproken maakte nog twee vervangingen noodzakelijk. Bij Sportclub Lisse werden Wim Mooyekind en Gerard van Beek vervangen door Frans v.d. Laan en Kees van Amsterdam. ADS—DOCOS 1—1 (1—1). DOCOS heeft na rust e veldmeerderheid niet i gevende doelpunten kunnen uit drukken. Het miste veel kansen, die voornamelijk werden gebo den door het sterke middenveld duo loos Hoogenboom/Jan van i Teylingen wacht gespannen de ontwikkeling en in zijn strafschopgebied af Polanen. Voor rust was het een wat gezapige vertoning. Pas in de 29e minuut liet Peter Dub beldeman een hard schot los, waarmee hij na een prachtige solo de score opende. Later zou hij nog een blessure oplopen, die in de rust grotendeels zou worden „weggemasseerd." Ton Zwagerman moest wel het veld verlaten teruggekeerde Dick v.d. Bosch uit het veld; zijn vervanger was Koos Schoo. Voor zijn „aftocht" kreeg v.d. Bosch, die evenals zijn medeverdedigers Cees Vri- sekoop en Wim Hagen nogal eens mee ten aanval trok, een goede kans na aangeven van Ruud v.d. Meel; hij schoot ech- schot kwam niet. Ook RKAW een comer. De zege werd dui zat het niet mee, want het zag lijker, toen Klaas de Bruin t drie prachtige kansen verloren penalty benutte, nadat Muntsv gaan. Maar eindelijk, na zeven onderuit was gehuald: 42. minuten voor tijd kwam er ak- Bodegraven—Laakkwartier 3—1 tie, T. Pilouw, die de gehele Bodegraven heeft leider Lai wedstrijd goed opbouwend kwartier verdiend teruggewez Zijn vervanger was Hein Heemskerk. Aangeschoten hands waar Jan van Polanen bij betrokken was kostte DO COS een penalty-tegen. Toen Rob Burgemeestere van elf me ter raak had geschoten protes teerde Gerard Dubbeldeman zo heftig dat hij een officiële wa schuwing opliep, grote In de tweede helft moest de Leid se doelman zich slechts instel len op een schot van Voordijk. Voor het overige dicteerde DO COS de strijd, die wat vinniger werd. Veiligheidshalve haalde trainer Loerts dan ook de pas een beenblessure. Ook Koos Hoogenboom miste het ADS werk had verricht, schoot kei hard tegen een muur van verde digers, het afstuitende schot, werd echter beheerst ingescho- door Van der Meer. i Stan v.d. Meel juist. Peter AlphenDe Postduiven 42. Dubbeldeman, die in de slotse- Alphen heeft op duidelijke wijze conden onderuit ging strafschopgebied van ADS leek nog een strafschop én de zege af te dwingen. De scheidsrech- o ter liet doorspelen. - RKAW—QUICK. 1—0 (1—0). In een matige wedstrijd, schakel de RKAW een matig spelend Quick uit voor het kampioen schap. De grote fout van Quick was, dat het te verdedigend speelde. De aanvallen van Quick waren soms niet onge vaarlijk, maar het beslissende de overwinning na rust gegre pen. Na 15 minuten werd het 0—1 door een schot van Keizer Alphen kwam op gelijke hoogte toen Klaas de Bruin een vrije trap inschoot. Alphen bleef ster ker, maar kwam weer achter toen een afstandschot als een bom insloeg. Alphen bleef ech ter doorgaan en kreeg loon naar werken, toen Frits van Geen voor 2—2 zorgde. Dezelfde v. Geen kon in de 40e minuut voor de winnende treffer zorgen uit omdat het beter de kansen t te benutten. Na een half uur 1 diende Wim v.d. Neut Kr Blonk op maat en deze gaf do man de Jong geen kans. De blesseerde zich zodanig, dat een sleutelbeen brak. In de la.- ste minuut van de eerste ht scoorde Krijn Blonk in de uit< ste hoek 2—0. Na rust was Ja Schouten ingevallen voor Hen Telkamp en dat gaf meer var in de voorhoede. Zijn een schot belandde tegen de pa: Het was Laakkwartier dat ec ter scoorde, middels Doordnr 21, Laakkwartier kreeg we hoop, maar de beslissing vi toen Krijn Blonk gemnnge werd en Piet l Muyt de penal benutte: 31. een krachtverschil. Na de hervatting (bij SJZ was Bosman vervangen door Olsthoorn) tastte SJZ iets die per in de reserves maar de vele hoge ballen door het midden haalden niets uit. VTL daarentegen leerde meer effect in haar spel. De combinaties lukten beter en dat zou dan ook vlak voor tijd resulteren in een twee- LEIDEN De enorme inzet van VTL heeft SJZ de das omgedaan. De Leidenaren kwamen vrij onverwacht aan de openingstreffer toen de snel doorgebroken Maarten Jongejan doelman Fengler geen schijn van kans gaf met zijn zuivere uithaal. Tot de rust ging de strijd vrijwel gelijk op en was weinig te merken van Spoorwijk Warmunda Spoorwijk heeft Warmunda een halt toegeroepen in de reeks van achtereenvolgende ningen. De ploeg verdiende de- zege want het werd hen met name door de achterhoede van Warmunda nogal gemakkelijk gemaakt. Daar werd van gepro fiteerd en vreemd was het dan ook niet dat Warmunda al na 20 minuten tegen een 2-0 achter stand aankeek. Voor rust wisten Hartveld en Kievits weliswaar de stand nog naar 2—2 te schie ten, maar het doelpunt dat na een half uur spelen door Spoor wijk werd gescoord besliste toch in het nadeel van de War- monders. UDO - Vredenburch 0-0 n een op en neer gaande strijd zijn beide partijen niet tot sco ren gekomen. Bij UDO werd er te kort gespeeld en te weinig verrassend om tot resultaten te komen. Bovendien werden er een behoorlijk aantal kansen om zeep geholpen, waar echter Vre denburch ook onder leed. Pech was er ook en wel toen Wil Oudshoorn een schot tegen de lat uiteen zag spatten. Henk Swaak had ook meer verdiend voor zijn werken, maar hij werd hierin enigszins tegenge werkt door de scheidsrechter. Westerkwartier - ASC 1—2 Ben Boers maakte al snel uit een vrije trap van Hans Dreef 0-1 en dit was voor ASC een stimu lans om Westerkwartier de baas te blijven. Dit verliep echter niet helemaal naar verwachting. In de 20e minuut gooide Jan de Weduwe een inworp naar doel man Herman Roedoe, die de bal niet klem hield, waarvan de spits van Westerkwartier profi- VTL's topscorer Maarten Jongejan kopt de bal boven de SJZ-spelers weg teerde: 1-1. Hierdoor raakte ASC weer uit haar ritme. Na rust werden er veel kansen ge- Altior - Flamingo 2-0 mist, totdat rechtsback Dick de Een technisch duidelijk sterker Key uit een corner van Hans Altior heeft een regelmatige j Dreef de winnende goal produ- overwinning behaald op Flamin- ceerde: 1-2. go. Na 22 minuten spelen werd de treffer. Van der Linden kreeg uit een vrije trap d bal toegespeeld en de passieve SJZ-verdediging vei zuimde in te grijpen. Van der Zeeuw die de bal kreeg toegeschoven had wei nig moeite om van korte afstand hard in te schieter. r. 10. 3. Snptwlek B—K, n het 1-0, toen Jan van Smooren burg voorzette en Arie Ouwer- kerk met een kopbal het werk efficiënt afrondde. Na de rust knalde Jan Smoorenburg raak na aangeven van Kees v.d Boogaard. Joop v.a.Hoorn winc zorgde oven later bijna voor 3-0, li. i. i maar de paal keerde zijn schot, j Rö'"*,r'i'

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9