Ferandel met koe in milde oorlogskomedie BB-quiz van KRO dreigt meest omstreden quiz te gaan worden Hou het scherm in 't oog TERUGBLIK sss. sr»" «2 TV vanavonf morgen: Radio vanavonc morgen PAGINA 2 MAANDAG 6 DECEMBE (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM De KRO-quiz van Berend Boudewijn is hard op weg de meest omstreden tv- quiz van ons land te worden. Terwijl uit alle delen van het land duizenden brieven en reac ties toestromen vooral is er grote belangstelling voor deel name, laat intussen ook de kri tiek zich niet onbetuigd. Samengevat komt de meest ge hoorde kritiek hier op neer: Te weinig kijkstof, poenige wijze van presentatie van de prijzen, geen echt amusement en merk bare reclame voor de artikelen, die voor fancy-waarde de deur uitgaan. Wat dit laatste betreft heeft de KRO laten weten, dat de merknamen van de getoonde prijzen worden afgedekt met een plakpapiertje. Dit schijnt een enkele keer niet voldoende nauwkeurig te zijn gebeurd. Men zal daar voortaan scherper op letten. Voor het overige blijft de KRO open staan voor positie ve kritiek en blijft zij streven naar verbetering van dit quiz programma. De heer "C. v. d. Knaap, hoofd persdienst KRO: „Beroerde roepfinanciën noodzaken on: mede toe dergelijke program ma's te maken. De KRO be steedt veel zorg, tijd en geld aan informatieve programma' De kwaliteit hiervan heeft de KRO op dit punt een zekere re putatie bezorgd. Omdat wij ons van bewust zijn, dat de kij ker er recht op heeft aange naam onderhouden te worden, en omdat dat één van onze ta ken is, staan wij voor het feit, voor weinig geld „dure" pro gramma's te moeten maken. Zo gezien is de BB-quiz een knap stuk denkwerk. Wij maken geen geheim van, f je als organisatie prijzen koopt je daarop een zekere kor ting krijgt. Daardoor ontstaat bij de kijker het effect, dat wij de deelnemers aan de quiz doodgooien met prijzen. Sommi gen hebben daar weerzin tegen, andere vinden dat juist leuk. Hier komt nog bij, dat de karige financiën het niet mogelijk ma ken nieuwe programma' proberen. In Amerika wordt elk nieuw programma gedurende enige tijd uitgezonden voor een select publiek door middel van een gesloten lijn. Alle fouten worden er dan uitgehaald en zelfs worden bij onvoldoende vertrouwen in welslagen de pro gramma's zonder meer in de prullenmand gedeponeerd. Dit kan hier ten enenmale niet. Wij moeten met onze programma's zo voor de leeuwen. Men heeft dan kritiek op de onrijpheid en beseft onvoldoende, dat een der gelijk programma ook in de praktijk nog moet uitgroeien. Alle medewerkers van de BB-quiz getroosten zich de grootste in spanning om er iets goeds van te maken. Na de laatste uitzen ding waren vele betrokkenen als gevolg van de (in)spanningen zo moe. ook Berend Boudewijn, dat we ze weer op verhaal heb ben moeten brengen". Niet alleen met Kerstmis komen de Mounties op de tv, maar spoedig daarna op 8 januari opnieuw. Uit deze laatste show hier een opname tijdens de repetities. Piet en René in vrolijk samenzijn met twee meisjes van het ballet Kiss. Europese samenwerking op gebied van hoorspelen Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De documentai re-specialist van de zender Freies Berlin in West-Berlijn, Peter Leonhard Braun, heeft op een bijeenkomst van de NOS in Hilversum een door zijn omroep ontwikkeld plan bekend ge maakt voor een nieuwe vorm van samenwerking bij de ver vaardiging van belangrijke ra diodocumentaires. Het plan beoogt per produkt een uitwisseling tot stand te bren gen van regisseur, presentator en andere medewerkenden. De nieuwe samenwerkingsvorm be tekent onder meer, dat de ma ker van een oorspronkelijke ra diodocumentaire in staat wordt gesteld, zijn authentieke produk- tie met gebruikmaking van uit het buitenland geïmporteerde medewerkers in de door hem beoogde vorm voor de betrok ken buitenlandse omroep samen te stellen. Een van de voordelen van deze vorm van samenwer king is de kostenbesparing. At. W. J. A. Wagenaar, program ma-commissaris radio van de NOS, noemde het plan een be langrijke bijdrage tot de verrui ming van de internationale sa menwerking op omroepgebied. Tot dusver bestaat binnen het raam van de Europese Radio Unie de internationale samen werking slechts uit de uitwisse ling van muziekprogramma's en in mindere mate van pro gramma's in de sector van het gesproken woord. Knnenkort zullen enkele Neder landse omroepmedewerkers on der leiding van regisseur Bob Uschi, chef documentaires van de NOS, naar Berlijn gaan om in het kader van dit internatio nale samenwerkingsplan een Nederlandse versie te maken van Peter Leonhard Brauns do cumentaire over Hyena's in Tansania. Alle programma's die op deze wijze tot stand komen, zullen door de NOS in stereo worden uitgezonden. A Soldaat Charles Bailly werkt als Frans krijgsgevangene op een Duitse boerderij. Zijn hart trekt zo naar zijn geboorteland dat hij een vermetele methode ver zint om over de Franse grens te komen. Hij begint een voettocht dwars door Duitsland in ge zelschap van een koe. Want wie let er op een man die langs de weg slentert, met een herkau wer aan z'n zij? Henri Verneuil verfilmde dat kor te verhaal van Jacques Antoine met een milde humor die de wrangheid van, het in wezen grimmige gegeven verzoet. Fer- nandel was indertijd de ideale keus voor de hoofdrol. Met z'n expressieve gezicht, een enkel veelzeggend gebaar en drie woorden Duits, weet hij iedere gemoedstoestand op de toe schouwer over te brengen. Al werden de scherpe kantjes van het originele verhaal b.v. aan het slot wel wat erg bijge schaafd, en zijn de Duitsers re gelrechte kluchtfiguren, de vriendelijke komedie die over blijft is meer dan de moeite waard. Ned. II 21.10. Peyton Place Rachel vertelt alles wat ze weet, nadat ze de woede heeft opge wekt van Elliot Carson. Kort om, het blijft ruzie geblazen in Peyton, al krijgt Rachel later weer spijt van haar overhaast heid. Karakter een tv- spel omgezette roman van Bor- dewijk. Katadreuffe wil advo caat worden. Bij een faillisse ment dreigen moeilijkheden, waarin Dreverhaven een rol speelt. Simon Vinkenoog gaat vanavond onder het mes Weet ik niet Maandagavond 6 december wijdt de KRO-televisie een dokumen- taire aan de problematiek van Toppop dove kinderen onder de titel: „Weet ik niet". De wereld van het dove kind speelt zich af in de stilte, waardoor vereenza ming dreigt. Het gehoor is im mers het belangrijkste midd tot kontakt en dit zintuig laat het dove kind in de steek. Men Ned. I 20.21 heeft in het verleden getracht dit gemis aan kontakt op te hef fen door de mensen, die geen Het tweede deel gehoor hadden, via gebarentaal elkaar te laten bereiken, maa dit was nog geen oplossing voo het kontakt tussen de dove de horende mens. Daarvoor nu een oplossing gevonden in het gebruik maken van het Ned. I 21.10 uur. „spraak af zien" ofwel het „lip-lezen". De moeilijkheid Wie Zeggen voor dove kinderen is vooral Voor de tweede maal komt de dat ze denken in gebarentaal en vraag aan de orde in hoeverre niet in woorden. Hun antwoord de h. Schrift berust op authen- op de vraag waarom ze zo han- tje^e gegevens onder de vraag: delen luidt onveranderd: „Weet Wie zeggen de mensen dat ik ik niet". Aan de hand van de ervaringen van Nannie Evers en Laurens Blootsvoets (Vip) de Vos, beiden praktisch Een nieuwe secretaresse komt vanaf hun geboorte doof, wordt haar opwachting maken, die er een beeld gegeven van de we- zeer eigen ideeën op na houdt, reld waarin deze dove kinderen Dat is wel even wennen, leven en waarin het kontakt Ned. II 19.30 uur. met de wél horende mensen verloopt. Het kom- in een blinde op de problemen van de dove mens: „Wij zijn niet eenzaam, niet buitengesloten, maar zij wel". Ned. II 20.21 uur. Vanavond opnieuw een hitlijst met klanken, die door de kij kers zelf zijn uitgekozen. Ned. I 19.05 uur. „Promotie" binnenkort in première (Van onze showredactie) AMSTERDAM Deze week Is de Amerikaanse regisseur Fred He- bert uit de V.S. overgekomen voor de laatste repetities van de musical „PromotiePromotie" j (PromisesPromises). De afgelopen weken werden onder leiding van producer René Sleeswijk de verschillende on derdelen, zoals tekstregie, dans, j muziek en zang ingestudeerd met regisseur Guus Oster, cho reografe Lynn Simonson en mu zikaal leider Jan Willen ten Broeke. Van nu af wordt in de- I cor en met costuums op het to neel verder gerepeteerd. Span nende dagen dus voor hoofdrol spelers Gerard Cox, Trudy La- bij, Tonny Huurdeman, Joan Remmelts, Tom van Beek en alle overige 45 medewerkenden. Onder hoogspanning zal worden gewerkt om op 23 december a.s. een musicalproductie in Grand Thé&tre Gooiland te Hilversum als Nederlandse première voor het voetlicht te brengen. De Noorse Normandische Lappen. Dit is het onderwerp van een tentoosteliing die van 22 decem ber tot 15 maart gehouden zal worden in het Volkenkundig Mu seum te Tilburg (Kloosterstraat 24). Farce Majeure beledigde Lewin niet AMSTERDAM (ANP) - ,Ik meen dat in het alge meen instanties en perso nen bestand moeten zijn tegen hekelende spot. Het zou een bewijs van zwak te betekenen indien men niet tegen spot is opge wassen". Dit schrijft de Amsterdam se officier van justitie en hoofd van het parket, mr. J. F. Hartsuiker, aan de heer Max Lewin (voor zitter van de partij Nieuw Rechts"). Deze had hem gevraagd een- strafvervol ging in te stellen wegens smaad tegen diegenen, die verantwoordelijk zijn voor het NCRV tv-pro- gramma „Farce Majeu re" van 12 november. Hij vond in een lied zijn naam misbruikt. Mr. Hartsuiker zal geen strafvervolging instellen. De heer Lewin mag het wel hogerop zoeken. „Durf te spelen". Deze Haagse to neel- en muziekvereniging geeft op vrijdag 10 december een op voering van „De Waaier" van Goldoni in de toneelzaal van het Nederlands Congresgebouw. Er zaten uiteraard nogal wat pe pernoten in het afgelopen week einde, maar gericht gestrooid waren ze in slechts twee NOS- uitzendingen: Kort Geding en Een huis in een schoen. Vooral van dat laatste programma, een kindermusical, was veel werk gemaakt. Gelegenheidswerk? Natuurlijk modern sprookje, wat het eigen lijk ook is, maar met veel aan dacht voor details die zowel af gunst als bewondering zouden kunnen wekken. Een verbluf fend programma derhalve. Jammer dat de muzikale ach tergrondjes een wat vervelend- denigrerende indruk maakten. Maar daar is Van Hillo mis schien niet in gekend met vakmanschap de regie van Loet Steenber gen. Die had overigens bekwame cameramensen tot zijn beschik king en de show was soms lek- ker-snel gemonteerd. Losse pepernoten vlogen rond bij Swiebertje en Zeskamp. Zes kamp vonden we aardig; Swie bertje eigenlijk minder, ook al omdat het een beetje ontluiste met Willeke Alberti. Over het geheel een erg goed interview. Willeke sprak met de rustige zelfverzekerdheid van iemand die doodgewoon zegt wat ze meent. Bij elke acteur of actri ce die in een t.v.-gesprèk ver zeild raakt zit natuurlijk een stuk pose. Je vak jeg je voor zo'n gelegenheid niet opzij. Maar Willeke verborg die pose bijna geheel. rend was voor de kleine nog-ge- Een paar vragen vonden lovigen. Sinterklaasfeest leverde bovendien gisteren de beste tek sten voor de Johnny en Rijk show. Jet beste van het weekeinde had overigens niets met Sinterklaas te maken. Dat was de NCRV- dokumentaire over Abu Dhabi, een piepklein sheikdommetji aan de Perzische Golf, waai oliegeld rijkelijk stroomt en verbluffend goed besteed wordt. Ian van Hillo vertelde het als een rigens niet terzake. Bijvoor beeld over drugs, abortus, een uitspraak van kardinaal Alfrink. Daar heeft Willeke Alberti als jonge actrice niets zinnigs over te zeggen. Ze geeft hoogstens een leke-mening, die even zwaar telt als die van elke wil lekeurige jonge vrouw in een willekeurig straatinterview, het We hadden liever nog wat ant en woorden gehad op vragen over het vak. Daar had Willeke n.l. bijzonder verstandige antwoor den klaar. Boekje open Simon VinkenoQg gaat vanavond als schrijver onder het mes van zijn overwegend jeugdige criti ci. Ned. I 19.30 uur.. Een Advent-Wijdensavond zal ge houden worden in de Remon strantse Kapel West, Laan van Meerdervoort 955 op woensdag 15 december. Huub Oosterhuis de dichter en studentenpastor zal hieraan zijn medewerking verlenen alsmede de harpiste Mapje Keereweer, de hoboïst Everhard Spelberg Spelberg en de organist Johan M. Vetter. e Internationale Orgeldagen Rijnstreek zullen van 22 tot 25 september gehouden worden in de Grot of Sint Eusebiuskerk te Arnhem. NEDERLAND I 18 45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.05 uur: Toppop 19.30 uur: Boekje open 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Karakter, tv-S| 22.00 uur: Televizier 22.50 uur Wie zeggen de dat ik ben, bi£ gram T 23.00 uur: Journaal 23.05 uur: Spaanse les L NEDERLAND II KRO: [i 18.45 uur: Fabeltjeskrant!] 18.55 uur: Journaal p 19.05 uur: Lippy de Leeuj 19.10 uur: Pebbles en Ba£ Bamm b 19.30 uur: Blootsvoets ink park, tv-serie L 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Het dove kind.L 21.10 uur: Fernandel, film 23.05 uur: Journaal I 23.10 uur: EHBO e NEDERLAND I NOS 10.45 uur: School-tv 18.45 uur: Fabeltjeskrant» 18.55 uur: Journaal VARA 19.05 uur: Volgende patiq 19.30 uur: Koning Klant 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Klatergoud 20.45 uur: Een zoen van d juffrouw 21.00 uur: Jason King, t| 21.50 uur: De ombudsman NOS j 22.15 uur: Journaal jl 22.20 uur Voorlichting scl) 22.23 uur: Esperanto i NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uur: Een lied van 8 tijden 19.30 uur: De koerier va keizerin 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: De familie Ma 20.45 uur: Hier en ni 21.20 uur: Eenmaal ande 22.20 uur: Ander nieuws NOS 22.30 uur: Journaal 22.35 uur: Den Haag 22.40 uur: Cursus ecor HILVERSUM 1 18.00 (S) The Harbour Ja: tleke Partij: 18.19 Uitzending Anti Revolutionaire Partij. 18.30 Nieuws; 18.41 Toelicht het nieuws; 18.47 (S) Ban Tubakwartet. E.O.: 19.00 W" een woord voor de wereld informatie en berichten. 19.04 Reformatie en Revel Klankbord: 19.40 Bijbelstudie. 20.00 (S) Imeneo. opera van uitgevoerd door Nederlands i orkest. Koor van de Nedel Hkndelverenlglng en lnstrufl en vocale solisten; 21.45 In dj tijk, blijspel; 22.20 Avondoveri 22.30 Nieuws; 22.40 Llteramal kroniek over boeken, schrijv toneel; 23.00 (S) Imeneo, op< Hflndel (3e acte): 23.30 Dezd dezd muziek; 23.65—24.00 Niet HILVEBSUM n 18.00 Nieuws 18.11 RadioJourna| Ik verbind u door... praatjl (S) Licht Vocaal ensemble, i LE HERBEWAPENING 19.1 trum voor Nederland en de klankbeeld. RVU: 19.20 Sint ln de historie. Spreker: dr. Elderenbosch NOS: 20.00 20.05 (S) Weer es wat anden der bekend buitenlands re] .50 (S) Hobbyscoop: een electron ld Fernandel als ontsnapte Franse krijgsgevangene wordt zelfs door een I Duitse soldaat geholpen als z'n koe Marguerite in moeilijkheden raakt Gantme vi gramma In de wetenschap 21.40 On groene linde: oxide liedjes 21 Metro's Music 22.55 Medei 23 00 Nieuws AVRO: 23.10 J NOS 23.20 Radlorama: de Vil nen. klankbeeld: 23.55—24.00 BRUSSEL 825 m (Nederlai 18.00 Nieuws IS.03 Ultzendln de soldaten 18.43 Paardespo' gen 18.45 Sportmagazlne 18 E wenken 18.57 Intermezzo Nieuws en actualiteiten 19.4,' baar Kunstbezit M.00 Opera HILVERSUM I KRO: 7.00 Nieuws; 7.03 Het woord: 7.07 (S) Badlnerle: k) en seml-klassleke muziek (gt Nieuws: 7.41—7.50 Actualltelte Overweging; 8.30 Nieuws; 8.' de huls vrouw; 10.00 Schoolrad! (S) Aubade: moderne muzli (10.30-10.32 Nieuws); 11.00 zieken; 11.30 Bejaardenprog 11.55 Mededelingen tb.v. li tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.1 Actualiteiten13.00—13.05 maflr 14.05 Schoolradio; 1 Interlokaal op dinsdag: muz dagmagazine (15.30—16.33 1 Overheidsvoorlichting: 17.00 glsche verkenningen In de landse Antillen. Spreker: Fr Wel: KRO: 17.10 (S) Metro) kest: amusementsmuziek; 17. de kinderen; 17.30 Nieuws: 1 HILVERSUM n AVRO: 7.00 Nieuws 7.11 Ocl»t< nastiek 7 20 (Si Dag met eci Je (gr.) 8.00 Nieuws 8.11 R4 naai 8.20 (S) Dag met een (vervolg). (Om 8.30—8.33 U toman). 8.50 Morgenwijding 1 Omroepork.klnss, muz.9.3! standen: 9.40 (S) Mezzo-sop gitaar; Israëlische en Ladlnoll 10.00 Voor de kleuters: 10.10 i 11.55 Beursberichten) 12.3) heidsvoorliohtlng: UltzendM do landbouw 12.40 Knipper» dl-werkeersmacazlne 13.00 13.11 Radiojournaal 13.30 (S) reld van de opera: Don Cart ra van Verdl. nu-t toellchtli Alert! op het vlak van mu maatschappij. NOS: 15.00 Z op Nederland: reportages m entaren m«t veel muzteH Nieuws) AVRO 17.00 MoW beweeglijk programma voor I Mfke mensen, met om 17.55 1 llogen. HILVERSUM m VARA- 7O0 Nieuws -roe nae ''io Nieuw» 8 O" Ode- -1 Nieuws 9.03 Plaatjes voo. '"I'D Nieuws) '100 Nleu» Een opvallend vrolijke grvi visite '12.00 Nieuws) 13.00 13.03 De Eddv Becker Shod Nieuws) 15.00 Nieuws 15 o» draak 16.00 Nieuws 16.03—1» (17.00 Nieuws)

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2