Eetdae (Sou/tont INDIA ERKENT VRIJE STAAT BENGALEN toegift: Nederland wijst twee saboteurs uit Schuldigen nog spoorloos 59.-75.-95.- HEREN WINTERJASSEN Op- mars India in O.-Pakistan Sovjetveto's in V-raad olkswagen en BMW staken iroduktie Huwelijk voor 78e keer op de klippen oenen Gij hevrolets reparatie FC Den Haag test Duitser Aanslag café Belfast: .toch voordeliger kijk zelf maar I Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244' - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Ivertenties (excl. B.T.W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2.25. Klachten bezorging telef. 22244 (18 tot 19 uur). Abonnement per we ek 1.63, maand 6.95, kwartaal 20,65, jaar 80,lr>. Per post: r kwartaal 23,95, per jaar 94,55. 63e jaargang, no. 18.561 MAANDAG 6 DECEMBER 1971 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE HEDENAVOND Ned. I: 19.05 uur Toppop; 19.30 uur Boekje open; 20.21 uur Peyton Place; 21.10 uur Karak ter, tv-spel. Ned. II: 19.10 uur Pebbles en Bamm-Bamm; 21.10 uur Fer- nandel, film. In Televizier magazine het con flict tussen India en Pakistan en de Berlijn-onderhandelingen. RUSTIG WEER Droog weer met af en toe wat zon. maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Weinig wind. HAARLEM (ANP) De Haar lemse politie heeft een 41-jarige Haarlemmer in arrest gehouden op verdenking van zware mis handeling (steekpartij) die de dood van een 19-jarige stadge noot tot gevolg gehad heeft. De 70-jarine vader van verdachte, beheerder van een koffiebar, die eveneens gearresteerd was, is op vrije voeten gesteld. De vechtpartij, waar! de 19-jari- ge Haarlemmer als bezoeker van de koffiebar het dodelijk slachtoffer geworden is, ont stond zaterdagavond onder een aantal jeugdige bezoekers. Toen de jongens echter een dreigende houding aannamen tegenover de beheerder en diens zoon vielen er klappen. Beiden gingen daar na naar huis en haalden een hijl en een mes, waarna de dodelij ke steek met het mes volgde. r Delhi-Karatsji (Reuter AP) In het ijdag uitgebroken gewapende conflict ssen India en Pakistan hebben zich de lgende ontwikkelingen voorgedaan: a heeft formeel de .volksrepubliek van angla Desj (Oost-Pakistan)" als soeve- ine staat erkend. Oost-Pakistan bieden de Pakistaanse oepen alleen maar hier en daar tegen- irmele erkenning van Bangla ij door India werd bekend naakt door premier Indira ndhi. Ze zei, dat de regering lallingschap zal streven werken voor de terugkeer de vluchtelingen, erichten van de onderschei- e fronten zijn tamelijk ver- d. De Indiase generaal-ma- r Jacob zei, dat zijn troepen twee dagen kilometers ver gebied Oost-Pakistan nengedrongen. Pakistan geeft aldaar „alternatieve stellin- betrokken te hebben, wat st op een terugtrekkende be- ;ing. India maakt melding terreinwinst bij Sylhet en nilla. Voorts zijn de steden isjam en Achaura veroverd, aral de verovering van A- ra betekent een bedreiging Dacca. stand tegen de oprukkende Indiase troe pen. In het Indiase Kasjmir (bij de grens van West-Pakistan) zouden Indiase troe pen de oprukkende Pakistaanse troepen hebben teruggeworpen. In de Veiligheidsraad heeft de Sovjet-Unie tot tweemaal toe een poging om in het conflict te bemiddelen, met een veto ge torpedeerd. t Westpakistaanse grensge- heeft, volgens India een t tankslag gewoed en wel in •Kasjmir. India zou hier terreinwinst hebben ge- kt. lucht en ter zee is sprake een Indiaas overwicht. Vol- New Delhi zijn 47 Pakis- nse vliegtuigen vernield en schepen, waaronder de tor- obootjagers de Chibir en de ahan, in de grond geboord, haven van Karatsji werd scheepsgeschut bestookt, werden zes Pakistaanse gvelden aangevallen, ederlandse ambassade in Pa an heeft van Den Haag toe- nming gekregen vrouwen en ieren van het ambassade- ioneel te evacueren, als de tand dit vereist. In Karatsji ïn Jumbo-jet aangekomen de evacuatie van 350 Ame- nse vrouwen en kinderen. HEN (DPA) De autofa- van BMW in MUnchen vanochtend haar produktie gezet. Bij deze fabriek wer- man. De maatregel is gevolg van het uitblijven de toelevering uit de sinds week door stakingen getrof- metaalbedrijven in Baden- ttemberg. fond zullen de Volkswagen- leken in Stuttgart hun pro- tie stopzetten. Dit betekent 100.000 mensen zonder werk komen. PENANG (AP) Nog voor het einde van de huwelijksreis Is het 78ste huwelijk van Lebai Achmad bin Baji Said op de klippen gelo pen. Achmad, een toverdokter in Maleisië die al 100 jaar oud zou zijn, maakte dezer dagen bekend, dat hij op 22 november opnieuw in het huwelijk was getreden. Zijn bruid, de 42 jaar oude Che Ma Binte Ta- hir, verklaarde dat zij van hem gescheiden was. „Ik ben van mening, dat wij niet bij elkaar passen", zei ze. „Ik drong aan op een echtscheiding en hij verliet mijn huis met zijn hele hebben en houwen Ingrijpende benoemingen Spaanse kerk (Van onze correspondent) MADRID Kardinaal Vicente Enrique y Tarancon Is benoemd tot aartsbisschop van Madrid, het meest invloedrijke diocees in Spanje. Tot zijn opvolger op de zetel van Toledo, waaraan het primaatschap van Spanje is verbonden, is door het Vaticaan benoemd mgr. Marcelo Gonza les Martin tot nu toe bisschop van Barcelona. De benoemingen moeten met het oog op de verhouding tussen kerk en staat als zeer belang rijk worden beschouwd. Men kan ze zien als een officiële goedkeuring van het Vaticaan aan het streven tot beëindiging van het concordaat tussen kerk en staat. Kardinaal Enrique y Tarancon staat bekend als een vooruit strevend man, die sterk gekant is tegen de nauwe binding van Spanje met de H. Stoel. Ook de nieuwe primaat mgr. Martin geldt als een progressief be stuurder, die in Barcelona zeer geliefd was, hoewel hij geen Ca talaan was. Dat is wel zijn op volger mgr. Narciso Jubany Ar- nau, tot nu toe bisschop van Gerona. Prijs Concorde vermoedelijk 100 min LONDEN (AP) - De prijs van de Brits-Franse supersonische verkeersmachine de Concorde zal vermoedelijk 100 miljoen gulden gaan bedragen. De prijs zal met zekerheid wor den vastgesteld tijdens een on derhoud, te Parijs Gemotoriseerde Indiase eenheden rukken op over de stoffige wegen van Oost-Pakistan. Nieuwe oorlog ver van centra TEL AVIV (AP) De Israëli sche minister van defensie Mos- he Dayan heeft gisteren ver klaard, dat een nieuwe oorlog in het Midden-Oosten ver van Is raels bevolkte gebieden dient te worden uitgevochten. ÖIT/MICHIGAN (AP) - (ral Motors heeft bekendge- h dat de eigenaars van r dan 6,6 miljoen Chevrolets osten van de firma de be gins van het motorblok van auto mogen laten verbete- (reft ongeveer 6.682.000 Che- i on Nova's van de bouw- 1965 tot en met 1969. Ca- »'s van de bouwjaren 1967 n met 1969 en enige typen vrachtauto's. jtterdamse Feniksprijs voor ie wordt dit jaar toegekend de dichter J. A. Emmens Utrecht die tevens hoogle- is in de algemene kunstwe- fcap en ikonologie. De prijs •agt 5000,—. Van onze sportredactie DEN HAAG In de ere-divisie blijft Ajax de dienst uitmaken. Met genade loze meedogenloosheid bracht het gis teren FC Den Bosch op de knieën. Ach tervolger Feijenoord had het moeilij ker. Excelsior hield de spanning tot het laatste fluitsignaal gehandhaafd. FC Den Haag, dat in de oefenwedstrijd te gen RBC (dinsdagavond) een onbeken de Duitser wil testen, bleef in het Zui derpark onder de maat: 2—2 tegen Tel star. De Ajax-speler Johan Neekens heeft de laatste tijd weinig geluk op het voetbalveld. Ook gis teren tijdens de wedstrijd tegen FC Den Bosch liep hij verwondingen op. toen hij een trap tegen het hoofd kreeg. De brancard moest er zelfs aan te pas komen. De dames van de kernploeg KNSB blijven in de publiciteit. Nu maakt het gewest Overijssel bezwaar tegen het feit, dat afspraken met Henk Lamberts moeten worden geannuleerd. Een onplezierige zaak, die eerst geregeld moet zijn voordat de verantwoordelijke lei ders hun pupillen willen afstaan aan de nieu we bondstrainer Gerard Maarse. Hoe dit nieu we conflict afloopt zal de komende dagen blij ken. Barcelona, dat Real de vorige week een punt afhandig maakte, heeft de stijgende prestatiecurve doorgetrokken. Het won: 20. Rinus Michels kan eindelijk weer lachen. In de eerste klasse B blijft het Leidse Rooden- burg koploper Gouda goed volgen. UVS, dat ook titelaspiraties heeft, moest de punten de len met „vernieuwd" RVC. SCHIPHOL (ANP) Twee Inter nationaal als saboteurs gesigna leerde mannen uit het Midden- Oosten, zijn zondagmiddag vla Schiphol ons land uitgezet. On der bewaking van twee mare chaussees in burger, werden de belde mannen, de 26-jarige Ira kees F. A. R. uit Bagdad en de 25-jarige Jordaniër K. M. A. uit Endor, aan boord van het KLM-lijntoestel naar Beiroet ge bracht. Of het geheimzinnige tweetal ooit actief is geweest bij vliegtuigka pingen, wordt door de autoritei ten ontkend noch bevestigd. Ook bij de rijkspolitie op Schiphol was geen enkel commentaar te verkrijgen. Evenmin is bekend gemaakt hoe de Amsterdamse recherche erin is geslaagd de beide saboteurs in Amsterdam te achterhalen. Het tweetal was vorige week op de luchthaven van Kopenhagen geweigerd en weggestuurd. In Denemarken waren strenge veiligheidsmaat regelen van kracht in verband Inbrekers van 13 en 16 jaar VENLO (ANP) De gemeente politie te Venlo heeft vier jonge lui aangehouden, die ervan wor den verdacht de laatste tijd een reeks diefstallen en inbraken te hebben gepleegd. Een tiental in braken met een buit van enkele duizenden guldens aan geld en goederen helfen zij reeds be kend. De aangehoudenen zijn: twee 16-jarige jongens, een 27- jarige man, en een 13-jarige scholier. met het bezoek van de Russi sche premier Kosygin. Volkomen ten onrechte, zo deelde een woordvoerder van het mi nisterie van justitie zaterdag avond mee, is het tweetal vrij dag wel op Schiphol toegelaten. Volgens het ministerie zouden de twee mannen behoren tot een politieke organisatie die weieens te maken zou hebben gehad met vliegtuigkapingen en sabotage. Of zij voor iets dergelijks naar Amsterdam waren gekomen is niet duidelijk geworden. BELFAST (AP) Grote delen van Belfast staan onder zware controle van Britse patrouilles, na de bomaanslag van zaterdagavond in een café, waarbij zestien mensen werden gedood en tientallen ewond. De schuldigen van de aanslag zijn nog steeds net bekend. Volgens het Ierse be vrijdingsleger IRA is de aanslag het werk geweest van protestanten. Als mogelijke schuldige wordt ge noemd de militante Ulsterse af deling van de Empire loyalists. Ieren die trouw zijn aan het Britse rijk en er deel van willen blijven uitmaken. De politie en het leger geloven dat de ontploffing berust op een vergissing van de extremisten van het Ierse bevrijdingsleger. De ontploffing zou ook het ge volg kunnen zijn van een ver gissing: een lid van de IRA zou een zware bom bij zich gehad hebben die op het verkeerde ogenblik explodeerde. Bij gevechten met terroristen zijn vanmorgen in Londonderry, de op één na gr t-te stad van Noord-Ierland. vier doden geval len. Britse soldaten deden aan vallen op punten waar sluip schutters zich hadden opgesteld nadat deze het vuur hadden ge opend. Hulp voor slachtoffers grensconflict DEN HAAG (ANP) Het Neder landse Rode Kruis gaat hulp bieden aan de slachtoffers van het conflict tussen India en Pa kistan. Vandaag zouden reeds 20.000 plastic zakken met elk een halve liter Infuusvloelstof, 20.000 toedieningssystemen, 10.000 bloedtransfusieflessen en voorts 2000 flacons anti d-serum, naar Genève worden overgevlogen. Met deze eerste zending Is een bedrag gemoeid van enkele hon derdduizenden guldens. Het Nederlandse Rode Kruis heeft tevens het gironummer 777 opengesteld voor deze hulpactie. fADVERTENTIE Een Irakees en een Jordaniër, Internationaal gesignaleerd als terroristen, werden gisteren via Schlphs Nederland uitgezet en naar Beiroet gestuurd.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1