Barcelona eindelijk naar overwinning Wagenaar won met lekke sulkyband Weer verlies Wageningers FC BRUGGE VERSLOEG LIERSE SK ERNSTIGE BLESSURE L0EVESIJN Wereldrecords gewichtheffen Badmintondames goed op dreef Dubbel verlies zaalhandballers MET DE VLAG IN DE HAND HZC/De Robben verloor weer Derde plaats van Ed Swart SPORTBIJLAGE MAANDAG 6 DECEMBER 1971 A4 DEN HAAG Barcelona, de club van Rinus Michels, heeft eindelijk gewonnen. Gisteren versloegen de Catalanen Granada met 20. Opvallend was het verlies van leider Real Madrid tegen Las Palmas: 20. In België versloeg FC Brugge de opponent van PSV in het Europese voetbal- gebeuren, Lierse SK, met 30. Anderlecht verloor wéér eens, nu met 10 van FC Luik. In Engeland ging ex-lijst aanvoerder Sheffield United met 5—0 bij Crystal Palace ten onder. Sensationeel was ook het verlies van AC Milan in de Italiaanse competitie tegen debutant Mantua met 1—0. BRUSSEL FC Brugge heeft gisteren alleen de leiding geno men in de Belgische eerste divi sie. Lierse SK, de tegenstander van PSV voor de UEFA-cup ging in Brugge met 30 ten on der. Standard Luik, dat met 0 0 gelijk speelde tegen Mechelen, staat op de tweede plaats op één punt achter de Brugge- naars. Anderlecht verloor met 1—0 van FC Luik en staat op vijf punten derde. FC Brugge had in de wedstrijd te gen Lierse een groot veldover- wicht. Voor Lierse doken alleen Denul en Ressel sporadisch in de frontlinie op. Voor rust wa ren het Vercammen en Veen- stra die Brugge een ruststand van 20 bezorgden. In de twee de helft werd Ressel vervangen door Struyf, maar FC Brugge bleef het spel dirigeren. In de 57e minuut was het Raoul Lam bert, die doelman Engelen voor de derde maal kansloos liet. Engeland LONDEN Cristal Palace, vech tend tegen degradatie, versloeg zaterdag Sheffield United, een van de kanshebbers voor de ti tel, met maar liefst 51. De doelpunten kwamen van Hughes (2x), Taylor, McCromick en Badger, die in eigen doel schoot. Bill Dearden scoorde voor Sheffield. Manchester Uni ted versterkte zijn leidende po sitie en staat nu er 20 wedstrij den zijn gespeeld vijf punten voor op de voornaamste concur renten. De Mancunians maakten tegen Nottingham Forest geen r met 3—2. Stadgenoot en runner-up Manches ter City verloor de belang rijke ontmoeting tegen Derby County met 31 en moest de tweede plaats op de 'Yanglijst aan die ploeg laten. Zowel Der by, Leeds United als Manches ter City vergaarden 27 punten. Derby County liet Manchester City weinig hoop. Binnen twin tig minuten was de stand al 3— 0 door treffers van Hinton, (strafschop), Webster en Dur ban. Het enige doelpunt van Manchester viel na de rust eveneens uit een penalty, die Francis Lee inschoot. Een .moeilijke" actie in de wedstrijd Crystal Palace-Sheffield United. John Mc Cormick van Crystal Palace schijnt op de rug van de aan valler van Sheffield United uit te rusten. Een twaalftal spelers uit de eer- nen met 51. Celtic van Kil ste divisie kreeg op deze zater- marnock en Aberdeen van Ayr dag een boeking. Alleen bij de United, wedstrijd tussen Derby County en Manchester City trof dat lot Duitsland al vijf spelers. B0NN In West-Duitsland werd de eerste ronde van de beker- In Schotland behield Celtic de lei- competitie afgewerkt. VFB ding met één punt voorsprong Stuttgart, Eintracht Frankfurt, op Aberdeen. Beide clubs won- Hannover '96 en Bayern MUn- chen leden nederlagen tegen la gere divisie-clubs. Bayern, kan didaat-lijstaanvoerder in de Bundesliga verloor met 2—1 van Fortuna Köln. Leider Schalke '04 won met 3—0 van Hertha BSC. Woensdag 15 december spelen de clubs de returns. Italië MILAAN De meest opvallende uitslag uit het Italiaanse voet bal, was wel de nederlaag, die AC Milan op eigen terrein leed tegen nieuwkomer Mantua: 0 1. Inter Milan, met de wedstrijd te gen Borussia nog in de benen, won met 3—0 van Bologna. Ro berto Boninsegna trof twee maal doel. Juventus staat aan de leiding na de zege in Turijn over Torino. Juventus heeft der tien punten uit acht duels, voor Inter, Roma en AC Milan met elf. Italiaanse competitie De uitslagen van de zondag ge speelde wedstrijden in de eerste klasse van de Italiaanse voet- balcompetitie( (Zie voor uitsla gen de resultatenpagina). BOEDAPEST Ujpest Dosza, kwartfinalist in het Europese bekertoernooi van de landskam pioenen, is dit weekeinde herfst- kampioen in Hongarije gewor den. Ujpest, dat met 51 van Eger won, heeft 24 punten na vijftien wedstrijden en een voor sprong van vier punten op de naaste concurrenten Ferencva- ros en Salgotarjan. In de Hon gaarse competitie gaan de ploe gen nu hun winterpauze in. Jan Wagenaar jr. kijkt angstig naar zijn lekke band aan de sulky. Ondanks deze handicap laat hij de overwinning niet glippen AMSTERDAM. Leijn Loevesijn zal vanavond niet starten in de zesdaagse van Zlirich. De val die hij op de eerste dag van de zesdaagse van Gent heeft ge maakt blijkt ernstiger conse quenties te hebben dan kelljk werd gedacht. e wereldkampioen heeft een scheur in de wand van een spierkolom in de dij. Dr. Hans Tetzner zou Loevesijn vandaag opereren. Wim Bravenboer ver vangt hem in ZUrich. MOSKOU De 27-jarige Russi sche gewichtheffer Adam Gnatov heeft zaterdag bij de strijd om de Russische titels, die in Yere van worden gehouden, het we reldrecord in het vlieggewlcht verbeterd met een totaal van 117,5 kilo. Een verbetering met een kilo van zijn oude record. Gnatov verbeterde niet alleen het record tweehandig drukken maar ook het wereldrecord sto ten, dat met 130,5 kg al in zijn bezit was. Hij bracht het op 131 kg. In de drie Olympische oefe- ninen kwam de Rus tot 335 kg. Later stelde de Rus Rafael Be- lenkov het record tweehandig drukken in het bantamgewicht scherper. Hij bracht het op 127.5 kg. Dat betekent een ver betering van het oude wereldre cord van de Hongaar Holzreiter met 1,5 kg. 'EDINBURGH. Nederlandse meisjes hebben zaterdagavond in Edinburgh de finales be heerst van een internationaal badmintontoernooi. Joke van Beusekom bracht het dames en kelspel op haar naam door Mar jan Luesken met 411, 118, 111 te verslaan. tarnen met Marian Luesken won zij ook het dubbelspel. De Ne derlandse combinatie zegevierde met 15—10, 15—7 over de Schot se speelsters Jona Flockhart en Helen Kelly. Van onze paardesportmedewerker HILVERSUM Flamingo Six heeft gisteren op de Hilversumse renbaan zijn race gewonnen in het Sin terklaasprogramma. Het was een opvallende zege, omdat de sulky van Jan Wagenaar een lekke band had en dus zwaar te trek ken was. Wagenaar viel pas laat met hem aan. Hij passeerde uiteindelijk de gebroeders Pools met Trei- ze F en For Ever. Fluitlijs- ter S werd vierde. Op de mijl traden in twee afdelin gen meest oudere paarden juist onder de eerste klasse aan. Camerock won de eerste afdeling, nadat hij de laatste bocht maar liefst drie dik had genomen. Eric Kinley werd tweede. De tweede afdeling was voor Gay Rodney, die de duelle rende Hea Alkestis VE en Fils de Coq d'Or vlak voor het slot verraste. Hanneke Tabor profi teerde daarvan door van Hea Alkestis tweede te worden. Verrassend was de zege van Fie ry Spencer in de Marsepein- prijs. Dit moeilijke paard, dat de laatste maanden niets meer gepresteerd had, won vanuit een ongunstige startpositie. Nootdorp heeft de twee meetings die het in 1971 nog heeft een paar dagen naar voren gehaald. Woensdagavond zijn er in het sportpark negen draverijen met in de hoogste klasse een tiental paarden dat 27.000 maar nog geen 55.000 gulden heeft ver diend. Het zijn in feite eerste klassers te noemen die net even onder de top zitten. Als For Ever snel aan de kop kan komen en aldus de binnenbocht in alle gevallen grijpt is hij een zeer redelijke Om half zeven is de eerste start. Het programma met onze favo rieten luidt: Schalkwijkprijs (2000 m, auto start, met trio): Inolge - Inge Joanda - Ivan Braun. Haarlemprijs (2000 m., autostart, eerste afd.): Janny van Alkestis - Jurmy - Jellyco Dear. Hildebrandprijs (2000 m., auto start met trio): Hino Contessa - Jody con Dios - Gids. Cameraprijs (2400 m.): Hidda Dear - H Bond - Intrest Scott P. Halsprijs (2000 m., autostart): Ideal Prise - Harry Chestnut - Johnny van Zorka. Oosterprijs (2000 m., autostart, met trio): For Ever - Evelyn Hollandia - CH van Rood en Noot. Den Houtprijs (2400 m): Jorri Buitenzorg - Jan Pom B - Har- rovo. Outsider: Isidore. Obscuraprijs (2000 m, autostart met trio): Germania - Garcia Trickson - Fouquet. Haarlemprijs (Tweede afdeling): Jane Areta - Jasper - Jo Rood- Tiflis Het Nederlandse heren- zaalhandbalteam heeft zaterdag avond in het landentoemooi, dat in Tiflis wordt gehouden, met 1914 verloren van Rusland. De ruststand was 7—12. In zijn tweede wedstrijd verloor Neder land met 22—12 van Roemenië. Het Nederlandse team verloor gisteravond ook van Oost-Duits- land. Na een ruststand van 8—7 won de Oostduitse ploeg met 25—13. De resultaten van de andere wedstrijden van gisteren zijn: RoemeniëSovjet-Unie 11—10, Georgië—Joego-Slavië 1818, OekraineBulgarije 714 In de halve finales worden de volgende wedstrijden gespeeld: Joego-Slavië—Oost-Duitsland en RoemeniëGeorgië. Met een vlag in de hand en een fluit in de mond moest scheids rechter J. G. J. van Tiggelen zaterdag een bijzondere strijd leiden. De vlag wees de dove spelers van Ar entsburg eventueel terecht en de fluit dien de voor de voetballers Waalsdorp. Deze ontmoet werd gespeeld voor de tie van de Haagse Voetbal Boi HVAR. HZC/De Robben heeft zaterdag in Hvar ook de tweede wedstrijd voor de finalegroep van het toernooi om de Europe se waterpolobeker verloren. De Russische kampioen CVSK Ma rina zegevierde na felle strijd met 97. De tussenstanden wa ren 2—1, 3-3, 1—1 en 3—2. In de tweede wedstrijd versloeg MIadost Zagreb het team van Pro Recco Genua met 4—2. Tussenstanden: 01, 11, 10 en 2—0. HZC/De Robben verloor gisteren ook de laatste wedstrijd. De Zuidslavische kampioensploeg MIadost won met 4—1 (2—0, 1 lt oo en 10). MIadost, dat in de finalepoule ongeslagen bleef, veroverde hiermede de Europa Cup. Voorts versloeg Pro Recco op de laatste dag CSKA Moskou met 7—5 (2—0. 2-1, 2-3 en 1—1). De eindstand van het finaletoer- nooi op Hvar: 1. MIadost 6 pun ten 148. 2. Pro Recco 4 punten 13—12. 3. CSKA Moskou 2 pun ten 19—20. 4. HZC/De Robben 0 punten 1117. SALISBURY. De Nederlandse autocoureur Ed Swart is in de vierde race van de Springbok- serie, die gisteren werd gehou den te Salisbury in Rhodesië over drie uur, met een Chevron B 19 met een ronde achterstand, derde geworden. De Brit Hail- wood, eveneens met een Che vron B 19 werd winnaar. Op de tweede plaats eindigde Attwood met een Lola. Op het bureau van de Budo Bond sloten Wim Ruska (rechts) en doel- man Kemner van RKAVIC vrede onder het toeziend oog van de voor zitter van de Budo Bond Methorst (tweede van links) en secretaris Luiten. De voetballer en de judoka waren enkele weken terug na een inhaalmanoeuvre slaags geraakt. Topscorer van de eerste divisie, Kist tweede van rechts, num mer 10) zorgt voor het eerste doelpunt van Heerenveen. Doel man Drost van Wageningen duikt tevergeefs. DF.N HAAG. Wageningen is gisteren voor de twee de achtereenvolgende week een zware klap toege- RODA JC, nu moesten de „Berg"-bewoners op eigen veld Heerenveen, dat lijstaanvoerder bleef, een zege bracht. Verloor de ploeg vorige week met 60 van van 4—1 toestaan. De Friezen hebben met Haarlem nu een ruime voorsprong op de rest van de topploe- gen opgebouwd. Haarlem won met 21 van Willem II en is tweede op één punt. FC VW-De Graafschap 1—0. Toesch.: 4000. Een verdiende overwinning voor een sterk en agressief spelend VW. De Graafschap verdedigde aanvankelijk goed en was kennelijk uit op een gelijk spel. SW-De Volewljckers 1—0. Van Meetoren 10, rust en eindstand. Toesch.: 3000. Opnieuw kwam de angstige speelwijze van De Volewijc- kers naar voren en dat is één van de redenen waarom de Amsterdammers onver diend verloren. Men had in de groen-witte aanval geen schutters. Wageningen—Heerenveen 11. C. Kist jr. 0—1, rust, C. Kist jr. 0—2 en 0—3, Ooms 1—3, C. Kist jr. 1—4. Toesch.: 7500. Het typische van deze wed strijd is, dat het een gelijk- opgaande duel was. Het zeer taktisch spelende Hee renveen had echter het ge noegen dat koningschutter Cees Kist jr. viermaal de roos trof. AZ'67—Heracles 4—0 0—0 rust, Grobben 1—0, Van Rijssel 2—0, Schaafstra 30, Van Rijssel 40. Toesch.: 3500. In de eerste helft een gelijkop- gaande wedstrijd maar toen eenmaal een eigen doelpunt in het Heracles-doel vloog, was de rust eruit bij de Al- meloërs. AZ kon toen snel uitlopen. Haarlem—Willem II 2—1. 0—0 rust. Smit 1—0. v. d. Berg 2—0. Wielaert 2—1. Toesch.: 8000. De toeschouwers hebben een aantrekkelijke wedstrijd ge zien waarin Haarlem eigen lijk met grotere cijfers had moeten winnen. Er werden vele goede kansen ge mist. HVCVeendam 1—0, Van Maurik 1—0, rust en eind stand. Toesch.: 1500. In een zeer spannende wed strijd heeft Veendam u kend partij gegeven. Het was beslist niet de mindere van de Amersfoorters die een ietwat gelukkige zege be haalden. DFC—PEC Zwolle 2—0. 0—0 rust, Bouman 10, Van Oor schot 2—0. Toesch.: 1200. Voor de rust was PEC sterker J' maar de defensie van DFC zat goed in elkaar. Ook na We.< rust was PEC beslist niet de mindere maar toen men b; even verflauwde, gebruikte j DFC de kansen direct. fcip Blauw WitHelmond Sport 2 0. Cornwall 10, rust, Bos-gj dijk 2—0. Toesch.: 1500. Blauw Wit was over het geheel i. genomen sterker. Helmond r Spon bood uitstekend tegen- stand maar had niet veel ge- Quii luk met schieten. Toch was de overwinning van Blauw D Wit zeker verdiend. SC CambuurFortuna VI. 0— 1. Robbemond 0—1, rust en eindstand. Toesch.: 2500. In een erbarmelijk slecht ge speelde wedstrijd heeft For tuna VI. kans gezien tegen Cambuur te winnen. Het was de minst slechte van de twee. Fortuna SC—Eindhoven 0— Weber 0—1, rust en eind stand. Toesch.: 5000. In de eerste helft was er wei nig kwaliteitsverschil. In de tweede helft kon Fortuna het tempo niet goed meer gen, waardoor het verdedi gen van Eindhoven zee makkelijk ging. VOO!

Leidse Courant | 1971 | | pagina 16