MARS geeft dames Treffers Energie FOREHOLTE AAN KOP MONSTERZEGE DANAÏDEN 2355^ MMO en Apollo produktieve dag Hoopvol debuut Vicus Oriëntis SPORTBIJLAGE MAANDAG 29 NOVEMBER 1971 L3 AMSTELVEEN Het dames team van De Treffers nam een overtuigende revanche voor de tegen REA geleden nederlaag. Veronique van der Laan opende met een indrukwekkende score tegen Nitususanta: na 18—21 werd het 21—4 en 21—6. De hierop volgende nederlaag van Kelly Elstgeest tegen Neder lands kampioene Sonja Heltzel was ingekalkuleerd. Mary Thiits-Van Ruiten zorgde voor een verrassende voorsprong door in twee games af te reke nen met Annemiek van Moorst. Door een gemakkelijke overwin ning in het dubbelspel werd het 41. Toen Veronique van der Laan Sonja Heltzel daarna in drie games versloeg kon de Roelofarendsveensen weinig meer gebeuren. Mars haalde nog op door twee krappe over winningen van Heltzel en van Moorst op Mary van Ruiten en Nelly Elstgeest, maar Veroni que van de Laan besliste de. strijd door een knappe zege op Annemiek van Moorst. Middels een overwinning van Nelly Elst geest op Juul Nitususanta werd het 7—3. Door deze overwinning staan de dames van De Treffers weer aan kop in de dames-Ere- klas. Zij hebben twee punten voorsprong op Mars. Ook het vlaggeteam van De Treffers heeft de koploper verslagen. Een gunstige opstelling zorgde voor een snelle voorsprong door een aantal goed gespeelde partij en van Kees Vesseur en Jac ques van Ruiten. Na zes partij en stond het S1 voor de Veen- ders. Kees Vesseur scoorde hierna het zesde en winnende punt. Van Ruiten verloor daar na nog van Geerlings evenals Hans van der Zwet. De achter stand op Wibats bedraagt nu nog een punt. De reserves had den in Amersfoort weinig moei te met hekkesluiter SKF. Zij wonnen met 8—2, waarbij Her man van Ruiten ongeslagen bleef en de Jong en Van der Veer tweemaal wonnen. Door een nederlaag tegen Tempo- Team moet Scylla 1 de derde plaats in de Ereklasse gaan de len met STH. TSB. In deze ontmoeting kwam alleen Gerard Bakker tot winstpartij en. De aanvoerder van het Leidse team won van Nico van Slobbe en Wim Schonemeyer. Samen met Milan Stencel boek te hij winst in het dubbelspel. De door Bakker geopende weg naar een gelijkspel werd niet benut. Schonemeyer won van Stencel en Anton Wil van Zoe- len, die ook tegen Bert van der Helm en Nico van Slobbe geen winst konden boeken. Ook de reserves kwamen niet ver. Landskampioen Delta Lloyd stond hen geen punt af. Karei van Schie kwam nog tot een 20—18 voorsprong in de derde game op Karei Deken, maar kon de partij niet winnen. Het werd 10—0 voor de Amsterdam mers. Scylla 3 boekte een over winning op TOV maar staat hierdoor nog niet veilig. Het vierde verloor met 8—2 van koploper AVIO en komen hier door in direct degradatiege vaar. Ook Scylla 5 staat er slecht voor. Nu werd met 8—2 verloren van Steeds Vooruit. Van Zoelen en invaller Van Leeuwen wonnen eenmaal. Het damesteam van Steeds Voor uit is nu zeker van handhaving in de dames Ereklas. Zaterdag wonnen zij de uitwedstrijd tegen Maasbree met 73, waardoor zij zelfs de kans hebben achter De Treffers en MARS op de derde plaats te eindigen. Nora Brox- terman bleef opnieuw ongesla gen, Nelly van Rijn en Marian van der Helm wonnen ieder twee keer. Allebei verloren zij Nora Broxterman: ongeslagen. van Lisette Vaessen. Ook het dubbelspel ging naar de Lim burgse dames. Het herenteam verraste met een grote 82 overwinning op Scylla 5. Nol Sikking bleef ongeslagen, Peter van der Berg en Louis Rïtzen wonnen van de Scylla-invallers van Leeuwen en de Roode. Zaterdag bleef Er Fallaux van Do- cos tegen Never Despair weer ongeslagen en boekte hij samen met Jacques van Veen weer winst in het dubbelspel. Van Veen vulde deze vier punten aan tot zes. Minder goed speel de Gerard van der Klaauw. Hij verloor driemaal, ook de laatste partij, toen zijn team al gewon nen had. Ook tegen Scylla 3 moest TOV op de knieën. Voor de Noordwij- kers kan als excuus worden aangevoerd dat Ted van der Ploeg niet van de partij kon zijn. Vervanger Peter Turk won eenmaal, maar daarmee werd de grandioos spelende Rudy van Alkemade niet voldoende gehol pen. Hij won driemaal, TOV kwam toch niet verder dan 4—6 omdat Goof van der Hoorn weer zonder winst bleef. Voor Scylla scoorden Hein Chrispijn en Wibo van Gennip twee keer. Fred van Oostenrijk won alleen van v. d. Hoorn. Ook in de voorlaatste wedstrijd die zij in de landelijke competi tie mochten spelen, zijn de Noordwijkerhouters niet tot een overwinning gekomen. Zij verlo ren met 7—3 van STH.TSB 5. Bert van Paridon scoorde twee maal en Piet Warmerdam nam het derde winstpunt voor zijn rekening. Het herenteam van Avanti heeft ook de tweede koploper een ge lijkspel afgedwongen. Wibats 3 kwam echter goed weg, doordat in de gelederen van de Hazers- woudenaren een invaller werd opgesteld. Deze bleef zonder winst, maar de vaste mannen Jan van Wetten en Leo Straat hof scoorden samen de vijf pun ten bij elkaar. Ieder twee in het enkel en samen het dubbelspel. Het damesteam verloor met 64 van koploper VW, dat hier door kampioen werd. Els Vree burg won tweemaal en Lize Smits en Elly Pannebakker wonnen ieder een partij. Het meisjesteam won met 6—4 van Vice Versa. Conny de Boer, Til ly Pannebakker en Ineke de Ruiter wonnen twee keer en verloren alle drie van Aspiran tenkampioene Marjan Wagema- kers. Het herenteam van Play Fair trad met een invaller voor Ruud Mollers aan tegen STH.TSB. Het werd een 64 ne derlaag omdat Van Amerongen voor de Hagenaars ongeslagen bleef en Tigges alleen van Ar nold Heuzen verloor. Tegen De Treffers 3 zal nu gewonnen moeten worden, anders worden de Veenders kampioen. Het da mesteam deed het beter. Dineke Heuzen bleef ongeslagen tegen Scylla en dat was de basis voor een 64 overwinning. Ada Com missaris won tweemaal en Tine ke de Graaf veroverde het zes de punt. De Leimuidense dames gaan nu alleen aan kop. Pit'54 heeft het niet kunnen bol werken tegen het sterke Docos 2. Alleen Henry van Teylingen kwam tot overwinningen. Hij won van Hans Waayer en de voor Bracké invallende v. d. Poel. Ook het dubbel was voor de Zoeterwoudenaars. L'Ami bleef voor Docos ongesla- gen. De Leidenaans wonnen r 7—3 van Unitas 1. Anneke Koek won driemaal en haar teamge noten Beereboom en van Geest ieder tweemaal. Het Rijnsaterswoudse RTC kan de strijd om de leiding in de eerste klas nét niet volgen. 'De wed- strijd tegen één van de koplo pers Gossima 3 leverde hen een gelijkspel op, waardoor de ach terstand van twee punten blijft bestaan. Cor Bouwmeester bleek onverslaanbaar, maar Joop de Wagenaar nam in de laatste partij teveel risico's op een 1? —18 voorsprong en verloor daardoor eenmaal. Piet v; moest afhaken op dit niveau, hij verloor driemaal. Een aanval van HVL op het doel van Hermes. Butlef komt echter niet voorbij de Haagse „muur". Hiestand (nr. 4) kijkt toe Noordwijk (Voorhout) Vooral in de eerste helft kon Foreholte blijven domineren tegen het Schiedamse D.W.S. Beide verde digingen sloten goed doch het schotvaardiger Foreholte wist de Schiedamse doelvrouwe voor al .met harde lage schoten te verrassen. Hannie Boskamp opende de score en even later zorgde Ans Bakker voor 20. Door twee kogels van Hannie Boskamp werd het 40 en even voor rust werd het door Nora v. NIekerk 5—0. Foreholte leek op een gemakkelijke, royale over winning af te stevenen, doch in de.tweede helft pakte dat an ders uit. Direct na het wisselen scoorde D.W.S. het eerste tegen- puntje. Foreholte probeerde met een drie-drie aanval de hechte Schiedamse verdediging te ver schalken, doch gewaarschuwd door het harde afstandschot van Foreholte, hielden zij het cen trum dicht. Vanaf de zijkanten slaagde Ellie Hoek er in toch te scoren en zij bracht Foreholte op 7—1. Een snelle break-out van D.W.S. betekende 72 en toen de Schiedamse formatie op man-tot-man overging, deden de Vöorhoutse dames geen moeite meer te scoren. Zij beperkten zich tot het vasthouden van de bal, hetgeen enige risico's met zich meebracht. D.W.S. wist nog tweemaal te profiteren en be paalde de eindstand op 74. Door deze Voorhoutse overwin ning en de nederlaag van het Rotterdamse Snelwiek, heeft Foreholte nu alleen de leiding in de regionale 2e klasse. foe'o Hans Kagie na 10 minuten spelen geblesseerd het strijd perk verliet en Cees Lucas hin kend moest verder spelen, zat er voor H.V.L. niet meer dan een figurantenrol jn tegen de Hermes-reserves. Met 1 wissel speler waren de Leidenaren dan ook zo aangeslagen dat zij in de eerste helft weinig hadden in te brengen: 29. Na rust kwam het nog steeds gehavende H.V.L. echter als herboren terug in het veld. Kennelijk wilden zij er van maken wat er van te ma ken viel en hun nummerieke minderheid werkte nu als een extra stimulans. Doelman Swinkels groeide naar grote hoogte en stopte 2 straf- worpen. Peter Onvlee gaf in een persoonlijke dekking de Haagse topschutter (vorige week 7 doel punten) geen schijn van kans en de geblesseerde Cees Lucas zag zelfs kans te scoren. De Leidenaren liepen zienderogen in en kregen bij de stand 10—12 een strafworp toegewezen. Deze werd echter gemist en toen Hermes direkt daarop 10—13 scoorde legde HVL het hoofd in de schoot. De eindstand werd tenslotte 1014. Behalve Cees Lucas scoorden: Hans Hekezen 4x, Piet Hiestand en George Tiessema ieder 2x en Butlef lx. De Leidse dames boekten een moeizame zege op de reserves van Westlandia. De gehele wed strijd ging gelijk op en bij de rust was het 44. Ook na rust geen krachtsverschil en het zag er even beroerd uit voor H.V.L. toen Gonnie Eradus eerst voor 2 minuten en daarna voor 5 minu ten door de zwak leidende scheidsrechter naar de kant werd verwezen. Reservekeepster Carla Jansen wist echter onheil te voorko men. In de allerlaatste minuut besliste H.V.L. de strijd met 87 in haar voordeel. Doelpun ten: Ria Ammerlaan 3, Gerda Stadt 2, Ellen Kneijber, Loes Holland en Gonnie Eradus allefe lx. De Hoogmadese dames hadden weinig moeite met de reserves van H.M.S.H. in Den Haag. Bij de rust had het schotvaardige M.M.O. reeds een 19 voor sprong en ook na de rust regen de het doelpunten door de vele Hoogmadese break-outs. Cobia Elstgeest had weer een zeer produktieve dag met liefst 12 treffers, Margré Elstgeest scoorde 3x, Margriet Mooren 2x en Toos Lieverse lx. APOLLO De Oegstgeestenaren hadden in het begin van de wedstrijd nog al last van een de avond tevo ren gehouden feestje. Het ging erg moeizaam, doch Westlandia 3 kon niet voldoende profiteren. Toen de Apollo-doelpuntenma- chine eenmaal goed op gang was, was er voor de Naaldwijk- se heren geen houden meer aan. De 2112-stand bij de rust werd! in de tweede helft vlot opge voerd naar de uiteindelijke 4 33 overwinning. De 17-jarige linkshandige Ruud Vijtz kon goed meekomen met de gerouti neerde oud-hoofdklassespelers van Apollo. Ook keeper Vos was over zijn inzinking van vorige week heen en dat scheelde een hele slok op een borrel. Doel punten: Soet 6, Nieuwenhuizen en Sloos 5, De Haan en Siera 4, Koets, Lagendijk en Vijtz 2. M.S.V. In Noordwijk was het een spelle tje kat en muis tussen de heren van M.S.V. en de H.V.L.reser- ves, waarbij de Noordwijkers voor de kat speelden. Bij de rust hadden zij reeds een voor sprong van 20—3 en na rust scoorden de M.S.V.-heren nog 17 treffers. De overwinning van 37—9 kwam tot stand door doel punten van Görtz 9, v.d. Blom 7, Jonker 6, Stroomer en van Rhijn 5, Hogenelst 4 en Pauel- sen 2. NORTHA De Noordwijkerhoutse heren had den het erg moeilijk tegen de E.D.H.-reserves. Niet alleen bo den de Delftenaren goed tegen spel, zij schuwden ook niet fors in te grijpen bij de Noordwij kerhoutse tegenacties. De s ging vrijwel gelijk op en bij de rust was de stand 7—8 voo Delftenaren. Jan Vrolijk Northa moest al voor de pauze door een te harde charge ge blesseerd het veld verlaten. Na rust liep E.D.H. aanvankelijk uit doch toen Northa met 11—11 gelijk kwam werden de Delftse acties zo ruw dat hun dit enige tijdelijke uitsluitingen bezorg- Northa besliste de strijd in het voordeel, doch het einde van de wedstrijd werd niet gehaald. Bij de stand 18—13 voor Northa en nog 2 minuten te spelen wensten de Delftenaren zich niet meer te verdedigen en de Delftse doel man ging demonstratief met een uitnodigend gebaar naast zijn doel staan. Scheidsrechter Bakker zag toen geen aanlei ding meer om verder te spelen en blies af. H.V.V. De heren van H.V.V. hadden het in Voorschoten erg moeilijk te gen de veteranen van Hermes. Aanvankelijk kwamen zij met 2—6 achter, doch met de rust hadden de Voorschotenaren op gehaald tot 78. Na rust liep H.V.V. uit tot 14—10 maar Her mes kwam weer terug 14—13. In de laatste minuut besliste H.V.V. de strijd 15—13. LEIDEN De Danaïden heeft in het eerste microkorfbalduel dui delijk de plannen ontvouwd voor het verloop van de competitie. De Leidse ploeg ziet een derde plaats in de Hoofdklasse B tot de mogelijkheden. Om dit doel te bereiken mocht gisteravond zeker niet verloren worden van het gepromoveerde Koog Zaan dijk en dat gebeurde ook niet. Nadat de Zaankanters in het eerste half uur verrassend goe de tegenstand had geboden, wat een kleine 4—3 achterstand tot gevolg had, walste De Danaïden in de 2e helft over een steeds verder wegzakkend Koog Zaan dijk. Bij 155 vond de laconiek, maar toch uitstekend leidende arbiter Schreuder het welletjes. Tot 3 3 konden de gasten goed bijblij ven. Na een misser vanaf de stip schoot Nap een minuut la ter wel raak. Jeugd internatio nal Rob Voornevel d tekende vor 1—1, waarna Wim Brug man (technisch weer uitste kend) en Ruud Gruys voor 2—2 zorgdroegen. Annelies van Nie- rop, die veel aanvallender is gaan spelen, schoot 32 in, waarna Klaas Stark gelijkmaak te. Brugman zorgde voor een 4—3 voorsprong met de pauze. Na de thee demonstreerde De Dana'den een enorme felheid, mogelijk gemaakt door een ij- zersterke conditie. Op dat laatste punt faalde Koog Zaandijk aan zienlijk. De Leidse scherpschutters kregen meer de gelegenheid om rustig aan te leggen. Een fraai afge maakte doorbraak van Casper van Nierop luidde de ondergang van de Noordhollanders in. (5 3). Nap, Filemon en een knappe doorbraak van Brugman losten Koog Zaandijk definitief, alhoe wel Stark tegenscoorde. Een superieur De Danaïden liep vervolgens ditmaal ook de Leidse waarbij dit maal ook de Leidse dames aan bod kwamen. Ge rard Nap (2x), Trudy Nap, Cas per van Nierop, Yvonne Devi- lee, Erik Filemon en Wim Brug man maakten het karwei af. Ruud Gruys had voor het arme Koog Zaandijk het laatste woord. Een veelbelovende en uitstekende start voor de Leide- naars. Vicus Oriëntis heeft een goed de buut gemaakt in de Hoofdklas se. Ondanks de 11—7 nederlaag was de Leidse ploeg in het veld geenszins de mindere. Het bete re schot van de Hagenaars gaf de doorslag. In de openingsfase bleek Vicus in staat Die Haghe goed te volgen. Pas bij 4—3 werd de Hensenploeg op af stand gespeeld; de rust ging in met 84 en verder dan het na delige verschil van 4 punten liet Vicus het in de 2e helft niet meer komen. Hulsman opende de score, waarna Diet Rijsber- gen tegenscoorde. Via 31 ver kleinde Lenie Niessing de ach terstand tot 3—2 en na een nieu we Haagse treffer slaagde Nan- di van Helden erin opnieuw de achterstand te halveren (43). Een beter schot loste Vicus de finitief. Via een treffer van Wim Meijer ging de rust in met 8 4. De voor Flip v. d. Meygaar- den ingevallen Co Vavier schoot zijn ploeg naar 85, waarna een tussensprintje van de gerou- tineerdere residentiebewoners een 105 score bewerkstelligde. Vicus was geenszins uit het veld geslagen en voegde nog twee treffers aan het totaal toe. Lenie Niessing schoot het halve dozijn vol en na een Haagse treffer be sloot Dik Onderwater met de 7e Leidse treffer het eerste Hoofd klasse-optreden van Vicus. Con clusie: Geen slecht debuut. Vi cus zal het tegen de echte top clubs wel moeten afleggen, maar wij achten de Leidse ploeg niettemin in staat zich ten kosten van de mindere goden te handhaven. PERNIXDE ALGEMENE Het als favoriet gestsarte Pemix werd duidelijk verrast door een t.o.v. vorig seizoen op drie plaatsen gewijzigd De Algeme ne. De bblauw-witten verdienden de 11—8 volkomen, doordat het een beter dameskwartet bezat. .Niet minder dan 5 van 11 Alge- mene-treffers kwamen op reke ning van de dames. Bij Pernix het gevaar voornamelijk van de heren komen, van wie alleen Kees de Rooy goed aan bod kwam. Het duo Vreeken- Bakker werd nagenoeg uitge schakeld door resp. Wim van Vliet en Wim van Iterson. Bo vendien schoot De Algemene zuiverder dan Pernix, dat nogal enkele opgelegde kansen ver morste. Met de rust leidde De Algemene met 7—5. Via 9—7 moest Pemix in de laatste 5 mi nuten definitief afhaken toen de achterstand opliep tot 11—7. Verder dan één doelpunt kwam een teleurgesteld Pernix niet. Voor De Algemene schoten raak: Ineke Thijssen (3x), Gusta Mul der (2x), Wim van Vliet (2x), Wim van Iterson (2x), Ruud van Vliet en Aad Rusman. Voor Pernixdoelpunten werd gezorgd door Kees de Rooy (3x), Jacob Bakker (3x), Peter van Duyn en Joke van Duyn, Sary v.d. Meeberg (2x), Cobi Deegenaars en Kees van Kalkeren. Een matig opererend Zuiderkwar tier kwam er tegen Rozenburg met de hakken over de sloot. Bij 7—3 dachten de geelblauwen binnen te zijn, maar een stug dooorgaand Rozenburg kwam sterk terug en bleef bij 7—6 ste ken. Alhoewel Albert de Groot in de laatste seconden een straf worp miste, was het voor ZKW juist op tijd afgelopen. Jimmie van Daim (2x), Nico van Leeuwen (2x), Hen Zierikzee, Carla de Kreek en Albert de Groot zorgden voor de Leidse produktie. Fluks heeft de eerste stap op weg terug naar de Overganp klasse niet kunnen maken. \s Odo werd in Dordrecht tela stellend verloren met 4—2. li de laatste 7 minuten viel he'. doek over de Leidse ploeg, die daarvoor de leiding had gehad, De ommekeer kwam toen Frans de Haas faalde vanaf de stip toen Fluks leidde met 2—1. De zelfde Frans de Haas maakte een 10 achterstand ongedaan, waarna Evert v.d. Schaft v de 2e Leidse treffer zorgde. DERDE KLASSE Top uit Sassenheim deelde de punten met Top uit Rotterdam, Via een 42 voorsprong met de rust liep de thuisclub naar 5-4, Rob Meyer redde een punt, I Overige treffers van Cees Zuur- mond, Hildo Krop en nogmaals Rob Meyer. Fluks Noordwijk klopte Jodan Boys na ei ruststand met 6—5. Fluks speeH de in de 2e periode erg nerveus. Treffers van Hans Passchierj (4x) Ineke Cobee en Peter Berg.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 8