FOREHOLTE-SJC GEEN WINNAAR Warmunda onbedreigd DOCOS BEDWINGT KOPLOPER W©!ts"s Verlies Van Nispen; remise VVSB D.I.O.K. Bodegraven verrast Alphen; winst ïeylingen Record Sophie Verlaan winnares van kunstrij-strijd SPORTBIJLAGE MAANDAG 29 NOVEMBER 1971 L2 Kopduel tussen de verdedigers van Rijpwetering en de aanvallers van VTL Oegstgeest UDO heeft koploper Warmunda geen schade kunnen berokkenen. De Oegstgeestena- ren gingen weliswaar vooral in de tweede helft tot op de bodem van hun kunnen maar deson danks moesten zij buigen voor de tactisch en technisch betere Warmondse ploeg. Warmunda heeft vooral in de eerste helft duidelijk laten blijken waarom het deze competitie hoge ogen gooit. Het veldoverwicht zette het in de 17e minuut in een doelpunt om toen Hans Thijssen een verkeerd wegwerken in de UDO-achterhoede afstrafte. Na rust startte UDO overrompe lend vooral het spel van aanval ler Witteman viel op. De ploeg die scoorde was echter Warmun da via 'n afstandschot van Huub Ritsen. De verdiende tegentref fer kwam enige tijd later toch nog doorUDO kwam bijzon der sterk opzetten en velen za gen het al somber in voor War munda. Tot echter in de UDO- achterfioede de bal door 'n speler over de lat werd gestompt. De toegewezen penalty haalde UDO uit het ritme en bezorgde War munda de nodige ruggesteun. Huub Ritsen voltrok het vonnis. WesterkwartierSJZ 00 Een wedstrijd waarin de gevaar lijke situaties zich zowel voor SJZ als voor Westerkwartier be perkten tot de tweede helft. Kansen voor de Zoetrwoudena- ren kwamen vooral voor Loek Helder die in de tweede helft de plaats innam voor Koos Romijn. In de 12e minuut passeerde Hel der de doelman maar zijn nzet werd juist nog van de doellijn weggetrapt. Ook Henk v. d. Zwan brak eenmaal door maar de doelman van Westerkwartier zette hem op het laatste mo ment de voet dwars. Een lobbal van Loek Helder belandde in de laatste minuut nog op de lat. Opvallend spel in de verdedi ging van SJZ verrichte Arnold Duffels. Rijpwetering-VTL 1—0. In een wedstrijd, waarin het peil niet hoog was, heeft Rijpwete ring twee kostbare punten be haald. De verdedigingen waren in de strijd meestal de win naars, waarbij bij VTL de Boer en Piet v. d. Zeeuw zich onder scheiden onder leiding van doel man Kemping. Niettemin kon Henk Zonderop van Rijpwete ring uit een voorzet een goede kopbal lanceren. schouwers, m.n. in de 15e mi nuut. Hans Witteman schoot uit een corner tegen de lat, waarna NOORDWIJKERHOUT Op een nat modderig, zwaarbespeelbaar veld heeft de Leidse Rugbyclub DIOK een verdienstelijke over winning behaald op de R.C.- Mölny uit Noordwijkerhout. De Leidenaars kwamen na de ne derlaag an veertien dagen gele den tegen Middelburg in het veld met een gewijzigde drie- kwartlijn. Dit bleek een goede zet te zijn. Reeds na korte tijd keken de Noord wijkerhouters tegen een achterstand van 10-0 maan. Tries van Hans Warmerdam en Ben van Haasteren. Nu drukten de Leidse voorwaartsen goed door Wil Rijsdam en Bob Del- prado zorgden voor 18-0. Vlak voor de rust deden de Noordwij- kerhouters er alles aan om te gen .te scoren, maar zij konden zich niet door de hechte Leidse verdediging heendringen. Na wisseling voerde DIOK de stand op tot 34-0, via tries van de ge broeders Jan en Evert van Seg- gelen, Frans SIoos en nogmaals Bob Delprado. De R.C.-Mölny mocht met deze stand niet onte vreden zijn, want de Leidenaars misten maar liefst 7 conversies. de vrijstaande Leo v. d. Zwet de bal voor zijn voeten kreeg en scoorde 10. Vlak hierop kreeg VTL een unieke kans om weer op gelijke hoogte te komen met de Rippers. Lepelaar kwam al leen voor doelman Ton Borst, maar hij schoot in de handen van de goalie. Het bleef ook na de laatste pogingen 10. SpoorwijkASC 11 Spoorwijk, dat de buitenspel han teerde, maar niet altijd op effi ciënte wijze gaf hierdoor veel kansen aan ASC. Wout Bergers zette in de 40e minuut van links voor, waarna Hans Dreef raak kon koppen: 10. In de tweede helft was Spoorwijk meer aan de bal. Succes kwam, toen Pe ter Hoppenbrouwer vrij als een vogeltje de gelijkmaker in kon koppen: 1—1. ASC kwam hierna terug en schiep zich wel kan sen, maar wist ze njet te benut ten. Vijf minuten voor tijd leek het wel te lukken. Uit een vrije trap van Dennis De- water schoot Ben Boers in. De door de Spoorwijkdoelman te ruggeslagen bal werd door Bob Locher tegen het net gewerkt. De treffer werd wegens duwen afgekeurd. HEERENVEEN Nederland heeft op de internationale kunst- rijwedstrijden die voor de eer ste maal gehouden werden in het Heerenveense kunstijssta dion, een bijzonder goed figuur geslagen. De 14-jarige Sophie Verlaan uit IJmuiden verraste met een eerste plaats. Haar twaalfjarige zusje Annemarie werd tweede. VOORHOUT Voorhout De vele toeschouwers uit Voorhout en Noordwijk, die verwachtten dat Fore- holte en SJC het zouden brengen tot een vlammen de derby, zijn bedrogen uitgekomen. In plaats van een gevecht op het schrpst van de snede kregen ze nu een matige partij voetbal voorgeschoteld, dat kort weg aangeduid kon worden met slecht. Het kwam waarschijnlijk omdat zo wel bij SJC als bij Fore- holte de belangrijkste mensen faalden. John van Dijk was niet in zijn normale doen en aan de andere zijde faalde de door de Voor- houters gevreesde Arie Wijers. Reden dan ook voor een aantal Voorhouters om na afloop in de kleedkamers te verzuchten ,,was dat nou Arie Wijers". Over de wedstrijd kunnen we kort zijn. Foreholte kreeg de beste kansen, maar wist deze niet te benutten, omdat de ploeg het soms te mooi wilde doen. Dat was in de 30ste minuut het geval bij Piet Ruigrok, die vlak voor het doel toch nog over gaf aan Jan van Schooten. Deze knalde wel in maar de scheids rechter besliste terecht buiten spel. Ook schoot Foreholte en- kers was doelman De Ridder, die bij vooral Peter van Kampen het geluk niet mee zat. Opval lende speler bij de Noordwij- kers was doelma De Ridder, die een voortreffelijke partij speel de. VIOS—VVSB 2—2. Onder zware druk en beïnvloed door het harde spel van de te genstander heeft VVSB in de uitwedstrijd tegen VIOS een 2— 0 voorsprong prijs moeten ge ven. Het eerste kwartier gooide VIOS hoge ogen maar midden voor Kluistra verzuimde de winst te pakken. VVSB nam hierna het spel in handen en Luchtigduel tussen Foreholte- en SJC-spelers scoorde Bart v.d. Ploeg uit een vrije trap van Leo van Wauw via Aad Ostdam het eerste doel punt. Even later was het Bart van der Ploeg die scoorde. Na rust maakte VIOS gebruik van HVV Van Nispen 2 1 de zwakke plek in de VVSB-ver- Ondanks het feit dat Van Nispen dediging Frits de Reus is ge- beslist niet de mindere was blesseerd om ook tweemaal te scoren. Kees Oostdam miste op de valreep de kans WSB op winst te zetten. heeft het tegen HW toch de tweede Haagse treffer, punten moeten afstaan. Al snel Na ecn sterk aanvallend Va keken de Zilkenaren tegen achterstand aan toen in de 5e minuut doelman De Boer zich op een HW-aanval verkeek. Een penalty (aangeschoten hands G. Glas) zorgde voor de Nispen dat aanvankelijk geen mogelijkheid door de stu; ge Haagse defensie kon komer Alleen in de 20ste minuut barst de muur en kon Louis van d< Linden scoren voor Van Nlspei be Warmunda-doelman zal tot zijn opluchting de bal DEN HAAG Koploper Laakkwartier is in grote moei lijkheden geweest tegen DOCOS, dat vrijwel iedere week met een ander elftal in het veld verschijnt. Ook nu waren er weer de nodige omzettingen. Zo was nu o.m. de jeugdige Rob Röling aan liet team toege voegd. Ton van Dinten, Henk Montanus en Hein Heemskerk, tot voor kort vaste „klanten" voor het hoofd team speelden bij de reserves, die met 40 van Peter Dubbeldeman leek daarna zelfs nog de winnende treffer te scoren toen hij na langs de bui- tenspelval geglipt te zijn, een verdediger omspeelde maar toen door doelman Max de Jong werd neergelegd. Een penalty bleef achterwege. Noordam van Laakkwartier schoot nog een maal juist over het doel van DOCOS. BodegravenAlphen 10 (00) Met een droge knal in de dertig ste minuut na aangeven van de sterk spelende Dolf Scheer zorg de Dick v.d. Neut in de semi- derby BodegravenAlphen voor een zeer verrassende ontwikke ling. Doelman Hennie Rikken was kansloos. Bodegraven, dat over een sterker middenveld be schikte, toonde een grotere inzet en was in defensief opzicht met mannen als Van Eek, Groenen en Scheer betrouwbaar. Groot ste struikelblok voor Alphen was doelman Karei Stikkelo- rum, die driemaal de gevreesde Ceryl Muntslag voor zich zag verschijnen en bovendien nog een keer oog in oog kwam te staan met Leo van Galen. Diens effectvolle bal, die de hoek van het doel leek binnen te schieten, wist Stikkelorum met een kat achtige sprong te bemachtigen. Een wisseling bij Alphen, de vervanging van Bert Appel door Jan Hulst, om wat meer stoot kracht te verkrijgen, mocht niet baten. Bodegraven deponeerde de balzelfsnoge en-laamd i m de bal zelfs nog eenmaal mid dels Telkamp op de lat boven Rikken. RKDEOTeylingen 1—3 (1—1). Teylingen heeft in de tweede helft vrij gemakkelijk de winst weten te veroveren op RKDEO. De nootdorpers, die voor rust vrij gelukkig na een 1—0 achter stand waren teruggekomen. (Jos van Nobelen maakte onno dig hands), kwamen er in de tweede speelfase niet meer aan te pas tegen een zeer rustig spelend Teylingen. De Sassen- heimers hadden in Frank van Dam, Jan Boekei en de voor Frans van Nobelen ingevallen Nico van Veelen de uitblinkers. Van Dam had zelfs de hand in alle goals. Het eerste, gescoord in de 10e minuut, ontstond toen Van Dam een hoepschop mocht nemen, waaruit een van de LFC 3 wonnen. Na een eerste helft waarin het spel zich voornamelijk afspeelde op het middenveld, nam Laakkwartier, dat aanvallend sterker was, de leiding. In de 15e minuut belandde de bal via Wim Hagen bij schietgrage Noordam. die Dubbeldam weinig kans gaf, De Leidse doelman zou overigens even later knap redden. Tijdens het duel, dat in een laag tempo werd gespeeld en waarin van beide kanten de opbou' niet sterk was, raakte Ton Zwagerman in de 25e in nuut geblesseerd, na een incident, waarvan scheid: rechter Koenen geen weet had. Een vrije trap in c 35e minuut leidde de gelijkmaker in. Vanaf de linke: vleugel liet Ruud v.d. Meel de bal voor de voeten va Jan van Polanen neerkomen, die beheerst scoorde 1—1. Nootdorpse verdedigers de bal in eigen doel tikte. Na het te gendoelpunt in de 30e minuut is Teylingen langzamerhand het spel gaan beheersen. Invaller Van Veelen bleek een grote steun, bezit de vereiste techniek heeft een goede kijk op het spel. maar is fysiek waarschijnlijk nog niet sterk genoeg. Teylin gen legde de basis voor zijn zege in de 20e minuut. Een goe de voorzet van Van Dam vanaf de rechtervleugel greep Jan van Leeuwen aan voor 1—2. Nadat Van Leeuwen en Van Dam nog enkele malen te zacht hadden ingeschoten werd het vijf minu ten voor tijd 1—3. Jan van Leeuwen tastte in eerste instan tie mis op een voorzet van Van Dam, waarna Jos Eikens intik- Spcl. LisseVEP 00. Een met vier invallers uitkomend VEP heeft stug verdedigend één punt aan het duel met Spel. Lis- se weten over te houden. Tech nisch was de Sportclub later, doch de snelheid was onvoldoen de waardoor de aanvallen te doorzichtig van opzet waren. Ook op de zuiverheid van de schoten viel veel aan te mer ken. Zo schoot Theo Boot enkele malen hoog over. Hij deed dat o.m. nadat Frans v.d. Laan de bal had „teruggelegd". Een ef fectvolle bal van Frans van Gerven werd door doelman Tuithof uit de hoek gehaald. VEP werd alleen gevaarlijk toen Dorus v.d. Voort wat te nonchalant terugspeelde op doelman Kleyhorst, en v.d. Bos de bal onderschepte. Ook hij dacht het doel te grote afmetin gen toe. Aad Hoogmaker voor kwam Woerdens gevaar door de bal nog juist voor de voeten van een VEP-speler weg te tikken. Na rust was er wat meer werk voor Kleyhorst, zij het niet moeilijk. Uitstekend reageerde hij bij een harde inzet van Jan- Jammer was het dat de voor Do- rus v.d. Voort ingevallen jeugd speler Fred van Zeist te weinig in het spel werd betrokken. Spel. I.isse wilde nu eenmaal konsekwent door het centrum blijven spelen. F. en loabnv blijven spelen. Een lob van Frans v.d. Laan werd nog juist door Tuithof gevangen. KATWIJK Het is Peter Wolter opnieuw gelukt om zijn persoor lijk record op de 100 m. school slag te verbeteren. Hij zwon zaterdagavond in de „Mierewei de" te Katwijk op dit numme bij de jongens onder 14 jr. d< uitstekende tijd van 1.14.1. D was tevens een nieuw kringre cord. Ook Alex van Belcur zwom een nieuw kringrecord 1.11.1. op de 100 m vrljesla jongens onder 12 jr. Tijdens dez kringwedstrijden behaalde d ZI.TL/LGB 8 eerste, 5 tweede c 7 derde plaatsen. Naast de 100 m. schoolslag wo; Peter Wolters ook de 100 m rugslag in 1.15.2.. Marian Bestf link kwam goed voor de da met twee overwinningen. Zi won de 100 m vrijeslag voo meisjes onder 12 jr. In 1.14. Rene Platje behaalde een eers en een tweede plaats. Resp. d 100 m. rugslag voor meisjes i 1.16.2 en 100 m. vrijeslag dame in 1.11.0. Het zelfde resultai boekte Edward Maasdijk resp op 50 m. schoolslag jongens oi der 10 jr. in 46,4 en 50 m. vrij' slag jongens onder 12 Jr. i 35,5. Op dit laatste numme werd Rudy Plouvier derde i 37.2. De 13-jarige Jolanda va de Maarel zwom de 100 m. vrij» slag in 1.11.4. Op ditzelfde nun mer maar dan bij de jongen onder 16 jr. werden Dik Wertc en Rob van der Mey eerste e tweede met in de tijden va opvolgend 1.02.0 en 1.02.9. Ve dere uitslagen zijn: 100 ir. schoolslag meisjes onder 14 jr 1) Ans van de Geest 1.26.4 .1 Hariet Platje 1.29.2. 100 m ruj slag jongens onder 12 jr.: 2 Walter Holman 1.23.7. Belangrijke uitslagen 100 p schoolslag meisjes onder 12 ji 2)Hariet Platje 1.29.4 3) Maria Bestelink 1.30.2 idem heren 2 Peter Wolters 1.14.8 100 m vri eslag jongens onder 16 jr. 2 Dik Werter 1.02.5.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7