Omstreden feestlokaal uitgebrand Burgemeestei Hogenboom ere-burger van Ter Aar Bouw warenhuis in centrum Voorschoten J. W. v. d. Meer kampioen van Oud RCL-veld blijft voor de veldsporten LEIDSE COURANT OPZET IN HET SPEL? Wethouder P. C. Heemskerk Instrumenten van popgroep gingen verloren HAZERSWOUDE - Zondagmor- In Hazerswoude-dorp kon nen. Overigens oefende de groep slechts vier uur in de week. Sommige bewoners van de Burgemeester Warnaarkade konden die periode van geluids hinder moeilijk verkroppen. gen, omstreeks vijf houten lokaal aan de Sportlaan volledig uitgebrand. De vrijwil lige brandweer onder leiding van de heer W. Soeters stond voor een hopeloze zaak, toen zij ter plekke arriveerde. Dit bete kende voor de Black Blues, een popgroep die tot nu toe nog niet naar buiten was opgetreden, een verlies van het instrumenta rium, ter waarde van 14.000. Het lokaal diende zaterdagavond nog als feestzaal voor jeugdige Hazerswouders. Omstreeks drie uur, in de nacht van zaterdag op zondag, was het lokaal door iedereen verlaten. Omstreeks vijf uur kwamen de spuitgasten tot actie, gadegeslagen door o.a. burgemeester J. ten Heuvelhof. Het verlies van het instrumenta rium, ter waarde van 14.000 wordt door de verzekering ge dekt. Bij sommige inwoners van de Burgemeester Warnaarkade zal het verloren gaan van ge bouw en instrumentarium wei nig pijn hebben gedaan, want zij waren niet gelukkig met de aanwezigheid van The Black Blues in het lokaal. Een enige tijd geleden gehouden handteke ningenactie onder de bewoners van de B.W.-kade had overigens niet tot resultaat, dat de groep naar elders zou worden verban- zondag al horen fluisteren, dat er van opzet sprake zou zijn. De rijkspolitie verwees wat dit be treft naar het onderzoek van de technische recherche naar de toedracht. Goed toneel van Gastspelers bij V r ouwenbeweging LEIDEN De Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging, die massaal naar het St. Antonius Clubhuis was gekomen, heeft volop geno ten van De Gastspelers. Het gerenommeerde Leidse ama- teurtoneel-gezelschap voerde ditmaal het vrolijke stuk „Gas ten in eigen huis" op. Tot groot genoegen van de vele dames, want het stuk werd bijzonder goed gespeeld en kwam daar door uitstekend over het voet licht. De presidente van de beweging, mevrouw Uphoff-Visser, kon derhalve in haar slot- en dank woord tot de Gastspelers de verwachting uitspreken, dat het welslagen van deze avond, de volgende keer wel weer voor een volle zaal zal zorgen. Waardig Wassenaar WASSENAAR Enkele le den van de Wassenaarse gemeenteraad hebben ge vraagd, waarom de bur gemeester in de raadsver gaderingen nog een jac quet draagt, nu de voor zitter in 's lands verga derzaal dat niet meer Burgemeester en wethou ders antwoorden, dat evenals zijn voorgangers, de voorzitter zich in jac quet tooit omdat hij dit kostuum nog steeds in overeenstemming acht met de waardigheid van Wassenaars hoogste be stuursorgaan. De kleding van zijn collega in 's lands vergaderzaal vormt daarbij geen punt van vergelijking, aldus het antwoord van burgemees ter en wethouders, binnenhof Belasting op toerisme voor Wassenaar geen oplossing WASSENAAR Burgemeester en wethouders hebben, op verzoek van enkele raadsleden, een ver wachting uitgesproken over de netto-opbrengst van een toeris tenbelasting, uitgaande van 170.000 overnachtingen per jaar bij een tarief van 50 cent per nacht. De bruto-opbrengst van deze be lasting zou, bij een dergelijk aantal overnachtingen 85.000 gulden bedragen. De kosten van het verstrekken van formulie ren, van de controle op de juis te verstrekking van gegevens, van het vaststellen van de aan slagen en van de invordering ramen burgemeester en wethou ders op in totaal 14.000 gulden, zodat netto zou overblijven een bedrag van 71.000 gulden per jaar. De kosten, die door de exploitan ten van hotels en pensions e.d. zouden moeten worden gemaakt om aan de heffing van deze be lasting mede te werken, zullen in sterke rnate afhankelijk zijn van het administratieve inzicht en van het organisatievermogen van de betrokkenen. De omvang van die kosten kunnen burge meester en wethouders moeilijk benaderen, maar zij moeten niet worden onderschat. Het fi nanciële soulaas van een toeris tenbelasting is dus in ieder ge val beperkt, aldus het college in de memorie van antwoord. VOORHOUT De vond van de Bouwvakbond is gepland op 21 januari 72. Het NKV gaat feestvieren op 3 maart van het volgend jaar. Hazerswoude Het echt paar Van der Waal, vrijdag getrouwd zat zaterdag al in de brand Een op het gas staande frituurpan vatte vlam en zette het pand Tuin straat 14 in brand. De scha de bleef beperkt tot wat lich te schade. Leiderdorp De oude Doesburg, die niet meer vertrouwd wordt door de raadsleden Poels en Van Roij- en. De brug dateert uit de vorige eeuw en zal worden vervangen door een nieuwe brug in het verlengde van de Mauritssingel, maar dat kan nog wel enkele jaren aanlopen. Ondertussen willen de raadsleden de toestand van de brug door deskundigen laten onderzoeken. SGP wil zwembad Katwijk op zondag weer dicht KATWIJK Vrijdagavond had üi de Oranjezaal een ledenverga dering plaats van de S.G.P waar men o.m. vragen kon stel len aan een forum, bestaande uit wethouder Jac. van Dijk de vier S.G.P. raadsleden. Bij de beantwoording van de vra gen kondigde wethouder Dijk dat het S.G.P bij de behan deling van de begroting een voorstel in zal dienen om het zwembad opnieuw op zondag te sluiten. Een van de aanwezigen vroeg het forum of er aan de uitgifte van gronden en huizen niet wat meer bekendheid kon worden gegeven. Het was spre ker opgevallen dat een groot ge deelte van het bungalowpark wordt bewoond door secreta rieambtenaren en dat veel wet houders, raadsleden en gemeen teambtenaren de mooiste plek jes kregen toegewezen. VOORSCHOTEN Het Centraal Financieringsinstituut te Den Haag heeft plannen voor de bouw van een warenhuis met een oppervlakte van ruim 800 vierkante meter met in de bo venbouw twee lagen woningen. Dit winkelpand wordt gebouwd het Voorschotense centrum gemeente Voorschoten had een korting toegestaan van 50.000 gulden indien in de Schoolstraat een middenstandswarenhuis ge vestigd zou worden met Voor schotense winkeliers. Drt plan werd door de winkeliers wegge stemd, waardoor ook de bonus verviel. op de open plaats in de School- De heer Enghard deelde i De Algemene Winkeliersvereni ging nam vorig jaar het besluit af te zien van een midden standswarenhuis in de School straat; toch is de winkeliersver eniging weer in vergadering bij een gekomen om over deze nieuwe vorm te praten. Voorzitter D. Planje deelde de le den mee dat realisatie van dit winkelpand zeker doorgang vindt. Het financieringsinstituut heeft vergevorderde plannen. Het winkelpand krijgt een front van 26 meter en een diepte van 31 meter. Er is de mogelijkheid voor 12 tot 18 units met een op pervlakte van 40 tot 50 vierkan te meter, die een huurprijs van 125 en 150 gulden per week moet opbrengen. Middenstand De directeur van het Centraal Fi nancieringsinstituut, de heer Enghard, wees erop dat de huurprijs hoger is dan vorig jaar, omdat de „bonus" van de gemeente Voorschoten op de grondprijs niet meer geldt. De dat de bouw van dit nieuwe winkel pand in het eerste kwartaal van 1972 begint ongeacht of er inte resse bestaat bij de Voorscho tense winkeliers. De heer Plan- je stelde de leden van de winke liersvereniging voor nogmaals een rondschrijven te zenden aan alle leden. Uit onderzoekingen verricht door het financierings instituut is gebleken dat de bouw verantwoord moet worden geacht. Het leegstaan van onder meer de grote vestiging van De Gruyter en nog drie winkelpan den heeft andere oorzaken. Sporthal is voor B. en W. belangrijker dan tennishal Hoogmadeseweg zal benutten om de situatie van de korfbal en hockeyvereniging te verbete- De tennisclub De Munnik heeft het veld van RCL gevraagd om er een overdekte tennisbal op te laten bouwen, maar dit plan past niet in de zienswijze van het gemeentebestuur. LEIDERDORP De korfbalver- Volgens b. en w. moet de stich- eniging Velocitas, de hockeyver eniging Alecto en de tennisclub De Munnik hebben het oog laten vallen op het veld van RCL, dat vrijkomt door de verhuizing van de voetbalclub naar het sport park De Bloemerd, maar het is welhaast zeker, dat het gemeen tebestuur het RCL-veld van de ting van een sporthal (waarin meerdere sporten, maar ook ten nis bedrevenkunnen worden) voorrang krijgen boven 'n tennis hal. Het blijft al met al wel een vraag wanneer de sporthal ge realiseerd kan worden. In de begroting voor 1972 wordt de bouw nog niet in uitzicht gesteld. De ingang van de wat geheimzinnige Artsenijhof Warmond haalde de Sint in WARMOND Warmond verwel komde zaterdag St. Nicolaas. Om 13.00 uur kwam de Goedhei ligman op de Haven aan waar hij werd verwelkomd door bur gemeester Langemeyer en een grote schare enthousiaste kinde ren. Na een korte toespraak vertrok de Sint met zijn gevolg naar het trefpunt waar de kinderen van cfe kleuterscholen hem reeds op wachtten. Om 4 uur begon het feest voor de kinderen van de le en 2e klas van beide scholen. Naast de appel die dit jaar het snoepgoed verving, had de Sint nog voor ieder een leuk cadeau: tje meegebracht. Rij n saterwoude lieeft begroting vastgesteld RIJNSATERWOUDE In de raadsvergadering van vrijdag j.l. is de gemeentebegroting vastgesteld. Bij de gewone dienst zijn de inkomsten 410481,96 en de uitgaven 379015,77, zodat de onvoorziene uitgaven 31466,19 zijn. De voorzitter deelde mee dat nu al een correctie moest worden toegepast, namelijk 1100,- meer aan inkomsten en 23645,76 meer uitgaven, zodat de post onvoorzien gedaald is tot 8920,43. Bet prioriteitenschema ziet er als volgt uit: Urgentie A: Aanvoer- riool naar zuiveringsinstallatie 52.500. Aankoop en bouwrijp maken grondplan Leidsevaart 300.000. Aanleg wandel- en speelweide 100.000. Aanleg terrein voor sport en spel 150.000. Reconstructie Heren weg 1.965.000. Bet nieuwe raadslid, mevrouw Bonder-Sebel (Gemeente Belan gen) pleitte voor de instelling van een verlicht publikatiebord. ft HAZERSWOUDE Vrij dagmiddag om kwart voor vier wordt het hoogste punt bereikt van het bejaar£?n- verzorgingstehuis. i de creatie, zo legde Artsenlab in Hoofdstraat van Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Reeds lang bestonden er plannen voor de vestiging van een artsenlaboratorium in Alphen aan den Rijn. Aan vankelijk had men het plan samen te gaan met de tand artsen Alphen en omgeving, die op een nog braakliggend stukje grond nabij de Chr. Lagere Tuinbouwschool aan de Da Costastraat een tand artsenlaboratorium willen gaan bouwen. Op het laatste ogenblik zijn de artsen toch besloten zelf een laborato rium te stichten. Daarvoor heeft men het pand Hooft- straat 170 kunnen aankopen gelegen op de hoek Hooft- straat-Nieuwstraat. Voor het laboratorium zullen enkele laboranten worden aange trokken alsmede een dokters assistente. Ook de kruisver enigingen zullen van het werk in het laboratorium op de hoogte worden gesteld. Op de foto: Het pand Hooftstraat 170 waar laboratorium" wordt onder in het „Rijnlands huisartsen- gebracht. TER AAR Burgemeester B. J. Hogenboom is zaterdag ere-bu van Ter Aar geworden. Loco-burgemeester overhandigde hem dei die onderscheiding behorende gouden legpenning. TER AAR De Inwoners van Ter Aar hebben zaterdag af scheid genomen van burgemees ter Hogenboom. Tijdens de bij eenkomst in het raadhuis maak te loco-burgemeester Egberts bekend dat de heer Hogenboom benoemd was tot ere-burger van de gemeente. Hij overhandigde hem een gouden legpenning en een oorkonde. Namens de KVP-fractie sprak de heer Uyttewaal, namens de Prot. Chr. fractie de heer Van Harten. De gemeentesecretaris, de heer Robertz, bood namens het personeel een schemerlamp aan. Mevrouw Stoute, presidente van de Christenvrouwen!»: overhandigde een houtskoolteb ning in kleur van het raadha Namens de kring van bu meesters werd het woord voerd door Alphens burgema ter Mr. Gallas. Om- half i bracht Arti een serenade in hal van het gemeentehuis. I voorzitter van het afscheid* tmité, de heer Th. Hijdra, bs een bedrag van 2429,— brengst van een collecte, 1 een buitenlandse reis van heer en mevrouw Hogenboos Na een dankwoord van de ba gemeester grepen vele inwona de gelegenheid de burgemeesla de hand te drukken. ft HAZERSWOUDE De mo gelijkheid bestaat dat naast de Rhynenburcherlaan een rijwielpad wordt aangelegd. Het rijwielpad zou moeten komen tussen de Rijndijk en Jacob van Lennepkade. ft HAZERSWOUDE Sinter klaas heeft zaterdagmiddag zijn intocht gehouden in Ha- zerswoude-dorp. Hij reed in een open calèche door het dorp, bezocht een filmmid dag van de jeugd in het Her vormd Verenigingsgebouw en wipte ook nog bij enkele langdurig zieken aan. De heer Goedschalk overhandigt een beker aan de kampioen in categorie stammen, de heer A. van Seggelen. ROELOFARENDSVEEN De heer J. W. van der Meer is kampioen geworden van de ten toonstelling „De Diamantvink", die het afgelopen weekeinde in de „Vier Heemskinderen" ge houden is. r waren 4000 inzendingen. De expositie werd zaterdagmorgen geopend door de voorzitter van het district Zuid-Holland van de Bond van Vogelliefhebbers, de heer Goedschalk. Daarbij wai ook de heer Smolders, ere-voor zitter van „De DiamantvinK aanwezig. De belangrijkste ui' slagen: Tropen: A. van «j Voorn, Parkieten: L. Jv Ve' haar; Stammen: A. van Seggf len; Derby 1. G. Wil'ems. Bondskruis: 1. J. van der Meer; Bondsmedaille: P. van A. van Seggelen, A. v Voorn, J. Verhaar en P. lius.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4