Zoeterwoude dekt het begrotings tekort uit reserve IJsrevue trok rond 10.000toeschouwers De Hoornes vreest asfalt- installatie VOORZITTER VOOR VVSB Valkenburg alleen voor Valkenburgers Leidse agenda bioscopen BANDAG 29 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 m ATWIJK Nadat bij besprekin- in oktober gevoerd door de Prov. Waterstaat en de gemeen de laatste een afwijzend standpunt heeft ingenomen om trent het vestigen van een tijde lijke asfalt-installatie in Katwijk is er toch alle kans dat deze er vel komt. wijkvereniging De Hoornes is fel gekant tegen deze vestiging heeft zich gewend tot de Prov. Waterstaat. Men vreest vooral bij oostelijke wind last te teni rullen ondervinden van vuile lucht en stank. Inmiddels is door Prov. Waterstaat een aan vraag ingediend ingevolge de n uiHinderwet waarmee ook het ge meentebestuur allerminst geluk- Het bestuur van de wijk vereniging heeft inmiddels op uitnodiging van Prov. Water staat een excursie gemaakt naar Heemstede gelijke bedrijf in werking is. Hun bezwaren zijn hierdoor ech ter niet verminderd. Er zou on danks de aldaar genomen maat regelen per dag toch nog 30 40 kg fijn stof de lucht ingebla zen worden. ROELOFARENDSVBEN. 27 nov Am. Anjers Sim Ros Sin» Belinda 47—62. 3S41. Evei eotd en Tawny Gold 30—37. Hyaeln- then 31—32. Nerine 50—1.15, Chry santen 1935 p. st. Troschrysanien 1.00—1.85, Idem Jaarrond 1.702,05. trosanjers 2.10—2.55. Narcissen Ear ly Glory 1 60—1.70. Tulpen Apel doorn 5.45, Irissen 3.85—4,45, Fre- oeterwoude Rekeninghoudend met een bedrag voor onvoorzie ne uitgaven van 30.000,- resul teert de begroting van de ge meente Zoeterwoude over 1972 in een tekort van 70.000,-. In tegenstelling tot voorgaande ja ren is de afschrijving op de voor het volgend jaar te ver wachten kapitaalsuitgaven reeds in de begroting verwerkt, lok is in de begroting 1972 een ratiApost opgenomen om ruimte te reserveren voor de jaarlijkse bsten van rente en afschrijving voor de Burg. Smeetsweg en de in aanbouw zijnde school. Dit is noodzakelijk omdat over deze ruimte niet mag worden be- Q schikt voor jaarlijks terugkeren- w de andere uitgaven. De uitga- len in de gewone dienst zijn so- '*r, maar wel reëel geraamd, de begroting sluitend te ma- n geven b. en w. drie moge- ijkheden aan: verhoging van de fij 1 gemeentelijke belastingen: het aanvragen van een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds of het beschikken over een ge deelte van de saldi-reserve. ilastingverhoging wordt vol strekt onaanvaardbaar ge noemd, omdat de gemeentelijke belastingen op enkele onderde len, met name bij de opcenten op de personele belasting, uit gaan boven de door de minis ters gestelde normen. Een evt. aanvullende aanvrage zal niet worden gehonoreerd omdat niet gesproken kan wor den van een noodsituatie. Voorgesteld wordt derhalve om voor het tekort van 70.000,- te beschikken uit de saldi-reserve. Deze hebben in de laatste jaren een groei te zien gegeven en zul len per 1 januari a.s. f 350.000,- bedragen. De behandeling van de begroting zal plaats vinden op 6 januari. Voordien zal het college nog een beleidsnotat en prioriteitensche ma aanbieden. hield zondagmiddag in De Bond de jaarlijkse kienmid- dag. Ruim 200 leden waren naar de Schoolstraat geko men om er sportief te strij den met de plankjes. Het feest duurde tot ongeveer zes Lisse Hans Wiegel, het VVD Tweede Kamerlid, heeft zater dag in Lisse sociëteitsgebouw Artemis een expositie ge opend van tekeningen en schilderijen van de bekende tekenares Maartje Bouma. De expositie is tot zondag 16 jan. geopend elke zaterdag en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Op de foto links Maartje Bouma, in het midden de heer Tibboel voorzitter van de Adviescom missie van Artemis en rechts Hans Wiegel. V- vUif lel 81 menagerie LEIDEN Twee voorstellin gen een uitverkocht huis voor de Leidse operettegroep Maskerette, die zaterdag middag onder auspiciën van de Stichting Leidse Jeugd Actie uitbundig en aansteke lijk gestalte gaf aan de kin- der musical „Meneer Popper en zijn pinquïns". 'gr* Maskerette vulde LAK- theater met uitbimdige De outillage van het LAK-thea- ter aan het Levendaal bleek best geschikt voor deze pre sentatie. Het lukte heel aar dig, de kinderen binnen de steeds wisselénde spots te houden. Het klopte allemaal schitterend, want er was hard gewerkt door mevrouw W. J. Stam-van der Staay (die de teksten schreef), Ada van der Bent als vormgeefster van de muziek en nu al goed voor het schrijven van een paar fijne, gemakkelijk in het gehoor liggende „meezin- gertjes", de werkers en werksters achter de coulis sen en niet in de laatste plaats de kinderen zelf. In twee wisselende bezettingen in de hoofdrollen groeiden meneer Popper uit Kwakkel- dam van een huisschilder, die op het punt staat om zijn „winterslaap" te gaan hou den, een exploitant van een hele serie goekende en gak kende pinquïnnetjes. Het was kostelijk te zien en te horen hoe men bijvoorbeeld in een circus met de artisten om springt. De vondsten van mevrouw Stam kwam er op timaal uit in dit kinderspel, dat echt levend bleef, omdat de enthousiaste acteurtjes zichzelf konden blijven. Het jeugdig publiek maar ook de volwassen begeleiders heb ben het machtig gezellig ge had bij de heer en mevrouw Popper en de hele kinder schaar. inclusief de menage rie. Ook burgemeester en mevrouw Vis woonden met veel genoegen een voorstel- Un6 bij. T p iSf* SASSENHE1M De interieurvernieuwing van de Pancratius-kerk aan de Hoofdstraat, maakt goede vorderingen. Het vernieuwde priester koor dat van achter uit het kerkgebouw, meer naar voren is gekomen, is praktisch gereed. In het weekeind is begonnen met het schoon maakwerk, terwijl verwacht wordt dat de nieuwe banken deze, of de volgende week geplaatst kunnen worden. Vijfentwintig dames zijn thuis druk bezig met het knopen van een smyrna-tapijt, groot 36 m2 (waarin circa 100 kg wol wordt verwerktbestemd voor de ruimte voor het priesterkoor. In meerdere gevallen knopen man en kinderen enthousiast mee, zo bij de familie Meyer, v. d. Zande en Spruyt. Ook Jac. Waasdorp, AOW-er doet actief mee. De heer Vreeburg, die van de tapijtknoperij de leiding heeft, rekent erop dat het enorme tapijt, waarvtm de 25 stukken in het kerkgebouw aan elkaar worden gezet, voor zaterdag 18 december gereed zal zijn. Op deze datum zal n.l. 's avonds de eerste eucharistieviering in de vernieuwde kerk plaats hebben, welke viering uiteraard een feestelijk karakter zal dragen. Maandagavond 20 december d.a.v. zal er voor de tweede keer weer kerstvolkszang worden gehouden, waaraan door „Crescendo" mede werking zal worden verleend. Op de foto: vader en moeder Spruyt (Gladiolenstraat) zijn aan het knopen samen met Marijke en Frank, waarbij mevrouw v. d. Zande aanwijzingen geeft. Noordwijkerhout De bijzondere algemene ledenvergadering van de voetbalvereniging Sint Bavo heeft vrijdagavond de heer P. C. Heemskerk - wethouder voor openbare werken - tot voorzitter gekozen. Hij neemt de plaats in van de heer F. Groot, die in juli jl. tamelijk onverwacht, de voorzittershamer neerlegde. De heer G. Musegaas werd dank gebracht voor zijn werk gedu rende het voorzitter-loze tijd- Leiden De Groenoordhal is weer uit de betovering van een grandioos ijsfestijn. De combi natie Wiener Eisrevue en Holi day on Ice is vertrokken. Rond 10.000 bezoekers hebben in ze ven voorstellingen naar harte lust genoten van de beste show op de schaats die de hal tot nog toe onder haar spanten heeft ge had. Maar het was dan ook „Europa's mooiste en grootste" presentatie op dit gebied. De ar tiesten hebben hun best gedaan en het publiek was ronduit ver rukt. Er waren er bij die na af loop van de voorstelling, eerder vorige week, opnieuw kaartjes aan de kassa kochten om nog Met de heer Heemskerk, die zijn benoeming aanvaardde met op te merken, dat hij „voorzitter wil blijven tot er een betere ge vonden is" zijn de heren P. J. van den Berg en W. Kales in het bestuur van VVSB gekomen. Beide heren hebben eerder hun sporen als bestuurslid ruim schoots verdiend. VVSB bestaat bijna 40 jaar. Ter gelegenheid hiervan is er op zaterdagmid dag, 18 december in het fraaie, nieuwe clubhuis op het sport park Boekhorst een receptie voor leden en genodigden. Die avond wordt het feest met een grandioze avond besloten. Op die datum stopt de heer Jac. Peeters met zijn werk voor VVSB. Vanaf de oprichting maakt hij deel uit van het be stuur en vanwege zijn vele ver diensten voor WSB werd hij met algemene stemmen tot ere lid benoemd. De heer M. Broek hof ontving het predikaat „lid van verdienste". Het bestuur en vele leden maken zich zorgen over de oud-papieraktie, welke een belangrijke bron van in komsten voor de vereniging uit maakt. De medewerking aan deze aktie van de zijde van de senioren-leden van VVSB is zon der meer bedroevend. De jeug- digste leden moeten het hele maal opbrengen en men vreest, dat daardoor hun enthousiasme wordt aangetast. Het bestuur neemt dit ernstig op en beraadt zich over te nemen maatrege len. eens van al dat sprookjesachti ge en die wervelende choreogra fieën op even wervelende mu ziek te kunnen genieten. Groenoordhal-directeur Ton C. Daey Ouwens heeft een ogenblik rust. Maar dat duurt bij hem nooit lang. De zaak moet inge pakt worden en dan is het alle hens aan dek. „Dit was werke lijk de mooiste revue die we in de hal hebben gehad. Jammer, dat we de show niet wat langer hebben kunnen houden. Voordat de mondreclame op gang kon komen was de week eigenlijk al om. Ik mag niet klagen, maar de koopavond bijvoorbeeld heeft de kaartverkoop parten ge speeld", meent de heer Daey Ouwens. De directeur van de kolossale hal denkt alweer vooruit. Elk fees telijk evenement vindt hij uiter aard prachtig, maar het runnen van dit kostbare bouwwerk is voor hem een kwestie van hard selling. „Zaterdag komt een oude bekende: de Zeskamp, en de volgende maand hebben we hier een groot tennistoernooi. En dan hoop ik natuurlijk op het doorgaan van de Zesdaagse in maart volgend jaar. Waar we op het ogenblik ook veel mee te doen hebben zijn de examens, met name de universitaire en LOl-examens. En dat alles bui ten de sport en de wekelijkse veemarkt om. Mijn positieve er varing is, dat de belangstelling voor het huren van de Groen oordhal steeds groter wordt". Groenoordhal- directeur: We moeten van de markt op vrijdag af Een onzekere factor bij dit alles blijft de veemarkt. De heer Daey Ouwens heeft niets tegen deze markt, „maar wel als-ie alle dingen doorkruist en een groot verlies oplevert. We moe ten echt van de markt op vrijdag af. Mijn mensen zijn dan 's middags uitgeput en te moe om dan nog iets op te bouwen. Onze voorkeur gaat uit naar de woensdag. Laat de handel zich daar nu eens over uitspreken". Op 1 januari '74 gaat, aldus de heer Daey Ouwens, de Rotter damse veemarkt definitief dicht. „Als deze markt dan over zou willen gaan naar Leiden, is er toch tijd nodig om ons in te stellen op een zo veel grotere handel. Op het moment moet er een massa geld bij. Er zal wer kelijk iets moeten gebeuren!" LEIDEN De Postduivenvereniging „De Snelvlieger" exposeerde za terdag en zondag in de zaal van de speeltuin Oosterkwartier de die ren van de leden. Aan de tentoonstelling was ook een keuring verbon den en daarbij werd de oude doffer van L. van Zuiden uitgeroepen tot mooiste in zijn categorie (foto). Het dier in handen van bestuurs lid M. de Lange; links de heer O. Gijsman, die weer de grote drij vende kracht en organisator achter deze expositie was. Katwijker verdronken KATWIJK Vrijdagavond om streeks half zeven is de 58-jari- ge Willem van Dijk uit de F..A. Borgerstraat in het Prins Hen drikkanaal verdronken. Waar schijnlijk is hij door struikeling te water geraakt. De kanaal kant is ter plaatse ongeveer twee meter diep. Er zijn aan wijzingen dat de heer Van Dijk bij zijn val gewond werd. Na een kwartier werd zijn lichaam opgedregd. De K-nd cn het E> ment" aanvang 20.15 uur. STADHUIS LEIDERDORP - Ge meenteraad. aanvang 20.00 uur. KREATIEF CENTRUM Onde DINSDAG 30 NOVEMBEK ONTMOETINGSCENTRUM BOSITUT- ZERLAAN - Avond van h.-l Kath. Vrouwengilde, aanvang 19.30 uur. GROENOORDHAL Zaalvoetbal, aanvang 19.00 uur. NED HERV. KERK LEIDERDORP Concert bij kaarslicht, aanvang 30.15 V— VALKENBURG Het bevol- rigens sluitend is met een be- kingsaantal van Valkenburg is drag van ruim 10 mille voor on langzaam maar zeker aan het voorziene uitgaven, dalen en bedraagt op het ogen blik ongeveer 2S30. B. en W. Volgens het college dient zijn be- van deze Zuidhollandse gemeen- leid niet gericht te worden op te zitten daar niet erg mee, zo een bevolkingsaanwas van Val- blijkt uit de brief van aanbie- kenburg. De woningbouw zal ding bij de gemeentebegroting zijns inziens ook alleen maar voor het dienstjaar 1972, die ove- gericht moeten zijn op de na tuurlijke aanwas van de autoch- nen" 'ba tone bevolking. Woningbouw zal. in de toekomst plaats hebben in man". r het bestemmingsplan 't Boonruk Trianon: (G.S. hebben onlangs goedkeu- j*' ,le ring verleend) en tussen de ge- Luaor: plande provinciale weg en Kat- j StVs'jr wijk. In de brief stellen B. en Lido: (tel. W. zich zeer positief op ten op- D^e f"™5 zichte van gewestvorming. I stelling Wat u ook moet weten 9 Zoeterwoude Nadat vorige week zondag was ingebroken in een woning aan de Noord- buurtseweg waren in de af gelopen dagen een trappenfa- brieken 'n metaalbewerkings- bedrijf aan de beurt. In bei de gevallen kwam men bin nen door het forceren van de deur. Het was kennelijk om geld te doei» wat daar niet aanwezig was) want er wordt niets vermist. Zoeterwoude De opbrengst van de bazaar die in Ons Huis werd gehouden bedroeg bruto 7430,--. Dit is 600.- meer dan vorig jaar. De gel den zijn bestemd voor de schulddelging van de restau ratie van de N.H. Kerk en voor de jeugdraad. Zoeterwoude Morgen zullen voor het eerst vertegenwoor digers van de N.H. Kerke- raad en de R.K. Parochie raad bij elkaar komen om met elkaar kennis te maken en enkele zaken te bespre ken. Een verheugende ont wikkeling. Zoeterwoude Het Kath.Vrou wengilde viert a.s. woensdag het Sint Nicolaasfeest met een kaartavond in het Don Boscohuis, aanvang 20.00 uur waarvoor vele mooie prijzen beschikbaar zijn. Zoeterwoude Op 1 maart a.s. wordt in de parochie van Sint Jan Onthoofding de Al gemene Kerkbijdrage inge voerd. Daarvoor zullen tegen het eind van het jaar alle ge zinnen worden bezocht. Hier voor worden nog medewer kers gevraagd die 10 a 12 adressen voor hun rekening willen nemen. Men kan zich aanmelden bij het kerkbe stuur. Het gaat om een één malige medewerking! 9 Woubrugge De ijsvereniging „Woubrugge" onderhandelt met de gemeente over de realisatie van een eigen ijs baan. Men verwacht dat dit nog wel drie jaar kan duren. De heer De Jong en me vrouw Van der Horst Van der Nagel werden in het be stuur gekozen tijdens de jaarvergadering. Nieuwkoop Met ingang van vandaag rijden er geen bus sen meer door de Dorps straat. De haltes aan het Regthuysplein en de kath. kerk vervallen. De NAL krijgt een nieuwe halte op de kruising Kennedylaan-Ach- terweg en over de brug bij zeilmakerij De Jong. 0 Roelofarendsveen In Roelof- arendsveen zijn zaterdag de eerste tulpen van Apeldoorn aangevoerd door fa. Herman Klein. Koper werd fa. M. Schrama voor 5,45 per bos. Lisse Het tweede tiental van de damclub Lisse speelde voor de competitie tegen KDC III uit Katwijk. De Lis- senaren moesten genoegen nemen met een 614 neder laag. Voorhout De schietvereni ging „St. Hubertus" uit Voorhout hield de traditio nele schietwedstrijd voor de echtgenoten van de leden. Na een spannende strijd bleek tenslotte mevr. Kraak man het beste met de wa pens om te kunnen gaan en werd haar door burgemeester Stolwijk de kroon van schut- terskoningin op het hoofd ge zet. Mevr. Ruigrok gooide de hoogste ogen bij het pijltjes werpen en de dames Van Gent, Van Werkhoven en Van Kesteren wonnen bij het balonnen schieten. Leiden Het bestuur van de Nederlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd organiseert in de maand december een maaltijd in de sfeer van de kerstdagen. Hiervoor heeft het bestuur de beschikking gekregen over de onder-offi ciersmess van de Doelenka- Nieuwe Wetering Bij de ijs- vereniging Ijsvermaak Wil lem Barends bestaan plan nen te komen tot een trai ningsfonds ten hate van de schaatsende jeugd. Men be sloot een verloting voor dit doel te organiseren. Op de ledenvergadering bleek ver der dat het ..Willem Ba rends" financieel goed gaat. Er was een batig saldo van 4.464,34. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren Hoogenboom, Bouwmeester en Los bij acclamatie herko- Katwijk Vrijdag en zater dag werd in de W. van Veen school een bazaar gehouden, ten bate van een te bouwen gemeenschapshuis achter Gereformeerde kerk aan Rijnstraat. Er waren onder rad tuur, verloting, diverse hendigheidsspelletjps en Amerikaanse verkoping, bazaar bracht netto een „v.- drag van ruim zevenduizend gulden op. Noordwijkerhout De kring Leiden EHBO hield in Noordwijkerhout een ge combineerde oefenavond. Op '•eze avond werd massaal eerste hulp verleend aa fingeerde slachtoffers, mensen toonden in het club gebouw op de Boekhorstvel- don hun interesse. VOORHOUT - De daders van de overval op de tuinder V.. in maart van dit jaar ge pleegd zijn bekend gewor den Het bleken een zekere V. uit Haarlem en T. uit Kat- De woon- U VOORHOUT - ruimteadviescomi.. gadert niet op 13 maar op 6 december a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3