BOINGK-K-K biedt camera en microfoon aan ieder met iets op het hart Mercouri naar ons land voor tv.shows Terugblik Weerbericht TV vanavond morgen Radio vanavond morgen LEIDSE COURANT MAANDAG 29 NOVEMBER Een jongen vindt de popconcerten te duur. Vijftien of twintig gul den noemt hij uitbuiting. Hij heeft zelfs eens een avond geor ganiseerd met de Pink Floyd en vroeg drie piek om uit de kos ten te komen. Dee grammofoon- pia-en kunnen trouwens ook goed koper. Hij had een tijdje in een zaak gewerkt, waar platen voor drie gulden binnenkwamen en voor drie tienen de deur uitgin gen. Wat die popconcerten be treft zouden de gemeenten best eens met subsidie over de brug mogen komen. Een jongen die dit allemaal vindt, hoeft van zijn hart geen moord kuil te maken. Hij kan er sinds vorige maand mee terecht in het jongste inspraak-tienerpro gramma Boingk-k-k, eens in de maand op de VARA-zaterdag- middag van vier tot vijf uur. In dit programma staat een kathe der midden op de studio-vloer en wie zijn hart wil luchten kan daar terecht. Gewetenszaken kunnen daar ook de ether in. Er heeft al een keer een jongen ovér zijn per soonlijk geloof in Jezus staan praten en ook verscheen een jongen, die ontslagen was, om dat hij van zijn werkgever op drachten kreeg, die hij niet in overeenstemming kon brengen met zijn gevoel voor eerlijk- heid.Die jongen was monteur bij een Amsterdams bedrijf en moest aan auto's reparaties ver richten en op gezag van de chef onderdelen vervangen, die niet aan vervanging toe waren. Zo doende betaalden de klanten meer dan nodig was. De jongen kon dit niet over zijn hart ver krijgen, klaagde er over bij zijn chef en toen deze geen gehoor gaf bij de klanten zelf. Het is duidelijk dat dit fout liep, zo fout, dat het gewestelijk ar beidsbureau er ook niets meer aan kon doen. Volwassenen kunnen ook in derge lijke situaties komen te verke ren, maar leggen zich erbij neer, omdat zij anders op de wip komen te zitten van hun ge weten en de zorg voor hun ge zin. Wat weegt zwaarder?. De jongen durfde echter de conse quenties van zijn oprechte hou ding aan, een houding trouwens die hem was bijgebracht tijdens zijn vakopleiding, een cursus van de gezamenlijke automobiel bedrijven. De jongen blijft overigens niet al leen staan. De Kath. Werkende Jongeren, Oorsprongpark te Utrecht, sprongen voor hem in de bres en nemen het voor hem op. Dit werd allemaal gespeeld via Boingk-k-k, waarvan Wamp Posno de produktie heeft, Wim We vinden dit nogal kwalijk. Er werden geen firma-namen ge noemd, maar als wij - laten we zeggen - fabrikant van mixers waren - zouden we onze produk- ten graag gratis (of zelfs met geld toe!) beschikbaar willen stellen aan de omroep die zo duidelijke reklameboodschappen in haar programma wil bren gen. Gert en Hermien traden gisteren - met eigen stal - op voor de TROS, precies de omroep waar dit niet-aparte-paar in past: half, of nauwelijks talent dat bezig is met de (goedkope) grootste gemene deler van de publieke smaak. NOS-kontrast was de slot-uitzen- ding van het Internationaal filo- sofenpproject. Opnieuw een wei nig overtuigende aflevering. Weer omdat er geen werkelijke opponenten tegenover elkaar werden geplaatst, maar ook om dat het grootste deel van de dis- kussie zich in wetenschappelijke geheimtaal afspeelde. Toen de heren eindelijk op prak tisch vlak kwamen werd de dis- kussie interessanter, maar toen werden er zoveel ingebouwde beperkingen aangelegd dat het totale gesprek eigenlijk een groot vraagteken werd. Achter af mogen we zeggen dat de NOS-reeks Internationaal Filoso- fenprojekt, ook wetenschappe lijk, een fiasko Is geworden. V.G. De eerste aflevering van de Be rend Boudewijn-kwis van de KRO Is een enorm kontroversië- le aangelegenheid gebleken. Re den voor ons om, vanwege de tweede aflevering zo op papier interessante AVRO-program- ma's op het tweede net te laten schieten om, na onze kritiek over die eerste aflevering, te kunnen konstateren in hoeverre aangebrachte veranderingen verbeteringen waren. Inze indruk: het programma was vrij vervelend, bood vooral ver schrikkelijk weinig kijkstof. Tot de laatste ronde. Die was ge weldig boeiend. Twee deelne mende echtparen zaten elkaar adembenemend op de hielen. Het derde was kansloos en sleepte derhalve slim tal van prijzen in de wacht. lie spannende eindronde bood puur kijkplezier. Ze bood nog meer: inzicht namelijk In het feit waarom deze KRO-kwis zo'n goedkoop programma is. De prijzen worden namelijk aangeprezen in de vorm van een regelrechte STER-bood- schap. Door de kijkers Peter van Halm: "Boingk-k-k is niet opgezet als een VARA-pro- gramma, maar als een uitzen ding, die door de kijker voor de kijkers wordt gemaakt. De VARA stelt de zendmogelijkheid en de mensen beschikbaar en dit met de bedoeling dat die laatsten zo gauw mogelijk over bodig worden. Wij werken live en met publiek. Het is natuur lijk een utopie te denken, dat wij ermee kunnen volstaan al leen de techniek beschikbaar te stellen en de rest overlaten aan individuen met een eigen visie, an het publiek in discussie of aan actiegroepen, die algemene doelen voorstaan. Maar toch moeten wij er als makers van het programma naar toe, dat wij uitsluitend fungeren als gangmakers. Als omroepvereni ging zou je de kijkers op aller lei gebied meer service moeten geven. Wij willen met ons pro gramma Boingk-k-k een eerste stap in die richting, activeren, prikkelen. Je loopt natuurlijk wel het risico, dat je een keer de mist in gaat of de plank mis slaat. In deze opzet past het ook om Boingk-k-k rechtstreeks te doen zijn. Het is eigenlijk een voortzetting van het vroegere Midweek op woensdagmiddag. Dat was niet live, maar van te voren opgenomen. Dat Boingk- k-k live is biedt de gelegenheid het actuele er direct in te be trekken." De beide Boingk-k-k, die we tot nu toe gehad hebben, haakten in op de toen en ook nu nog gel dende actualiteit van de proble men rond de beide miltairen in Nieuwersluis en de landelijke jongerenpers, die met de subsi die van de overheid ook de cen suur van deze overheid moeten accepteren. Wanneer in een uit zending een dergelijk probleem centraal wordt gesteld is het de bedoeling, dat er activiteiten uit voortvloeien, die aan de mis stand een eind maken ofwel dat een grot publiek wordt gemobi liseerd, zoals in de laatste Boingk-k-k de vastenactie voor Pakistaanse ambassade. Zo moet Boingk-k-k een eigen leven gaan leiden, een eigen be tekenis gaan krijgen. Peter van Halm: "We liepen al langer met bet idee rond, dat dit programma deze opzet moest krijgen. Er zijn nu meer uitzendingen met publiek, maar wij wilden dat verleden jaar al. De mogelijkheden lieten het toen niet toe. Om een inzicht te krijgen in de gewenstheid van een dergelijk programma heb ben we op onze kosten 130 jon geren naar Hilversum gehaald en daar een hele dag met ze ge discussieerd. Het bleek, dat we het met onze gedachten bij het rechte eind hadden. Men wil geen indoctrinatie via radio- en tv-programma's. Waar men aan hecht is inspraak, democratie, een botsing der meningen des noods, maar zeker niet een van boven af opgelegde opvatting. Volgens de bij dit gesprek ont wikkelde formule zijn we Boingk-k-k toen gaan opzetten. Blijkens de schriftelijke reacties en de kijkcijfers zitten we goed. Terwijl het programma nog naam moet krijgen staan we er wat dit betreft al gunstiger voor dan bij midweek. Dat wil niet zeggen, dat we nu tevreden zijn met het programma, nee, we moeten er hard aan blijven werken om ervan te maken wat we ons ervan voorstellen, nl. een zelfstandige kijkers-uitzen ding, die niet in de studio, maar in het leven van alledag wordt gemaakt". Zelf filmen De inbreng van het programma moet ook van de kijkers zelf ko men. De VARA verleent daar aan medewerking door bijv. film- en video-apparatuur ter beschikking te stellen van hen, die hun kijk op mens en wereld in beeld willen brengen. De films worden in de uitzending vertoond. Striptekenaars verle nen hun medewerking. Een door de Hagenaar Evert Geradts be gonnen strip is al in handen ge steld van de Maastrichter Har ry Buckinx, die de tekening in eigen stijl vervolgt en deze ver volgens aan een derde collega overdraagt.Eeen strip kan in dit programma niet gemist worden, het ontleent zijn naam van Boingk-k-k regelrecht aan een stripkreet. Pop is een vast punt in Boingk-k- k. Kregen we al Cuby and the Blizzards Dulcimer en Alexis Korner alsmede de in het Frie se Bantega neergestreken Ame rikanen Django, maandelijks wordt een poprecensent uitgeno digd om de muziek van de maand te kiezen. Elly dee Waard hield het op The Band-Cahoots, Peter Schröder ziet meer in Moby Grape. Peter van Halm:"Het programma is dan wel live en sluit op de actualiteit aan, maar je bent er lang tevoren mee bezig. Juist omdat je niet weet hoe zending zal pakken, ben je lang tevore n met de studio-techni ci bezig om uit te vissen hoe iets gevisualiseerd zal moeten worden. Je bent uiteindelijk be zig tv te maken. Het moet geen ratje-toe worden. Bovendien ben je vele avonden op stap door het hele land heen om bestaan de groepen te activeren zich te laten horen en zien in Boingk-k-k. We roepen het rus tig van de daken: Er is der een plaats in Boingk-k-k, schrijf postbus 950, Hilversum. V/ij houden zelfs een plaatsje over voor de man, die ons een brief schreef, waarin hij ons uit maakte vor vuile Sowjet-zwij- nen. We hebben geprobeerd de man te achterhalen, maar zijn brief bevatte een vals adres. Wij gaan Inderdaad met Boingk-k-k tegen de keer in, maar wie daar met handhaving van de fatsoenscode iets tegenin wil brengen, krijgt van ons ca mera en microfoon tot zijn be schikking. Zo ruim wil Boingk- k-k zijn". Ton Oliemuller. Bernard Haitink bouwt een concert Vooruitzichten voor woensdag. Enige regen en overdag tamelijk koud. Weersvooruitzichten voor woe dag in cijfers. Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.temp-: omstreeks normaal. Max.temp: 0 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op ee geheel droog etmaal: 40 procent. Zón 8M25—16.33 Maan 14.49—6.07. Schev. hoogw. 0.37—13.03 laagw. 8.4620.TO. Maak "warme"vrienden met beckering Van onze radio- en tv redactie AMSTERDAM De Grieke actrice Melina Mercouri, bekend door films als nooit op zondag" en „Phe- dre", zal op uitnodiging van regisseur Rob Touber de volgende week naar Nederland komen om een tv-show van een half uur met hem te maken, voor de VARA. Met Rob Touber zal zij een tiental liedjes in het Grieks en Frans opnemen, waaronder composities van Mikis Theodorakis. Zij zal bovendien gaste zijn in een tv-show van Jenny Arean. De actrice, die vergezeld zal zijn van haar echtgenoot Jules Dassin, zal van haar bezoek aan ons land te vens gebruik maken om haar memoires, die in het Nederlands werden vertaald, te presenteren. Suske en Wiske Dit mum tot lit!., in pluis m nu hihtttH)rtt tr De Steen snoepers Lucky Luke hmm...eb is genoeg voor een weer...tien dagen als we ons op kantsoen stellen... 20ste Cavalerie ...en deie als ik heel zuinig doe. hé! wat buik ik j her toch? 'y yr1""J '.J1 NEDERLAND I NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal AVRO 19.05 uur: Toppop 19.30 uur: Boekje open •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Peyton Place •21.10 uur: Concert, doe. 22.00 uur: Televizier •22.50 uur: Journaal 22.55 uur: Spaanse les NEDERLAND II KRO 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Lippy de Leeu», t.v.-serie r: Pebbles en Ban Bamm r: Op blote voeten i park, t.v.-serie ►20,00 uur: Journaal 20.21 uur: Eten en technic 21.10 uur: Herinneringen u Fernandel, film •23.00 uur: Journaal 23.05 uur: EHBO >19.10 t >19.30 1 NEDERLAND I NOS 10.45 uur School-t.v. 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55.uur Journaal VARA 19.05 uu: 19.30 uui 20.00 uui 20.21 uui 20.45 uui Tom en Marie Ann De Opium- Chinees Volgende patifr Tik Tak Tor Journaal Klatergoud De beste vriend (t.v.-spel) 21.40 uur Misha Dichten Beethoven 22.05 uur Achter het nie 22.30 uur Socutera 23.35 uur Overzicht scb» NEDERLAND II NCRV 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Dier en vriend 19.30 uur De koerier va keizerin 20.00 uur Journaal 20.21 uur De familie Ms 20.45 uur Hier en Nu 21.20 uur Arsène Lupin 22.10 uur Ander nieuwi 22.20 uur Journaal 22.15 uur Den Haag 22.30 uur Teleac 18.00 (s) Hot Club 69. Politietop b en18.'19 Uitzending vw J" partij voor Vrijheid en NCRjV: 18.30 Nieuws IS ting bij het nieuws 18.47 (S) stand: Kapel van de Konii 11 Luchtmacht E. O.19.00 Wij h g een woord voor de wereld: mé. Informatie en berichten, me! 19.04 Reformatie en Reveil; Vragenbeantwoordins19.40 I studie. NCRV: 30.00 Bij de tT diopakket met informatie ov» wikkelingen ln de samenle™» Ie (S) Oude wijn, muziek van f meesters, muzikaal klankbeeld Documentaire over leven en van Pablo Neruda, Nobelprj - oude muziek. 23.31 deze muziek (opn.). 23.61 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nieuws 18.11 Radiojournaal (S) Newport Jazzfestival 1971, 19.20—20.00 Onderzoek in de cl BRUSSEL 325 m (Nedoriani 18.00 Nieuws 18.03 Uitzending daten 18.28 Paardesportheri 18.30 Protestantse godsdienst!» zending. 18.45 Sportmagazlw Taalwenken 18.57 Intermez Nieuws en actualiteiten 19.44 Frans. 19.45 Openbaar Kirt 20.00 Operamagazine 22.00 6 i De Zeven kunsten 22.20 0 Nieuws: 7.41—7.50 Actualiteiten! Overweging; 8.30 Nieuws: 8.41 de huisvrouw; 10.00 (S) derne en klass. kamer (10.30-10.32 Nieuws): 1: zieken11.30 Bcjaardenprogrö 12.00 (S) Van twaalf tot twee: rieerd programma (12.22 Wij het land: 12.26 Mededelingen land- en tulr" 12.41—12.50 13.05 Raden radio; 14.30 (S) Interlokaal op dag: muzikaal mlddag-mil (15.30-15.32 Nieuws): Ove - lichting: 17.00 Nieuws uit landse Antillen. Spreker: Braam; KRO: 17.10 (S) Met» orkest: amusementsmuziek; Voor de kinderen; 17.30 Nieuws; (S) Actualiteiten. HILVERSUM II AVRO 7.00 Nieuws 7.11 Ochtend nastiek 7.20 (S) Dag r man) 8.50 Morgenwijd!.^ Klassieke muziek 9.35 Waters 9.40 (S) Mezzo-sopr. mot gitai leiding- volksliederen uit IsraH Voor de kleuters 10.10 ArbeÜ min enpopulair verzoekplnk gramma (11.00 Nieuws) om 22: programma vot. 11.65 Beursberichten) 12.30 heldsvoorllchtlng: Uitzending de landbouw 12.40 KnlpperllcW: keltjkse radloverkeersmagaztoe, Nws 13.11 Radiojournaal 13T Scala: pianorecital 13.55 (S) Nil grammofoonplaten; NOS: 15.00 licht op Nederland (16.00 N!« AVRO: 17.00 Mobiel: een bewH programma voor beweeglijke sen. met om 17.55 Mededelinja. 8.00 Nieuws 8.02 OnderweS Nieuws. 9.03 Plaatjes voor <k (10.00 Nieuws11.00 Nieuws Een opvallend vrolijk gevart visite. (12.00 Nieuws) 13.00 13.03 De Eddy Becker Show j|g115.00 Nieuws 15.03 BRUSSEL 325 m (No 'euws. mededelingen en ten 12 OS Intermezzo kunstkroniek; 12.50 Bult overzicht: 13.00 NieuwL •nda: 13.20 BRT-produkties: Nieuws 16.00 Nieuws ten) 17.00 Nieuw» en meaw= 17.15 Uitzending voor ouder» "7.5ö Weegschaal.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2