Sc Koike '40 bedreigd no doelpuntenfeest Boyern Hiek Fleury terug naar tennistop BARCELONA GELIJK BIJ REAL Roda kraakte Wageningen ROTTERDAMSE TURNPLOEG REEDS CU VOO Et BAAT GEFELICITEERD Slechts meiden te!e succesjes voor Haags team HIJS versterkt leiderspositie FC Den Haag-b hield Feyenoord op gelijkspel Bekkerveld won van Oostende Belgische zege in zesdaagse Brazilianen krijgen Pele op de koffie SPORTBIJLAGE MAANDAG 29 NOVEMBER 1971 A4 DEN HAAG Er is dit weekeinde in het buiten landse voetbal lustig op los gescoord. In West-Duits- land veegde Bayern Mün- chen zaterdag Borussia Dortmund met 11-1 van het veld. Borussia Mönchen- gladbach zegevierde vrijdag met 5-2 over Rot Weiss Oberhausen. In Engeland herstelde Sheffield zich na enkele nederlagen, door Ipswich met 7-0 te kraken. Manchester United bleef leider door de zege van 5-2 op Southampton. Celtic werd in Schotland weer lei der door Patrick Thistle met 5-1 te pakken. Anderlecht liep in eigen huis met 8—1 over Diest heen en in Italië eindigde de topper AC Milan-Inter Milan in 3-2. Rinus Michels' club Barce lona speelde verrassend met 1-1 gelijk tegen leider Real. Engeland LONDEN In de League klom Manchester City op naar de tweede plaats achter stadgenoot United. Het won met 4-0 van Coventry. Derby County ver speelde die tweede plaats door het verlies tegen Huddersfield Town. Italië MILAAN Inter en AC Milan hebben een spannend en kei hard voetbalschouwspel opge voerd in de stromende regen van het San Slro-stadion voor 90.000 toeschouwers. AC Milan nam in de eerste minuut de lei ding. De zeventiende minuut bracht de gelijkmaker. Rivera zette Inter na een half uur andermaal op een achterstand, maar nog voor rust maakte Boninsegna weer gelijk. Het was echter Bigon die vijf minuten voor tijd AC Milan de verdiende z Ghio (links) heeft de hulp van Boninsegna (tweede van links) niet nodig. Hij maakt temidden van ver dedigers van AC Milaan, Anquiletti en Sabadini (2) het eerste doelpunt voor Internazionale. De derby eindigde in een overwinning van 3—2 voor AC Milaan. In het duel van Manchester Uni ted tegen Southampton speelde Best weer grandioos. Hoewel hij kort voor tijd uitviel maakte hij 3 van de 4 treffers. Arsenal ze gevierde voor het eerst sinds enkele weken door Crystal Pala ce met 2-1 naar huis te sturen. De andere Londense derby Chelsea-Tottenham eindigde eveneens in 2-1. Bundesliga BONN Schalke '04 staat na de winst van 1-0 op VFB Stuttgart nog steeds aan kop in de Bun desliga. Maar de ploeg uit Gel- senkirchen voelt de hete adem van achtervolger Bayern nog steeds in de nek. Bayern dat met 11-1 Borussia Dortmund een pak slaag gaf, heeft maar Gerd Müller scoorde voor Bayern vier maal. Hij is nu topscorer met zeventien treffers. Zaterdag staat hét grote duel Schalke '04-Bayern München op het pro gramma. Hamburger SV en FC Köln staan op zes punten van Schalke op de vierde plaats. België BRUSSEL Anderlecht heeft het tegen Diest fors uitgehaald. Bij rust wees het scorebord al 4-0 aan. Rob Rensenbrink nam daarvan twee treffers voor zijn rekening. Na de hervatting scoorde de andere Nederlander, Jan Mulder, maar liefst drie maal terwijl Pol van Himst de score volmaakte. Anderlecht bleef op de derde plaats na Standaard Luik en FC Brugge. (Voor uitslagen zie resultatenpagi- na). ANKARA Door in Ankara met 1-1 gelijk te spelen tegen Tur kije heeft het Joegoslavische UEFA-jeugdvoetbalelftal zich gekwalificeerd voor de kwartfi nales om het Europees kam pioenschap. De Joegoslaviërs hadden thuis met 4-0 gewonnen van Turkije. DEN HAAG. Wageningen, zege voor Roda JC, dat het fier enkele weken geleden nog leider in de eerste divisie, naar de Berg terugstuurde, is gisteren met een enorme Roda had in Coolen een smak van zijn troon gedui- had die van wanten wist. keld. Roda JC, tot dan HeraclesHaarlem 01. Toe schouwers: 5000. Bronckers 1, rust, en eindstand. riet was vóór dat het doelpunt viel een aantrekkelijke wed strijd. Toen de gasten het ca deautje. van Bronckers kregen ging defensie. Vooral in de tweede helft werd HeraclesHaarlem een (veel) te harde wedstrijd. Willem II-HVC 2—0. Toeschou wers: 2000. J. Bouman 10, rust, De Puyt 2—0. JC bezet nu de vierde Ecn sterker Willem II heeft zeet .jfvele kansen gehad die jammer plaats op Vijf punten van genoeg werden gemist, daar het een grotere overwinning diende dan 20. De Graafschap—AZ'67 1—1. Toe- Veendam—DFC 1—0. Toeschou- schouwers: 6000. 0—0, rust wèrs: 3000. v. d. Weide 1—0, Schaafstra 0—1, v. d. Ley 11. rust en eindstand. rustig vlak achter de kop groep meedraaiend, gaf de „Berg"-bewoners een flink pak slaag, dat nog lang zal nadreunen: 6—0. Wagenin gen bleef derde op vier punten achter leider Hee renveen dat met 3—1 van SW won. Haarlem bleef tweede door de zege van 1—0 bij Heracles. Roda Heerenveen. Een aardige wedstrijd waarin de eerste helft AZ'67 sterker was. In de tweede helft beheer ste De Graafschap het spel. Het was een juiste verhouding. De VolewijckersFC VW 0—0. Toeschouwers: 1500. Een aardige wedstrijd met een sterk verdedigerid VVV dat in de geroutineerde Heynen de spielmacher had. HeerenveenSVV 31. Toeschou wers: 7500. Poot 0—1, Th. Haan 1-1, C. Kist jr. 2—1, rust, Th. Kisi 3—1. Hen plotselinge achterstand schudde de Heerenveners plot seling wakker. Het werd een verdiende overwinning behaald op een in de tweede helft wat uitgeblust SVV. Roda JCWageningen 60. Toe schouwers: 8000. Rooy 1—0, nist. Offermans 2—0, Coolen 3—0, 40 en 50, Jongen 60. Het was geen beste wedstrijd ii het hoge noorden. Slechts zelden zag men goed opgezette aanval len. Vooral in de tweede helft was het een primitief gedoe van beide ploegen waarin vooral Veendam goede kansen miste. PEC Zwolle—Blauw Wit 1—0. Toeschouwei's: 4000. 00 rust, Heskamp 10. De thuisblijvers hebben ditmaal ongelijk gehad, want de wed strijd die slechts 4000 toeschou wers kregen voorgezet was var zeer goede kwaliteit. Demon stratie voor het voetbal in Zwol le. Helmond Sport—SC Cambuur 3—0. Toeschouwers: 1500. rust, v. d. Kerkhof 10, v. Lint 2—0 (strafschop), Manders 3—0. Een dik verdiende overwinning voor Helmond Sport, dat ook al in de eerste helft veel sterker Het keerpunt kwam toen Het was een onverwacht grote Van Lint uit de penalty zijn ploeg een 20 voorsprong gaf. Fortuna VI.—Fortuna SC 1—1. Toeschouwers: 2500. Huyer 10, Romgens 1—1, rust en eind stand. Het was een leuke wedstrijd waarin Fortuna Vlaardingen mis schien iets meer in de aanval was. Maar de kundig verdedi gende Limburgers gaven de Vlaardingers geen kansen. Eindhoven was vrij. LUIK - HIJS HOKIJ jeeft zater dagavond in Luik tegen de ge lijknamige ijshockeyploeg een wedstrijd voor de Cup Interna tional met 6-4 gewonnen. De tussenstanden waren 2-0, 1-2 en 3-2. Er waren 2000 toeschou wers. HIJS heeft door deze zege de leiderspositie in dit toernooi versterkt. |oor dit toernooi heeft Tilburg Trappers tegen de Warriors, in Zweibrücken met 7-4 gewonnen. De tussenstanden waren: 0-3, 4- 1 e 0-3. hioke Eaters heeft gisteravond in Geleen voor 2400 toeschouwers met 8-2 van CPL Luik gewon nen. De tussenstanden waren: 2-0, 2-1 en 4-1. 'e Utrechtse ijshockeyclub UIJC heeft zaterdagavond op eigen baan een wedstrijd voor de competitie in de eerste divisie tegen Thialf uit Heerenveen met 9-2 (2-1, 5-1, 2-0) verloren. GOTENBURG De finales van het toernooi om de internationa le Scandinavische tafeltennisti- tels hadden als resultaat: Bir- gitta Raadberg (Zw)Cheng Huai-Ying (China) 21—9, 21—17, 21—19: Kjell Johansson (Zw)— Tiao Wen Joean (China) 1421, 12—21, 21—17, 21—19, 23—21; herendubbel Bengtsson/Persson (Zw.)Subrk/Stipancic (J. Sla- vië) 21—23, 21—18, 19—21, 21— 12, 216; gemengd dubbel Yu Chang/Chun Chang (China)— Turay/Vostova (Tsj. SI.) 2118, 2116, 2112; Damesdubbel Tsjen Hoeai Jing Li Li (China) Birgitta Raadberg/Lena An- dersson (Zw.) 21—17, 21—10, 13—21, 22—20. Elly Kievits was een van de sterkste dames, die voor de ploeg van West III uitkwam. De turnster uit Leid- schendam eindigde achter Do van de Poel op de vijfde plaats. Op de foto Elly Kievits in fraaie stijl op de evenwichtsbalk. Jockey Danny Velsquez stevent op zijn struisvogel op de overwinning af. De struisvogelraces werden gehouden op de Bay Meadows-ren- baan in Californië. AMSTERDAM Nlek Fleu- ry heeft zich teruggevoch ten naar de top. De lan ge Amsterdammer, in 1969, voor het eerst en voor het laatst kampioen geworden op de METS-banen, versloeg in de spannende slotpartij van het kampioenschap op over dekte banen in Amsterdam Jan Hordijk. De eerste twee sets moesten worden beslist in „een verlenging" nadat het serviceduel twee keer on gebroken was gebleven tot 6-6. De eerste keer was Hor dijk de gelukkige, de tweede maal Nlek Fleury. In de laatste reeks greep Fleury het kampioenschap pas na dat hij een voorsprong van 5-2 uit handen had gegeven. Met 7-5 bekroonde Fleury zijn terugkeer in het topten- nls. De dames hebben opnieuw haar meest constante speel ster als nationaal kampioe ne, Marijke Schaar-Jansen, de vechtster. In de finale had zij enige tijd nodig om ingespeeld te raken op voor al de harde service van Ada Bakker, maar zij voltooide de partij met allure. Toen Marijke Schaar eenmaal diepte en spreiding had ge vonden, speelde zij met Ada Bakker. Na een achterstand van 2-0 verloor de „dubbele" tltelhoudster in totaal nog maar tien slagen. Ada Bakker, die op een sterk toernooi kan terugzien, ver loor ook op conditie. Door studie had zij de afgelopen maanden weinig gespeeld, daardoor ontbrak zij ook op het wintercircult van de KNLTB. Bovendien had Ada Bakker in de middaguren een uitputtende partij achter de rug tegen Betty Stöve. Jan Hordijk had de eindstrijd bereikt vla gemakkelijke overwinningen op de kam pioen van het vorige jaar Peter Soeters, 6-0 en 6-1. Niek Fleury had in een goe de partij meer problemen met Fred Hemmes, de kam pioen in de open lucht. Fleu ry won met 4-6, 6-3 en 6-3. Marijke Schaar had de finale zonder moeilijkheden ge haald, ook Trudy Walhof, de voorlaatste hindernis nam zij met gemak. Ada Bakker zorgde voor de eerste grote verrassing van het toernooi door Betty Stöve, net terug van een tournee van zes we ken door Groot-Brlttaunië in de halve eindstrijd in drie sets te verslaan. Damesenkclspelhalve Bakker-Be tty Stöve 4, Marijke Schaar-Tru- (3-3. 6-3, finale: MartJ- -Ada Bakker 2-6, 6-2. UitslagenDai finales: Ada 6-4. 6-6, 6-' dy Walhof ke Schaar 6-3. Heren enkelspel: halve finales: Jan Hordijk-Peter Soelers 6-0. 6-1. Nlek Fleury-Fred Hemmes 4-6, 6-3. Finale: Nlek Fleury-Jan Hordijk 6-7. 7-6, 7-5. DEN HAAG Bij de B-elftallen is leider Sparta verder uitgelo pen. Zelf wonnen de Rotterdam mers met 3—0 van DWS, terwijl Ajax en FC Den Haag elk een punt verspeelden. Op FC Den Haag staat Sparta thans vier punten voor. De Zuiderparkers hadden bezoek van Feijenoord. Bij het laatste fluitsignaal was er nog niet ge doelpunt. Weliswaar was FC Den Haag het mèest in de aan val, maar René Pas, Wim Looye en Hans van Eeden za gen geen kans om de uitsteken de goalie Van der Hoek te pas seren. Ook Joop van Daele was een obstakel als. centrale verdediger! HEERLEN De Nederlandse volleybalkampioen bij de da mes, Bekkerveld, heett giser- middag in Heerlen haar eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Europe se beker tegen België Hermes Oostende gewonnen met 3-1. De setstanden waren 15-8, 15-10, 10- 15 en 15-6. Het was een vrij eenzijdige wed strijd, waarin de Nederlandse kampioensploeg voortdurend de toon aangaf, met spelverdeel- ster Truus Gielen als uitblink ster. In de derde set stokten de combinaties even als gevolg van een inzinking, die coach Ger Spijkers door middel van enkele time outs goed wist op te van gen. In de vierde set liep Bek kerveld uit tot 14-0, voor de Bel gische dames iets terug konden doen. Het werd toen toch nog 15-10. Er waren 1200 toeschouwers. GENT De Belgen Patrick Ser- cu en Roger de Vlaeminck heb ben gisteravond de zesdaagse van Gent gewonnen. Tien minu ten voor het einde van de wed strijd nemen de Belgen 1 ronde de voorsprong op de combinatie Peter Post/Ferdi Bracke, die tweede werd. De uitslag is: 1. Sercu/R. de Vlaeminck (Belg) 262 pnt. (in totaal 2197,941 km). Op 1 ronde: 2. Post/Bracke (Ned/Belg) 196. Op 4 ronden: 3. Stevens/Ver- schueren (Belg) 221. 4. Seeuws/Motta (Belg/It) 215. Sao Paulo Pele, de Bra ziliaanse hoofdrolspeler in drie wereldkampioen schappen, heeft zijn naam verkocht aan een koffie- merk. Voor een niet na der genoemd bedrag krijgt de fabriek '„caci que" het recht Pele's naam en uiterlijk af te beelden op pakken koffie. De Braziliaanse maatschap pij wil er nieuwe markten mee veroveren. Naar ver luidt is het bedrag dat Pele voor zijn medewer king ontvangt het hoogste ooit betaald voor dit soort contracten in Brazilië en waarschijnlijk ook het hoogste in de wereld. DEN HAAG. Turntalenten komen meestal niet uit de gro te steden. Een vreemde, maar ware eigenschap, die bij de jaarlijkse ontmoeting tussen de districten van de Ne derlandse Katholieke Gymnastiekbond West III (Den Haag en omstreken en Rotterdam weer eens werd „gede monstreerd." In sporthal Overbosch heerste nog de Olym pische gedachte: het meedoen was het belangrijkst. Top prestaties werden dan ook tijdens de ietwat sfeerloze ste- denstrijd niet geleverd. Publiek was er nauwelijks in de sporthal van Mariahoeve, die zich voor bijna elke sport uitste kend leent.het schaarse applaus nasen oefening op de even wichtsbalk, die voor vele dames onoverkomelijke moeilijkheden gaf, of het paardvoltige, dat voor de meeste turners een „zit- toestel" bleek, kwam van de deelnemers zelf. De voorzitter van district West III Van Kleef kon het gebrek aan talenten gemakkelijk verklaren. „In het algemeen heb je in de grote plaatsen veel meer moge lijkheid tot ontspanning. Biosco pen enz. Daardoor komen de beteren uit de kleine plaatsen. Uitzonderingen daargelaten na tuurlijk." Het is niet de enige reden voor het lage (turq)-peil in Den Haag en andere grote steden. Er zijn trouwens vol doende uitzonderingen, vooral de Haagse vereniging DONAR (KNGV) levert meerdere top- turnsters. Piet van Kleef: ,,Daar heb je het nou weer, hé. Bij DONAR zijn nog leiders „van de oude stempel." Die hebben al hun tijd voor de pu pillen over. En dat is juist het probleem, we hebben trainers nodig, die op hoog niveau les kunnen geven èn er de tijd voor over hebben, om de jongens en de meisjes op te vangen. Ik wou maar, dat ik zo'n man kon vinden. Maar ja, we zijn nu eenmaal in een commerciële wereld terecht gekomen, waarin bijna niemand meer tijd wil opofferen, zonder dat het veel opbrengt". De secretaris van Zuid-Holland, J. J. H. Starmans voegt er nog aan toe: „Er zijn tal van ver enigingen, waar het materiaal aanwezig is." Op de tweekamp in de Haagse sporthal liep maar één meisje rond, waarvan de insiders een grote toekomst voorspellen. Jeugdtrainer Hendriks weet bij voorbeeld van de 15-jarige „ont dekking" Geneviëve van de Pol, die pas een jaar aan turnen doet: „Als het ooit iemand uit ons district zal lukken de natio nale top te halen, zal zij het zijn." Geneviëve van de Pol was een van de weinigen, die met haar derde plaats voor een incidenteel succesje voor district West III zorgde. Slechts in twee groepen ging de overwinning niet naar de Rotterdammers. Bij de heren legde Rademaker en Van de Broek de basis voor een zege voor West III. De andere zege kwam op naam van de meisjes, waarvoor Willy Vijverberg die voor de enige individuele overwinning zorgde en Gene viëve van de Pol veel punten verzamelden. De andere ploegen moesten zoals verwacht hun meerdere erkennen in de Rotterdamse opponenten. Vooral bij de heren junioren waren de verschillen zeer groot, de eerste zes plaatsen waren voor Rotter dammers, daarna volgden de zes turners van district West III. „Logisch", zegt de trainer van Excelsior, Van der Linden, die drie pupillen in de strlja had, „ik heb de mensen van Rotter dam al van te voren gefelici teerd. Onze jongens trainen een uurtje per week. Wij missen een centrale training, zoals onze te genstanders hebben. Als de i technische commissie van West III weigert een centrale training in te stellen, houdt het op." Ook andere leiders klaagden over het gebrek aan training. Piet van Kleef, de districtsvoorzit ter: „Aan de hand van onze persoonlijke dlstrictskampii en- schappen, stellen wij vast welke keurturners wij voor de centjale training uitnodigen. Op de da mes na, waren er nauwelijks in schrijvingen. Nou ja, dan kan ik moeilijk vastyellen, wie er in aanmerking komt voor een cen trale training, eld hebben we, het is alleen te wijten aan de laksheid van de clubbestuur ders, dat ecgeen selectiegroepen zijn. En dat betreur ik zeer." UltNlafren, (R'dam! CAlphen a/d R/kin) 42.30. 3. C. Lochem Rade maker 10,35. Totaal: We«t III 122.20; It'dam 120,90. lerenjunioi (R'dam) -. 39,40. 3. T. Volwerk (R'dam) 38,93 TotaalR'dam 120,30; Wesi Hl 101,95. R'dam i 33.30. 3. Marlc-José Rom- bouts R'dam) 31.85. Totaal: R'dam 99,25; Wesl UI 89,20. limje-,: 1. WUIy Vijverberg (Honso- lersdljk) en rtgeüque Woensel (R'dam) 33,60. 2. Sakla Botll

Leidse Courant | 1971 | | pagina 17