Serieuze kandidaat postkantoor de Breestraat voor aan Burgerij Noordwijkerhout moet zwaar betalen voor 'n zwembad Kloof tussen Den Haag en Leiden niet te overbruggen? Openbare kleuterschool krijgt voorrang boven uitbreiding chr. school in 't veld: college zal beter moeten functioneren Eventuele schade van fluoride voor boomkwekerijen wordt onderzocht Wankele zuil'9 voor kardinaal Jerusalem 'open stad' MARKTEN BEjjbATERDAG 27 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Leiden De benauwende Leidse financiële positie was gistermid dag op de openbare commissievergadering voor wethouder Harmsen en enige raadscommissieleden aanleiding tot hele beto gen. Dat de minister de 4,5 miljoen gulden uit de Leidse reserve- pot van ruim tien miljoen niet wil onthouden aan de schouwburg- restauratie was natuurlijk prettig, maar de wethouder verbaas de zich er niettemin over, dat zo gemakkelijk werd aanvaard, dat de rest van de reserve besteed zou moeten worden voor het Leiden „Het is misschien wel de moeite waard, de aandacht van eigenaren van vooroorlogse woningen te vestigen op de mo gelijkheid dat zij een premie kunnen krijgen inzake woning verbetering. Mogelijk zal in een folder hierop worden gewezen". Aldus wethouder Menken gister avond in de commissievergade ring Openbare Werken naar aanleiding van vragen van de heer Houtman. Bijna 5000 voor oorlogse particuliere woningen voldoen niet meer aan de eisen. Per jaar worden er ongeveer 250 verbeterd: per week worden zo'n 20 premie-aanvragen afge werkt. Het aantal aanvragen van huiseigenaren dat wordt af gewezen is bijzonder gering. Een stroom van onderwerpen werd aangesneden. Op een vraag van de heer Waal ant woordde de heer Menken, dat de gemeente bezig is met het vinden van een eenvoudige kan toorruimte met spreekkamer ten behoeve van de stichting Kath. Werkende Jongeren. De heer Verboom klaagde over lelijke I plekken tussen de bebouwing i tekorten: „Ik ben lang niet aldus de heer De In 't Veld was beducht voor verlaging van het Leids verzor gingsniveau voor het verkommeren van een aantal wijken. „U gaat minder voor de bevolking doen", zei hij tot het college, omdat deze begroting het verder verval van de bevolking niet te gengaat". Ofschoon de heer In 't Veld toegaf, dat deze begroting hem beter toescheen dan tal van voorgaande begrotingen. Van zijn kant achtte de wethouder zich niet gerechtigd thans in te gaan op de ingediende alternatieve PAK-begroting. Naar aanleiding van opmerkingen van In 't Veld over het eventueel participeren door randgemeenten in de kosten betreffende regio voorzieningen die thans door Leiden gedragen worden, zei burge meester Vis, dat op langere termijn het best hierover in gewest- verband gesproken zou kunnen worden. Een suggestie van de heer Van Dam om nieuwe wijken „op afbetaling te kopen" moest worden afgewezen. Volgens directeur Financiën, de heer Visser, was afbetaling, met speciale toestemming van G.S. en Binnenlandse Zaken, alleen mogelijk in gevallen van grondaan kopen, verder niet. Ook de dreigende onbestuurbaarheid van Leiden kwam ter sprake. Wethouder Harmsen zei niet gauw geneigd te zijn, het bijltje er bij neer te gooien, „al wordt het wel moeilijk. Dit zou trouwens een zaak van het gehele gemeentebestuur moeten zijn". De wethouder betwijfelde overigens, of de kloof tussen Leiden en Den Haag ooit te overbruggen zou zijn, „als ik bemerk hoe ge makkelijk in Den Haag over de structurele moeilijkheden van LLSil Leiden wordt gesproken", ipo. Een opmerking van de heer In 't Veld gaf B. en W. nog even te denken. Hij meende namelijk, dat het college niet optimaal func tioneert. „Het college zal bij zichzelf te'raden moeten gaan hoe in deze situatie verbetering te krijgen is, of anders zal men zich moeten afvragen of het zin heeft in deze samenstelling verder door te gaan". Itt! BEKOOP Op de vergadering van het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" vrijdagmiddag in de raadzaal te Boskoop kwam de fluoridering nogmaals ter spra ke. Dr. J. W. Henkelman uit Lei derdorp vond al dat rumoer over de fluoridering nogal emo tioneel. Deze emoties hebben in Boskoop niettemin1667 be waarschriften opgebracht. initiatief van de gemeente zelf wordt deze materie in de raadsvergadering op dertig no vember nogmaals besproken, al dus burgemeester G.W. baron van Dedem. vv2° toevoeging brengt geen verho ging van de kosten mee. Dit zei de voorzitter de burgemeester van Alkemade P.M.F.Smolders. Wethouder P. van den Dool wees er op dat men in Boskoop to-t zeer bevreesd was voor even tuele schade aan de boomkwe kerijen door toevoeging van fluor. De directeur van de Rijn streek de heer A. van der Kaaij zei: „Als men ziet wat er aan giftige bestrijdingsmiddelen in de sloten komt, dan is het wei nige fluor wat het waterleiding bedrijf er in zou doen belache- tijk-" de gemeenteraad De eventuele schade van fluor voor de boomkwekerijen wordt nog onderzocht. Burgemeester J. ten Heuvelhof van Hazerswou- de is nog steeds niet gelukkig met de forse tariefsverhoging van dit jaar. Ook de heer J.Booij raadslid te Boskoop (prot.christ.) vond dat deze ver hoging veel te schoksgewijs plaats gevonden had en pleitte voor geleidelijker verhogingen. De Rijnstreek gaat in de toe komst ten behoeve van het in aanbouw zijnde ziekenhuis te Leiderdorp water inkopen bij de N.V. Leidsche Duinwaterlei ding Maatschappij. Desge vraagd deelde de voorzitter mede dat niet de vestiging van het ziekenhuis te Leiderdorp of een brouwerij te Hazerswoude tariefsverhoging veroorzaakt zouden hebben doch het feit dat De Rijnstreek veel oude leidin gen moet vernieuwen hetgeen veel investering vergt. De heer C.Meerburg wees ook op het leggen van ringleidingen die bij calamiteiten minder last veroor zaken. Dat deze vernieuwingen dringend nodig zijn bewees wel het langdurige ongemak onlangs in Alkemade. Aansluitend bracht de heer Wagenaar van Alkemade zijn dank over aan de directeur, de heer Van der Kaaij, en het personeel voor de vlotte wijze waarop destijds hulp geboden werd. Er werden ook technische zaken besproken zoals de hardheid van het water. De Rijnstreek le vert verschillende soorten wa ter. In Boskoop heeft men ver geleken bij vroeger bijzonder zacht water. Het ligt wel in de bedoeling overal zacht water te gaan leveren. Ook al zal dit veel investeringen vergen. plekken tussi rond de Jozefkerk aan de He^ rensingel Wethouder Menken zei te verwachten, dat in de loop van '72 meer zekerheid verkregen zal zijn over de plan nen (iets parkachtigs, bouw of iets dergelijks). Twee artsen beginnen binnenkort een groepspraktijk in de onder bouw van een der nieuwe flat gebouwen in de Merenwijk. De heer Waal had hierover ge vraagd. Zijn fractiegenote me vrouw Kerling vond, dat de Hof- laan met de dag ellendiger werd. „Ga 'ns een avondje kij ken en u weet hoe het er is", adviseerde zij de wethouder. Die wist het wel en daarom zal hij later nagaan of. in overleg met degenenen die de woningen beheren, iets gedaan kan wor den om de gezelligheid „in deze veel te benauwd gebouwde straat" te verhogen. Met de sloot waarin percelen aan de Oosterdwarsstraat lozen is het nog steeds mis, zei de heer Ver boom. Dit jaar zou er iets aan gedaan worden, „maar de men sen zitten nog steeds in de fae- caliën". De heer Houtman kreeg van de wethouder te horen, na vragen over speelvoorzieningen voor de jeugd, dat steeds meer medici zich keren tegen „het zandbak- kengedoe"; „we hebben er al moeten opruimen, omdat het meer kattebakken waren gewor den". De burgemeester had deze vrij dag nog een gesprek gehad met een serieuze liefhebber die het oude postkantoor aan de Bree straat wil gaan gebruiken. In de Breestraat zal wel een galerij PTT-loketten gehandhaafd blij ven. Het terrein Stationsplein- Schuttersveld wordt genoemd als plaats van vestiging voor een nieuw postkantoor. Het was nog niet zeker of het huidige kantoor aan de Gerestraat door de PTT definitief bewoond zal blijven. De heer Waal had hier- lI*evonden in sloot Vermiste Boskoopse scholier verdronken m '0SKOOP De politie dinxveen heeft de sinds dinsdag avond vermiste Frans Jansen uit Gouda gevonden. jongeman (19) is in het don- te water geraakt en ver dronken in het Bloemendaal. [J'j kwam vanuit Boskoop waar djl de christelijke lagere tuin bouwschool bezocht voor avond lessen. Hij werkte overdag op een kwekerij en bezocht drie •vonden per week de school in kW* TWIJK Burgemeester Ver meulen heeft gisteren bij de van Doornik de ere medaille in goud behorende bij de Orde van Oranje-Nassau op- lespeld. De heer v. Doornik is feeds 50 jaar werkzaam bij een Amsterdams bedrijf en direc- myr van de dochteroinderne- ming N.V. Voorhout. Het is niet onmogelijk, dat op de hoek Morssingel-Stationsplein een kantoorpand zal verrijzen waarin de hele dienst Gemeen tewerken kan worden onderge bracht. „Het VVSL-gebouw". al dus Waal, „komt binnenkort vrij. Voorkom daar een bank- vestiging". De heer Menken dacht, dat dit wel zou meeval len: „het is een zeer benauwde hoek, gezien de ruimte voor de klandizie". r was opnieuw de jaarlijkse lof voor de plantsoenendienst der gemeente. Bewonderenswaardig dat deze dienst (die zeer goed wordt gerund, aldus de wethou der) met zo weinig geld zoveel aantrekkelijks weet te bereiken. Vermelden we tenslotte, dat Leiden 176 wegen heeft die slecht zijn. Door het beperkte geld kunnen het volgende jaar slechts 22 straten herbestraat worden, naast de asfaltwegen waarin de gemeente moet voor- Kardinaal Alfrink heeft deze week persoonlijk het eerste exemplaar aangeboden ge kregen van de studie van prof. dr. J. M. G. Thurlings, van de katholieke universiteit van Nijmegen. De studie, ge titeld: „De wankele zuil", Nederlandse katholieken tus sen assimilatie en pluralis me, is verschenen bij Dek ker en Van der Vegt te Nij megen en De Horstink te Amersfoort. Het boek van prof. Thurlings is het eerste in de reeks „monografieën over katho liek leven in Nederland". De reeks werd in het leven ge roepen door het katholiek do cumentatiecentrum, een in stituut van de katholieke uni versiteit van Nijmegen. De Jordaanse bisschop Neemeh Sinaan uit Am man heeft zich tijdens zijn bezoek aan Wenen bezorgd uitgelaten over de systematische ver- joodsing van Jeruzalem. In een vraaggesprek met het Oostenrijkse ka tholieke persbureau ,,Kathpress" toonde de bisschop zich voorstan der van een speciale status van Jeruzalem on der toezicht van de Ver enigde Naties. Wanneer de emigratie van de Arabieren uit de oude stad- kern van Jeruzalem door de Israëlische autoriteiten door gezet wordt zal de heilige stad spoedig niet meer het religieuze centrum van de verschillende godsdiensten zijn. „Een dergelijke ontwik keling", zo meent bisschop Sinaan, „zal toch de gehele christenheid niet onverschil lig laten". Jeruzalem moet volgens de bisschop een „open stad" zijn, waar iedereen vrije toe- Jeruzalem, open stad? gang heeft en waar de rech ten van alle godsdiensten volledig gewaarborgd wor- Hoewel de bisschop meedeelde de moeilijkheden, die er aan zijn voorstel kleven, niet te kunnen overzien, was hij wel zo optimistisch te veronder stellen dat zijn plan te ver wezenlijken is. Niet alleen de paus, maar ook verschillende andere godsdienstige ge meenschappen in het H. Land staan een uitzonde ringspositie van Jeruzalem Israël zelf, dat het oude ge deelte vun de stad Jeruza lem in 1967 op Jordanië ver overde heeft dit van de hand gewezen. Naar de mening van mgr. Sinaan zal de hou ding van de grote rr achten in deze van doorslaggevende betekenis zijn. Nieuwveen Waarschijnlijk beraadslagingen naar 2 novem- komt in de raadsvergadering ber. Dan zou een extra-raads- van 1 december het voorstel vergadering worden gehouden, de orde om een openbare Die vergadering is echter niet kleuterschool te stichten plaats van de chr. kleuterschool te laten uitbreiden. Dit als ge volg van de ontwikkelingen na de gemeenteraadsvergadering van 17 november. In die vergadering kwam, zoals gemeld, het voorstel aan de orde aan de christelijke kleuter school medewerking te verlenen een tweede lokaal te bouwen aan de semipermanente school. De raad kon echter niet tot een besluit komen en verdaagde de KKMARKT LEIDEN Prijzen: F .k en Slachlstleren 4.SO— 5.60. Melkkoieen 12.20IS.TT,. Vette koelen 4.40—5.55. Vare k-elen 6 75- 16.50. Vette klaveren 4.40—4.80 Vet te schapen 90—190. Vette lammeren 730190. Drachtige zeugen 375475. Schrammen 95-120M Biggen 70-75-80. Geiten 15-90. Vette schapen 70. Vette lammeren 1496. Drachtige zeugen 35. Schrammen 46. Biggen 55S. Geiten 34. Totaal 2712 Handel: Stieren goed. Melkkoeien Goudse. Leidse kgGoudse kaas kaas 3.75. Broodkaas 3.75. redelijk. doorgegaan, omdat inmiddels een comité van bewoners (ini tiatiefnemers mevr. Speet-Sik- kens en de heren Meijer en D Groot) in een handtekeningenac tie de noodzaak van een open bare kleuterschool in Nieuwveen heeft aangetoond. Komt er een openbare kleuterschool en daar voor is het vereiste aantal hand tekeningen vergaard, dan is er voorlopig geen noodzaak meer een tweede lokaal (kosten 59.000,- te financiëren uit de gemeentekas) aan de christelij ke kleuterschool te geven. Het niet doorgaan van de raadsver gadering van 2 november moti veert het college van B. en W. als volgt: Uit nader aan het col lege van B. en W. verstrekte gegevens is gebleken, dat het college op grond van de bepa lingen in de kleuteronderwijswet u thans zou moeten adviseren afwijzend te beschikken op het verzoek van het Chr. Nat. Schoolbestuur om medewer king". Jan v. d. Slot overleden Noordwijkerhout Donderdag middag is te zijnen huize aan de 's-Gravendamseweg plotse ling overleden de heer Jan van der Slot, lid van de parochiële charitatieve instelling van St. Victor. De heer van der Slot werd 76 jaar. In mei 1955 werd hij vanwege zijn aandeel in het maatschap pelijk werk onderscheiden met de ere-medaille Pro Ecclesia De begrafenis heeft plaats maandagmorgen om 10.00 uur op het parochiële kerkhof van St. Victor. IJsclub Lisserbroek wijst fusie af LISSE Van een fusie tussen de ijsclubs in Lisserbroek en Lisse kan geen sprake zijn, zo stelde de voorzitter van de IJsclub Lisserbroek, de heer P. Tlm- mers. gisteravond op een jaar vergadering van zijn club. Zoals bekend is van diverse zij den op een fusie aangedrongen, omdat de IJsclub Lisse momen teel zonder baan zit. De heer Timmers ziet echter de zelf standigheid van zijn vereniging volledig gehandhaafd. Hij stelde min of meer dat het vanzelf sprekend ieder lid van de IJs club Lisse vrijstaat lid te wor den van IJsclub Lisserbroek. Dat het er met de financiële po sitie van de Lisserbroekse ijsciub goed voorstaat bleek wel uit het jaarverslag van de penning meester. Dit jaar kon weer 550 gulden aan de reserves worden toegevoegd. Straffen voor ZLC en Sint-Bernardus LEIDEN ZLC wordt verant woordelijk gesteld voor de op 7 november van dit jaar gestaak te wedstrijd ZLC-Kickers '69. Naast een geldboete van tien gul den krijgen de Leidenaren twee winstpunten in mindering. In- dien noodzakelijk zal het reste- rende deel (negen minuten) van de wedstrijd tezijnertijd worden gespeeld op het terrein van Kic kers. Begonnen zal dan worden met de stand 31 in het voor deel van de Leimuidenaren, ter wijl ZLC de aftrap zal verrich ten. ZLC zal dan met maximaal acht spelers in het veld mogen verschijnen. Geen der geschor ste spelers, zo stelt de strafcom- missie, zullen aan het resteren- de deel van de wedstrijd mogen deelnemen. Ook het zaterdagmiddagelftal van St. Bernardus is twee punten in waarde gezakt. De Hazerswou- denaren worden verantwoorde lijk gesteld voor het staken van de wedstrijd Kickers '69St. Beranrdus. Indien noodzakelijk zal dit duel, waaraan St. Ber nardus ook nog een boete van tien gulden overhield, terzijner- tijd worden uitgespeeld. Er res teren nog dertig minuten. Be gonnen wordt eventueel bij de stand 10 in het voordeel van Kickers. St. Bernardus zal met slechts tien man in het veld mo gen komen. Ballengooifestijii aan Rijndijk enorme trekpleister KOUDEKERK/HAZERSWOU- DE Als gold het de introduk- tie van een volwaardig casino, zo enorm was gisteravond de belangstelling voor het ballen- gooifestijn in „Nieuw Poel geest" van de Winkeliersvereni ging „Rijnpost." Vele honderden Koudekerkers en Rijndijkers beproefden er met vier ballen hun geluk. Op een gegeven moment was de drukte zo enorm dat de bijna 20 Rijn postmedewerkers (sters) het nauwelijks meer bij konden sloffen. Het gemeentebestuur had voor een andere „trekker" gezorgd: een foto-expositie van oud- en nieuw-Koudekerk. Uit de duizenden ingeleverde werp- kaarten kwamen tenslotte 27 winnaars van dag- en attraktie- prijzen tevoorschijn. De hoofd dagprijs ging naar de heer A. B. van Leeuwen, Hoogewaard 67. Vanmiddag van 3-5 uur is het gemeentehuis van Hazers woude centrum van het Rijn- post-ballengooispektakel. Een pottenbakker zal er zijn vak manschap tonen. Ripse IJsclub spaart voor jubileumfeest RÏJPWETERING De Rijpwete- ringse IJsclub heeft gisteravond in de 71ste jaarvergadering be sloten de contributie met een gulden te verhogen om een fonds te vormen ter viering van het 75-jarig bestaan. Dat was het belangrijkste besluit, dat het kleine gezelschap nam in café De Vergulden Vos. De aftredende bestuursleden M. de Graaf. J. Zandvliet en J. Uit- den Boogaard werden allen her kozen. terwijl de kascommissie werd samengesteld uit de heren W. Willemsen. Arn. van Schep pingen en P. v. Zeil. De heer C. van der Meer gaat zich bezig houden met de jeugd leden van 12 tot 16 jaar. In dit verband zei het bestuur ook, dat men zich gaat oriënteren bij het secretariaat van de Zuidholland se I.Tsbond over de mogeliikhe- den, die koninklijke goedkeuring biedt. Dit in verband met het verkriigen van ieugdsubsidie bii de gemeente. De avond werd besloten met een verloting. Men besloot verder op 2 december in café Bakker een kaartavond voor de leden te organiseren. 9 Lisse Maandagmorgen zal in de Lissese nieuwbouw wijk Poelpolder een ..groei- plastiek" worden geplaatst van beeldhouw Frans van der Veld uit Lisse. Het komt te staan in het plantsoen bij de openbare school aan de Ruishornlaan. Het plastiek is 3 meter hoog en weegt maar liefst drie ton. 9 Koudekerk Ter vervulling van de aanstaande vacature van ds. Quak heeft de Herv. Gemeente een beroep uitge bracht op ds. D. W. Koelman uit Geldermalsen. Wat u ook I moet weten Rijpwetering Op de con tactavond van vv Rijpwete ring heeft mevr. Spring in 't Veld de eerste prijs bij het sjblen gewonnen; tweede werd mevr. v. Scheppingen. Bij het klaverjasssen ging de lste prijs tiaar de heer L. v. Hameren; tweede werd Th. Nederstigt. De volgende con-- tactavond is donderdag 23 december a.s. Lisse Op het najaarsfeest van buurtvereniging Wilhel- mina, gisteravond in zaal Rehoboth, is de heer A. Schrama, een van de oudste leden, benoemd tot ere-lid. De goed bezette zaal genoot na de huldeging van het to neelstuk „En ik dan.." van Annie M. G. Schmidt, dat werd opgevoerd door „Het Gewestgrond Theater". De middenstand van Lisse had voor vele prijzen gezorgd ten bate van de loterij, die tot sint werd gehouden. Aarlanderveen Wethou der M. Paats van Alphen heeft gisteravond in het vroegere manufacturenzaak- je van de fam. Hoogenboom een Derde Wereldwinkel ge opend. Ellen v.d. Vlist de initiatiefneemster van het winkeltje, bood de wethouder rietsuiker en Unicefkaarten aan. Alphen Op het parkeer terrein van de firma Van Nierop aan de Kortsteekter- weg vorige nacht is een ge parkeerd staande Opel aan gereden door een andere wa gen en total loss geraakt. De eigenaar van de vernielde wagen is alleen W. A. verze- kerd. Hij zoekt nu samen met de politie naar de dader en naar mogelijke getuigen. Sassenheim Waarschijn- slonurt-ik lijk ten gevolge van kortslui ting isvrijdagnacht op de Oosteindseweg de motor van een Daf in brand geraakt, zhet vuur werd met een schuimblusapparaat door de politie gedoofd. Het vrijwel uitgebrande wrak was goed voor de sloop. De Bestuur der, 'n Hagenaar, zag kans zijn wagen ongedeerd te ver laten. Roelofarendsveen De aangekondigde bliksemaktie in de St. Petrus Banden gaat morgen niet door. De aktie I wordt nu op zondag 19 de cember gehouden. I 9 Nieuwveen In gebouw Kwiek aan het Schoterveld wordt aanstaande dinsdag een burgeravond gehouden,I waarop de burgerij gelegen-1 heid krijgt van gedachten te wisselen met het gemeente-1 bestuur over gemeentelijke problemen. Het gemeentebe stuur heeft verzocht vragen liefst schriftelijk in te dienen op het gemeentehuis. 9 Roelofarendsveen Bij de studieclub EMM-Roelofa- rendsveen wil men over gaan tot het vormen van werkgroepen. Het doel is om een bepaalde teelt in studie te nemen en uit te proberen. Er wordt gestart met een werkgroep bolbloemen. Aan staande donderdag worden in de kantine van de bloemen- I veiling de eerste besprekin gen gevoerd; aanvang 20.00 Oud-Ade Het bejaarden- comité van Oud-Ade organi seert dinsdagavond 7 decern- ber weer een gezellige St.Ni- colaasavond in cafe Het Lage Land; aanvang 19.30 I uur. De societeitmiddag komt die dag te vervallen. Voor vervoer wordt even tueel gezorgd. De eerstko- j mende kaartavond t.b.v. de bejaardenkas is aanstaande donderdag. 9 Hoogmade Burgemeester Van Wageningen van Wou- brugge slaat maandagmid dag de eerste paal voor voor een zesklassige lagere- en een tweeklassige kleuter school in Hoogmade, die reeds volgend jaar septem ber in gebruik moeten wor den genomen. Het werk wordt uitgevoerd door de fir ma Hillen en Roos uit Am- i sterdam. WIJKVERPLEGING LEIDEN: zuster M.C.Burghoorn, MMiian 7, lel. 20613, zuster E.A. tinberg, Lammer schans weg 339, 36006. AA lil.ANDERVEEN - TER AA. I.ANGGKAAR - NIEUWVEEN - VENHOVEN: zuster Brouwer, van Alb ree bui raat 7, Zevenh« u-1. 0i;.;-»4 b.g.g. 364. BENTHUIZEN - BOSKOOP EELYIUIDEN: W «ter ll.Rusman. Pa 'bijlstraat 13, Rijpw. lof 50. tet. 4276. luster Benjamins 1 KATWIJK. Zuster A.Moerkerken. Tulpstraat 10, Kuiw.Jk a d. Rijn. lel 1 14010. LKIUSCHENDAM: Groene Kruis, St Willibiordusstrual 2. lel. 01761-3449; Ciav. J. van Sloltoerglaan 47, lel 01761-3474. LISSE: Eerw. zuster Ernesta, Heere- vi 275, Lisse, tel. 03531-3353 b.g.g. NOoRDWIJK: zuster J. van dei Pluym. Van Pannuy sstraat 12 N" 't 'w ijk. lel. 0171.1-2907. .NOORDWIJKERHOUT - VOORHOUT NOORDWIJKERHOUT De ge meenteraad zal dinsdag a.s. een zeer duidelijke beleidsbeslissing hebben te nemen over het al dan niet stichten van een over dekt instructiebad. B. en w. ramen de kosten op 1,8 miljoen en als naast het fonds zwembad en een groot deel van het fonds stadsuitleg wordt ge bruikt om de onrendabele kop af te bijten is er nog 600.000 nodig. Als de burgerij via het Comité Instructiebad Noordwij kerhout zo ongeveer 100.000 wil opbrengen is er kans op een rijksbijdrage van 400.000. Het gat is dan praktisch dicht en de stichtingskosten gedekt. middelen te komen. Al jaren hebben zij financieringsmidde len (geldvoorschotten) in het bestemmingsplan Victor III vastgelegd. Als die in de loop van de komende jaren Dan behoeft alleen nog maar op één ton of 100.000 minimaal te kort per jaar op de exploitatie te worden gerekend. Dat tekort zal ieder jaar in steeds zwaar dere mate op de gemeente-be groting komen te drukken. B. en W. hebben een reële kans ge- De burgerij van Noordwijkerhout vonden om aan financierings- zal in dat geval, alle belastin gen drastisch moeten laten ver- gent object kan worden gereali- Emmuiaa hogen tot het maximum en van seerd. 08523-1146: andere, voor de gemeente finan- Aan de raad is ter beslissing cieel niet rendabele voorzienin- voorgelegd: W.vssêna 'i gen of wel geheel af te zien of a. de wenselijkheid van een bad; wel geruime tijd uitstellen. b. de plaats dan kunnen die gebruikt Daarenboven zal de Noordwijker- geacht bad; houtse gemeenschap bereid c. d7 aard van moeten zijn om alle andere uit- geacht bad; enige omvang afhan- d. de aanwending worden voor het zwembad. Zeer nadrukkelijk wijzen B. en W. de gemeenteraad op de consequen ties van een besluit om het zwembad te stichten. i de beschik-1 baar komende dekkingsmidde- kelijk te laten zijn wijzigingen uit de centrale fi nancieringspot. Dat betekent e. de aanwending van de beschik- vermoedelijk, dat geen enkele baar komende financieringsmid- of slechts een enkele uiterst ur- delen. EEIDSCHENDAM: VOCJ RSiH OTEN Sas*cnhelm, Lrf PEN: G''iiilslioldscen xuardenlaan 2. tel. 2177 R: Zuster Vun Schagci EN HEEK tan.E ris Hoefc 2. Lisse, spr.'i-kuur viu ■aiur 'vun V l'''ilVEUoV "cl •poedgfl Ev. rLv laan 199, alleen spocdgevallt WASSENAAR: tandarts E.E. va I Bommel, Kerkdam 39. tel. 4313.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3