liedj es het land vanuit Steen wijk Gert Timmerman heeft andere plannen met afgebroken studio VAARDIGHEID IN VIERKANTEN Hou het scherm in 't oog Terugblik aeefiets van de slijter... TV vanavon morgei Radio morgen LEIDSE COURANT DINSDAG 23 NOVEMB - J A Jj i, ,#-r w. Dalen moet nu de tekst voor een spot over soepen maken. Als het spotje uiteindelijk klaar is nodigt Zwaantje iedereen voor een soepmaaltijd uit. Ned. I 20.21 uur. Jason King King raakt verzeild in een tie, die is losgebarsten landje in het Caraïbisch gebied. Ned. I 21.45 uur Kort en klein ,Met liedjes het land In" wordt Jeroen Krabbé en Elsje de Wijn hij op over de heldenrol die zijn vader in de gevangenis speelt. Hij beschrijft de rol in zijn op stel. Als zijm moeder ervan hoort hoort verscheurt ze het opstel en dwingt hem een opstel te maken over zijn vaders vroege re werkzaamheden, revolu- Dit is een êrote sla6 voor Klaus, een Ned. II 20.21 uur. vanavond uitgezonden vanuit Sporttheater „De Meenthe" te Steenwijk. Aan deze afleve ring werken mee: Saskia en Serge, Willy Alberti, Rita Ho- vink, het Cocktail Trio, Gonnie Baars en Ronnie Tober. zorgen voor een grappig pro gramma met vermakelijke voorvallen, die uit het leven zijn gegrepen. Als gasten ontmoeten we deze maal Willeke Alberti o.m. voor een lachspiegel en Bueno de Mesquita. Ned. I 21.05 uur. De familie Mack i ditmaal optreden de fa- In het derde deel van deze afleve- Gert Timmerman ziet het in zijn eigen studio niet meer z Van onze showredactie „Dat is zeker naar aanleiding van Sociëteit hij met Wilma gedaan heeft? Maar die heeft hij niet opgezocht. Haar vader is bij Gert gekomen en het is wél zo dat wanneer je iets ontdekt hebt je ouders en zo aan de deur krijgt. USSELO Zeer onlangs schre ven wij, dat Gert Timmerman met eigen handen zijn studio heeft afgebroken. Hij zag het niet meer zitten. Hij was zeer ontstemd over de ontwikkelin gen in de vaderlandse platen branche. Wij vonden hem eerstHet principe van de kinderexploi- nu bereid daar een boekje over iatie hangen wij echt niet aan. open te doen. Wilma is nu ook bij mij onder contract, maar we doseren dat. Gert wil er echter niets over zeg- Ik heb Gert vaak horen zeggen: gen; dat doet zijn manager Ben ik ben zelf zanger, maar mijn „Ja, ja. De laatste twee jaren Essing die met een blijde glim- kind hoeft niet, ik heb liever dat houdt -ie zich. ia dat is lach Gert's terugkeer naar de het buiten speelt met z'n vriend- Bühne aankondigt, wel voor jes. Ach, in vijfennegentig hem. Hij weet ook precies procent van de gevallen is het waarom Gert met platen produ- ouders niet om het talent van ceren begon: hun kind te doen, maar om de „Ach, die studio is gewoon een ceriten Spielereitje geweest. Dat heb je wel meer bij die mensen, die gedachte van: ik heb wat cent jes verdiend en ga er voor m'n plezier wat mee spelen hè. Ja, wel met de gedachte dat als het met zingen niet meer zo best gaat toch wat achter de hand te hebben. De ligging van Gert's Carperten Productions was nou ook zo gunstig niet; zéér ver standig dat hij ermee gestopt Gert gaat in z'n voormalige studio een sociëteit inrichten. Op wel ke basis? „Tja, dat is zuiver een privé-zaak dat heeft niets met het vak te maken. Hij wil daar met jonge ren discussiëren over de bijbel en evangelisatie". Is ie dan zo religieus? moeilijk te peilen. de laatste twee jaren heeft hij zich veel sterker religieus geuit dan voor die tijd. Ja, of er een nieuwe Billy Graham ontstaat weet ik hiet, maar je kunt nooit weten." „Twee jaar geleden heeft Gert het standpunt ingenomen dat hij nog maar twee keer per week zou optreden en de rest van z'n tijd aan het maken van platen zou besteden. Nu is hij eigenlijk al weer begonnen met viermaal per week op te treden. Het cent ligt nog op Nederland, maar in België komen we wel. In de toekomst gaan ook naar Duitsland. Dat hangt nog van de ontwikkelingen af hoor. Binnenkort komt ei Duitsland een plaat op markt van Gert. Nee, geen Ne derlands nummer, Duits." Trap na Gert heeft gezegd: Als de kinde ren die bij mij waren maar even populair werden, gingen ze naar andere maatschappijen en gaven mij een trap na. Hoe zit dat? „Ja, dat was een beetje een ver rassing voor me. Ik denk toch dat het iets anders ligt dan Gert stelt. Die kinderen had hij niet onder contract. Die gingen dus gewoon een beetje wandelen. Iets onzakelijks van Gert ja. Hij heeft ook gezegd dat hij niet te gen de vriendjespolitiek in de platenbuseness kan en dat hij te eerlijk is om zich met vieze praktijken bezig te houden. Ik lees dat wel meer van artiesten. Of ze vinden dat de maatschap pij ze niet genoeg publiciteit geeft, of Veronica plugt hun platen niet goed. Ik denk trou wens dat Gert erop duidt dat zijn platen door anderen niet zo goed gemaakt werden. Maar ja, die maatschappijen besteden natuurlijk meer aandacht aan een eigen produktie dan aan een van meneer X die even bin nen wandelt." Het is wellicht noodzakelijk, dat er moderne cultuur-pessimisten zijn als Erich Fromm met wie André Truyman gisteren in de KRO-uitzending „De mens is stervende een uitvoerig ge sprek had. Omdat de sombere profetie van dit soort mensen er ncn- borg voor staat, dat dieprofeüe Televtóer Magazine M met een sterke aflevering goed achter onderwerp te maken. Bij de AVRO: Herman van Veen. Nog jong, nog steeds enorm veelbelovend. Beloven bv dat hij kan uitgroeien tot een beste liedjeszangers, en dat be doelen we niet op uitsluitend Nederlands niveau. Hij zal dan zijn behoefte om de clown uit te hangen wel sterk moeten inper- wellicht nooit zal uitkomen. Aan de andere kant was Fromm's somberheid al te somber, met name als hij zich uitsprak ge zien in het perspectief van de historie. In dat perspectief is het, geloven wij, gewoon onjuist Uitzonderlijk Beste onderdeel vormde de reportage uit Nieu- wersluis, dat ook in het oog de gestraften bepaald niet leek op een Nederlands Alcatraz. i de reportage was Leon Russell in Voorburg (Van onze show-redactie) DEN HAAG De rock- en roll-show van Leon Russell en zijn backing-session- groep Shelter people komen met de Grease Band en gitarist Freddie Kin, zoals eerder vermeld voor drie voorstellingen naar Nederland. De show op 28 november, die in de Ahoyhal te Rot terdam gehouden zou worden gaat echter niet door. In plaats hiervan treedt Leon Russell met zijn groep in het sport centrum „De Vliegermo len" te Voorburg op. Een film- en opnameteam vergezelt het rockidool en de overige artiesten met hun echtgenotes, liefjes, kinderen en dieren op hun reis door Europa. Het ge zelschap reist in een ei gen straalvliegtuig. Het is de bedoeling dat in ons land de show wordt her haald waarmee Russell vorig jaar op een tournee heel Amerika op zijn kop zette. De belangstelling in Rotter dam viel organisator Paul Acket echter tegen. Daar om week hij uit naar Voorburg. te stellen dat onze generatie agressiever en sadistischer is dan ooit. Is het ook bijvoorbeeld onjuist om te stellen dat de mo derne architectuur exclusief is in het scheppen van ruimte waar de mens niet langer de der dingen is. Persoonlijk heb ben we ruimten die honderden jaren geleden ontstonden veel Het duo ]®e^ bepaald niet geher- sterker als dusdanig ervaren. 'J dat het duo Dona-Schul, die Nieuwersluis in het brandpunt bracht, vrijelijk ondervraagd kon worden. Uniek feit, geloven wij, dat door een rechtbank ver oordeelden tijdens de detentie vrijelijk over hun geval kunnen praten. milie Dubach uit Oostvoorne de familie Van Ek uit Utrecht. Eveneens een vast onderdeel is de rubriek „Dat wil ik nog eens horen" waarin drie nummers te beluisteren zijn Jan Boezeroen", de Eurovisietune en het Zonne lied van Catharina van Renes. Dan bevat het programma ook nog een muzikale quiz voor de kijkers thuis en de wedstrijd „Wie imiteert het beste de Zan geres zonder Naam", waarvoor niet minder dan dertig kandida ten zich inscchreven, van wie er drie voor camera en microfoon komen. Ted de Braak praat de onderde len weer aan elkaar en -Harry de Groot heeft de muzikale lei ding. Ned. II 21.20 uur. De volgende patiënt Dokter Upton gaat zich in de psy chiatrie verdiepen. Hierdoor leert hij er weer heel wat inte ressante dingen bij. Ned. I 19.05 uur. Reklame maken blijft moeilijk, dat ondervinden ook Gilles en Pummel. De geniale copy-writer Lex is boos weggelopen en van Steeds meer vertrouwen in woningbouwplan (Van onze radio- en tv-redactie) De afdeling Studie en onderzoek van de \TOS heeft opnieuw telefonische enquête gehouden naar de mening van de kijkers over het woningbouwplan van Marcel van Dam. Van de onder vraagden verklaarde 65 pet. zich voor het plan, 12 pet was misschien voor, 8 pet wist het (nog) niet en 15 pet. was tegen. De resultaten van het onderzoek toonden voorts aan, dat men het plan aanzienlijk meer kans van slagen geeft dan bij het vorig onderzoek, dat werd gehouden op 15 oktober j.I. Nu was 26 pet. van de ondervraagden van me ning dat het plan zeker zou sla gen, 34 pet geeft het plan een goede kans. Bij het vorige on derzoek waren deze cijfers resp. 15 pet. en 32 pet. Een minder heid van 20 pet meent dat het plan geen kans van slagen heeft (was 32 pet.). nnen over een gezin waarvan de vader in de gevangenis zit kan men de uitwerking zien die de straf op de jongste zoon Klaus heeft. De situatie dringt eigenlijk pas tot Klaus door als hij zelf een veer moet laten. Als hij op school een opstel moet schrijven met als onderwerp „Mijn vader" ziet hij daar niet tegen op. Tegen zijn klasgenootjes schept (ADVERTENTIE) NEDERLAND I NOS 18.45 uur Fabeltjesla 9 18.55 uur Journaal VARA 19.05 uur Volgende p 19.30 uur De ombuds 9 20.00 uur Journaal 20.21 uur Klatergoud 20.45 uur en de juffrouw 21.05 uur Kort en ki 21.45 uur Jason Kini 22.35 uur De Vrije 22.50 uur Journaal 22.50 uur Weekoverzü NEDERLAND II NCRV 18.45 uur Fabeltjeski 18.55 uur Journaal 19.05 uur Zo vader, i 19.30 uur De koerier keizerin 9 20.00 uur Journaal 20.21 uur De familie 20.45 uur Hier en Nu 21.20 uur Met liedjes 22.35 uur Ander nieu 9 22.45 uur Journaal 22.50 uur Den Haag 22.55 uur Teleac NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Scchool-tv NCRV: 17.00 uur: Kijkkast NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Van gewest tot gewest 19.50 uur: Bureau voor toerisme 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Uitzending NMP 20.30 uur: Staatsloterij 20.35 uur: Socutera 20.40 uur: Spellbound (film) 22.25 uur: Studio Sport 9 22.50 uur: Journaal 22.55 uur: Den Haag vandaag 23.00 uur: Interpellatie NEDERLAND II 18.45 uur: Fabeltjeskrant 9 18.55 uur: Journaal 9 19.05 uur: Eddy ready go 9 20.00 uur: Journaal 9 20.21 uur: Doek Green 9 21.05 uur: Tunesië (documentaire)!1 21.55 uur: Dagsluiting IKOR: 22.05 uur: Kenmerk 9 22.30 uur: Wij stellen u voor 9 23.06 uur: Journaal. We zijn gek op uitspraken als die Fromm gisteren deed, omdat we geloven dat bepaalde rem mende factoren momenteel echt wel gewenst zijn. Maar in abso lute zin nemen we die uitspraak met meer zout dan de Rijn tot voor kort aanvoerde. Terzijde: de beelden bij het gesprek wa- onuitstaanbaar vervelend, senspoeld, maar had voor Nieu- j wersluis geen kwaad woord over. Andere gedetineerden trouwens ook niet behalve dan in financiële termen. Opmerke lijk in dit onderdeel was dat de meest stoere vragen en ant woorden erop kwamen via Ria Bremer, een vrouw die te wei nig mannen te erg blijkt te zijn. Een vrouw die goed past in het actieve Televizierteam. hadden nauwelijks iets met het Vg. Sert walgt van de mentaliteit van sommige ouders die hun kind een ster willen laten worden om zelf niets te hoeven doen. Hij zocht toch dat prille talent zelf op om er aan te verdienen? Programmaomzettingen confron teren soms onverwachts met zo geheten routinevoorstellingen. Zo'n momentopname van het repertoire is vaak verhelderend. Bij het Ned. Danstheater bleek gisteren in een goed bezette Kon. Schouwburg welk een groot theaterpotentieel dit en semble heeft. Licht, decor, ge luid, aankleding en begeleiding, alles staat langzamerhand op verrassend hoog niveau. Ook de L (ADVERTENTIE) Gearriveerd bij HENRI VLEK f** BEAUJOLAIS DE PRIMEUR APPELLATION BEAUJOLAIS CONTROLÉE PI AT PÈRE FILS per fles 5.50 12 flessen 60.00 uitvoerenden zijn stuk voor stuk even fraaie als goed getrainde podiumlichamen. De vraag is of er nog sprake is van danskunst, dan wel van bewegingsdrama- tiek. Wie zal zeggen waar de grens ligt. Dramatisch gezien is Hans van Manen een inventief theaterman, die met een vier kant van neonbuizen in zijn bal let Squares net zo'n spectaculai re blikvanger laat zien als Jaap Flier met zijn kwadraat van hangende touwen in Hi-Kyo. In beide gevallen remmen de vier kanten de plastische vaart af. In Falco's Journal, waarin Juan Antonio, assistent van de cho reograaf, liet zien dat zijn spie ren hem nog goed gehoorzamen, is het de scènische symboliek die - samen met de grote verba le inbreng - de gedachte aan ballet verjaagt. Maar het is knap, dit fel bewegend acteren. Konden onze toneelspelers het maar zo! D-y. Staalkaartprijs voor Ten Cate Van onze radio- en tv-redactie. Dezer dagen is de VARA toe aan de 1250-ste Staalkaart (voorheen „Artistieke" Staalkaart) in de 25-ste jaargang. Dit programma zal geredigeerd worden door voormalige medewerkers Char les Boost en Max Dendermonde en gepresenteerd door Henk de By. De VARA wil het daarbij niet la ten. Bij het 1214-jarig bestaan van de rubriek werd een Staal kaart-prijs ingesteld en toege kend aan Johan C. Wertheim voor zijn initiatief om te komen tot de radiocursus „Openbaar Kunstbezit". Ook bij dit jubileum zal weer een Staalkaart-prijs worden uitge reikt op voordracht van een jury, waarin zitting hebben de heren Max Dendermonde, R. Blijstra, Dick Dooijes, Jan de Vaal en Rutger Schoute. Deze prijs, beschikbaar gesteld door het bestuur van de VARA, is op advies van de jury toegekend aan Ritsaert ten Cate voor zijn initiatieven met betrekking tot de Mickery Workshop. Politieke Partijen van de Chr. Historische Un» 18.30 Nws. 18.41 Actual. 18.; beschouwing over komen® progr. 19.00 (S) Musiceren tanten: koorzang (opn.) IS doet leven, gesprek. 19.46 E de kerk: muz. in de UUr (S) Radio Kamerorkest: mod. muz. (opn.) 21.0T nic en Bestlmmung, nieën. 32.00 (S) Bariton i klass. liederen (gr). 22.,"' ging. 2330 Nws. 22.38 vandaag. 22.50 Actual, voor vogels: Licht progr. i Nws. Hilversum II. Amateur Comedie voert spel op marktplein op (van onze kunstredactie) ateurtoneelgroep „De Ama teur Comedie" uit Voorburg viert in 1972 haar 25-jarig jubi leum. Ter gelegenheid hiervan wordt 19 december op het kerk plein te Voorburg een bedrijf uit „Waar de ster bleef stille staan" opgevoerd. Het programma voor het jubi leumjaar bestaat verder uit het volgende een blijspel in fe- brauari een speciale kindervoor stelling in oktober en een gala jubileumuitvoering van een to neelspel, de naam is nog niet bekend, onder leiding van een beroepsregisseur. Intermezzo. 14.30 Jeugduil lar 14.50 Radlö-sehoolkoor (.1500 15.15 Klnderprogr. 16.00 beursber. 16.05 Lichte m Nws. en mededel. 17.15-18.(1 18.03 Uitzending voor de sok rf)(. (Soos): lichte actual. (7.30-" 10.00 Voor ae vrouw, u» „t Nws.) hl.55 Mededal. Kfó (S) Van twaalf tot t\ progr. (12.26 Mededel. en tuinbouw; 12.30 Nws. 13 orgelconcertklas king met ontwikkel ïhl NCRV: 17.30 Nws. 17.32 Hier actual, muzlekprogr. 18."" IS.41 Veel gevraagde platen (S) Dag woensdag Radioweekblad, met o... standen. Om 9.40 Schoolrad! vin 10.15 Koning Klant Bé J5.00-16.02 17.00 (S) Geef me de vijf: pl aten progr. 17.55 Mededel. - -uur-show. 10.00 N« Lrbeidsvil populair verzoo 60! 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 ourn. 12.06 Zet .4.03 Superclean J

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2