Plannen in Nieuwkoop voor over kapping van het zwembad Wijkcomité Noon dringt aan op opheffing van spoorlijntje bij W. de Zwijger laar „Noordwijks kern niet breed genoeg" Warmond discussieerde over de kerkinkomsten Warmond laat zich door Voorhout van het vuil afhelpen SINT NICOLAAS Positie Scylla- reserves precair! KATWIJKER VAN DER HORST: LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 NOVEMBE! NIEUWKOOP Het zwembad van Nieuwkoop wordt waar schijnlijk toch overdekt. In tegenstelling tot de plannen die men in het beginstadium met het bad aan de Noorden- seweg had, heeft het gemeentebestuur nu wel vrij vast omlijnde plannen over een overkapping. Het is de bedoeling dat er een overdekking komt zoals in het zwembad van Ouderkerk, waar burgemeester Van Montfoort en enkele gemeenteambtenaren een paar maanden geleden een kijkje zijn gaan nemen. KATWIJK In Hotel Riche genoten een kleine tweehon derd bejaarden gisteren van een ,,snert"-maaltijd. De fa milie Duykers, eigenaars van Hotel Riche, boden dit de bejaarden aan, in samen werking met het comité Au totocht Ouden van Dagen. Ook burgemeester A.G.Ver meulen, die voorzitter is van het comité Autotochten Ou- den van Dagen, behoorde tot de genodigden. De heer C. de Jager bedankte op rijm de familie Duykers en het comité namens alle bejaar den. Het zwembad van Ouderkerk is ge bouwd volgens het verrijdbare kas-idee. Het heeft een staalcon structie van 45 bij 15 meter, die bedekt is met twee lagen PVC- platen. Het middelste gedeelte kan met een druk op de knop over het voorste gedeelte ge schoven worden. De gehele overkapping kostte in Ouder kerk ongeveer honderdduizend gulden. Voor Nieuwkoop zal het niet mo gelijk zijn me. e .n dergelij' b drag toe te komen. Directeur Gemeentewerken, de heer L. C. Kolmer, legde uit waarom niet. ,,Het bad hier is breder dan dat van Ouderkerk en dat maakt de bouwkosten van de staalcon structie veel duurder. Wij heb ben een kostenberekening ge maakt en zijn uitgekomen op een bedrag van een slordige ne genhonderdduizend gulden". De raad van Nieuwkoop verleende vorig jaar een krediet van vijf honderdduizend gulden voor werkzaamheden aan het bad. Op dat moment bestonden er echter nog geen plannen voor een overkapping. Het bedrag was alleen bestemd voor ver warming en enkele andere ver anderingen aan het huidige bad. De verwachting is dat het niet ge ringe krediet dat nodig zal zijn om de overdekking te realiseren aanleiding zal zijn voor uitge breide discussies in de commis sies en later ook in de raad. Toch is de heer Kolmer optimis tisch als het gaat om het tijd- stip waarop men zou kunnen gaan werken aan de overkap ping. ,Het is weliswaar moeilijk te schatten, maar ik verwacht toch dat we over een half jaar kunnen gaan bouwen. Dan be doel ik met de accommodatie die nodig is om later de over dekking te kunnen aanbrengen". Warmond De raad van War mond zal in de vergadering van dinsdag 23 november a.s. onder meer de volgende voorstellen van b. en w. behandelen: Een nieuwe vrachtwagen met kraan aan te schaffen. Hiervoor is een krediet van 47.100 nood zakelijk. Van de gemeente Voorhout de gemeentelijke huisvuilauto met chauffeur te huren voor het op halen van huisvuil op maandag. Het vuil van seizoenbedrijven wordt in de zomermaanden op donderdag opgehaald. Het huis vuil moet overigens per 1 janua ri van het volgend jaar in plas tic zakken geborgen zijn. Deze zakken moeten van het merk KOMO zijn en kunnen in de wij- kels gekocht worden. Ze hebben Kleuterschool Harlekijn krijgt derde lokaal Bodegraven zal in de vergade ring van donderdag 25 novem ber aanstaande onder meer de volgende voorstellen van B. en W. behandelen: Een beeld gemaakt door de kunstenaar Pim van Moorsel aan te schaffen voor het Dro- nenpark. Kosten 700,-. De aanvraag van de chr. kleu terschool aan de Nassaustraat om gelden voor de aanschaf van materiaal in te willigen. De aanvraag voor uitbreiding met een derde lokaal van de r.-k. kleuterschool „Harlekijn" aan het Dronenplein. Anderhalve ha. grond in het bestemmingsplan „Nieuwer- brug" mede in gebruik te geven aan de ijsclub „Winterver maak". De ijsclub moet hier voor een bedrag van 350,- per jaar betalen. Grond en woningen aan te ko pen ten behoeve van de noorde lijke omleidingsweg. De wonin gen Buitenkerk 44. 45, 46 en 47. eigendom van de heer M. van Briemen Noordzijde 38 en 1.23.85 ha. weiland van me vrouw Lansberg-Stam uit Bilt- hoven, staan op de nominatie ei gendom van de gemeente te worden. Tenslotte nog een me dedeling: Minister Drees heeft besloten, dat er op het zuidelijk gedeelte van de Goudseweg voortaan niet harder dan 50 km ïisr uur gereden mag worden. een inhoud van 40 liter en kos ten 2,50 per 20 stuks. Een aanvullend krediet van 32.780 te verlenen voor de eer ste fase van de vernieuwing van de riolering. Men had hiervoor een bedrag begroot van 347.950,-. De laagste inschrij ver, de NV Schouls uit Leiden kwam echter uit op 375.000,-. Het bestemmingsplan „Ende- poel" is bijna gereed gekomen, er moet alleen nog wat groen aangebracht worden. En er moet nog een speeltuin komen. Voor deze speeltuin is een aan vullend krediet van 22.500 no dig. De beschoeiing van het park „Groot Leerust" verkeert in zeer slechte staat. De kosten van vernieuwing vergen een krediet van 34.000,-. De uit 1938 daterende Korenmo lenburg is aan reparatie toe. Om te kijken hoe dat het beste kan wil men TNO een onder zoek laten instellen. Dat onder zoek kost 2300. De heer Hoogduin het jacht- recht te verlenen voor 52 per jaar. De heer Verhoef het jacht- recht te veulenen in de Veer- polder en de polder Broek en Si- montjes. WARMOND De parochie dis cussieavond in Warmond heeft beantwoord aan de opzet. Het is een bijeenkomst geworden waarin de bezorgdheid van de Warmondse bevolking wat be treft de inkomsten van de paro chie duidelijk naar voren kwam. De pastoor opende een levendige discussie over de algemene kerkbijdrage. De heer J. van Vliet, vice-voorzitter van het pa rochiebestuur, hield daarna een korte inleiding waarin hij de voorgeschiedenis van de kerk bijdrage toelichtte. Vijf jaar ge leden zijn de collectes en het plaatsengeld afgeschaft en is het kerkbestuur overgegaan tot „alles in 1 mandje." Nu de al- Alphen Burgemeester Gallas heeft gisteren het zevenjarige jongetje Hulscher een elektrische auto gegeven omdat hij vorig jaar zijn drie jarig zusje uit de Damse Rijn redde. gemene kerkbijdrage wordt in gevoerd wil het parochiebestuur deze niet invoeren naast de we kelijkse collecte maar deze af schaffen met de vastgestelde bedragen voor „rouw en trouw" en het misstipendium. Zo zullen de inkomsten van de kerk vol komen gescheiden worden van de eredienst. Er werden door de aanwezigen ook vele vragen ge steld. Men vond het o.m. erg gewaagd om de bijdragen voor ,rouw en trouw" af te schaffen. Enkele voorstellen zal het paro chiebestuur in overweging Leiden Het wijkcomité „Plan-Noord" heeft een brief ge stuurd aan de directie van de Nederlandse Spoorwegen over het spoorlijntje door Leiden Noord. Ter verduidelij king: het zijlijntje van het station naar de Herensingel. De laatste jaren zijn er op de overgangen verschillende dodelijke ongevallen geweest. Vorige week vrijdag, 12 no vember, vond er opnieuw iemand de dood op deze over weg. Naar aanleiding daarvan schreef het comité ge noemde brief. Een fragment daaruit: „De bewoners in de omliggende wijken zijn zo door dit spoorlijntje geërgerd dat zij er bijna niet vanaf te houden zijn de verbinding zelf af te breken". „Voor er nog meer doden vallen'' In de brief wijst men verder op de toenemende angst en onrust bij de omwonenden. Men wijst er op dat er in deze stadswijk 12000 mensen wonen en dat de grootste verkeersader in de wijk, de Willem de Zwijgerlaan, nog een tweede totaal onbevei ligde overweg is, de Marnix- straat. Aan het einde van deze Behalve de Nederlandse Spoorwe- straat liggen de volkstuinen en f>en ontvingen ook minister de enigste speeltuin van Plan- Drees, Gedeputeerde Staten, het Er wordt ook een suggestie aan gedragen op welke manier dat moet gebeuren. Men stelt voor de grond ter beschikking te stel len van de gemeente Leiden om een normale ontwikkeling van de omliggende wijken doorgang te laten vinden. Het comité „Plan-Noord" houdt ook rekening met een afwijzen de houding van de spoorwegen getuige de volgende frase: „Mocht u niet op korte termijn tot afstoting van dit lijntje be sluiten, dan vragen wij u na mens alle wijkbewoners duide lijk te maken welke motieven u daarvoor heeft?". Noord. Daarachter is een nieu we stadswijk van dezelfde grootte in aanbouw. De toe gangsweg zal, het kan haast niet anders, weer een nieuwe spoorwegovergang doen ont staan. De „Kooi" ontbeert door de spoorlijn een hoognodige ver binding met Leiden-Noord en de Merenwijk. De vraag rijst: waarom dan nog deze spoorlijn? Volgens het wijkcomité alleen om twee klei ne goederentreintjes per dag te laten rijden. Het comité trekt dan ook de conclusie dat dit de moeite niet waard is en vraagt de NS het lijntje op te heffen voor er nog meer doden te be treuren zijn. gemeentebestuur en de raadsle den van Leiden een dergelijke brief. Belangrijke zwemwedstrij) voor Zijl/LG LEIDEN Zondag wordt i zwemploeg van de ZIJ! het tweede gedeelte van competitie verzwommen. Na het eerste deel staan mes in deze landelijke c tie op 9de plaats en di zelfs op de 4de plaats, de eerste 2 promoveren n A-competitie worden dit d langrijke wedstrijden vo Leidenaars. Het programme samen met de zwemploeg! Zeemacht, DWR en KZC „Watering" te Wormerveei den afgewerkt. Aanvang uur. Aanstaande weekend zal r ploeg uit de kring Gouwe streek deelnemen aan de nale polocompetitie. AZC namelijk woensdagavond speeld. In de eerste klass de ZIJL/LGB uitkomen PSV. De Eindhovenaren sla het ogenblik in de middeis L De roodwitte* moeten zat: in de „Mieraweide" te 1 in staat zijn om ook des strijd in winst om te zettet vang van de wedstrijd: 18 KATWIJK In sporthal Cleyn Duin is gisteravond de tentoonstelling Ko-Plu-Ko ge opend door de heer Bosch. In de sporthal - volgens de keurders de mooiste zaal van Nederland - stonden ko nijnen, sier- en postduiven. •HAZERSWOUDE De on dernemersfederatie in Ha- zerswoude heeft een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter is de heer Bos, vice-voorzit ter is de heer Jansen. Het secretariaat is in handen van de dames Van der Linden en Van Zwieten. De heren Brug man en Vonk zijn penning meesters. De heer Baelde is algemeen adjunct. AANBIEDINGEN GOUDEN DAMES HORLOGES, Ancre 14 karaat 79,- GOUDEN DAMES HORLOGES met gouden band, Ancre 189,- GOUDEN ARMBANDEN 14 karaats, v.a. 36,- PIERROT JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20778 Leiden Nu Scylla definitief is mes ontvangen Helmond uitgeschakeld voor de titel in de zullen ruim winnen. Ereklas tafeltennis door de ge- Voor TOV staat een bela leden nederlaag tegen Delta- Lloyd, moeten de reserves gaan goedmaken wat door de toppers werd gemist. Maar ook Scylla 2 staat er hachelijk voor. Om in de ereklas te kunnen blijven moet het team zaterdag de thuiswedstrijd tegen STH-TSB minstens winnen. Omdat het eerste vrij is, hebben zij in elk geval goede coaches. Voor de overige teams van Scylla in de landelijke competi tie lijkt winst te zijn weggelegd. Scylla 3 thuis tegen JEEP, het STEEDS VOORUIT is isei ke wedstrijd voor de deu laatste theoretische kana de hoofdklas te blijven i namelijk worden verspeel niet van Swift gewonnen Na het gelijkspel uit de t ronde moete winst nu mi zijn. I DOCOS heeft wat tie betreft niets te vrezen overwinning in de strijd kan hen moeilijk om vierde uit tegene Belcrum 2 Scylla 5 wer thuis tegen Prowa- no. Zij hebben de punten hard nodig. Het tafeltenniscentrum van De Treffers krijgt dit weekend weer veel te verduren. Er zijn niet minder dan drie thuiswed strijden in het home van de Veense club. Het herenteam moet een revanche nemen tegen AMVJ 2, voor de in Amsterdam geleden 64 nederlaag. De Treffers 2 ontvangt koploper Delta-Lloyd 3 en moet trachten verder te komen dan het gelijk spel van de eerste ontmoeting. Het uitgetelde NSSS Het minst interessant is eigen- bezoek bij Vriendenschaar, lijk de wedstrijd van het vlag- der Bert van Paridon zullei geschip van de Treffers; de da- het eerste resultaat (5—5 weer een punt moeten opleve- kunnen evenaren. twee fronten nog volledig strijd. Het damesteam de derde plaats in de verdedigen tegen het r complete Tempo-Team, wafin; gemakkelijk is en de here ben nog punten nodig, wedstrijd tegen Rapidity ren. 1 AVANTI bindt de strijd met koploper TCS. Na de ge prestatie in de eerste i f>a; (28) moet nu meer te zijn in eigen zaal. De dt mogen met Rapidity geen hebben. i t» Bodegraven-Ter Aaar Burgemeester Hogenboom heeft gisteren officieel afscheid genomen als voorzit ter van de „Drinkwater Elf Gemeenten". Dat gebeurde tijdens een vergadering in het gemeentehuis van Bodegraven. Van onze sportredactie NOORDWIJK „Noordwijks Katwijkse" trainer v.d. Horst heeft het al volop moe ten horen van zijn plaatsge noten. Noordwijk is zaterdag kansloos. De 1-0 nederlaag, die voor Noordwijk zoveel perspectieven leek in te houden zal door Quick Boys duidelijk gewroken worden. V.d.Horst is zo'n benadering alleen maar welkom: „Als iedereen er van overtuigd is dat Quick Boys wint wordt het voor ons alleen maar ge makkelijker. We hebben dan niets te verliezen." Maar voorzichtig antwoordende v.d.Horst is reëel genoeg te weten dat de positie van Noordwijk beneden de stand is. Dat er nieuwe winstpun ten moeten volgen. Als ex cuus voert hij aan dat hij bij van de nala tenschap van zijn voorgan ger Van Duyl al gehandicapt was. Bovendien wijst hij er op dat de spelerskern te gering van omvang is: „Ten opzichte van het vorig jaar is het elf tal duidelijk minder. Maar het is een feit dat ik na het vertrek van verscheidene spelers niet de juiste vervan gers heb gekregen. Alleen Constant Smit wil ik be schouwen als de evenknie van Jaap van der Niet. Voor het overige is gebleken dat de kern ook het vorig jaar al niet breed was. Anders zou den zich nu de moeilijkheden niet hebben geopenbaard. Toen sommigen geblesseerd raakten was de nood dan ook aan de man. Naast het eer ste elftal zijn er te weinig die op het gewenste niveau inzet en kwaliteit kunnen combineren. Inzet is er ge noeg. Dat bleek vorige week zaterdag wel toen Noordwijk in de tweede helft tegen Ter Leede nog maar met vier spelers van het eerste elftal speelde." Nu de zon weer wat schijnt op te doemen voor de zo geplaagde rood witte equipe, wil v.d. Horst beslist niet stellen dat tijdens de „magere" weken de spe lers depressief waren: „Uit gezonderd een jongen als Marcel Kuipers, die wegens werkzaamheden moest ont breken, zijn constant 17/18 man op de training versche nen. Niemand ontbrak op de twee avonden. Ook de pers heeft weinig invloed gehad op het humeur van de spe lers, al was zij te hard op momenten dat de jongens opbouwende kritiek nodig hadden. Zelf sta ik er boven. Gelukkig zijn ook mijn spe lers er noch down noch ge prikkeld door geraakt." On danks de hoop, die ook in bange dagen leefde, is de op standige stem des volks hard geweest. Volgens de traditie werd, toen de nederlagen- reeks maar niet besloten werd, om het hoofd van de trainer gevraagd. V.d.Horst zegt er niets van te hebben vernomen. Ironisch merkt hij op: „Dat zijn de „des kundigen," die mij aanval len. De oproerkraaiers, die het altijd beter weten." On der meer de verhuizing van Jaap van Kesteren van de fensie naar middenveld werd met kritiek begeleid: experiment is het niet ge weest. Ik wilde gewoon wat meer kracht, wat push op het middenveld. Jaap is een vrij stevige jongen met een grote aktieradius." avond houdt v.d.Horst een wapenschouw van zijn leven de materiaal. Acht spelers zijn zeker van hun plaats. Anonymi voor ons. V.d.Horst zwijgt, verklaarbaar overi gens, over zijn „zekerheid- nc jes." Uit zes spelers, die als kanspaardjes gelden, zal h'i de ontbrekende „pionnen" destilleren. „Ik kamp nog wel met blessures: Duindam. Kuipers, v.d.Luit en Smit. die met een dijbeenblessure Go^ sukkelt. Bovendien moet ik afwachten of Rudi Bröring niet voor het weekeinde ti horen krijgt dat hij schorst wordt." bela hebl en Aan' :n :dre ■s cmd naP n. ,clu>

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4