krijgt hulp van variété-artiesten van Harry van Meurs Sinterklaas van NOS Les Diaboliques griezelen met Clouzot Hou het scherm in 't oog Terugblik morgen Radio vanavo Nieuw programma van KRO morgen TV vanavond LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 NOVEMBER 1971 (Van onze radio- en tv-redactie) «interklaas van de NOS, die za terdagmiddag op het scherm in Monnikendam voet op Hollandse bodem zal zetten, krijgt bij alle Zwarte Pieten, die hij zelf mee brengt, nog eens de hulp in zwarte vermomming van de Haagse variété-artiesten The Movers Hadory's. Deze groep wordt gevormd door Harry van Meurs van het Erasmusplein, In de musical onder regie van Den Haag, Lisa van Bommel Lout Steenbergen staan verder opnamen, ook vaak in de nacht, terwijl hun normale zaaloptre dens gewoon doorgaan. Per et maal zien zij soms een paar uur hun bed. het toneel met een koffer-act, waarin wij ons in allerlei boch ten wentelen, en met een tram polinenummer waarbij we me ters hoog boven het toneel zwe ven. Als Pietermannen preste ren we dit doort stuntjes ook. Stuntwerk Piet Römer is dan wel de Hoofdpiet, maar wij rijn de "SS g* gangmakers van het zwarte Wop en Flop Kijk zelf maar.,,. 10.45 KRO: 17.00 17.23 NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Van gewest tot west 19.50 uur: Bureau voor toeris m (tips) 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: DS '70 20.31 uur: Staatsloterij Stcting Socutera Les Diaboiques (fili Openbaar Kunstbei Studio sport telijk stuntwerk op de daken van de Monnikendamse huizen hebben we puur kou staan lij- den.Als je nou voortdurend van uit Rotterdam en Leni Ouwejan uit Amsterdam. Harry is nu al voor de negende maal door Sin terklaas uitgenodigd. De beide dames hebben er wat minder jaartjes opzitten in de doorluch tige dienst van Sinterklaas. )e NOS viert het Sinterklaasfeest tweemaal. Ten eerste a.s. zater dag bij de aankomst van de Sint en vervolgens op zondag 5 december, wanneer de verjaar dag van de Sint gevierd wordt met een vrolijke musical naar een verhaal van Mies Bouhuys. Dit verhaal gaat over een meis je dat aan de Sint een huis vraagt en dan een poppenhuis krijgt, ofschoon zij en echt huis bedoeld heeft. Sinterklaas wordt voor het probleem geplaatst hierin te voorzien. \an beide uitzendingen werken The Movers Hadory's mee. Al veertien dagen lang zorgen zij voor de capriolen die van Pieter mannen worden verwacht. Ca priolen op de boot op het Y, hoogstandje in de opnamestudio en gevaarlijk geveltoerisme op de daken van Monnikendamse huizen, dikwijls in het holst van de nacht, want dan zijn de Pie ten normaal het best op dreef. Hele eer Harry van Meurs: „Voor dit werk figuren als Elsje de Wijn, Leen Jongewaard en Adri vnan Oor schot, door middel van wiens stem Sinterklaas jaarlijks de kindertjes voor de tv toespreekt. Harry van Meurs vindt het een hele eer tot de vaste krachten van Sinterklaas te behoren. Hij beoefent zijn vak nu al veertig jaar. Als klein jochie begon hij als cascadeur, d.w.z. dat hij bij bepaalde acts als een baal wol over het podium werd gesme ten. Wat wilt u? Harry werd tussen de coulissen geboren in het Rotterdamse Casino-thea ter. Zijn moeder, die daar jong leerde, was net met haar act klaar, toen zij Harry voelde ko men. Dankzij het snelle ingrij pen van de toneelmeester werd de bvalling nog net geen publie ke voorstelling. Harry is het va riété nooit meer uitgegaan. Hij bereisde de hele wereld met nummers in circussen als Bou- glione, Strassburger, Hagen beek, Sarrasani enz. en ook trad hij op in revues van mevr. Bouwmeester, waar hij op groeide tussen mannen als Kees Pruis, Lou Bandy en Willy Der by. Zijn partner Lisa is afkom stig uit het Duitse circuswezen en werd Nederlandse door haar huwelijk. Leni is een keurturn- ster van huis uit met zu,k een sterke trek naar het theater, moeten ze ons soort mensen nje^ ujt jg weg te hebben, want dit is je reinste slaan stuntwerk. Lisa en Leni doen daar net zo hard aan mee. Die Deze Sinterklaastijd is voor hen zijn niet voor een kleintje ver- een drukke tijd, want zij moeten vaard. Wij staan dagelijks op Mies Bouwman harpen" uit AMSTERDAM (ANP) Mies Bouwman heeft tijdens de jaar lijkse reünie der lichte muziek" van de stichting Conamus in het Carlton hotel In Amsterdam aantal onderscheidingen uitge reikt. Omdat zij zich op bijzondere wij ze verdienstlijk hadden gemaakt voor de Nederlandse lichte mu ziek kregen cabaretière Jasperi- na de Jong, tekstdichter Guus Vleugel, schrijver-tekstdichter Eli Asser, componist-orkestlei der-arrangeur Bert Paige en de 80-jarige nestor van de Neder landse dirigenten Julius Susan een „gouden harp", het hoogste eerbewijs van de stichting Co namus. Een „zilveren harp", bedoeld als aanmoedigingsprijs, kregen de zangeres Loekie Knol, zanger Frits Lambrechts en musicus Thijs van Leer. De jury voor de gouden en zilve ren harpen bestond uit de heren A. J. G. Strengholt, W. Duys, J. Stokkermans en M. van 't Woud. elke dag aanwezig zijn voor de dak naar dak mocht springen, dan is het nog wel te doen, maar je staat alles bij elkaar uren te wachten op nieuwe ca mera-instellingen en zo". Leni Ouwejan: Een keer heb ben we het ervan genomen. We stapte 's avonds laat een café binnen, waar we een warm drankje hebben genomen. Maar we hadden geen geld bij ons in ons Pietenpak. Toen hebben we maar gezegd, dat het op reke ning van de NOS was".Er zijn ook nog speelse opnamen ge maakt in eep speelgoedfabriek. Daar springen de Hadory's als katten tussen de rekken speel goed door om Sinterklaas be hulpzaam te zijn bij het uitzoe ken van de geschenken. Harry: „Dat kunnen de musical acteurs nooit goed doen. Daar zijn wij speciaal voor samen met de Berlisons. Gelukkig dat ze tegenwoordig wat betere schmink hebben. Vroeger was je uren druk om het erop en er af te krijgen. Je veegt het nu in een keer weg, terwijl het geen sporen nalaat. Vroeger liep je goed voor schut als je je na afloop niet heel goed waste". De duivelinnen Simone Signoret (rechts) en wijlen Vera Clouzot Luxemb.-Ned. op de radio (Van onze radio- en t.v.-redactie) I Het programma van de NOS-radio vanavond via Hilversum I zal van 21.35 tot 21.45 uur worden on derbroken voor een recht streeks verslag van het laatste gedeelte van de voetbalinterland Luxem burgNederland, die in Eindhoven wordt ge speeld. Verslaggever is Wim Hoogendoorn. n Leni Ouwejan helpen Sinterklaas Bejaarden willen gelijk krijgen van de N.C.R.V. AMSTERDAM (ANP) De amu sementsvereniging voor bejaar den „The happy sunshines" is van plan een kort geding tegen de NCRV aan te spannen, als deze omroep niet bereid zou zijn de vereniging in haar tv-rubriek „Hier en nu" te rehabiliteren. „We vertrouwen er echter op dat de NCRV wel zal meewer ken, want de redacteuren Nlek Heizenberg en Henk v. d Berg hebben ons beloofd dat we terug mochten komen als we zuiver bleken", aldus de woordvoerder van „The happy sunshines", de heer L. Schrader. Öe amusementsvereniging won het kort geding dat zij bij de president van de rechtbank in Utrecht had aangespannen te gen directeur B. C. Mante van- het landelijk collectebureau zwakzinnigenzorg. Deze zou op 19 oktober in een uitzending van „Hier en nu" hebben verklaard, dat „The happy sunshines" zich via verkoop van artikelen als postpapier en prentbriefkaarten verrijkt ten koste van gehandi capten De president bepaalde in zijn uit spraak onder meer dat het von nis in een uitzending van „Hier en nu" moet worden voorgele zen, indien de NCRV bereid is daaraan medewerking te verle nen. Over dit laatste bestaat tot nu toe onzekerheid. De vereni ging had contact opgenomen met „Hier en nu's" eindredac teur mr. Van Maanen en hem daarbij herinnerd aan de toe zegging van beide redacteuren. „Mijn mensen mogen niets belo ven. Ik zal na lezing van het vonnis een beslissing nemen", aldus mr. Van Maanen. Maak "warme" vrienden met BECKERING handschoenen We hebben, geloven wij, op deze plaats nauwelijks stilgestaan bij het programma ,Dier en vriend'. Levensgrote fout die we graag willen herstellen met het constateren dat dit programma, ten dele van buitenlandse, ten dele van eigen (NCRV) makelij in dit genre superieur is. Het genre is erg geliefd en daar om is het belangrijk dat zo'n programma alle zorg krijgt die een omroep eraan kan geven. Nico Bogaart staat er borg voor dat die zorg inderdaad elke keer wordt opgebracht en t.v.- veterane Tanja Koen is ook elke keer weer voortreffelijk in haar presentatie. Neem die aflevering van gisteren. De „Kooiker", weinig gekend honderas, werd er sympathiek voorgesteld en dat werd gekop peld aan een film over pinguïns. Belangrijk? Ja, want het is een bewezen feit dat kijkers dol zijn op dierenprogramma's en dan is het van belang dat die goed ge maakt worden. ,Hier en Nu' van de NCRV be richtte een vorige maal uiter mate onvolledig over Eindho- vense huisvrouwen die op ,zeep en soda' overstapten om bij te dragen aan een beter milieu. Die onvolledigheid wekte zoveel reakties dat een hernieuwde aanpak nodig was. Gisteren werden vrijwel alle partijen ge hoord (dat had eigenlijk in eer ste instantie moeten gebeuren) zonder overigens een definitief oordeel te produceren. ,Hier en Nu' is af en toe vooral spelend werkzaam. Dat bleek o.m. uit de bereidheid van de rubriek om aandacht te besteden aan de stunt van wijn importeurs die de jongste Beaujolais willen propageren. Door een proeverij van een wijn direkt na een langdurig trans port per vrachtauto. Een jonge wijn vraagt niet veel zorg, maar een oordeel na pakweg twaalf uur schommelen lijkt ons roekeloos. De (gratis) reklame le k ons nog roekelozer. VARA's Achter het Nieuws toonde Roeland Kerbosch's bekroonde film over Angola. Een goed werkstuk dat die bekroning dient, benevens de sympatie voor het Medisch Komitee An gola (giro 100900). Toch ook werkstuk dat meer voor de film dan voor t.v.gedacht leek. Ter vergelijking: V.d. Heuvels Brandpuntreportage destijds uit Biafra. Dat was directer, om dat de reporter er zo helemaal lijfelijk in optrad, zo helemaal van zichzelf uit kommentaar gaf. Kerbosch filmde voortref felijk, maar werkte minder van eigen betrokkenheid uit. Toch een gemis vonden wij. Vg. Henri-Georgers Clouzot heeft een grimmige kijk op het leven. Deze Franse regisseur, ge plaagd door een zwakke gezond heid, miste zoveel kansen in het leven, dat toen hij eindelijk er kenning vond met de meest zwartgallige films op de markt kwam. Maar stuk voor stuk wa ren het meesterstukjes in hun genre. „De mensen houden van griezelen. Nou, dan zal ik ze hun zin geven", was zijn motto. Openbaar Kunstbezit In 1972 gaan Openbaar Kunstbe- zit-Nederland en -Vlaanderen één gezamenlijk reproductie-al bum uitgeven. De traditionele opening van de publiciteit de nieuwe jaargang (staat k teken van die samenwerking. Ze zal de vorm hebben van vijf minuten durend gesprekje tuits*» :vïi»s en Karei Jonckheere. Karei Jonckheere, bekend .literator uit Vlaanderen en als auteur ook in Nederland graag gelezen, trad meer eens voor radio en televisie op, o.m. in het spel „Hou je aan je woord" met Hella Haasse, God- Vergeleken bij de met milde hu mor doorspekte thrillers, die een Alfred Hitchcock in die tijd placht te maken dat was vóór films als .Psycho" en „The birds" was wreedheid fried Bomans en Victor Clóuzots sterkste wapen. In „Le Vriesland, corbeau" uit de vroege Jaren Ned 22 j, uur veertig was dat nog niet zo evi dent, maar in „Le salaire de la p- *"rle peur" en vooral in zijn meedo- niljaS genloze „Les diaboliques" In deze serie krijgt men kwam duidelijk Clouzots zwart- avond Grosse Fuge te galligheid naar voren. NOS: 23.00 uur: Journaal 23.05 uur: Den Haag vandaaj 23.10 uur: Eigentijds. NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: De Fabeltjeskratt 18.55 uur: Journaal KRO: 19.05 uur: Mik 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Studio vrij. KRO/RKK-IKOR-CVK: 22.05 uur: Kenmerk 22.30 uur: Journaal NEDERLAND I NOS 10.45 School-tv 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 Popeye (tv-serie) 19.13 Sun Ra (muziek) 20.00 Journaal 20.21 Berichten uit de samet leving 20.35 Charlie Chaplin (film) 20.45 Our Sunday Times (toi 21.40 Joop van Tijn in gesp met IKOR/CVK 22.30 Leerhuis 23.00 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 1 TROS 19.05 Zorro (tv-serie) 19.30 De laatste sporen 20.00 Journaal 20.21 Zevensprong (spel) 21.20 Sport 21.50 The Golddiggers (fik NOS 22.40 Journaal 22.45 Ter Visie Vanavond start de KRO-televisie met een nieuw vierwekelijks programma, dat alleen zal wor den uitgezonden op de zoge naamde voetballoze woensdag avonden, en de titel „Studio vrij" kreeg. Dit magazine, met In deze eerste aflevering de auto, anti-vries lamp; blo? i' o''cn tenshuis en een nie op de „Doe-het-ze f" conserveringsmiddel afkomstig uit de Scandinavische landen. produkt rkt, een een amusementair karakter bedoeld om de steeds meer toe nemende vrijetijdsbesteding wat meer inhoud te geven. In „Stu dio vrij" is de vroegere rubriek „Zélf doen" opgenomen. Andere vaste onderdelen zijn „Raden maar", thans voor de televisie gepresenteerd door Kees Schil- peroort, „Schaatsen voor kinde ren", door Anton Huiskes, en „John van Resteren filmt Wil- ma". De rubriek „Raden maar" wordt tweemaal per uitzending van „Studio vrij" gebracht. De twee kandidaten mogen zich hierbij laten vergezellen door twee se condanten, die hen mogen hel pen bij het raden naar het nieu we geluid. Zij krijgen driemaal de gelegenheid het geluid te ra den. In de rubriek „Schaatsen voor kinderen" geeft de oud-schaats- coach Anton Huiskes voorlich ting over de schaats. In deze eerste aflevering adviseert hij in verband met het komende Sint Nicolaasfeest de ouders, welke schaatsen zij het beste voor hun kinderen kunnen ko pen. In de volgende aflevc in- gen komen onderwerpen aan de orde als het onderbinden van de schaatsen, het leren schaatsen enz. „John van Resteren filmt Wilma" is een steeds terugkerend onder deel van „Studio vrij" waarin een bekende Nederlandse figuur uit de wereld van de grote „K" de gelegenheid krijgt met eer aan hem ter beschikking gestel de filmploeg een opkomend ta lent uit de wereld van de kleine „k" te filmen. Studio vrij" besteedt verder dacht aan het koelsysteem .Studio vrij" zijn tenslotte een drietal onderwerpen zonder nader commentaar opgeno men: een demonstratie van le den van de Nederlandse Katho lieke Gymnastiekbond, bloem schikken en eenvoudige leerbe- werking. Muzikale omlijsting: kwartet Rob Meyn. Filmcamera: Ad Braam horst. Produktie: Ria Groene- veld. Regie: Wil Groot. Samen stelling: Hans Bik. het Nederlands Dans Theater. De choreografie is van Hans van Maanen. De muziek van Ludwig van Beethoven, met name de fuga uit het strijk kwartet opus 133 en de Gevati- na opus 130. Ned. I 23.10 uur. „Les diaboliques" is dan ook een film voor mensen met sterke ze nuwen. Het verhaal van een sa distische directeur van een kost school, die door zijn timide vrouw en zijn verbitterde min nares om zeep wordt geholpen. Zij verdrinken de man in de badkuip en werpen het lijk in Mik het zwembad. Maar even later De KRO zendt voor de eerste blijkt het lijk verdwenen te zijn. maal in het nieUwe Angstaanjagende voorvallen den plaats. Wij willen de ont knoping niet verraden. Dat zou niet eerlijk zijn tegenover Clou zot, die een wurgende spanning weet op te roepen. Vermelding alleen, dat de vrouwenrollen worden gespeeld door Simone Signoret en Clouzots inmiddels overleden Braziliaanse echtge note Vera. Paul Meurisse fun geert als slachtoffer. Ned. I 20.40 uur. Jantie Beton Het Amsterdamse jochie Jantje Betoh, over wie wij gisteren op de voorpagina aluitvoerig be richtten, komt vanavond namens alle Nederlandse kinderen op het scherm pleiten voor meer speelruimte. Dit gebeurt in een filmpje van het Nationaal Jeugdzorg Fonds. Ned. I 20.35 uur. programma „Mik" uit, dat dit maal komt vanuit de Stads schouwburg in Nijmegen. De vaste medewerkers aan dit pro gramma zijn De Boertjes van Buuten, die onder leiding staan van Jo Budie, zijn Drika, Boer Voorthuizen en presentator Gait-Jan Kruutmoes. Speciale gasten in dit programma zijn het Cocktail Trio, dat de liedjes „Nee, jou vergeet ik nooit" en „Op de paardenmarkt in Scha- gen" laat horen, en The Patter sons (2 broers en zus), die „Lord, broers en zus), die „Lord, make make me an instrument of your peace" en „Jug of punch" bren gen. Produktie: Rens van Dorth. Regie: Paul Pouwels. Ned. II 19.05 uur. Wilma gefilmd door John v Europese universiteit in Florence (Van onze correspondent) BRUSSEL De ministers voor onderwijs van de zes EEG lan den hebben besloten tot de ves tiging van de Europese univer siteit in Florence. Het budget van vijf miljoen gulden per jaar zal uit de gemeenschapspot ko men. Voorlopig ULLEN DE Zes en ieder ander Europees land dat wil bijdragen de kosten delen. Het plan voor een Europese uni versiteit heeft al twaalf jaar in het Europese achterhoofd geze ten. De Italiaanse regering hééft reeds een plaatsie uitge zocht: de villa Tolomei en het aangrenzende park. Er zullen vier cursussen worden aangebo den voor studenten die reeds een academische graad bezit ten: geschiedenis en bescha ving, politieke en sociale weten schappen, recht en economie. rtrev, 13.00 tW 13,30 (S) Glass i.) 14.03 (S) TuW Cheese). IJ 8.03 De Hugo van GeKfcjg 9,00 Nws. 9.03 Take nine. 1» het 10.03 Robbie Dale on R': 10,00 Nws. IT.03 Gosp.sotfJ 13.00 Nws. 13,03 Van I» rasS. iwr-e, mei om 13.03 Raden met NEDERLAND I NOS:

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2