Muziekfeest in Leiden niet alleen dagje uit Tweede avond „Toerusting" THEMA: DE KERK V\ED% f VAi Raadsvragen over spoorwegovergang Blauwband zoekt naar oplossing PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 15 NOVEMBER LEIDEN Voor de negende maal hield de Algemene Neder landse Unie vam Muziekvereni gingen haar jaarlijks Najaars muziekfeest in de Leidse Stads gehoorzaal. Aan het feest na men dit keer drieënvijftig vereni gingen deel. Een gedeelte daar van speelde dit weekeinde, een ander deel komt volgend week einde aan de beurt. „Dit muziek feest" vertelde de voorzitter van dé Unie ons, „is iets waar de meeste verenigingen al het gehe le jaar naar toe leven. Het is in middels zo'n begrip geworden, dat de meesten niet meer spre ken over, „we gaan naar het muziekfeest", nee, tegenwoordig is het „We gaan naar Leiden. Ontzettend leuk. Voor de meeste verenigingen is dat dan ook hun dag uit. Ze knopen er meestal een etentje aan vast. Maar toch komen de muziekverenigingen niet alleen voor het plezier naar Leiden. Van het aantal op het muziekfeest behaalde punten kan heel wat afhangen. Want hoe hoger het aantal punten, hoe meer kans de verenigingen maken om naar een hogere klas te gaan. En een hogere klas be tekent: meer subsidie. Iet ging allemaal erg goed, zater dag en zondag. De Stadsgehoor zaal was gevuld met muziek en blinkende instrumenten. Ieder een deed vreselijk zijn best. Vooral het jeugdkorps. Jeugd doet leven" uit Zuiderwoude. Dat moest zaterdagmiddag om een uur het spits afbijten. Het deed dat op een reusachtige manier, want met hun punten- aantal van 254 gingen zij naar klasse B. Een trapje hoger dus. Andere korpsen die promoveerden waren het Kon. Texels Fanfare korps ..D.E.K." uit Den Burg met 288'A punt en de „Een dracht uit Kolhorn met eenzelf de aantal punten. Met het hoog ste aantal punten tot nu toe pro moveerde „Schermers Fanfare" uit Stompetoren (301 punten). Al promoveerde zij dan met het hoogste aantal punten, de eer van de meeste punten behaald te hebben bleef voor deze keer in Leiden. En door wie anders dan door „Kunst en Genoegen". Het haalde 311 punten. Voor K en G en een ander tamboer korps was zelfs een aparte rege ling getroffen. Zij mochten als laatsten spelen. Iets wat bij het publiek ook bijzonder in de smaak viel. Iedereen ging zeer voldaan naar huis. Ook de orga nisatie, die het een bijzonder verheugend teken vond dat de jeugd weer zo'n grote plaats in gaat nemen in de korpsen. Dat was de laatste tijd een beetje in het slop geraakt. Een volgende week musiceren ze in de Stads gehoorzaal weer lustig voort Uitslagen: KoHiorn. 2.55'L C. „Crescendo 1923". De Weere. 283. ..Schermers Fanfare. Slompetoren. 301 C. „Wittenbui-Rs Fanfare Orkest", Amsterdam. 252. ..Tubantia". Amsterdam. 2S9.' Chr. Muz. Ver. „Kunst en Genoegen". Leiden, 311. „Jtmsterdam Tram Harmonie", Amsterdam. 301. B. ..Concordia' Zuiderwoude, 254 ïreeds. 2461-. „Ex- - saw. B r achtHHHHI Loosdrecht, 280! Corp; Texels Fanfare De Burg-Texel. 2SS'-. C. Trampetter Wilhelm!- I ZEVENHOVEN In Zevenhoven zijn op dit moment in het be stemmingsplan „Westeinde" 43 woningen in aanbouw. Zestien ervan worden gebouwd in op dracht van de gemeente. Zoals op de foto te zien is hoeven de woningzoekenden in Zestien ho ven niet al te lang meer te wachten voordat ze in hun huis kunnen intrekken. Voorhout Donderdag en vrijdag aanstaande tussen zeven en tien uur 's avonds zullen de leden van de bas ketbalvereniging „The For- wodians" een huis-aan-huis actie houden om financiële steun voor hun vereniging te krijgen. Leidschendam De Sa menwerkende Tuinbouwvak- groepen Leidschendam zullen vrijdag 19 november om half acht de heer D. Roodenburg huldigen. Hij is 25 jaar voor lichte van de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst geweest. De heer Roodenburg wordt gehuldigd in „Het Witte Paard", in Nootdorp. Lisse begroette Sint uitbundig sse Lisse heeft zaterdagmid dag St. Nicolaas op uitbundige wijze ingehaald. Nadat de goed heiligman bij zijn aankomst in De Ringvaart was verwelkomd door de heer Tibboel van de middenstandsvereniging en zijn schimmel had bestegen toog de gehele stoet door de straten van Lisse. ontvangst van de Sint bereikte het hoogtepunt op het parkeer terrein van de HobaHo in de Schoolstraat waar rond 1500 kin deren stonden te juichen toén de Sint in zicht kwam. Na eerst en kele straten in de Poelpolder te hebben doorkruist werd de tocht door Lisse besloten met een be- toek aan De Engel. De beide plaatselijke muziekverenigingen Canite Tuba en Trou moet 31ijcken zorgden voor een bijzon- Ier geslaagde muzikale omlijs- :ing terwijl een delegatie van De Lissese Zeskampploeg de kans te baat nam om meer de aandacht te vestigen op hun sportieve prestaties. Ter Aar Burgemeester B. Hogenboom heeft zaterdag de nieuwe hoge- druk. en nevelspuit overgedragen aan de commandant van de brand weer. De spuit kostte f 90.000. Op de foto ook de allereerste brandspuit van de Ter Aarse brandweer. Die dateert uit 1918 en kostte toen f 1800. In 1948 heeft men ook nog een blusapparaat gekocht voor f 18.000. Essor klopt na zwakke start laagse Forcial Iden Essor, na Bona Stars Ie hoogst spelende basketball- dub in Leiden heeft zaterdag egen het Haagse Forcial, de :erste puntjes binnen weten te de eerste minuten ging de trijd gelijk op. Na tien minuten vas de stand 7—14. De verdedi- ;ing was in die eerste tien mi- uten niet op haar best geweest. Ia zestien minuten was de ach- erstand teruggebracht tot 20 2. Daarna zagen de Hagenaars och weer kans om uit te lopen, 1—28. acht minuten in de tweede ■elft liet Essor echter zien wat et waard was. Het bracht de land op 3734. Dit was vooral |t werk van de goed aanspe- inde Verhoeck, die in 2 minu- •n 110 punten scoorde. Hiervan •akte tegenstander Forcial zo Bn de kook, dat het overduide- Ik was, dat zij niet meer in lat waren Essor de overwin- tig af te snoepen. •scores in deze wedstrijd wa- Cris Verhoeck 26 punten en eip.Grippeling 12 punten. Zoeterwoude Na de indrukwek kende start van het pastorale plan „Toerusting" met 400 deel nemers, de vorige maand, staat voor a.s. donderdag de tweede avond op het programma. Het thema „Bevrijdend geloven" wordt dan gevolgd door „De Kerk". De begeleidingscommis sie heeft intussen niet stilgeze ten. Al spoedig na de eerste bij eenkomst hebben alle deelne mers een uitvoerige samenvat ting van het besprokene thuisge kregen. Vorige week zijn de ge spreksleiders en rapporteurs bijeen geweest om zich onder leiding van de heer L. Capisius voor te bereiden op het nieuwe thema. Ook daarvan is een uit voerig stencil ter kennisname Columbianen in Boskoop in vorm Voorhout/Boskoop In het over dekte zwembad in Boskoop heb ben dit weekeinde veertien zwemploegen in de wedstrijden voor de C-competitie de strijd met elkaar aangebonden. Van de Columbiaan uit Voorhout de den veertien deelnemers mee. Van deze verbeterden 12 een of meer persoonlijke records en werden tijdens de 24 verzwom- men wedstrijden 15 tijden ver beterd. De belangrijkste verbe teringen: Fransca van der Maat 100 m ss 1.40.6 verbetering 3.9 sec.. Paul Lijsen 100 m ss 1.41.9 verbetering 4.4 sec., Gerard van Loon 100 m ss 1.33.9 verbetering 2.6 sec., Pedro van de Werf 100 m ss 1.43.7 verbetering 2.9 sec., Marja van Loon 100 m ss 1.26.7 verbetering 6.1 sec., Marian van Kempen 50 m vis 52.9 verbete ring 6.3 sec. Een knappe presta tie leverde voorts Marja van Loon door op de 100 rs dames met 1.26.7 de vierde plaats te bezetten. Met deze tijd kan Marja nu reeds verzekerd zijn van deelname aan de kringkam- pioenschappen in 1972. aan alle deelnemers toegezon den. Dit was samengesteld n.a. v. een vraaggesprek dat deken A. Lamot, Ds. S. L. Schoch en mevr. A. M. Beerefenger-van Rijt met prof. Berkhof hadden. Voor de 40 tafelgesprekken zijn een aantal vragen n.a.v. dit the ma beschikbaar. In tegenstel ling tot de vorige keer zal aan elke tafel slechts een vraag worden besproken. Dit spaart tijd en vergemakkelijkt de taak van de rapporteurs. Men streeft er naar de bijeen komst rond half elf te beëindi gen. Voorwaarde is dan wel dat precies om 8 uur begonnen wordt. De klacht dat er te wei nig tijd is, is wel een bewijs dat men erg geïnteresseerd is. Per sonen die zich nog niet hebben aangemeld, zijn alsnog van har te welkom. Wit-Gele Kruis verhoogt de contributie WARMOND Het Wit Gele Kruis in Warmond ziet zich ge noodzaakt door en geenszins rooskleurige begroting over 1972 de contributie te verhogen. Tijdens de jaarvergadering werd hiertoe besloten door medisch adviseur F. Walenkamp. De contributie per jaar is nu als volgt: gezinshoofden 20. ge zinshoofden boven 65 jaar f 16 alleenstaanden van 30 tot 65 jaar 12. alleenstaanden boven 65 jaar 9 en inwonenden van 18 tot 30 jaar 7. Voorts werd medegedeeld dat het zuigelin genbureau om toerbeurt geleid zal worden door dokter F. Wa lenkamp en A. de Gijzel. Alphen De Ambonese vereni ging ..Capitan Jonker stichting" heeft zaterdagavond in de Bin nenhaven haar eenjarig be staan gevierd. Namens de ge meente was wethouder Paats aanwezig. OUDE WETERING De inwo ners van Oude Wetering hebben afgelopen weekeinde de gelegen heid gehad om dit bouwwerkje te bewonderen. Het is de nieuwe pastorie naast de Gereformeer de Kerk. De pastorie komt in de plaats voor het gedeelte van de kerk dat enkele jaren geleden de prooi werd van een fikse Sehouwburgpot toch in raad LEIDEN De heren Dirks en Van Aken, beiden lid van de PvdA/PAK-fractie in de ge meenteraad van Leiden, hebben de raad doen weten „het op prijs te stellen", als hun voor stel om onverwijld een opdracht te verlenen aan architect O. Greiner om een plan vyor de schouwburgrestauratie te ont werpen, op de agenda voor de vergadering van 22 november a.s. wordt opgenomen. Hun voorstel was in de vergade ring van 4 oktober al ter sprake gebracht maar omdat de staats secretaris binnen een maand en althans vóór de behandeling van de begroting zou beslissen over de saldireservers voor de kapi- taalswerken, stemden zij ermee in. de behandeling ervan te schorsen. Nu de staatssecretaris nog steeds niet geantwoord heeft, worden de heren ongedul dig. Voorhout In het kader van de „Klerenactie Pa kistaanse Vluchtelingen" zal door de „Boerhaave- groep" een inzameling wor den gehouden. Kleren kun nen aanstaande zaterdag van 10 tot 5 uur worden ingeleverd aan de Sportlaan. Alphen Het raadsel van Al phen is opgelost. In de kist op het flatgebouw, die enkele da gen omhoog getakeld werd ble ken prins Cascar de Zevende en zijn page te zitten. Zij wer den in triomf door Alphen ge reden. In de avonduren vier den De Cascarvieten de elfde van de elfde in Avifauna. LEIDEN Naar aanleiding van het dodelijk ongeluk, vrijdag middag op de spoorwegover gang in de Willem de Zwijger laan, heeft het raadslid L. Jon ker (P. v.d. A/PAK) b en w ge vraagd of ze met hem de mening delen dat de situatie ter plaatse levensgevaarlijk blijkt. Hij wil weten welke maatrege len het college denkt te treffen en op welke termijn om de bestaande toestand te doen verdwijnen. LISSE Druppelsgewijs gaan heel wat oude panden in Lisse tegen de vlakte. Deze week was het de beurt aan het oude witte huis van de familie Parijs op de hoek van de Kapelstraat en de Grachtweg. De bedoeling is dat binnenkort ook de naast dit pand gelegen Cash en Carry zaak tegen de grond gaat. In plaats voor deze twee panden komt een grote Cash en Carry SASSENHEIM Vrijdagavond kwam in „Ontmoeting" op de buitengewone ledenvergadering van de postduivenvereniging „de Blauwband" in het bijzon der het clubgebouw ter sprake. Thans moet voor het inkorven van de duiven gebruik worden gemaakt van een schuur aan de Zandslootkade, die slechts 42 m2 oppervlakte heeft, wat voor de 50 leden die de vereniging telt, ontoereikend is. Dank zij de medewerking van de respectieve gemeentebesturen hebben de verenigingen van om liggende gemeenten wel de be schikking over behoorlijke club gebouwen. In 't voorjaar werden over dit probleem, dat inmid dels nijpend geworden is voor „de Blauwband" op het Raad huis door het bestuur met B en W besprekingen gevoerd, waar bij van deze zijde werd gesteld dat de mogelijkheden onder zocht zouden worden. Toen enkele in een advertentie het oude brandweergebouw in de Floris Schoutenstraat te huur werd aangeboden, voor de hoogstbiedende, werd hierop bod van 5000 gedaan, het terste wat de vereniging kon bieden. Het bestuur rekent ech ter op een teleurstelling daar volgens betrouwbare inlichtin gen, door omwonende zakenlie den veel hogere bedragen wer den geboden, waarbij 24.000 wel het hoogste is. Een leeg staand magazijn van de Wo ningbouwvereniging „de Voor uitgang" tussen de Hein Bader- en Tijlloosstraat dat voor een redelijk bedrag kon worden ge huurd. bleek echter met 32 m2, nog kleiner te zijn dan de huidi ge schuur die in gebruik is. Het bestuur werd gemachtigd om verder uit te zien om tot een oplossing te komen. Maak fiets op winkelplein onmogelijk LEIDEN De wijkvereniging „Aktief" van de „Gasthuiswijk" in Zuidwest, heeft in een brief aan de gemeenteraad aandacht gevraagd voor het euvel fietsers en bromfietsers, die op de trottoirs van het winkelcen trum aan Vijf Meilaan en Be vrijdingsplein rijden. Ze zijn, onlangs nog, niet alleen een hin der maar ook een gevaar geble ken toen ze een moeder achter de kinderwagen aanreden. De wijkvereniging doet nu de sug gestie om de trottoirs en plein zodanig van bloembakken, vitrines en kiosken te voorzien, dat het rijden er nauwelijks gelijk is. Ook uit de vereniging haar onge rustheid over de geruchten als zouden er plannen bestaan in het pand aan het Vijf Mei plein, dat De Gruyter onlangs ontruimde, alweer een bank vestigen, terwijl er een serieuze kandidaat een herenmodemaga zijn in zou willen vestigen. Hillegom Donderdag 18 november komt de fotoclub „Bloembollenstreek" bijeen. Ook in huize Weltevreden. Wat u ook moet weten Lisse De Spartaan niseert op zondag 21 nc ber een prestatieloop. Hi schrijfgeld is 2,50. Vi schrijfgeld 2,-. ft Katwijk Aat van heeft zijn expositie in g! Grote Steeg geopend, toonde een aantal ni collages. De heer Viss chef van het kabinet vi en W - verving wetht Haasnoot, ft Zoeterwoude Uitsl juniorenteams PIT'54: P - Treffers 2 7-3; PIT li fers 2-8; PIT III - NSSS Dames: PIT-PIay Fair 1 ft Leiden De jaarli rommelmarkt van het L Volkshuis heeft 4280 o bracht. Het bedrag zal den besteed aan een film jector. Leiden Het Leidsche litie Muziek Gezelschap 1 op het concours te Grc met het nummer „Othi een eerste prijs gewonnei Hillegom De carnm vereniging „De Oude Poi heeft uitbundig feest gevi De prins heet Hille. Hillegom Dinsdagai draaien de leden van Amateurfilmclub eigen r( me-spots in huize „Welte den." Wassenaar Morgen gint de laatste fase van bevolkingsonderzoek op berculose. Vanaf die da tot en met dinsdag de 23i zal de foto-apparatuur q steld staan in het Dorpsi trum in de Schoolstraat. Hazerswoude St. Ber, dus heeft de oud-papiera gestaakt. Er was geen drijf te vinden dat een n lijke prijs wilde betalen. Leidschendam Zaten is Sinterklaas ingehai Burgemeester Kolfschc heette hem vanaf het bali welkom. De Sint felicitee de burgemeester met I winkelcentrum „Leidsen! ge". De organiserende vi eniging heeft echter geem kele binding met dit a trum. De Sint beloofde to haastig alles in het oudeJ trum te zullen kopen. 1 Lisse De „Damclub W se" heeft opnieuw gewonw Nu van LDV II met lül AlDhen De 21-iarige fe| fietser R. van D. uit Afel is zaterdag ernstig gewon, raakt bij een botsing opj kruispunt Sportlaan-Riiks 11. Hij is in het Rijnq ziekenhuis opgenomen. J Warmond De toneelgrd St. Matthias begint haar mi terseizoen met de opvoerit van het toneelstuk ,,G\az\ Speelgoed" van Tenness Williams. De uitvoering worden gegeven vrijdag I zaterdag a.s. om kwart op acht. Leidschendam De pla selijke afdelingen van PvdA, PPR en PSP hebb besloten huurders te j helpen bij de situatie staan rond de huurharrac satie. Wie hulp wil kan nummers 8604, 6364 i bellen. Woubrugge Sinterkli zal aanstaande zaterdag i intocht houden. Hij komt) de Hervormde Kerk aan maakt vervolgens te pas een rondrit door het do: De middenstandsverengi WIKO organiseert vooi jeugd filmvoorstellinger het Oude Raethuys op ir dag 22 november om 2.30- 4 uur. Woubrugge Op dinsd 16 november houdt het Gro ne Kruis haar ledenvergai ring om 19.30 uur. De he Den Ouden wordt gehuldij omdat hij 50 jaar bode v de vereniging is geweest. Woubrugge Op woensd 17 november organiseert Bond van Plattelandsvro wen in het Oude Raedthu) een film t.b.v. het kerstfee voor de bejaarden. Aanva: 8 uur. Leimuiden De ijsclu „Nut en Vermaak'" vrijdag 19 november in zal Keyzer haar ledenvergadi ring. Aanvang 8 uur. I Leimuiden De schaal club „De Doorzetters", hel ben van Internos uit Boskoo met 714—214 verloren. Leimuiden Deze t wordt een huis-aan-huis lecte gehouden voor nieuw te bouwen tehuis gehandicapte kinderen Doorn. Nieuwe Wetering Montanus heeft de achts! wedstrijd van het vlscolleg HSV gewonnen. Tweed werd K. Laterveer B. Laterveer. Hoogmade Uitslag kaart wedstrijd t.b.v. de bejaar denkas: J. van Leeuwen 61? punten, G. van Leyden 57> punten, en B. Kraan 545 punten. Hoogmade Vrijdagavo:< weer kaarten in Huize Va der Ploeg voor de bejaarder. Alkemade De colled voor de nierstichting heeft 1600,50 opgebracht. Roelofarendsveen boekjes van de CAO bloe misterij 1971-72 zijn vani' heden verkrijgbaar bij heer A. de Ridder. Lelie straat 24, Roelofarendsve# Hazerswoude Het tweed? pupillenteam van Avanti if kampioen geworden. Richard Stolwijk, Theo van de Vt* en Tonny van Wetten ware? de helden. WARMOND In het kader van de actie „De jeugd staa' op het spel" zal deze weel een huis-aan-huis colledj worden gehouden. l

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4