Grootste ijsrevue ter wereld komt alleen in Leiden St.-Nicolaas- inkopen in Zoeterwoude attraktief Zijn muziek- recenties nog wel zinvol? Akkoord over overschrijding van krediet Uitslagen Leidse Vcefbal- Kangeroes door ruzies bijna op verlies gezet Wordt LSG m lachende derde? Uw Mening LEIDSE COURANT DINSDAG 9 NOVEMBER WEEDUIZEND GULDEN PRIJZEN ZOETERWOUDE Na een on derbreking van enkele jaren wordt er nu komende weken in Zoeterwoude weer aktie gevoerd door de zakenmensen om het kopen in de Sint Nicolaastijd op een prettige manier te aktive- ren. Het initiatief hiertoe is uit gegaan van enkele winkeliers van het Watertje. Zesentwintig zaken hebben zich aangesloten. Daarin krijgt men in de periode van 15 november tot 5 december bij besteding - -van 10,— gratis een rebus- kaart. Iedere goed opgeloste re bus geeft kans op een van de vijftig prijzen met een totale ..waarde van 2.000,—. De vijf hoofdprijzen zijn een zig-zag- -naaimachine, 30-delige cassette, boormachine het hobbyset. roestvrij stalen pannenset en een elektrisch koffiezetapparaat. De opgeloste rebuskaarten dienen ingeleverd te worden bij een van de deelnemende winkeliers. Ook voor de jeugd zijn er prijzen te verdienen in een advertentie- ruilwedstrijd. De juist voor het weekeinde uitgekomen krant be vatte daartoe een inlegvel wat de jeugd al direct volop in aktie bracht. Voor hen is voor een to taal van 350,aan prijzen be schikbaar. De vijf hoofdprijzen van de 25 zijn: een transistorra dio, fototoestel, poppenkast, le ren voetbal en aangeklede pop. Kevin McGrath met leden van het ijsballet, zoals dat e'nd november in de Leidse Grocncordhal te z •Boskoop - Donderdag heeft op het Boskoopse gemeente huis een gesprek plaats tus sen het gemeentebestuur en de werkgevers van de in Boskoop verblijvende Marok kanen inzake de huisvesting van deze gastarbeiders. Kantonrechter had weer werk aan verkeers delicten Leiden Het was gisteren weer de dag van de verkeersdelicten voor de Leidse kantonrechter. (Tij veroordeelde een 26-jarige be- tonvlechter uit Rijnsburg tot vier weken hechtenis, waarvan twee voorwaardelijk. De Rijns burger kreeg deze zware straf I omdat hij voor de vierde maal was betrapt op het rijden zon- der rijbewijs. Als excuus voerde hij aan dat hij op dat moment - zonder werk was en er iets bij kon verdienen door mensen naar hun werk te rijden. Èen 28-jarige machinist uit Kat- - wijk had zich aan hetzelfde eu- - vel schuldig gemaakt. Zijn rij bewijs was hem ontnomen na een ernstige verkeersovertre ding, toch reed hij rustig door de Voorstraat. De man ver- scheen niet voor de rechtbank. Hij werd veroordeeld tot een geldboete 150 subs. 15 dagen. Twee snelheidsovertreders, een "fabrikant uit Voorschoten en een koopman uit Katwijk, wer den veroordeeld tot een geldboe te van 100 subs. 10 LEIDEN De thuiswedstrijd te gen het Rotterdamse Concordia heeft Kangeroes wederom een zwaar bevochten 3—2 zege op geleverd. De Rotterdammers, die op alle onderdelen minder waren, hielden lange tijd door hun enthousiasme de strijd in evenwicht. De passieve houding van de Leidenaars stak hier schril tegenaf. Gelegenheidsaan voerder Piet van Zwieten zei er na afloop van „Zo hoeft het voor mij niet meer. Eens aan voerder, maar nooit meer". In het begin leek Kangeroes wei nig moeite te hebben, maar on derling geruzie deed het ritme geheel verdwijnen. Dat de Lei- denaren toch de eerste set won nen (18-16) was niet zozeer te wijten aan eigen kracht dan wel aan het falen van de tegenstan der. In de tweede set liet Kange roes het volledig afweten en via 515 trok Concordia de score recht. In de derde set kwamen de Leidenaars eindelijk tot aan vaardbaar spel en wonnen ver diend met 15-77, mar Concordia bleef rustig doorspelen en won de vierde set met 9—15. In de 5e set speelden vooral Jan Bloot en Piet van Zwieten aanvallend een hoofdrol. Door een 158 setzege kwam Kangeroes ten slotte toch weer op een overwin ning. De reserves van Kangeroes ver rasten gisteravond door het sterker gedachte Hercules 2 met een 3—2 nederlaag naar huis te sturen. Tweemaal maakten Kwestro c.s. een achterstand goed en sloegen in de vijfde set keihard toe. ROELOFAR ENDSVEEN. 8 nov. Bloe men Am. Anjers Sim Rose 26 34. Sim Rood 31—44. Sim Wit 34—Ül. Sim Keeler 3610. Charmeur 3519, Esperence 3640. Carnaval 33-40, Rozen Gamette, Carol. Faberge, Tawny Gold 15—31. Zorina 30—38. Carta 35—42. Baccara 45—64. Belin da 4055, Nordia 30—31. Sonera 33—®. Son ia 4558, Peer Gynt 50. Prominent 2634. Evergold 3136. Carina 2533. Motrea 32. Rubinette 34. Coral Princess 37. Gerbera's 4449, Nerine 42—65, Lelies 47—90, CJirysaniten 2046 p. St., Trosch ry- san ten 90173, i dem jaarrond 1.457- 2,45, Alstroemeria 1,90—3,20. Fre sia's 1.30—2,45. Irissen 1.75—3,20. Trosanjers 1,80—3,00 per bos. ANTWERPEN/LEIDEN De twee grootste Ijsrevues ter wereld. Ho- enkele ijsshow ontbreekt tot hday on Ice en de Wiener Eisrevue, doen deze maand „eventjes" nieuwe vondsten zoals de gevan- Nederland aan en er wordt dan uitsluitend in de Groenoordhai in genisacrobaten. Leiden opgetreden. Zij geven één grote gezamenlijke show, die dins- De hele show speelt zich niet af dagavond 23 november in première gaat. Er worden tot en met zon- op een koele effen Ijsvloer maar dagavond 28 november zes voorstellingen gegeven alsmede een mati nee op zondagmiddag 28 november. Per voorstelling kunnen in de Groenoordhai drieduizend toeschouwers getuige zijn van deze kleur rijke show, die nu al vijf weken lang in het twaalfduizend zit plaatsen tellende Sportpaleis in Antwerpen avond aan avond duizen den kijkers trekt. Tijdens de weekeinden zijn alle twaalfduizend plaatsen uitverkocht. op een kleurig op de ijsvloer ge projecteerd „tapijt". Een ande re goede technische vondst, die tegen het eind van de show is te zien: een realistisch aandoende waterval. Eind vorige week waren we in dat grote Antwerpse Sportpaleis ge tuige van het ijsfestijn. dat straks ook in de Groenoordhai is te zien. Algemene indruk: nog nooit zagen we zo'n goed verzorgde er. rijk gevarieerde ijsshow. In kostumering en technische aanpak is de hoogste graad van perfectie nagestreefd en bereikt, waarvoor kosten noch moeiten zijn gespaard - er wordt in deze show alleen al voor een miljoen gulden (in We nen vervaardigde) kostuums ge dragen.... Voor de pauze: „Een Russisch getint programma' de indrukwekkende muziek Moskou werd opgenomen, glijden „edelstenen" over de vloer, een Russisch winter- sprookje De Sneeuwvlok krijgt op een verrukkelijke manier ge stalte en Oosterse Nachten brengen een mysterieuze schoonheid op de ijsvloer. Na de pauze heerlijke romantiek operetteland. Der Vogelh&ndler is te zien, Die Fledermaus Die Csardasfürstin- Tussen dat alles door een aantal werkelijk komische nummers van de zersterke" Oldtimer, die in geen De Leidsche Courant, November 1921 - Gemeentelijke Vischver- koop - De burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat hedenavond (Zaterdag) aan de gemeentelij ke Vischwinkels (Vischmarkt Stadshulpwerf) verkrijgbaar is Versche Haring 0,90, Kleine -Poon 0,20 en Schol a f 0,24 per pond. W. Pera, Weth., loco- fnlrgemeester. Aan de Telefoon - Rrrrt, Rrrrt, "Allo!„Futura Tooneel" Lei den. Den bezoekers voor de uit voering van „Het IJzeren Mas kér" raden we vooral aan, hun ne plaatsen even morgenmiddag tusschen 12—2 uur in „Zomer- zorg" te bespreken. Voor goede controle wordt ingestaan. Voor de bezoekers uit den omtrek zij gemeld, dat circa 11 uur de uit voering ten einde is, zoodat een iéder tijdig huiswaarts kan gaan, Adieu! tot morgenavond Advertentie -English Lady. Lon don diploma elocution, gives ""private and class conservation lessons, at moderate prices, also does translating. Apply to office of this paper. Uit het jaarverslag Franciscus- Liefdewerk - Op den zolder van het vroegere weeshuis az d. Werfstraat (Leiden) kapel ingericht. Wanneer de jongens 's zondags in de kapel komen, wordt eerst gezamenlijk het morgengebed gebeden, waarna de H. Mis begint. Na de JjLMis bidden zij de Litanie van het H.Hart, terwijl eenige com- "**missieleden beneden eene zaal fn orde maken, waar de jongens •nthaald worden op een kop melk met een krentebol. Wan neer zij zich nu een weinig ver kwikt hebben, wordt hun gods dienstonderricht gegeven, waar- - .bij zij dus allen tegenwoordig zijn. 's Avonds om zeven i ->komen de jongens wederom Jjet patronaat bijeen, om zich na een kort gebed met verschil lende spelen bezig te houden. 8 .".Uur limonade, 's Winters choco- - lademelk, kwart over 8 avond gebed in kapel en half 9 Lof met kleine Meditatie. Na het Lof wordt door de jongens een Marialied gezongen. In eerste klasse Leidse Schaakbond LEIDEN Wanneer LSG III het duel tegen Sassenheim I via ar bitrage wint, is het alleen koplo per geworden in de eerste klas se LSB. De belangrijke match tussen Leiderdorp I en Voor schoten I eindigde na twee speelavonden in een gelijkspel 5—5. In 2A schijnt Katwijk I een abon nement te hebben op een 7>/2— iy2 overwinning, dit keer moest Voorschoten III eraan ge'oven. Alphen II en Bodegraven I pro beerden de hatelijke nul in het vergee:' oei: te doen verdwijnen tegen L:'GV resp. VTL I: Bode graven I kwam niet verder dan een 4'/;4^ achterstand en Al phen II heeft alleen kans op een draw als de beide hangpartijen gewonnen worden (35). VNoordwijk I gearbitreerd: uitslag 7%-2%- In 3A zagen we twee uitschieters: Katwijk IIILeiderdorp III 36 (de hangpartij wordt uitge speeld) en RevanchePhilidor VI 26/2 (de partij die uitge speeld wordt, staat op wins", voor Philidor). Het zwak geach te Valkenburg I verraste Sas senheim II met 64. Noordwijk II wiste de schande van de vo ge nederlaag ten dele uit door tegen Reed I een 54 voor sprong te nemen, de res erende partij wordt gearbitreerd. In de zestallenco: ipetitie won Katwijk IV met 3«A—var. het zo sterk gestarte Philidor VTT. II 2-3-10 >,4): Philidor IV helm I—LSG m is niet v ALPHEN Een delegatie van de Alphense bibliotheek on der leiding van directrice mevrouw De Puister heeft vandaag in Den Haag in ge protesteerd tegen de plannen van staatssecretaris Vonho) om de rijkssubsidie voor bi bliotheken met 2 procent te verlagen. Deze subsidieverla ging zal vandaag tijdens de behandeling van de begro tingvan het ministerievan Cultuur. Recreatie en Maat schappelijk Werk. ter sprake komen. De Alphense delega tie zal niet alleen staan want het betreft hier een landelij ke protestactie. Een voor proefje van hoe het er van daag aan toe zou gaan gaven gistermiddag zoals u op de foto kunt zien. een aantal kinderen in de Alphense bi bliotheek. Marktberichten 2ATWIJK. 8 nov. Groente - Waspeen p. test A I 3.70—6.10. A II 2.70-6.10. B I 5.90- 3.40. B H 3.00. C I 3.20— 4.49. C II 3 -03.40. BI. cnik- 1:6 1 62—95. 6 n 17—26. 8 I 49—65. 8 II I 39—33 Andijvie 32—53. Prei A I 32—36. B I 19: Sla Rode kool 18. Uien p. kist 4.50. Breekpeen p. Wat naar, mijnheer Jan Doove, dat u zich dinsdagavond zo geërgerd heeft. Maar nog veel akeliger is het, dat u daarna zo'n afbrekend stuk in uw (onze) krant moest schrijven. Ters'otte is alles wat u schreef niet waar, wanneer wij twee an dere rece sies r ogen pe'ov Hoe weet u dat de heer Van der Mark niet geïnspireerd dirigeer de? U zag immer alleen ziin rug? Voor ons koor was hij in spirerend genoeg. Inderdaad ging er hier en daar weieens iets mis. mag het misschien, wij zijn amateurs! Maar zo erg als u het beschrijft was het ons in ziens toch niet. Hoe verklaart u anders de staande ovatie na het „Regina Coeli"? Ne' mijnheer Doove. kritiek is goed, maar kritiek zoals u ze >- ver* is ergerlijk en be n peil! Wij als koorleden h ?n die avond heerlijk ge?(> met 'n paar goede so i ten en 'n geïnspireerde dirigent. A .een jammer dat het aan u niet be steed was!! Namens enkele koorleden van „Bonifacius" M. Voliebregt, Pallasstraat 72, Alphen a.d. Rijn. Hazerswoude - Het eerste herenteam van de Hazers- woudse volleybalclub Ha- duard heeft met 22 gelijk gespeeld tegen Sportclub Oegstgeest. LEIDEN Het zit in de lucht om gevestigde structuren en in- stellingen met minstens een zekere mate van scepsis te bena deren. De een ervaart dit met vreugde, terwijl een ander het een overdreven vorm van aandacht kan vinden. Hoe het ook zij: met een duidelijke opzet en met de-wetenschap, dat het geen ik vandaag te berde ga brengen min of meer een onder graving van eigen stelling is, gooi ik toch de knuppel in het re censerende hoenderhok door u de vraag voor te leggen of con certrecensies nog wel zinvol zijn. De lezerskring valt nu in vele richtingen uiteen: „Heb ik het niet gezegd? Het kon nooit lang duren deze nooit goed uitvallende benadering van de concerten," zal de een opmerken. „Moet ik nu ook al mijn steun in kunst waardering in de krant gaan missen," kan een ander vra gen, terwijl een derde moge lijk instemmend met mijn vraagstelling wil meedenken, wetend, dat iedere recensie minstens subjectief beladen Een paar weken geleden schreef mijn collega Elly de Waard in Vrij Nederland, dat zij moest constateren, dat een uitvoering van de Messiah van H&ndel, die zij een paar jaar geleden nog wel kon bewonderen, haar zwaar op de maag lag. Zij verteerde het zware geluid opeens niet meer en stelde de vraag „Kan klassieke muziek eigenlijk, buiten het handjevol historisch onder legden, nog wel geschat wor den op de waarde die het in de tijd van zijn ontstaan had?" Dat is inderdaad een zinnige en ook zeer moeilijk te beantwoorden vraag. Wan neer ik de recties op mijn muziekschrijverij zo nu en dan beluister, schijnt die vraag inderdaad ontkennend te moeten beantwoord, maar als schrijver, die kennelijk tot het aangegeven handjevol historisch onderlegden gere kend moet worden, benader je het verklankte op een heel andere manier. De daaruit voortvloeiende breuk tussen recensent en lezers hangt als een zwaard aan een zijden draadje boven ons hoofd. Daarom kan het vellen van een Salomonsoordeel zinvol ler zijn dan ooit. Maar de beslissing in deze zaak kan alleen genomen worden „niet dan nadat alle partijen zijn gehoord." Vandaar, dat ik u bij deze om uw reacties vraag als antwoord op de vraag: „heeft het zin om op de huidige manier voort te gaan? Zo niet, waarom niet en hoe zou het dan moeten worden; zo ja, is het dan een voortgang langs een rechte weg of moeten er nuances worden aangebracht?" Ik wil u op geen enkele ma nier beïnvloeden, maar om te voorkomen dat er onnodi ge reacties komen, moet er nog wel iets worden opge merkt: een amateurgezel schap verwacht per definitie een lovend verslag na een concert, omdat dit het image steunt, dat men van zichzelf en van de omgeving heeft. Een beroepssolist hoort te zeggen, dat hij of zij nooit recensies leest, maar maakt altijd dankbaar gebruik van gunstige reacties in reclame foldertjes. Een orkestdirectie staat onafhankelijker, omdat de abonnementsgelden toch al geïnd zijn. Kleine groepen zijn in wezen het meest kwetsbaar, maar werken ge woonlijk zó hard aan hun re pertoire, dat zij goed uit de hoek komen. In welke geleding men ook staat: ieder zal gediend zijn met een goede voorbespre king. Ook de luisteraar van i straks en de lezer van Op deze manier zou het n van verschillende kantenlj kunnen snijden. Maar dit isj! slechts een suggestie. Aan t het woord. Jan Doove. I WASSENAAR Terwijl gister avond in de nieuwe sporthal aan de Dr. Mansveltkade vele tientallen leden van de Wasse- naarse Volleybal- en Badmin tonvereniging WVV voor het eerst badminton konden spelen op niet minder dan tien velden tegelijk, boog in het Raadhuis „De Paauw" de raadscommis sie voor de financiën zich over een lijvig stuk van burgemees ter en wethouders, waarin werd uiteengezet, waarom de tot nu toe beschikbaar gestelde kre dieten tot een totaal van f 1.576.645,- niet toereikend blij ken te zijn en er nog eens een bedrag van f 362.290,— op tafel zal moeten komen om de bouw en inrichtingskosten geheel te betalen. De stichtingskosten van de sporthal zullen als de raad met dat aanvullend krediet akkoord gaat gestegen zijn tot f 1.938.935,—. Naar het zich laat aanzien, zal de raad daarmee inderdaad wel akkoord gaan er is immers geen alternatief! maar toch wel de nodige kritiek laten ho ren op het beleid van het colle ge van burgemeester en wethou ders in deze. De commissiever gadering van gisteravond gaf daarvan een klein voorproefje. Burgemeester en wethouders hadden er beter aan gedaan veel eerder met de werkelijke cijfers op tafel te komen al dus een van de verwijten, die het college gisteravond te slik ken kreeg. De bouwkosten bleken f 117.825, hoger te zijn, de aansluitkosten voor gas, water en elektricteit en telefoon f 19.400,— hoger. De inrichting viel f 67.902.— duur der uit, de kosten van de techni sche en administratieve dienst bleken f 15.175,hoger. Tegen over deze hogere kosten kon een bezuiniging op de terrein- kosten worden bereikt van ruim f 50.000,Maar loon- en prijs stijgingen en de verhoging van de B.T.W. van 12 naar 14% vra gen daarentegen weer een extra uitgave van f 192.575,—. Een deel van de hogere bouwkos ten is hieruit te verklaren, dat het sporthalplan, dat in novem ber 1969 aan de gemeenteraad werd voorgelegd, een globaal plan was, dat nog niet tot in alle details was uitgewerkt. Het definitief uitwerken van de plannen heeft In totaal 8 maan den geduurd. Daarbij deed zich de omstandigheid voor, dat in die periode steeds meer erva ringsgegevens met betrekking tot de bouw van sporthallen be schikbaar kwamen. Er zijn daarna diverse verbeteringen in het oorspronkelijke plan aan gebracht, die kostenverhogend hebben gewerkt. Enkele van die verbeteringen zijn: het aanbren gen van drie invalidentoiletten, een betere ventilatie in de kan tine, een wandbetimmering aan de lange zijwand, grotere- deu ren bij de nooduitgang, een ver betering van de verlichting in de hal, een uitbreiding van de omroepinstallatie, een wijziging van de Installatie voor de cen trale verwarming, het aanbren gen van een noodverlichting een verlaagd plafond in de laa. een betere tribune voor 448 pe sonen, enzovoorts. Voor de richting van de hal was i vankelijk een bedrag i f 150.000,- geraamd. Op adv j van de Vereniging van Ned landse Gemeenten werd di raming teruggebracht tot 'r- helft, namelijk f 75.000,—. b bleek echter een misverstand zijn ontstaan over de inh< v.' van het begrip: „inrichtingsl ten". De Vereniging van Ned landse Gemeenten versta8' daaronder: de inrichting van hal met sport- en spelmateriaal, Maar tot de inrichting beha ook kosten als: bouwkund vé voorzieningen ten behoeve flbe de sportinstallaties en -toesdge len, de afsluiting van de toes zij bergingen, afschermwagens op de zaal zonodig in gedeelten ne verdelen, schoonmaakappa be tuur, meubilair in de nev de ruimten en kleine inventaris aa nodigdheden. Dat maakte op ta begroting een verschil uit dtnt 73.000,-. ge; Senioren: I: VVSB 1—Llsser B. 1 1— 2. MVKV 1—Woubrugge 1 21. Ha- Kagia 14—2, Alphia 1VN A 1 3—1, Leidse B. 1—Unl 2—ASC .3 31. Lugdunum 3— Gr. 2 2—0. 3A: Foreholte 3—Alphia 2 1—4. lingen 3—LFC 4 2-0. KRV 2-Aii Boys 3 8—2. 3BDo cos 4—VTL 3 0- Leidse B. 2 0—0. War phen 3 3—0. 3C: Lugdunum 6Alphia 3 0—7, C Je Gr. 3—SJC - - - 2ZLC 2 1—0. GWS 1—Leiden 4AASC 4—Weter. B. 3 3- burg 3Foreholte 4 22. 1 2—WSB 4 12—1. VN A 2— 4—2. 4B: Alpb. B. 4—SVLV 5 7- 4VNL 3 2-0. Roodenb. 8—Tel II: SJZ 1—Klckers'69 1 0—6. St. Bern. 1—Sp. Lisse 1 0—4. LSW'70 1— üni- tas L. 1 1—2, Sleutels 1—Meerburg 1 1—1. KRV 1—Stompw. B. 1 00 2A: Kagia 2—VWS 2 1—5, Rljnsb. B. 3—Quick B. 6 14. SVOW 2—Wou brugge 2 1—2. ARC 4-KatwlJk 4 2 TAVV 3—RCL 5 13. Woubrugge 4D: DOSR 5Stompw. 6—Sp. Lisse 8 1—2, 1 Gr. 4 3—1. Dooos 6—T 4F: Klrkors'69 2—KRV 4 5-0. 4—WOA 3 2—0. Wnrm4 5—Oranje Gr. 5 1—2, VNA 3-AS 2-1. 4F- Alnhla 5—Meerburg 4 1-3. I 7—Weter. B. 4 1—fi. Leidse R DOSR 6 1—5. UVS 7Lugdunuf 0-4. 4:G Roodenb. 10VNL 4 1—2. 1 - -n. 5 3—1. 4H: Alnhen fi—Wet... 7-Wormiinda 6 8—2. Sp. Llsstf TV - BUMLDWS 5 0-3. 11 MVKV 2—RCL 7 3—0. Valken. 6S SA: ASC 7—KKker - - 2—GWS 2 1—3. WSB 2—Lelden 3 —Unltas L. 6 3—1. UVS 8-E Alph. Boys 6—ZLC Stomrw. B. 4—A'phla 6 50. I' Sp. 3—Quick B. Llsser B. 6-Valk< 5—Rljnsb. L. 6—ASC R 3—2. Oegstgi VWS 3—Sleutels 3 2—1. 3: Oegstgeest 6—MVKV Rljnsb B. 7Katwijk 8 2—5. Unltas I- 3Sleutels 4 1—3.. 9—VWS 4 2-6, Quick B. reost 7 7—9. Rijns* 3-2. 50 O- Om 0—6, ft7—Aloh. Bo\ 0-2. 1 6—VTL 5 4—1. 10Oegs i'"70 WSB 4 3—3. 1—1. Unltas JD' NoordvUk Leede 7U Katwijk 10 4E KRV 3L'sser B. 0 tets 5 1-1, T- 3—1. VWS 5— in aus Uncti °iÜ,( "it toISI R 6—4. RCL -T.SW70 5 16—0. Stc MVKV 4 2-0. IA: Foreholte 9—UDO 2 1— O Roodenb. 3—STC 9 1—0. IT- Meerburg 1—MMO 1 0—0. VNL

Leidse Courant | 1971 | | pagina 6