VANAF MAANDAG IS 'T ERNST IN DE BLAUWE ZONE Badcentrum aanvaard Voorschoten gaat tarieven verhogen Kaninefaaten openen carnaval met knaleffect Westlandse chrysanten houden prijzen op veiling EMM gedrukt Meer inspraak in bestuur RKK-Leiden Nu nog maar waarschuwingen 197lfAGlNA 5 LEIDSE COURANT DINSDAG 9 NOVEMBER 1971 van de vorige week door de raad goedgekeurde plannen rond het bad- en winkelcentrum. Dat gebeurde middels een toelichting van adjunct-directeur van gemeentewerken Meyvogel. Er zijn weinig diepgaande tegenkantingen tegen het plan gemaakt. e vcflgende feiten konden uit de betogen worden gedestilleerd: e"i i 90 per vierkante Verhuren is overigens nog lin het geding. De bedoeling dB dat verkocht wordt Verhuren zou via een exploitatiemaate chappij moeten gebeuren. 'Ulgb!fBerekend werd dat men op basis van die 16.000 en het gegeven eerfheden moet komen tot een omzet van een half miljoen per zaak. Degenen die gesaneerd worden komen het eerst aan bod. Zij krij gen financiële faciliteiten van de gemeente. Waar die precies uil zullen bestaan as nog niet bekend. )it laatste punt gaf aanleiding tot kritiek op het gevoerde beleid in een ander winkelcentrum, dat in de Hoornes. Kritiek was er op de besEssing om in het nieuwe gedeelte een zaak aan Tee- kens te verhuren, terwijl er aan de overkant al twee slagerijen, Van Vliet en Zandbergen, gevestigd zijn. De argumentatie van de kant van de gemeente was dat dit centrum moet gaan dienen voor Rijnsoever, waar op den duur zo'n 17.000 mensen zullen LEIDEN „Volgende week gaan we er hard tegenaan", verzekert de politie-adjudant Van der Staay. Volgende week, te beginnen op de vijftiende, is de periode afgelopen, waarin de deelnemers aan het verkeer aan de consequenties konden wennen die de invoering van een voetgangersgebied in de binnenstad heeft. Gisteren kenter de het tij en vonden honderden automobilisten, die oudergewoonte hun wagen haddden achtergelaten in wat nu „Blauwe Zone" is, een politiële waarschuwing tussen de ruitenwissers. i Vanaf het moment van de invoe ring van het voetgangersgebied tot nu toe hebben de verkeers dienst van de gemeente en de politie overtredingen tegen de nieuwe regels door de vingers gezien. Ze stelden zich op het standpunt, dat de verkeersdeel nemers nog wat aan het nieuwe moesten wennen en bovendien waren ze druk in de weer met het toetsen van de praktijk van alles, wat in teken- en studeer kamers was uitgedacht Zo heeft de verkeersdrempel in de Steenstraat sinds 25 oktober al een paar vormen gehad en nu wordt hij nog iets naar links ver legd. De rijrichting in de St. Aegtenstfaat is omgekeerd en nu wordt de bestrating van de Lammermarkt in de .bocht naar de Binnenvestgracht van een markering voorzien; op de Bo termarkt zal geen parkeergele genheid meer zijn. Daarvoor in de plaats komt plantsoen, afge wisseld met fietsenrekken. Rest nog de verkeersdrempel in de Lange Mare bij de Hartebrug- kerk. De bebakening door mid del van verkeersborden is giste ren voltooid. En, nu is vastge steld, dat de „Blauwe Zone" waterdicht is, en hét verkeer soepel via de nieuwe parcoursen doorstroomt is de tijd aangebro ken om te gaan optreden tegen degenen die zich onwetend of onwillig niet voegen naar de nieuwe situatie. Daarom hebben parkeerwachters en politie-agenten gisteren de handen vol gehad met het uitde len van waarschuwingen, waar van er 's morgens nog 5.000 werden gestencild. Vanaf maan dag a.s. kunnen de gelukkige vinders van zo'n briefje erop re kenen dat zij een bekeuring vin den als ze hun auto op de tradi tionele plaats zetten. En als ze ondanks de bonnetjes op de ver boden plaatsen blijven parke ren, wil het gemeentebestuur overwegen, de zgn. „Tilburgse methode" te hanteren en met een een boete van 40,- op te leggen. Door die maatregelen krijgt het verguisde „parkeerpasje" ontheffing van het parkeerver bod voor bewoners van de Blau we Zone tegen betaling van een vast bedrag een opgelegde kans. Bij een eerdere poging tot invoering van het pasje kwa men slechts 72 reacties op 1900 huis-aan-huis verspreide fol ders; daarvan waren er 36 van serieuze gegadigden. De be langhebbenden zullen zich nu wel automatisch melden. Wethouder Kret, die van mening Is dat de nieuwe situatie zich procesmatig moet ontwikkelen, zegt: „We zijn de rotsten niet maar als ze expres blijven over treden, dan moeten we daar wat tegenover zetten. We moe ten onderhand ook eens inzicht krijgen in het gedrag van expe ditie en bedienend verkeer in de binnenstad". Het aantal par keerwachters wordt deze maand nog uitgebreid. Rijrichting Aagtenstraat omgekeerd LEIDEN Om tegemoet te komen aan de bezwaren, die de bewoners van de St. Aag tenstraat e.o. hebben tegen de gevolgen, die de nieuwe verkeersregelingen hebben voor het verkeer in hun straat, hebben B. en W. er de rijrichting doen omkeren. Dat betekent dat men voort aan de St. Aagtenstraat mag inrijden vanaf de Nieuwe Beestenmarkt in de richting van de Steenstraat. Op de hoek van de St. Aagten straat en de Steenstraat komt een stopkruising; alle verkeer op de Steenstraat heeft voorrang. Voorts komt daar ook een verbod1 om links af te slaan. Men mag dus voortaan de St. Aagtenstraat alleen rechtsaf via de Steen straat verlaten in de richting van de Tweede Binnenvest gracht. B. en W. hebben de bewoners van de straat schriftelijk van hun ingrijpen op de hoogte doen stellen. Noordwijkerhout Donderdag, 11 november, opent de Karnavals- vereniging „De Kaninefaaten" het seizoen 1971-72 om 11 uur 's morgens met een knaleffect. Op dat uur arriveert een depu tatie van de Raad van Elf bij het bordes van het raadhuis. Naast enkele direct belanghebben den zijn voor dit gebeuren alle Noordwijkerhouters, die maar even tijd en gelegenheid heb ben, uitgenodigd. Het jaarlijkse elfde-van-de-elfde feest voor de donateurs wordt gehouden in de Tennisbal aan de Kerkstraat. In het programma van deze avond, die om 20.11 aanvangt met het nieuwe karnavalslied 1971-72, is opgenomen 'n optreden van top artiesten als Ted de Braak, Joop Doderer en Rita Hoving. Om 23.11 uur wordt op originele wijze de nieuwe prins Karnaval 1972 bekend gemaakt en voorge steld. En het feest wordt rond gemaakt met veel leut en lol, waarin het dansorkest De Bora- ni's en de eigen boerenblaaska- pel „De Koetillers" een groot aandeel zullen hebben. Speciale gasten op de avond zijn het be stuur <fn de Raad van Elf van de karnavalsvereniging „Die ,Grielaacher" uit Schmiedt in de Eifel, met welke plaats Noord wijkerhout al enkele banden van vriendschap heeft gesmeed. Burgerlijke stand Dlemen Zwet. Remco Hendrik, z. v. H. K. Koerten en van E. Momberg, Caudrl, G. In 't Veld Schadee. OverledenW. Ruiter, H. de tink. ORSCHOTEN De commissie enloor de gemeente financiën had 0 «J isteravond tijdens een openba- i vergadering veel moeite met ELECTRA, HONDEN, REINIGING u den Hengst ziek Boskoop werd teleurgesteld 'koop De tweede feestavond !r gelegenheid van het twintig- i bestaan van „Instuif" in het teken van de feronica Drive In Show. oude verenigingsgebouw aan mlL^0Zen'aan trilde °P zii" i i toodvesten onder de geluiden an de muziekfabriek, die ook Cze keer veel succes oogste. beroemde Veronica Bosko- ïDif '.Le* Harding was niet -aan- itii 'ezi8. Hij was ziek. Teleurstel- "g alom want men had Lou ru' fn hengst, zoals inen Lex in afkoop noemt, graag eens aan let werk gezien. de door het Voorschotense colle ge van B. en W. voorgestelde maatregelen tot verhoging vap de electriciteitstarieven, de hon denbelasting en de reinigings verordening. De electriciteitstarieven worden met ongeveer 20% verhoogd, hierin is begrepen de verhoging van 10% door de verhoogde B.T.W., de andere 10% komen - ten goede aan het electriciteits- bedrijf, dat volgens de begro ting dan een winst gaat maken van rond f 100.000,-—. De leden vap de commissie vroe gen wethouder Iestra dringend om op bestuursniveau overleg te plegen, om het contract met de gemeente Leiden te verande ren. Men wil, dat randgemeen ten niet gedwcjngen worden tot tariefsverhoging, omdat Leiden op bedrijfseconomische gronden een tariefsverhoging nodig heeft. Het electriciteitsbedrijf in Leiden werkt met grote verlie zen, dit in tegenstelling tot Voorschotefi, waar bijna een sluitende exploitatie is. Voor schoten zal evenals andere randgemeenten thans Leiden moeten volgen. De gastarieven worden in Voor schoten niet verhoogd cjndanks de aanbeveling van de S.R.O.G. (Samenwerkende Regionale Or ganen Gasvoorziening). Het Voorschotense gasbedrijf werkt nog met winst. Om toch enige tarievep aan te passen aan de S.R.O.G. worden de meterhuren ad. f 6,— per jaar geschrapt en hiervoor de vastrechttarieven met f 6,verhoogd. De ver bruiker krijgt dus geen verho ging. De hondenbelasting wordt ver hoogd van 24,— per jaar tot 40,— per jaar. Een forse ver hoging, welke de gemeente 15.000,— per jaar gaat op leveren. De reinigingsrechten worden met 33% verhoogd oftewel van f 36,tot f 48,per jaar. De vuilverbranding maakte de ver hoging noodzakelijk evenals het arbeidsintensieve werk bij de ophaling. ALPHEN Met als uitgangs punt de Unicef, een hulpver leningsorganisatie van de Verenigde Naties, willen de leerlingen van de basisscho len in Alphen aan den Rijn iets gaan doen aan de benar de situaties waarin veel kin deren in de ontwikkelingslan den op het ogenblik verke ren. In de bibliotheek in Al phen is door hen een project in elkaar gezet waarin alle facetten van het ontwikke lingswerk naar voren komen. Belangstellenden krijgen on der andere een door de leer lingen gemaakt negerdorp te zien. Aan de hand hiervan wordt de bezoekers uitgelegd wat de Unicef precies is en wat de organisatie inmiddels heeft bereikt en nog in het vooruitzicht heeft. ROELOFARENDSVEEN De chrysanten zijn de laatste maanden een belangrijk onder deel geweest van de bloemen- aanvoer op de velling EMM in Roelofarendsveen. De aajavoer van kaschrysanten is nog steeds stijgend, maar de bloemen van buiten zijn thans grotendeels ge ruimd. In groter verband bezien bleef Roelofarendsveen de laatste da gen iets achter bij de massale produktie in het Westland, maar dat leidde niet tot hogere prij zen. Het was eerder zo, dat de prijzen iets lager lagen dan in vorig weken. Overigens betaalde men voor goe de tros toch nog tot f 1,75 per bos, voor jaarrond tot f 2,50 en voor geplozen stuks chrysanten, met als belangrijkste Wembly, Saskia, Shoesmith, Wim Lange, Red Rolinda etc. werd tot 53 ct. per stuk betaald. Bij de anjers werd het aanbod eveneens iets kleiner, dit van wege een minder snelle groei. Doordat nu niet meer dagelijks gesneden wordt lopen de dag- aanvoeren nogal uiteen. Er werd een goede prijs betaald voor de anjers, n.l. op enkele dagen voor de beste Sim soor ten tot 50 ct. en voor Charmeur tot 62 ct. per stuk. De prijzen voor de rozen kwamen op een iets hoger {niveau, hetgeen be slist geen onverdiende weelde is. De aanvoer bleef ten aanzien van voorgaande weken vrij sta biel. Fresia's namen in aanvoer belangrijk toe, zij het voorna melijk Goldep Yellow. Dank zij een goede vraag werden er be hoorlijke prijzen gemaakt. Voor irissen, in hoofdzaak Prof. Blaauw, werd bij een teruglo pende aanvoer tot f 3,50 per bos betaald. Verder waren er nog de Nerine in diverse variëteiten, Gerbera's, Lelies en Cyclamen. LEIDEN Tijdens de algemene wijziging aangenomen, waarin vergadering van het Nederland- o.m. de inspraak van de af- se Roode Kruis is een statuten— delingscolonnes in de besturen der afdelingen werd geregeld. Daarom was het nodig, de afde lingsstatuten en de huishoudelij ke reglementen daaraan aan te passen. In een buitengewohe al gemene ledenvergadering die de afdeling Leiden gisteravond, hield in restaurant ,,De Doe len", is tot deze wijziging beslo ten. Het ging daarbij voorname lijk om artikel 14, waarbij thans bepaald wordt, de „de afde lingscolonne gerechtigd is, een adviserend lid in de colonne aan te wijzen". De bedoeling hier van is, dat het betreffende advi serende lid het bestuur, waar nodig, van de wensen en verlan gens die in de colonne leven, op de hoogte kan houden. Een an dere wijziging betreft artikel 9, lid 2, waarbij bepaald wordt, dat „een aantal van minimaal tien gewone leden eventueel voorstellen voor de algemene vergadering van de afdeling kan indienen". In verband met de wijziging van deze statuten, herzag de afdeling Leiden ook haar huishoudelijk reglement. Wat u ook moet weten Alkemade - De onlangs In Alkemade gehouden huis- aan-huis collecte voor het ge handicapte kind heeft 1010 gulden opgebracht. Boskoop - De inspecteur van het ministerie van Volksge zondheid inspecteert dinsdag de zwembadoverkapping. In specteur Krul wordt om on geveer half elf op het raad huis ontvangen, het bezoek aan het zwembad volgt om 11.00 uur. Boskoop - Baron van De- dem heeft vandaag als eer ste Boskoper de nieuwe kin derpostzegels gekocht Hij <feed dit in een speciaal voor kinderzegels ingerichte stand in de hal van het nieuwe j kantoor aan de Overslag. Woubrugge - De leerlingen van de Openbare Kleuter school en die van de eerste klas van de Openbare Basis school houden op 11 novem ber hun Sint-Maarten lam pionoptocht. Tijdens deze tocht halen de kinderen fruit en snoep op ten bate va zieken en bejaarden. Vertrek om zes uur vanaf de kleuter school. Wassenaar De Wasse- naarse Middenstandsaktie heeft de intochtdatum van Sint Nicolaas in Wassenaar bepaald op zaterdag aan staande. Vast staat ook dat de Sint zaterdag 27 novem ber 's middags in het Dey- lerhuis komt en woensdag 1 december in het Dorpshuis aan de Schoolstraat. Leiden De werkgemeen schap De Ratel organiseert vrijdag en zaterdag aan staande een „klein Waterloo- plein in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk. Vrij dag is de markt geopend van 14,30-17.00 en van 19.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur. t Lisse In het Ontmoetings centrum in de Poelpolder wordt donderdagavond aan staande een veiling gehou den. Men verwacht op de avond de ere-schuld van 7500 gulden tegenover de gemeen te Lisse weg te werken. Leiderdorp De Neder landse Blindenbond heeft eni ge tijd geleden in het kader van een landelijke filmaktie ook opnamen gemaakt in Leiderdorp. Morgenavond zal het resultaat te zien zijn in de Scheppingskerk. Koudekerk De EHBO afd. Koudekerk houdt deze week een donateursaktie. Le den gaan huis-aan-huis om de nodige gelden bijeen te brengen, waarmee de aktivi- teiten van de afdeling bekos tigd kunnen worden. Wassenaar De buurtver eniging Kerkehout en omge ving houdt morgenavond haar jaarvergadering in de kantine van de Sportver. Wassenaar. Na afloop kie- I Roelofarendsveen De LTB-kring De Meerlanden organiseert vrijdagavond aanstaande in cafe Heems kerk een vergadering, waar op hoofdbestuurders van de LTB aanwezig zullen zijn om klachten en wensen aan te horen. Een forum zal vragen beantwoorden. Lisse Sint Nicolaas houdt zaterdag zijn intocht in Lis se. Hij komt aan bij gebouw van de gemeentelijke dienst van Openbare Werken aan de Ringvaart. Daarna wordt er een rijtoer gemaakt door Lisse. Wassenaar Tn de Wasse- naarse maneee Risers' Para dise ziln de dressuurwed- striiden om de Stfixenpla- quettes verreden. In de A- klnsse glod de zilveren Pla te naar mei. Helene Anhert met Charmeur. Tn de B-klas se werd de' hronzen plaanette" eewonnen door mej. Ellen Siokes met Blackv. BOSKOOP/HAZF.RSWOTTDE Er is in Hazerswoude een comité opgericht dat de ver koop van kinderzegels en an sichtkaarten gaat bevorderen. Daartoe zullen on een aan tal adressen vaste verkoon- punten worden ingericht. Dit in navoleiog van Boskoop waar mevrouw Vérbii. presi dente van het nostzeeelcomi- té. de onbrenast van een ac tie. 3000 gulden, aan bet Groene Kruis in Hazerswou- de heeft geschonken. HAZERSWOUDE Donder dagavond, de elfde van de elfde, wordt in het Michels- huis Prins Carnaval van het Hazerswoudse knollenrijk ge kozen. De Raad van Elf zal uit het publiek worden gese lecteerd. De organisatie is in handen van de KPJ. De toe gang is echter voor eidereen. De Prins wordt gekozen via behendigheidspelletjes. Dat zelfde geldt voor de raad van elf en de hofdames. LEIDEN Gemeenteraadsle den van het PAK houden donderdagavond aanstaande een hoorzitting voor de be woners van het Morskwar- tier. De fractieleden zijn Hans van Dam (Morssingel 4, telefoon 23410) en Theo Dirks (De Wetstraat 16, tele foon 41660). LEIDEN Aan de Leidse uni versiteit zijn bij K.B. be noemd: dr. H. J. Habing tot gewoon lector in de astrafysi- ca, dr. M. N. Spijker tot gewoon hoogleraar in de nu merieke wiskunde en dr. Th. M. Konijn tot gewoon lector in de celbiologie.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5