Duinrell met gratis attracties wil geen pretpark worden „Tevreden met huisje, al moet het uit elkaar" „Rijnland" koos hoofd-ingelanden cL Q, Stad en omgeving Leidse begroting wordt behandeld in de commissies Zaterdagavond ,.prom in sport hal Cleyn Duin BOUWNOMADEIN LEIDSCHENDAM PAGINA 5 DONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT ffASSENAAR Het experiment van het recreatiecentrum Duin rell om verschillende attracties zoals trampoline-springen, mid getgolf en varen zonder betaling voor het publiek open te stellen Is geslaagd. De directie van het recreatiegebied annex camping In Wassenaar overweegt het volgende seizoen het aantal gra tis attracties uit te breiden en de kampeerders, die geen toe gangsprijs voor het recreatiege bied behoeven te betalen, ook vrij gebruik te geven. Het vrijstellen van de attracties, aldus graaf H. R. J. van Zuylen van Nijevelt, directeur van het landgoed, was overigens geen stunt. Door allerlei voorzienin gen van overheidswege worden steeds meer treinen voor de dag recreatie gratis voor het pu bliek opengesteld. In het oosten van ons land krijgen bijvoor beeld de particuliere bezitters van bossen van het rijk subsidie indien ze hun landgoed voor het publiek openstellen; zo zien we in Wassenaar de gemeentelijke parken, het strand en Meyen- dell. ,Op zich is dit een minder reële zaak, de dagrecreatie is immers voor de randstadbewoner een levensbehoefte als brood gewor den. Waarom moeten we voor het laatste alsmaar meer beta len en is het eerste volkomen gratis? De concurrentie-positie jaar komt, maar van bezoekers die het rijk op deze manier die frequent terug komen", heeft ingenomen en de daardoor Wat de nieuwe attracties betreft ontstane verwachting publiek dat recreatie gratis is, heeft ons ertoe gebracht geen afzonderlijke prijzen meer te berekenen voor de attracties", aldus graaf Van Zuylen van Nij evelt. Dat de toegangsprijzen laag ge bleven zijn is een gevolg van het feit dat Duinrell een recrea tiegebied is met regionale bete- In verband hiermee valt trouwens zijn we ons nog slechts aan het oriënteren, maar in elk geval dit in tegenstelling tot wat zo vaak gehoord wordt: Duinrell, pretpark zullen we enige ac tiviteiten van de deelnemer vra gen; het zelfdoen bepaalt onze keuze. Een kermisachtige sfeer en passieve schouwspelen zal Duinrell nooit kennen". kenis zonder werkelijke beziens waardigheden. „Wij moeten het dan ook niet. zoals bijvoorbeeld de Efteling, hebben van een pu bliek dat hoogstens éénmaal per ook nog op te merken dat veel mensen geen volstrekte rust meer als recreatie zoeken: naar alle waarschijnlijkheid ligt 't bezoekersaantal van Duinrell Camping Duinrell: „De n i zoeken geen rust aanmerkelijk hoger dan dat van waar de familie 's b.v. De Paauw; het zijn uitein- toe gaal. delijk de kinderen die beslissen Ook een gelukkige zondags naar jmstandigheid is het sterk verminderde aan vernielingen in het bos en de duinen: de jeugdige energie wordt op andere beter daarop berekende zaken dan bomen en duintoppen botgevierd. REIDEN De behandeling van de gemeentebegroting voor 1972 krijgt in Leiden de vorm van een langgerekte reeks van ver gaderingen van de begrotings commissies. De eerste vergadering is die van de commissie voor economische zaken en de gemeenteljke be drijven, op 10 november, 's avonds om acht uur in de raad zaal. Indien de bijeenkomst verdaagd moet worden dan is I de uitkijkdatum 15 november, 14.00 uur. De volgende vergade- I ringen zijn die der commissie voor openbare orde en veilig heid, op 12 november, om 20.00 uur; die voor CRM op 15 no- i vember, 20.00 uur (18 novem ber, 20.00 uur); Stadsontwikke ling en verkeerszaken op 19 no vember, 14.00 uur (zelfde dag, 20.00 uur; 24 november 14.00 uur en 24 november 20.00 uur); Commissie voor Volkshuisves ting en Openbare Werken, 22 november, 14.00 uur (26 novem ber. 20.00 uur); voor onderwijs: 23 november om 14.00 uur (zelf de datum 20.00 uur); Financciën en Personeelszaken, 25 novem ber 20.00 uur (26 november, 14.00 uur) en tenslotte de com missie voor algemene bestuur lijke aangelegenheden op 30 no vember, 20.00 uur (1 december zelfde tijd). Alle vergaderingen worden gehouden in de raad zaal. ATWIJK Wijkvereniging Cleyn Duin heeft een nieuw ini tiatief ontplooid. Men houdt op Inbraak in de Kooi; buit 400 gulden ASSENHEIM Gistermorgen werd bij de politie aangifte ge daan van een inbraak in de di rectiekeet van de NV Seriewo ningen in het Kooiplan ahn het Kagerplein. Volgens opgaaf werd uit een niet afgesloten geldkistje circa 400.- ont vreemd. Door de politie is de raak in onderzoek genomen. zaterdag 6 november een avond waaraan wordt meegewerkt door het bekende operettekoor „Nuova Voce" uit Zoeterwoude, en de heer J. Hottenga. Het eerste gedeelte van de avond zal het operettekoor een aantal bekende operetteliederen bren gen. In de pauze zal de heer J. Hottenga een aantal dia's met geluid vertonen over visserij- en reddingswezen. Na de pauze zal het koor en het publiek deelne men aan een samenzang van bekende Nederlande liederen. Deze „Prom van Cleyn Duin" is geïnspireerd op de bekende En gelse manifestatie „The last night of the Prom's". Deze avond, die ook voor niet-leden toegankelijk is, wordt gehouden in de zaal van sporthal Cleyn Duin. HOOGMADE Voor zes boerderijen en een aantal molens in de Doespolder in Hoogmade is het afgelopen met de improvisorische watervoorziening. In samenwerking met het waterleidingbedrijf Boskoop be reikten de polderbewoners overeenstemming over de kostbare aanleg van een waterleiding. Voor de aan nemer die dit karwei moest klaren een niet allerdaagse aangelegenheid want niet minder dan 16 slootjes moesten worden gekruist met een totaal van 1800 meter waterleidingbuis. Op de foto: Werklieden zijn bezig met de afbraak van de noodbrug over De Does die. nu het karwei in de polder zo goed als gereed is, geen dienst meer hoeft te doen voor de aanvoer van de benodigde materialen. LEIDEN In enige kiesdistric ten van het Hoogheemraad schap van Rijnland zijn op 20 oktober verkiezingen gehouden voor hoofdingeland en hoofdin geland-plaatsvervanger, verte genwoordigend de agrarische sector. De functie van hoofdin geland is te vergelijken met die van een gemeenteraadslid.. In drie districten waren de verkie zingen noodzakelijk in verband met de vacatures per 1 januari, wanneer een aantal zittende be stuursleden na zes jaar periodiek aftreden. In twee an dere districten moes worden in bestaande De uitslag was: In het 3e district (hoofdplaats Hoofddorp) zijn dezittende le den, t.w. de heer P. Bos te Vijf huizen, hoofdingeland en de heer C. J. Blom te Halfweg, hoofdingeland-plaatsvervanger, herbenoemd. In het 7e district (hoofdplaats Nieuw Vennep) zijn eveneens de zittende hoofdingeland, de heer N. van Reeuwijk Jzn. Te Abbe- nes en de hoofdingeland-plaats vervanger, de heer A. P. W. Stokman te Abbenes, herbe noemd. Dat was ook het geval in het 10e district (hoofdplaats Alphen aan den Rijn) met hoofdinge land, de heer J. A. Straathof te Alphen aan den Rijn en de hoofdingeland-plaatsvervanger, de heer C. J. Kempenaar te Aar- landerveen. In het 8e district (hoofdplaats Woubrugge) is tot hoofdinge land-plaatsvervanger benoemd de heer J. P. van der Poel te Oud Ade, aldus is voorzien in de vacature ontstaan door de benoeming tot- hoofdingeland van de heer G. J. van der Poel te Rijpwetering. In het 15e district (hoofdplaats Wassenaar) is tot hoofdingeland benoemd de heer H. R. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt te Was senaar. Hierdoor is voorzien in de vacature ontstaan door de benoeming tot hoogheemraad van de heer mr. A. J. O. baron van Wassenaer van Catwijck te 's-Gravenhage. Dorpsstraat van Warmond moet recreatieve winkel straat worden WARMOND Het belangrijkste punt van de vergadering van de Warmondse winkeliers vereni ging gisteravond was het in het leven roepen van een commissie die een studie gaat maken van het toekomstbeeld van de Dorpsstraat als recreatieve win kelstraat. De voorzitter deelde mede dat reeds een beleidslijn was vast gesteld welke als werkprogram ma zal dienst doen voor de commissie. Er zal een St.-Nico- laas-actie worden gevoerd onder het motto „Uit goed voor U". Aan 120 prijswinnaars zal een diner worden gegeven. De St. Nicolaas-intocht zal dit jaar zijn op 27 november met een daar aan gekoppeld feest voor de kinderen in het Trefpunt. Donateursconcert Jeugd Kamerorkest in de Zuiderkerk Het Jeugd Kamerorkest Leiden geeft op zaterdag a.s. zijn jaar lijks donateursconcert in de Zui derkerk, Lammenschansweg 15 te Leiden. Aanvang 20.00 uur. Uitgevoerd zullen worden werken van Haydn, J. S. Bach, Charpen- tier, Hasse, de Boosmortier, de Lorenzo, N. Schuyt en L. Mo zart. Solisten zijn: Ada van der Bent, klavecimbel en Jan Willem Terwen fluit, terwijl tevens me dewerking wordt verleend door het Muramatsu-fluitkwintet. Het geheel staat onder leiding van Henk Briër. Vanavond beiaaardconcert op stadliuistoren LEIDEN Vanavond zullen Dirk S. Donker en Bernard Winsemius een concert geven op de beiaard van het Leidse Stadhuis. Beide beiaardiers heb ben onlangs de Prijs van Uitne mendheid van de Stichting Ne derlandse Beiaard School ge wonnen. De daarbijhorende oor konde zal hen in de Burgerzaal worden uitgereikt. Het concert kan zowel binnen in de Burger zaal als buiten worden beluis teren en begint om 19.30 uur. FIDSCHENDAM „Volgend jaar december ga ik voor de '23e keer verhuizen. Waar naar toe weet ik nog niet, dat is ei- -1 genlijk ook niet zo belangrijk. Je ziet weer eens wat anders, je komt op een andere plaats met «en andere omgeving en andere mensen". Mevrouw C. Rookhui- ten-Bos heeft geen bezwaren E;«eer tegen het verhuizen. Zij 'leeft zich dertig jaar geleden geschaard onder het kleine le gioen van de bouwnomades, de echtgenotes van bedrijfsleiders «o uitvoerders van grote bouw complexen. Haar huisje verhuist mee: de kleurige houten bunga- )ow wordt in drie stukken ge broken, op een vrachtwagen ge laden en elders in het land weer opgetrokken. n het begin heb ik wel eens op paar verhuiskisten zitten len, ik stond er helemaal al- 69fhuil' leen voor. Nu is het eigenlijk een routinekarwei geworden. Een paar weken in een hotel en als de vloerbedekking er ligt, dan stap ik er weer in". Mevrouw Rookhuizen is echtgeno te van de bedrijfsleider van de nieuwbouw van het ziekenhuis St. Antoniushove en heeft haar houten vierkamerwoning aan de rand van het bouwterrein. Een forse tuin rondom de woning, aan de achterzijde een immense volière met veertig vogeltjes, de hond Katja en een fonkelnieuwe kleurentelevisie zijn de eerst in het oog springende voorwerpen van de behuizing. Toen haar man dertig jaar gele den als bedrijfsleider werd aan gesteld begon haar nomadenbe staan. Haar zoontje werd onder de arm genomen en met een tweede op komst vertrok ze naar een mobiel huis, houten keet op een bouwterrein in Noordwijk aan Zee. Hier werd de eerste dochter geboren, een tweede kwam in Den Helder, de jongste werd in Heerlen gebo ren. De opvoeding van de kinderen heeft haar niet zoveel proble men opgeleverd. „We zaten om het jaar in een andere plaats en telkens moesten de kinderen naar een andere school, maar ze konden goed leren en hadden geen moeite met het maken van nieuwe vriendjes. De kinderen hadden niet teveel moeite met de nieuwe scholen, ze pasten zich snel aan. Ze zijn dan ook alle vier goed terecht geko- Eigenlijk leeft mevrouw Rookhui zen, 62 jaar vitaliteit, temidden van een mannenmaatschappij. Regelmatig heeft zij de heiïn- stallatie naast de voordeur ge had. Maar van de doffe dreunen heeft ze niet zoveel last onder vonden. „Ach de een is wat makkelijker dan de ander, ik behoor tot de makkelijken, ge loof ik". En dat leven in die mannenmaatschappij, daar heb ik nooit vel last van gehad. Ik leef mijn eigen leven. Ik kom nooit op de bouw, ik ben in mijn eigen huis bezig en daar mee ben ik tevreden". Wat la chend merkt mevrouw Rookhui zen op: „Ik ben nog een echte ouderwetse huisvrouw. Ik móet de deur niet uit. Je ziet het te genwoordig zoveel. De vrouw gaat de deur uit om te werken en neemt een werkster. Dat huishouden vinden ze maar niets. Ik ben tevreden met mijn huisje, ook al gaat het regelma tig uit elkaar". let is eigenlijk niet zo verwonder lijk, dat mevrouw Rookhuizen niet zoveel bezwaar heeft tegen de eeuwigdurende bouw in het achtertuintje. Zowel zij als haar Bouwnomade mevrouw Rookhuizen: „Blij met huisje, al moet dat steeds uit elkaar" echtgenoot komen uit een bouw- familie. Haar vader begon als stratenmaker en klom al spoe dig op tot aannemer van hei werken, haar man is de zoon van een uitvoerder. Het nomadenbestaan bevalt haar eigenlijk best. „Een flatje aan e ry galerij is maar niets, een huisje op het land is veel be ter". Toch zijn er ook voor haar soms wel problemen en moeilij ke situaties. „In Delft hadden we een keer brand in een bouwkeet, de man nen hadden weer eens de jassen om te drogen op de kachel ge leed. Nog niet zo lang geleden kwam er een hijskraan naar be neden. Die lange arm miste maar net ons huisje. Maar ja, het had veel erger kunnen zijn. Als onze kinderen nu eens niet zo'n knappe kop hadden gehad. Dan hadden we een hoop ellen de kunnen beleven in ons noma denbestaan". Bij het huwelijk van Joan Haanappel Deze week ben ik in Roelofa- rendsveen even naar de trouwpartij van Joan Haan appel en Rob Rospert, de manager van de Amerikaan se ijsshow Holiday on Ice, geweest. Eigenlijk was deze trouwpartij ee strikt gehei me aangelegenheid m omdat Joan en ik elkaar wel langer dan vandaag kennen stond ik daar voor dat raad huis van Roelofarendsveen als enige van Nederland i Joan en Rob op de plaat vast te leggen. ..Als ik trouw dan doe ik het in alle stilte" zei Joan tegen me. Alleen Herman Redlok nodig ik uit". Met haar huwelijk heeft Joan bewezen wel wat m in de mars te hebben dan een dubbele Rietberger, pirouette of een op milimeter nauwkeurig uitgevoerde guur. Als U het mij, als een bekende van Joan, eerlijk vraagt dan moet ik U bekennen dat ik trouwpartij van Joan en Rob iets later had verwacht. Als ik haar af en toe in Holiday on Ice langs de piste zag snellen dan dacht ik altijd: „Joan, die trouwt in januari als het ijs lekker dik is i de temperatuur is gedaald tot een paar graden onder nul. Dan zoeken ze een g meentehuis op met vlak de buurt een brede sloot i dan schaatst de hele kennis senkring tot vlak voor ambte'naar van de burgelijke stand. Deze is dan voor deze speciale aangelegenheid voorzien van op rijkskosten geslepen Friese doorlopers. Met een grof gebreide wollen sjaal om de nek een een paar vingerwanten om zijn witte handjes stelt hij dan zijn vragen. De gemeente klerk schaats dan op blokzei- lers langs de getuigen voor de benodigde handtekenin gen. Na afloop een reuze ge zellige receptie op de ge meentelijke vijver met pol ten dampende snert en bak ken warme chocolademelk. Nadelen aan zo'n ijshuwelijk zijn er natuurlijk ook. Het zit er dik in dat Joan en Rob tijdens de rit naar het ge meentehuis een flink stuk voor komen te liggen. Voor dat Joan's bejaarde oom da met zijn botte schaatsen de verte aan komt schuiven heeft de rest van de familie er waarschijnlijk al eert lon gontsteking opzitten. Achteraf bekeken vind ik het daarom toch een goede zet van Joan en Rob.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5