Real bezweken onder wurggreep van PSV LEX SCHOENMAKER: EEN DIRECT EN NOG EEN INDIRECT smmmm EilSlBl! SlitÊi tjonge, WONDER VAN DEN BOSCH „KONINKLIJKE" WEGGESPEELD Smalle basis depostgiro Linder: „Dat is toch groots55 PONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT i had PSV de nederlaag van Real Madrid nog duidelijker aangegeven. Johan Devrindt kreeg een leale scoringskans. De bal verdwijnt naast doelman Remon. Ook naast het doel. Den Bosch Ze wierpen de armen hoog in de lucht. Spelers, trainer en bestuur omhelsden elkaar. Een herboren PSV had vol bracht waarop was ge hoopt maar wat slechts weinigen hadden durven verwachten. Energie en to meloze werkkracht waren de wapens waarmee Real Madrid volledig werd weg gespeeld. De treffer van Eef Mulders voor de rust en van Oeki Hoekema erna waren voldoende om de ne derlaag van 31 in Madrid weg te wissen. Van het beginsignaal af heeft PSV laten blijken alles te willen geven om de volgende ronde van het UEFA-Cuptoernooi te bereiken. Gelnspireerder dan het slechts langzaam op gang komende Real, ging PSV met een verwoed in de aanval. Doel man Garcia Remon kreeg het zwaar te verduren. Even greep Real de gelegenheid terug te ko men. Even maar, en juist toen viel de eerste klap. Pleun Strik ving een Spaanse aanval behen dig op, schoot de bal naar Van Tilburg, die het middenveld Het begin vo oversloeg met een diagonale De handen dieptepass naar de op links vrij staande Eef Mulders. Er volgde een enorm schot dat via de on derkant van de lat Remon kans loos maakte. Even later kreeg Mulders weer een fraaie kans, maar zijn schot was te hoog gericht. PSV bleef stormen, zo mogelijk nog hefti- 10 het eind voor Real Madrid. Eef Mulders (links) heeft gescoord. Handen worden geheven maar voor verschillende doeleinden, an PSV gaan de lucht in van blijdschap, spelers van Real Madrid protesteren en doelman Remon loopt er zelfs (rechts) voor uit zijn doel. ger dan voorheen. Real leek een gemakkelijke prooi. Het mid denveld was volkomen in han den van PSV, en de aansluiting met aanval en defensie leverde geen enkel probleem op. De an ders zo rappe Spanjaarden kre gen nauwelijks de kans een ac tie te ondernemen. Daarentegen schiep PSV zich een aantal kan- sen, die tot de rust dan wel niet R0IK16 Verder doelpunten werden om- 0ekj Hoekema gezet, maar in elk geval de Spanjaarden geen gelegenheid TTERDAM Met de rugdekking van een riante marge an drie doelpunten lag er voor Ernst Happel nog slechts e taak zijn team ervan te doordringen dat gedachten an een simpele tegenstander moesten worden uitgeban nen. Hij had zijn mannen voorgehouden dat er twee mo- ;elijkheden waren: Dinamo zou alles of niets spelen, of en verdedigende houding aannemen, voortspruitend uit om met grote cijfers te verliezen. Rappel na af- oop: „Ik koos voor het eerste, want ik meende werkelijk lat Dinamo zou gaan aanvallen. Wellicht is dat niet ge leurd omdat de zieke Lecescu ontbrak." Roemeense kampioensformatie heeft dus getracht het rerlies in redelijke banen te leiden en daarin slaagde Di- lamo. Het voorkwam ook dat Feijenoord de enorme over macht tijdens het gehele duel omzette in weer zulk een 'ernederende demonstratie als in Boekarest. Maar de reerbarstigheid die van een ploeg met zulk een instelling worden verwacht, bleef uit. kr^eg Feijenoord alle vrij- Feijenoord verder in het toernooi Europa Cup, maar het publiek was er niet van onder steboven. Het had een kanonna- de verwacht, het eiste een reeks doelpunten, maar ging dan wel voorbij aan de klasse die Feij enoord demonstreerde, waar door Dinamo met de neus op het feit werd gedrukt dat het onvoorwaardelijk veruit de min dere was. Men ging op de uit verkochte tribunes eveneens er aan voorbij dat scheidsrechter Burtenshaw, die deze wedstrijd- zonder-incidenten rustig en be kwaam leidde, een strafschop te zwaar achtte toen Boskamp pal voor de rust werd vastgehouden en de hoogste straf werd omge zet in een indirecte vrije trap; dat een omhaal van Israel langs de paal schampte; een vrije schop van Van Hanegem op de lat belandde en Wim Jansen ook nog eens tegen de paal schoot. ..Als we toch een beetje meer geluk hebben, winnen we met 4- of 50." aldus Happel terecht. Mislukt Zijn Roemeense collega Dumitru Nicolas Nicusor was er allang blij mee dat het slechts 20 was geworden. „Feijenoord", zei hij zonder enige reserve, ,,is veel beter dan wij. Als die eid. Weer konden de an Happel rustig de vrije limte opzoeken en geraffineer- aanvallen ineenvlechten. En li maar twee doelpunten, laarvan het eerste nog in eigen oei werd gescoord. Een fraaie reffer dat wel, want Nelu Nun- 'eiler wierp er een spectacu- ure duikvlucht tegenaan om igen doelman Constantinescu te asseren. Dat was een gedwon- en sprong omdat Lex Schoen- laker op snelheid lag. En het 'as nogmaals Lex Schoenma- „Ik heb Boskamp na de niet vervangen, omdat hij iet voldeed, want hij heeft zijn iak goed volbracht", aldus appel na afloop die elke ventuele ongerustheid over het ereiken van de kwartfinales efinitief liet verdwijnen. i de tweede helft het wonder doen geschie den. Na een tumultueuze perio de waarin Real vergeefs tracht te, met Pirri in de plaats van Anzardo, uit de wurgende greep van PSV te ontkomen, zorgde hij al in de tiende minuut voor de tweede treffer die PSV op dat moment een ronde verder bracht. In een bijzonder moeilij ke sitatie, na goed voorberei dend werk van Mulders, kreeg hij de bal voor de voeten. Snel draaide hij weg van zijn bela gers, en met een wonderlijke zwaai van zijn rechterbeen joeg hij de bal laag over de grond in het Spaanse doel (20). De wedstrijd werd grof daarna. De Spanjaarden waren hevig getergd en vooral Johan De vrindt, zwaar geschaduwd, werd herhaaldelijk tegen de grond ge werkt. Herhaaldelijk ging de Spaanse verdediging ertoe over elke aanval van PSV met onreg lementaire middelen te stop pen. Scheidsrechter Kunzke, die een goede indruk maakte, ging niet achteloos voorbij aan het steeds grovere spel van Reals verdedigers en twee Spanjaar den verdwenen in het beruchte boekje. Blauwe plek PSV liet zich echter niet intimide ren door het ruwe spel. Een omhaal van Devrindt suisde ra kelings over de lat, een schot van Jos Dijkstra vloog net naast het doel. Het waren de re sultaten van een dadendrang, die PSV dit seizoen nog zelden of nooit heeft ontplooid. Tegen dit doorzettingsvermogen was het superieur geachte Real niet opgewassen. Met nog een kwar tier te spelen stuurde Kurt Lin- der Bengt Schmidt Hansen in het veld voor Hoekema, die sinds zijn treffer menige blauwe plek had moeten ,11 1TERDAM Bram Geilman naakte zijn debuut in het iet Europa Cuptoernooi. Tijdens de training in het K.N.V.B.- entrum in Zeist stapte Eddy reytel boven op de bal en 'erzwikte zijn enkel. Hin- [end liep hij in het stadion °nd. ,,ik heb vannacht nog teeds met mijn been in de •pogte gelegen maar het heeft "et geholpen. Het ging niet". 'lubarts Abarbanel: „Het was °taal onmogelijk om Eddy te aten spelen. Ik hoop hem zon- 'ag tegen Ajax weer in orde te ebben. Bram Geilman, die ook "et geheel fit was en enige Puitjes had gehad, kreeg dus ijn kans maar de pogingen van jinamo waren zo schaars dat ij slechts eenmaal hoefde in te rijpen. Op de reservebank zat Exponent !°ek, de eerste amateurdoel- »an van Feijenoord. Toch een tbamele basis voor een ploeg i" nog steeds de wereldbeker de prijzenkast heeft staan. Tweemaal kon Lex Schoenmaker in de halve wedstrijd, die hij speelde, dit vreugdevolle gebaar maken. De bal ligt in het net. Doordat Schoen maker op volle snelheid sprintte, dook Nunweiler in paniek met het hoofd de bal naast zijn doelman. De tweede treffer van ,,Lexie", zoals de koosnaam van het Rotterdamse legioen luidt, kwam geheel „op eigen kracht" tot stand. trachten van Hanegem te dwarsbomen. Hij is er geen mo ment in geslaagd. Ook Van Ha negem liep frank en vrij rond nadat hij met enige listige be wegingen in het begin Szatma- reanu duidelijk had gemaakt dat hij voor hem geen partij was. Dat was Dinamo trouwens als geheel voor Feijenoord Uitgedrukt ploeg dit seizoen de Europa Cup yan het begin af namen de Rot- wint, kunnen wij daar vrede mee hebben. Een knappe, pro fessioneel spelende ploeg waar wij niet tegenop kunnen. Even, met de rust, heb ik nog gedacht dat we er zonder doelpunten zouden afkomen. Daar hebben we ook op gespeeld". Over de grote vrijheid die Feijenoord evenals in Boekarest, genoot verklaarde de Roemeen: „We hebben geprobeerd mandekking Maar Constantinescu meer safe dan Andrei in het eerste duel. Schoten van Bos kamp, Hasil en een kopbal van Boskamp stopte hij alle. En een goede doelman heeft altijd het geluk aan zijn zijde. Dat had hij nodig toen scheidsrech ter Burtenshaw wel degelijk zag dat Hasil buitenspel stond toen hij uit een onmogelijke positie de bal in het doel frommelde na een actie van Van Duivenbode. Hij had het eveneens toen Bos kamp in het strafschopgebied werd vastgehouden en de indi recte vrije schop van Van Ha negem de bal bij Israel deed belanden, wiens inzet door De- leanu van de doellijn werd eerste schot, en het enige, pas te verwerken toen de tweede helft vijfentwintig minuten oud was. De voor Dumitrache inge zette Mustatea, zowaar een van de beteren bij Dinamo, werd even gevaarlijk. Geilman had zelfs nog moeite met het schot. Maar toen had Feijenoord al een solide voorsprong genomen. Lex Schoenmaker, na de rust in gezet, was indirect en direct de maker van beide treffers. Zeven minuten na de rust dirigeerde Israel de bal met een verre trap naar voren. Schoenmaker sprintte toe en in barre nood wierp Nunweiler zich languit naar de bal. Hij versloeg feilloos zijn doelman. te spelen. Maar Feijenoord liet dat niet toe. Die ploeg is daar veel te goed voor. Omdat die mandekking finaal mislukte, kreeg Feijenoord de kans om het eigen spel geheel en al door terdammers zo resoluut de wed strijd in handen dat er lustig opgebouwd kon worden en de aanvallen naar het doel van Constantinescu stroomden. Daar stond de Roemeense defensie evenwel rustig, zonder enig werkt. Hij had het ook nog met Voor Djnam0 bleef nog slechts de spoor van paniek te spelen. In de schoten tegen paal '~4 de lucht vooral waren de Roe menen sterker dan Feijenoord Enige dat in de „giftige" Maiwald een man op de rechtervleugel had die steeds de aandacht opeiste, dat met de opkomende Van Dui venbode sterk spelend, met de zich in de vijandelijke defensie dringende Franz Hasil die on vermoeibaar was, en met Van Hanegem weliswaar een con stante druk uitoefende, maar niet-kon scoren. het falen van de mandekking was Szatmareanu die in het eerste duel niet kon spelen vanwege een schorsing, Dat verdroot het publiek. Het opgelopen in de wedstrijd tegen Trnava, en gisteravond moest dat speelde. Het was echter ook Feijenoord-dat-niet-scoorde. Van de pogingen van Dinamo hoefde het zich niet veel aan te trek ken. Ze waren zo pover van op zet, dat indachtig de op dracht dat het beter was eervol te verliezen dan te trachten een onmogelijke stunt uit te halen Het subtiele passie de Rotterdamse verdeling geen enkel moeilijk probleem kreeg op te lossen. Zelfs kreeg invaller-doelman Geilman zijn hoop dat er geen doelpuntenla- wine zou volgen. De Roemenen lieten zelfs hun defensieve hou ding varen en Dumitrache vlak daarna dan ook vervangen kreeg de enige reële kans door een slippertje van Israel. De Roemeen wachtte echter zo lang dat Israel zijn onnauwkeu- Nogmaals righeid hautain herstelde. fungerend dan Boskamp die sto- render moest optreden die Nunweiler op het verkeerde been zette en Constantinescu ook. Die „treffer op eigen kracht" ve-leidde Feijenoord tot een zucht naar meer. Iedereen wilde scoren. Israel dook veelvuldig op in de aanval, Hasil was be gerig om zijn uitstekende wed strijd te bekronen met een doel punt, Maiwald deed pogingen zich in zo gunstig mogelijke po sitie te wringen. Jansen diende zich aan. Hij was het dichtst bij een doelpunt maar zijn keiharde schot ketste af op de paal. Nou ja" zei Happel, „dan kan het toch ook een veel hogere uitslag worden. Waarom ik, wat ik meer doe, in deze thuiswed strijd niet extra aanvallers heb ingezet? Ten eerste was dat niet nodig tegen deze tegenstander, die immers een verloren ronde sp "1de. Maar het voornaamste was dat ik geen enkel risico neem, nooit, dus ook niet tegen Dinamo." Afgekeurd Johan Devrindt kreeg nog een enorme kans toen hij met een fraaie schijnbeweging Zoco op het verkeerde been zette maar vrij voor doel tegen de uitlopen de Remon schoot. PSV kwam acht minuten voor tijd evenwel bijzonder goed weg toen Pirri bij een massale poging aan dat ene doelpunt te komen de uit zijn doel gelopen Van Beveren passeerde. Kunzke echter red de het „wonder van Den Bosch" door de treffer af te keuren. Real was diep verontwaardigd. Het mocht niet baten. Het bleef 20 en daarmee was het lot van de Spanjaarden bezegeld. Underdog PSV had het eens zo roemrijke Real toch nog uitge schakeld. JO SIMONS Subtiel Wery luid de het tweede doelpunt in. Pre cies op maat legde hij de bal voor de op snelheid liggende Schoenmaker meer als spits de Roemeense trai- bewonderend: „Ze zijn veel te goed voor ons en ik ben in het geheel niet teleurgesteld. Wie gedacht mocht hebben aan een ander resultaat dan dit, waarmee we tevreden zijn, kent Feijenoord niet." HERMAN VAN BERGEM bijna de helft van alle Nederlandse gezinnen heeftal postgiro! dab makkelijk! Den Bosch Oeki Hoeke ma grijnsde. Het gejuich na het laatste fluitsignaal had hem de zekerheid ge geven, dat hij met zijn treffer door het publiek als redder van PSV was aanvaard. „Wij hebben ze gepakt. We hebben ze geen kans gegeven", zei hij. „We zijn geen mo ment bang voor hen ge weest. Het toneelspel in Madrid, dat die jongens opvoerden, kunnen wij hier ook. Dat hebben we ze laten zien. Natuurlijk heb ik me ook af en toe laten vallen als er niets aan de hand was, net als zij deden. Gelijke wa pens". „Och", zei Pleun Strik, „gemeen of niet gemeen, maar vandaag moesten ze ons doodtrappen, wil den ze ons voorbijkomen. Ik ben een paar keer naar iemand toegestormd, want ze schoppen gewoon naar je als de bal ergens anders is. In Madrid gaat dat wel op, maar hier niet. We hebben er alle maal keihard voor ge knokt. Het was de revan che op Madrid, waar die spelers zich vrijwel alles kunnen permitteren". Kurt Linder was verheugd maar de anders zo hefti ge stroom woorden ont brak. „Natuurlijk, ze heb ben goed gespeeld en la ten zien wat ze kunnen. Het werd tijd. Er zat nu vechtlust in, die er tegen Excelsior niet was. Dat komt ook omdat ze met Real nog iets goed had den te maken. En dat hebben ze voortreffelijk gedaan. Natuurlijk kun nen zo het, dat heb ik al tijd gezegd. Maar het ligt toch helemaal aan de spe lers zelf of ze in het veld de mogelilkheden uitbui ten. We moeten ze er nu ook nog in de competitie uit zien te halen. Maar voorlopig zitten we toch in de volgende ronde voor de UEFA-cup en dat door Real uit te schakelen. Dat is toch iets groots". Ziin Spaanse collega, Mi guel Munoz, was niet al leen teleurgesteld maar ook hevig verontwaardigd over de scheidsrechter: ,.D'e seheidsrpchter was wel zo slecht. Steeds mochten de PSV-ers du- i tram i bij t floot hij alles kanot. Trou wens, dat doelnunt van Pirri. dat hij afkeurde. Je reinste waanzin. De scheidsrechter Is de schuld dat wij verloren hebben". Scheidsrechter Kunzke wei gerde commentaar. „Ik mag peen commentaar geven, dat is verboden". Na lang aandringen: „Het was een zware wed- strMd. erg zwaar. Maar toeh hen Ik nooit hang ge weest dat hij uit de hand zou lo^en. Dot doelnunt van Pirri heb ik af«e- ke'"-' w"~ons eevnarlHk spel. F.n Zocco heb Ik een officiële waarschuwing gegeven".

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13