„Ik word heel erg kwaad als ik achter lig" Pip Simons DO IT in LAK Dronken rijder botste frontaal Stad en omgeving Open boekje in Leidschendam Veilingen en markten WOENSDAG 3 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT RÏENEKE BARENDSE LEIDEN In de Vrijheidsheldenbuurt woont ze: onze nationale kampioene hardrijden op de rolschaats tussen 10 en 12 jaar, Rieneke Barendse (12). Ze doet open: een klein blond meisje met een oranje-roze ribbroek waarop het embleempje „Pop-ar- my" is genaaid. Vorig jaar was ze al nationaal kampioene ge worden in de Ahoy-hallen. „Nu werd er in de veilinghal van Alkmaar veel sterker geschaatst. Er was bijvoorbeeld een club uit Hilversum, waar we ons hart voor hebben vastgehouden", vertelt mevrouw Barendse. „Je kon echt merken dat die in teamverband getraind was. Het is zo jammer dat de meeste rolschaatsers niet in groepsverband worden getraind. Ik had het er nog over met de organisatoren van de wedstrijden en zij waren het allemaal met me eens". Rieneke voegt hier nog aan toe: „Kunstrijden, ja, dat is wel bekend. Maar hardrijden is toch weer heel anders. Die kinderen uit Hilversum hebben echt een snelheidsschema. „Ik rijd maar zo'n beetje aan. De vader van Rieneke, die af en toe eens komt kijken: „Ze heeft soms hele dagen dat ze die rolschaatsen niet aankijkt". Hoe kan een meisje als Riene ke dat niet dagelijks traint toch zo'n prestatie leveren, terwijl ze toch op moet bok sen tegen goed getrainde kinderen? „Ze was pas drie weken op gymnastiek toen ze mee mocht doen met wed strijden en ze kwam gelijk met een prijs terug". On danks haar 12 jaar is Riene ke een echt sportvrouwtje, een doorbijtertje ook. „Ik wordt altijd ontzettend kwaad als ik achter lig'". Tijdens het nationaal kam pioenschap lag Rieneke ach ter maar ze vijzelde zichzelf op en haalde het, zoals al tijd. Dat zagen Ard Schenk en Kees Verkerk ook want ze zeiden tegen mevrouw Ba rendse: „We zien Rieneke nog wel eens terug op het ijs". Kees Verkerk staat er overi gens bij Rieneke zeer goed op. „Ik heb hem een kaart gestuurd voor zijn verjaar dag". Mevrouw Barendse vertelt daar nog bij: „Hij heeft in de Alkmaarse vei linghal beloofd dat hij een keer langs zou komen om Rieneke mee te nemen naar Bussum, waar hij zelf altijd traint". In de halve finale werd ze poot- het overigens voor Rienek maar op het kantje af ge weest. „Om er te komen al. Donderdags tevoren verstuik te ik mijn voet". Ze werd pootje gehaakt door een tegenstandster. „Geluk kig heeft de jury het gezien en dat meisje is dan ook ge diskwalificeerd." Het ge volg was wel, dat Rieneke enige tijd moest wachten voor ze de finale kon rijden, want haar rolschaatsen wa- Ard en Keesie „We zien haar nog wel eens terug op de ijsbaan" ren gebroken. Met de nieu we, die ze van de organisato ren kreeg, kon ze niet zo goed vooruit omdat een wiel tje de andere kant op wilde. Daardoor kwam ze in de eerste bocht achter te liggen. Toen had ze echter „het ge luk" dat haar tegenstandster haar bij haar trui wilde pak ken om haar naar achter te duwen. „Maar ik dook er on derdoor, zodat ze zelf naar achteren ging", vertelt de kampioene triomfantelijk. En triomfantelijk is ze. Vlot achter elkaar vertelt Riene ke zo het een en ander en daarbij tikt ze haar ouders op de vingers wanneer ze het er niet mee eens is. „Het is een echt Kaatje de Kat", vindt mevrouw Barendsen. „Ja", zegt Rieneke, „ze vin den me over het paard ge tild; elke keer als ik iets zeg, ben ik verwend". Rieneke is een bijdehante tante, die het liefst maar zo gauw mogelijk van school af wil. Maar mevrouw en me neer Barendsen zijn er niet voor te porren om haar van school (Thorbecke mavo) te iaten gaan. „Ik wil eigenlijk naar een sportschool waar je geen havo voor hoeft te hebben". Maar aangezien haar ouders wèl willen dat ze naar een sportacademie gaat, zal Rie neke Barendsen nog wel en kele jaren naar de mavo en later naar de havo moeten, voor ze zich dagelijks aan sport kan gaan wijden. Liesbeth Vogels NOORDWIJK Omstreeks mid dernacht botsten op de hoek Voorstraat-Dr. Hadriaan van Neslaan te Noordwijk met een daverende klap twee VW-kevers op elkaar. Een van de auto's werd bestuurd door een 18-jari- ge jongeman uit Noordwijk, die, het grote snelheid van de Heeren- weg komend, de macht over het stuur verloor en op het linker weggedeelte tegen de andere wagen opreed. De bestuurder verkeerde in staat van dronkenschap en werd door de politie ingerekend. Ook raak te hij zijn rijbewijs kwijt. Een 20-jarige straatmaker uit Noord wijk, die naast hem in de auto zat, sloeg met zijn hoofd door de voorruit en moest voor be handeling naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden wor den gebracht. De inzittenden van de andere Volkswagen, be stuurd door een 24-jarige elek- trotechnicus uit 's-Gravenzan- de, liepen geen letsel op. Beide puto's werden totaal vernield. Hypnotiseur bij KPJ Zoeterwoude Zoeterwoude In het drukbezette winterprogramma van de K.P.J. treedt a.s. vrijdag de be roemde Belgische hypnotiseur prof. Benevoli op. Dat roept herinneringen op aan de jaren '45-'50 waarin het plaatselijk Kath. Thuisfront ak- tief was voor de militairen in Indië. Om dit financieel moge lijk te maken werden o.m. avonden georganiseerd waar de telepaat Riemersma optrad, die telkens volle zalen trok. De K.P.J. die doorgaans in het Don Boscohuis bijeenkomt heeft deze gelegenheid Het Centrum gekozen, omdat een ieder op deze avond welkom is. Aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM Het gemeen tebestuur heeft de inwoners van Leidschendam een 32 pagina's tellend boekje doen thuisbezor gen onder de titel „Doen en la ten van de gemeente Leidschen dam in 1972". een voorwoord van B. en W. wordt weliswaar gezegd: „Dit jaar moest noodgedwongen wor den afgewekèn van de traditie de gemeenteraad een begroting aan té bieden, maar bedoeld zal echter wel zijn dat geen „slui tende" begroting kon worden aangeboden. Het boekje, dat ook een twintigtal foto's bevat en dat inclusief bezorging in alle Leidschendamse brieven bussen 7.000 gulden heeft ge kost, bevat uiteenzettingen over de financiële toestand van de gemeente en over de verschil lende gemeentelijke plannen voor het volgend jaar. Sint-Bonifaeius heeft best een redelijke koorklank ALPHEN Het opera- en ope retteconcert, dat de Gemengde Zangvereniging „St. Bonifacius" dinsdagavond In de volle boven zaal van Avifauna te Alphen aan den Rijn gaf, was best een gezel lige sociale gebeurtenis. In de akoestisch bepaald niet ideale ruimte was een levens groot podium omgeven met de aan dit etablissement eigen rie ten plantenbakken, waarin op Allerzielen de stervende planten het leven ook niet meer zo za gen zitten. Op dat podium nam rijkelijk vroeg het Radio Ope rette Orkest plaats om op het laatste ogenblik nog even riedel tjes door te gaan zitten nemen. Dit was al een veeg teken, maar het was bij lange na nog niet de ideale inleiding, want wat deze heren verder meenden niet te mogen presteren, grens de aan het ongelooflijke. Menig amateurorkest staat mijlen ver boven dit volledig niveaumissen- de gezelschap uit. Alle minie me normen, zoals gelijke stem ming, maatvastheid, partituur- kennis en muzikale handigheid ontbraken volkomen. Arm koor, dat daar mee werken moet. Want Bonifacius heeft best een re delijke koorklank, al is het koorniveau ook wel aan verbete ring toe. Misschien dat het dat bereikt bij dirigentwisseling. Hoe onvriendelijk het ook mag klinken, feit is toch, dat een di rigent óf deelt in het succes óf verantwoordelijk is voor het fiasco. Wie als dirigent een koor Italiaanse koren laten zingen in het Duits (en de solisten in het Italiaans laat voortmodderen), het gehele aan zijn zorgen toe vertrouwde ensemble meer als maatslaander dan als inspirator aanvoert én op geen enkele ma nier bezielende kracht uit straalt, geeft een tew timonium paupertatis af waar niemand mee gediend is. In hoeverre dat mogelijk ook van invloed was op de niet stralende solisten (Ans Roetgerink en Anton Trommelen) laat ik maar in het midden. Feit is, dat dit hele so ciaal wel gezellige gebeuren niets, zelfs niet in de verste ver te, met muziek te maken had. En dat is meer dan jammer, vooral waar ik aanneem, dat alle leden van het koor muziek liefhebbers zijn; en dat moet veel meer gestimuleerd worden dan hier werd waargemaakt. Jan Doove. AnjersSm ROHLOFARENDSVEEN - 3 ber, Woemei 34—45. .5—545, Keefer 37—40. Reve 41. Esp Dusty 35—33. Lena 37—30. Char meur 33—56. Rozen Garnelte. Carol Roselandia. Faberge 18—17, Zorina. Nordia, Tawnv Gold. Sonera. Coral Princes 16—26. Carla 31—42, Belinda 53—56. Baccara 42—65. Motrea 32. Super Star 39—35, Prominent 2829. Evergold. Spanish 00 °"K1- nette 36. Nerine 85. Chrysanten 19—52, l IJdelheid De krant is een meneer en niet! menselijk is die meneei vreemd. Heeft hij een moo stukkie geschreven, dan valt he1 hem dat er gisteren, bij zijn af wezigheid vele malen voor here gebeld was. Hooggestemd in d< verwachting, dat hij misschiet tóch iets voor de lezers zou kun nen betekenen, werd meneei bitter ontgoocheld toen eindelij! het contact tot stand kwam: aan de andere kant van de tele foonkabel bleek iemand be nieuwd naar het adres van d< Marokkaanse slager, die ore langs in Leiden een „rein" wir keltje heeft geopend ten behoe ve van de Islamitische klanten kring in Leiden en omgeving. Degene die informatie trok, bleei een rozenkweker die vorig jaai een paar geiten gekocht had om het gras rondom zijn kassen wat kort te houden. Bij het in vallen van de winter wilide hij de dieren weer kwijt. Nu had hij in de krant gelezen over dat slagerijtje. vandaar! Vergeeld De Leidsche Courant, November 1921 Bijgeloof anno 1921. In enkele dorpen in den omtrek van Gorinchem, bestaat het bij geloof nog aan hekserij. Voorna melijk te Brakel, Heilouw, Sleeuwijk en Tricht. Heeft ie mand een sleepende ziekte in die dorpen, dan wordt eerst '1 veeren bed van den patiënt opengemaakt. Bevinden zich daarin kransen, hetgeen steeds het geval is, (want door het schudden van het bed vormen de steeltjes der veeren in de ve zelen van de tijk kransen) dan is de patiënt door de kwade hanrd aangeraakt. Men neemt dan een zwarte kip en stopt j deze levend in een pot met ko kend waar, dan moet de heks verschijnen en de patiënt zege nen! Advertentie Lekker Koken leert men spoedig en volmaakt uit het Nieuwe Koekboek van Joan na Rijneman: De Bekwame Keukenmeid. Prijs van dit veel omvattende kookboek slechts 1,50. Voorbode Des avonds vertoo- nen zich (dagelijks) talloze trek- ganzen boven de Dollardwate- ren. Zou dit eene voorbode zijn van een strengen winter Tragiek in duplo Vier Italiaan se aviateurs wilden van Turijn naar Moskou vliegen met lan dingen te Weenen, Berlijn en Warschau. Zij vertrokken 25 mi nuten na elkaar, twee aan twee in een Fiat-machine. Het eerste vliegtuig stortte neer te Tolmino aan de Isonzo. Beide inzittenden werden gedold. Toen het tweede vliegtuig boven dezelfde plek was gekomen, stortte het even eens neer. De beide inzittenden werden licht gewond. WARMOND Het voormalige hotel „De Stad Rome" in Warmond wordt op het ogenblik door de gemeente doorgelicht. Dit naar aan leiding van een vraag van de heer Th. de Winter (KVP) in de vorige raadsvergadering over de verandering van dit hotel in verhuurpen- sion. Het onderzoek van de brandweer o.a. in verband met de brand veiligheid is inmiddels positief uitgevallen. Voorhout De Voorhoutse harmonie is gestart met een hernieuwde drumbandopleiding. Als instructeur is thans aangetrokken de heer Van Gugten, die al veie jaren de Rijnsburgerse drumband onder zijn leiding heeft. Daar er thans nog enkele plaatsen vrij zijn kunnen gegadigden voor deze opengevallen plaatsen zich nu aanmelden. De repetities van de drumband vallen nu op dezelfde avond als de repetities van de harmonie en wel op donderdag. De harmonie repeteert in het parochiehuis en de drumband in het jeugd-gebouw aan de Boekhorstlaan. Aanvang 20.00 uur. Aanmeldingen bij J. Zwetsloot P. de Hoogh- straat 25. Minimum leeftijd voor drumbandleden is 12 jaar. De oud-papier actie van St. Cecilia loopt inmiddels uitstekend en brengt de vereniging wee r aardig wat geld in de la. Duinen en zee onderwerp van expositie in „De Rank" NOORDWIJK In „De Rank" te Noordwijk wordt vanavond expositie geopend die vooral de duinen en de zee tot onderwerp heeft. Dr organisator de fa. P. J. Hooy- mans Zn. te Noordwijk heeft voor deze tentoonstelling eèn groot aantal werken van talent volle schilders bijeengebracht, zoals van Reinders, Kelderman, Seeman, Wijngaard, Bosch en de Gooyer. Een belangrijke plaats is voorts ingeruimd voor de Nor :'ker D. Schaap, die in e penteke ningen zijn woor ats vastleg de. In grote mace worden ook reproducties getoond, waarvan velen op echt linnen. Een bijzondere noot wordt aan de expositie gegeven door demon straties met breiwol en een snelknoop-pen voor tapijten. De openingstijden zijn: heden avond: 20.00-22.00 uur; donder dag en vrijdag: 14.00-17.30 en 20.00-22.00 uur. LEIDEN The Pip Simons Theatre Group geeft donderdag een voorstelling in het LAK-thcater. Pip Simons heeft een bewerking ge maakt van het boek ..DO IT" van de Amerikaanse radicaal Rubin, die samen met Jerry Hcfmann achter de yippie-beweging stond. Tijdens de Democratie Conventie van 1968 in Chicago en op de processen daarna heeft dit tweetal zich duchtig geweerd. In deze satire worden zowel Rubin en zijn provocerende metgezellen als de gevestigde orde in Amerika danig in hun hemd gezet. Een paral lel met de Nederlandse situatie is vrij gemakkelijk te trekken. Het is in zoverre een superieure se tire dat Pip Simons ook de zwak heden van de oppositie naar voren brengt (het onmatige, stuurloze, irrationele). B j d -ze vccrsl: i'ing Ir. t Pip Simons niet nagelaten om zijn publiek in de war te brengen, hij probeert zijn publiek zo agressief mogelijk te bJhadercn. De bezoekers worden betast, er wordt in hun oren geschreeuwd, ze worden met donderende beat overspoeld, beklommen, uitgescholden, uitgestonken, uitgerookt. Of Simons iets duidelijk wil maken blijft de vraag. Conservatieven, liberalen en radicalen vinden elkaar in „DO IT". Foto: Mickery-Makice Aushice.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 6