BOLLENEXPORTEURS VINGEN DE KLAP OP Lager onderwijs in Hazerswoude is nauw behuisd Stad en omgevin Heffing van 7% op tulpen Donkere toekomst voor harmonie „De Heerlijkheid WOENSDAG 3 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE De bewoonster van het perceel Rijndijk 194 kan gerust zijn. Haar woning is door de gemeenteraad onbewoonbaar ver klaard, nadat ze eerder bij koningin Juliana een klacht had inge diend over haar huisvesting. Hooguit zes maanden moet mevrouw v.d. Berg nog huizen in deze krot. Alleen: afbraak is er na haar ver trek niet bij, want de belendende panden Rijndijk 192 en 196 staan er nog best bij. En om het kraken tegen te gaan, zal het huis op een andere wijze onbewoonbaar worden gemaakt. Wethou der L. Verweij heeft het al gehad over slechten van vloeren, trappen en wat dies meer zij. ALPHEN AAN DEN RIJN Samen met..de brandweercommandant, de heer A. Korver, heeft burgemeester mr. Gallas gistermiddag de eerste steen gelegd voor Alphens. nieuwe brandweerkazerne aan de Havenstraat. Dit complex maakt deel uit van een reeks gebouwen j ten behoeve van de verschillende gemeentelijke diensten. De archi tect Joh. Visser maakte zeven jaar geleden een algemeen plan voor dit complex dat in fases wordt uitgevoerd. De brandweerkazerne, 3 gebouwd door het aannemingsbedrijf Den Ouden, zal waarschijnlijk op 1 maart 1972 in gebruik worden genomen. De kosten bedragen ongeveer f 750.000: HAZERSWOUDE Het woon wagenkamp aan de Westzijde- weg te Hazerswoude-dorp staat weer in het centrum van de belangstelling. De be woners van de Westzijdeweg zien het kamp, dat plaats biedt aan drie wagens, liever vandaag dan morgen naar elders getransporteerd. Ze hebben namelijk weinig goede woorden over voor het gedrag van deze nomaden". Burge meester J. ten Heuvelhof heeft in de laatste raadsvergadering gezegd, dat het college gaat bestuderen of er een andere plaats voor dit kampje kan worden gevonden. Maar Bent huizen, Moerkapelle en Kou dekerk aan de Rijn moeten hiermee ook nog akkoord gaan, want die hebben met Hazerswoude een gemeen schappelijke regeling over dit ene kampje. Tot zo lang moe ten de Westzijdewegbewoners vrede hebben met woonwagen bewoners als buren. Overi gens: aanleg van een ander woonwagenkampje gaat' wél weer zo'n slordige 20.000 kosten. Bona Stars voor te zware opgaaf tegen Mars Stars LEIDEN Vanavond komt het Leidse Bona Stars weer in actie voor de eerste returnontmoeting van het eerste gedeelte van de competitie. In de 5-meihal komt het Zandvoortse Mars Energie Stars, voorheen Lions, op be zoek. In Zandvoort leed Bona Stars een 75-61 nederlaag maar nu kan Mars beschikken over 2 Amerikanen, te weten de fabu leuze Mike Childress en Tom Bi- sant. Met Tuinstra, Leysner, Bogaard en Kröder is deze ploeg nog een zekere kam pioenskandidaat - en dit treffen een generale voor hun thuiswed strijd tegen Fiat Stars. Bona Stars zal het zeker tegen Mars moeten afleggen, maar onderlei ding van de nieuwe trai ner/coach Kallenberg kan het Leidse team zeker voor een aantrekkelijke wedstrijd zorgen. Bollenstreek De bloembollenex porteurs zien de surtax van 10 pet. in de USA voorlopig niet verdwijnen, dank zij de mede werking van het PVS hebben de exporteurs op dit land de groot ste klap kunnen ontvangen. Tij dens de dinsdag gehouden be stuursvergadering van het PVS wilde mr. Nederveen namens de Amerikaanse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren meedelen, dat men die mede- BOLLENSTREEK Onlangs zijn de kortingspercentages voor de bloembollen officieus aan de openbaarheid prijs gegeven: 9 voor hyacinten, 7 voor tulpen en 0 voor narcissen. Dinsdagmid dag gebeurde de vaststelling van de percentages officieel in de bestuursvergadering van het PVS. Bij de rondvraag losten de heren L. A. Elferink en L. B. Roelofs enkele schoten voor de boeg van de Raad van Nederlandse Bloembollenondernemers. Als ondernemers hun eigen zaken in eigen kring willen regelen, zo stelden zij, is dat hun goed recht. Een recht dat de werkne mers hun zeker niet willen ont zeggen. Maar als de raad van Nederlandse Bloembollenonder nemers (het Centraal Bloembol len Comité nieuwe stijl) de eco nomische begeleiding van het bollenvak wil realiseren met gelden die door het PVS zijn geïncasseerd, dan ligt de zaak niet zo simpel. Het grote bezwaar van de heren Elferink en Roelofs was dan ook dat men een privaatrechtelijk li chaam wil gaan financieren met publiekrechtelijk geld. Mr. Nederveen wees er nog op dat de Raad van Nederlandse Bloembollen Ondernemers graag nauwe samenwerking met het PVS wil, terwijl de PVS-voorzitter meedeelde dat over deze kwestie binnen korte tijd overleg moet worden ge pleegd tussen het Produktschap en de Raad van Nederlandse Bloembollenondernemers. Engeland gaat steeds meer sier- teeltprodukten naar Nederland en naar andere EEG-landen ex porteren. Dat slaat voor een be langrijk deel op narcissen van de Kanaaleilanden. Tijdens de vergadering van het PVS wees mr. Nederveen van de Bond van Bloembollenhandelaren op dit punt, toen men het econo misch verslag over 1970 van de AIPH (Association Internatio nale des Producteurs de I'Hori- cultu're) onder de loupe nam. B. Wassenburg kampioen generaal van De Luchtsport TER AAR De heer B. Wassen- burg is kampioen generaal ge worden van de vereniging De Luchtsport uit Ter Aar. Tweede werd D. Mank, derde G. Lentin. Verdere uitslagen: Kampioen Vi tesse: Ph. Hoogervorst. kam pioen Midfond: Ph. Hooger vorst, kampioen Fond: B. Kroon. Kampioen jonge duiven: D. Mank Kampioen navluchten: D. Mank. Beste jonge duif D. Mank en beste oude duif .G Lenting en van der Meer. De verplichting om die 10 pet. door te berekenen is door nage noeg alle exporteurs nageko men. Van de zijde van de afne mers bleek men over het alge meen wel begrip te hebben voor de moeilijke situatie waarin de leveranciers van de bloembollen terecht waren gekomen en werd de prijsverhoging van 10 pet. geaccepteerd. Intussen blijft de vreemde valuta als geheel een moeilijke zaak. De internationa le monetaire toestand is sinds augustus weinig of niets veran derd. In de Commissie van Bij stand Bloembollen van het PVS zal men zich binnenkort gaan buigen over de vraag wat er moet gebeuren. Facturering in guldens lijkt de enige redelijke oplossing op dit moment. PVS- voorzitter H. J. Hylkema was van mening dat de surtax voor lopig blijft. In ieder geval wijst thans niets er op dat deze hef fing op korte termijn gaat ver dwijnen. We hebben Engeland als voorbeeld, hoe lang zo'n maatregel van kracht kan blij ven. Natuurlijk werkt dit alles remmend op de verkoop. Denemarken heeft het voorbeeld van Amerika gevolgd. Mr. Ne derveen zag nog geen grote na delige gevolgen voor de bollen- handel, maar het gaat er na tuurlijk wel anders uitzien als men dit als een handelspolitieke oorlogsverklaring moet zien. De Deense afgevaardigden van de sierteeltorganisatie komen deze week op bezoek bij de Bond van Bloembollenhandelaren om de problemen door te praten. De besuren van alle groepen van de Bond van Bloembollenhande laren zijn het er over eens dat men geen kans ziet de minimum exportprijzen in buitenlandse valuta uit te drukken. Tenzij er op korte termijn lichtpunten ko men, zal men overgaan tot fac turering in guldens met dag- koers. Pas een nieuwe school en ni weer te klein, getuige deze sc aan de Da Costasingel. HAZERSWOUDE Wat het on derkomen van het basisonder wijs betreft is Hazerswoude niet bepaald goed bedeeld. Neem nu alleen maar de Rijndijk, het dichtstbevolkte deel van het tweelingdorp! Het r.-k. basison derwijs moet zich behelpen met een vrij modern gebouw en een semi-permanent bouwsel aan de Da Costasingel. Het openbaar basisonderwijs vindt in lokalitei ten van een flatgebouw aan de Willem Kloosstraat, tegenover de r.-k- basisschool, een onder komen. Het protestants-christe lijke basisonderwijs, dat het schoolgebouw gebruikt aan de Rijndijk, nabij het kruispunt Bruggestraat-Rijndijk, heeft vanwege de toename van het aantal leerlingen ook al een se- mipermanente voorziening in de vorm van een houten lokaal op de speelplaats. G.S. van Zuid- Holland hebben intussen een urgentieverklaring afgegeven voor de bouw van een 12-klassi- ge school voor basisonderwijs ten oosten van de Rhynenbur- cherlaan. Maar Hazerswoude wil méér dan een 12-klassige school. Men denkt bijvoorbeeld aan de stichting van een com plex van basisscholen. Op 11 no vember gaat de bouwcommissie voor de voorbereiding van de scholenbouw zich nader in de toekomst verdiepen- In het wes ten van het bestemmingsplan Rhynenburch-oost, dat de ge meenteraad van Hazerswoude nog moet passeren, is in elk ge val een strook opgenomen voor de bouw van scholen van basis onderwijs. Ook is er ruimte voor kleuterscholen. Want de r.-k. kleuterschool aan de Jacob Reviusstraat en de protestants- christelijke aan de Rhynenbur- cherlaan hebben, gezien hun bouwwijze, ook niet het eeuwige leven Burgemeester Ten Heuvelhof: Maak toegangsdei aan Dorpsstraat HAZERSWOUDE Burgem. ter Ten Heuvelhof heeft onla een gesprek gehad met de h Streng, een van de directeu van de NV Handelskwekeri A. Pannebakker, over de hi vesting van buitenlandse werk mers in het perceel Dorpsstr 173. De burgemeester heeft suggestie aan de hand ged; de toegangsdeur aan de Dot straatzijde te creëren. Forse inbraak in DOSR-kantinc ROELOFARENDSVEEN In nacht van maandag op dinsc' is er in de kantine van DOSR gebroken. Er werd voor 500 gestolen. V< dwenen waren o.a. de sigar tenvoorraad, flessen drai bier, pakken koffie, thee, si/ ren, saté en blikken gehakt. 1 geld dat in de jukebox zat w oefe gestolen De inbreker( zijn via een raam naar binrn gekomen en via de deur wee vertrokken. HAZERSWOUDE Het voormalige raadhuis aan de Dorpsstraat te Hazerswoude biedt tegenwoordig onderdak aan leerlingen van de Johannes Post-school. Het schoolgebouw bood voor hen geen ruimte meer, vandaar. Overigens is de huisvesting van de leerlingen van de vierde klas maar een voorlopige, want binnen afzienbare tijd wordt een semipermanente voorziening (Jarino-bouw) nabij de Johannes Postschool gecreëerd. Dan gaat het voormalige raadhuis weer dienst doen als o.m. sociëteit voor de bejaarden. Politie van Alphen achter volgde dief met drie wagens ALPHEN De Alphense politie heeft gistermorgen om tien uur in Ridderveld een 22-jarige man gearresteerd die men verdenkt van het stelen van lege kratten. De man nam de vlucht in een rode sportauto. De politie verza melde drie auto's en zette de achtervolging in. In de Juwelen- straat in Ridderveld werd de man aangehouden. De sportwa gen had een Zwitsers kenteken, de man had de auto in Duisburg gestolen. Wonderlijk auto-ongeluk Sassenheim Gistermorgen circa half 11 had op de Hoofdstraat, bij de Molenstraat, een gecom pileerde verkersongeval plaats, dat wonderwel nog goed afliep. De bestuurder van Peugeot (80) af komstig uit Bergen NH, week plotseling naar rechts uit en ramde een verkeersbord dat op het trottoir stond. Vandaar ging hij weer links de rijbaan op, waarbij tegen de achterkant van een passerende Simca werd aangereden. De bestuurder van de laatste wagen raakte de macht over z'n stuur kwijt en kwam in de siertuin van Be jaardentehuis „Vredesteyn" te recht, waar hij de eeuwenoude beuk schampte alvorens tot stil stand te komen. De Simca liep aan de linkerzijde flinke schade op, terwijl de bestuurder met de schrik vrij kwam. Het laatste was ook het geval met de be stuurder van de Peugeot. Hoewel de Peugeot aan de voorzijde zwar beschadigd was o.a. de voorruit vernield en de motor kap zwaar gehavend, kon de krasse oude baas met z'n wa gen op eigen kracht naar z'n woning ongedeerd terugkeren. LTV Lisse kreeg les in charme LISSE De afdeling Lisse/Engel van de Land- en Tuinbouw Vrouwenorganisatie hield gister avond een druk bezochte verga dering in restaurant „De Mor genzon" in de Engel. In deze vergadering werden de dames geïnformeerd hoe de charme opgevoerd kan worden. Daarvoor was aanwezig mevr. Hellen Aarts uit Sassenheim die een demonstratie gaf over het gebruik van allerlei schoon heidsmiddelen. Middenstandsshow i dorpshuis Ter Aar TER AAR In de grote zaal van het dorpshuis wordt deze week een middenstandsshow gehou den. Medewerking wordt verleend door tuincentrum Rega lia, hobbycentrum Hans Ver kerk, woninginrichting Rietveld en rijwielhandel Van Eijk. De show is vandaag en morgen voor het publiek toegangkelijk. ROELOFARENDSVEEN Pas toor G. A. van Leeuwen heeft gistermorgen de in de St. Jozef school ingerichte tentoonstelling „Van voetganger tot maanreizi- ger" officieel geopend. De pas toor hanteerde het zwaard van een grote snijmachine om het plastic lint, dat de ingang ver sperde, door te snijden. Op dim dag en donderdagavond zulle de ouders deze fraaie tentoo- stelling kunnen bezichtigen. M'1 heeft, gestimuleerd door de ta loze reacties, al besloten de te' toonstelling ook zondag na ci H. Missen van 9.30 uur en 11 ut open te stellen. Eerste plaats voor Avanti in Mechelen HAZERSWOUDE De Hazers- woudse tafelteenisvereniging A- vanti heeft tijdens een in de Bel gische stad Mechelen gehouden internationaal toernooi de vereni- gingsprijs in de jeugdentegorie gewonnen Een belangrijke bij drage leverde Theo Louwers door de eerste plaats bij de ad- spiranten voor zich op te eisen. HOOGMADE De toekomst ziet er duister uit voor de harmonie „De Heerlijklieid" uit Hoogma- I de. Voorzitter De Dubbelden deelde gisteravond tijdens de jaarver gadering mee dat het lt'cine aantal werkzame leden tot r.; - denken stemde. De vraag weid gesteld of de harmonie nog wol levensvatbaarheid heeit. Als laatste redmiddel werd door de vergadering een oproep gedaan aan de bevolking om de gelede- van de harmonie weer rt0..,en versterken. Tocht de oproep geen gehoor v den dan zal men over vier v ken weer bij elkaar komen vc een nader besluit. Penningme ter Wit tem an kon zijn boekjr ,n r.f.[ een saldo n un form fonds I een ua sa; o van 195,50. lieren Van der Voor en Zot melk werden herbenoemd bestuurslid. De heer Van Laan werd gekozen in de e trole kascommissie.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5