Politieleger omgeeft gehavend Inter in „droog" San Siro VELE WERK WERD LIJSEN TE MACHTIG E&L Voor Marjan Ackermans selectie niet verrassend DONNER HAD KANS OP EERSTE WINST Uw hele gezin verzekeren. En over 35 jaar ruim f.100.000," bezitten. Idee? Bel dan nu uw wrzekeringadviseur. WOENSDAG 3 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT AKERSLOOT op de lijst van Olympische kandidaten van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie ont breekt de naam van Mar jan Ackermans. De veel voudige Nederlandse hoog springkampioene, die het afgelopen seizoen een zeer opvallende come back maakte en haar persoon lijke record scherper stelde, heeft het nieuws uit de kranten moeten vernemen. Van de zijde van de KNAU is er tot dusver geen moeite gedaan de blonde Noordhol landse in te lichten. „Offi cieel" weet Marjan Acker mans dus nog van niets. Laat staan dat ze de reden weet, waarom ze niet in de voorlopige selectie voor München is opgenomen. Natuurlijk is er ook iets doorgesij peld naar Akersloot. Via derden is Marjan Ackermans ter ore gekomen, dat ze dit seizoen te weinig constant zou hebben ge sprongen. „Als dat inderdaad de reden is - Marjan Acker- j mans is voorzichting, want ze i weet Immers nog van niets - dan vind ik het erg vreemd. Zeggen ze dat mijn prestatie in internationaal opzicht niet goed genoeg is, dan ga ik daarmee accoord. Daar kan ik ze niet he lemaal ongelijk in geven, want met een sprong van 1.76 meter kom je op de grote internationa le evenementen echt niet ver. En 1.76 is tenslotte mijn per soonlijk record. Maar dat even tuele niet constant zijn, nee dat zie ik niet zo. Per slot van reke ning heb ik dit jaar op belang rijke evenementen nooit ge faald, dat heb ik trouwens nog nooit". Marjan Ackermans vat het alle- maal nogal lakoniek op. Ten minste zo lijkt het. ,Ach, eigen lijk had ik het wel een beetje verwacht, dat ik niet bij de se lectie zou horen. Nogmaals, de internationale normen zijn hoog en ik geef de mensen van het Nederlands Olympisch Comité gelijk, als ze strenge limieten hanteren. Er is gesteld, dat een atleet óf atlete die kans wil ma ken op uitzending naar Mün chen bij de eerste vijftien op de wereldranglijst moet horen. Eerlijk, dat vind ik geen onre delijke eis. Ze hebben gelijk als ze alleen maar mensen uitzen den die een kans maken op het bereiken van een finaleplaats. Al zou ik niet graag zien dat wij in Nederland dezelfde kant opgaan als in Oost-Duitsland. Daar kom je alleen in aanmer king als je een reëele kans hebt op eremetaal. Maar ik geloof niet dat we daar bang voor hoe ven te zijn", voegt ze er la chend aan toe. Beetje Marjan Ackermans valt ook echt niet over het feit dat zij niet en Marjan Ackermans was ronduit verbijsterd over de uitsluiting van Mieke Sterk. De hoogspringster (foto) is over haar eigen niet-uit- verkiezing niet zo verbaasd. de zogenaamde A-selectie zit ik ook niet Dan schijnt er nog een B-selectie te zijn. Er wordt ge fluisterd dat ik ook daar niet in zit. Als dat zo is,dan ga ik toch wel eens even vragen wat er aan de hand is. En dan wil ik ook weieens weten wie er dan wel in zitten. Als ik helemcu»! niet meer in de selectieploeg zit, dan zit het erin dat ik mijn onkosten ook niet meer vergoed krijg van de K.N.A.U. In dat geval denk ik erover om maar een beetje kalmer aan te doen, want het is allemaal nogal prij zig als je dat allemaal zelf moet betalen". Verbijsterd Over het feit dat ze zelf Is gepas seerd maakt Marjan Acker mans zich dan misschien niet zo druk. Dat Mleke Sterk domweg gepasseerd is, daarvan was ze ronduit verbijsterd. „Ik stond paf toen ik dat las. En dan de reden. Belachelijk gewoon, alsof je helemaal niets van je colle ga's zou mogen zeggen. Nou de een zegt het tegen de journalis ten, een andere zegt het tegen iemand anders. Nee, daar snap ik niets van. Bovendien is er laatst gesteld dat de sportmen sen zich een beetje brutaler moeten opstellen. Ze zetten op die manier gewoon een streep onder je carrière. Zo kun je het toch wel stellen, dacht ik". Annemieke Bouma uit Haarlem wel bij de voorlopige selectie hoort. „Nee, dat Annemieke er bij zit kan ik me best voorstel len, ze is pas 15 jaar en de kans dat zij zich in stijgende lijn ont wikkelt is natuurlijk veel groter dan bij mij. Ook al heeft ze dit seizoen slechts 1 centimer hoger gesprongen dan ik". Op het eer ste gezicht is er nauwelijks te leurstelling bij Marjan Acker mans. Hooguit een beetje onbe grip vanwege die veronderstelde argumenten dat ze niet constant geweest zou zijn. Want ze vindt zelf dat ze dat wel is geweest. En de feiten geven haar gelijk. Na een periode van non-activi teit - Marjan Ackermans werd begin dit jaar moeder van een dochter - kwam zij terug met een nieuwe stijl (de Fosbu- ry-flop) en verbeterde haar per soonlijk record. Toch enigszins verbitterd zegt ze dan ook: „In f er onder haar eigen carriere binnenkort een streep komt, daarover laat Marjan Acker mans zich nog niet concreet uit. „Dat ik niet in de selectie zit, acht dat overleef ik heus wel. Ik heb al zo vaak in selecties gezeten, dat het me gewoon niet zoveel doet". Maar Marjan Ac- kerman zou toch graag de re den van haar niet uitverkiezing willen weten. Dat wel. En geef haar eens ongelijk BERT BREEVOORD MILAAN De Milanese autoriteiten hebben indrukwekken de veiligheidsmaatregelen aangekondigd om te voorko men dat de wedstrijd tussen Internazionale en Borussia Mönchengladbach ontaardt in een wraakneming van de Italiaanse supporters op de Westduitse kampioen. Er wor den 12000 politieagenten ingezet om van de middag tot laat in de avond de orde in en om het San Sirostadion te hand haven. Dat is driemaal zoveel als normaal vo.or een voet balwedstrijd wordt ingezet. 3LE (ie zich tijdens de wedstrijd schor schreeuwt, zal vermoede lijk de keel niet kunnen sme ren. Alle bars in het stadion zijn dicht en de venters mogen slechts snoep en ijs verkopen. In de wijde omtrek van het sta dion werd vanaf vanmiddag de^ verkoop van alcoholhoudende dranken verboden. beschouwers die denken dat zij een eigen voorraadje kunnen meebrengen, hebben het mis. Alle flessen, alsmede harde voorwerpen, zelfs vlaggestok- ken, worden verbeurd ver klaard. Ie politie zal worden bijgestaan door de supportersvereniging „Interclub". De leden zullen zich overal ln het stadion met walkie-talkies opstellen spoor van ongeregeldheden te melden. lessures e coach van Inter, Gianni Inver- nizzi, heeft inmiddels de groot ste moeite een capabel team op de been te brengen. Twee spe lers zijn geschorst: spits Mario Corso, omdat hij in de eerste, on geldig verklaarde wedstrijd tegen Borussia door scheidsrechter Dorpmans van het veld werd gezonden, en middenveldspeler Mario Bertini had nog een schor sing lopen. de wedstrijd die Inter zondag in de competitie tegen Roma «peelde heeft onaangename ge volgen voor de spelers gehad. Vleugelspeler Jair da Costa, middenvelder Sandro Mazzola, middenvelder Gianfranco Bedin, stopper Mario Giubertoni en achterspeler Giacinto Facchetti •iepen een blessure op. !t grootste probleem vormt Fac chetti, die een zo ernstige spier- 'errekking in zijn rechterbeen heeft opgelopen dat hij vrijwel zeker aan de kant moet blijven. >e opstelling is nog in het onge wisse", aldus de coach. „Ik weet zelfs niet tot welke heilige •k mij moet wenden om een re delijk team op de been te bren gen, als Facchetti en Giubertoni niet mee kunnen spelen". Uitgesteld Het beroep dat Borussia bij. de UEFA heeft aangetekend tegen de maatregel dat de wedstrijd tegen Internazionale Milaan moet worden overgespeeld, zal niet vrijdag worden behandeld. Eni ge leden van de commissie van beroep, kunnen zich niet vrij maken. De behandeling van de zaak is verschoven naar midden of eind volgende week. Onder grote belangstelling arriveerde gisteren de ploeg van Borussia Milan. Links wordt Günter Netzer, de aanvoerder van de Duitsers, Directeur tennisbond treedt af Voor de directeur van de Koninklijke Nederlandse Tennisbond, A. C. Lljsen, gaan de belangen van zijn gezin boven alles. Vandaar dat hij zijn functie met ingang van 1 januari neerlegt. DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Lawntennis- bond raakt in enkele maanden tijd twee van zijn voor naamste krachten kwijt. Nadat deze zomer Eddy Thung terugtrad als de man van de opleidingen, heeft thans sportdirecteur A. C. Lijsen te kennen gegeven zijn func tie, met ingang van 1 januari 1972 te zullen neerleggen. De heer Lijsen, die de functie van sportdirecteur sinds 1 november 1969 vervult, heeft gemeend deze stap te moe ten nemen, omdat de aan zijn functie verbonden werktij den en lange perioden die hij van huis was, niet langer in overeenstemming zijn te brengen met zijn prive-omstan- digheden. „Het spijt me een taak te moeten neerleggen, waar ik in feite nauwelijks aan begonnen ben", aldus de heer Lijsen, „maar dé belangen van mijn gezin gaan boven alles. Ik ben niet zo jong meer en het vele werk op onre gelmatige tijden - vooral tijdens de weekeinden - werd me te machtig. Wel heb ik tegen het bestuur gezegd, dat ik altijd be reid ben bepaalde zaken op te knappen". Het bestuur van de KNLTB be treurt het vervroegde vertrek van de heer Lijsen, die reeds begin van dit jaar te kennen gaf zijn functie per 1 januari 1973 te willen neerleggen, maar heeft begrip voor de redenen. Zolang in de opvolging niet is voorzien, zullen de lopende zaken worden behartigd door de commissie speltechniek. De Schotse club St. Johnstone heeft zich in Boedapest ge plaatst voor de derde ronde in het toernooi om de UEFA-cup. Ondanks de nederlaag van 1—0 die het gisteren leed tegen Va- sas (Hong.). In de eerste wed strijd zegevierden de Schotten met 2—0. Het Hongaarse doel punt werd in dé 85e minuut ge scoord door Lajos Puskas. Er waren 3000 toeschouwers. Tottenham Hotspur plaatste zich voor de derde ronde. De Spurs versloegen gisteravond op eigen veld Nantes met 1—0. De eerste wedstrijd was geëindigd zonder doelpunten. Martin Peters maakte het doelpunt in de der tiende minuut. Er waren 32.600 toeschouwers. Scheidsrechter Leo v. d. Kroft, die als reserve naar Londen was gereisd, hoef de niet in actie te komen. Het Poolse arbitrale trio, waarvan werd verwacht dat het niet tij dig zou arriveren, was aanwe zig. AMSTERDAM In bet Olympisch Stadion in Amsterdam is gisteren 34. Ta4xa6, Lf8-c5;, 35. Le3xc5, de schaaktweekamp tussen Jan Hein Donner en landskampioen Pe4xc5; 36 Ta6xa7. Hans Ree begonnen. Het eerste duel werd na 36 zetten remise. Don- Remise, op voorstel van wit. ner had wit in deze Grünfeld-Indiër, die hem enig voordeel op leverde, maar hij miste vooral door 27. Le3, een kans op winst. De tweede partij van de in totaal acht wordt donderdagmiddag ge speeld. De aanleiding van deze tweekamp is dat beiden in het toernooi om het kampioenschap van Neder land met 7y2 uit 11, ongeslagen, eindigden. Reglementair werd Ree toen (voor de derde maal) kampioen van Nederland. Bij vorige gelegenheden werd een beslissingsmatch gespeeld, maar dit jaar beslisten de reglemen ten ten nadele van Donner Ofschoon de titel niet formeel in het geding is, wordt aangeno men, dat Ree het eerste bord zal gaan bezetten in vertegen woordigende teams, indien hij er in slaagt Donner te verslaan. Het verloop van de partij was: Wit: Donner; zwart: Ree. (Grünfeld-Indisch). 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pbl-c3, d7-d5; 4. Pgl-f3, Lf8-g7 5. Ddl-b3, Lf 8-g75. Ddl-b3 D5xc4; 6. Db3xc4, 0-0: 7. e2-e4, Pb8-a6; 8. Lfl-e2, c7-c5: 9. d4- d5, e7-e6: 10. 0-0, e6xd5: 11. e4xd5, Lc8-f5: 12. Lcl-e3, Tf8-e8 13. Tal-dl, Pf6-e4; 14. Pc3xe4 Te8xe4: 15. Dc4-cl, D<i8-b6: 16. b2-b3, Te4-e8: 17. Pf3-d2, Pa6- b4: 18. Pd2-c4, Pb4\a2: 19 Del a3, Db6-a6: 20. Da3xa6, b7xn6 21. Le2-f3, Lf5-c2, 22 Tdl-d2 Lc2xb3: 23. Pc4-a5, c5-c4: Pa5xb3, c4xb3, 25. d5-d6, Ta8- d8: 26. Le3-g5, f7-f6; 27. Lg5-e3, Lg7-f8; 28. Lf3-d5+ Kg8-g7 Ld5xb3, Pa2-c3: 30. D6-d7, Te8 el; 31. Tfl-al, Pc3-e4; 32. Td2 d4, Td8xd7: 33. Td4-a4, Te7-e5 Vraag hem naar't Verzekerd Groei-projekt voor het Gezin. Dat is een duidelijk samengaan van sparen met verzekerd zijn. Waarbij het leven van uw hele gezin verzekerd is. Ook dat van kinderen die mogelijk in de toekomst nog geboren worden. Uw verzekeringadviseur kan u trouwens volledig inlichten over de vele andere nieuwe ideeën die E&L op het gebied van levens verzekeringen voor u heeft. Levensverzekeringen helder als glas Lange Voorhout 29 Oen Haag Tel. 070-647830* Te kort De heer Lijsen erkent ten volle dat de ruim twee jaar, waarin hij het (betaalde) sportdirec teurschap van de tennisbond heeft vervuld, een te korte pe riode is geweest om het niveau van het nationale top-tennis sterk omhoog te stuwen. Dat is een kwestie van jaren. De top, die er was toen ik kwam, had zijn beperkingen. Het ging er om, jongens en meisjes te vin den van veertien, vijftien jaar met de aanleg en het karakter om verder te komen. Er zijn nu aankomende speelsters, waar we internationaal wat van kun nen verwachten en we hopen dat het er bij de jongens ook zal uitkomen. Maar we hebben nu eenmaal te maken met een onderwijssysteem. Er zijn in vloeden van buiten en ook nog de militaire dienst, allemaal factoren die de uitkomst van onze inspanningen uitermate on zeker maken. En dan blijft er de kwestie van de financiering. We denken steeds meer in pro fessionele richting. Dat moet ook wel. Maar het vele geld dat daarvoor nodig is, ontbreekt eenvoudig". Tevreden De heer Lijsen vindt reden om met enige tevredenheid terug te zien. „Het nadenken over de tennistraining is op gang geko men. Vooral dbor contacten met het buitenland. De frequentie is opgevoerd. Er is een bescheiden indoorcircuit van de grond ge komen. We hebben Jan Kukal als sparringpartner kunnen aan trekken. Dat is een man met een brede achtergrond. De he ren De Smit en Keizer zijn bezig de conditietraining een geheel nieuwe opzet te geven, onze bondsarts probeert door contac ten met de universiteit van Nij megen de medische keuring in verband met de conditietraining te brengen. Allemaal zaken, die in de toekomst hun nut kunnen hebben". De heer Lijsen stelt met nadruk, dat hij de afgelopen twee jaar in volle harmonie met drie in stanties heeft samengewerkt: het bestuur van de tennisbond, de commissie speeltechniek en de bondsoefenmeesters Buyte- laar, De Smit en Keizer. K'instr'jtrofee vror Westduitse LC,,r»r N Het veertienjarige West '■■itse kunstrijdstertje Ch Frrc'h is in I.onden v. .res geworden van de o d Trophy. Zij had na het i 'en van de KUr ruime voor: o g op de Canadese Ca- Diana de Leeuw uit de Verenigde Staten naar Nederland teruggekeerd werd tv/aalfde en Lia Does zestiende.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13