RIA BREMER: De vrouw achter Stuif-es-in is Mieke Benda Spel Wie i met vraag: s Alfred? Hou het scherm in 't oog Terugblik TV vanavond morgen Radio morgen CUPCAKES PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 2 NOVEMBER 19' Wie achter de schermen zoekt naar het wonder van het woelige tv-wereldje Stuif-es-in kan rustig voorbijgaan aan Ria Bremer. Eens in de maand op zaterdag houdt zij op de tv de horde in de hand van goochelaars, muzikanten, dierenvrienden, vuurspuwers, zeepkistsprekers, jongleurs en andere vrolijke versierders, allen in het aanvallige mi ni-formaat van de generatie in de groei. Zij zijn nog jong en willen de wereld iets moois laten zien, zo mogelijk deze van aanschijn veranderen. Al die nobele bedoelingen leveren een lusthof op van louter heisa en hoera, waarbij de gouden stuivers grif over de balk gaan. LOUIS DAVIDS Vanavond brengt de VARA het t.v.-spel „Wie is Alfred?". Het stuk handelt over een welva rend zakenman van wie men een goede en betrouwbare in- T_ druk heelt. Wanneer hij echter „„.üJJ.. MA6,".! De volgende patiënt patiënt" neemt dokter Collier proeven met padden. Dit valt bij The Major niet in goede aar- Ned. I 19.05 i Dier en vriend een crisis raakt laat hij zich van een heel andere kant zien. Zijn gedrag is voor zijn vrien den zo ongewoon dat zij zich af vragen wie deze man eigenlijk is. Het stuk wordt o.a. gespeeld door Pim Dikkers als Alfred en Ann Hasekamp als zijn vrouw. Ned. I 21.00 uur. D«er en vriend behandelt van avond het sociaal gedrag van Louis Davids verschillende diersoorten. Ned. II 19.05 uur. Uit de serie „De liedjes van vanavond liedjes van Louis Da- Tip, Jcnori or vids. Ze worden o.a. vertolkt HAJCI mi door Johnny Jordaan, Willy Al- urm rlo hoirnrirt berti. Tante Leen, en Piet Rö- vun HVIZVTUI mer- Luitenant Rotteck beleeft van- Ned. I 20.20 uur. avond weer een avontuur door een opdracht van Maria There- sia, keizerin van Oostenrijk. Ned. II 19.30 uur. Stiefbeen en zoon Sinds de maandag min of meer officieel de tweede t.v.-filma- Djrk Stiefbeen vindt, dat het huis vond is geworden, is het onge- aan het Waterlooplein zo gam- twijfeld de KRO geweest die het mei js geworden, dat hij naar best een eigen gezicht aan die een nieuwe woning gaat kijken, avond heeft gegeven. Namelijk Toon is het hiermee echter niet door films-in-serie te brengen. eens. telkens met een alternerend jj 20.21 uur. grondmotief. Ria maakt er één triomfantelijke troep van en gaat als een be redderende engel rond om de bonte boel op licht ontvlambaar peil te houden. Zij is eerst be reid in te binden als je de fout maakt haar te beschouwen als Miss Stuif: „Ik treed als pre sentatrice pas op de voorgrond als de hele zaak in kannen en kruiken is. Het spitwerk is dan al in alle vlijt gedaan door Mie ke Benda. Zonder haar blijf ik nergens." Mieke Benda: „Ik haal Ria er pas kort voor de uitzending bij, zodat zij er voor de presentatie fris tegenover staat. Ik ben er nu al vijf jaar mee bezig, eigen lijk zés, want ik heb de formule bedacht en op papier het pro gramma ontworpen, waarna Ger Lugtenburg van de pro grammastaf het in de ijskast heeft gelegd. Het heeft me een jaar gekost om hem te vermur wen. En dat het een goede for mule is bewijst het feit, dat Stuif-es-in nog steeds enorm aanslaat. Zoals het nu ligt kun nen we er nog jaren mee ver der. Het is eigenlijk een soort Vuist voor kinderen. De kinde ren leveren hun eigen inbreng. Ik krijg honderden brieven van kinderen, die zich voor een of andere vaardigheid aanmelden. Ik zoek ze allemaal thuis op om te kijken wat ze kunnen. In het begin leek het wel of het niet mocht. Ik kon maar niet op een geschikte naam komen. Ik vroeg het aan iedereen bij de AVRO en kwam op het idee, toen iemand iets van „fuiven en stuiven" uit zijn mond liet val len. Dat was dat, maar toen werd vlak voor de uitzending de presentatrice ziek, die ik ervoor gevraagd had. Op het laatste moment kon ik Ria krijgen en dat is zo gebleven. We hebben jaren lang in Dronten gezeten. Daar brachten we de kinderen in bussen heen. Nu zitten we in theater 't Spant in Bussum, dat een mooi amfitheater heeft, zo dat de kinderen een prachtige levende muur vormen, wat het op de tv goed doet, omdat ie dereen er met zijn neus boven op zit. Ze stimuleren elkaar. We hebben nog nooit een kind met een black out gehad. De sfeer is er niet naar, het gaat er volko men ontspannen aan toe, maar Arsène Lupin Het motief van de nieuwste serie is „Fernandel", keuze die zon- der meer veel kijkers plezier Ars$™ Lupm bevindt zich zal doen. Gisteren kon men Don avond in Wenen gres over schatten wordt gehou den. Professor Cagliostro, een bekend schatkundige, zal hier de geheimen van de schat van Corcoran vertellen. Ned. II 21.25 uur. Elias In de Grote Kerk te Monniken dam wordt „Elias" van Men delssohn Bartholdy uitgevoerd. Solist is Charles Holland. Miefee Benda, de vrouw op de achtergrond van Stuif-es-in Camillo's kleine wereld herzien; dat verveelt nooit. Bovendien lag er van Telefilm Saar een portret van Fernandel gereed dat een inleiding van klasse bleek. In „Voor Nancy" mocht bij de AVRO Corry Brokken reklame maken voor haar nieuwste LP. Corry is een artieste met capa citeiten die onze bewondering wegdragen. Maar dat program ma van gisteren was, naar onze smaak al te week, al te zoet, al Ned. II 22.20 te voor-meisjes-onder-elkaar be stemd. Nu bestaat het kijkpubliek voor 50% uit vrouwen en daarvan heeft weer 99% een romantische inslag. Het programma zal dus door zeer velen liefdevol beke ken zijn. Dat we trek in iets hartigers hadden komt door het feit dat we tot die andere 50% behoren. AVRO's Televizier vluchtte een beetje in vluchtigheid. Neem die reportage over Hotel Des Indes; daar zat een verhaal in van on vermoede diepte. Het Televi- zier-verhaal was vooral opper vlakkig. Televizier ging voorts voorname lijk over dromerige toestan- den.Van Ambonnezen die dro men over een eigen staat en offers brengen voor een doel dat nooit verwezenlijkt kan wor den. Van katholieken die „over de grens" gaan kerken en die eerlijk, maar eigenlijk arrogant, menen dat alleen eigen inzicht van „waarheid" getuigt. ter completering was er nog een groep die „desnoods met ge weld" geweld wil keren. Drie symptomen van verwarringen die anno '71 ons maatschappij beeld bepalen. Eigenlijk bood Televizier met deze uitzending een scherp beeld van onze maatschappij die, om een modewoord te ge bruiken, zich in een polarisa tiestadium bevindt. In een stadium derhalve waarin velen bereid zijn om konflikten op de spits te drijven. We me nen dat konflikten nuttig zijn, maar we verfoeien de polarisa tie. Omdat elke op-de-spits-drij- verij onvruchtbaar is. Om het even of het om politiek, gods dienst of andere waarden gaat. Elisabeth Taylor kijkt naar haar echtgenoot Richard Burton, die zij bezoekt tijdens de opname van „The Ve. Assassination of Trotsky". Richard Burton speelt in deze film van Joseph Losey de hoofdrol. bovendien weet Ria de kinderen goed op te vangen. Zij praat ze het programma in. Dan is er geen vuiltje aan de lucht en stuiven de vlokken in het rond." Oprechtheid Stuif-es-in biedt een kinderlijke afspiegeling van de volwassen samenleving, met dit verschil dat de argeloze oprechtheid in geen enkel tv-programma zo scherp van het scherm afstraalt als juist bij de instuivers. Er worden de meest simpele oplos singen gegeven door kinderen voor problemen als de huizen in de Haagse Schilderswijk, waar nog geen politicus of partijlei der opgekomen is. Een kind uit de Achterhoek krijgt klaterend handgeklap voor de kreet, dat de Achterhoekers niet achterlijk zijn en Graafschappers ge noemd willen worden. Een on volgroeide kunstschilder bouwt vaardig verfvlakken op en een beatzanger met de baard nog in zijn keel krijst als Mick Jagger met kronkelende tors in de mi cro, terwijl zijn vriend als een andere Jimi Hendrickx een gi taar teistert. Het publiek in de levende muur golft enthousiast mee op de dei ning van het mondelinge en mu zikale vuurwerk, dat de dak spanten van 't Spant doet tril len. Een jury van kinderen no teert de omvang van de bijval en peilt de artistieke prestaties, waarna de gouden stuivers aan sierlijke linten om broze halzen worden gehangen. Dan galmt het gouden stuiverlied over de glunderende koppies van de ver rukte geridderden en daalt een wolk van ballonnen neer over honderden grissende grijphan den. Mieke Benda: „Ik bereis het hele land om kinderen te vinden, die wat voor Stuif-es-in kunnen doen. Dat is poot-aan spelen, elke maand weer. Dat doe ik op mijn eentje. Als ik een enkele keer met Ria ergens verschijn, hoor je al gauw: „Oh, daar is Ria van Stuif-es-in". Dan zou ik eigenlijk jaloers moeten zijn, maar ik beschouw het nog steeds als een compliment, dat mijn programma zo populair is. Ria wordt voor de uitzending ook altijd speels onder handen genomen door de kapper, ter wijl ik met mijn warrige dos me zelf onzichtbaar opsluit in de regiewagen voor het kiezen van de beelden. Ik ben in al die jaren pas een keer in beeld ge weest. Dat was toen een Lim burgse kinder-carnavalsgroep in het proghamma verscheen en het nodig vond om mij een onder scheiding op te spelden. Toen ben ik bij wijze van uitzonde ring achter de monitor vandaan gekomen. Ik wist me geen raad, want met mijn opgewonden ge zicht van het werken zag ik er op dat moment echt niet zo ver overend uit. iMaar ik kon me er moeilijk aanl onttrekken. Ik ben snel terug gerend naar de regie wagen. Daar is werk genoeg. Ik benijd Ria niks. Ik zou haar wérk niet willen doen. Ik zou het niet kunnen". Ria Bremer: „Stuif-es-in is voor mij een troetelkind, waar ik met hart en ziel aan werk. Ze vragen aan mij wel eens of het een hobby van mij is om met NEDERLAND I NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA 19.05 uur: Volgende patiënt 19.30 uur: Tik tak tor 20.00 uur: Journaal •20.20 uur: Liedjes van Louis Davids Wie is Alfred?, televisiespel Achter het nieuws •22.40 uur: Journaal 22.45 uur: Schooltelevisie NEDERLAND II Fabeltjeskrant Journaal Dier en vriend De koerier van de keizerin Journaal Stiefbeen en zoon Hier en nu Arsène Lupin Bekende oratoria, muziek Journaal Den Haag vandaag Elementaire econo mie, Teleac. NEDERLAND I Wolletje Fabeltjeskrant Journaal Van gewest tot gew Toeristische tips Journaal Pol. partij PSP Socutera Speaking of murdei film Zienswijze Journaal Den Haag vandaag Studio Sport 21.25 uur: 22.15 uur: 22.20 uur: 22.25 uur: Ria Bremer, de vrouw op de voorgrond van Stuif-es-in kinderen te werken. Dat zou ik zo niet eens kunnen zeggen. Ik ben wel op de kweekschool ge weest, maar toen ik er af kwam ben ik in de journalistiek ge gaan en later bij de tv terecht gekomen. Bij dat werk heb ik nooit met kinderen te maken gehad. Vijf jaar geleden moest ik plotseling invallen en nu ge- Wijk-t.v. in Bijl mer (Van onze radio- en t.v.-redactie) AMSTERDAM De bewoners werkgroep „Zlak" heeft voor de bewoners van vier dubbele flat gebouwen (circa 1300 woningen) in de Bijlmermeer een t.v.-pro- gramma verzorgd via het geslo ten circuit van het centraal an tennesysteem (CAS) In de uitzending, waarvoor de stichting die het CAS beheert, toestemming had gegeven, werd informatie verstrekt over de ac tiviteiten van de werkgroep en interviews gehouden met bewo ners. Voornamelijk kwamen hierbij de woonproblemen aan de orde. Het programma was te zien op Nederland II. De uit zending geschiedde uit een ge meenschappelijke ruimte, die door de werkgroep was ge kraakt. Reportages Kerboseh bekroond (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM Van de cineast Roeland Kerboseh zijn op het veertiende internationale film en televisiefestival in New York twee reportages bekroond, die werden gemaakt in opdracht van de actualiteitenrubriek Ach ter het nieuws. In de rubriek documentaires werd de tweede prijs toegekend voor „Angola met eigen ogen", die op 16 november wordt uitgezon den. In de categorie nieuwsfilm werd „Libië in de roes van de revolutie" bekroond met cfe 3e prijs. Ria dezelfde in twee gedaanten Stuif-es-in is niet het enige dat Ria Bremer voor de t.v. doet. Zij verleent haar naam aan nog meer programma's en aange zien de journalistiek één van haar eerste ambities is stelt zij er een eer in deel uit te maken van het Televizierteam. Daarom betreurt zij het, dat er nogal wat mensen zijn, die haar werk voor Tele vizier lager schatten dan haar aandeel in Stuif-es- Het is een keer gebeurd, dat Wibo v. d. Linde een door hem vervaardigde tekst zichtbaar in beeld aanreikte aan Ria en haar vroeg die voor te lezen. De volgende dag stond in enige kranten dat Ria niet méér was dan een hulpje van Wibo, een los aan hangsel van het Televi zierteam. Daar is Ria wel een beetje boos over ge weest. „Het was die avond zo", vertelt ze, „dat er op het laatste moment nog infor matie binnen kwam over een onderwerp, dat Wibo onder handen had. Dat betekende voor hem, dat hij ijlings zijn tekst moest herschrijven. Om zich hiervoor vrij te maken nam ik zijn andere tekst over. Dat ik dat voorlas wil niet zeggen, dat ik het hulpje van Wibo ben, maar dat wij door zo te doen blijk gaven van een stukje teamwork. Mijn bijdragen voor Televizier lever ik helemaal zelf. Ik heb het bekende interview onlangs met Buil Verwey gemaakt en eerder ver vaardigde ik zelfstandig een reportage over de Softenonkinderen om nu maar even twee onder werpen te noemen. Dat was helemaal eigen werk. Maar als enige vrouw tussen mannen word je blijkbaar altijd extra-be keken. Veel mensen kun nen daar niet tegen. Dat weet ik nog uit de tijd, dat ik als journaliste be gon in Friesland. Ik werd door de volksmond op één lijn gesteld met de eerste politie-agente. Een vrouw die zo'n mannenvak kiest zou geen echte vrouw zijn. En als zij dat wel is zou zij wel niet geschikt zijn voor het werk". Dit alles moest Ria even van het hart. Dagelijks bewijst zij dat de vrou wen-aanpak van een „mannen-vak" uitsteken de resultaten op kan leve- loof ik, dat het zo is, dat ik niet zozeer aan Stuif-es-in gehecht ben vanwege de kinderen, maar omdat ik het zo'n goed pro gramma vind. De kinderen ma ken zelf de uitzending. Ik stel ze alleen maar op hun gemak en zorg ervoor, dat de zenuwen van de ouders, die bang zijn voor een mislukking, niet over slaat op de kinderen. Het leuke van Stuif-es-in voor de kinderen is dat ze helemaal zichzelf kunnen zijn. En dat geldt voor mij ook. Het is het enige programma dat ik doe, waarbij i,e losweg kunt reageren op de dingen zoals ze op je af komen. Je kbnt dan wel zeggen, dat het allemaal een kwestie is van improviseren, maar de kin deren reageren zo natuurlijk, dat je gewoon zoals je bent er naar kan handelen en praten." Voor de kinderen van alle scholen in Zuid-Holland is er goed nieuws uit Stuif-es-in. Zij kun nen gekozen worden tot gast in de uitzending van 11 december a.s. Die verkiezing heeft plaats in de uitzending van 13 novem ber a.s. waarbij Utrechtse schoolkinderen aanwezig willen zijn. Haagse scholieren, die naar Bussum willen, moeten voor 13 november een briefje schrijven naar AVRO Hilver sum Stuif-es-in. Dan doen zij automatisch mee aan de verkie zingen. Ook als er onder hen zijn die tot lering of vermaak bijzondere prestaties kunnen la ten zien moeten dit opgeven. Nog meer kans dus om op het scherm te komen. Het valt niet te ontkennen, dat Stuif-es-in staat of valt met Ria en Mieke of Mieke en Ria, twee stuivende nimfen van het zui verste water, een duo dat el kaar begiftigt met de gouden stuiver zonder ervan te willen weten. Mieke: „Ik zou niet weten wat ik zonder Ria zou moeten begin- NEDERLAND II AVRO 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Tarzan •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Avroskoop 20.55 i •21.40 uur: 22.10 uur: •22.35 uur: kleur Een kring om de z t.v.-spel Syntagma Musicun Kenmerk Journaal HILVERSUM I 18.00 (S) Licht ensemble met solis Politieke Partijen18.19 Uitzend van de Nederlandse MiddenstaJ Partij. KRO: 18.30 Nieuws. 18.4T tualiteiten. 18.50 K (SI Ais daar muziek 32.00 (S) Bariton daag. 22.50 Actualiteiten. 23.15 - Voer voor vogels. 23.5521.00 Nieuw, hllversum il (18.00 Nieuws en om 18.11 Actui ten. 19.00 (S) Licht ensemble zangsoliste. 19.35 Paris vous i 19.30 Vanavond, gevarieerd veel muziek. lichte grammofoonmuzlek. 22.55 Mededelingen 33.10 Radiojouni BELGIë 324 m. 18.00 Nieuws. 18.03 Uitzending voc soldaten. 18.2S Paardesportberic 18.30 Katholieke godsdienstige zending. 19.00 Nieuws en actual ten. 19.37 Intermezzo. 19.35 Syn( Ie kroniek. 19.55 Intermezzo. Grammofoonplaten. 22.00 Nieuws De Zeven Kunsten. 32.20 Jazz ziek. 23.00 Nieuws, muziek. 23.30 Liters 23.4023.45 Nieuws. HILVERSUM 1 Ria: .Zonder het denk- en doe- werk van Mieke zou heel Stuif- es-in niet eens bestaan." Ton Oliemuller (ADVERTENTIE) Kopje kojjie, kopje thee veel gezelliger met -6 stuks- 1,10 van de meester- banketbakkers van Enkhuizer Banket. In een verpakking die het verrukkelijke van „vers uit de bakkerij" geheel bewaart. Let op de naam Waardevolle spaarzegels bij alle produkten. Vraag onze spaar fold er: Postbus 17 - Enkhuizen aotualLtelten. (7.307.41 :varieerd gramma. (12.26 Mededelingen land- en tuinbouw; 12.30 Niei 12.4112.50 Actualiteiten; 13.05 Radon maar...). W.IO I zoek: pastoraal gesprek. NOS Van Ta-La tot totale taal; rut, over het leven in de taal. 14.30 Aspecten van de ka: Nul. hoorspel. 17.00 (S) NCR\ Amsterdam. 17.30 Nieuws, 17.32 Hier en tualtitelten. NOS: tARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend nas-Mek. 7.20 (S) Dag woen: muziek en informatie. (Om 7.3 de voorpagina.) VPRO 7.54 dag. VARA: 8.00 Ni "3 (S) 8.35 Radii «weekblad, om 10.45 Voor de 0 Nieuws. 12.00 Ke ilrechtstreekse u 13.46 Gesproken portret, ruimtegevarieerd progr actualiteiten en muziek. (16.00- Nleuws.) 17.00 - - iVRO7.00 Nieuws. 7.02 Radio ,1-har naai. 7.05 Jan Steeman. Nleuws.i 9.00 Nieuws. 9.03 gon-uur-shnw. 10.00 Nieuws. Arbeidsvitaminen: populair v< platenpr,'grarnma. (11.00 Ni Nie

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2