Real optimistisch SZATMAREANU MOET V. HANEGEM INTOMEN Rode Ster is zeker van zege op Sparta VREES VOOR FEIJENOORD OVERHEERST BIJ KOVACS Trainer Dinamo Boekarest: Coler bij behandeling Borussia DINSDAG 2 NOVEMBER 1971 LEIDSE COURANT ROTTERDAM Tezelfder tijd dat de selectiegroep van Feijenoord met bege leiders in de bus stapte om zich in het KNVB-centrum in Zeist voor te bereiden op het tweede duel met Dina mo Boekarest, landde het gezelschap Roemenen op Zestienhoven en installeer de zich in hotel Skyway. In de hal veegde Cornel Dinu, de enige van de spelers die zich goed verstaanbaar kan maken in een andere taal dan Roemeens, met een zakdoek over zijn haar dat glom van de transpira tie. Hij had het niet zo aangenaam gevonden op het bijna dichtgeslibde Zestienhoven te landen. Hij streek neer in een ge makkelijke fauteuil en po neerde deze opzienbarende stelling: „Wij hebben in Boekarest niet verloren van Feijenoord, maar onze trainer van de oefenmeester van de Rotterdammers. Onze taktische opzet was niet juist. We hopen woensdag beter te spelen dan in Boekarest, want daar heeft men het echte Dinamo niet gezien". Feijenoords manager Brox gaf gisteren in het stadion zijn visie op de straffen van de UEFA. „Voor mij mogen ze radicaal optreden. Zowel buiten als op het veld moet streng worden gestraft." Met enige angst zag hij wel de woensdagavond tegemoet want het publiek wil in de Kuip nog wel eens vuurwerk afsteken en met closetrollen gooien. Ook bij Ajax is men er niet helemaal gerust op. Voorzitter Jaap van Praag zal voor het duel met Olympique het publiek toespreken. Cornel Dinu, die het moeilijk vond zijn beroep op te geven maar tenslotte tot student in de rechten besloot, sprak vrijuit. „We hebben ronduit slecht ge speeld die eerste wedstrijd. We hadden echter wel tevoren ver wacht dat we zouden verliezen, maar niet met 30. We hoopten op 2—1 of 1—0. Het meest ver baasde ons Frans Hasil van wie we meenden dat hij meer in de middenlinie zou blijven. Maar hij dook. steeds in de spits op. Dat was voor ons een volkomen verrassing en wij hebben geen ploeg die zich tijdens de wed strijd kan aanpassen. Als iets anders gaat dan we verwach ten, weten we het niet meer". Dat waren geen aangename woor den voor de kleine, spichtige trainer Dumitru Nicolas Nicu- sor, die zijn leren hoedje ver frommelde in zijn handen en met behulp van een tolk zonder meer toegaf dat hij niet op kon tegen Ernst Happel. Dumitru Nicolas Nicusor had het gezicht van een gepijnigde. „Inderdaad had die nummer 10 (Van Hane- gem) veel vrijheid maar die man is zo moeilijk te pakken. Als Feijenoord even in de ver drukking kwam, ging hij wat wandelen met de bal zodat alles weer georganiseerd kon worden. Hij speelde taktisch zeer goed en ik zal woensdag een goede speler bij hem zetten". Mickey Mouse Gevraagd wie dat dan wel zou zijn, aarzelde hij geen moment om de naam te noemen: Szat- mareanu. Zijn ogen vlamden even op toen hij ontkende takti sche fouten te hebben gemaakt. „Feijenoord maakte op de juiste momenten doelpunten, juist als wij meenden wat meer greep op de ploeg te kunnen krijgen. Ook ik heb me verkeken op Franz Hasil. Hij was een extra moei lijkheid voor ons. Ongrijpbaar, want hij dook voorin op, trok zich terug en niemand van ons wist precies wat hij zou gaan doen. Hij was bijna niet te vol gen, net een Mickey Mouse". Wat hij daartegen zal doen is nog niet ontsproten aan het brein van de Roemeense trainer die geen enkele restrictie kent ten aanzien van wat door Ernst Happel nog geheim wordt ge houden. Happel: „Ik weet over een opstelling nog niets. Lase- roms doet mee, dat wel. Ik heb hem zaterdagavond tegen FC Den Bosch eruit gelaten. Ik stel wel meer een verdediger niet op in thuiswedstrijden. Van Dui- venbode wilde ik ditmaal niet passeren omdat hij goed in vorm is. Over de aanval kan ik nog geen nadere mededelingen doen. We zullen echter wel snel de zaak moeten beslissen. Dat wil zeggen voor de rust al met een of twee doelpunten voor Coen Moulijn liep vief in de cata comben van het Feijenoordsta- dion rond. Hij had gisterochtend al licht meegetraind maar zal morgen vrijwel zeker niet spe len. De sporttassen werden in de bus geladen en Feijenoord vertrok naar Zeist waarvandaan de ploeg morgenmiddag om vijf uur terugkeert om op de grens van Rotterdam te worden opge vangen door politie die voor snelle doortocht zal zorgdragen. Zaterdag gaat Feijenoord nog maals naar Zeist om zich voor te bereiden op het duel met Ajax, zondag in Amsterdam. Happel als vanouds zwijgzaam over de formatie, Dumitru Nico las Nicusor openhartig. „Luces- cu, die in Boekarest op de rech tervleugel speelde, is niet mee gekomen. Hij is ziek, griep. Du- mitrache, die zondag tegen UT Arad (11) niet stond opge steld, zal er bij zijn, evenals Popescu die met Dumitrache en Dumitrescu de aanval zal vor men. Aan Constantinescu zal ik de voorkeur geven als doelman boven Andrei. Vrijwel zeker zal Dinamo uitkomen met dit elf tal: Constantinescu: Cheran, Nelu Nunweiler, Sandu, Delea- De mist hing over „de Kuip" toen de selectie van Dinamo gisteravond trainde. Het was niet meer dan het losmaken van de spieren na de vliegreis, het bezoek aan de bioscoop gistermiddag en (al weer) eten. Het licht kon nauwelijks gekeurd worden want de sterke lampen had den de grootste moeite het „gordijn van watten" te doordringen. nu; Radu Nunweiler, Dinu, Szatmareanu; Popescu, Dumi trache, Dumitrescu." Wijzingen ten opzichte van d© ploeg die twee weken geleden in Boekarest met 3—0 verloor:- Szatmareanu die moet trachten Van Hanegem in te tomen; Po pescu in plaats van de zieke Lu- cescu. Salceanu is niet meer in de ploeg opgenomen. HERMAN VAN BERGEM Bern De samenstelling van de beroepscommissie van de Euro pese Voetbal Unie, die het pro test van Borussia Mönchenglad- bach tegen de uitspraak van de disciplinaire commissie vrijdag zal behandelen, is samengesteld uit: voorzitter Jos Coler (Neder land) dr. Vaclav Jira (Tsj. SI.) en A. Dahl Engelbrechtsen (De nemarken). Als één van de le den verhinderd mocht zijn, treedt Francisco do Cazal Kibeï- ro (Portugal) als zijn plaatsver vanger op. Waarnemers op tribimes i DEN HAAG Britse scheids rechters zullen morgenavond de Europa Cupwedstrijden van Ajax, tegen Olympique Marseil le en Feijenoord tegen Dinamo Boekarest leiden, j In het Olympisch Stadion fluit de heer McKenzie uit Schotland, in het stadion Feijenoord is de heer Burtenshaw uit Engeland scheidsrechter. Voor beide wed- 1 strijden heeft de Europese Voet- I bal Unie een Belgische waarne mer aangewezen: in Rotterdam de heer Crahay, in Amsterdam de heer Wouters. BELGRADO „Heren, wij zijn gehandi capt, maar toch zullen we winnen". De tolk van Miljanic, trainer van Rode Ster Belgrado, tegenstander van Sparta in de tweede ronde voor Europa Cup II lachte ondanks het gemis van topspeler Dzajic die last heeft van ischias. „Dat openbaar de zich het eerst drie maanden geleden tijdens de tournee die het Joegoslavische elftal maakte door Brazilië. Hij heeft er nu zoveel last van dat hij zeker niet kan meespelen. Pech, pure pech, evenals de blessure van Jankovic, die hij opliep in het duel met Radnicki afgelopen weekein de dat door Rode Ster met 4—0 werd ge wonnen". Twee topspelers dus waar schijnlijk buitenspel. Dzajic voor de volle honderd procent zeker, terwijl men er in het besneeuwde Belgrado op hoopt dat Jankovic weer tijdig hersteld zal zijn. bat zijn de positieve punten op de eerste dag van Sparta in Joe goslavië. Sparta dat voor de moeilijke opgave staat de zeer matige uitgangspositie van Rot terdam (1—1) om te zetten in een volgende ronde. Sparta heeft geen last van ern stige blessures. Alleen Ja- nusz Kowalik voelt zich niet he lemaal fit. Hij heeft een been blessure, maar ernstig is dat niet. Kowalik: ,,Of ik kan spe- len, weet ik niet. De pijn wordt minder. Ik word nog elke dag behandeld. Het duurt nog twee dagen voor de wedstrijd begint, er kan dus nog veel Bovendien maak niet ik de heer Schwartz dat uit. formatie in het veld te brengen die NEC zondag met 21 ver sloeg. Schwartz: „Iedereen is fit, alleen met Kowalik moet ik nog even afwachten. Vandaag trainen we rustig in het Mara- kana-stadion. Dan zal meer dui delijk worden." In dat stadion, dat plaats biedt aan 110.000 toeschouwers maar dat naar de verwachtin gen van Rode Sterofficials slechts zal worden bevolkt door 20.000 toeschouwers krijgt Sparta het ongetwijfeld bijzon der moeilijk. Rode Ster heeft in Rotterdam vooral in de eerste helft laten zien waartoe het in staat is. Het is een technisch zeer bekwame ploeg, die ook doelpunten weet te maken. Schwartz: „We hoeven hier maar een doelpunt te maken om win naar te worden. Onze uitgangs positie is niet zo hopeloos. Als we ons normale speltype hand haven, opereren dus uit een ge sloten verdediging, en massaal in de tegenaanval durven gaan, zijn er mogelijkheden. We kun nen het. Ik durf het rustig zo te stellen". Of dat zo zal aflopen, is natuurlijk de grote vraag. Voor het thuis front net zo goed als voor het handjevol Sparta-fans nog geen chartertoestel vol dat gisteren meevloog naar Belgra do. Op papier lijkt Sparta niet kansloos. TON KOOMEN Amsterdam Stefan Kovacs was gisteren een waardig vertegenwoordiger van het geweldige zelfvertrouwen, dat N Ajax op het ogenblik heeft. De Roemeense oefenmeester, 3 C N*] die zich steeds beter in Nederland thuis gaat voelen, was in de voor hem inmiddels vertrouwde entourage van de bestuurskamer van Ajax de vrolijkheid zelve. En dat, terwijl zijn ploeg is begonnen aan'een uiterst moeilijke week. Stefan Kovacs weet dat trouwens bijzonder goed. „Zolang ik hier werk, wordt dit de zwaarste week voor Ajax", zei hij in een van zijn schaarse serieuze momen ten. Maar Stefan Kovacs is volgaarne bereid de handschoen op te ne men. Werkstuk nummer een zit er inmiddels op: de nog altijd als zwaar beschouwde uitwed strijd tegen MW werd spelen derwijze met 3—0 gewonnen. Het tweede bedrijf speelt zich morgenavond af: de return te gen Olympique Marseille. Maar langs de Franse kampioen heen gloort al de onverbiddelijke best-seller van zondag, de pres- tigeslag tegen Feijenoord. Ste fan Kovacs probeert de indruk te wekken, dat hij nog niet zo veel aan Feijenoord denkt maar des te meer aan Olympique Marseille. Het lukt hem niet he lemaal, ook al doet hij nog zo veel moeite de ploeg van Olym pique tot een vervaarlijke te genstander te praten. Dat ver heelt niet dat Kovacs, en waar schijnlijk ook zijn spelers, gees telijk dichter bij Feijenoord dan bij Olympique Marseille zijn. Stefan Kovacs laat zijn masker al een stukje zakken als hij zegt, dat hij morgenavond bang is voor hard spel. Hij vreest bles sures, niet ten onrechte. Tegen Feijenoord wil hij, als het even kan, zijn keurkorps in optimale sterkte laten aantreden. Kovacs: „We moeten erop reke nen, dat Olympique zich tot het uiterste zal verzetten. Dat is lo gisch. De ploeg zal zonder eni ge twijfel alles of niets spelen. Wat zou ze anders moeten doen. Ajax nog niet uit verkocht Amsterdam Het Olym pisch Stadion is voor de wedstrijd Ajax—Olympi que Marseille nog niet uitverkocht. Volgens pen ningmeester Timman wa ren er gisteren nog zo'n 5.000 6.000 plaatsbewij zen over. Het betreft voornamelijk staanplaat sen. Olympique, dat 5.000 kaarten had aangevraagd voor supporters, heeft er niet minder dan 4.500 te ruggestuurd. Het aantal volgelingen van de Fran se kampioen zal morgen avond hooguit enkele hon derden bedragen. Olympique is morgenavond te vergelijken met een drenkeling die probeert te grijpen wat er te grijpen valt. Meneer Leclerc, de voorzitter, heeft gezegd: „We hebben in Marseille alles al verloren. De enige kans om nog wat te winnen, ligt in Am sterdam...". Bang Die hardheid is tot daar aan toe. Kovacs is niet vies van een ste vig partijtje. Hij is echter bang dat de licht ontvlambare Fran se spelers naar minder faire middelen zullen grijpen om te proberen het eigenlijk al gemis te doel toch nog te bereiken. „Neem die linksbuiten, die in Marseille de laatste tien minu ten meespeelde, Couecou. Dat is geen lekkere. En reken maar dat hij speelt morgenavond". Hoezeer het duel met de Rotter dammers Kovacs bezig houdt, bewijst hij door te zeggen: „Feijenoord heeft het morgen avond heel wat gemakkelijker dan wij. Eerlijk. Dynamo Boe karest weet zich al verslagen. Die ploeg is nog lang niet op haar top, dat weet ik goed ge noeg uit de tijd dat ik Steaua Boekarest trainde. Dat duurt nog een paar maanden. Feijen oord krijgt het lang niet zo moeilijk als wij. Premie Olympiquue Marseille, de kat in het nauw, heeft behalve de enorme prestigewinst die een overwinning op Ajax met zich mee zou brengen, een drijfveer die door de Fransen zeker als niet minder belangrijk zal wor den beschouwd. De spelers kunnen zich verzekerd weten van een vorstelijke pre mie als zij erin slagen de Eu ropese kampioen alsnog te wip pen. Kovacs, terug op de grap pige toer: „Voor de overwin ning op Gornik Zabrze in de eerste ronde kregen alle spelers een auto. Ik geloof dat ze nu een helikopter kunnen verdie- En dan betrekt het clowneske ge zicht van de sympathieke Roe meen weer. Het valt gemakke lijk te raden wat hij denkt. „Als de jongens van Olympique de benen van de Ajacieden maar heel houden". Want voor Ko vacs weegt Feijenoord, hij geeft het later goudeerlijk toe, toch deze week... BERT BREEVOORD Terwijl de spelers van de zaterdagclub Noordwijk naar binnen gaan, staat een groep voetballers van Olympique Marseille voor het hek te wachten op vervoer. Olympique train'de gistermiddag tot het don- ker werd op het gemeentelijk sportpark vajx de weer rustige badplaats. SCHIPHOL Vol optimisme over de uitslag van de wedstrijd te gen PSV is de ploeg van Real Madrid gistermiddag onder lei ding van president Don Santia go Bernabeu op Schiphol aange komen. „Wij zijn in goede vorm. Onzer verjongde ploeg heeft de weg omhoog weer inge slagen en met de voorsprong van 31, die we hebben zie ik de komende strijd met vertrou wen tegemoet", aldus Trainer Miquel Munóz, die geen com mentaar wilde leveren op de aan Real Madrid opgelegde boete voor het bierblikjesincident, waarvan doelman Van Keveren in Madrid het slachtoffer werd. PSV-secretaris Ben van Gelder haalde de Spanjaarden op de luchthaven af en begeleidde hen naar hotel Cocagne in Eindho ven, waar ze tot donderdag zul len logeren. Als uitvloeisel van haar eigen bier blikjesincident zal PSV deze re turn wedstrijd voor de Europa Cup III niet op eigen veld mo gen spelen, maar in het stadion „De Vliert. PSV was voor twee Europa Cupwedstrijden naar dit veld verbannen, maar na de tragedie met Chemie Halle heeft de UEFA besloten de straf niet nog verder te verzwa ren. De strijd tegen Real wordt dut toch als de tweede be schouwd, hoewel de eerste tegen Chemie niet is doorgegaan. Hoewel teleurgesteld over de re cente verliezen van PSV, hoopt© Ben van Gelder toch nog op een uitschieter van zijn ploeg, „dia ondanks alles tot verrassingen in staat is". Erg optimistisch kon hij overigens niet zijn. Real staat in de Spaanse competitie weer fier aan de kop. „Ik zal ook al tevreden zijn als onza jongens tenminste goed spelen", zei de secretaris. „Dan krijgen ze hun zelfvertrouwen misschien weer terug. Helaas komen za nog zonder de nog steeds ge blesseerde Kemper in het veld, die in Madrid gewond is ge raakt. Het mooiste resultaat waarop we kunnen hopen, zou een zege van 2—0 zijn. Dan zit ten we toch nog in de volgende

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11