Borussia Mönchengladbach neemt ^qorknau martelaarschap" geen tweede keer I Ik Ebben greep toch naast eerste prijs Atletiekselectie voor Müchen moet van wereldniveau zijn STERKE START VAN HIJS HOKIJ VERSTOTEN BUSTEDEnv Sportwereld ^ATERDAG 30 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 15 flüNCHEN GLADBACH „Hennnes" Weisweiler, de an ders zo joviale trainer van Borussia München Gladbach zat stil voor zich uit te staren. De klap was hard aangeko men. Het vonnis van de UEFA, die de wedstrijd Borussia Internazionale Milan (met 7-1 gewonnen door Borussia) na het blifjesincibent waarbij Boninsegna werd geraakt laat overspelen, had niemand verwacht. We nemen het niet Onze presi dent dr. Helmut Beyer, si van morgen meteen naar Saarbrüc- ken gereisd, waar de Deutsche Fussball- Bund vergaderde. Bo russia zal zeer zeker stappen ondernemen tegen dit onmoge- feisweiler kwam op de parkeer plaats achter parkhotel in Such- teln steeds weer terug op de -woorden „onbegrijpelijk" en onredelijk". Weisweiler: „La kten we een ding vast stellen. Het vonnis dat de UEFA van nacht in Geneve heeft uitgespro- Ben, is voor ons een onmogelij- e straf. Dit gaatduidelijk te er. Dit vonnis treft de verkeer- 119 de: nu wordt de ploeg gedu peerd, terwijl de spelers er toch "niets aan kunnen doen, dat een of andere fanatiekeling met een _blik gooit. De spelers staan er helemaal buiten". Onredelijk (eisweiler begreep- er nirts meer van. Hij had uiteraard wel op leen straf gerekend, maar dan )p een straf die redelijk was. .Ik had een geldboete en het ■^spelen van twee wedstrijden op -^een neutraal terrein verwacht, net zoals dat na PSV-Real Ma drid in Eindhoven het geval was. Nu krijgt Borussia maar ^eventjes een viervoudige straf opgelegd. De UEFA wil kenne lijk een voorbeeld stellen. Het is .echter wel vreemd dat Borussia isteeds martelaar moet „spe- Hen". Neem nou het vorig sei zoen, toen in München Gladbach __Jeen doelpaal brak in de wed strijd tegen Werder Bremen. Daar kreeg Borussia de schuld Ivan en wij verloren die wed strijd, terwijl wij twee minuten voor tijd nog een voorsprong Hennes Weisweiler was het niet spe ligste dat het leeg was. Even la ter kreeg de aanvoerder van In- ter Fachetti, vanuit het publiek een vol blik aangereikt en dat heeft hij toen aan Dorpmans ge geven. Ik vraag me echter een ding af. Wat gaat de UEFA in de toekomst doen als de clubs gehuurde blikwerpers in dienst gaan nemen?" Enkele uren later bleek ook Gün- ther Netzer wat te zijn gekal meerd. Borussia's aanvoerder was van gedachte veranderd en vlak, voordat hij in z'n peperdu re sportwagen stapte, zei hij: „Het is onmogelijk. Een veel te zware straf. Wij, de voetballers zijn gedupeerd, terwijl we er helemaal niets mee te maken hebben. Sportief gezien krijg je door een dergelijk vonnis enorme afknapper. Je hebt weldig gespeeld, zeven doelpun ten gemaakt en dan zoiets. Nee, dit hadden we niet verwacht en daarom miet iedereen onze te leurstelling kunnen begrijpen. Maar we zullen zien hoe het woensdag afloop. Kansloos zijn we in Milaan zeer zeker niet' GUnther Netzer, de lieveling van het publiek in München Glad bach, keek met een rood aange lopen gezicht nors voor zich uit. De aanvoerder wimpelde elke benadering met een bruusk ge baar af. Trainer Weisweiler probeerde het onvriendelijke ge drag van z'n aanvoerder te goelijken. „U moet dat kunnen begrijpen. De spelers zijn gede primeerd en teneergeslagen. Daarom reageren ze op deze manier". Günter Netzer gedupeerd lijke vonnis beroep aanteke- hadden, toen wilde de DFB ken nelijk een voorbeeld stellen" uite Stappa en u4 er dan geen beroep mogelijk )ndi tegen deze uitspraak van de vf UEFA? leisweiler: „Jazer, die mogelijk heid bestaat wel terdege en die zal Borussia zeker aangrijpen. eens met het standpunt Nederlandse scheidsrechter Dorpmans, die bij de zitting van de UEFA in Gene als getui ge gehoord werd, en verklaard heeft dat het cola-blik, waarmee Boninsegna werd geraakt vol was. „Onze speler Kulik, die het blik, nadat Boninsegna getroffen was, opraapte, beweert ten stel- MSTERDAM Het internationaal relais-springconcours tijdens Jumping Amsterdam had gistermiddag een bijzonder vreemd ver loop. Voor een handjevol toeschouwers zetten Anton Ebben (met Ceylon) en Jan Maathuis (met Prince Polysson B) dit onderdeel, waarbij in een estafette het parcours moest worden afgelegd, heel rustig in. Het Nederlandse duo slaagde erin de twintig hindernissen met vierentwintig sprongen foutloos te overwinnen in 134.6 secon den. •as het als negende gestarte En gelse koppel Anneli Drummond Hay-Harvey Smith (met resp. Xanthos en Johnny Walker) slaagde erin een betere totaal- tijd te leveren (110.3 sec.). Ook Anne Moore en David Broome met resp. Damask en Bally Will Well kwamen tot een betere tijd (128.5 sec.). Maar vooral op irej aandringen van Ebben en Maat je huis werden de twee Engelse „equipes door de jury gediskwali- rte|ficeerd, omdat een paard voor- ver tijdig buiten het relais was ge sprongen. Maar de Nederlan- ^ggjders zouden toch naast de eer- ochste prijs grijpen. Het als laatste ta gestarte paar Fritz Ligges (met TO0(Goldika) en Gert Wiltfang (met jSieno) uit West-Duitsland bleef on( niet alleen foutloos, de totaaltijd >ndiWas ruimschoots voldoende voor regde zege. vei*1 nationaal en degressief joïy springconcours leverde succes oievoor de jeugd op. De twintigja rige Henk Nooren uit Vollehove, die Nederland dit jaar vertegen- woordigt bij de Europese jeugd kampioenschappen in Hickstead leverde met Rusty Grey de snelste tijd af van de vijf foutlo ze combinaties: 62.7 seconden. De eveneens veelbelovende Arno Neessen uit Heldenpannin- aakgen werd tweede met Harrow in i 2 69-2 seconden. ijzonder spannend verliep hel laatste nummer van de tweede dag, eeninternationaal combina tiespringconcours. Van de 29 deelnemers plaatsten zich tien combinaties, waaronder Jan Maathuis met The Observer, voor de barrage, die op tijd ge reden werd. Daarin bleek al weer Gert Wiltfang met Do rian Grey de snelste. In 35.5 se conden. Op slechts zestiende se conde en eveneens foutloos volg de David Broome met Manhat tan voor de Westduitser Alwin Schockemöhle met The Robber, die eentijd van 38.3 noteerde. Jan Maathuis eindigde in de barrage op de laatste plaats. Met The Observer kwam hij tot zestien strafpunten en een tijd van 42.6 seconden. Opmerkelijk feit: twee inons land gefokte paarden in buitenlands bezit (Dorian Grey en The Robber) eindigden bij de eerste drie Tips Duindigt en Hilversum (Van onze paardesportmedewer- ker) HILVERSUM Bij de koeren in Hilversum van vanavond wordt uitgebreid de ruimte gegeven aan de midden- en lagere klas- PeHaeapaljs (3040 m.. met trio): Jaco bus O - Jolanda H - Ilona Carbona- Neor egeliaprijs f3400 Janneke K - Jupiter Schans - Jario- Begoni aprijs trio): GlorU Hein van Polsbroek. Oleanderprljs (2000 m.. autostart. Gregor Holiyrood - Eberdine TH - Guit - Hortence. Rlchardia prijs (0400 Archimenesprijs f2000 Mac - Germania - De tips voor de laatste koers-zon- dag van Duindigt, waarvan de eerste start om één uur is ,zijn: estlandia. Outsider: Johan- Benefietprijs (2100 i Fablola Kitty - Eland - Flet cher D. Outsider: Homblower. Benefiet-G. J. SnlJdersprUs (2100 m.. voor leerlingen, met trio)Gudo van Bonnl - Guy Valarm - Erica, van Bconl - Guv Volann - Erica. Hoefslag Wisselbeker Rotterdam Op de Hjst van voor de Olympische spelen geselecteer de atletes ontbreekt hordenloopster en Mieke Sterk. Voorzit ter Frans Jutte wijdde er de volgende verklaring aan: „Mieke Sterk heeft nog geen topvorm laten zien. Ze heeft in woord en ge schrift zich tevens onheus uitgelaten over de KNAU en de leiding maar dat slikken we want we kunnen kritiek best accepteren. Toen zij echter op naar onze mening, unfairewijze kritiek losliet op ploeg genoten in interviews in een weekblad, in een dagblaf en voor de radio, deed dat voor ons de deur dicht. Er worden per slot van re kening ook hoge mentale eisen gesteld. Ons bestuur en de NTC wa ren unaniem van mening, na diep beraad, dat Mieke Sterk niet moest worden opgenomen bij de geselecteerden. Zij zal ook niet meer in landenwedstrljden worden opgesteld. Mieke Sterk is te ver gegaan. We achten haar op mentale gronden niet geschikt om in welke landen- of Olympische ploeg te worden opgenomen. Het Unie- parlement is de enige instantie die deze beleidsbeslissing zou kun nen aanvechten. Maar ik zie voor München voor haar geen enkele kans meer." Miefee Sterk, al lange tijd „in de oppositie", is door de KNAU op rigoureuze wijze gestraft. Haar uitsluiting voor de Olympische selectie en voor landenploegen betekent, netjes verpakt, het einde van haar car rière. ROTTERDAM De Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie, die een eerbiedwaar dige leeftijd heeft bereikt, is niet te oud om te leren. Voorzitter Frans Jutte gaf volmondig toe: „Na de successen die we tevoren hadden behaald in lande- nontmoetingen en met re cordverbeteringen zijn de Europese kampioenschap pen in Helsinki als een koude douche gekomen. Er zijn fouten in het limieten stelsel gemaakt maar de trainingsopzet was goed en die zal dan ook voor Mén- chen gehandhaafd blijven, zij het in selectieve vorm". teerd. Er werd achter gespro- stijgende prestatiecurve, B. jong ken over de mogelijkheid dat talent en C. wedstrijdmentali- het NOC de tijden en afstanden teit. te rigorieus zou kunnen vinden, In elk geval ziet het er sterk naar de selectie, die bestaat uit Wilma v.d. Berg resp. num mer en voorgestelde limiet (100 m 11.3 en 200 m. 23.3), Tru dy Ruth en Marian Burggraaf (beiden 400 m. 53.2), Els van Noorduyn (kogel 17 m.), Joke v. Stelt en Ernie van Boxem (bei den 1500 m., 4.14), Miep van Beek (vijfkamp, 4350 nieuwe telling), Anneloes Bouma (hoog springen 1.82 m.), De Noorlan- der en Nusse (beiden tienkamp, 7800 punten), Janssen (mara thon, 2.17), Scharn, Wassenaar en Hensgens (800 m., 1.46.5 en 1500 m. 3.39.5), Hermens (5000 m., 13.35.) en Van Enkhuizen (110 m. horden 13.7). Afvallen uit dat Nederland, indien het NOC geen wijziging brengt in de scherpe limieten, met een kleine groep atleten naar Mün chen zal gaan. Aluminium, ladders, trappen, snelbouwsteigers, hangbruggen, ha/igladders. hafid-'en showroom bij'Bijstede. DORTMUND Voor de competi tie in de Westduitse Bundesliga Borussia Dortmund-Arminia Bielefeld 1—0 (rust 1—0) MSV Duisburg-Hannover '96 2—1 (2 -0). NANTES (ANP) Olympique Marseille, woensdag de tegen stander van Ajax in de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europe se beker voor landskampioenen, heeft gisteravond reeds zijn wedstrijd voor de nationale competitie gespeeld. Het werd in Nantes een gelijkspel tegen club van die naam: 11. SAN JUAN DEL RIO Fedoi den Hertog heeft gisteren da eerste etappe van de ronde van Mexico voor amateurs gewon nen. Hij legde de 175 km van Pachuca naar San Juan del Rio af in 4 uur 14 minuten 15 secon< den en had daarmee een voor sprong van 1 minuut 18 secon den op de Italiaan Baroni en da Mexicaan Gonzales, die Tweedi en derde werden. MONTREAL De Italianen Gianni Motta heeft met de En gelsman Tony Gowland de Ze» daagse van Montreal gewonnen, Zij behaalden 816 punten tegen de Belgen Norbert Seeuws en Julian Stevens die tweede wer den, 684. Met een ronde achter stand werden de Nederlanden Jan Jansen en Gerard Koel mei 471 punten derde. De KNAU heeft aan het NOC de De A-selectie het is zeer wel limieten voor München overhan digd. Dit weekeinde zal hierover jworden beslitst. De KNAU heeft ook de selectiegroep voor de Olympsice Spelen bekend ge maakt: zestien dames en heren. Daarnaast is er een A-selectie met elf dames en heren, die als mogelijken kunnen worden be schouwd, voorts een groep Jong Oranje die een centrale plaats gaat innemen in het Trainings programma en tenslotte mogelijk dat van de Olympsiche selectie een of meer atleten af vallen en dat van de A-selectie worden toegevoegd bestaat uit Stans Brehm (400 m), Anne ke de Lange en Els Gommers (beiden 1500 m), Loes Makkinje en Riet v.d. Berg (100 en 200 m), v.d. Heuvel en Tiebosch (beiden 800 m), Nijstadt (5 en 10 km), Smeman (tienkamp), Braaksma en Struyck (bieden horden). het jeugdplan. Over de opzet Volgende week reeds begint de voor München zei trainigscaór- wekelijkse training die voor de dinator Jan van Heek gisteren. Olympische selectie wordt ge- op een in Rotterdm belegde houden op „Papendal". De A- persbijeenkomst: „Het roei1 selectie traint in principe eens gaat niet om in de trainingsop- per twee weken, ook op „Pa- zet maar er zij wel koerswijzin- pendal". gen aangebracht". Voorzitter Jutte ontkende dat er sprake van zu zijn dat Weinig De aan het NOC opgegeven limie ten zijn uiterst scherp. De KNAU, zich baserend op de eis van het NOC dat een finale plaats haalbaar moet zijn, heeft zich gericht naar de ereldrang- lijst en daarvan de prestaties genomen van de nummers tien tot en met vijftien. Weinigen kandidaten voor München heb ben die achter hun naam staan. Snelwandelaar Tjabel Ras haalt wel de limiet (1.35 min.) op de 20 km., maar is niet geselec- tal trainers zal worden ontsla gen. „Er zullen voor sommige trainer minder werkzaamheden zijn omdat er eenvoudig geen of minder geselecteerden zijn. Voor Helsinki werkten we met een dikke honder en twintig at leten, voor München is de totale groep niet meer dan zeventig. „Ten zanzien van de voorberei ding op Helsinki is de B-selectie vervallen „omdat eenstijgende prestatievurve niet kan worden aangetoond", aldus Jan van Heek, die stelde dat een pyra- midale opbouw, te beginnen bij het jeugdplan, voor de toekomst zla worden aangehouden. Vergelijkbaar De kanidaten voor München, ook de A-selectie, zullen in tenmin ste vrij grote wedstrijden uitko men waarbij de omstandigheden vergelijkbaar moeten zijn met die van München. Van Heek: „Er is gebleken dat niet kan worden afgegaan op de op „Pa pendal" onder ideale omstandig heden geleverde prestaties". In principe moet tweemaal aan de limiet zijn voldaan in de periode van 1 augustus 1971 tot en met 13 augustus 1972. Er is echter een „uitwijkmogelijkheid" in de eisen van het NOC. Indien de li miet wordt benarded, zal reke ning worden gehouden met A. Markt en veiling Groenteveiling Lelden: Appelen 23—29 Champignons 325360. Peren 43—82, Aardaopelen 11.12. Andijvie 9—31, PronMbonen 105, Snijbonen 295375, Kroten, gekookt 60, Boerenkool 25— 34. Chinese kool 3230. Rode kool 12(16. Groene kool 9, Postelein 36 71—78. Spruiten 99—73, SriruUcn B 45—40'Pr( 32, Tomaten A 370—410. T< 18— C 250—270. Toma ten CC 250, Uien nvdde'T-rf 5—22, WH Cf 164— 702. BI emkool A 57—72, k romers C 45—59, Sla A 6—11, Knolselderij 7—25, Komkommers A *1. Komkommers B 72SO. K m- B'eekselderlJ 3843, Bospeen 46. Pe terselie 13—14. Raapstelen 7—12. Fedor den Hertog, momenteel in Mexico ling van een kapperszaak in Mexico, w damespruik liet aanmeten. >r de 18e ronde - hij zich toen n Doelman Ciancanelly van Warriors is weer geslagen. Sean Boyd de topscorer heeft weer een keer raak geschoten. Links Ed Hebert die traag lijkend met t toch voor vaart in de HIJS HOKOJ aanval heeft gezorgd. i de avond midden 1 fraaie stickhandlini DEN HAAG Sergeant Ernie Baker de coach en teamleider van de komt van Hijs Hokij een goed* Warriors had het niet meer. Zijn woede stak hij na de nederlaag basis. van 9-6 tegen het voor het eerst optredende HIJS Hokij niet onder Warriors was geen makkelijke en allerminst prettigetegenstander. stoelen of banken. „Met zulke scheidsrechters kan je natuurlijk niet meeT ijshokeyen. Goed, ik geef toe het beste team heeft gewonnen, maat met goede leiding had ik het niet geweten". Het was het ge bruikelijke excuus dat een verliezende coach altijd wil aanvoeren om de nederlaaag acceptabel te maken, maar sergeant Ernie Baker sloeg de plank volkomen mis. Hijs Hokij met een week ijstraining achter de rug heeft gewoon op zeer reglementaire wijze van de Warriors gewonnen, en niemand kan na de overwinning van 9-6 zeg gen dat het een makkelijk of een gelukkige zege is geweest. De Hagenaars hebben de eerste dan de laatste jaren, tot en met de laatste minuut Want weliswaar is na zo'n eerste hard moeten vechten om de eer- wedstrijd een analyse niet mo- ste presentatie voor een redelijk gelijk het is in elk geval wel di- gevulde ijshockeyhal in een delijk geworden dat de ambitie zege om te zetten. En daarin bij de Haagse spelers, er een zijn ze gezien de eindscore ge- goede wdstrijd van te maken, slaagd. Afgezien van dit resul- aanwezig is. taat is deze eerste wedstrijd in Onbetwiste ster van de avond was tegenstelling tot voorafgaanse ditmaal de Canadese aanwinst jaren er een geworden van goed ijshockey viel te ge nieten. Aan niets was te zien dat Hijs Hokij nog maar kort op de smalle ijzers staat en hoewel in de tweede periode (na de comfortabele stand van 4-1 na de eerste rust) de Amerikanse gasten tot 6-5 terug wisten Sean Boy die vijf maal een doelpunt maakte de eerste al na 24 seconden maar de tref fers van Hebert (eenmaal in combinatie met Joop Manuel en eenmaal in samenwerking met de goede debuterende gasspeler Bob Trenaman) waren eveneens vangrote klasse. Het speelde keihard ijshockej maar tegen de snelle schaatsers van Hijs Hokij hielp het bai weinig, wat al gauw duidelijk werd. Na twee doelpuntet vanBoyd mocht Catto tegensco- ren, maar Hebert en Hagen- doorn zorgden voor met een 4-1 stand bij de eerste pauze, daar mede een periode metaan beid« kanten snel ijshockeu afsluitend Hijs liep uit tot 6-2 maar na eer botsing tussenSawchuk en doel man Dave Andrews kam War riors terug tot 6-5. De snelle en felle start leek zijn terugslag t« gaan krijgen, maar Heberl zorgde weer voor een margi van twee doelpunten. Hierna i! Hijs Hokij niet meer in gavaal geweest. Via een „beauty" va* Theo Ditez en weer Boyd legd* Hijs Hokij met negen treffer! een gedegen basis om volgendi week in de wedstrijd tegen De» Bosch (Cup International) mei succes verderop te bouwen. komen en de slag op comditie In de deze doelpunten reeks viel dreigde te beslissen kangesteld worden dat uitgaande van het resultaat van gisteren Hijs Ho kij beter uit de verf is gekomen ijs verscheen biedt voor de toe- (SJ^Griurt BART HOOGDUIN hel vlotte spel op van de tweede KUl Hoktj-w.rrw. m m-i m m> lijn Manuel-Hagendoorn-Diet, en - ook de junioren lijn die op het

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15