Alph. Boys weigert voorwaarden voor recht van opstel Belastingen moeten omhoog voor een sluitende begroting Mozart of The Mothers Bach of Bee Gees Haarlemmerstraat 139A Leidse agenda voor LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 OKTOBER "EN! ALPHEN Alphense Boys wei gert nog steeds te voldoen aan de voorwaarden om het recht van opstal voor het clubhuis te verkrijgen. Eén van de voor waarden die de gemeente ge steld heeft is dat de gemeente Alphen bij verlaten van het sportcomplex De Bijlen het clubhuis overneemt tegen beta ling van de stichtingskosten met aftrek van vier procent per ge- bruiksjaar. De voetbalvereniging wil wel ak koord gaan als men bij het ver laten van het sportpark de dag- Mevr. Riickert (adj.-dir. Reuvens) overleden LEIDEN In haar woning aan het Bevrijdingsplein is zaterdag morgen overleden mevrouw S. M. E. Riickert, sinds 1957 ad junct-directrice van de Openba re Leeszaal „Reuvens" te Lei den. Mevrouw Riickert bereikte de leeftijd van zestig jaar. Mevrouw Rückert maakte in 1948 haar entree in de bibliotheek wereld bij Reuvens te Leiden, waar ze bleef tot 1953. Toen werd zij benoemd tot hoofd van drie filialen van de openbare leeszaal te Amsterdam, die van Tuindorp—Watergraafsmeer, Nova Zemblastraat en aan het Meidoornplein. Vooral bij de realisering van het filiaal Nova Zemblastraat heeft zij zich in het bibliotheekvak grote naam verworven doordat ze blijk gaf van buitengewone kwaliteiten op het gebied van organisatie en public relations. In 1957 keerde zij naar Leiden te rug als adjunct-directrice van de Openbare Bibliotheek „Reu vens"; sinds 1964 had ze daar naast de leiding over het filiaal Houtkwartier (in samenwerking met de r.-k. openbare leeszaal). Mevrouw Rückert stelde hoge prijs op het geven van de best mogelijke service aan het pu bliek, waardoor ze ook door de gebruikers van de bibliotheek zeer werd gewaardeerd. Men kende haar als een zeer ener gieke vrouw met open oog voor moderne opvattingen en begrip pen. Mevrouw Rückert was actief lid van de roeivereniging „De Ley- the"; uit haar werkzaamheden in de bibliotheekwereld vloeiden een groot aantal contacten o.a. op sociaal- en religieus gebied voort. Voor lezers en collega's betekent haar heengaan een groot verlies. waarde zou ontvangen. De mo gelijkheid dat één van zijn clubs te zijner tijd de Bijlen zal moeten verlaten is niet denk beeldig. In de begroting van '72 houdt de gemeente al rekening met het aanleggen van nieuwe sportvelden. Het complex wordt namelijk nu al bespeeld door het maximale aantal elftallen, 105. Bovendien komt het sport park bij de realisering van plan-zuid in de knel. In een brief aan de raad zet Alphense Boys de situatie uiteen. De leg van het clubhuis heeft 140.000,— gekost. Als me 1980 van de Bijlen afmoet ont vangt men 140.000,— min tien maal vier procent terug, dat is 84.000,—. Een verlies van 56.000,—. De andere verenigingen hebben wel getekend. Alphen, Alphia en ARC tekenden omdat ze verze kerd wilden zijn van de subsidie van 10.000,— die verstrekt wordt als de clubs het recht van opstal hebben. De verenigingen zeggen door een mededeling van wethouder Goedhart, dat dit een landelijke regeling is, op een dwaalspoor te zijn ge bracht. ELKA nieuwe aanvoerder klaverj Geldboete voor diefstal uit boot Leiden Twee niet op de zitting verschenen Friezen zijn door de Leidse kantonrechter gisteren veroordeeld tot resp. 200 en 150 gulden boete. De een, een uit Heerenveen, werd bovendien voor een half jaar zijn rijbewijs ontzegd. De Leeuwardenaar was op de Gooweg onder Noordwijk de weg geraakt en via het fiets pad in de berm geraakt. Hij was aangeschoten. De Herenve- ner had moeilijkheden met de bocht in de Zilkerduinweg. Hij vloog uit de bocht en brak bij de manoeuvre zijn arm. PTT-kantoor Hoogmade krijgt andere bezetting HOOGMADE In verband met pensionering van de kantoor houdster van de PTT te Hoog made, mevrouw E. A. M. van Zaal-Lieverse, met ingang van 1 november a.s. wordt de heer Bank, Kerkstraat 27 te Hoogma de aangewezen als postagent. Aangezien eerst na de verbouwing van de winkel van de heer Bank de dienst daar kan wor den uitgevoerd kunnen postza ken voorlopig worden afgedaan in het huidige postkantoor. De openstellingstijd is in verband hiermede enigszins gewijzigd en zal m.i.v. die datum zijn: op maandag tot en met vrijdag van 10.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De bestelling en verzending van de post blijft voorlopig ongewijzigd. Krappe zege Kangeroes lEIDEN Het niet meespelen van hoofdaanvaller Piet van Zwieten is een ernstige handi cap voor Kangeroes geweest in de wedstrijd tegen het Amster damse US 2. Weliswaar speelde zijn vervanger Hazis de Jong niet onverdienste lijk, maar het verband was en bleef zoek in het Leidse team zodat men slechts met de groot ste moeite tot een 32 overwin ning kwam. langeroes speelde in de volgende basisopstelling: Pera, Taconis, Oudeman, Huusse, Bloot en De Jong. De setstanden: 1315, 15—7, 615. 15—9, 15—8. Kange roes 2 heeft gisteravond van Zaan '69 verloren met 3—1. assen LISSE Het is Draka-Hillegom niet gelukt om aanvoerder van de lijst in de bedrijfsklaverjas- competitie te blijven. De opgave om van Van Zanten-Lisse te winnen was te zwaar alhoewel de nederlaag bijzomnder klein was: 135-136. Elka-Lisse versloeg bovendien Sikkens-Sassenheim met 149-128 punten zodat de kistenmakers nu boven aan de ranglijst staan met 6008 punten. De Vlinder-Lisse hield braaf stand tegen Van Gerven-Lisse; dat het met 134-139 verloor is eervol te noemen. GWB-Bollenstreek verloor opnieuw van Van Zan- met 136-129. Donderdag spelen: Van Gerwen—GWB, Van Zan- ten-Vlinder, Elka-Draka en Van Stein-Sikkens. De stand na drie partijen is: 1. Elka, 2. Draka, 3. Van Zanten, 4. Vlinder, 5. Van Gerven, 6. Sikkens, 7. Van Stein, 8. GWB. 200 gulden boete Chauffeur reed onder invloed Rijnsburg-Den Haag Een 24-ja- rige chauffeur uit Rijnsburg is door de Haagse rechtbank ver oordeeld tot een straf van twee weken gevangenis voorwaarde lijk, met een proeftijd van twee jaar, ee ngeldboete van 200 gul den en een jaar intrekking van het rijbewijs met aftrek van de tijd waarin het reeds ingetrok ken was. De man kon zich van het ongeluk, dat op de Beeklaan in Noord- wijk gebeurd was niet zo veel meer herinneren. Waarschijnlijk was hij in slaap gevallen, ver telde hij. De officier geloofde niet zo aan dat „in slaap geval len". Hij vond het vreemder dat verdachte na het drinken van 10 glazen bier nog doodgemoede reerd in de auto was gestapt om van Noordwijk naar Rijns burg te rijden. EHBO-collecte op Rijndijk 350, ZOETERWOUDE H.R. De huis-aan-huiscollecte ten bate van de EHBO-afdeling Rijndijk heeft 276,34 opgebracht. Aan de uitgang van de parochiekerk werd bovendien nog 72,81 ge geven. Op zaterdag 6 november zal het huisorkest van de Utrechtse familie Floor, vader en acht kinderen, de avondmis van 7 uur opluisteren. Jack Smits uit vorm TER AAR Het gaat niet zo best met Jack Smits. Vorige week moest de noeste lan ge afstandloper uit Ter Aar al de eerste plaats uit handen ge ven; deze week is hij er weer niet in geslaagd de hoogste eer te grijpen. In de jaarlijkse pier- loop in Scheveningen moest hij zich na een adembenemend ge vecht met H. Hendriks uit Den Haag gewonnen geven en met de tweede plaats genoegen ne- Canite Tuba LISSE De Lissese harmonieka pel „Canite Tuba" heeft als sluitstuk van het zomerpro- gramma deelgenomen aan een groot nationaal concours te Hei- loo. De harmonie kwam uit in de ere- afdeling en wist met 361 punten de eerste prijs te behalen, met lof van de jury. Dit was tevens het hoogste aantal punten van het gehele concours zodat de ex tra prijs eveneens gewonnen werd. De dirigent Wim van Duyn kreeg voorts de directeur- sprijs toegewezen. Evenwicht in Voorschoten, maar Sentrum Sociëteit Jongeren, aanvang cht K.V.P.-krlng inberg". aanvang 20.15 u5. ochtend Ned. Ver. we.i, aanvang 10.00 u. Zuiderkerk Gildeavond Kali, wengllde. Lelden. Aanvang L Hol.vday Inn Modeshow vaa sportartikelen Wilms Floet. I JJ.jlo uo. Oegstgeesji aü l VOORSCHOTEN De concept begrotingen voor 1972 zijn in Voorschoten sluitend, terwijl er een bedrag van 111.000 (ƒ- 5 per inwoner) als onvoorziene uitgaven en een stelpost van 150.000 in de begroting voor de algemene dienst konden worden opgenomen. De uitgaven zijn gestegen tot 8.198.451,02 (1971 ruim 7 miljoen). Om de begro tingen in evenwicht te krijgen was het nodig een Inkomsten vermeerdering te creëren van 305.000. (ADVERTENTIE) Kantonrechter geeft Friezen geldboetes Leiden—Den Haag Een 21-jarige bouwvakker uit Leiden werd door de Haagse rechtbank oordeeld tot een boete van gulden en twee weken gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De jongeman had uit een woon boot in Oegstgeest verscheidene artikelen gestolen, waaronder pannen, een gasstel, een matras en een sprei. Dit alles onder het mom van „in de winter hebben die mensen het toch niet dig". Agendapunten raad Zoeterwoude Zoeterwoude Donderdagavond a.s. komt de gemeenteraad bij een. Aanvang 20.00 uur. De genda vermeldt o.m. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer C. J. Straver, benoeming van een directeur ge meentewerken en een adjunct-di recteur, naamgeving aan de industrieweg in het bestemmingsplan „West einde. het aangaan van de „gemeen schappelijke regeling regionale brandweer Rijnland", openbare behandeling van het rapport van de VvNG inzake deelnota 4 betreffende het func tioneren van de gemeenten in het gewest Leiden als eenheden van lokaal bestuur, het verhuren van een perceel grond aan Oliehandel Kerosine N.V. aankoop van grond ten behoeve van de aanleg van de Burge meester Smeestweg, adhesiebetuiging aan een motie van de raad van Spijkenisse in- zaken van het uitgeven van grond in erfpacht, verhoging van de vergoeding per avondvergadering aan de bode conciërge van de gemeente, vaststelling van de „Verordening regelende de rechten voor het ophalen van vuilnis", toetreding van diverse gemeenten tot de „Gemeenschappelijke re geling Regionaal Woonwagen kamp Leiden", vaststelling van een bouwexploita- tie-verordening, het aangaan van een exploitatie overeenkomst met het „Indus trieschap de Grote Polder" in zake het bouwrijpmaken van gronden in het betreffende be stemmingsplan, vaststelling van de wegbreedte in het ontwerp bestemmingsplan „Industrieterrein Grote Polder", verhoging van het krediet voor de aanleg van een voetgangerstun nel om de Hoge Rijndijk, Wa hebben het al gezegd: Leiden (s een Igelukkige stad. Want Leiden heeft MIC. Een waar eldorado voor elke muziekminnaar (minnaressen zijn ook van harte welkom),1, die watertandend langs de bakken gaat i volgepakt met duizenden en duizenden ver-1 rukkelijkel.p.'sen singles. Of hetnu klassiek, l populair, pop of jazz betreft Met een fabel- achtige keus in musicassettes. Waar de> meest verwende discofiel moet toegeven dat MIC inderdaad een zéér bijzondere speciaal zaak is. Een werkelijk unieke discshop. Voorbeeld: wij hebben 8-track afspeelap paratuur in de luistercabines, zodat ook déze cassettes beluisterd kunnen worden. MIC, Haarlemmerstraat 139A. Leiden. Grammofoonplaten en musicassettes Alphen aan den Rijn Om het plan I de laatste tijd nogal wat grond aan c om te verdwijnen. ALPHEN De raad van Alphen zal in haar vergadering van donderdag onder meer de vol gende punten behandelen: - De boerderij aan de Kromme Aarweg 1 wordt ontruimd. De eigenaar, de heer Van Leeuwen, krijgt een schadevergoeding van 311.403. Omdat hij bovendien eerder uit de boerderij moet dan oorspronkelijk de bedoeling was krijgt hij voor te derven in komsten nog eens 22.000 uitbe taald. Alphen koopt grond voor Ridderveld II - Van de heer Brak heeft ge meente 11.71.51 ha water en weiland gekocht ten zuiden van de Ridderbuurt. Men betaalde hiervoor 398.000. Voor de realisering van het be stemmingsplan Ridderveld II was het eveneens nodig 12.36.57 ha weiland, water en weg te ko pen van mej. De Koster uit Am sterdam. De grond ligt ten zui den van de Ridderbuurt en kost te 426.855,25. De pachtovereenkomst met de heer Stapper, pachter van grond aan de Herenweg, is ont bonden. De gemeente betaalt een schadeloosstelling van 145.000. Weinig grond meer over om aan geld te kunnen komen Dit bedrag wordt verkregen door voor het jaar 1972 achterwege te laten de storting van 120.000 in 't parkeerfonds; de reinigings rechten te verhogen, waardoor een inkomstenvermeerdering ontstaat van 80.000; de hon denbelasting te verhogen met een bedrag van 15.000 ei extra afschrijving van aardgas voorzieningen bij het gasbedrijf tot een bedrag van 90.000. De burger krijgt direct te maken met de verhoging van de reini gingsrechten en de hondenbelas ting. De reinigingsrechten wor den ƒ48 per jaar, dit was ƒ36. De hondenbelasting wordt opge trokken van 24 tot 40 per jaar, terwijl geen onderscheid meer gemaakt wordt tussen luxe- en waakhond. De begroting wordt nadelig beïn vloed door een mindere groei van het aantal inwoners. De stilstand in de woningbouw heeft gezorgd voor de geringe stijging van het aantal te ver wachten inwoners met 300 voor het jaar 1972 en zelfs dit aantal zal nauwelijks gehaald kunnen worden. De uitkeringen uit het gemeentefonds zijn zo relatief lager en er komt geen extra uit kering zoals voorgaande jaren via de verfijningsregeling (snel groeiende gemeente), dit laatste betekent al 145.000 minder dan in 1971. De algemene uitkering uit het gemeentefonds is echter 15% hoger dan vorig jaar. Het investeringsprogramma aan genomen door de Voorschotense raad op 27 augustus 1971 zal in 1972 de leidraad zijn voor de realisering van een aantal wer ken. Het beschikbaar zijn van dek- kingsmicldelen op de gewone dienst van de gemeentebegro ting en het verkrijgen van de nodige financieringsmiddelen zullen echter ook in 1972 weer twee belangrijke voorwaarden zijn om tot realisering van de voorgenomen werken te gera ken. en W. verwachten niet in aan merking te komen voor financie ringsmiddelen via de centrale financieringen. Er zal moeten getracht worden te komen tot interne financieringen. Omdat er thans reeds een achterstand bestaat van rond 6 miljoen, zien B. en W. deze zaak niet al Fancy-fair in dorpshuis van Oud-Ade OUD ADE De plaatselijke ver enigingen zullen in het weekend van 30 oktober een fancy-tair organiseren in het Dorpshuis van Oud Ade. De fancy-fair zal zaterdag om 14.00 uur en zondag om 10.00 uur beginnen. Van de opbrengst hopen de organiserende vereni gingen de kosten van de zaal- huur voor hun indoor-aktivitei- ten te kunnen betalen. Voor de kinderen van de kleuter- en la gere school zal er dit jaar een ballonnenwedstrijd worden ge houden. De traditionele verlo ting biedt attractieve hoofdprij zen. De trekking (door burg. Smolders) zal op zondagavond tijdens de fancy-fair zijn. in verband met de opbouw van de fancy-fair komt het gymnastiek- programma op 29 en 30 oktober te vervallen. VOORHOUT/WARMOND De j huisvuilwagen van Voorhout zdal op verzoek van de gemeen te Warmond ook voortaan in I Warmond het huisvuil ophaLn. te rooskleurig. De recente grondverkoop in Noord-Hofland heeft reeds 3 miljoen opgele verd, waardoor o.a. ook spoedig de financieringsmiddelen rond zijn voor de thans niet goedge keurde 3de fase in de r< structie van de verkeerstraver- Hofland weer op gang gekomen Hofland weer opgang gekomen is, komen binnenkort nog i grondtransacties los, maar zullen vrijwel allemaal opgaan aan reeds bekende werken. Voor het verder bouwrijpmaken van Noord-Hofland is bijna 5 miljoen nodig (met inbegrip van de aanleg Admiraal de Ruyter- singel/Trompweg). Ledenvergadering Bloemistenver. D.E.V. LEIDEN Leidse tuinders- en bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden" zal vrij dagavond in gebouw Staalwijk een ledenvergadering houden. Op de vergadering zullen o.a. de prijswinnaars van de chrysan ten wedstrijd worden bekendge maakt. De voorzitter zal een praatje houden over .het force ren van bloembollen en er zal een verloting plaatshebben. Dit alles zal beginnen om 20.00 uur. UW MENING Clubhuiswerk De herfstvakantie stond weer voor de deur en dat betekende extra werk voor de huismoe ders. Logisch dat ze in de krant gingen snuffelen 'of er door de clubhuizen iets gedaan werd. De huismoeders van Zuid West en de binnenstad wreven zich in de handen, maar die uit Leiden Noord dachten bij zich zelf: Wij zijn voor de zoveelste keer weer een achtergebleven gebied. En kele kenners van de clubhuizen dachten bij zichzelf: zou de lei ding, van de bij de Zevensprong aangesloten clubhuizen, bezwe ken zijn onder de voortdurende druk en onzekerheden waaron der ze de laatste tijd moeten werken. Maar deze kenners zijn wel van gedachten veranderd toen hun kinderen van de school thuis kwamen met een fijn ver zorgd stencil waarop vermeld stond wat er zoal in Leiden Noord voor de kinderen ging ge beuren. Voor alle kinderen van groot tot klein was er wat te doen, van handenarbeid tot pop penkast en film. Maar het grootste gebeuren was wel de grandioze „Stuif es In" op woensdagmiddag. Ondergeteken de was een van de huismoeders met drie kleine kinderen die ook eerst negatief reageerde op het clubhuiswerk in Leiden Noord, maar op slag enthou siast werd toen zij het stencil van haar kinderen kreeg. Tot haar vreugde werd zij ook nog gevraagd jurylid te zijn bij „Stuis 's In". Met wat huiver ging zij met twee andere huis moeders er naar toe. Maar wat zij daar te zien en te horen kre gen deed hen stom verbaasd staan van het clubhuiswerk van 't Honk en het Anker, die dit or ganiseerden. Er waren zo'n 400 kinderen tussen de 4 en 12 jaar in de Zevensprong. Met strakke organisatie en goede orde in een volle zaal werd daar een mid dag gegeven tot groot plezier van de kinderen maar waarvan de ouderen ook volop hebben genoten. Als huismoeder, en ik ben ervan overtuigd dat alle huismoeders van Noord er mee instemmen, wil ik vanaf deze plaats, de leiding van het Honk en het Anker bedanken voor de fijne week die ze aan onze kin deren hebben gegeven. Is het clubhuiswerk in Leiden Noord nu werkelijk zo'n groot pro bleem of wordt het tot een pro bleem gemaakt door mensen die niet, zoals wij huismoeders, de praktijk ervan hebben mo gen proeven. Mevr. W. Veilbrief-v. Kins Sumatrastraat 46. [taadzaal Oegstgeest Raadj ring, aanvang 19.30 u VRIJDAG 29 OKTOBEl «taalwijk Ledenvergaderli Rijnlands Lyceum Rlenta aanvang 20.16 u. Micro Theater „IMPEBJUMüJ Migheden, aanvang 20.30 u. 1 Krcatief Sentrum Kitch-avo Gemeentehuis Raadzaal, Voo gemeenteraad, aanvang 10.3| ZATERDAG 29 OKTOBER Oud Poelgeest Weekend zijn en bewustzljsverruim vang 14.30 u. ZONDAG 31 OKTOBER Laktheater Poppenspel „Hoe I dat de zee zo schuimt". 14.30 u. BIOSCOPEN 4.45, 7.00 en 9.15 t week. STUDIO: (tel. 33210) L'entanti ge", 14 Jr. Dag. 2.30, 7.0ë I nachten". 18 jr. Dag. 2.30, „Vreemde neigingen". EXPOSITIES trilt Diefsteeg 17. GALERIE VAN DER VLISTlU GALERIE BEUFF: Hoflaan 7, e naar. tel.: 01751 - 21S5 t/m p exposeert Wlllilam D. Ki gen en Margret Sehmid ma t/m za 10.00 - 17.00 u_ STED. MUSEUM DE LAKEI. I Oude Singel 3S, tel.: 440444; oktober „Rembrandt's Prijs RIJKSMUSEUM VOOR VOfenn KUNDE: Stationsweg, tel.: tot medio Januari ,.TiderIda~rü Eskimo tot Groenlander. en. GALERIE 't HOEKJE EU ti GEM. ARCHIEFDIENST: B de. tel.: 20191: t/m 32 okL 1 stelling van prenten, foto's etyrc ..Wandelen, vroeger en nu". LAKTHEATER: Levendaal. studenten Kunstgescmeaems i Bezoekuren Ziekenhu J Academisch Ziekenhuis: dagelljlf halve op dinsdag van «zoektijden Kliniek Verloskun Gynaecologie: voor de patiënt de afdeling gynaecologie ei zwange ren van 10.00—12 - 15.00—20.00 uur. Voor kraan^" wen: van 10.00—11.30, 15.00- en' 18.30—20.00 uur. Op dinsdag ls gehele dag geen bezoek. Prnema'urenafdellng (alleen 15 uur. xU' •nhuis Endi t g 13 tot 14.3 zon. van 15.00—15.15 sychiatrii dinsdag en vrijdag zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmaklinlek: ma. .45—17.45 uur: za r: zondag 1111.45 rdwijk. Soli klassepa half 5 L~ 7 tot 8: zaalpa All 3. dinsdag 18.45-19.30 uur. dagelijks: Kla en UI dagelijks: 13.15-14.00 u 18.45-19.30 uur: Kinderafdeling lijks: 14.15-15.00 uur ei St. Ellsabethziekenhuisvolwas g; 18.-15—19.30: 2de klas: (alleen vaders) van 1. IS.45—19.30. Baby's en 3e klas: van 14.00-14.45 cvi van 18.00—19.00 uur. Kraamafó S.' van 16.00-17.00 uur: 19.30 uur. alleen voor echtge V Kinderafdeling: van DIENSTVERLENING LEIDEN poliklinische behandeling nf zondagen door het misch Ziekenhuis. Doktersdienit: 5 maal 2 (zat. •middag tot zondag 24 den Zuid-Wes

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4