l^el sympathie maar geen huis voor krakersgezin Belgische op bezoek universiteiten in Sleutelstad •plossing voor uil Warmond ONGEMAK WENT WEL politie schoot raak! „TUINSTADWIJ K* IN ZORGEN Cultureel Akkoord po iNSDAG 27 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA LEIDEN Er is nog geen huiseigenaar geweest, die een goed woord over had voor de krakers van zijn eigendom. De heer A. Lancel, voorzitter van de woningbouwverenigling „Tuinstadwljk", daarente gen, kan nauwelijks een kwaad woord vinden voor het gezin, dat dit weekend wederrechtelijk zijn intrek nam in het pand Acaciastraat Verstandhouding met Huisvesting aanleiding stand hebben, behalve van wo ningen en wonen. Nu hadden we eindelijk een huur der voor dat huis aan de Aca ciastraat op het oog, toen er moeilijkheden rezen in diens ge zin, waardoor het huis opnieuw langer leegstond dan goed was. En toen werd het gekraakt.." Dm.'hen zit hij In een lastig par- Zouden de krakers bereid zijn, ket Maar hij zegl: „Ik heb de huur te betalen? vader cn de^dechter gesproken^ De heer 0[ M bereid zijn, huru te betalen weet ik De indruk, die ik van ze kreeg was dat het ongelooflijk keurig- nette en eerlijke mensen zijn. Zo zelfs, dat ik bij mezelf ge dacht heb: Kón ik ze er maar in laten zitten. Ze krijgen ook in alles de medewerking van de buren. Wij hebben voor de be woning van onze huizen in die niet. Maar ik zal onder geen be ding een cent aanvaarden want daardoor zou ik deze onverkwik kelijke situatie helpen legalise ren. Er staan in de Seringen straat nog zes van onze huizen leeg. Dat houdt verband met - onze renovatie-plannen. Ü""r!8 "a" 8e" Donderdag a.s. hebben we juist een gesprek met „Volkshuisves- astraat 9: kraakpand. „Konden ze n6 HOND In een record tem- anderhalf uur heeft gis- vond de Warmondse raad door de agendapunten jewerkt. Oorzaak was het ige aantal grote zaken dat de orde kwam. Bij de inge- len stukken merkte de heer der Kroft namens de finan- commissle op dat met het een vuilnisauto ad -k[,— per uur inclusief chauf- een oplossing is gevonden. van papier naar plastic Burgemeester Lange- antwoordde dat in de no r-vergadering van de en nieuw voorstel voor de •ndepphaling zal worden gege- Zonder discussie ging de akkoord met de volgende .30 Jtstellen: wijziging alg. poli- :rordening, subsidiëring van [Zonnebloem, afdeling War de herv. vrouwengroep Kracht tot een percentage KRn[75%. Betreffende de ingeko- stukken over het plan iburg sprak de heer Van air I Kroft zijn verontrusting uit over de plannen die bij B. en W bestaan over de ontwikkeling van een structuurschets door stad en land. „Wij hebben in Warmond al plannen genoeg en het lijkt mij zinloos hier nieuwe aan toe te voegen", aldus de burgemeester. Bovendien was hij verontrust dat de ontwikkeling van deze struc tuurplannen remmend zou gaan werken op de te ontwikkelen plannen voor woningbouw om en nabij het vroegere semina rie. Bij de rondvraag vroeg de heer Bakker nog nadere infor matie over de aansluiting van de nieuwe Abtspoelweg en de gemeente Warmond. rste vrouw bij irRonius v. Padua 'ijkerhout Twee stem- ;en had de raad van N'hout iravond nodig om Mevr. R. der Geest-Lucassen 'P-fractie met wethouder' stem af te vaardigen de R.K. Woningvereniging Antonius van Padua". W. p eerste stemming kreeg de r A. de Jong (WD) even- I stemmen als Mevr. v. d. ijst, maar de voorkeur van VP-fractie- met wethouder JC. de Jong goed voor zeven Ipmen won de slag. Bij de stemming verloor de jr de Jong een stem aan een o-stemmer. Voor de eerste zal nu een vrouwelijke de Woningvereniging bord kunnen worden. ï-iarjolein Briër Ai reedt op voor T CV. Ter Aar lode AAR De Kulturele Ver- Ldenlng Ter Aar is donderdag- id a.s. toe aan haar tweede (O'ement in het nieuwe sei- Van de kleinkunst met de Braak en Mieke Bos goede gooi van de K.V. die inslaand succes heeft ge- nu naar kunst met een zo y pfeelijk grotere „k", omdat het optreden van Marjolein r en haar balletgroep de - st elementaire menselijke ressievormen van muziek en over het voetlicht in Het eesjpshuis van Ter Aar zullen len. Gecombineerde ouderavond r.-k. en openb. school Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het r.k. ou dercomité, dat van 16 naar 8 personen is teruggebracht is voor het nieuwe schooljaar als volgt samengesteld: voorzitter A. Koeken, secretaresse me vrouw J. Overdevest-Welp, pen- ningmeèsteresse mevr. E. v. d. Kolk-Castelein en leden: mevr. Van Cromvoirt-Jansen, de heer H. van Nierop, mevrouw Bee- renfenger-van Rijt, mevr. De Boer-de Jeu en de heer Th. Bot ter. Deze is tevens vice-voorzit- ter en redacteur van 0—3. De bijdrage is verhoogd tot 8, per gezin welk bedrag met 2 maal 4,— zal worden geïnd. Vanavond wordt de eerste ouder avond gehouden in Ons Huis, aanvang 20.45 uur. Deze is tot stand gekomen in samenwer king met het oudercomité van de openbare basisschool. De heer D. J. Peterusma zal spre ken over het vervolgonderwijs voor kinderen met leer-, opvoe- dings- en aanpassingsmoeilijk heden bij het lager beroepson derwijs. Daarbij zullen dia's vVorden vertoond. Mej. W. v. d. Steen gaat i.v.m. haar huwelijk de Sjaloomschool verlaten. Haar opvolgster voor de derde klas is mej. H. de Leeuw. Dorpshuis worden door de jtgroep de volgende stukken 'acht: de Mauthausencyclus rog ziek Mikis Theodovakis), Ie Hymne (Herbie Mann), ïappy day en Murderers e (Edwin Hawkins). De on- ■v.zn' ivijfeld boeiende avond be- om half negen. Na afloop men weer de gast zijn bij i K.V., die haar bezoekers in 1 gelegenheid stelt nog een 'Sr l3e gezellig na te kaarten on- het genieten van een mu- SK» 'e en wat hartige hapjes. Nw'hout koopt sneeuwwapen Noordwijkerhout Gisteravond heeft de gemeenteraad van Noordwijkerhout een bedrag van bijna 22.500,- beschikbaar gesteld voor de aanschaf van een automatische wegenstrooi- machine en een zelfladende bandtransporteur voor strooi- middelen. De strooimachine strekt ter ver vanging van een versleten appa raat. dat met mankracht gevuld moest worden tijdens de rit en de bandtransporteur moet de voorraadruimte van de strooi machine vullen. Nu heeft de gemeente de beschik king over twee automatische strooimachines en bij de dienst van gemeentewerken ziet men met nog meer rust dan voor heen vorst en sneeuw in de ko mende winters tegemoet. Vanaf 1967 lopen ze met een ur gentie a-geel. Maar de gemeen telijke dienst Huisvesting wei gert gewoon, ze voor een be paalde woning in aanmerking te laten komen. Met die kraak pro beren ze eindelijk de aandacht te vestigen op hun geval. Is het ook niet diep-droevig?" Nogmaals: ik zou willen, dat ik ze kon laten zitten maar ik ben te genover 1.200 mensen verplicht stappen te nemen om ze uit dat huis te krijgen. En dat laatste heb ik ook tegen ze gezegd". De betreffende woning „doet" maandelijks ongeveer 100,-- huur. Ze stond op het moment van de kraak ruim een half jaar leeg. Maar daar is een ver klaring voor. De heer Landel: „De achtergrond van dat leegstaan is in eerste instantie de onderlinge ver standhouding tussen de gemeen telijke dienst Huisvesting en de woningbouwverenigingen. Die is wel zó slecht! We kunnen als bewoners voordragen, wie we willen, Huisvesting zegt toch al tijd „Nee". Ik krijg de indruk, dat die mensen van alles ver ting" in Den Haag ning om onze woningen groot scheeps aan te pakken. Dan kunnen we de bewoners daar van tijdelijk in één van die hui zen onderbrengen. We hebben nu wel maatregelen getroffen om het kraken van die huizen te voorkomen. Zaterdag grote ruildag in het ,Sint-Antonius" LEIDEN De rullclubs „Bos huis" en „Koningskerk" organi seren samen met de Leidse af deling van „De Verzamelaar" op zaterdag, 30 oktober, een grote ruildag tn het Sint Anto- niusclubhuis aan de Mare. Verzamelaars van postzegels, munten, sigarenbandjes, luci fersmerken, suikerzakjes, speld jes, prentbriefkaarten, sleutel hangers etc. kunnen hier van tien tot vijf uur terecht. Ze be talen 1,25 entree: leden krij gen reductie: toegang voor kin deren tot en met 15 jaar: drie kwartjes. LEIDEN De St. Augustinusver- eniging heeft gisteren afscheid genomen van de heer G. C. Koot en mej. A. Brouwer. De heer Koot is jarenlang bestuurslid ge weest, de laatste jaren vice-voor- zitter. Mejuffrouw Brouwer was kleuterleidsters in het bestuur. Het bestuur gaf mej. A. Righart van Gelder een bloemetje omdat zij veel aan de coördinatie tus sen kleuterleidsters-onderwijzers heeft gedaan. LEIDSCHENDAM In het plan „Duivenvoorde" kunnen geen gronden in erfpacht worden uit gegeven. De gemeente heeft het geld uit verkopen te hard nodig om het bouw- en woonrijpma- ken van uitbreidingsgebieden te kunnen financieren. B. en W. delen dit o.a. mede aan de raad, die onlangs schriftelij ke vragen heeft ingediend over de ontwerp-begroting. B. en W. komen in hun antwoord ook nog eens terug op hun op merking in de toelichting, dat Erfpacht is onmogelijk in Leidschendam er te veel overbodige nota's en adviezen worden gevraagd door raadsleden. Met beperking wordt de efficiency gediend en bovendien moet men zich reali seren, „dat de mogelijkheden van een gemeente gering zijn en dat de oplossing van veel problemen vaak van een andere kant komt dan van de gemeen te". In de antwoorden is ook te vinden, dat de woningnood hel sterkst gevoeld wordt in d« categorie lagere inkomens; 613 ingeschrevenen verdienen min der dan 1000 gulden per maand, 98 verdienen tussen de 1000 en 1500 gulden en 16 gegadigden hebben een inkomen boven da 1500 gulden. LEIDEN De werkzaamheden aan de Singelbrug, die over de Nieuwe Rijn de verbinding vormt tussen Zijlsingel en Utrechtseveer, zijn in volle gang. Het karwei verloopt volgens plan: geen meevallers maar ook geen tegenspoed. Dat betekent dat de oude, te smalle en wat sleetse brug over een maand of drie vervangen is door de bredere en modernere brug, die Leiden een jaar of wat geleden van de gemeente Haarlem overnam. Het werk vormt voor het gemotoriseerd verkeer een nauwelijks waarneembare over last. Nadat gemeentewerklieden het „sulletje" (is oprit voor fietsers) van de zijkant naar het midden hadden verlegd waardoor het zowel voor links- als voor rechtshandige fietsers van nut is schijnen voetgangers en fietsers gewend te zijn aan de pontonbrug, die de Rijnoversteek voor de duur van de bruggebouw mogelijk maakt. y. /-.De colleges worden gegeven door KWart 66UW prof. dr. F. Neirynck Katholle- LEIDEN Na twee magere ren komen sinds gistermiddag weer vettere tijden in het ver schiet voor het voetbalteam van de Leidse Politie Sport Vereni ging. Op het LFC-terrein, de nieuwe „thuishaven" van LPSV versloeg het met 2—1 het sterke elftal van de Haagse Politie Sport Vereniging. Voor de club die voor de wed strijd de negende plaats innam met alleen Schiedam nog be neden zich lag na de wed strijd de weg naar de hoofdklas se van de Nederlandse Politie Sportbond duidelijk open. Het initiatief lag aanvankelijk bij de Hagenaars: hun midvoor, De Grooth, liet na ongeveer 15 mi nuten spelen het eerste doelpunt aantekenen. Kort voor de rust gaf Van der Berg uit een straf schop het Leidse antwoon-' daarop: 1—1. Dat gaf LPSV moed. Het team was na de rust zichtbaar sterker dan de gasten en bovendien bijzonder schiet graag. Lat en paal moesten het een paar maal oalgelden. He,,k politie-voettaltemn nam Binsbergen, keeper van het Nederlandse Politie-elftal, hield inmiddels het Leidse doel beslissende schot: 2—1. LPSV, schoon. Halverwege de tweede dat al van Haarlem heeft ge- helft zorgde Sierksma voor het wonnen, gaat dinsdag naar LEIDEN —Aan één of meer Ne derlandse universiteiten wordt jaarlijks in het kader van het Belgisch Nederlands Cultureel Akkoord een „Belgische Uni versitaire Week" georganiseerd. Dit jaar, waarin het 25-jarig be staan van het akkoord wordt herdacht is de beurt aan Lei den. Van dinsdag 9 tot en met donderdag 11 november zullen Belgische hoogleraren gast-col- leges geven. Voorts is er een symposion over moderne data verwerking in de wetenschap en staan er enkele culturele evene menten op het programma Het is de tweede keer dat Leiden de Belgische universiteiten ont vangt. Dat gebeurde voor het eerst in 1960. De uitwisseling is nu totaal anders dan toen. In 1960 werd gepoogd, de uitwisse ling inderdaad een week te la ten duren. Op de overweging dat men midden in het acade misch jaar de attentie van de studenten nog die van de uni versiteit een week lang kan af leiden, heeft de organiserende commissie Belgische Week nu alle evenementen op twee dagen geconcentreerd. Dat is woensdag, 10 november, de dag waarop de gast-colleges ge geven worden en waarop 's avonds het Leuvens Studenten- toneel in het LAK-theater een In de Marckerk besluit het ge- uitvoering geeft van een kome- ««til koof „Musica Nova" uit - - het Belgische Boom de tweede uitwisselingsdag met een con cert. Het koor, o.l.v. Roger Leens, heeft de muzikale mede werking van de claveciniste Christiane Wuyts. In de filmzaal van het Academiegebouw wor den op dinsdag 9 november vier Belgische films gedraaid-, In het trappenhuis van hetzelfde ge bouw kan men „space art ob jecten van Paul Hoeydonck be zichtigen. ke Universiteit, Leuven, („Bij belwetenschap te Leuven: 1. Historisch, 2. Actuele belang- stellingspunten)Prof. dr. Ch. Perelman, Vrije Universiteit, Brussel; Prof. dr. H. Loeb, Vrije Universiteit Brussel („De antenatale diagnostiek van erfe lijke afwijkingen"); prof. dr. G. Smets, Katholieke Universiteit Leuven; prof .dr. J. Ch. Balty, Vrije Universiteit Brussel over werkwijze en onderzoek van een Belgische archeologische werk groep bij opgravingen in Apa- mee in Syrië. Prof. dr. C. de Keyser (Pedagogie) Katholieke Universiteit Leuven en prof. dr. L. de Heusch van de Vrije Uni versiteit te Brussel sluiten deze illustere rij. De moderne manier van verwer ken van gegevens in de weten schap is het onderwerp van het symposium dat donderdag 11 no vember gehouden wordt in het collegegebouw bij de Gorlaeus- laboratoria aan de Wassenaar- seweg. Na een inleiding door prof. dr. A. A. Verrijn Stuart spreken prof. dr. H. van der Vel (Kath. Universiteit Leuven) en dr. H. van Driel uit Den Haag. 's Middags wordt de bij eenkomst voortgezet met voor drachten door mr. A. Walle- macq en mr. G. J. A. Baert (Brussel) over juridische data verwerking in België dr. P. J. Vinken en drs. A. L. van Wese- mael (Utrecht) over doel en werkwijze van „Excerpta Medi- ca" en „Automatisering van bi bliotheken". r het Haagse doel onder schot. En niet zonder succes Schiedam. Op 9 november a.s. krijgt het het respectabele Utrechtse team op bezoek. Maar na gistermiddag ziet LPSV die ontmoeting onbe vreesd tegemoet. Bollenschuur in de vlammen NOORDWIJK Gistermorgen ontstond brand in de bollen schuur van de firma C. L. Duyndam aan de Lijnbaanweg te Noordwijk, toen buiten de ka chel uitgevloeide olie vlam vat te. In de kurkdroge omgeving met veel brandbaar materiaal greep het vuur snel om zich heen. Binnen enkele minuten was de Noordwij kse brandweer met groot materiaal aanwezig. Dank zij snel ingrijpen kon uitbrei ding van de brand worden voor komen. De schade bleef beperkt tot een verbrande afzuigkap en door het vuur aangetaste pla fonds en kisten met bollen. TER AAR De heer C. Stoute, hoofd van de school voor chr. volksonderwijs is met ingang van 1 maart tot hoofd van de Dreefschool in Haarlem be noemd. LISSE De heer Jan Baak is morgen veertig jaar bij de Lis- sese kistenfabriek. Jan Baak is nu 55 jaar oud en bekleedt de functie van chef-expeditie. Dat is hij al sinds de oorlog. Voor die tijd maakte Baak met de hand kisten voor de Elka. Hij is een bezig man die weinig te vertel len heeft. Ook niet over vroeger. Alleen dit: „Het mooie van toen was dat er gewerkt werd zonder prikklok, zonder haast en zon der pressie". Het jubileum van de heer Baak zal niet in het bij zijn van het hele personeel ge vierd worden wegens een sterf geval in de personeelskring van Elka. Vogelshow in Avifauna ALPHEN Het district Zuid-Hol land van de Algemene Bond van Parkietenhouders houdt het aanstaande weekeinde een ten toonstelling van o.m. ara's, ka- tetoes, grasparkieten en Austra lische parkieten in het parkres taurant van vogelpark Avifau- Supermarkt van De Gruyter op Bevrijdingsplein LEIDEN De nieuwe super markt, die P. de Gruyter N.V. heeft ingericht in de onderbouw van het nieuv/e flatgebouw aan het Bevrijdingsplein, wordt op vrijdag, 5 november 's morgens om tien uur voor het publiek ge opend. Bij gelegenheid van de opening wordt vrijdagsmiddags voor een aantal genodigden een receptie gehouden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3