Gezinsverzorging nu in één hand Priesters kapittelen regering van Bolivia „Nijmegen" proefschrift weigert LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 OKTOBER 1971 Bospark er Wadding gaat open oor publiek iSCHOTEN Het ruim hectare grote bospark I „Ter Wadding" wordt pgesteld voor het publieij. provincie Zuid-Holland fd door aankoop eigena- se van de buitenpaats »r Wadding". Het land- 5 met erf wordt geschikt paakt voor het wegendis- •t „Rijnstreek-zuid", het •k komt in onderhoud van gemeente Voorschoten. B. W. stellen de raad voor l bedrag van ƒ18.000 be- tikbaar te stellen voor het jnstellen van het bospark het verrichten van onder- jdskosten, waaronder ook achterstallige onderhouds- rken vallen. W MENING k Merenwijk III peester", dat was mijn eer reactie op het verzet van de 1 J. M. Meervoort op mijn |onden stuk van 15 okt. 1.1. was wat erg „belerend", p toch ook instruktief. Hoe ik weten dat de heer van i in mei van dit jaar door bisschop van Rotterdam, 1 de duur van een jaar tot Dor (of pastor?) in de Mé- tijk is benoemd? Daar zal er M. toch niet boos om Je kunt in deze tijd niet bijhouden en mijnheer van heeft er niets van gezegd, irlang heus niet dat mijn verwerkelijkt wordt. Veel zou het zijn als de bis- ongelijk kreeg en spijt deze benoeming. Maar ge- gesteld ben ik niet. Mijn- Meervoort hebt U ook in verslag van de dekenale in de Leidse Courant gele wat de parochieraad Rijn- wilde weten over de studen- Iparochie? ireeg geen antwoord om geen pere „polarisatie" in de ld te werken. Wordt daarme- bedoeld dat we allemaal in elfde richting moeten denken dat de tegenover gestelde Iting geen kans krijgt? «vel laat ik U graag uw me- g, als U mij dan de mijne t. Dan kunnen we over een r altijd nog verder zien. jjnheer Meervoort, dank voor inlichtingen. Th. v. G. te Katwijk Bebouwing (Tramstraat (start eerder ÏIJK B. en W. van Kat- k zullen indien mogelijk de nnen betreffende de bebou- in de Tramstraat voor- g verlenen zodat de bouw al r een jaar zou kunnen begin- De opzet in gewijzigde is al bijna gereed voor ordeling in de raad. 172 zal de bouwactiviteit zich hoofdzaak beperken tot enke objecten in de saneringsge- den en in het Molenblok-zuid. dit gebied zijn nu 275 wonin- in aanbouw en eind van dit ir hoopt men daar nog aan de uw te beginnen van 196 wo lgen waaronder 140 premie- ningen van de Katwijkse uwvereniging. In de Hoornes voor dit jaar nog opgeno- 80 premiewoningen, 33 igezinswoningen, alsmede torenflat in het oostelijk el terwijl in de Hoornes-west 58 woningen, 13 eengezins- iningen en een torenflat zullen rrijzen. Ook 81 bejaardenwo- igen staan op het program- a. De bouw van een diensten- ïtrum hiernaast zal echter et doorgaan. DRDW1JK/DEN HAAG Een f-jarige automobilist uit Noord- ijk is door de Haagse recht- Ink veroordeeld tot 350 gulden »ete en drie maanden ontzeg ing van de rijbevoegdheid. 12 februari van dit jaar reed rdachte op de Oegstgeester- tg te Rijnsburg, tegen een tgwijzer. De medeinzittende, tevens eigenaar van de auto, 34-jarige A. van der Wiel wam ten gevolge van dit onge- al om het leven. Verdachte ad wel wat bier gedronken, aar was wel in staat een auto besturen. Stroopwafelactie advinders groepen 0RSCHOTEN De Voorscho- tnse padvindersgroepen houden aterdag gezamenlijk een troopwafelaktie. 's Middags 'ordt het dorp „afgestroopt" nat pakjes van dit lekkere dekmateriaal en 's avonds ver dachte de padvinders hun geld e tellen, waarmee de nodige lampmaterialen kunnen worden Bekocht. [0RSCHOTEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten hun goedkeuring te ont houden wegens het ontbreken Van financieringsmiddelen aan de Vooruchotense raadsbesluiten betreffende de reconstructie van de 3de fase van de verkeerstra- Verse (Veurseweg) en de open bare verlichting langs deze weg. sStfam NIJMEGEN De promotie van drs. A. T. G. van Gennep die gepland was op vrijdag 22 okto ber is op grond van een ongun stig advies van de beoordelings commissie van de katholieke universiteit voor onbepaalde tijd uitgesteld. Die beoordelingscom missie heeft het proefschrift ver beneden de maat bevonden en daarom geweigerd. Het vervelende van dat alles is dat het proefschrift al gedrukt was. Er is overigens geen enke le strijd over de inhoud van het proefschrift. Het wordt alleen als veel te „mager" beschreven om erop te kunnen promoveren. Desgelijke afwijzingen komen in de academische wereld slechts zelden voor. Niet zo lang gele den echter ontstond bij de Vrije Universiteit te Amsterdam nog al wat rumoer over het proef- Hoogendijk (onder meer mede werker bij Avro's Televizier). Deze is echter wel gepromo veerd, omdat hij gewoon door gezet heeft. De rector-magnifi- cus van de VU had toen hande lend kunnen optreden, maar heeft dit niet gedaan. schrift van thans dr. Ferry en heeft er enkele duizenden guldens aan moeten besteden. LEIDEN Voor de gezinsverzor ging in Leiden is een nieuw tijd perk begonnen dank zij een fu sie van de drie tot nu toe naast elkaar werkende stichtingen: Interkerkelijk (waarin Humani- tas), Gezinsverzorging Leiden. Het werk voor gezinnen en be jaarden kan hierdoor belangrijk worden uitgebreid aangezien men nu een zgn. A-stichting is, die meer subsidie ontvangt vafi het rijk. De stichting heeft nu zes leidsters en 165 verzorgsters, full-timers en 125 part-timers. Dit aantal kan nu belangrijk worden uitge breid. Bovendien kan nu een di recteur, een staffunctionaris en een administrateur worden aan gesteld. Volgend jaar september krijgt de stichting een centraal onderdak aan de Mare; zij gaat namelijk de twee verdiepingen boven de in aanbouw zijnde uitbreiding van het Antoniusclubhuis huren. Voorlopig kent de stichting door ruimtegebrek nog twee adres sen: de afdeling Gezinsverzor ging, Morssingel 8, telef. 2-1800 en de afdeling Bejaardenhulp, Oude Rijn 190, telef. 23200. Iedereen, die onverwachts of in de nabije toekomst hulp denkt te hebben, kan zich ier melden, terwijl ook zij, die als full- of part-timer bij de stichting wil len gaan werken, hier welkom zijn. Vooral nu het werk kan worden uitgebreid, is er behoef te aan meer verzorgsters en helpsters. In het nieuwe bestuur zijn de besturen van de nu op geheven drie stichtingen verte- genwordigd. Algemeen voorzit- ter is de heer D. Marck. De stichting werkt onder meer nauw samen met ziekenhuizen en de stichting Dienstencen tra Priesters en geëngageerde leken in Bolivia hebben, na dat al eerder de bisschoppen heftige kritiek hebben geuit op de nieuwe rechtse regering, onlangs een do cument gepubliceerd, dat een schril licht werpt op de huidige situatie in dat Zuid-Amerikaanse land. e gul- Sommige leden van de poli tieke partijen, die zich met de staatsgreep hebben ver zoend tonen nu een ware zigheid naar winstbejag macht. De universitaire au tonomie werd niet gerespec teerd waardoor een ware uit tocht van professoren en stu denten is ontstaan. Daar komt nog bij dat bij de coup archieven en meubilair van grete culturele en economi sche waarde zijn verwoest". Vol; het document wagen burgers het niet om de ge welddadigheden tegen de fun damentele rechten van de mens aan te klagen. Zonder vorm van proces zijn er reeds tientallen mensen te rechtgesteld en verbannen naar een concentratiekamp. Ook mensen, die niet precies zo denken als de regering worden od dit moment nog vervolgd". „Als de regering daadwerkelijk vrede en orde wenst", zo schrijven de priesters, „d'an moet zij de eerste stappen zetten door een klimaat van verdraagzaamheid te schep pen en ook waarborgen en vrijheid verlenen aan allen die zich niet schuldig hebben gemaakt aan vergrijpen, door de wetten vastgelegd" Tenslotte is men van mening dat een zekere politieke plu riformiteit aanvaard moet worden, die een oprechte dialoog toelaat, omdat dit een noodzakelijke bron van vrede in het land is. WASSENAAR Administrateur M. Geijer is volgende week 25 jaar in dienst van Huize St.-Willibrard aan de Ridderlaan, dat dezer da gen veertig jaar bestaat. Volgende week vrijdagmiddag wordt ter gelegenheid van deze jubilea een ineceptie gehouden van 5 tot 6 uur. Restauratie Kuipmolen 5,5 mille duurder VOORSCHOTEN In Juni 1970 stelde Voorschotense gemeente raad een krediet van 22.890 gul den beschikbaar voor de restau ratie van de Knipmolen. De mo len is thans volledig gerestau reerd en opgeleverd. Tijdens de restauratie zijn meer vervangin gen noodzakelijk gebleken dan was voorzien. De restauratie kosten bleken 5.540.- hoger te zijn. Voor dit bedrag vragen B. en W. thans een aanvullend kre diet en spreken de verwachting uit dat rijk en provincie over deze meerkosten subsidie zullen verlenen. LEIDEN Een 24-jarige voeger uit Leiden is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot 200 gulden boete en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Hij had een sleutel van zijn werkgeefster gestolen waar door hij 4000 gulden kon stelen. OEGSTGEEST De gemeente raad van Oegstgeest zal op 28 oktober om 19.30 uur vergade ren in de raadzaal. Behandeld zal worden de deelnota IV ge west Leiden. De plaatselijke bisschoppen hebben de nieuwe regering venveten veel armoede en onrecht in het land te heb ben gebracht, maar omdat de wereldkerk nog niet heeft gesproken schrijven de pries ters van de Derde Wereld: de kerk mag niet onverschil lig blijven tegenover de men selijke rechten, die zichtbaar met voeten getreden worden, zelfs door mensen die zich christen noemen. In het document staat daar over onder meer: „Wat ons christelijk geweten het meest dwars zit. is het feit dat de wettelijkheid en de opportu niteit van de nieuwe staats greep zich juist wil beroepen op christelijke principes. Om zichzelf christelijk te noemen moet een revolutie eerst be wijzen dat ze ten dienste staat van het overgrote deel van de bevolking en dat ze de gemeenschap wil struc tureren op basis van meer rechtvaardigheid. Tot op heden komt het ons voor dat de nieuwe regering nog niets heeft kunnen bewij zen in verband met deze oriëntaties. De huidige rege ring wil christendom gelijk stellen met anti-communisme en meteen het christendom gebruiken in dienst van zijn specifieke en politieke doel einden". De regering van Bolivia spreekt over vrede, orde en vrijheid. De opstellers van het document zeggen daar over: „We begrijpen niet hoe deze woorden kunnen passen bij feiten als het elimineren en discrimineren van ambte naren op ministeries. OEGSTGEEST Door het jeugd- bestuur van de Leidse Mixed Hockeyclub werd gisteren een tournooi gehouden voor de onder linge elftallen van de junioren en aspiranten. Gespeeld werd on der de namen van de planeten. Bij de aspiranten werd Mercu- rius winnaar en Mars won bij de junioren. Na afloop van het tour nooi werd 's avonds in het club gebouw aan de Abspoelweg een grote feestavond gehouden. AARLANDERVEEN Burge meester Gallas heeft gouden bakker Leen Poelwijk gisteren de zilveren ere-medailie van de Orde van Oranje Nassau opge speld. Leen Poelwijk werkt al 50 jaar bij bakkerij Van Haa strecht aan hel Noordeinde. De heer M. van Haastrecht bood hem namens de firma een enve lop met inhoud aan. De heer Kcpp&rt van de Bakkerspa- troonsbond overhandigde de ju bilaris een legpenning en een oorkonde. Muziek en kippesoep voor „Dunant" LEIDEN-HARDERWIJK Te gen de tijd dat het „bezoekuur" werd, marcheerde woensdag avond de Stedelijke Muziek vereniging van Harderwijk de kade op. Ze musiceerde voor de patiënten aan boord van de „J. Henry Dunant", dat het een lie ve lust was. Ook de Roode Kruis-afdeling Harderwijk liet zich niet onbetuigd. Ze .tractcer- de alle gasten op een blikje kip pesoep. Gistermorgen om half acht al werden de trossen weer losge gooid. De reis naar Utrecht ging via het Veluwe-randmeer, door de sluis naar het Eemmeer en verder over Gooi- en IJssel- meer naar Amsterdam. Van daar ging het via het Amster dam-Rijnkanaal naar de volgen de etappeplaats. In de voormid dag was het een zonnige reis. Later was het wat betrokken maar het bleef droog. Wie het kijken naar de voorbijglijdende wereld moe werd, kon 's mor gens meedoen aan het bingo- spel. 's Middags werd het lotto o.l.v. broeder Kraan voort gezet. Het spel had nu de water wegen van Nederland tot onder werp. Om half vijf was ook dit deel van de reis eer ten einde en maakte men zich op voor de avonduren, met spanning af wachtend, wat die brengen zou-

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7