eens Dekenale Raad met ontwerp pastoraal plan voor Merenwijk katwijk gaat dndercrèche subsidiëren Zaalvoetbaltitels Meerburg, LDWS jw Mening ALTERNATIEF KERKEN IRREËEL LEIDSE COURANT de finale WSB te hebben verslagen met 5—3. LEIDEN - Meerburg en LDWS hebben het zaalvoetbaltoernooi gewonnen voor junioren. Jan van Dijk, met zijn acht jaar de kleinste en de jongste van de Zoeterwoudenaartjes, moest op de prijzentafel klimmen om de beker van vice-voorzitter Mul der van de LVB in ontvangst te Meerburg, winnaar bij de F-junio- ren, drong, onder grote belang stelling, door tot de finale dank zij een 21 overwinning op LFC. Doelpunten van Richard Colijn en Hans boom. Boom zou de produktie in de finale te gen Randstad Sport geheel voor zijn rekening nemen. Uitslag eveneens 21 voor Meerburg. De e-junioren maakten er in de fi nale een bijzonder leuke en doel puntrijk duel van, dat LDWS met 5—3 in zijn voordeel beslis te. De Leidenaartjes leken aan vankelijk heel gemakkelijk hun leeftijdgenootjes van VVSB te overtreffen. Na een 3—0 en 4—1 achterstand kwamen de Noórd- wijkerhoutertjes echter fel te rug. Gerrie v. d. Burg, op deze herfstvakantiemiddag goed voor negen doelpunten, leek in het begin wat al te veel energie te hebben gebruikt. Vooral dankzij hem was Roodenburg in de hal ve finale met 3—2 gewipt. Door twee doelpunten van Gerrie waarvan de tweede uit een strafschop, en een doelpunt van Ad Braat, kwam VVSB echter in de slotfase tot 4—3 terug. Juist toen gleed de vijfde LDWS-treffer het VVSB-doel binnen. De vijf LDWS doelpun ten kwamen van Bart v. d. Wei den, drie, en Johan Stouten, twee. Uitslagen: E-junioren, halve finales: LDWS ZLC 40, RoodenburgVVSB 2—3. Finale: VVSB—LDWS 3- 5. F-junioren, halve finales: Meer burgLFC 21, Randstad Sport Spel. Lisse 20. Finale: Meerburg—Randstad Sport 2—1. Gerrie v. d. Burg neemt een strafschop VVSB in de wedstrijd tegen LDWS. rk Meremvijk II li twoord op zijn brief in deze riek van 15 oktober, willen de heer Th. van G. te Kat- erop wijzen, dat de heer Well in mei van dit jaar de bisschop van Rotter- i, voorlopig voor de duur een jaar, is benoemd tot toor in de Merenwijk. Dit is ls Jeurd na overleg met het mo- 'amen van de dekenale raad ;n",i Leiden. Pastor Van Well -n 9|t opdracht gekregen om sa- IST; met zijn reformatorische 31 dwa de bestaande oecumeni- scht pastorale plannen nader te werken tot een beleids stel aan het diocesaan be- irscollege van het bisdom, t k e bestaande pastorale plan- vinden hun oorsprong bij de teenschap van Kerken te Jen, waarvan het dekenaat jestJ lea lid is. Dat er geen enkel act zou zijn met het bisdom Je bisschop, is volkomen uit vduoht gegrepen en berust op vermoeden. Er is alles voor leggen dat de heer Van G. in het vervolg meer ter op de hoogte stelt, alvo- zijn vermoedens en zijn bïs voor geloofsondermijning i geloofs-nivellering uit te e^ken. Met zijn ingezonden is noch de eigen kerk noch icumene erg gediend. Namens de r.-k. commissie Merenwijk, J. M. Meervoort, voorzitter KATWIJK De kindercrèche Cleyn Duin zal voorlopig wel geen financiële steun van de ge meente krijgen. B en w advise ren de raad tenminste eerst maar eens tot het einde van dit jaar te wachten voor tot het verlenen van subsidie te beslui ten. Het gemeentebestuur ziet het niet zo erg met de crèche. Argu menten als: een moeilijke w situatie, weinig leeftijdgenoten om mee te spelen, te sterke moederbinding, kinderen beter te laten wennen aan de omgang met andere kinderen slaan bij B en W niet voldoende aan. Men erkent het nut van een crè che in een dergelijke situatie, maar staat op het standpunt dat er wel eens een beetje te makkelijk naar zo'n crèche wordt toegestapt. Volgens het gemeentebestuur gaat het niet op om kinderen in een crèche te stoppen en dan te gaan winke len of werken en die crèche dan door de gemeente te laten beta len. Bovendien blijkt uit het on derzoek van B en W dat het ar gument „werken" niet zo'n gro te rol speelt. Daarom wil men een streep trekken. Subsidie wordt alleen verleend op medische indicatie en dan nog als de financiële positie van het gezin daartoe aanleiding geeft. Leidse Baan 15J( SVassenaarse gemeenteraad it uit het verslag in de kran- gisteren met zijn argu- itatie vóór de Leidse Baan voren als een éénkennig Em ilschap dat de recente kriti- gegevens slecht blijkt eben begrepen. Alleen zo valt jte verklaren, dat de talrijke sepfwrochte rapporten vaji de f 6kgroep Milieubeheer, van 'oersdeskundigen, TNO en hs ire instanties de gemeente senaar slechts hebben kun- brengen tot éénstemmig ■1-00 houden aan het eerder uit- ippelde beleid. Maar ook de iin chtenstroom over de milieu- 18 is lijkt volkomen aan Wasse- voorbij te gaan. |ge sociale spanning heeft gemeente nooit gekend ir men zou verwachten, dat iClub van Rome" er wel ge- vindt! lfr ichijnlijk is het de liefde het eigen erf die blind kt voor de gevolgen. Want alleen op korte termijn lost -eidse Baan voor Wassenaar op. Het duurt nog enige rd'Jj n, voordat de weg klaar is. uur erkgroep heeft herhaaldelijk ïs.olemtoond, dat de Leidse msin wdlicht enige jaren respijt aji ft maar dat de opgewekte 15.0 !eersstroom zich daarna óók Wassenaar zal storten, o.a. lat de Leidse Baan in Lei en den Haag onvoldoende uiting vindt. én raadslid het nodig oor- de Werkgroep Milieube- te omschrijven als een bij ..feratie van de belastingbeta- P(; bestaande hobbyclub, is ho- k niet maatgevend voor het van de Wassenaarse raad. eubederf komt u duurder te Pof- me eer Lodder! De Was- aarse beslissing geeft de ge- e"te Leiden en anderen die verzetten tegen de Leidse toc'1 a' weinig vertrouwen pze gewest-partner. Carnaval op Henry Dunant in Gouda GOUDA/LEIDEN Aan boord van de „J. Henry Dunant" be gint maandagavond - eenmaal in de haven van Gouda - om ze ven uur het feest pas goed. De tweeënzeventig vacantievierders uit Leiden en de acht uit Alphen kregen van de Kaarsenfabriek kaarsen en de afdeling Gouda van de Welfare bood zelf gemaakte cadeautjes aan. En toen kwam de carnavalsver eniging „De Goqwenarern aan boord Prins Frans I, de Raad van Elf, Tanzmariechen en Hof kapel. Het werd een knalavond, die eigenlijk veel te gauw was. Ds. L. J. Casemier die als geestelijk-verzorger de hele reis meemaakt, hield tot slot de avondsluiting. Gistermorgen vertrok de Rode Kruis-boot uit Gouda. Over 't A'dam-Rijn- kanaal en het IJ ging het naai Wormerveer: een prachtige tocht. Het weer was aanmerke lijk beter dan maandag. Het was nu tenminste droog. Wor merveer met zijn oude geveltjes en vele molens was voor de pa tiënten een belevenis. Een foto graaf maakte van iedere gast een foto, die gratis door het Rode Kruis wordt aangeboden voor het reisdagboek, dat vele gasten er op na houden. Bejaarden vermaakten zich best Warmond De Zonnebloem orga niseerde gistermiddag in sa menwerking met UW en be jaardenzorg een ontspannings bijeenkomst in het Trefpunt. Nadat mevr. Van Diest de mid dag had geopend en Martien Vogelenzang enkele gedichten had voorgedragen zong het be jaardenkoor „Herfstklanken" uit Voorhout. De goed gevulde zaal genoot hiervan met teugen. Door de dirigent van het Voor- houtse koor werd de suggetie gedaan aan de Warmonders om ook een bejaardenkoor op te richten. De middag werd beslo ten met een kienspel. Warmond De KVP afdeling Warmond houdt vanavond in ho tel De Zon haar ledenvergade ring. Aanvang 20.00 uur. LEIDEN Het ontwerp „Pasto- Die tweede essentie is nauwelijks raai Plan Merenwijk" is gister- aan bod gekomen, doordat het avond langdurig onderwerp van principe bij enkele leden grote gesprek geweest in de vergade- bezwaren opriep, ring van de dekenale pastorale raad van Leiden. Uiteindelijk Niet ZOVer werd het plan met één stem te- Waar Merenwijk-dominee H.Hor- gen en één verzoek spraak met de parochieraad aanvaard. Er principieel van uitgaande dat „de eerste en eigenlijke op dracht van de kerken is: de bij belse boodschap te verkondigen en te vertegenwoordigen in de menselijke samenleving de boodschap van verlossing, vrij heid en hoop door God in Jezus Christus," beoogt het plan „de leden van de kerken vertrouwd te maken met de blijde bood schap en bewust te maken van de eigenlijke vraagstukken in onze samenleving." Op grond van de doelstelling van de Raad van Kerken dat „dat gene, wat door de kerken geza menlijk gedaan kan worden, ook inderdaad gezamenlijk dient te geschieden," wordt een „Al gemene Kerkelijke Merenwijk". raad" (AKM) opgericht om deze doelstellingen te realise ren. In de AKM krijgen verte genwoordigingen van in de Me renwijk woonachtige leden van de kerken, aangesloten bij de „Gemeenschap van Kerken" te Leiden zitting. In een toelichting op het plan zei Merenwijk-pastor J.J.A van Welle, dat het niet de bedoeling is, in een isolement te werken of in een isolement te geraken. Daarom wilde hij weten hoe de dekenale raad tegenover de op zet stond en welke suggesties of kritiek het plan wekte. Als es senties van de bespreking zag hij de principiële doelstelling en :Je instelling van de AKM. tensius over de voorgestelde menwerking had opgemerkt „in den lande is het nog niet zo ver," vroeg een van de leden of het in Leiden wel „zover" is en hij vroeg zich zelfs af óf het wel „zover" is. Omdat deken Van Noort in een eerdere vergade ring het voorbehoud heeft ge maakt, dat „als de nadruk van de samenwerking zou liggen op de gezamenlijke diensten, hij wel een vraagteken zou willen plaatsen," informeerde de spre ker of dat vraagteken hier niet geplaatst diende te worden. Hij stelde vast, dat de nadruk van het plan ligt op het menselijk aspect en niet op de eigenlijke boodschap van Christus. Voor hem betekent dat een geweldi ge verarming. De weergave van het principe is niet onjuist maar onvolledig. Daar tegen werd aangevoerd, dat de boodschap van Christus nog nooit volledig is doorgegeven: dat is nog geen enkele kerk ge lukt. Christus is voortdurend be zig geweest met uitzicht geven op de diepere dimensie van het menselijk bestaan. als: „Wanneer moeten we dan beginnen? Wie maakt dat uit?" Ze gingen niet in op de punten van wezenlijk onderscheid, om dat „ieder vogeltje zingt, zoals het gebekt is." Het creëeren van alternatieve kerkgelegen heid zou niet reëel zijn: wie dat wil, kan immers elders in de stad ter kerke? Deken Van Noort achtte de ontwikkeling zelfs gunstig, omdat men an ders nog wel twee jaar had moeten wachten, voor men in de Merenwijk over een kerkge legenheid had kunnen beschik ken. Aan het begin van de vergadering was het verzoek van de paro chieraad Rijndijk om een uit spraak over de houding van de studentenparochie door de deke nale raad van de hand gewezen omdat dit „ongetwijfeld verdere polarisatie in de hand zou wer ken." Met enkele kleine wijzi gingen werden voorts de beslui ten van de vergadering op 31 augustus vastgesteld. M. Kroon weg bij Evan gelisatiekoor Bezorgdheid Een ander lid zag het feit dat bei de pastores eerst gezamenlijk in een dienst voorgingen om daar na weer apart voort te gaan als een dualisme. Maar ook dat was verkeerd gezien. Want de gezamenlijke dienst had geen ander doel dan uiting te geven M:pf. P«x«| aan de gelijkgezindheid van bei- mci de pastores. De voorstanders van het plan ver- de wezenlijke tegenwoordig- veerden zich met tegenvragen heid van Christus in het H.Sa crament dan..? Wordt er niet een gelijkheid van geloofsopvat ting gesuggereerd? Als het nog niet „zover" is, zijn de Meren- wijk-pastores dan niet wat KATWIJK Tijdens zijn jgarlijk- familieavond in de Hoek steen, heeft het Evangelisatie koor afscheid genomen van diri- vroeg begonnen? Hadden ze niet beter eerst de opvatting 1 kerkgangerskunnen peilen zich daarnaa richten? Forceren ^gent M. Kroon. De heer Kroon het gezamenlijk celebreren zou kunnen uitmonden in „nog een christelijke kerk erbij." Daarom informeerde een van de sprekers of er ook „alterna tieve" kerkgelegenheid komt in de Merenwijk. vertrekt zijn opvolger bekend. café RIJPWETERING Paardekoper wordt avond om 8 uur een kaartavond gehouden ten bate van de inva- lidenbond „Alkemade en omstre ken. Tussentijdse balans van K.V.P. Zoeterwoude Morgen, houdt de afdeling van de K.V.P. haar jaarvergadering in het Don Boscohuis, aanvang 20.00 uur. Naast de behandeling van de jaarstukken de gebruikelijke be stuursverkiezing bespreekt voor zitter A. v.d. Wildenberg de na tionale politiek. Fractie-voorzit ter L. J. v.d. Post zal verant woording afleggen inzake het gevoerde beleid en aan de hand van gemeenteprogramma zal worden vastgesteld wat er te doen staat. Jubileumconcert „Concordia" NOORDWIJKERHOUT De Chr. Gem. Zangver. Concordia Noordwijkerhout bestaat binnen kort 60 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt volgende week vrijdagavond- concert gegeven, waarop met name ook de oud-leden welkom zijn. Zij worden verzocht tevo ren contact op te nemen met de heer Van Geldere (tel.: 02523- 2729) of met de heer J. Wasse naar (tel: 02523-3514). Het jubi leumconcert wordt gegeven in zaal Brama in de Dorpstraat. „Sint-Jansclub" voert stuk op ZEVENHOVEN De Zevenho- vense toneelvereniging St.-Jan voert aanstaande vrijdag in hei Dorpshuis op het stuk „De zon tegemoet"; een toneelspel in drie bedrijven; aanvang 7.f" Tijdens de pauze wordt een grote verloting gehouden. Het geheel staat onder auspiciën van de oudervereniging van de r.k. scho len in Zevenhoven. Kaarten zijn verkrijgbaar bij J. v. d. Meer (Aalbrechtstraat 80) en bij de heer G. v. Tol (Schoolstraat 28) en aan de zaal. De baten van de avond zijn voor de jeugd. Zeskamp Lisse nog enthousiast LISSE De supporters van de Lissese Zeskampploeg kunnen vrijdagavond aanstaande in Wa rong Djawa nog eens de ampex- film zien van het eerste spel on langs in Rotterdam; aanvang 20.15 uur. De supporters die mee willen naar het volgende spel in Gro ningen kunnen kaarten bestellen bij de plaatselijke VW, bij Juf fermans in de Engel en bij dro gisterij Breetvelt in de Poelpol der. Dimtest in Boskoop Vrijdag 22 oktober or ganiseert de plaatselijke VVV een gratis dimtest voor automo-. bilisten in de beurshal van Flo rida. Aanvang 's avonds 7 uur, tot 9.30 uur. Zaalvoetbal kampioenschap kan A.S.C. bijna niet meer ontgaan LEIDEN ASC heeft gister avond onverwacht veel tegen stand ondervonden van het door schorsingen danig gehavende Koejaké. Na het incident vorige week is doelman Van Lierop en Rob de Meza een speelverbod opgelegd. Niettemin kwam Koe jaké sterk voor de dag en ver lor het terpauwernood met 3—2 van ASC, dat regelrecht op de titel lijkt af te stevenen. LFC leek het in de slotfase tegen VNA zeer moeilijk te krijgen. De kanaries, die door Isaac Pouw, Wim Verhoog, twee goals, Wim Azier en Gillis v. d Broer een 51 voorsprong had den opgebouwd, moesten tóp- staan dat VNA tot 5—3 terug kwam. De tijd ontbrak om het sterk finishende VNA nog dich terbij te laten komen. UVS ver loor verrassend van Rijnsburgse Boys met 32. Voor UVS scoor de Koos Veefkind tweemaal. LDWS, vorige week nog de min dere van UVS, zette de achter volging op het leidende ASC krachtig in. De zaalvoetbalkam pioen die ontluisterd dreigt te worden versloeg Battel jee en Terpstra met 6—2. De uitslagen: 1: Koejakó 1—ASC 1 3—4, Lugdunum 1—Munnik 1 0-3, B en T—LDWS 1 2—6. UVS 1—Rijnsb. Boys 2—3, LFC 1—VNA 1 5—3. IA: ASC 2—LDWS 2 2—8, UVS 2Regenboog 2 1—4. 2: Har ~r Munnik 2 2—5, Wern vog. 2 2—2. 3: Katwijk 1—OeRstg. 1 2—1. Unltas L Swift 14 2 5—1, We ASC 5—Hai JunloenLFC-OeRStceest 5—3. Lug dunum 1—ASC 7—3. Stormvogels— VNA 8—5, Lugdunum 2—ZLC 1—10. Oud-corresnondent van LC jubileert BOSKOOP Het echtpaar G. de Gunst - C. de Gunst-van Zanten, woonachtig aan de Goudse Rij weg 29 in Boskoop is volgende week vrijdag 40 jaar getrouwd. De heer De Gunst is een bekend man in het boomkwekersdorp. Hij is jarenlang de correspon dent van de Leidse Courant ge weest. Vriidag 29 oktober wordt er in de H. Joannes de Doper- kerk een H. Mis opgedragen uit dankbaarheid en 's middags is er een receptie in hotel Neuf van 16.00 tot 17.30 uur. Canite Tuba naar Heiloo LISSE De harmonie „Canite Tuba" zal op zondag 24 oktober a.s. deelnemen aan het natio naal concours te Heiloo. Onder leiding van dirigent Wim van Duyn zullen de werken „Le mariage aux lanterns" en „De geuzen in de Bommelerwaard" worden uitgevoerd. Vrijdag avond is er generale repetitie in Trefpunt, Zondag 14 november gaat de harmonie naar Den Haag voor een muzikale rond gang. GEMEENTE LEIDEN Vrijdag 22 oktober a.s. te 20 uur in de burgerzaal van het Stadhuis. De heer Prof. Dr. E. ZOrcher, hoogleraar in de geschiedenis van Oost-Azië 8an de Rijksuniversiteit van Leiden, zal dan spreken over het onderwerp „China in de internationale betrekkingen" In samenwerking met de Leidse commissie voor internationale sa menwerking nodigen wij u gaarne uit deze herdenkingsbijeenkomst bij te wonen. Burgemeester en Wethouders van Lelden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5