Feijenoord zeer geprikkeld na slechte verzorging Harrie Mekkes te gretig op winst Hockeyteam miste mentale hardheid tegen Japanners Raiffeisenbank fZi Bóerenleenbank R WOENSDAG 20 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 11 Van onze speciale verslaggever )EKAREST In de middag zaten ineens de meeste spe- ■s van Feijenoords selectie in het overdreven pompeuze I hotel Athenee Palace, waar het aantal normale kamers ver wordt overtroffen door de rijk ingerichte suites. Ze 1 waren in hun blauwe trainingspakken na het winkelen gis- termiddag rechtstreeks naar het restaurant gegaan, louter i en alleen met de bedoeling om bijvoeding te halen. In het terkomen van Feijenoord aan de rand van Boekarest, soort jeugdherberg die uiteraard aan de staat toebe-1 irt, konden de spelers genoegen nemen met de kamers, iar niet met het eten. Een van hen vatte het voor allen Het Feijenoordgezelschap nam gistermiddag een kijkje bij de wedstrijd Rapid Boekarest—I Ho «ronrHon- Hof ïc niot ollppn schau voor de UEpA-cup. De gezichten staan somber, maar dat komt door de slechte lachtlg samen met de woorden. „Het IS niet alleen heden waaronder de Rotterdammers zich op het belangrijke treffen met Dinamo Boekart leestal bijna koud, maar ook niet te vreten". voorbereiden. 'ijgend betuigden de anderen instemming met z'n opmer- en bestelden bij de kelners itgebreide maaltijden in het (stekende hotel Athenee Pala- De stemming was niet, zoals len zal begrijpen, opperbest. )e leiding van Feijenoord, de lestanden vorig seizoen in rad in herinnering toen de lelers waren ondergebracht in- itzelfde hotel als de supporters i constant werden besprongen ior handtekeningjagers en rer niets anders dan voetbal loesten praten, besloot de spe- srs uit de buurt van de ge lardeerde aanhang te houden. lie overigens sinds maandag ardig is aangegroeid met hen, weedaagse reis in de meense hoofdstad hebben ge prefereerd en nog aanvulling lollen krijgen met de stoet die wde dag van de wedstrijd Dy- imoFeijenoord komt. keerd uitgevallen. In de toch al gespannen stemming voor een belangrijke wedstrijd trainer Ernst Happels kwinkslagen klin ken lang niet zo overtuigend en hij is niet zo ontspannen als in het seizoen toen de Europa Cup en wereldbeker werden ver overd is de tegenvallende ac commodatie een factor, die de over het algemeen opgeruimde geest in de ploeg heeft aange tast. De ontlading kwam gistermiddag toen de spelers taxi's charter den en zich begaven naar het hotel Athenee, dat enigen van hen kenden van de interland RoemeniëNederland, toen de KNVB de spelers in dit luxueu ze oord had ondergebracht. Zon der overleg te plegen met de ploegleiding gingen de spelers voor eigen geld eens lekker eten. Kiezen uit een uitgebreide spijskaart en de half-koude hap jes uit de jeugdherberg, zoals een het noemde, vergetend. [org voor rust is fallkant ver- „Het is", zo bleek uit de gesprek ken, „niet eens omdat het eten onder de maat is, maar we krij gen doodeenvoudig te weinig ca lorieën. We zijn privé gewend om goed te teten, een noodzake lijkheid als je intensief sport be drijft, maar dat kan hier niet." Er bleek ook dat de spelers doodsbenauwd zijn iets te drin ken. Alcoholhoudende dranken zijn altijd uit den boze, maar een gewoon glas water durven ze niet aan te raken. Er is be sloten dat met de ploegleiding zou worden gesproken en pro test zal worden aangetekend te gen de huisvesting. Een van hen: „In Warschau was het des tijds ook zo slecht. Het is onbe grijpelijk dat men niet inziet, dat voor belangrijke wedstrijden alles honderd procent in orde moet zijn. Niet omdat we ons vedetten voelen die in de watten moeten worden gelegd we ge loven dat men ons langzamer hand wel anders kent maar omdat het de concentratie waar over altijd zo hoog wordt opge geven, verstoort. En er zijn er bij die werkelijk menen dat ze in twee dagen zijn verzwakt. Daar kan om gelachen worden, maar praat het hen maar eens uit het hoofd." Ersnt Happel, die eens poolshoog te kwam nemen in hotel Athe nee, maar niet aanschoof aan het tafeltje met eters, bekeek alles zorgelijk. Hij weet dat zijn ploeg een eenheid vormt, dat een dergelijk „incident" wordt weggevaagd als zijn mannen in het veld staan, maar hij Is er zich ook van bewust, dat het wel licht een aanslag kan doen op de psychische vermogens van zijn ploeg. De ploeg die gistermiddag de wedstrijd Rapid BoedapestLe- gia Warschau bijwoonde en zag hoe het Roemeense team c de Polen heenwalste en Rapid mag dan de populairste ploeg van de drie naast Dynamo en Steaua zijn in Boekarest, Dynamo is kampioen en daarte gen moet Feijenoord aantreden. Het mag ook waar zijn dat de met enige sterren bevolkte for matie van trainer Ionescu kwetsbaar is omdat de vedetten te veel aan eigen image denken en het ploegverband nogal eens willen verwaarlozen, een inci dent zoals thans bij Feijenoord speelt, mag bij een club van dit formaat niet voorkomen. Want ook de huisvesting behoort tot de voorbereiding die voor een topploeg tenminste zo belangrijk is als de wedstrijd zelf. HERMAN van BERGEN ROTTERDAM Met het fa beltje dat met bokskappen knock-outs vrijwel tot de onmogelijkheden behoren is gisteravond op de ope ningsdag van de militaire Cism-kampioenschappen in Rotterdam op een niet mis te verstane manier afgere kend. De met 250 partijen toch echt niet onervaren Perzische bokser Hassan Maleklou tuimelde on danks zijn hoofdbescherming met een enorme smak tegen het canvas nadat zijn tegenstander, de Ghanees Lawson, hem met een rechtse hoek vol op de kaak trof. Nog minutenlang na de tiende tel bleef Maleklou roer loos op de grond liggen. Een brancard moest er tenslotte aan te pas komen om de onfortuin lijke Pers uit de ring te helpen. In het ziekenhuis constateerde men een vermoedelijk gebroken jukbeen, een gebroken neusbeen en een hersenschudding. Het was voor Maleklou zijn elfde nederlaag in 251 gevechten. Dat routine nog niet garant staat aan een overwinning toonde de Turk Sözen eveneens aan. On danks zijn meer dan tweehon derd partijen mocht de Turk al na anderhalve minuut de ring weer verlaten. De Italiaan Oppo bracht Sözen al met de eerste de beste rechtse hoek aan het wankelen, waarop scheidsrech ter Kramheller het gevecht beëindigde. De eerste avond van de interna tionale militaire bokskampioen schappen in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy was gereser veerd voor de lichtere klassen, een afdeling waarvoor in Neder land weinig belangstelling be staat. Traditiegetrouw eindigden de meeste partijen tussen deze boksers in puntenoverwinningen, maar vanaf het lichtwelterge- wicht kwam er echt vuurwerk. Het begon al met de partij tus sen Maleklou en Lawson. Ook de beide partijen daarna eindig den voortijdig. De Ghanees An- kudey bijgenaamd Flash Emma kreeg weliswaar in de eerste ronde van de partij tegen Arfa uit Tunesië een waarschu- Harrie Mekkes behaalde gisten Mahran. De Nederlander moest t op zijn tellen passen. wing wegens het stoten met open handschoen, maar maakte hierna korte metten met zijn te genstander. In de tweede ronde moest Arfa voor de tweede keer acht tellen rust nemen en dat betekende voor hem het einde van zijn aspiraties. Wel tweede ronde De enige Nederlandse deelnemer van gisteravond, Harrie Mek kes, bereikte wel de tweede ron de in het zwaarweltergewicht. De rechtsvoorstaande Mekkes moest al onmiddelijk na de eer ste gongslag twee rechtse hoe ken nemen van de Egyptenaar (ADVERTENTIE) Sparen, dat is stap voor stap bezit opbouwen, dat later goed van pas kan komen. Dat is vandaag al rekening houden met uw financiële behoeften van morgen. Zoals 51/2 miljoen spaarders dat al bij onze banken doen. Daar blijkt wel uit dat het goed sparen is bij onze bank. U kunt kiezen uit vele uitgekiende spaarvormen. Stuk voor stuk meesterzetten om de financiële toekomst van uzelf, uw kinderen, het hele gezin veilig te stellen. Doe die zet in de Soaarweek'71. van 25 t/m 29 oktober. de bank Voor iedereen V 2900 vestigingen Van onze speciale verslagge ver BARCELONA De strijd om de wereldbeker hockey in Barcelona is voor de Ne derlanders wat betreft de strijd om de eerste vier plaatsen geëindigd. De Oranjehemden, qua spel en kwaliteit goed genoeg voor een van de ereplaat sen, zullen nu slechts moe ten strijden om een vijfde plaats. De nederlaag van 1—0 tegen de onbeduidende hockeynatie Japan hield in, dat Spanje, ondanks het verlies van gisteren tegen Australië (0—1), en Pakis- tan, dat na de afgang te- i gen Spanje al lang niet meer in de halve finales geloofde, zich toch plaats ten voor de beslissende strijd. In de strijd tegen Japan bleek weer, dat Nederland een tegen stander nodig heeft, die inspire rend werkt. En Japan was niet zo'n tegenstander. Onze landge noten, weliswaar sterk in de verdediging, lieten zich volledig overbluffen door het afbrekende spel van de Japanners, die al meer dan tevreden waren met het handhaven van de begin- stand. Het Nederlandse hockey team, onder aanvoering van Nico Spits, hoefde zich in ieder geval niet aan het fantasieloze spel van de tegenstanders op te trekken Dat werd dan ook achterwege gelaten. De supportersschare nam na de afwachtende houding van de Nederlanders in het eerste kwartier aan, dat de spelers geen onnodige (en gevaarlijke) duels wilden riskeren. De ver wondering werd echter steeds groter, toen de ploeg in dezelfde „•tactiek" bleef volharden. Na afloop bleek, dat de matheid niet voorkwam uit een noncha lante instelling. Stuk voor stuk waren de spelers bereid om twee punten in de wacht te sle pen om zo de beste kansen te hebben met de laatste vier mee te doen. Geharrewar en onze kerheid over toernooirechtelijke beslissingen, wie er dan wel over zou gaan bij gelijk eindi gen in de groep, zorgden voor de nodige onzekerheid. De Nederlandse ploeg werd daar Een fel duel om de bal tijdens de wedstrijd Nederland—Japan. De Oranjehemden verloren de ont moeting en hun kans op de halve finale. enigszins de dupe van, omdat niet bekend was, dat een gelijk spel tegen Japan voldoende was geweest, voor een beslissings wedstrijd tegen Pakistan. Het is op z'n minst vreemd, dat bij een internationale gebeurtenis, waar een wereldbeker op het spel staat, die communicatie ontbreekt, die niet weg te cijfe ren is voor een goede begelei ding van de ploeg. Maar toch kan deze onwetendheid niet als excuus gelden voor het verlies tegen Japan. Er werd op winst gespeeld, maar daarbij werd verzuimd het grote over wicht in doelpunten uit te druk ken. Nederland had in staat moeten worden geacht een forse zege te behalen. Dat bleek ver re van haalbaar. Zeven straf- corners waren niet voldoende. Men kwam zelfs niet tot een schot, dat doelman Otsuka ook maar enigszins in paniek kon brengen. En de schotloosheid was de voornaamste reden van de nederlaag. Ook de snelle ac ties van Jeroen Zweers en An- dré Bolhuis konden de stugge Japanse verdediging niet ver ontrusten. Op de vleugels stel- De uitslagen: groep A: India—West- Dulfsland 1—0; Kenia-TArgentinlë «- irjJapan den Thijs Kaanders en Coen Kranenber gteleur .Een verster king voor de ploeg lijken zij niet. Onneembaar Het doelpunt van Ichinose, dat tien minuten voor tijd werd ge- j. Frankrijk"! 202' scoord, betekende het einde van 4 0 0 4 de Nederlandse aspiraties. De 1. Spanje 4 2 1 1 5 e 22-meterlijn voor het Japanse 2. Pakistan 4 2 1 1" doel bleef een onneembare hin- 2n dernis. De nationale ploeg, die over voldoende kwaliteit be schikt zal nog veel moeten leren op het gebied van de mentale hardheid. 2. Wesl-Du lts land 1 2 0 2 4 96; 5. Japan 4 1 1 2 3 2—4. Naast Pakistan en Spanje heeft uit groep A India zich eveneens geklasseerd voor de halve fina les. West-Duitsland, dat met 1 0 van India verloor zal in een beslissingswedstrijd met Kenia moeten uitmaken, wie als twee de naar de halve finales zal overgaan. Frankrijk moest door een slechter doelgemiddelde het veld ruimen. De opstelling van Nederland was; Sikking, Nico Spits, Kaanders, Taminiau, Weemers, Zweerts, Kranenberg, Frans Spits, Bol huis, Litjens, Leefers (Mundt). F.C. Twente ook zonder Nagy ENSCHEDE FC Twente zal het zonder Istvan Kcnderesl en An- tal Nagy n^oeten stellen. Nagy die onlangs zijn verbintenis voor drie maanden van zijn handtekening voorzag, gelooft dat hij ook na die proeftijd wel licht niet in aanmerking zou ko men voor het A-elftal. Daarom meende de Hongaar zijn heil in het buitenland te moeten zoe ken. Mahran, die het ergste voor hem deden vrezen. Mekkes her stelde zich echter voortreffelijk en bracht Mahran door een stoot op het lichaam in enorme moeilijkheden. De Egyptenaar moest zelfs staande acht tellen nemen, hoewel hij ineenkromp van de pijn. Mekkes bleek ech ter te gretig op de voor het grij pen liggende winst en verzuim de Mahran op het lichaam te bestoken. Met afklemmen redde de Egyptenaar zich. In de een minuut durende pauze had Mah ran zich echter zoverre hersteld dat Mekkes, die opnieuw teveel op het hoofd van zijn tegenstan der stootte, zelfs nog moest op passen. De Egyptenaar kwam evenals in de eerste ronde met rechtse hoeken knap door en nu was het de beurt aan Mekkes om zich door afklemmen te handhaven. Mahran kreeg in die derde ronde nog een waar schuwing wegens doorboksen na het commando „break" en dat is waarschijnlijk beslissend ge weest. Mekkes doorstond de slo pende slotfase en het publiek, dat zijn optreden enthousiast volgde, begroette de puntenzege van Mekkes met een ruim ap plaus. FRANK WERKMAN Uitslagen: Lichtgewicht: Egmaa (Iran) w.o.p. van ASctanoghi (Tur), SapU (Irak) w.o.p. van BananlcT (Fra). Cotineiut (Fra) w.o Weltergewlcht: Ankudey (Ghana) wint (Iran) wint op punt HIJS HOKU krijgt steun DEN HAAG De Haagse ijshoc- keyclub HIJS HOKU zal 't ko mende seizoen financiële steun krijgen van het bedrijfsleven in de residentie. Een commissie van zakenlieden heeft zich be reid verklaard de op Houtrust spelende club bij te staan. Het is niet uitgesloten dat deze groep ook activiteiten voor an dere takken van sport gaat ont wikkelen met als uiteindelijk doel: Den Haag als sportstad op een hoger plan brengen. HIJS HOKU heeft de beschikking over de volgende Canadezen: Edgar Herbert, die als speler trainer zal optreden, Sean Boyd, Dave Andrews, Larry van Wier den (die als 3-jarige uit Neder land emigreerde) en Bob Trena- man (die momenteel stage loopt in Sassenheim). De eerste divisie bestaat dit jaar uit tien clubs: HIJS HOKU, Til burg, Mars-Den Bosch, Smoke Eaters, Nijmegen, Boldoot- Utrecht, Thialf, Brussel, Luik, Antwerpen. Om de Cup International spelen de volgende elf teams: Tilburg Trappers, Mars-Den-Bosch, Smoke Eaters, HIJS HOKIJ, Luik, Krefeld, Grenoble, Paris Olympic, Paris FFSG, Raiders, Warriors. Op 29 oktober speelt HIJS HOKIJ tegen de Warriors. WENEN De Nederlanders Schalks en De Graaf hebben in Wenen tijdens de CISM-kam- pioenschappen judo zilveren me dailles behaald. Schalks verloor in de finale zwaargewicht van de Oostenrijker Pollak en De Graaf moest in de finale van de halfzwaargewichten zijn meer dere erkennen in de Fransman Rouge.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11