TWIJFELS OVER WOLVES- DEFENSIE ALLE OGEN GERICHT OP CRUYFF EN SKOBLAR voor mooi en gezond haar mm Miljanic vreest slechts een ding: Sparta's kleuren Ajax moet beslissing forceren Dougan en Wagstaffe spele Dolle Ester RESULTATEN HILVERSUM Beroer reisje voor Wolves PAGINA 10 LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 OKTOBER MARSEILLE Lucien Le- duc, de trainer van Olym- pique Marseille, vertrouwt in de eerste ontmoeting met Ajax op het elftal, dat vorige week woensdag het competitieduel tegen Ni- mes winnend (3—1) af sloot. Leduc maakte giste ren de volgende opstelling bekend: Carnus, Lopez, Bosqier, Zvunka, Kula, Novi, Gress, Magnusson, Bonnel, Skoblar en Di Caro. Novi, een der steun pilaren van het Franse elf tal, zal de opdracht krij gen Cruyff uit te schake len, terwijl Zvunka zal worden belast met de be waking van Van Dijk. Leduc: „Ajax heeft zoveel voor treffelijke spelers, dat het niet erg verstandig zou zijn iedereen een vaste man te geven,. Daar komt bij, dat wij het spel zullen moeten maken omdat, als we een kans willen hebben, in ieder geval in Marseille moet worden gewonnen". Mocht dat laatste niet lukken, dat kan l'OM de Franse sportpers geen verwijten maken. Want al sinds maandag doen de dagbla den weinig anders dan Olympi- que naar de overwinning schrij ven. Ongetwijfeld zal Ajax van avond het effect van deze cam pagne ervaren, want de suppor ters van l'OM zijn tot het uiter ste opgejut. Hetgeen overigens maandagavond bleek toen een paar honderd enthousiastelingen in optocht door de stad trokken en door middel van spreekkoren en spandoeken van hun aanhan kelijkheid jegens Olympique blijk gaven. Bovendien waren er gistermiddag een paar dui zend mensen aanwezig bij de training van Ajax in het Stade Velodrome. Het is een warm bloedig volkje dat supportersle- ger van Olympique. Geen won der, want een groot gedeelte er van is afkomstig uit Corsica. Josip Skoblar, de Europese top scorer van vorig seizoen, is niet zo gelukkig met die hartstoch telijk meelevende schare. „Om dat", aldus de Joegoslaaf, „ze je in de steek laten als het eens minder loopt. Dan wordt de te leurstelling gedemonstreerd op een wijze, waardoor je helemaal uit je gewone doen wordt ge haald". Aandacht Skoblar is de man op wie van avond alle ogen gericht zijn. De wedstrijd tegen Ajax is voor de 29-jarige spitsspeler de gelegen heid bij uitstek om internatio naal weer eens de aandacht op ■Temidden van uitgelaten Franse supporters ontmoetten Stefan Kovacs en Lucien Leduc elkaar gisteren. De Roemeense oefenmeester Ajax lijkt niet zo onder de indruk van de uitlatingen der aanhangers van Marseille, die luidkeels lieten blijken welke ploeg hun favoriet zal zijn. JOHAN CRUYFF vedette zich te vestigen. Want hij mag dan met 44 doelpunten in 38 wedstrijden de „gouden schoen" hebben verdiend, helemaal se rieus wordt die prestatie buiten de Franse grenzen niet geno men. Omdat het krachtsverschil in de eerste divisie zo groot zal zijn, dat het maken van veel doelpunten als minder moeilijk wordt beschouwd dan in bij voorbeeld West-Duitsland, Enge land en ook Nederland. Skoblar kan die bewering vanavond lo genstraffen. Slaagt hij echter niet om tegen Ajax de weg naar het net te vinden, dan zal hij daaraan onherroepelijk de con clusie worden verbonden, dat het Franse voetbal inderdaad van tweederangs kwaliteit is. Ook al omdat Skoblar bij Han nover in het verleden slechts zelden de aandacht op zich kon vestigen. Heel Olympique loop trouwens bij een eventuele afgang het risico te worden vergeleken met c1' overbekende eenoog, die in he land der blinden ::o: >g is. 1,1;. cel Leclerc, de grote man ach ter de wedergeboorte ver L'OMM, beseft dat trouwens ter dege, gezien de tienvoudige pre mie, welke hij volgens zegge:- op het bereiken van de kwartfi nales heeft gezet. Om fiscale re denen wenst Leclerc daarvan geen bevestiging te geven. Ajax is dus gewaarschuwd, want Olympique heeft, zeker op pa pier, toch wel zoveel kwaliteit, dat het tot spectaculaire en ver rassende tegenstand in staat moet worden geacht. Dat Ajax wel voor hetere vuren heeft ge staan is een geruststellende af sluiting van de duels met l'OM, dat aanstaande zondag de be langrijke competitiewedstrijd tegen St.-Etienne moet spe len, maar daar vanavond onge twijfeld niet aan zal denken. Stefan Kovacks heeft gezegd, dat Ajax de beslissing in Marseille dient te forceren. Het feit, dat zijn ploeg vier dagen na de re turn tegen Feijenoord moet aan treden heeft zeker mede geleid tot die stelling. Kovacks zei gis teren wel meer: „Een Europa cup winnen is mooi, maar er zijn zeker vijf zesduizend clubs, die dat kunnen. Alleen 'n ploeg, die de Cup weet te hou den, geeft blijk van klasse". Een betere uitspraak om een eer zuchtig ingesteld elftal waak zaam te houden, is nauwelijks denkbaar. TON VAN DALEN Den Haag —De Wolves grepen gisteren, bij hun aankomst in het Scheveningse Bel Air-hotel in hun wanhoop naar een „geheim wapen". Door alles wat met de huidige cri sis in het elftal te maken had rustig af te doen met een minzame glimlach én een grote mate van onverschillig heid, probeerden de spelers van manager McGarry van een bezinninpsonderzoek af te komen. Deze „afleidings manoeuvre" mislukte echter grandioos. De eerste neder laag van de T/olves was een feit. -. is er namelijk aan de hand? rar.cis Munro, de keiharde or- gr.r.isator van de Engelse defen- sie, moest in Wolverhampton achterbleven omdat zijn blessu re neg niet volledig genezen is. Dat most ronder twijfel een for- se tegenvaller voor het moreel >'„il van de Wolves zijn geweest. In de gehele voorbereiding was manager McGarry ervan uitge gaan, dat de Schotse internatio naal zich in Den Haag zou op werpen tot de grote nan van de achterhoede. Hij moest de fou ten, die in zo'n UEFA-cupwed- •strijd vanzelfsprekend gemaakt worden, opvangen en weer goedmaken. Anders loopt het mis, wisten de Wolves al weken geleden. Recente voorbeelden van deze theorie waren de wed strijden tegen Souphampton (4- 2) en Tottenham Hotspur (4-0). Centrum verdedigers Taylor en Parkin stonden te schutteren als beginnelingen, terwijl de man achter dit duo: doelman Phil Parkes allerminst een betrouw bare indruk maakte. Daarom kwamen de Wolves giste ren in moordende onzekerheid aan, die de meeste Engelse profs echter voor geen goud wil den prijsgeven. Dave Wagstaffe, vanaf 1964 linksbuiten bij deze club, ging in zijn onverschillig heid zelfs zover, dat hij er een „klucht" van maakte. „Munro is een erg goede verdediger, die in Den Haag nuttig zou kunnen zijn geweest. Maar nu hij ontbreekt, zie ik niet in waarom we benadeeld zijn. Zijn afwezigheid heeft zelfs het voordeel dat iedereen weet: Er moet nu iets extra gepresteerd j}erek Dougan (links) moet vanavond voor de Wolves voor i 'C punten zorgen. De grillige international is de gevaarlijks voller van Wolverhampton Wanderers. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM „We hebben een zeer jong elftal. De oudste speler is doelman Dujkovic met zijn 25 jaar en Pavlovic en Dzujic zijn nu 24. De rest is allemaal veel jonger. Filipovic nog maar 18 en Nov- kovic de jongste: 17 jaar. Een elftal, dat nog wel een aantal jaren in deze zelfde samenstelling kan spelen. Het is een elftal van vech ters. De jongens moeten vechten voor hun plaats, want er staan ta lentvolle jongeren genoeg klaar die hun plaats kunnen innemen zegt Rode Ster-manager Miljanic, een beminnelijke man die geen kwaad woord wil horen van Sparta, de komende tegenstander van de Joegoslaven in de tweede ronde van de Europa Cup winnaars. (ADVERTENTIE) Vanavond treft Sparta het zeker niet. Rode Ster heeft een grote reputatie. Het heeft aanzienlijk meer internationale ervaring dan Sparta, en hoewel het een jong elftal betreft staan er nog al wat spelers in het Rode Ster team die internationaal naam hebben gemaakt. In de eerste plaats Dzajic die 47 caps op zijn naam heeft staan en enkele ke ren gekozen werd in het wereld elftal. Dzajic, student in de economie, die zich in Joegosla vië best thuisvoelt als voetballer van het jaar, krijgt vanavond in de kuip Venneker tegenover zich. Dzajic zag Venneker spe len tegen NAC-linksbuiten Brou wers. Brouwers had zijn beste dag en zette Venneker vooral voor rust konstant voor gek. Wat was de indruk die Dzajic van Sparta kreeg? Dzajic: „Een sterk team, het had wel geen beste dag tegen Nac. maar dat is geen graadmeter. We zul len het lang niet gemakkelijk krijgen, ook al is Sparta dan niet van het niveau van clubs als Ajax en Feijenoord. Venne ker is een voortreffelijk verde diger.". Gevaarlijke spelers in de formatie van Rode Ster zijn tevens de 18-jarige topscorer Filipovic en linkshalf Acimovic, twee inter nationals, die voor de nodige stootkracht zorgen. Filipovic was vorig seizoen de beste schutter van Rode Ster. In 22 competitiewedstrijden knalde hij r beker- 19 keer raak. Manager Miljanic weet wat zijn ploeg kan berei ken, maar hij blijft netjes als hij het over het duel tegen Sparta heeft. Weinigzeggende opmerkingen als Sparta heeft een sterk elftal" en het „Neder landse clubvoetbal is de laatste jaren met enorme sprongen vooruitgegaan" wil hij wel los laten, maar tot meer dan alge meenheden komt hij niet. Hij vreest Sparta maar om een re den en dat is het mag bijge lovig klinken de clubkleuren. Miljanic: „Het is voor het eerst dat we in een Europa Cupwed strijd tegen een tegenstander spelen die dezelfde roodwitte clubkleuren draagt. Een veeg voorteken. Ik ben een tikkeltje bijgelovig. Dat vind ik een beet je benauwend". De kwaliteit van het voetbal dat Sparta speelt is van hoog gehal te volgens Miljanic, die hierover zegt: „Zoals ik Sparta heb zien spelen moet ik zeggen dat dit voetbal ons uitstekend bevalt. Het is een harde maar faire ploeg. Je krijgt de kans om te voetballen en dat is een winst. In 't elftal van Sparta lopen we' zes spelers rond die van inter nationale klasse zijn. Doesburg is een goede keeper, maar een tikkeltje nerveus. Uitblinkers zijn tevens Klijnjan, Kowalik die ken ik nog uit mijn Ameri kaanse periode Kristensen, en Venneker". TON KOOMEN Forming de Pantene. De enige haarversteviger met vitaminen: versterkt het haar van binnenuit. Set de Pantene. Vitamine hair'spray. Houdt uw haar in. model, geeft natuurlijke glans en beschermt (ADVERTENTIE) Zabov uit Italic1 l>q uw si ij Ier de Zabov zabaglione is een genot om puur !e drinken •Zabov zabaglione is op tafel het voortreffelijk toefje in desserts: cakes, puddingen, taarten, ijs dus om wat lekker is nóg lekkerder te maken. Daarom zal de man als de v deze Italiaanse I heerlijkheid bij u komen halen. Voor :n dubbele reden ii Zabov in huis Montevideo De Uruguya- se prof liga heejt mede werking toegezegd aan ,,Sud America", een prof club uit Paysandu om de 19-jarige Ester Vidal als aanvalsspits in te zetten. Ester Vidal zal daarmee de eerste vrouw zijn, die in een herenelftal op treedt. Met het rugnum mer negen zal Ester Vi dal op 4 oktober haar opwachting maken met ,,Sud America", de op een na grootste club uit de eerste divisie van de Uruguayse voetbalbond. Een en ander heeft nogal opwinding veroorzaakt in Uruguay, waar men het prol voetbal als een man nelijke zaak beschouwt. Het comité dat over de toelo :g van de 19-jarige Ester meest beslissen, heejt vele uren verga derd. Na de beslissing HILVERSUM De uits'agen va" de gisteravond gehouden koer sen in Hilversum: Ca'atheaori'S 2000 meter. Ie afde ling met autostart: L D. tl. S. van Leeuwen) 2.66.' 1.28.6. 2. Tn?nda M-- Tr<" N. wim. L6.60 "0 6,50 2.- konn. 7.60 trio 1810,60. worden. Dat gevoel is duidelijk op ons overgekomen. Het gemis van Munro is voor ons daarom eerder een inspiratie". Ook de Ier Derek Dougan, de le vensgevaarlijke konspecialist van de Wolves, verborg zijn Als zij niet b'"~ ware gedachten achter een J 1 TT waas van geheimzinnigheid. Hij grapte wat over de zaak-Munro, begreep daarna zelf ook wel, dat zo weinig commentaar niet in het belang van de club was, en bazelde toen maar wat over aanvallend voetbal. „Wij zijn naar Den Haag gekomen om te winnen en nergens anders voor. Verdedigend spelen is er - ook in de legua - nooit bij. Daarom maak ik me over „Munro" geen zorgen. Het blijft natuurlijk wel uiterst jammer, dat hij er niet bij is". *>uti1ont»r:'s '.600 met' tostart: 1. Kittv G. fP. Fec",-'-v 2.08.9 1.25.9: 2. K?"tein s:~ Knfe pPrfp-^er v-i-n. 24.80 r'. 3.70 1.40 1.60 koop 5,10. "nir.'heao-Hs 2000 met"". pfd- ling met antos'art: 1. Jv.v:ee1i,~ CpUos fM. Bouwhuis) 2.5> r 1.27.3- 2. Jo'lv flisht- 3. .TaUo wmr. 2 60 1 /"0 2.80 3.70 kof" 6,10 trio 452,80, "rote rriis ''er 6-:r 'er- ?rt4Q ter: 1. C-cmr-aa' Pa''"" K ff". Bouwhuis) 2.47.5 1.20.6- 2. Grand Geste; 3. Gunnar Dear, wmn. 4,20 pl. 1,40 4,60 1,70 kopp. Ficusnriis 1600 meter le afdelin; 1. Hannibal (J. van Dooy weerd) 2.10,3 1.21,4; 2. Francis- o: 3. Honev Six. winn. 2.50 p'. 1.50 3,70 2,20 kopp. 5,90 trie 196,60. "ougainvil'eanrijs 2040 meter: 1. Eberdine Th. (M. Bouwhuis) 2,46.0 1.20.6: 2. Ingrid Hanover: 3. Entry Volann. winn. 6.20 pl. 1,90 1,40 1,80 kopp. 6,50. Ficusprijs 1600 meter 2e afdeling: 1. Irish Kan (L. Heyman) 2.10,9 1.21,8: 2. Ineke Hanover: Goudvos Heny. winn. 2,80 pl 1,20 1,30 2,50 kopp 5,40. Trio 128,10. Geraniumpriis 2960 meter: 1. Gip sy Axworthv (E. Tammenga) 4.17,6 1.27,7: 2. Idool Buiten zorg: 3. Guit. winn 7.30 ol. 3,10 2,90, 5,80 kopp. 19,50. -'adeniapri-'s 2400 meter met autostart: 1. Inyala (J. Voor gaar) 3.29,5 1.27.3: 2. Inspirit: 3. .ene. winn. 4.30 pl. 2.50 10,00 70 kopp. 12,50. trio 3064,80. phorbiaprijs 2000 meter met autostart: 1. Joop Hllandia (J. Hoddenbach) 2.51L7 1.25.9; 2. Harrovo; 3. Jackie Moore, winn. 6,90 pl. 1,80 4,30 1,50 kopp. 15,70. Totalisator omzet: 395.353.00. Optimisme 'aide optimisten, die de afgelopen zaterdag in Tottenham Hotspur door blessures langs de kant za ten, deden alle moeite elke arg waan over hun aanwezigheid in het elftal uit de wereld te hel pen. Do-gan: „In de wedstrijd Ierland-Rusland heb ik een blessure opgelopen, waardoor ik de tweede helft al het veld moest verlaten. Nog steeds heb ik er een beetje last van. Maar toen ik maandag weer wat trainde, ging het toch wel weer. „Wagstaffe: „De vorige week dinsdag ben ik op de training aan mijn knie geraakt. De pi n is nu echter over. Toen we maandag een oefenwedstrijdje tegen het tweede elftal van Bir mingham speelden kon ik weer vrijwel alles." zij spelen, dan'kan dit UEFA-cupspektak-' van vanavonu wei oer.s een wedstrijd met vee! doelpunten worden. Elke bal 'le een speler van de Wolves in zi-'n be-' krijgt, kan een gevaarlijk uit gangspunt worden, doordat dit elftal als bedreven in uitvallen te boek staat. Er noet immers rekening worden gehouden met de wetenschap, dat het Engelse spel geen betonvqetbal kent. Vrijwel elke tegenstander treedt een thuisploeg daar namelijk zeer loyaal tegemoet. Als de diepere oorzaak van deze ontwikkeling ziet Derek Dougar. ook voorzitter van de Engelse speiersbond, het grotere spc.r- nirgselement in. de Engelse competitie. ..In ons land zij" minstens vijf A zes ploegen aan elkaar gewaagd. Zij makeit in één seizoen de dienst uit. Doo - dat dit aantal er veel meer zir dan bijvoorbeeld in Nederlar'1 België en zelfs in West-Duitsland krijg je automatisch aanvaller'' voetbal. Een Engelse topclub kan het zich gewoon niet meer permitteren in een uitwedstri' met één punt genoegen te ne men. Onderaan de ranglijst gaat r-.en van ongeveer hetzelf de principe uit. Dus daar ooi; veel meer aantrekkelijk voetbal, al staat dat dan op een lager pitje." HANS DE BRUYN. Den Haag Dat de Er se clubs geen geld de balk gooien bleek de aankomst van Wo" hampton Wanderes Schiphol. In een choi vliegtuigje, nóg dalet uit vóór 1950. hadden profs van maill McGarry de overste gemaakt. Van een plei reisje was daardoor enkele sprake. Buiten Ier Wagstaffe: ..Ik bet beroerd van. Die mac' hobbeldebobbelde door lucht". En de Nederlo topclubs hun profs m in de watten leggen een eersteklas vliegt te bestellen en een fed vaak aparte groeten if .'Av - 'JufaA Ook het bekende oefenpartijtje ontbrak niet in de voorbereiding van de Ajacieden. Van I rechts zijn Van Dijk, Swart, Cruyff en Keizer in actie.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 10