Internationaal gala van artiesten voor Unicef in Den Haag Arsène Lupin in Amsterdam Fragment van Blue Movie kostte KRO 40 leden TV vanavond Hou het scherm in 't oog^ morgen Radio vanavoru Terugblik RONDELLO'S IBsftlïlSSq morgen. PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 19 OKTOBER ij Danny Kaye komt ook naar Den Haag vanwege zijn grote verdiensten (Van onze showredactie) DEN HAAG Danny Kaye en Petula Clark staan voorop in de grote rij van artiesten, die donderdag 11 november zal schitteren tijdens een ga- gala-avond in het Nederlands Congresgebouw te Den Haag. Op die dag bestaat de we reldorganisatie Unicef 25 jaar. Deze spectaculaire manifesta tie zal rechtstreeks in kleur worden uitgezonden door de TROS-televisie. Een aantal landen heeft al laten weten het programma live over te nemen, <ïan wel later uit te zenden. Als conferencier is Rudi Carell aangezocht, die al in het Congresgebouw voor de camera stond om enkele vooraankondigingen op te ne men, die op de TROS-televisie te zien zullen zijn. De keur van Nederlandse en internationale showmensen zal belangeloos optreden t.b.v. Unicef. Tweeduizend mensen kunnen de artiestenparade in de Prins Willem Alexander- zaal bijwonen. Het is vrijwel zeker, dat prinses Beatrix hierbij aanwezig is. Bij alle bespreekbureaus, VW's en het Congresgebouw zelf zijn toegangskaarten te koop voor 25 gulden, een gulden voor elk jaar dat Unicef be staat. De uitzending op 11 november zal 's avonds om 9.00 uur be ginnen. Volgens de planning heeft men 115 minuten be schikbaar, maar verwacht wordt dat het programma zal uitlopen. Nog dagelijks komen telexberichten binnen over gecontracteerde arties- Rudi Carretl leidt de ten en groepen. Zo staat o.m. vast dat The Poppys en the toppops (O Mammy Blue) van de partij zullen zijn. Aanvankelijk wilde men het Circustheater in Schevenin- gen afhuren. Ook werd aan Groningen gedacht, waar 6000 mensen een plaats kun nen krijgen. Uiteindelijk heeft men toch anders geko zen. Het is overigens de eer ste keer dat vanuit het Con gresgebouw in Den Haag een live-uitzending plaats heeft. Wat zoal de Nederlandse ar tiesten betreft, Karei Appel zal op het toneel een schilde rij maken, dat meteen bij opbod verkocht wordt aan Petula Clark is ook van de galapartij NEDERLAND I NEDERLAND II Volgende patiënt Tik tak tor Journaal Als een traan ii oceaan (slot) Achter het nieuwi Socutéra Journaal Informatie school televisie 22.20 uur: •22.30 uur: 22.35 uur: 22.40 uur: Dier en vriend De koerier van d keizerin Journaal Stiefbeen en zoo, Hier en nu Arsène Lupin, t.v.-spel Bekende oratoria Journaal Den Haag vanda Cursus economie Ferd Hugas (links) als de handelaar in courtisanen samen met de hoofdrolspeler Lex Goudsmit. Nederlandse acteurs en actrices zijn vanavond de tegenspelers van Arsène Lupin, die deze keer zijn avonturen in Amsterdam beleeft. Tijdens de opnamen in Amster dam werd Georges Descrières, de hoofdrolspeler, overspannen. Het werk moest worden ge staakt. Een jaar later konden de opnamen weer beginnen, maar toen was alles al weer zo veranderd in Amsterdam, dat de aflevering helemaal opnieuw moest worden opgenomen. Ook enkele acteurs konden zich niet meer vrijmaken. Men moest an deren aantrekken. Het verhaal speelt zich af rond de Amsterdamse haven en het Rijksmuseum en het gaat om de verdwijning van belangrijke documenten. Politie èn Arsène Lupin, op zijn eigen manier, zijn druk in de weer om de waardevolle papieren op te spo- Aan het slot van de film blijken Lupins vermommingen overbo dig als niet alleen de verdwenen documenten, maar ook de ver dwenen mensen worden terug gevonden. Ned. II, 21.25 uur. Volgende patiënt De assistent van dr. Maxwell, Mi chael Upton, wordt opgescheept met een voordracht op een school over sex. Michael is wat achterdochtig en dat is niet ten wijd aan gehandicapte kinderen onrechtedie paardrijden en met paarden Ned. I, 19.05 uur. omgaan. De opnamen zijn ge maakt in hét Zeehospitium, de Mytylschool in Den Haag en de CHIO in Rotterdam. Ned. II, 19.05 uur. Als een traan in de oceaan Laatste deel van de Duitse televi siebewerking van Manès Sper- bers roman „Wie eine Trane im Ozean". De Oostenrijkse so ciaal-democraten trachten het fascisme een halt toe te roepen. Ned. I. 20.21 uur. Dier en vriend Vanavond is het programma ge- Een maagd op je dak Van onze showredactie TILBURG Een stampvol le en enthousiaste Til- burgse schouwburg heeft de nieuwe musical „Een maagd op je dak" voor Nederland ten doop ge houden, een spel vol zang, muziek, spitse tek sten en belachelijke situa ties. De Amerikanen She- velove en Gelbart schre ven er de Engelse tekst voor, waarvan Jaap van de Merwe Nederlands maakte. Lex Goudsmit voert in de hoofdrol een uitgebreide bezetting aan, waarvan genoemd mogen worden Herbert Joeks, Thérèse Steinmetz, Ar nold Gelderman en Ferd. Hugas. NEDERLAND I TROS 17.00 uur: Victorie voor Vlie NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Van gewest tot gs 19.50 uur: Toeristische tips •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Pol. partij 20.30 uur: Stazione Termini, •21.35 uur: Stroming 22.05 uur: Den Haag vandi 22.10 uur: Studio Sport 23.10 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Fabels van Font L 19.15 uur: Operatie zee-ottafe •19.30 uur: Nancy, t.v.-serie]v •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Kleren maken d film 21.50 uur: Hotclub '71 CVK 22.05 uur: Kenmerk 22.30 uur: Journaal HILVERSUM I 18.00 (S) Licht ensemble "leke Partiji Stiefbeen en zoon Dirk Stiefbeen wil er zo graag eens alleen op uit. Hij heeft daarom een tweedehands ski- uitrusting gekocht en een tien daagse wintersportvakantie be sproken. Vader Toon is hele maal niet zo enthousiast en pro beert zijn zoon tegen te houden. Ned. II, 20.21 uur. 18.19 Ulö de Nederlandse Middeni Partij. KRO: 18.30 Nleu\ tualiteiten. 18.50 KRO-Voorts wing over de komende gramma's. 19.00 (S) Musicen lettanten: vrouwenkoor. 19.3 Overigens ziet het er naar uit dat Blue Movie het succes van „Wat zien ik?" gaat evenaren. De film, van regisseur Wim Verstappen en producent Pim de la Parra, heeft in de eerste weken van vertoning al meer dan 200.000 bezoekers getrok ken. De brief besluit met de opmer king dat de KRO misschien te licht over het bezwaar van het tijdstip van uitzending heenstapt en met de verzekering dat het noch van de KRO, noch van Brandpunt de bedoeling is ge weest mensen te kwetsen. „Mocht dit", aldus de brief, „toch zijn gebeurd, dan bieden wij daarvoor onze oprechte ver ontschuldigingen aan." Deze excuses zijn, zoals gezegd1, in zeven gevallen aanvaard. Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM Zeven KRO- leden die hun lidmaatschap van deze omroep hadden opgezegd naar aanleiding van het verto nen van enkele fragmenten uit de Nederlandse speelfilm „Blue Movie" zijn op hun besluit te ruggekomen. Dat is het gevolg van een brief die Brandpuntchef Ed van Westerloo heeft ge stuurd naar al diegenen die heb ben gereageerd op de gewraak te scènes in de Brandpunt-uit zending van 24 september. Op de avond van de uitzending hebben ongeveer dertig mensen hun KRO-lidmaatschap telefo nisch opgezegd. Nadien zijn er bij de KRO nog een tiental schriftelijke opzeggingen binnen gekomen, terwijl de omroep ook klachten moest aanhoren van leden die daaraan geen conse quenties verbonden. De bezwa ren golden niet alleen de film scène als zodanig, maar ook het betrekkelijke vroege uur waar op Brandpunt een en ander op het scherm bracht. Beperkt In zijn brief zet Ed van Westerloo uiteen waarom Brandpunt aan dacht aan de première van „Blue Movie" wilde besteden. Hij wees op de keuringsmoei lijkheden, op de uitvoerige be richtgeving die daarover in de dagbladen heeft gestaan. Hij legde er de nadruk op dat beel den werden uitgezonden waar van de KRO-mensen na lang overwegen dachten dat het kon en dat alle beelden die dat niet waren niet voor uitzending in aanmerking zijn gekomen. De brief vervolgt: „Uit de discus sie met onze gasten in de studio na afloop van de uitzending en uit uw reactie blijkt nu dat sommigen er moeite mee had den dat juist de KRO dit uit zond. Bij andere omroeporgani saties had het naar hun oordeel nog net gekund. Wij geloven dat er op die manier ten onrechte van wordt uitgegaan dat de KRO beperkt is in haar moge lijkheden als het gaat om het op het scherm brengen van impor tante actuele zaken." Geweld Naar aanleiding van de verwijten I dat de beelden te vroeg op de avond werden vertoond, merkte Ed van Westerloo onder meer I het volgende op: „Men onder schat dachten wij, het vermo gen tot gezonde verwerking van bepaalde informatie door de jeugd. Wij achten bijvoorbeeld bepaalde geweldscènes die dik wijls al om zeven uur de lucht1 ingaan ernstiger. Dit is natuur- lijk een zaak die primair door I (ADVERTENTIE) Kopje koffie, kopje thee veel gezelliger met fn bus van 15 stuks 1,50 in doos van 10 stuks 0,92 van de meester- banketbakkers van Enkhuizer Banket. In een verpakking die het verrukkelijke van „vers uit de bakkerij" geheel bewaart. Let op de naam enkhuizer Waardevolle spaarzegels bij alle produkten. Vraag onze spaar fold er: Postbus 17 Enkhuizen .Zeskamp" is zo'n beetje een be smettelijke ziekte aan het wor den kennelijk. Alom wordt ge- zeskampt, ook in AVRO's „Mu ziek is troef" waar een quiz in zat met een holletje, een val letje, emmertjes en hamertjes. Nogal vervelende vertoning in een programma dat er voor het overige best zijn mag. Eerder bij de KRO: „Het dorre land van belofte", dokumentaire over de Filippijnen, speciaal toegespitst op de rol van de ka tholieke kerk bij de sociale ont wikkeling. Die rol is wat twee slachtig: de eigen clerus is be houdend; (o.m. Nederlandse) missionarissen bouwen hard aan de sociale vooruitgang. Ze boeken daar met weinig mid delen en enorme inzet voortref felijke resultaten mee. Resulta ten die de indruk wekken dat „ontwikkelingshulp" via de mis sie gegeven wellicht efficiënter wordt besteed dan welke langs de „ambtelijke kanalen" gaat. AVRO's Televizier was een spiegel van onze „gekke, dolle, dwaze wereld". We zagen en hoorden een Oostblokland dat sluiks wa pens levert waarmee Ieren Ie ren kunnen afslachten. Van zi geuners in Amsterdam steels, onbetrouwbaar en haast omkomend van honger (omstan digheid waaronder wijzelf wel licht ook steels en onbetrouw baar zouden zijn!) Ook in die spiegel: Zuidhollandse gedeputeerden die best 35 mil joen over hebben om van de comfortabele vergaderruimte in de Eerste Kamer te verhuizen naar een nog meer comfortabele en bovendien exclusieve verga derruimte. 35 miljoen lijkt een groot bedrag. In begrotingstechnische termen is het zo groot niet. We vinden dat die gedeputeerden hun dure zaal verdienen. Nog in deze eeuw! Intussen zijn er echt wel belang rijker zaken aan de orde om tientallen miljoenen aan te be steden. In eigen land, maar meer nog in India bijvoorbeeld. Televizier toonde beelden van Pakistaanse vluchtelingen die je een schuldgevoel bezorgen voor elke cent die je meer uitgeeft dan strikt noodzakelijk is. Uit laatklep voor dat schuldgevoel blijft giro 999. Natuurlijk zijn we hier in Neder land niet aansprakelijk voor alle noden in de wereld. Maar televisie heeft die wereld zo klein gemaakt, dat we de nood ginds als iets dichtbij's gaan voelen. En we ons gevoel van verantwoordelijkheid op die dichtbijheid gaan afstemmen. Terecht, geloven wij. Vg. 21.00 (S) Babel: 13.55-24.00 Nieuw: ingsollste. 19.25 Paris >nd laat: lnfor ziek, waarin BELGIè 324 m 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de s 18.28 Paardesportberichtea Wegwijs wezen. 18.45 Taal wenken. 18.57 Interi Nieuws en actualiteiten. 19.fl mezzo. 19.45 Rubriek i denstand. 19.15 Inter: Grammofoonplatenprogr Jazzdisentheek. 23.01 (Soos): l'chte graJ en actualiteiten. (7.3* zoek: pastoraal gesprek. NO Lichte grammofoonm -,"1' portage van de Boekarest-Feljenoord. (Om hoorspel! 17.00 (S) NCRV-Vl scmble: Volksliederen uit Overheidsvoorlichting :t17.M NCRV: 17.30 Nieuws atie. (7.33-8.38 Van de na). VPRO: 7.54 Deze 8.00 Nieuws. 8.11 Acti (S) Dag woensdag 8.35 Van alle markt Radioweekblad met i Klant: 10.30 De Weekblad! Vonr de kleuters: 11.00 11.03 Op de koffie: infot commentaar. 12 00 Valk! Centraalrechtstreekse met. over en te midden sen. 13.00 Nieuws. 13.11 n,ml. 7.05 Jan mmmi. (1300 NieOW Nieuws. 14 03 Sunerflf ehlno. 15.00 Nieuws zHtveld. Ofi.OO Nieuw!' Nieuws. 17 03 RadloJourtJ 18.00 Postbus 700: vera*»

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2