Mandziara debuteert bij NAC Nonchalance Ajax geen gevolgen in duel met DWS NMB SUBLIEM SPEL PAKISTAANSE HOCKEYPLOEG Incident wordt strafprocedure Goede kansen voor Kooyman OM GELD VERLEGEN? VIJFDE PARTIJ REMISE ZATERDAG 16 OKTOBER 1971 PAGINA 7 Sfeerloos AMSTERDAM Met het Europa Cupduel tegen Olympique Marseille in het vooruit zicht wenste Ajax zich gisteravond in het kille Olympisch Stadion tegen DWS niet bijster in te spannen. Dat was plezierig Met Velibor Vasovic op de tribune en de op tijd uit Italië (waar hij met het militaire elftal had ge spééld) teruggekeerde Arie Haan in de ploeg bracht Ajax, ondanks een bijzonder laag tem po, DWS al spoedig in moeilijk heden. DWS. stelde zich afwach tend op en daardoor kon Sjaak Swart enige keren gevaarlijk oprukken. Vooralsnog ontbrak de juiste richting echter aan de schoten. In de zestiende minuut zette Kei zer zijn ploeg op een voor sprong. Cruyff trad als overwin naar uit een scrimmage te voor schijn en stelde Piet Keizer, die door zijn permanente bewaker Frits Flinkeveugel vrij was ge laten, in staat alleen op doel man Jongbloed af te gaan, die door Keizer op hét verkeerde been werd gezet (0—1). voor DWS, want dank zij die nonchalance kon DWS de derde wedstrijd in deze com petitie binnen de muren van het stadion afsluiten met een bescheiden nederlaag: 2—0. naar Neeskens, die Jongbloed met een zuivere kopstoot van korte afstand geen schijn van kans gaf. (0—2). Struikelblok DWS verliet enigszins de verdedi gende stelling, maar veel kan sen leverde dit niet op. Deijkers was nog het dichtst bij een tref fer na een vrje trap van Klaas Nuninga, maar zijn schot be landde in het. zijnet. Heinz Stuy kon zich vrijwel beperken tot wat terugspeelballen. In de ver dediging van DWS bleek Bian- chi een groot struikelblok voor de voorhoede van Ajax. Cruyff bleef teruggetrokken spelen, waardoor Dick van Dijk alleen het werk in de spits moest op knappen. Een ondankbare taak, want slechts zelden kon Van Dijk gevaarlijk worden. Maar hij had wel een zeer groot aandeel in de tweede treffer van Ajax. Zeventien minuten na de hervatting snelde Cruyff op rechts langs Husers en gaf een hoge voorzet die door de bij de tweede paal staande Dick van Dijk eerst werd teruggekopt Inmiddels was de sfeer in het sta dion ver te zoeken. Tal van overtredingen deden de spelers constant tegen de grasmat tui melen, maar scheidsrechter Vervoort liet alles lankmoedig toe. Ajax geloofde het na het tweede doelpunt wel en liet DWS wat komen. De stadionbewoners konden ech ter van de soms chaotische toe standen in de defensie van Ajax geen gebruik maken. Het enige resultaat van de aan vallen van DWS was een buiten- speldoelpunt van de voor Dek ker ingevallen Visser. Ook aan de andere kant ontstonden enige mogelijkheden om de score uit te breiden. Dick van Dijk en Piet Keizer faalden echter. On danks de soms verbeten inzet van DWS slaagden de Ajacieden erin ongehavend het einde te bereiken, wat voor de ploeg van Stefan Kovacs, naast de kleine overwinning, het belangrijkste was. Kat van huis Pim van der Meent, de trainer van DWS, toonde zich positief over het resultaat van zijn ploeg. „De wedstrijd", aldus Van der Meent, „is me echter tegengevallen. Ik had van Ajax, maar ook van mijn ploeg, meer verwacht. We hebben echter po sitief gespeeld. De ploeg is niet voorf het doel blijven hangen. Met een grotere inzet zouden we wellicht een beter resultaat heb ben bereikt. Ik geloof niet dat Ajax zich bewust heeft gespaard voor de wedstrijd tegen Marseil le". Collega Kovacs meende dat het aanstaande bekerduel van zijn ploeg wel degelijk een stempel had gedrukt op de wedstrijd. „Er is voorzichtig gespeeld", aldus de Roemeense oefenmees- ter. „Dat is ook volkomen be grijpelijk. Maar een reden voor de geringe inzet ligt ook in de bij sommige spelers nog aanwe zige vermoeidheid na de inter land tegen Oost-Duitsland. Bo vendien kwam Arie Haan pas vanmiddag uit Italië terug". Stefan Kovacs, die eerder deze week Olympique aan het werk zag, had overigens nog een ver klaring voor de nonchalance waarmee zijn ploeg tegen DWS had gespeeld. „Ik ben een paar dagen weg geweest. En als de kat van huis is FRANK WERKMAN Gistermiddag trouwde op het stadhuis van Zoetermeer topschaatser Peter Nottet met Marianne Koenigs Na de huwelijksvoltrekking toont op de foto v.l.n.r. getuige Kees Verkerk, Peter Nottet met bruid, ge tuige Ard Schenk en Jan Bols. Sporttoto elf DEN HAAG De cijfers van sporttoto elf van het afgelopen weekeinde zijn: aantal deelne mers: 666.369. Bruto-inleg 1.516.112,-. Prijzenbedrag 641.315,38. Eerste prijs 160.328,80, die elk bruto 80.164,40 ontvangen. Tweede prijs 160.328,80. 117 winnaars, die elk bruto 1370,- ontvangen. Derde prijs 160.328,80, 2022 winnaars, die elk 79 per kolom ontvangen. De premie ten bedrage van 160.328,80 wordt na het ver strijken van de reclametermijn op woensdag 10 november a.s. bij de loting toegewezen aan een van de eerste prijswin- Campari moetu I gedronken hebben. Alis't maar eens in uw leven. MüNCHEN In de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup is de Tilburgse ijshockey- club TIJSC Trappers gister avond uitgeschakeld door het Westduitse Füssen. De Westduit sers, die maandagavond in Til burg de eerst e wedstrijd met 5—2 hadden gewonnen, zege vierden in Miinchen zeer ge makkelijk met 13—2 (0—0, 9—0, 4—2). Voor Tilburg scoorden Kricke (1—12) en Christiaans (2-13). Van korte afstand kopt Johan Neeskens de bal onhoudbaar achter de in DWS Jan Jongbloed. HABUT VOOR TROUWJAPON GERUILD LECCE (KNP) De Moeder overste van het stadsziekenhuis in Nardo, Zuid-Italië, is in de gevangenis van Brindisi ge trouwd met Alfredo Fortezza. Fortezza moet achttien jaar uitzit ten vanwege moord op zijn echtgenote. Moederoverste, Lui- gia Rtzzi, die achtenveertig jaar oud is, heeft de religeuze staat verlaten om de 39-jarige Alfredo te redden, en dat is, naar zij zegt, „belangrijker dan mijn kloosterkleed". (ADVERTENTIE) ga metuw tijd mee-ga naardenmb! Ook als het om een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB. Daar wordt het als de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om enkele bedragen te noemen: 3000,kunt u aflossen in 24 x 148,89 en 4000,— in 24 x 192,26. Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB kantoor is vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord. /j nederlandsche fhiddenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! (Van onzé sportredactie) DEN HAAG Mandziara, de 30- jarige aanvalsspits van het Poolse 'Szombierski, zal morgen tegen Sparta zijn debuut maken in het elftal van de NAC. Mand ziara heeft al enige oefenwed strijden gespeeld. NAC-trainer Peeters: „Tegen F.C. Den Haag heb ik hem nog wil len sparen. Een uitwedstrijd is altijd moeilijk. Voor eigen pu bliek gaat dat beter." NAC mist nog Aty Graaumans, de verdediger die weer licht is gaan trainen na zijn enkelbles sure, maar voorlopig nog niet in het a-elftal kan worden opge steld. Moeilijkheden zijn er niet bij Sparta, met uitzondering van Klijnjan, die nog licht gebles seerd is aan zijn enkel, maar vrijwel zeker zal spelen. Van der Veen en aanvoerder Eijken- broek zijn weer volledig her steld. F. C. Den Bosch mUt in de uit wedstrijd tegen Go Ahead de Joego-Slaven Ciric en Mitic. Ci- ric is voor twee wedstrijden ge schorst en Mitic is ziek. Trainer Remmers heeft ook nog niet de beschikking over Wim Wolberts (achillespeesblessure). Jan Smid, de talentvolle midden veldspeler van Go Ahead, maakt zijn rentree. Smid kon aan het begin van het seizoen geen overeenstemming bereiken over zijn contract en stopte eni ge tijd met voetballen. Inmid dels heeft hij de training weer hervat en na enige wedstrijden in het b-elftal te hebben ge speeld, staat hij weer in de hoofdformatie. Ruud Geestman is hierdoor naar de reservebank verhuisd. Jan Rab, de oefenmeester van Telstar, heeft vanavond in het Feijenoordstadion een selectie- groep van veertien spelers be schikbaar, waaruit hij een keu ze zal doen. De Wit heeft last van een enkelblessure, maar zal tegen Feijenoord toch wel van de partij zijn. Feijenoord mist Coen Moulijn, die gisteravond betrokken was bij een ongeluk. Hij werdjnet zijn auto gegrepen door een range rende trein en is voorlopig uit de roulatie. Oranje onder 23 in kwartfinales TUZLA Doordat het Joegoslavi sche jeugdvoetbalelftal (onder 23) gisteren in Tuzla slechts met '3—1 van Oost Duitsland heeft gewonnen, zijn de Neder landse junioren zeker van een plaats in de kwartfinales van het Europese toernooi. De Ne derlanders behaalden in groep zeven vijf punten uit vier wed strijden en een doelgemiddelde van 97 en eindigden daardoor als eerste. De Joegoslaven, die evenveel punten behaalden, werden door hun slechtere doel gemiddelde (7—7) tweede. Barcelona Drie jaar geleden, in Mexico City, beleefde het Ne derlandse hockey-elftal een van de grootste decepties uit zijn ge schiedenis. Onze landgenoten dachten toen het niveau bereikt te hebben, waarop zijn frank en vrij Pakistan tegemoet konden treden. Nederland groef daar mee zijn eigen graf. De Pakist- tani buitten de vrijheid, hun ge laten door het aanvallende Ne derlandse spel, voortreffelijk uit en zegevierden met vlag en wimpel. De eindscore was 6—0. Australië tweede achter Pa kistan in ditzelfde Olympisch toernooi werd in de openings wedstrijd van het eerste wereld bekertoernooi, dat gisteren on der zomerse omstandigheden op het prachtige complex van de Real Club de Polo van Barcelo na is begonnen, op vrijwel iden tieke wijze „geslachtofferd" als onze landgenoten toen. Ook de Australiërs verkeerden in de mening dan wel niet supe rieur dan toch in ieder geval gelijkwaardig aan de Olympi sche kampioenen te zijn. Ook zij hebben hiervoor moeten bloe den. In plaats van het accent op de verdediging te leggen trok ken de Australiërs bij herhaling gegroepeerd ten aanval, waar door er defensief gaten ontston den. In deze gaten doken de Pa kistaanse aanvallers op en daarmee hield elke attaque een grote dreiging in. Al snel had den de Pakistani een voor sprong van 20, die weliswaar uit een strafbal door Richard Parry tot 2—1 werd geredu ceerd, en door een voltreffer van Don Smart werd ook de achterstand van 31 bij de rust nog tot een doelpunt verschil teruggebracht, maar in de eind fase buitte Pakistan de techni sche en tactische superioriteit volledig uit en ging tenslotte met 52 zegevierend over de eindstreep. Rechtsachter Mo hammed Saleem Sherwani, de „zwaarwichtige" scherpschutter in de ploeg, was met drie doel punten topscorer. De uitslagen van de eerste dag Groep a: DuitslandArgentinië 5—1, India—Frankrijk 1—0. Groep b: JapanSpanje 02, Pa kistan—Australië 5—2. Fischer; zwart: Petrosjan. Petroff-verdedlglng1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-13. PgS-ffi: 3. Pf3xe5, d7-d6; 4. Peö-13, Pf8xe4; 5.d2-d4, Pe4-f6; 6. LIl-d3. Lf8-e7; 7. h2-h3, 00; 8. 04). C6; 9. Tfl-el, FbS-d7; 10. Lcl-f 11. c2 Petroff-verdedlglng1. e2-e4, e7-e5; 2. Bgi-f3, PgS-tó; 3. PfSxeS. d7-d6; 4. Peö-f3, PfGxe-15.düd-i, Pe4-f6; 6. Ltl-d3. LfS-e77. h2-h3, 0-0; 8. 0-0. c7-c69. Tfl-el. PbS-d710. LclM.R c7-c6; 9. Tfl-el, PbS-d7; 10. Lcl-f4, Le7-f8; 16. Tel-e2, b7-b5; 16. Db3-c2, LcS-b7; 18. b2-b4, bóxci: 19. Ld3xc4, PC-6-C7; 20. Lc4-b3, TeSxe2; 21. Telx-e!, Pc7-d5; 22. aG-aS, a0-a5; 23. Pc3xd5, c6xdö: 34. b4-b5, aS-a.4; 25. Lb3-a2, D:18-bG26. Dc2-bl, TaS-aS: 27. Te2-b2, Pf6-e4; 2S. Lh2-f4.NPe5 c329. Dbl-c2, TaSxbS :30. Tb3xb5, Po3xbó:31. Dc2xa4,N' bö-a6; 32. Da-lxa6, Lb7xa6; 33. Lf4-e3, Pb5xa3; 34. LaGxdS, La6-c4; 35. Ld5-c6. Pa3- o2; 36. Le3-d2, Lc4-e2; 37. Lc6-e4. Lö2xf3; 38. Le4xo3. Lf3-d5. remise. Racz verloor kort geding DEN HAAG Sandor Racz, de aan het einde van het vorig sei zoen aan de kant gezette trainer van Blokkeer is door de presi dent van de arrondissements rechtbank te Den Haag in het ongelijk gesteld. Hij werd veroordeeld tot de kos ten van het geding. De presi dent nam in aanmerking dat het aanblijven van Racz als a-trai ner het wegvallen van het eer ste herenteam en van de spon sor tot gevolg zou hebben ge had. Hij nam verder in aanmer king dat het bestuur tot het ui terste achter Racz is blijven staan en dat Blokkeer steeds bereid js geweest de Hongaar als trainer van de lagere teams te handhaven onder dezelfde fi nanciële vergoeding als voor de training van het eerste team was overeengekomen. ROODENBURG-R V C (Van onze sportredactie) DEN HAAG Een afgekeurd doelpunt vormde enige weken geleden de directe aanleiding tot een ernstig incident tijdens de wedstrijd Roodenburg-RVC in de eerste klasse B bij de amateurs. Scheidsrechter Sta- neke voelde zich genoodzaakt na de hierop volgende woordenwisseling aanvoerder-doelman Keereweer van Roodenburg van het veld te sturen. Toen deze speler volgens de scheidsrechter geen aanstalten maakte hieraan gevolg te geven, staakte hij, zeven minuten voor tijd, de wedstrijd. Naar aanleiding van dit in cident kwam gisteravond de strafcommissie van de KNVB, district West II, in hotel Terminus te Den Haag bijeen. Tijdens deze langdurige besloten ver gadering kwamen, behal ve de heer Staneke, van beide partijen verscheide ne getuigen aan het woord. Voor RVC had de strafcommissie, die be stond uit de heren K. J. A. van Rijswijk (voorzit ter), H. A. ter Hoeven (secretaris) en C. P. G. van Herp, de spelers Ger- rie Hup (aanvoerder), Guus Haak en Carol Schuurman, de bestuurs leden Mangelmans en Strik en grensrechter Kraayenbrink opgeroepen voor Roodenburg kwamen aan het woord de spelers Den Os, Oyendijk, Keere weer en de bestuursleden Van Wezel en Uitterdijk. Geen oordeel De strafcommissie kon niet tot een uitspraak komen. Secretaris Ter Hoeven: „Wij zijn een strafcom missie, maar men moet ons zien als een commis sie van onderzoek. Indien een wedstrijd gestaakt is, spreken wij geen oordeel uit maar leggen wij de speciale strafcommissie. De uitslag van dit onder zoek kan wel twee tot drie weken op zich laten wachten". Van RVC-zijde hoopte men op een zo spoedig moge lijke uitspraak. „Deze hele zaak is voor ons geen reclame geweest. Je hebt in elke krant van het gebeurde kunnen lezen en nog zie je wekelijks onder aan de standenlijstjes de vermelding staan dat er een wedstrijd van ons ge staakt is". Wat anders De tweede voorzitter van Roodenburg, de heer Van Wezel, stelde vertrouwen in de onpartijdigheid van de strafcommissie. „Ik ben er van overtuigd dat zij een volkomen eerlijk oordeel zal uitbrengen. Ik verwacht dat men ons zal vrijspreken. Als je 's avonds op de televisie ziet wat op de voetbalvel den gebeurt, snap je niet dat daar niets van ge zegd wordt. Als wij pun ten in mindering gebracht krijgen, denk ik dat wij in hoger beroep gaan. De scheidsrechter lijkt wel vergeten te zijn dat het wat anders is, als je een speler of een doelman het veld uitstuurt. In het laat ste geval eist het onder ling heel wat meer orga nisatie; iets wat tijd kost". Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP Het ziet er naar uit, dat de Alkmaarse trainer Tom Kooyman aardig wat prijzengeld in de wacht zal slepen In de acht draverijen die vanavond op de renbaan Nootdorp worden gehouden. Reeds in de derde koers, om de Zwartslulsprijs over een afstand van 2400 meter, moet hij kans zien om met de hard vooruitgaande Idool L als eerste over de finish te gaan. In de vijfde draverij start Gregor Hollywood op een negende plaats achter de auto, maar on danks deze handicap is hij niet kansloos. Ina Song kan het laat ste nummer voor haar rekening nemen. Het grootste gevaar komt van Ideal Buitenzorg, die bestuurd wordt door Kooymans zwager, Wagenaar. Om zeven uur is de eerste start. Het programma met de favorieten luidt: Zwartemeerprljs (2000 m. met trio) Jorrl Buitenzorg - Jolly Flight - Joop Polsbroek. Zwnrtebroekprijs (2400 m.): Jensen - Jolly Jumper - Glta Pluto. Zwartslulsprijs (2400 m. met trio)Idool L - Janoo van de Lente - Jerry- Zwartewaalprijs (2000 eo - dag9nl op®""' 0pc«"9 10 Het Londense ensemble Mouth ol Hermes' geeft dinsdag 2 novem ber een concert in het HOT on der auspiciën van de Stichting Nieuwe Muziek m.m.v. de Ame rikaanse componist-pianist Mo. ton Feldman. Uitgevoerd wor den een drietal wereldpremiè res; Morton Feldman: 1 me. Heine on the Rue Fürstenberg; Enrique Raxach, Scattertime; Frank Denyer, Hang up the swing of love today. trio): Ivonne Mac - Hurry Up - Hil da 0. Zwartewegprtjs (2000 nv, au tostart) Ina Song - Ideal Bulten zorg. - Heldeparic. DUINDIGT De draverij om het Zilveren Paard geeft Eland morgenmiddag op Duindigt de kans aan een nieuwe serie overwinningen te be ginnen. Voor de renpaarden zijn er de Hol landse Handicap en de Cam bridgeshire. In die laatste ren loopt Jolly Maverick niet mee; wel zijn stalgenoten Jolly Es presso en Not Afraid. De eerste start ls om éón uur. Voor spellingen; Germanoprljs (2140 m. met trio): Illona Marijke - Jako S - Johnny Again. Blazing Songprljs (2000 m.. autoslart): Intreplde - Ibis Buitenzorg - Bona Carbonari. Hol landse' Handicap!ren. 1S0O m.): Er- goline - Patau Patata - Life. Kreut- rprljs (2000 m., autostart): Josje tslder: Eland. Garllcprljs Cambridgeshire trio)Stal De Bloemert - stal Del- V - Edward A - Franclna. (ADVERTENTIE) dames, als u zich eens minder cg> »j plezierig voeltJvjg! kom dan 'n weekje 'Ren- heide' doen! Geniet in een bosrijke omgeving van rust, schoonheidsmassage en make- up-adviezen. Doe er precies waar u zin in heeft, leef ge lukkig! Van zo'n weekje? 'Renheide' knapt 'n moe en veronachtzaamd mens weer helemaal op! U kunt weer alles aan, als u verfrist, ver sterkt en zelfverzekerd thuis komt. Vraag naar de interessante brochure met alle bijzonder heden! Kuur-Chalet „Renheide", Maarheezerweg 12, Leende (post Maarheeze). Telefoon 04959 - 620. De Britse schrijver P. G. Wode- house vierde gisteren in Ren- senburg (bij New ïork) zijn ne gentigste verjaardag. Uit de ge hele wereld kwamen gelukwen sen en geschenken binnen. Zijn uitgever bood hem het eerste exemplaar aan van zijn nieuw ste (plm. 70ste) boek: .Jeeves and the tie that binds'.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7